Jukka údržba ulic a rozmnožování

Jukka údržba ulic a rozmnožování

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jukka zahrada, juka ulice: péče a chov

Yucca Street, ošetřování a rozmnožování, které nevyžaduje žádné speciální znalosti - okouzlující zařízení s neobvyklým jménem. Host z Ameriky docela rychle chytil na domácím kuchyňské zahrady, kde se cítí dobře s náležitou péčí. Bledé bílé nebo krémové květy, zvonky, sešli v hojném počtu na stromě stopky, připomínající pestrý koště oživit krajinu, stojící světlou skvrnu na jeho pozadí.

Yucca - to je rostlina, která se chce neustále obdivovat. Bohužel, její květ, představující dovolenou fantastická, není dlouhá: až 3 týdny, což je v polovině léta. Vůně květin a velmi příjemná vůně připomínající drahé mýdlo. Je zajímavé porovnat pozadí jemných květin listy: více než půl metru na délku, tmavě zelené, špičaté, s rozdělením na tenké hrany vláken. Mimochodem, tato vlákna jsou historická domácí květina kvalitní surovina pro výrobu pevného papíru a lana, a Američané cukerná šťáva se extrahuje z květu. Indiáni, kteří se domnívají Yucca „strom života“, přidal své lístky v téměř všech pokrmů. Barvy zvláštní chuť, nejvíce připomínající fazolkami a artyčok listy. Yucca květy jsou optimálně kombinován s vejci, takže se často přidává do omelety.

Jukka zahrada: péče a způsobech pěstování

Rostlin, krása, někdy tak vysoké jako 2,5 metru, na webu nebo v bytě jako pokojová rostlina a každý může. Yucca propagovaly v několika způsoby: semena, výhonky nebo rozdělení laterálních kořenů, z něhož pružící ramena řezaných délce asi 5 cm se několik hodin se suší na slunci a pak vysazeny ve skleníku v hloubce 5-7 cm ..

Reprodukce juka vláknitá a péči doma - to není příliš časově náročné, jak by se mohlo zdát na první pohled. Rostoucí ulice květ ze semen - to je docela pracné a zdlouhavé. Setí je nutné vyrábět na konci zimy; sazenice kvalitní budou připraveny až po dvou letech. Takže je to jednodušší koupit již vzrostlou rostlinu nebo pěstovat v jednodušším způsobem - oddělen od hlavního závodu mladé výhonky, které jsou potřebné k přistání na jejich zamýšlené trvalého místa. Přitom se doporučuje na jaře nebo na podzim.

Yucca zahrada, která reprodukci lze provádět několika způsoby, přičemž zcela nekaprizna; to jen stojí včasné napojena pravidelně krmena a chráněny před zimním chladem. Tropical host adekvátně odolat mrazy, ale je to lepší, aby jej od nich. Můžete si udělat dřevěnou krabici, ve kterém namísto spodní části musí být pevně přišroubován krycí materiál. Elektrárna by měla být pokryta, a kolem pole a navíc můžete nalít borovicové větve nebo suché listí. K zajištění úplné ochrany na vrcholu toho všeho konstrukce se doporučuje přikrýt polyethylenu; Takto, juka, optimálně „spryatannaya9raquo; ze zimního chladu, snadno přečkat jakoukoliv mráz a špatné počasí. Můžete použít jednoduchý způsob: malý Bush Prořezávání, list kravatu do drdolu, a rostlina je pokryta se žíní. Tak se část povrchu má být chráněna, a studený vítr a déšť není rozbité listy rostliny; kořeny hluboko do země, chlad také nemůže dosáhnout.

Kde je nejlepší zasadit takové neobvyklé, stejně jako palmy, květiny? Jukka zahrada, ošetřování a rozmnožování, což je vlastně malohlopotny, rád dobře osvětlených prostorech; V polostínu to bude pohodlné pouze na vrcholu letních veder. Pokud se však rostlina bude i nadále růst ve stínu, budou listy začnou dosáhnout na slunce, „lohmatitsya9raquo;, která způsobí krásný akvizice juka neslušný a neuspořádaný vzhled. Yucca Street, péče a chov mohou být vyráběny, které není v plném rozsahu, s nedostatkem slunečního svitu začne klesat listy; s nadbytkem slunce objevit suché světlé skvrny na listech. Před výsadbou, rostliny potřebují k hnojení půdy, takže díru do sklizených 2-3 kg humusu. Typicky, juka kvetou v třetím roce výsadby, ale tam je takový, že květiny neobjevují po dobu několika let. To může naznačovat možné zmrazení rostlin v zimě zima.

Yucca Street, ošetřování a rozmnožování, které jsou jednoduché i pro nováčka zahradník, miluje dobré zavlažování; potřeba vlhkost může být posuzována podle jeho vzhledu: v případě, že listy jsou rovně - v pořádku, květ příjemné; s zkroucené listy a droops mrtvé prameny tropický host by měl ihned nalít. Nicméně, zalévání by se nepřehánějte to, jinak to může vést k hnití na sněhobílé krásy.

Přestože je juka je odolná vůči chorobám a škůdcům, ale přesto by měl mít na pozoru před moučný červi, roztoči, slimáci, whitefly a červci, vzhled, který může být posuzována podle toho, hnědé skvrny na rostlině. Listy v tomto případě, otřít vlhkou vlnu. Jednorázový poplatek místo vody otřít potřebu používat vodku. Rostlinných chemikálií pomoci speciálního nářadí prodávané v železářství. Na invaze slimáků může být posuzována podle nažloutlé skvrny. V tomto případě, zpracování Bush je třeba, aby insekticidy. Rostlina může infikovat houba na jejichž výskyt lze nalézt na změkčené stonku. Pomoct opravdu jen v počátečním stadiu onemocnění odstraněním postižených oblastí.

Kromě estetické potěšení juky měli být vědomi svých užitečných vlastností. Listy rostliny jsou bohaté na sliz, obklopující žaludek a projímavé účinky. To dělá z juky nezbytné pro onemocnění zažívacího ústrojí, zánět žaludku, vředové choroby. Obsažené v yuca látky ve svém složení podobné lidské enzymy vylučované tělem. Antioxidanty obsažené v rostlině, se zabránilo předčasnému stárnutí a chrání buňky před oxidačním procesu. Yucca kořen obsahuje vitamín A, které jsou nezbytné pro zdravou kůži, nehty a vlasy. Vitamin C je také přítomný v rostlině potřebné k udržení imunitní systém. Extrakt z kořene yucca pomáhá maximalizovat vstřebávání užitečných stopových prvků a normalizaci metabolických procesů.

Správná péče o rostliny, prevence včas onemocnění a škůdcům zajistit kvalitativní růst rostliny. Atraktivní stálezelený juka ulice, ošetřování a rozmnožování, které opravdové milovníky krásy přinese jen radost bude módní dekor prvek plocha, protože všechno v závodě vytvořené s cílem potěšit ostatní.

Vlastnosti péče, transplantace a chov juka zahradní

Jukka zahrada - stálezelený strom teplomilná rostlina z čeledi agave. Někdy volal Bush, někdy - melkovetvistym strom. Květiny v zahradě Yucca bílý, připomínající zvony. Interiéru juka roste ve velkém hrnci, a na zahradě mohou být zasazeny přímo do země. Tato tropická rostlina nedává chalupu.

Tropical Beauty juka

Celkem je zde více než 30 druhů Yucca. V naší zemi jsou nejběžnější typy jsou následující:

Jukka vláknité: tenké bílé struny na listu

Jukka vláknité - nenáročná rostlina, která se snadno udržuje. Snáší pokles teploty na -20 ° C, Listy tohoto druhu mají xiphoid yucca tvar šířka dosáhnout 3-10 cm na délku - 30 až 60 cm, vrchní list mírně ohnuté na okraji zarámované vyčnívajících vláken .. Stopka dosahuje výšky 2,5 m na něm uspořádaných květů až 7 cm dlouhé.

Yucca opouští vláknitý

Yucca glauca zahradní jiný krátký barel. Dlouhé tenké listy (1-2 cm délka 90 cm) mají šedozelené barvy s lehčími hranami. Jsou shromažďovány do drdolu. Květenství úzký, melkovetvistye, květy jsou zeleno-bílý nebo nažloutlý odstín. Rostlina je odolná vůči mrazu, sucha, může růst i v písku. Ale odstín nebo nadměrné vlhkosti vede ke zničení modravé Yucca.

Yucca namodralé barel nízká, a koruna je zcela perfektní

Yucca slonoviny - rozmarná rostlina, která se obává, mráz, reaguje na změny klimatických podmínek. Jméno tohoto druhu juky poskytují široký kufr, který se podobá slona v dolní části nohy. Listy mají xiphoides formu. Jsou lesklé, světle zelené barvy, roste především v horních částech rostliny. Spodní listy postupně odpadávat, což je důvod, proč trup tvořil jizvy. Léto na vrcholu juka objevují bílé zvonkové květy jsou shromážděny v květenství.

V slonová kost yucca poměrně masivní kufru

Před yucca závodu v otevřeném terénu, je nutné ztvrdnout. Každý den by měl závod na čerstvý vzduch, postupně zvyšuje čas strávený na ulici. Po jednom nebo dvou týdnech Yucca bude připraven k transplantaci.

Ideální místo pro Yucca je slunném místě na kopci. Půda by měla být hlinka, suš (podzemní vody v blízkosti místa přistání může poškodit rostlinu, to není jako opakovaného smáčení). Dobře Yucca, že je žádoucí připravit od podzimu. Je důležité, aby průměr otvoru byla větší kořenový systém stromů. V dolní části by měly být štěrk nebo písek (vypouštěcí vrstva) posypat popela.

Planter vyrábět lepší pružiny při denní teplotě 20 ° C, v noci - v oblasti 10 ° C Jemně sypané pozemní kořeny, zalijeme trochou zeminy. Při sázení kyselost půdy, je nezbytné brát v potaz: nemělo by překročit 7,5 pH. Například, můžete použít humus, vápno, písek, hlínu a kamenitou půdu.

Je-li hrnkové rostliny, je nutné poskytnout prostor

Následná péče o yucca zahrada

Tato tropická rostlina nevyžaduje přílišnou péči. Zálivka by měla být, když se horní vrstva zeminy je úplně suchý. Pokud juka listy vyschnout, nebo fade, mohou být sypané vodou z rozprašovače. Ale neměli bychom tak učinit v době sluneční aktivity! Spray Yucca buď ráno nebo večer.

Na jaře, kdy rostlina je aktivně roste, musí být krmena. Pro tento účel hodí kompost, kapalné humus, hnojivo pro sukulenty. Obvaz může být provedena na list: hnojiva se postříkají roztokem spodní listy rostliny.

Chcete-li hledat krásné palmy a účinně rozkvetla, měla by být transplantovány. Zahradnictví juky může růst na jednom místě až 20 let, na rozdíl od pokoje, který je náročnější na údržbu. Když přesazování postupujte podle následujících tipů:

 • v případě, že strom rostl, došlo k Bush, které musí být odděleny, je čas repot rostlinu;
 • juka kořenový systém může dosáhnout hloubky 70 cm, takže je třeba sáhnout dost hluboko, aby nedošlo k poškození kořenů rostlin;
 • Transplantace juky může na jaře nebo koncem léta;
 • místo pro transplantaci by neměl být umístěn v průvanu;
 • po přesazení přívodní zařízení mohou být dva týdny později;
 • květ palm je jeden rok po transplantaci.

Velkolepé exotické květiny juka

Yucca se mohou množit vegetativně a semena. V přírodě, opylení je vzhledem k motýla z rodu pronuba, který žije pouze ve vlasti palem. To opyluje květy, než poskytují způsob, jak osivu reprodukci. Nicméně, nejsme souzeno vidět plody této rostliny - motýl nežije v našich zeměpisných šířkách.

Řízky lze řezat

Na území Ruska praktikována reprodukci yucca vydělením keř nebo kmenových řízky. Druhý způsob zahrnuje následující kroky:

 • Boční vývod dříku je řezat nožem;
 • zbytečné listy odstraněny;
 • řez se suší, je sypané práškového dřevěného uhlí;
 • Řízky jsou zasazeny ve skleníku po dobu 3-4 cm hluboko pod sklem nebo film;
 • Rostliny se ponechají pod krytem na zimu, izolované z horních listů.

Musím krýt zimní zahrady juky

Příprava juka do zimy studené

Tato rostlina je považována za mrazuvzdorná, ale může přenést pouze přechodné snížení teploty. Proto je lepší ji izolovat v zimě, a to zejména v prvních dvou letech.

 1. Na konci října - začátkem listopadu, počasí je suchý sbírat palmového listí v parta. Jemně svázat je po celé délce.
 2. Některé z nižších vrstvách listí ležel na zemi - budou nedošlo k zamrznutí půdy.
 3. Ve spodní části, nalít suché juky listy. Na nich lze umístit tyče nebo desky, které dávají listy na zem a zabránit jim v odfoukl.
 4. Bush sám zakrýt. Základna válce mohou být dále pokryty půdy (15-20 cm).
 5. Když se na jaře objeví mladé listy, zežloutnutí lze řezat loni.

Real výzdoba každou zahradu

Jukka bude vaše zahrada originální, neobvyklé, velmi barevné a krásné. Rostlina nevyžaduje přílišnou pozornost k sobě, aby vypadat pěkně pro něj snadné. Vytvořte si vlastní podmínky exotickou dovolenou v zahradě tropických rostlin, protože!

Jukka zahrada: péče doma, nebo pod širým nebem (viz foto). Jak si vybrat místo růstu, budov a propagovat závod

Yucca je velmi populární jako v květináčích a zahradní rostliny v našem klimatickém pásmu.

Ačkoli tento palma pocházející z horkých tropických oblastech, to je docela dobře odolávají teplotám bez nutnosti výrazného oteplení v zimě.

Z tohoto důvodu, juka zahradní aktivně používá k vytvoření jedinečné krajiny design ve svých domovských zahradách.

Výsadba juka zahrada v otevřeném terénu lépe realizovat na jaře nebo v létě, kdy je minimální noční teploty vyšší než bod na 7 stupňů, do kořenového systému rostlin má dost času k vytvoření zimu.

Tato květina je dostatečně nenáročná na složení zeminy, ale nejlepší dekorativní toku, vyvedl v zemi s kyselým pH nižším než 7,5 a velkého množství humusu a písku. Ideální složení půdy k pěstování juky se považuje takto: rašelina zem, humus, písek a kompost rovným dílem.

Pro výsadbu yucca zahrada upřednostňovat oblasti lépe dobře osvětlené plochy, která se nachází na kopci. To je nutné, aby se zabránilo podmáčení kořenového systému, protože tato část rostliny je nejzranitelnější. Nezapomeňte, že na výsadbu Yucca příliš stinném místě může vést k jeho zániku.

Před výsadbou v otevřeném terénu rostlin by mělo být zmírněno, že ho to provádí v hrnci na čerstvém vzduchu po dobu dvou týdnů, postupným zvyšováním denní během jeho pobytu na ulici.

Jukka zahrada při pěstování v uzavřeném nebo otevřeném terénu potřebuje vytvořit drenážní vrstvu. Pro tento účel dobře hodí štěrk, hrubý písek, pemza, drcené cihly, dřevní štěpky, velké a hrubé perlitu a rašeliny. Při sázení Yucca v květináčích, můžete použít speciální odvodnění, absorbující vlhkost, která se prodává v květinářství.

• Na zvoleném místě vykopat jámu tak, aby jeho velikost byla větší, než je průměr kořenového balu rostlin je přibližně dvakrát.

• Na dně díry, umístěte drenážní vrstvu.

• Jemně dumpingové závod v díře a posypeme na zem, není pohřben na krku (spodní část trupu by měla být na úrovni země), a pak malou firmu půda kolem.

• Ihned po výsadbě hojně nalít Yucca, a pak se Zamulchiruyte tráva pro menší odpařování vlhkosti.

Osivo rozmnožování zahrádka juka

Během množení semen Yucca zahradní výsadby v otevřeném terénu je třeba provést až po 2 roky. Semena zasadil v lepší schopnosti v pozdní zimě při pokojové teplotě v rozmezí od 18 do 25 stupňů.

Yucca je nenáročná rostlina, která je ve skutečnosti bojí jen zamokření kořenového systému. Proto je květina by měla být napojena střídmě, se zaměřením na vzhled juka a úplné vysušení ornice. Pokud jeho listy klesly dolů a listy poklesla řetězců, rostlina není dostatek vlhkosti, a je třeba zalévat. Když vadnutí listů může být postříkána vodou ráno nebo večer, když je méně aktivní na slunci.

Tato rostlina pravidelně krmení potřeby, a to zejména v období aktivního růstu na jaře. K tomuto účelu můžete použít nějaké dobré hnojivo, kompost nebo tekutý humus. Pro listové krmení by měly být hojně stříká spodní listy palem.

U časně kvetoucí yucca péči o zahradu můžete nahradit obvyklý šokovou terapii. Chcete-li to provést, Rostlina byla držena v temné místnosti při teplotě ne vyšší než +5 stupňů po dobu 10-14 dnů, a poté se umístí do světlé teplém slunném místě. Chcete-li rychle juka květ, není nezbytné, aby řezání zažloutlých listů!

Ložnice Yucca zahradu pečovat docela zdanění. Pro letní závod je lepší, aby se hodnotilo balkón, protože miluje slunce a čerstvý vzduch. Zálivka by měla být mírná a včas.

Jukka zahrada v otevřeném poli schopné růst na jednom místě po dobu asi 20 let, pak se jako pokojová rostlina potřebuje transplantaci jednou za 2 roky.

• transplantace juka lepší na jaře nebo v létě;

• před výsadbou kořen máčet ve vodě po dobu jedné hodiny, a po výsadbě hojně nalít;

• Zvláštní pozornost by měla být věnována silného kořenového systému, snažil se jí ublížit, když pokles v průběhu závodu z hrnce;

• po transplantaci rostlin by neměla být krmena po dobu dvou týdnů;

• hrnce by měl být alespoň 3 cm větší než průměr rootball;

• po transplantaci juky by měl být umístěn mimo průvan.

Navzdory tomu, že Yucca je odolné rostliny, to je nejlepší se ohřát v zimě, a to zejména v prvních letech po výsadbě v otevřeném terénu. Chcete-li to provést, postupujte takto:

1. Na podzim suchého listí Yucca svázáním, vázání po celé délce.

2. Kolem barel, zalijeme rostlinné suché listí, a navíc dát desku nebo posypeme na zem. To je nezbytné k zajištění, že listy nejsou foukané pryč větrem.

3. Kryt koruny yucca polyethylen ve tvaru kužele a jeho neředěné spojovací řetězec nebo jiný řetězec.

4. Žloutnutí staré listy na jaře mohou být odstraněny.

Reprodukce juka v našem klimatickém pásmu je způsob množení řízkováním nebo dělením keř. Pro reprodukci kmenových řízků, postupujte takto:

• ostrý nůž řez strana vychází z výstupního juky;

• Odstraňte spodní listy, takže všechny elektrárny byly navrženy tak, aby vytvořit kořenový systém;

• Čerstvé řez musí být suchý a pokropí s aktivním uhlím;

• Řízky přistál v jasném vnitřní skleníku, zakopat do země na 3-4 cm. Nedovolte vysychání půdy.

Škůdců a chorob juka zahradní

Primární prevence na podporu imunity vůči chorobám rostlin je vhodně vybrán lokus a řádné péči o yucca zahrady. Ale i přes to, ve vzácných případech, květ může být ještě ovlivněn škůdci.

Nejdůležitější je nepřítelem juka Jose scale, po vystavení rostliny, která se vztahuje plaku hnědé. V rámci boje proti tomuto škůdci z palmových listů denně otřít vlhkým hadříkem nebo vatou, a jednou týdně ošetřené s vodkou. zničit slimáci, které se mohou objevit na juky, která roste v zahradě, použijte insektitsidalnye drog.

Změněnou barvu skvrny, které se objevují na starších listech a jít s dobou v hnědé barvě, je nemoc, která se nazývá „Pyatnistost9raquo;. Středa Houba napadá rostliny v důsledku nadměrné vlhkosti. Za účelem boje proti této pohromě závodu musí být zacházeno fugnitsidom a provést mírné zalévání.

hniloba Yucca může být také způsobena tím, zamokření a nadměrné zastínění rostlin. S porážkou utrpěla Všechny Crown rostliny, které postupně postihuje listy hnít. Jednat v takovém případě byste měli okamžitě, nebo juka die. Nejprve je nutné odstranit všechny poškozené oblasti závodu a poté jej zpracovat fugnitsidalnym drogu, opakujte tyto kroky podle potřeby.

cercosporosis - oválný nebo jiná forma hnědé skvrny, které se v průběhu času může zvýšit velikost. Příčina onemocnění je také nadbytek vlhkosti. Kontrolní opatření zahrnují eliminaci infikovaných listech, zpracování fugnitsidom a nižší vlhkost.

bílá hniloba - vážné onemocnění yucca zahrady. Infekce rostlin dochází přes půdu a je spojena s přebytkem dusíkatých hnojiv v tom, zamokření nebo nedostatek světla. První z palmových listů zbarvit, pak vodnaté. Zvláště silně ovlivněny koruna spodní listy, a akutní onemocnění se projevuje, když teplota klesne na 15 stupňů.

V případě poškození dat houby by měly být všechny napaden rostlinná tkáň odstraněna z odchytu zdravých částech a utřít antiseptikum. Poté se zpracování by mělo být provedeno či fundazol Rovralem. Pokud tato opatření nebyla účinná, juka muset úplně dostat z půdy, trochu suché a zkontrolovat integritu kořenového systému, a poté přesazeny do nové půdy s nízkým obsahem dusíku.

okrajová nekróza - onemocnění charakterizované výskytem šedohnědé barvy na okrajích starších listů. Výskyt nekrózy často vyvolává vysokou vlhkostí. Pro boj s touto nemocí odstranit zasažené listů a zpracované rostlinné Ridomilom.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 6