Jukka péče

Jukka péče

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Yucca - domácí péče

Mnozí návrháři používat rostliny vytvořit jedinečný design kancelářských a bytových prostor. Benefit dnes v květinářstvích existuje obrovské množství tradičních a zná každý klasické, exkluzivní a exotických rostlin. Jsou v souladu s ostatními interiérových prvků dát prostor jedinečný tvar. Velmi často se v rozhodnutích designu používaných subtropické rostlinné Yucca.

Yucca (Yucca) - je vytrvalá, které byly úspěšně uloženy v klasickém interiéru a moderní prostory v high-tech stylu. Tato nádherná rostlina má svůj původ v subtropických oblastech Severní Ameriky. Mimochodem je Yucca je velmi populární ve Spojených státech a v různých průmyslových odvětvích. Například z trvalých vlákna výborné oblečení, rostlina používá pro výrobu kabelových lan a papíru. Yucca také používán v lidovém léčitelství.

Celkem se rodina agáve, který patří do Yucca, obsahuje více než čtyřicet druhů stromů trvalek. Externě trvalka podobá palma. Ložnice juky může dosáhnout výšky čtyř metrů (v dospělosti). Proto je pro jeho obsah jsou ideální prostorné apartmány s vysokými stropy nebo soukromých budovách. Yucca kvete v domácnosti, je velmi vzácný, a to je teprve poté může být dosaženo let usilovné pěstování rostliny. Ale přesně tak, jak se starat o exotické juky, se dozvíte v tomto článku.

Druhy juky pro pěstování domácí

V současné době na pultech najdete různé verze UCC, často nabízejí slon grade. Tento neobvyklý název rostliny obdrželi, protože nakonec stopka na základně věčný stát podobný úpatí největší suchozemský tvor planety. Tento typ juka přežije lepší než ostatní ve vnitřním prostředí a roste a těší majitelé v průběhu let. Ivory juka listy jsou poněkud podobně jako přesýpací hodiny. V horní části, oni spěchají na obloze ostře a ve spodní části - na zem. Ačkoli slonovinové juky a velké kořen v domácnosti, nicméně, to roste velmi, velmi pomalu.

Jinou alternativou domácí odrůdy slon považované juka aloelistnaya. Tato rostlina něco jako Dracaena: stejnými dlouho poukazují listy a „štíhlé“ kufru. Na rozdíl od slona odrůd aloelistnaya juky velmi náročná s ohledem na teplotu v místnosti. Proto pěstitel bude muset neustále udržovat komfortní prostředí pro Yucca, jinak to začne padat listí a po, a to zahyne.

Mnoho pěstitelů rozhodnou pěstovat nejen pozoruhodná, ale i vzácné druhy UCC, který není často nalezený v květinářství. Patří mezi ně yucca Trekulyu, Whipple, sizuyu, zářivý a další.

Osm základních pravidel péče o domácí juky

Koupit Yucca - to je jen polovina bitvy. Mnohem důležitější, jak pěstitele se postará o jejich nové „zelené mazlíčka“ v příštích letech. První věc, kterou musíte udělat, je zapisovat přesné datum pořízení zařízení a přibližný věk rostliny k datu akvizice. Určení věku juka pomohou majitelům v souladu se všemi pravidly, aby se péče o rostliny v budoucnu.

Mnoho supermarkety prodávají Yucca do papírových kelímků nebo plastových nádob, takže po nabytí květu by měly být transplantovány během několika týdnů.

 • První věc, kterou by měl určit pěstitele, je volba potu. Jakou velikost nádrže přednost? Záleží na kořenového balu rostliny. Průměr hrnce by měl být dva centimetry větší než průměr komatu. Pot juka vybrat keramiky. Je trvanlivější než plast, jako stabilní a odolné.

Transplantaci yuccas vyrábět pouze po získání rostliny. Následně rostlina jen převalil do většího hrnce a přidat novou zemi. Jedinou výjimkou - nemoc závod. V tomto případě také by mělo být zcela nahradit půdu.

 • Za druhé, co bude čelit zahradník během přenosu, je třeba důkladně opláchnout kořeny rostlin ze staré půdy zbytků. Jak nejlépe, jak to udělat? Velké kusy půdy od kořenů, můžete ručně očistit a zbytek je lepší opláchnout pod tekoucí vodou nebo jen máčet v nádrži po dobu dvou hodin. Je připraven pro rostliny mohou být zasazeny v zemi.
 • Za třetí, že pěstitel bude muset udělat to správně zasadit rostlinu samotnou do nových kapacit. Nemělo by to být mnohem zakopat Yucca, maximálně dva centimetry. V závislosti na kvalitě (v případě, že rostlina je velká a multi), měli byste okamžitě instalovat podporu. Pro tento účel ideální bambusová tyč.
 • V dalším kroku - je výběr místa pro Yucca. Jak jsme se zmínili výše, odkazuje na trvalých náročných podmínek vazby. Takže je vhodné umístit zařízení v blízkosti jižních oken domu. Jukka snadno přenášet dny jsou horké, a to iv případě, že bude narůstat, aby nadměrným množstvím slunečního záření. Ale nedostatek slunce Yucca zoufalé „protestů“: to padající listí a výhonky jsou natažené.

  Přísně vzato, je nemožné říci, jak přesně by měla být rostlina napojena. To vše závisí na typu a stáří juka, stejně jako objem hrnce a rostlinných růstových podmínek.

  Je lepší, že není instalován nějaký jasný časový plán pro zalévání rostlin. Je to mnohem jednodušší, aby se zaměřily na povrch půdy před vysycháním. Je-li půda je suchá (v hloubce pěti až sedmi centimetrů), je to jasné znamení, že je čas k zalévání rostlin. Je-li teplota v místnosti udržována na asi 19 stupňů je voda, Yucca by měla být asi jednou týdně.

  zavlažovací režim: O objemu hrnec pět litrů by mít více než jeden litr vody.

  Je žádoucí, aby se voda destilovaná nebo se usadit po dobu 12 hodin před zalévání. Tento půdní vlhkosti režim je třeba dodržovat od poloviny jara do poloviny podzimu. Pak by mělo dojít jen zřídka, do kořenového systému rostlin nemají rot zalévání. Přílišné zalévání je nejlepší říci, většina rostlin: juka listy pokryté nepřirozený hnědá květ, chřadne, celoroční růst zastaví.

  U volně žijících živočichů juka raději pěstovat v otevřených prostorách. Přebytek sluneční světlo ani vystrašit celoroční stejnou péči a yucca čekat doma. Proto rostlina by měla být umístěna blíže k oknům na jižní straně domu. Bylo by skvělé, kdyby se v létě yucca budou mít možnost být vysílán na otevřeném balkonu.

  denní doba na juky by neměla být kratší než šestnáct hodin denně. Po celý rok: v zimě i v létě.

  Pokud toto léto ještě nějak lze dosáhnout přirozenou cestou, v podzimním-zimním období je to prostě nemožné. Proto pěstitel bude muset použít další umělé osvětlení. K tomu, perfektně hodí fitolampy.

  Stojí za zmínku, že první pěstitel bude obtížné určit přesnou délku doplňkových světelných rostlin kromě přirozeného světla ve dne. To však bude mu pomáhat velmi Yucca. Nadbytek slunečního světla závodu reaguje se žlutými skvrnami na listech. Pokud si všimnete vzhled netypickou barvu listů, okamžitě snížit denního světla pro Yucca.

  V zimním období je teplota v místnosti, který obsahuje Yucca by měla být snížena o 12 stupňů. Co ještě stojí za to dělat tak, že rostlina bezpečně přežít chladné období a včas kvést? Yucca Nepoužívejte hnojit v klidu, stejně jako sledovat nedostatek průvanu v místnosti. Pokud je vše provedeno správně, pak na konci pátého roku růstu potěší jejich kvetení Yucca.

  Jak již bylo řečeno výše, krmit juka je v době intenzivního celoroční růst. Toto období na jaře av létě. Bylo tedy nutné, aby se hnojivo. To by mělo být ne více než dvakrát nebo třikrát za sezónu.

  Nejlepší obvaz pro Yucca - je ten, který si můžete koupit v květinářství města. Postupujte podle pokynů, a pěstování rostlin, nebudete mít žádné problémy.

  Stojí za to si zapamatovat jednu důležitou věc: aby hnojivo nemůže být ve dvou případech. První z nich - pokud je nově vysázených juka. Za druhé - pokud rostlina je ve stavu nepřirozeného mu (on je nemocný, hit škůdci).

  Po dobu nemoci, jakož i bezprostředně po výsadbě yucca nečistoty neměli. Pak by měla následovat obvyklé schéma krmení rostlin.

  Jukka domů často napadána Coccidae. To usadí na vnitřní a vnější straně listu. To může být stanoveno listí nepřirozené barvy. Je důležité, aby se zabránilo rozvoji onemocnění včas, jinak rostlina může rychle zemřít. Coccidae může zbavit, když se aplikuje organofosforové insekticidy (například „aktellik“).

  Často se usazuje na listech škůdce čeledi rostlin svilušky. Vzduch zbavený vlhkosti v místnosti, kde se nachází juka, může vést k tomu, že na listech rostlin zavedetsya škůdce. Přitom listy stanou nepřirozeně žlutý odstín, juka přestává růst a pomalu schne. Pomůže zachránit situaci insekticidy.

  Jedním z hlavních chorob postihujících Yucca je stonek rot. Tato houbová choroba je spojena s nepříjemné trvalek podmínek vazby. Je-li čas si všimnout nemoci, pak se můžeme pokusit zachránit Yucca, odstranění odumřelých částí. V případě, že rostlina je do značné míry infikován, věčný nejlepší jednoduše vyjmout z bytu.

  Exotická rostlina Yucca nejen úžasně zdobí interiér v kanceláři nebo doma, ale jistě potěší majitele pro své nádherné vzhled po mnoho let. Hlavní věc - že obklopují nejjasnější zástupci agáve rodinné péče a teplo.

  Jukka: Péče doma (foto). Reprodukce, podmínky, problémy s pěstováním yucca domova

  Jukka, protože jeho exotického vzhledu, rozhodně vzít své místo na slunci „nejen v zahradách, ale také v interiéru zahradnictví.

  U dlouhých kopí ve tvaru listů se nazývá „Španělská dýka,“ „Adam je jehla.“

  Přibližně 40 známých druhů juky.

  Při pokojových podmínkách nejoblíbenější pro pěstování:

  juka aloelistnaya - stromová rostlin v přírodě dosahuje 4-6 m na výšku. Listy pevné ostře ozubené hrany o délce 45 cm, mají tmavě zelenou barvu s modrým nádechem;

  yucca gigantea . - Je v povaze větvení stromu až 8-10 m získal svůj název na silný kmen, připomínající sloní nohu. Listy mají světle zelenou barvu a hroty na koncích, kožený pocit. Charakteristickým rysem tohoto typu je směr listů ve výstupu: spodní - svěšené a horní stranou nahoru.

  Tyto druhy mají výraznější hlaveň korunovaný „shapkoy9raquo; dlouhé listy. Během tohoto vystoupení jsou často nazýván falešný dlaň. Navzdory subtropického původu, juky jsou nenáročné, jsou poměrně snadno pěstovat doma, s výhradou jednoduchých pravidel zadržení.

  Jukka: Péče doma - půdu, světlo, teplotu a vlhkost

  Půda pro pěstování juky by měla být volná a propustná, as Tato rostlina netoleruje stagnaci vody. To mohou být připraveny z stejných objemových dílů humus, kompost, hrubý písek (frakce 3 mm) nebo perlit. Nenechte se špatně přidat do svého pemzy (struska), oblázky nebo štěrk, uhlí (1: 1: 1). Kyselost půdy je žádné striktní požadavky: juka dobře rostou v rozmezí pH 5,6-7,5. Pokud nemůžete vyzvednout ingredience pro Peat směsi je možné koupit hotovou půdu pro pěstování juky, například série Seliger-Agro, zahrady Semiramidiny, Biud, Květinový ráj, Dream botaniky a další.

  Pro dobrý vývoj juka potřebují jasnější osvětlení, a to zejména u mladých rostlin. Nicméně, aby se zabránilo spálení listů by mělo být pritenyat v poledních hodinách na přímém slunci. Optimální umístění oken bude na východ nebo na západ. V zimním období, aby se dosáhlo požadovaného, ​​můžete použít přídavné osvětlení fitolamp denního světla 16 hodin světla denně. V létě yucca lze vyjmout do volného prostoru, poskytuje jí rozptýlené světlo a ochranu před deštěm.

  Teplota a vlhkost

  V teplém období se bude optimální teplota vzduchu za obsah Yucca + 20-25 ° C. V případě, že rostlina stojí na jižní straně, může dojít k přehřátí. V tomto případě je nutné posunout odstín se ochladí a pak se postříkají vodou. Na podzim av zimě juka je nutné stanovit + 8-12oS. Při vyšších teplotách a nedostatek světla střílí z něj značně rozšířena, zmenšuje listy vadnout a stát se lehčí.

  Některé druhy juky třeba postřik teplé vody, který se provádí před východem a po západu slunce. V opačném případě může dojít k úžeh na listech. Pro zlepšení hrnec vlhkosti mohou být umístěny do nádoby s vlhkým keramzitu, štěrku, mech.

  Jukka: Péče doma - reprodukce, transplantace

  Juka se množí semeny a vegetativně domů.

  ze semen pěstovat „Spanish Dagger“ je mnohem jednodušší, než se tyto semena: nejprve při pokojové obsahuje nepravdivé palma kvete jen velmi zřídka, a za druhé, že nestanovuje ovoce (kromě yucca aloelistnoy) v nepřítomnosti svého opylovačů-symbiont - yukkovoy můry. Yucca semena mají poměrně dlouhou klíčení (od jednoho měsíce do jednoho roku), tak, aby tento proces urychlit, musí trhat - rub smirkový papír každý semen. Semena vysévají v ploché misky se směsí drnu hlíny a písku, a umístěné v teplichku. Můžete držet semena vlhký materiál (houby, vatovým tamponem, gázové, atd.), Aby pipping. Pro klíčení semen nezbytné k udržení teploty vzduchu + 18-24oS a pravidelně větrané. Vzcházení rostlin ze semen osetých přímo do země, může trvat od jednoho měsíce do jednoho roku. Po opětovný růst páru pravých listů sazenice ponořit do samostatných šálků. Každý rok mladé rostliny by měly být repotted.

  Jednodušší a rychlejší způsob, jak propagovat Yucca - zakořenění řízků. No je to v kombinaci s plánovanými prořezávání zarostlé rostlinami, které tvoří začátek aktivní vegetace. Řez tip juka dezinfikovat ostrý nůž, takže několik spodní listy na stopce (ze svých vedlejších nosních dutin rostou nové výhonky později). Řezy byly sušeny a zpracuje se s aktivním uhlím prášek. Cut „verhushechnyy9raquo; za páčku udržovat ve vodě, tím, že jej uhlí pro prevenci hniloby nebo v půdní směsi. Na zbývající části trupu - „penke9raquo; ze spících pupenů začnou růst postranní výhonky. Mohou být prořídly nebo jej ponechat, tvoří svěží „shapki9raquo; opustí.

  Zakořeňování vrcholových řízků v přízemí Yucca

  Můžete pěstovat Yucca Pláště jsou kusy. Ty lze zakoupit v květinářství, říznout ze stávajícího zařízení. Na prodej jako yuca řízky rozdělen ve formě dárkového zboží na jižní středisek - live „magnitik9raquo; V paměti města. Při nákupu takové sadby třeba věnovat pozornost jeho vnějšího vzhledu: to by mělo být pružné a šťavnaté bez známek smrštění či hnilobě, horní a dolní konec musí být označeny (horní konec „zapechatan9raquo, vosk). Tyto řízky zakořenění v písku, vermikulitu, rašeliny a písku směsi. Dolní konec hole do připraveného podkladu a dát do teplichku. Zakořenění se provádí při teplotě ne nižší než + 20 ° C po dobu 1-2 měsíců.

  Pokud jste si zakoupili řezací není označující konec (není jasné, kde je nahoře a kde dole), pak zakořenění prováděny vodorovně. Na vlhkém substrát zásobníku řízky, lis se lehce a umístí do teplichku nebo potažené sklo. Pokud je horní strana řízků se výhonky s kořeny, kmeny vytáhl z půdy a jsou rozděleny do částí, z nichž každá je zasazena v samostatné nádobě.

  Zakořenění juky kmenových kusy 3 - vertikálně (v přítomnosti všech značek), 4 - horizontální (když není jasné, kde horní a dolní konec)

  Dalším způsobem, jak propagovat Yucca - A air vrstvení. Tato metoda může být použita v případě, že rostlina zemře nadměrné zalévání. Pro tento účel, v kufru, došlo k odchýlení se z horní části alespoň 60 cm, pás kůry je řez ve tvaru kruhu 5-15 mm. Rána je třeba zabalit rašeliník, a horní fólie, opouštějící hlavu malého otvoru k dalšímu zvlhčování mechu. Tento svazek je ponecháno na dokud juky a vývoj kořenů (3-4 týdny). Pak špička zakořeněných rostlin jsou řezané pár centimetrů pod odstraněným kůry a léčení řez, zasadil v hrnci.

  Zakořenění vzduchu vrstvení

  Mladé rostliny potřebují každý rok transplantací a dospělé osoby - každé 2-4 roky. Je lepší utratit na jaře. Zdravé vzorky jen převrátil (bez porušení hliněné koma) v novém hrnci drenážní vrstva 3-4 cm. Tato metoda umožňuje snížit trauma kořenového systému na minimum a snížení doby nastavení. Pokud Yucca začala hnít kořeny, pak by měly být osvobozeny od starého zemi snížit shnilých částí. Potom se rostliny přesadí do čerstvého substrátu a není přiváděn po dobu jednoho měsíce. Povinné transplantace juka, zakoupené v obchodě (po úpravě 2 týdnů na novém místě), jelikož země v transportní nádobě není vhodné pro dlouhodobé pěstování rostlin.

  Nový hrnec se volí takovým způsobem, že jeho průměr je 2-3 cm větší než původní kapacity.

  Jukka: Péče doma - krmení a napájení

  Periodicita zavlažovacího falešného dlaně záviset na takových faktorech, jako je množství rostlinného materiálu a velikosti hrnce, půdních vlastností, teploty a vlhkosti. V teplém období Yucca hojně zalévat, půda v hrnci by měla vyschnout mezi waterings alespoň 5 cm. V hloubce. Je důležité, aby se zabránilo stagnaci vody v půdě, nebo hnije kořenový systém a rostlina zemře. V zimě řez úžina.

  Udělat obvaz začne na jaře v intervalech 2-3 týdnů a dále po celou dobu aktivní vegetace. Vzhledem k tomu, že doma yuca kvete jen velmi zřídka, pak je optimální použít hnojivo pro rostliny nebo speciálním dekorativnolistnyh pro palmy (Absolut, Pokon, Zahrada divů, BIOPON, Zdraven turbo Stimovit, Florovit). Pokud požírající listy na spodní straně listů se postříká roztokem minerálních hnojiv.

  Nejčastěji juka umírají nesprávné péče. Nadměrná vlhkost půdy vede k kořenovou hnilobu a stopky: listy vadnout, na kmeni objevují měkčené a tmavé skvrny, odlupování kůry nebo zvětší. V tomto případě, je-li stále existují zdravé části, můžete se pokusit zachránit závod (nebo horní části reptání sudu).

  Yucca může vypsat listy při přesazování nebo změny podmínek. To je normální reakce na stres rostlin. Pokud dojde k hromadné opad listů, důvodem může být podchlazení nebo průvanu.

  Žloutnutí a list padání dochází z následujících důvodů:

  • přirozený proces stárnutí;

  S nedostatkem světla juka Listy fade, vadnout.

  Zhnědnutí špiček a okrajích listů naznačuje, nízká vlhkost vzduchu v místnosti nebo skrovných zalévání.

  Časté stříkání, nízké teploty a vysoká vlhkost vzduchu, dusíku a přebytek zalévání vede k vývoji houbovým a bakteriálním chorobám. Obyčejný tito jsou:

  cercosporová plíseň - charakterizuje vývoj na listech hnědé skvrny, které rostou v průběhu času;

  hnědé špinění způsobená houbou Coniothyrium concentricum. Hlavním příznakem tohoto onemocnění je bezbarvý, malé skvrny na starších listech. S progresí onemocnění žlutá skvrna, a pak zase hnědé. Ve středu se vyvíjejí černou houbu;

  okrajová nekróza Zdá se, nejčastěji na starších listech Yucca. Okraje plechových desek stát žlutohnědý, případně tyto části die;

  Fusarium rot způsobená houbami rodu Fusarium. Listy začnou hnít na dně. Patogen perzistentní v půdě snadno šíří kontaktem;

  bakteriální hniloba podléhá spodní části rostliny. Proces vzniku onemocnění doprovázené hnilobným zápachem po rybách. Léčba nemůže být narušen juka by měla být vyhozen;

  bílá hniloba vyvolané houbami Sclerotium, které nejčastěji postihují spodní listy: stávají se bezbarvou a vodnatou, s vysokou vlhkostí, na nich tvoří bílé formy. Onemocnění se akutně projevuje, když je teplota vzduchu nízká nebo při náhlých změnách a vysoké vlhkosti.

  Pro podezření na plísňové choroby která má být léčena rostlin fungicidní roztok (Topaz VitaRos, fundazol, Ridomil Gold, Previkur), odstranit postižené části. V některých případech léčba nepřináší pozitivní výsledky a rostlina spolu s půdou je lépe odhodit.

  Z škůdců yucky je ohromen roztoči pavouků, mealybugs, pochva. Když se zjistí, rostlina musí být omyta mýdlovým roztokem, aby se parazity umyly a ošetřeny vhodnými insekticidy (Akarin, Vermitek, Phytopharma).

  © 2012-2018 "Názory žen". Při kopírování materiálů je nutný odkaz na zdroj!

  Šéfredaktor portálu: Ekaterina Danilová

  E-mail: [email protected]

  Redakce: +7 (965) 405 64 18

  Yucca - péče doma. Reprodukce. Problémy růstu

  Yucca je oblíbená rostlina. Je to nenáročné a vytrvalé, nejčastěji pěstované jako shtabovoe strom s hustým kmenem, končící v sultáncích kopinatých listů.

  Dříve byla tato kultura odkazována na palmy, někdy se nazývá "falešná palma nebo" palmová lilie ". V moderní klasifikaci byla rostlina zařazena do rodiny Agavaceae. Yucca je samostatný rod s asi 40 druhy.

  Přírodními stanovišti yucky jsou pouště a polopouští severní a střední Ameriky. Můžete ji také vidět v zemích jihovýchodní Asie a na některých ostrovech Karibského moře. Rostliny se hojně rozrůstají v otevřených, slunečných oblastech s písečnými a kamenitými půdami.

  Externě, juka, která patří do různých druhů mohou mít jen málo podobají jeden druhému. Většina druhů krátké a acaulescent, například vláknitého nebo juky zahradní (Y. filamentosa), otvorochennolistnaya (Y. recurvifolia) nebo visící (Y.pendula) a plochou (U. campestris). K dispozici je také stromová juky, tvoří střední a postranní výhony: majestátní juky (Y. gloriosa), coracoid (Y. rostrata), silné (D valida), korotkolistnaya (brevifolia), vysoká (elata), obří (gigantea) nebo barvy slonoviny ( elephantipesa).

  Ve stoncích-kmeny yucky, je nahromaděna voda, která se spotřebuje v suchých obdobích.

  Různé velikosti a různé rostliny. Existuje obrovské stromy, které rostou v přírodě až 12 metry na výšku (slavný „Joshua Tree» (Yoshua-tree)), je relativně malý, a to až do 2,5 m (Yucca pěkné), ale tam jsou miniaturní rostliny, jejichž výška nepřesahuje 20 cm (Y. Standley).

  Doma, kanceláře, zimní zahrady lze většinu druhů pěstovat. Nejčastěji se tento majestátní juka, slonová kost, zobák, aloelistnaya, Schott (Y. schottii), Trekulya (Y.treculeana). Stromové struktury s jediným kmenem nebo rozvětvenými jsou nejoblíbenější v interiéru.

  Listy yucca mají xiphoidní nebo kopinatý tvar, jsou tuhé, někdy s páteří na konci. Mohou být vztyčené nebo spadlé, s hladkým nebo hrubým povrchem. Jsou sestaveny do zásuvek, které buď rostou přímo od země, nebo jsou umístěny na koncích výhonků. Malované v jasně zelené barvě nebo zelené s modrým nádechem. Velikost listů je úměrná velikosti rostliny samotné: od 1 m do 20 cm, u některých druhů jsou okraje zvlněné, s okraji vlasů nebo zuby.

  Na otevřené půdě květy yucca, v květináči - velmi vzácné. Květy ve tvaru zvonu se shromažďují v koštěti, která se nachází na špičce. Barvení, zpravidla bílá, může mít růžový nebo krémový odstín. Velikost květin a výška stopky závisí na velikosti rostliny. Květina může dosáhnout velikosti 6-7 cm, květenství rostou na 2 m.

  Doma může být pro květináře problémem velkého výskytu rostliny. Chcete-li omezit růst yucky, nemusíte si vybrat velké nádoby.

  Péče o yuccu doma

  Existuje názor, že yucca je nenáročná rostlina. Ovšem v praxi mají květináři často s tím problémy. Jaké jsou pravidla péče o yuku doma, aby byla dodržována, aby se jim zabránilo?

  Jak již bylo řečeno, přírodními místy růstu yucky jsou klimatické zóny se suchým vzduchem a malým množstvím srážek, ale spoustou světla a slunce. To je třeba vzít v úvahu při pěstování domácí juky.

  To vyžaduje mnoho slunce a světla pro yuccu. Nejúspěšnější místo pro ni - oken jihovýchodu, jihovýchodní a jihozápadní orientace.

  Zvláště důležité je dobré osvětlení mladých rostlin, aby byla zajištěna jejich správná tvorba. V tomto případě, Mladé rostliny jsou citlivější než dospělí na vystavení slunci, takže v nejžhavější době je třeba být pritenyat nebo se vyhnout z okna.

  Nedostatek světla ovlivňuje rostlinu nepříznivě. Střílečky jsou ošklivě natažené a ohnuté. Listy jsou tenčí, bledé, začínají žloutnout a spadnout. Rostlina je oslabena a na ní se mohou objevit škůdci, například roztoč nebo roztoč.

  V jukce a zimě je potřeba dostatečné světlo, takže během tohoto období je žádoucí zajistit zařízení dodatečné umělé osvětlení, které přinese světelný den až 16 hodin denně.

  Během vegetačního období (od března do září) je komfortní teplota pro juku 20-24 stupňů. V horkých podmínkách je zapotřebí vyšší vlhkost (postřik, umístění na paletu mokrým jílidlem). Čím vyšší je teplota vzduchu, tím vyšší by měla být jeho vlhkost.

  Problémem s péčí o yucca doma je potřeba zimy (od října do února), aby rostlina měla chladnou teplotu 8-10 stupňů Celsia.

  No, pokud má dům vhodný pokoj, například vyhřívanou lodžii, kde můžete v této době umístit yucku. Pokud tomu tak není, umístěte nádobu na parapetu, pridvinuv ho blíž blíž ke sklu, a periodicky se otevře okno, a pokud je okno vám umožní navrhovat, otevře klapku na zimní ventilaci.

  Mělo by se pamatovat na to, že prudké změny teploty a tečení yucky trpí bolestivě a někdy umírá.

  Yucca, stejně jako všechny sukulenty, je schopen akumulovat vlhkost v kufru, navíc má slabý kořenový systém. Proto je velmi citlivý na potápění půdy, zvláště v chladných podmínkách.

  Zjistěte, jestli je čas na další zavlažování, můžete jednoduše dotknout země prstem. Půda musí vysušit před dnem mezi poléváním.

  V létě je hojně napojena, ale voda, která se nalévá do pánve, je odčerpána. V zimě je obvykle zalévání, ale jeho četnost a početnost závisí na teplotě v místnosti, s chladným zimováním - méně často, s teplejším - častěji.

  Dodržujte správný režim zavlažování, protože přebytečná vlhkost vede k hnilobě kořenů, ze kterých rostlina umírá.

  Pokud je yucca udržována v podmínkách vysoké teploty, měla by být nastříkána jednou denně (zvlášť v horkých dnech - dvakrát).

  (Půl lžičky na litr), nebo kyselina citrónová (jedna třetina lžičky na litr) a tvrdé vody z listů žádné pruhy zůstal, vaří po dobu rozprašování vody použité nebo se přidá do vody citronovou šťávou.

  U yucky je vyžadována půda s kyselostí od mírně kyselé až po neutrální, pH 5-7. Půda by měla poskytovat dobrou vlhkost a propustnost vzduchu, aby byly kořeny napájeny a dobře větrané.

  Složení půdy, připravené nezávisle, zahrnuje listovou, slanou půdu, velký písek a humus v poměru 2: 2: 2: 1. Humus v zemi je zapotřebí pro mladé rostliny. U dospělých, kteří dosáhli požadované velikosti, je jejich dostupnost nepovinná.

  Chcete-li rostlinku domácí yucca, můžete použít zakoupenou půdu pro dracen, sukulenty a dlaně.

  Transplantace mladé yucky se provádí, když se kořenový systém stane stísněným ve starém hrnečku. Mladé rostliny jsou obvykle transplantovány každých 1-2 roky. U dospělých velkých exemplářů namísto opětovného vysazení vyměňte horní vrstvu půdy.

  Jukka těžko snášejí přesazování, takže pokud neexistují důvody, které vedou k tomu to hned (například poté, co Gulf muset transplantovat rostlinu do čerstvé zeminy), je nejlepší naplánovat postup v nejvhodnější dobu - březen-duben, tj čas začátku vegetace.

  Transplantace se provádí metodou překládky - s houbou země. Tato metoda je pro rostlinu nejméně bolestivá. Na dně nádoby musí být umístěn odvodnění, takže kořeny po zalévání nejsou ve vodě.

  Jak provést převod:

  1. koupit stálý hrnce o 2-3 cm větší než předchozí,
  2. ke spodku vylijte odvodnění a trochu půdy,
  3. s hliněným hrudníkem, aby se rostlina pohybovala v této kapacitě,
  4. prázdnota naplní zemi a kompaktní.

  Před výsadbou musíte zkontrolovat kořeny rostliny. Dojde-li k shnilé, černý, s nepříjemným zápachem, by měly být řez osvobodit zemi od starého, posypeme bušil dřeva řezy nebo aktivní uhlí, a pak zasadil do čerstvé zeminy.

  Po transplantaci yucca prakticky přestane růst 1-2 měsíce.

  K udržení dekorativního účinku yucca během období aktivního růstu, tj. od dubna do září je nutné pravidelné krmení. Pro vnitřní yucku jsou vhodné minerální hnojiva pro dlaně a kaktusy, jsou uváděny v uvedeném období s frekvencí 1 x týdně.

  V zimě není yucca oplodněna.

  U yucky jsou možné různé způsoby reprodukce: řízky (apikální a stonková), potomstvo, semena. Stemless druhy se množí dělením oddenků.

  Doporučuje se propagovat domácí juku pomocí řízků nebo potomků (dcera růžice).

  Nejlepší čas pro propagaci je od března do dubna. Řízky nakrájené v této době, kořeny rychle a snadno zakořenit.

  Pro reprodukci se používají stopky a apikální řízky (korunky).

  Při zakořenění se na apikálních řízkách tvoří pouze kořeny a výhonky ze spacích pupenů mohou také růst na stonku.

  Pravidla pro řezání řízků

  • Optimální délka řezu je 10-15 cm.
  • Řez může být proveden jak pod úhlem, tak přímo.
  • Je důležité, aby byl plátek hladké, bez odlupování kůry, trhlin a rozvrstvení dřeva. Nepřesně řezané řízky mají sklon k hnilobě.

  Zpracování řezů před výsadbou

  • Suché plátky dobu 2 hodin.
  • Zpracovat plátky, které mají být umístěny v zemi, zakořenění stimulátor (Kornevin, zirkon). Yucca kořen zdráhají (exit 50/50), a takové zacházení zvyšuje pravděpodobnost úspěšného zavedení a urychluje tvorbu kořenů v 1-1.5 týdnů.

  Prostředky pro zakořenění může být aplikována na konci rukojeti namočeným ve vodě, aby se z toho roztoku pro namáčení, do substrátu před výsadbou nebo přidat do vody pro zavlažování řízků.

  Substrát pro zakořenění

  Jako substrát pro zakořeňování pouze volné sterilní půdu: Rašelina směsi s pískem, perlitu, vermikulitu, se může použít půdu připraven pro kaktusy nebo dlaně.

  V horní části rostlin jsou řezané s listy a zpracuje, jak je uvedeno výše.

  Apikální řízky mohou zakořenit ve vodě, k dezinfekci, které jsou umístěny dvě kompletní tabletu aktivní uhlí. Je také možné, zakořenění vertikálně v substrátu.

  Vřeteno je nakrájíme na několik kusů, každý z nich musí být životaschopná spící pupeny. Řezy byly prováděny na listových jizev - v místě upevnění listů. Materiál pro množení potřebuje silné, pružné a zdravé.

  Pokud stonku bez listů, je třeba označit, kde měl navrch, a kde na dno.

  Kmenové řízky ve vodě není udržovat, udržovat substrát dvěma způsoby: buď vertikálně nebo horizontálně.

  S vertikálním zakořenění stonky se umístí vertikálně do substrátu ponořením substrátu do spodní části. Vertikálně, můžete zakořenit a kmenových a apikální řízky.

  Horizontálně pouze udržovat kmenové řízky, pohřbít je až o polovinu, konce rizky nejsou po kapkách. S horizontálním zakořeňování spících oček vytvořených a výhonků, kořeny, a proto je možné získat handle několik nových rostlin, které po úspěšném zakořeňování oddělené a sedí na samostatných květináčích.

  Podmínky obsahu řízků

  Podklad musí vždy udržovat mírně vlhké podmínky na. Ve více než vysušené stonky vadnou a vysychají, příliš vlhké bude hnít.

  Pro kontejnery s zakořeňování řízků byly umístěny na teplém místě, teplota ne méně než 20 až 24 stupňů. Dobrý zařídit zakořenění spodním displeji, například uvedení na radiátor na dřevěném prkně nebo husté ručník.

  Na horní části řízků pokrytých průhledném plastovém sáčku, banky, řezaných plastových lahví, vytváří se kolem nich vyšší vlhkost.

  Řízky jsou přijímána v průměru za jeden měsíc. 2 měsíce po úspěšném zakořenění kmenových řízků, kdo se objeví nové výhonky a na vrcholových vydává na horním růst.

  Když se řízky dostane silnější dost, mohou sedět na nočník. Během 1-2 týdnů, po které je třeba nadále udržovat v teplichke a později odebrat teplichke, ale ne hned, ale postupně zvyknout rostliny na čerstvý vzduch.

  Matka závod po roubování obvykle dává nové výhonky.

  Nicméně, někdy to může způsobit problémy. Hlaveň, mít žádné listy, někdy začíná schnout, a po nějakém čase rostlina umírá. Můžete se pokusit „oživit“ hlavně tím, že umístí pytel či plastovou láhev.

  Reprodukční přísavky (pomocné výstupy)

  Reprodukce potomci také provádí na jaře (od dubna do května). V této době, a to nejen k lepšímu kořenovému take zásuvky, ale také rychle hojit rány na mateřské rostliny.

  Z mateřské rostliny je řez dceřinou výstupní zpracuje plátek bušil uhlí.

  Socket volné a spadl do sterilní půdy (rašelina, písek, perlit, vermikulit, půdy vhodný pro kaktusy). Dále zakořenění potomky tráví stejně jako zakořenění.

  V zimním období, přesněji v období od října do února, od juky začíná období odpočinku. Pro dobré zdraví, je nutné snížit teplotu obsahu, přednostně 8-10 stupňů. Při vyšších teplotách izrastaetsya juky, listy začnou žloutnout a spadnout.

  Je také nutné, aby se minimalizovalo zavlažování následujících důvodů za snížené teploty a vyžaduje méně zařízení vody.

  Chcete-li získat postranní výhony na Yucca, je třeba odříznout vrchol rostliny. Provést tento postup, je žádoucí na jaře.

  Ověsy vyrobit ostrý nůž předem dezinfikovány s alkoholem. Plátky sypané rozdrcené dřeva nebo z aktivního uhlí.

  Kořen hrot může snížit, jak je popsáno výše.

  V průběhu doby, ve velkém měřítku elektrárny na bočních výhonků se mohou objevit rafinované jako v případě zúžená, ploch. Tyto výhonky by měly být sníženy až k bodu, kde začíná ředění. Pokud je to možné, při řezání pařez doleva unikající z ní bude od 1 do 3 mladých výhonků.

  Pokud juka začátek žloutnout v zimě, takže je horko, je třeba pokusit se snížit teplotu obsahu.

  V případě, že listy vyblednutí a žloutnou, a stopka je tažen, pak zasadit trochu světla.

  Žloutnutí listů může indikovat nadměrnou zálivku, v tomto případě je třeba upravit.

  Také listy mohou žloutnou a odpadávat, v případě, že juka byl silně vystaveno chladu (nebo hit o návrhu podmorzla během přepravy).

  Listy se mohou zkroutit jako nedostatek zavlažování, jakož i z jeho přebytku. Musíte přejít k pravidlu, že půda v květináči by měla vyschnout asi za týden.

  Tento problém může dojít v případě, Yucca sypané studené vody, by měla být zavlažování vodou provádí při teplotě místnosti.

  Důvodem může být suchý vzduch a teplo v místnosti. Také špičky listů jsou suché před příliš skrovných zalévání.

  Yucca je tažen, listy se světle

  Jukka málo světla, je třeba jej přesunout na světlejší místa nebo poskytnout dodatečné osvětlení.

  Tento „syndrom“ také naznačuje, že místo uspořádání rostlin je nízká světlo. Yucca - photophilous závod přesunout blíže k oknu nebo zvážit další pokrytí.

  Nicméně, listy by mohl spadnout a vzhledem k jiným nepříznivým podmínkám pro Yucca. To může být bay, přesušení nebo naopak příliš horký a suchý vzduch.

  Yucca stonek změkne a ohýbá, listy vadnou

  To je vzhledem k rozpadu kořenů vzhledem k množství vlhkosti. V takovém případě bude s největší pravděpodobností nebude možné uložit závod. Můžete se pokusit snížit kořen a špičku.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  − 4 = 3