Jukka péče doma foto

Jukka péče doma foto

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jukka: Péče doma (foto). Reprodukce, podmínky, problémy s pěstováním yucca domova

Jukka, protože jeho exotického vzhledu, rozhodně vzít své místo na slunci „nejen v zahradách, ale také v interiéru zahradnictví.

U dlouhých kopí ve tvaru listů se nazývá „Španělská dýka,“ „Adam je jehla.“

Přibližně 40 známých druhů juky.

Při pokojových podmínkách nejoblíbenější pro pěstování:

juka aloelistnaya - stromová rostlin v přírodě dosahuje 4-6 m na výšku. Listy pevné ostře ozubené hrany o délce 45 cm, mají tmavě zelenou barvu s modrým nádechem;

yucca gigantea . - Je v povaze větvení stromu až 8-10 m získal svůj název na silný kmen, připomínající sloní nohu. Listy mají světle zelenou barvu a hroty na koncích, kožený pocit. Charakteristickým rysem tohoto typu je směr listů ve výstupu: spodní - svěšené a horní stranou nahoru.

Tyto druhy mají výraznější hlaveň korunovaný „shapkoy9raquo; dlouhé listy. Během tohoto vystoupení jsou často nazýván falešný dlaň. Navzdory subtropického původu, juky jsou nenáročné, jsou poměrně snadno pěstovat doma, s výhradou jednoduchých pravidel zadržení.

Jukka: Péče doma - půdu, světlo, teplotu a vlhkost

Půda pro pěstování juky by měla být volná a propustná, as Tato rostlina netoleruje stagnaci vody. To mohou být připraveny z stejných objemových dílů humus, kompost, hrubý písek (frakce 3 mm) nebo perlit. Nenechte se špatně přidat do svého pemzy (struska), oblázky nebo štěrk, uhlí (1: 1: 1). Kyselost půdy je žádné striktní požadavky: juka dobře rostou v rozmezí pH 5,6-7,5. Pokud nemůžete vyzvednout ingredience pro Peat směsi je možné koupit hotovou půdu pro pěstování juky, například série Seliger-Agro, zahrady Semiramidiny, Biud, Květinový ráj, Dream botaniky a další.

Pro dobrý vývoj juka potřebují jasnější osvětlení, a to zejména u mladých rostlin. Nicméně, aby se zabránilo spálení listů by mělo být pritenyat v poledních hodinách na přímém slunci. Optimální umístění oken bude na východ nebo na západ. V zimním období, aby se dosáhlo požadovaného, ​​můžete použít přídavné osvětlení fitolamp denního světla 16 hodin světla denně. V létě yucca lze vyjmout do volného prostoru, poskytuje jí rozptýlené světlo a ochranu před deštěm.

Teplota a vlhkost

V teplém období se bude optimální teplota vzduchu za obsah Yucca + 20-25 ° C. V případě, že rostlina stojí na jižní straně, může dojít k přehřátí. V tomto případě je nutné posunout odstín se ochladí a pak se postříkají vodou. Na podzim av zimě juka je nutné stanovit + 8-12oS. Při vyšších teplotách a nedostatek světla střílí z něj značně rozšířena, zmenšuje listy vadnout a stát se lehčí.

Některé druhy juky třeba postřik teplé vody, který se provádí před východem a po západu slunce. V opačném případě může dojít k úžeh na listech. Pro zlepšení hrnec vlhkosti mohou být umístěny do nádoby s vlhkým keramzitu, štěrku, mech.

Jukka: Péče doma - reprodukce, transplantace

Juka se množí semeny a vegetativně domů.

ze semen pěstovat „Spanish Dagger“ je mnohem jednodušší, než se tyto semena: nejprve při pokojové obsahuje nepravdivé palma kvete jen velmi zřídka, a za druhé, že nestanovuje ovoce (kromě yucca aloelistnoy) v nepřítomnosti svého opylovačů-symbiont - yukkovoy můry. Yucca semena mají poměrně dlouhou klíčení (od jednoho měsíce do jednoho roku), tak, aby tento proces urychlit, musí trhat - rub smirkový papír každý semen. Semena vysévají v ploché misky se směsí drnu hlíny a písku, a umístěné v teplichku. Můžete držet semena vlhký materiál (houby, vatovým tamponem, gázové, atd.), Aby pipping. Pro klíčení semen nezbytné k udržení teploty vzduchu + 18-24oS a pravidelně větrané. Vzcházení rostlin ze semen osetých přímo do země, může trvat od jednoho měsíce do jednoho roku. Po opětovný růst páru pravých listů sazenice ponořit do samostatných šálků. Každý rok mladé rostliny by měly být repotted.

Jednodušší a rychlejší způsob, jak propagovat Yucca - zakořenění řízků. No je to v kombinaci s plánovanými prořezávání zarostlé rostlinami, které tvoří začátek aktivní vegetace. Řez tip juka dezinfikovat ostrý nůž, takže několik spodní listy na stopce (ze svých vedlejších nosních dutin rostou nové výhonky později). Řezy byly sušeny a zpracuje se s aktivním uhlím prášek. Cut „verhushechnyy9raquo; za páčku udržovat ve vodě, tím, že jej uhlí pro prevenci hniloby nebo v půdní směsi. Na zbývající části trupu - „penke9raquo; ze spících pupenů začnou růst postranní výhonky. Mohou být prořídly nebo jej ponechat, tvoří svěží „shapki9raquo; opustí.

Zakořeňování vrcholových řízků v přízemí Yucca

Můžete pěstovat Yucca Pláště jsou kusy. Ty lze zakoupit v květinářství, říznout ze stávajícího zařízení. Na prodej jako yuca řízky rozdělen ve formě dárkového zboží na jižní středisek - live „magnitik9raquo; V paměti města. Při nákupu takové sadby třeba věnovat pozornost jeho vnějšího vzhledu: to by mělo být pružné a šťavnaté bez známek smrštění či hnilobě, horní a dolní konec musí být označeny (horní konec „zapechatan9raquo, vosk). Tyto řízky zakořenění v písku, vermikulitu, rašeliny a písku směsi. Dolní konec hole do připraveného podkladu a dát do teplichku. Zakořenění se provádí při teplotě ne nižší než + 20 ° C po dobu 1-2 měsíců.

Pokud jste si zakoupili řezací není označující konec (není jasné, kde je nahoře a kde dole), pak zakořenění prováděny vodorovně. Na vlhkém substrát zásobníku řízky, lis se lehce a umístí do teplichku nebo potažené sklo. Pokud je horní strana řízků se výhonky s kořeny, kmeny vytáhl z půdy a jsou rozděleny do částí, z nichž každá je zasazena v samostatné nádobě.

Zakořenění juky kmenových kusy 3 - vertikálně (v přítomnosti všech značek), 4 - horizontální (když není jasné, kde horní a dolní konec)

Dalším způsobem, jak propagovat Yucca - A air vrstvení. Tato metoda může být použita v případě, že rostlina zemře nadměrné zalévání. Pro tento účel, v kufru, došlo k odchýlení se z horní části alespoň 60 cm, pás kůry je řez ve tvaru kruhu 5-15 mm. Rána je třeba zabalit rašeliník, a horní fólie, opouštějící hlavu malého otvoru k dalšímu zvlhčování mechu. Tento svazek je ponecháno na dokud juky a vývoj kořenů (3-4 týdny). Pak špička zakořeněných rostlin jsou řezané pár centimetrů pod odstraněným kůry a léčení řez, zasadil v hrnci.

Zakořenění vzduchu vrstvení

Mladé rostliny potřebují každý rok transplantací a dospělé osoby - každé 2-4 roky. Je lepší utratit na jaře. Zdravé vzorky jen převrátil (bez porušení hliněné koma) v novém hrnci drenážní vrstva 3-4 cm. Tato metoda umožňuje snížit trauma kořenového systému na minimum a snížení doby nastavení. Pokud Yucca začala hnít kořeny, pak by měly být osvobozeny od starého zemi snížit shnilých částí. Potom se rostliny přesadí do čerstvého substrátu a není přiváděn po dobu jednoho měsíce. Povinné transplantace juka, zakoupené v obchodě (po úpravě 2 týdnů na novém místě), jelikož země v transportní nádobě není vhodné pro dlouhodobé pěstování rostlin.

Nový hrnec se volí takovým způsobem, že jeho průměr je 2-3 cm větší než původní kapacity.

Jukka: Péče doma - krmení a napájení

Periodicita zavlažovacího falešného dlaně záviset na takových faktorech, jako je množství rostlinného materiálu a velikosti hrnce, půdních vlastností, teploty a vlhkosti. V teplém období Yucca hojně zalévat, půda v hrnci by měla vyschnout mezi waterings alespoň 5 cm. V hloubce. Je důležité, aby se zabránilo stagnaci vody v půdě, nebo hnije kořenový systém a rostlina zemře. V zimě řez úžina.

Udělat obvaz začne na jaře v intervalech 2-3 týdnů a dále po celou dobu aktivní vegetace. Vzhledem k tomu, že doma yuca kvete jen velmi zřídka, pak je optimální použít hnojivo pro rostliny nebo speciálním dekorativnolistnyh pro palmy (Absolut, Pokon, Zahrada divů, BIOPON, Zdraven turbo Stimovit, Florovit). Pokud požírající listy na spodní straně listů se postříká roztokem minerálních hnojiv.

Nejčastěji juka umírají nesprávné péče. Nadměrná vlhkost půdy vede k kořenovou hnilobu a stopky: listy vadnout, na kmeni objevují měkčené a tmavé skvrny, odlupování kůry nebo zvětší. V tomto případě, je-li stále existují zdravé části, můžete se pokusit zachránit závod (nebo horní části reptání sudu).

Yucca může vypsat listy při přesazování nebo změny podmínek. To je normální reakce na stres rostlin. Pokud dojde k hromadné opad listů, důvodem může být podchlazení nebo průvanu.

Žloutnutí a list padání dochází z následujících důvodů:

• přirozený proces stárnutí;

S nedostatkem světla juka Listy fade, vadnout.

Zhnědnutí špiček a okrajích listů naznačuje, nízká vlhkost vzduchu v místnosti nebo skrovných zalévání.

Časté stříkání, nízké teploty a vysoká vlhkost vzduchu, dusíku a přebytek zalévání vede k vývoji houbovým a bakteriálním chorobám. Obyčejný tito jsou:

cercosporová plíseň - charakterizuje vývoj na listech hnědé skvrny, které rostou v průběhu času;

hnědé špinění způsobená houbou Coniothyrium concentricum. Hlavním příznakem tohoto onemocnění je bezbarvý, malé skvrny na starších listech. S progresí onemocnění žlutá skvrna, a pak zase hnědé. Ve středu se vyvíjejí černou houbu;

okrajová nekróza Zdá se, nejčastěji na starších listech Yucca. Okraje plechových desek stát žlutohnědý, případně tyto části die;

Fusarium rot způsobená houbami rodu Fusarium. Listy začnou hnít na dně. Patogen perzistentní v půdě snadno šíří kontaktem;

bakteriální hniloba podléhá spodní části rostliny. Proces vzniku onemocnění doprovázené hnilobným zápachem po rybách. Léčba nemůže být narušen juka by měla být vyhozen;

bílá hniloba vyprovokován Sclerotium houbami, které většinou mají vliv na spodní listy: jsou bezbarvé a vodnatý, vlhký tvořily bílou plísní. Choroba se projevuje výrazně při nízké teplotě vzduchu nebo ostré kapky a vysoké vlhkosti.

Pro podezření na plísňové choroby která má být léčena rostlin fungicidní roztok (Topaz VitaRos, fundazol, Ridomil Gold, Previkur), odstranit postižené části. V některých případech, léčba nepřináší pozitivní výsledky a závod spolu s terénem je lepší hodit.

Yucca z škůdcem svilušky, mealybug, červci. Pokud některá z nich zjištěno, že je třeba umýt rostlinu mýdlovou vodou umýt parazity, a zpracuje se vhodným insekticidem (Akarin, Vermitek, Fitoverm).

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

rostlina Yucca s popisem a fotografií - pěstování doma, šlechtění, zavlažování a léčbě nemocí

Palma z Jižní Ameriky - Yucca - péče v domově, která zahrnuje jak transplantaci, reprodukce, zavlažování a ochranu před různými nemocemi, je hrnkových rostlin. Zpravidla jedno Yucca na základě preferencí a návyků, bezstarostný domů stálezelené rostliny strom. Pokud se chystáte dostat tuto květinu, pečlivě zkoumat jeho vlastnosti.

Yucca - rod stálezelených rostlin, patří do rodiny z agáve roste v Severní a Střední Americe. Ensiform tuhé listy různých UCC může růst až do 100 cm do 8 cm široká, tvoří růžici nebo často shromážděné paprsek. na druhu základě je rostlinný list může být namodralý nebo zelené, polotuhý, vzpřímené, s hladkými nebo ozubením na okrajích. Často rostlina je pokryta s řetězci, někdy listové hroty mají ostré trny.

Palma juka Během kvetoucích stonků vyzařuje velká, kde existuje mnoho jemné voňavé zvony světlé barvy. Typicky, květenství jsou sestaveny do jedné velké délky lata 2,5 m. Doma, palm květy vzácné. Plody jsou šťavnaté, nebo suché box. Z listů některých druhů rostlin získáno vlákno, které se používá, aby se tkané výrobky.

Yucca květina je vhodný i pro zdobení zahrady, byty, které se používají pro výrobu léčivých a kosmetických přípravků. Doma budou pěstovat více než 30 druhů palem, často větší než velikost zasadit stromy mírného podnebí v Rusku. Květinářství Europe jsou pěstovány a propagovány tři okrasné druhy, které jsou dokonale přizpůsobeny domácím prostředí, a mají optimální velikost pro místnosti. Mezi nejoblíbenější odrůdy:

 • Elefantis nebo barvy slonoviny palma (Yucca elephantipe). Název rostliny pochází z původních silných nohách. Listy jsou na něj, a s růstem kmene postupně stává holé. Letní strom zdobené bílými květy, které vypadají jako zvonky.

 • Vláknitá (Yucca filamentosa). Rostlina vydrží až 20 stupňů Celsia. Ensiform listy s jasně bílými nitěmi, jsou ohnuty nahoře, může dosáhnout délky 60 cm. Květináč vláknité druh má jemnou zvony až 7 cm.

 • Aloelistnaya (Yucca aloifolia). Palma roste pomalu, nakonec se začne získat kulovitý tvar. U dospělých rostlin jsou dobře rozvětvené stromovou stonek, na koncích větví byly uzavřeny výstupními masité zelené listy.

 • Sizaya (Yucca glauca). Kmen tohoto květu v krátké, podlouhlé listy a tenké na okrajích světla. Zvony mají žlutavý či nazelenalý bledá barva. Mew juka obvykle roste ve vzduchu, dobrou odolností proti suchu a mírnou zimou. Listy mohou dosáhnout 90 cm.

Jak se postarat o juky doma

Palma má pěstovat doma na jižní okno, i když ostatní okna jsou dobře osvětleny, mohou být umístěny vedle nich květina. Pokojová rostlina Yucca vyvíjí dokonale ve světlé teplé místnosti. Mladé rostliny potřebují světlo, ale je to trochu lepší pritenyat před přímým slunečním světlem. V procesu kultivace může být použit a umělé osvětlení.

Teplota v létě a na jaře dlaň preferuje mírné, asi 20 až 25 ° C V zimě a na podzim - 8, nebo v rozmezí od 12 ° C Ke zlepšení vzhledu květu občas umýt ve sprše. Letní strom může být umístěno na balkoně, ale musí být dobře chráněno před deštěm. Při umísťování květ pod širým nebem, v místě by měly být suché a jasné. Winter palm potřebuje jasné světlo.

Závod řekne sám, když ho nalít. Při normálním půdní vlhkosti a dobré podmínky, opouští květinu narovnané. V dobách sucha, začnou kroutit bolestivě. Při odchodu domů dlaň zaléval s takovou frekvencí, že půda vyschne do poloviny nádoby. Zpravidla Zavlažování frekvence závisí na velikosti květu, zejména půdy, materiálu a velikosti potu, vlhkosti a teploty vzduchu.

Jak zalévat Yucca doma v létě? Horké léto dlaň někdy potřebovat hodně tekutiny, tolik vody je důležitá při použití teplé vody, ale zalévání květin až po půdu vysušuje horní vrstvu. V zimě, zalévání by měly být sníženy, jinak kořeny shnije. Druhy juky, které jsou citlivé na vzduchu uschnout, musí být neustále stříká s teplou vodou. Pro zvýšení vlhkosti vzduchu, musí být hrnec s květem umístěn na zásobníku štěrku, mech, mokré keramzitu. Při stříkání rostliny na slunci, listy jsou pokryty skvrnami od popálenin.

Zahradní druhy rostoucí v otevřeném terénu, může zůstat na jednom místě po dobu asi 20 let, ale odrůdy pokoj se přesazují každé dva roky. Při konstantním krmení, růst květ výrazně zvyšuje. Mladí vytvořené zásuvky může sedět, ale to by mělo být provedeno pouze tehdy, když vyrostou a stanou silnější. Existují určitá pravidla, jak se usadit Yucca:

 • Transplantace by mělo být provedeno na jaře nebo v létě;
 • Vyberte hrnce, že tři centimetry větší než průměr kořenů;
 • dno nádoby nalije drenážní štěrk, rozbité cihly, vápenec (hliněná směs by měla být průměrná velikost zrna);
 • Opatrně odstraňte květiny tak, aby nedošlo k poškození kořenového systému;
 • Pokud je to nutné, zalijeme dobrou půdu pro změkčení;
 • před výsadbou kořeny hodinu namočit vodou, a poté se v nové zemi a nalít;
 • po dobu dvou týdnů, je nutné krmit rostlinu.

Jako transplantovány do jiného hrnce

Palma v domácí potřeby, které mají být transplantovány do nového hrnce každé dva roky. Kapacita vybrat stabilní a prostorný, as rostlin list má těžkou váhu. Objem odvodnění musí být až 7 cm (asi jedna třetina z celé půdy). Pro větší váhu lze použít štěrku a na zemi by měla být přidána k uhlí. Transplantované květina na jaře av létě musí být následující:

 • budete muset zhluboka stabilní hrnec;
 • spodní nalít vrstvu štěrku nebo keramzit;
 • vylil trochu půdy;
 • V případě, že rostlina je zdravá, lze ji jednoduše vyškrtnout starý hrnec spolu s kusem země;
 • pokud je hniloba u kořínků, musíte nejprve odstranit a naplňte drceným dřevěného uhlí plátky;
 • kdy rostlina bude v novém hrnci, přidejte půdu, utěsnit a nalít vodu.

Prořezávání Yucca doma

S jedinou květinu stonek navlečené lze řezat jako jakékoliv zvolené výšce. V tomto případě je průměr válce musí být alespoň 6 centimetrů. Závod po obřízce zastaví růst a stimulovaly nástup nové ledviny. V případě, že květina má několik kmenů, stonky by měly být sníženy s výškovým rozdílem 15 cm. Měl by mít nádherný víceúrovňovou korunu, listy zároveň nezakrývá navzájem. Řezy byly nutné posypat síru nebo uhlí.

Jak propagovat Yucca doma

Semena květin vyšlechtěné ve vlasti, v naší oblasti neexistují žádné hmyz, který by mohl opylovat jemný zvony Yucca. Chovatelé použít několik dostupné palmové šlechtitelské metody, které lze snadno provádět doma. Pro tento postup budete potřebovat zralou rostlinu se zdravými vegetativních orgánů, nebo výhonky. Reprodukce juka doma následujícími způsoby:

 1. S pomocí palmy vrcholy. Větvení lze dosáhnout řezáním koruny rostliny až do 10 cm. Tyto sekce musí uhelný prášek, suché, kmeny rostlin získané ve vodě. Shnilé listy by měly být odstraněny, aby se zabránilo šíření bakterií třeba přidat uhlí. Po objevení malých kořínků květiny transplantovány do země.
 2. Řezání. Použité řízky, odříznuté od mateřské Bush. By měly být zvoleny s rozvinutým systémem kořenů. Pro reprodukci juka tímto způsobem probíhá snadno, péče o sazenice nevyžadují mnoho úsilí.
 3. Segment. Spodní konec dříku by měla být namočen po dobu několika dní v zvláštním zakořenění stimulátor, pak to musí být vysazeny na lehkou půdou. Silné řezaných květin může být uveden v písku vodorovně, půl ponořit do substrátu. Máte-li jakékoli zárodky musejí být odděleny a kořen.
 4. Semena. Bred palm tímto způsobem je velmi pohodlné. Setí semen by měly být namočené v čerstvé směsi SOD půdy, zeminy, písku (1: 1: 1). Vlhké půdy je třeba pokrýt tento kontejner nebo sklo. Sazenice by se měl objevit během jednoho měsíce.

Při přesazování květin na ulici, to je důležité, aby se spálit listy rostliny na slunci. Koupil sazenice by měly být definitivně tvrzené, vynášení každý den pod širým nebem. Nemůžete dát rostliny v blízkosti podzemních vod. Zahradní juky vyhnout dutin a tmavými oblastmi. Flower by v ideálním případě sedět na vyšší zemi. Jamky třeba předem kopat na podzim, postavit na velikost o něco větší, než je průměr kořenů. To je nejlepší použít k výsadbě půdu, která zahrnuje rašelina, kompost, perlitu, písku nebo humusu.

Květina může růst v jakékoliv půdě, je důležité, aby kořeny mají přístup ke vzduchu. Po zasypání půdy by měla být pečlivě přitlačí ji nenechávat zbytečně mnoho místa. Dále musíte nalít teplou vodu. Pro yucca ideální výživné volné půdy o pH 5,5-6,5. To je nejlepší dát vybranou zem malé množství uhlí a dno jamek - rozbité cihlové nebo říční kameny.

Nadzemní část dlaně je rozvinutější kořenový systém, takže dát květinu stability, mělo by být vysázeny ve velkém hrnci, hrnec nebo vanou. Nová výrobní kapacita pro rostliny musí být větší než 4 cm, průměr kořene. V tomto případě je hloubka hrnce, zvolit 2-krát větší, než je vnitřní průměr. Pot silná potřeba provést a vydrží nekroutí při vyplňování půdy. Pokyny Transplantaci yuccas v hrnci:

 • připravené půdy směs, a to novou kapacita drenážní vrstvu;
 • den před transplantací květu by měly být hojně zalévat jej;
 • odstranění všech suché listí;
 • jemně otočit staré hrnec a postupně se dostat hliněné pokoj s květinou, nezranit kořeny;
 • na drenážní vrstvu nalít půdy až na úroveň, která je základní juky nižší o 2 cm od okraje nádoby;
 • hliněné pokoj s květinou, aby v novém hrnci;
 • postupně zaplní půdu, a pravidelně jej kondenzovat.

Odříznout špičku dlaně je snadno implantát a zbývající kufru nakonec růst nové výhonky. Ve výsledném vysušte břit (vystavit jej na vzduchu po dobu 2 hodin), pak se k zakořeňování rostlin nahoru během mokrého písku nebo dát do kbelíku s teplou vodou. Advance dát kus uhlí. Když zakořenění na rukojeti může hnít listy, které je třeba odstranit a měnit vodu. Po výskytu kořenových stonků palem vysazených v substrátu.

Palmy mohou být pěstovány téměř z hokejky. K tomu, aby její otevřená část zdravého stonku a snížit horizontálně dát do hrnce na plicní povrch substrátu, nebo mokrého písku. Lehce stiskněte kufr pro lepší kontakt. Po několika dnech by mělo probudit ledviny, ze kterých se postupně vynoří, mladé výhonky z kořenů. Dále odstraňte hlaveň z výhonků nádoby, nařeže na kousky počtem výhonky řezů posypeme sušení uhlí a vzduch. Každá část trupu s kořeny stromů mohou být zasazeny v individuálním hrnci.

Palma, který obdrží dobrou péči, nemocné zřídka. Pouze tehdy, pokud není správně zacházet, může dojít k požáru plíseň, hniloba stonku nebo listí. Někdy rostliny žloutnou, ale může to být přirozený proces vývoje a růstu palem, ve kterém se provádí, jak se zbavit dalších listů. V případě, že květ se objevil žlutými skvrnami eliptický tvar, který se postupně zhnědnou - to indikuje přítomnost hnědého místě.

Zimní květina smrt často způsobeno dostatečným zavlažování nebo velmi nízkých teplot. Výsledkem je, že velké množství vlhkosti může být dostal na květinových škůdce: třásněnky, červci, svilušky, mšice a housenky. V případě, že rostlina je již ovlivněna, že je nutné odstranit příčinu oslabení procesních a květinových insekticidy, striktně dodržovat pokyny. Často majitelé stálezelené krásky mají otázky týkající se boje proti různým chorobám, ale měli bychom prozkoumat všechny před zahájením léčby Stávající Yucca onemocnění:

 • Rot, způsobená houbou Fusarium. V průběhu onemocnění postihuje korunu, listy vystavené hnít. V počátečním stadiu onemocnění je třeba odstranit nemocnou část stromu a postříká roztokem fungicidu.

 • Cercosporosis. Na povrchu listů hnědé skvrny oválné. Při vysoké vlhkosti nemoc může postupovat. Za účelem odstranění této nemoci by mělo snížit zálivku, ne sprej několik dní, odstranit infikovaný stonky, proces palmový fungicid. by měly být použity k hnojení hnojiva.
 • Bílá hniloba juka. Nejhorší v této nemoci poškozené listy rostliny, která se nachází těsně nad zemí. V době porážky oni vyblednutí a stát se slabý. Chcete-li se zbavit této nemoci, odstranění nemocné tkáně a provádět zpracování systémových fungicidů (fundazol, Rovral).

Květy juky: pěstování doma, fotky

Exotické rostliny na všech dob přitahoval zahradníky. Jeden z nejjasnějších zástupci skupiny stálezelených rostlin je juka. Kolébkou tohoto závodu, který patří do rodiny agáve jsou vlhké subtropy Severní Ameriky. To vyžaduje, aby majitel zavedení obdobných podmínek: klima musí být suché a horké. Nicméně, ne všichni mají nezbytné znalosti o pravidlech péče o tuto rostlinu doma, znaky propagace a tak dále.

Tato rostlina může být jedno nebo rozvětvený kufr. Yucca je také odlišný od ostatních rostlin, které listy se týkají nejen větev, ale i kufr. Jsou lehce natažené, a na konci pro vytvoření špičatého tvar. Skrz jeho život yuca kvete jen velmi zřídka. Její květy jsou poměrně velké a mají bílý odstín. Mnoho z nich je spojena s zvony v původní podobě. Mnoho zahrádkářů zvolit tato rostlina není, aby si jejich kvetení, a užít si neobvyklý vzhled. Po juky silně podobá miniaturní dlaň.

Pokud se chystáte pěstovat Yucca v květináčích, se doporučuje instalovat na okna, která se nachází na jižní straně. V tomto případě je žádoucí, aby květina vystaven přímému slunečnímu záření. V nepřítomnosti světla míst juka můžete umístit do polostínu, kde také bude cítit dobře o sobě. Nicméně, měli byste se spoléhat na formování zeleného koruny.

S nástupem léta se doporučuje přinést květiny na balkon, nebo mohou být přepravovány do země, kde by měl najít místo na ulici. Zde juka dostane maximální množství světla. péče o rostliny je jednoduchá, ale na první pohled to není na škodu, aby se seznámit s zvláštnosti výsadbu tuto rostlinu.

Chtěl bych zopakovat, že juka je světlo-milovat rostliny. Proto se v místě, kde se pěstuje, je třeba udržovat relativně vysokou teplotu. Tato květina reaguje silný růst v případě, že teplota v létě v rámci + 20 + 25 stupňů Celsia. Když je zima závod doporučuje převést na tmavém místě, kde by měla být teplota udržována v rozmezí ± 10 až 12 stupňů. Je důležité, aby se ujistil, že v tomto ročním období nevznikla náhlých teplotních změn, a to i navzdory skutečnosti, že v této době bude rostlina je ve stavu klidu. V případě, že teplota klesne pod kritickou úroveň, bude závod nemůže být připraveni na to, a zemřít.

Zalévání je jednou z nejdůležitějších událostí, které určují, jak jsou získávány silné a zdravé rostliny. Yucca není příliš náročná na vlhkost, takže časté zalévání mohou ji poškodit. Ujistěte se, že dávat pozor, aby povrch půdy voda není stagnovat po dlouhou dobu. Také není lepší to je, pokud je ponechána bez vody na dlouhou dobu. V zimním období je napojena mnohem méně. Typicky, aby splňovaly vodu potřebuje trávit dostatek zalévání jednou za týden.

Užitečné v létě je postřik rostlin, které by měly být prováděny s nejvyšší opatrností. V době listu vlhkosti nezbytném k zajištění, aby byly chráněny před slunečním zářením. V opačném případě bude mít za následek popáleniny. Je také důležité, aby se zabránilo vnikání vody během provozu v růžice listů a stonků mezi sousedními rostlin. V zimě, listy se postříkají častěji než v létě, protože v této době v úrovni vnitřní vlhkosti je snížena. Toto opatření je účinné, pokud se postup provádí v zimě alespoň jednou denně.

Při pěstování jakékoliv rostliny doma péče o ně Jde o hnojení. A juka není výjimkou. To je nejlepší plán na hnojení teplé období, kdy rostliny se do stádia aktivního růstu. Krmení žádný prospěch, pokud udělají půdu příliš často. Obvykle postačí provedení této operace každé dva až tři týdny. Zlepšení kvality půdy může být dosaženo zavedením do ní hnůj, humus nebo rašelinu. Nejlepších výsledků lze dosáhnout, pokud v procesu péče o rostliny použít speciální hnojivo pro agáve.

Existuje několik způsobů, kterými můžete násobit Yucca doma.

 1. Plátky délka hlavně 15 cm;
 2. Cut off a zakořeněné vrcholy;
 3. Dceřiné rozety.

Jako substrát, vyznačující se tím, rozmnožovací materiál má zakořenit, je možné použít písek nebo na základě směs písku a rašeliny. Když je materiál připravený, musí být zařízení zasazeny v květináči, je dříve naplnění pozemní substrátem, který musí obsahovat kusy uhlí. Také v nádrži, je nutné zajistit odtok, pro které můžete použít štěrk nebo kousky rozbitých střepů. Best fit minulosti díky své nižší hmotnosti. Také mnozí zahrádkáři pěstují ze semen v Yucca.

Reprodukce juka vertex rukojeť

Když zahradník bude první dospělý juka Bush, může být použit jako doma k chovu. Je třeba mít na paměti, že by to měla být květina s minimální výškou 30 cm jedním z možných způsobů šlechtění yuca palem. - použití řezání, převzato z vrcholu.

 • větev obrobku musí být uříznut ostrým nožem nebo nožem. Není nutné sklidit přes velké množství rozmnožovacího materiálu - závod bude ještě hůř, jestli zůstane trochu zelené listy;
 • Po sklizni řízky řez místo by mělo být mazány s práškovým uhlím. Po čekání trochu, pak můžete vidět, jak od zhojené rány začne růst nových poboček. Jako výsledek této manipulace umožňuje získat efektní rozvětvenou Yucca;
 • po sklizni řízků je třeba dát jim čas vyschnout. Obvykle to trvá asi dvě hodiny. Pak je třeba dát do vlhkého písku. Dokud je čas repot závod stálé místo, musí být udržovány ve vlhkém stavu. Pro tento účel může být špička do sklenice s vodou, přidá se předem aktivovaný uhlík. Ještě předtím, než se jednotlivé listy zakořenění může zemřít. Tentokrát budete chtít sledovat a odstranit. Když se kořenový systém vyvíjet docela dobře, je možné provést transplantaci závod v květináči.

Operační metoda reprodukce Yuki je použití kusů hlavně. Tato metoda je vhodnější pro ty zahradníky, kteří již tuto květinu opakovaně reprodukovali. Nejprve je třeba pečlivě odříznout část kufru a umístit ho do mokrého písku. Udělej to tak, aby byl výsadbový materiál umístěn vodorovně. Udržováním vlhkého písku brzy zjistíte, jak se kořeny a pupeny začnou tvořit na řízkách. Výsledkem je, že tato metoda vám umožní získat několik nových saktářů yucky.

Reprodukce doma potomstvem

Potomci, které tato květina často dává, mohou také působit jako dobrý výsadbový materiál. Nejprve to musíte najít správnou kapacitu, který je naplněn vlhkým pískem. Poté je nutné pečlivě oddělit potomstvo a umístit ho do půdního substrátu a upevnit ho vertikálně. Po nějakém čase z něj vyrůstá malý strom, po kterém bude třeba pečlivě postarat o to. Proto se budete muset připravit na transplantační nádobu, naplněnou mastnou zahradní plochou.

Výhodou prořezávání je to, že umožňuje tvorbu svěží a větvené rostlinné koruny. Chcete-li to provést, musíte odstranit část horní části křoví - asi 10 cm. Umístěte řez, který chcete ošetřit, s bičovaným uhlím nebo zahradním voskem. Taková operace může být provedena pouze ve vztahu k dlaním, které by mohly dobře zakořeněné a dosáhly výšky 60 cm.

To, že květina po transplantaci rostla dobře, potřebuje nejen správnou péči, ale také kvalitní půdní směs. Chcete-li to udělat, potřebujete zahradní půdu, ve které je třeba přidat písek v množství 1/3 objemu připravené směsi. Ve spodní části hrnce položil rozbité mrtvoly, a kousek vodotěsné geotextilie je umístěn nahoře. Potom je kapacita naplněna zeminou, ale pouze polovina objemu. Po dokončení základních přípravků jděte přímo na transplantaci dlaně.

 • pokuste se během operace opustit kořeny keřů co nejvíce ze staré země.
 • Vezměte si jakýkoli nástroj po ruce a poddite rostlinu tak, aby mohl být snadno přenesen do připraveného hrnce;
 • dále s kořeny je nutné trochu stlačit na povrch a doplnit zbytek nepoužité půdní směsi;
 • na konci by měla být půda v bazální oblasti dobře zhutněna.

Yuka se neliší od ostatních zahradních plodin, a proto musí poskytovat odpovídající péči. Poškození v dlani může být pozorováno v důsledku léze houbové nebo bakteriální infekce. To může být určeno vzhledem listů tmavých míst. Následně, při absenci opatření, to může vést ke změknutí tkání a rozpadu. V některých případech může tento proces ovlivnit část kmene.

V tomto stavu ošetřovatelství zahrnuje odstranění postižených oblastí akutním nožem. Totéž musí být provedeno s ohledem na poškozené listy. Neovlivněné části jukajského pouzdra by měly být ošetřeny systémovým fungicidem. Během tohoto období je nutné snížit frekvenci zavlažování. Stejné nemoci mohou ovlivnit a rostliny rostou v podmínkách místnosti. V takovém případě je třeba se o ně postarat podobným způsobem.

Yucca je odolná vůči mnoha hmyzích škůdcům. Největší nebezpečí pro ni je však roztoči pavouků, kterou zachycuje za horkého počasí. Pro potírání je doporučeno použít slabé roztoky tinktury tabáku, které potřebují sprej kufr a listy.

Ačkoli yucca zřídka potěší s jeho kvetení, nicméně, mnoho zahradníků má zájem o jeho neobvyklý dekorativní vzhled. Proto mnozí, kteří měli příležitost užít si pohled na tuto rostlinu, mají často za cíl zasadit je na svém místě. To je docela jednoduché, pokud budete sledovat kultivaci yucky.

Péče doma je neméně důležitá. Zvláštní pozornost je třeba věnovat příprava půdní směsi, protože před okamžikem transplantace yucky na nové místo by měly být vytvořeny optimální podmínky pro její růst. Také úspěch v této činnosti převážně závisí na správně zvoleném výsadbovém materiálu. Nejlépe je použít odřezky, které ve většině případů kořenit a proměnit v silnou zdravou rostlinu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 79 = 85