Kalina v zimě s cukrem

Kalina v zimě s cukrem

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Kalina s cukrem na zimu - bobulí místo tablet

Velmi mnoho, namísto tablet a sirupů používat lidových opravných prostředků - lesní plody, ovoce, zelenina. Velmi užitečné proti bolení v krku, kašel, nachlazení z kalina s cukrem na zimu. Dnes se naučíte nejvíce jednoduché a velmi užitečné bobule recepty.

Velmi mnoho, namísto tablet a sirupů používat lidových opravných prostředků - lesní plody, ovoce, zelenina. Velmi užitečné proti bolení v krku, kašel, nachlazení z kalina s cukrem na zimu. Dnes se naučíte nejvíce jednoduché a velmi užitečné bobule recepty.

1. Jak užitečné kalina pro člověka?

Bobule červeného kalina mají mnoho užitečných vlastností, takže tyto plody může konkurovat i léky. Dokonce i ve starověku, mnozí lékaři používají polotovary z Viburnum pro léčení různých chorob:

 • onemocnění ledvin a jater;
 • tuberkulóza a roztroušená skleróza;
 • kašel;
 • stres (tento bobule naprosto klidný).

Bobule červeného kalina

Kalina třel s cukrem, užitnými vlastnostmi, které jsou stejné jako u čerstvých plodů se používá jako antipyretikum a protizánětlivé léčivo - brát to při nachlazení, rychle se s nimi vypořádat. Kromě toho, kalina, vlastnit uklidňující vliv, mohou být použity k léčbě různých onemocnění nervů.

Rozmačkaný Viburnum s cukrem

Užitečné vlastnosti bobule umožnily využití kalina k zastavení krvácení, pokud vůbec zánětlivých procesů. Také, tyto plody zvyšují chuť k jídlu, ale proto, že se často lékaři doporučují zařadit do jídelníčku těchto plodů pro ty, kteří mají příliš malou váhu nebo anorexii. Se silným kašlem, vysoké teploty, jeden z nejlepších prostředků nápravy je džus nebo džus - vzít sklenici den nemoc bude u konce.

2 užitečný a snadný recept na zimu Viburnum

Příprava užitečné Viburnum s cukrem, receptem nyní sdílet, nevyžaduje mnoho času a úsilí, ale budete moci vychutnat výsledek zimy. Pro uzavření, budete potřebovat 1 kg zralých plodů a 1-1,5 kg cukru. Tip: plody Viburnum je poměrně hořká a hořkost, aby se méně znatelný, lepší trhat plody nejsou v srpnu a v říjnu, po prvním mrazu.

Zralé jahody na sešívání

 1. Nejprve je nutné odstranit listí a větvičky, jahody slzné. Po tom, důkladně opláchněte bobule pod vodou. Sečíst kalina do nádoby, zalijeme vařící vodou a nechte 5-7 minut.
 2. Přidejte kontejner cukr a promíchejte bobule. Po vybělení bobule změknout, ať šťávu, takže se ihned smíchá s cukrem.
 3. S tolkushkoy třít plody s cukrem. Zralé plody jsou broušeny snadno a rychle. V případě, že plod ještě není zralý kalina, větve zavěsit pár dní na balkoně.
 4. Poté umístěte pánev na desce se směsí a přivést k varu. Pohodě bobule směs a natažení přes čistou gázou, pokud chcete zavřít Kalina ve formě šťávy nebo želé, nebo nechte se semeny a případ uzavřít. Po namáhání bobule směs se nalévá do sterilizovaných sklenic (kapacita by měla být v suchu a teple).

Třením tolokushkoy bobule

Pro lemování je lepší použít železo místo plastovými kryty. Otevřít sklenici Viburnum, pureed s cukrem by měla být skladována déle než 90 dní.

3 Další zajímavá recepty na zimu Viburnum

Dalším užitečným recept - kalina s medem. Vařit to je také velmi jednoduchá - vzít kilo plodů, důkladně je umyjte, zalijeme vařící vodou. Potom odstranit semena a kůra kalina, bobule otřít přes síto nebo cedník. Výsledná hmota se smíchá s medem (poměru 1: 1), se nalije do čisté nádoby a do lednice. Po 10 dnech lahodnou sklizni bude připravena. Máš rád brusinky, kaše s cukrem?

Stírání bobule přes síto

Neexistuje jiný podobný recept, ale místo cukru je nutné předem vařit cukrový sirup. Z tohoto polotovaru se kilogram plody, 0,4 kg cukru a 0,6 litru vody. Bobule, opláchněte a osušte. Zatímco kalina je suchá, je nutné připravit roztok smícháním cukru s vodou. Pak stačí nalít bobule ve sklenici a naplňte ji sladkým sirupem. Banky určitě potřebovat sterilizovat. Další chutný a zdravý recept - želé kalina.

Příprava cukrového sirupu

Vezměte kilogram bobulí, 2-3 minuty problanshiruyte je ve vroucí vodě, perekin'te do cedníku a opláchněte studenou vodou. Trochu sucha potřete bobule přes síto, smícháme s cukrem. výsledné směsi do pánve nalít. To by měl být kladen na sporáku po dobu 40 minut, soustružení mírném ohni. Horká směs se rozprostře na bankách a srolovat. Podobně, příprava a džem z kalina.

4 Připravte si užitečný šťáva z Viburnum

Z lavinovému mohou vařit nejen želé a džem, ale i lahodnou šťávu, které jsou užitečné vlastnosti jsou lepší než nic.

Užitečné lahodný džus

Několik receptů. Prvním z nich je nejpřímější. Pak kilogram bobule, 0,25 litrů vody, med (v případě potřeby nahradit cukr). Odložil ovoce a vymačkejte šťávu. Kůže a kosti vařit po dobu 15-20 minut, poté vývar se ochladí, promícháme se šťávou. Poté přidejte šťávu dle chuti cukr nebo med. Zachovat užitečný produkt potřebný v chladničce. Druhý recept: Vezměte kilogram plodů a cukru. Problanshiruyte ovoce ve vroucí vodě po dobu několika minut, zalijeme cukr v nich a nechte vyluhovat po dobu 20 minut Výsledná hmota se přefiltruje přes tenká, nalít do bank a uložit jej do chladničky.

Viburnum šťáva je velmi koncentrovaná, a proto by neměly konzumovat to neředěný.

Koncentrovaný džus kalina

Pro zjednodušení procesu spotřeby, můžete vařit lahodný džus namísto šťávy. Vzhledem ke své užitečné vlastnosti můžete ho pít při nachlazení, bolesti v krku, protože šťáva zvyšuje imunitní systém a pomáhá bojovat s viry. Recept na ovocné nápoje, který neztrácí vlastnosti Viburnum bobulí, je jednoduchý:

 • 1 litr vroucí vody;
 • 0,25 L připravený Kalinovoye šťávy;
 • cukr nebo med.

Proces vaření je jednoduchý: zřeďte šťávu s vodou, přidejte med podle chuti a cukr, nechte po dobu 5-6 hodin do šťávy současnosti.

Kalina s cukrem bez vaření na zimu

S čím se stýkáme na podzim? S jasně žluté listí a šarlatovou klastry kalina. Plody této rostliny dozrávají někde uprostřed podzimního období, ale sbírají teprve po prvním mrazu. Před mrazem bobule mají mírně hořkou chuť, a poté, co přinese mráz, hořké listy. V případě, že sklizeň až do mrazů, pak před vařením, dal plody v mrazáku na krátkou dobu, bude to nechat hořkost a zdá příjemná sladká chuť.

Můžete často vidět tyto užitečné bobule v zimě, oni jsou tak nádherné rudnout pod sněhobílou krytem. Lidé opouštějí malou sněhovou speciálně pro ptáky, takže mají něco k jídlu v chladném období. Ale mnoho ignorovat tento bobule, se domnívá, že to není příliš příjemná vůně. A to je marné. Pokud víte, jak moc dobře to přináší závod bude určitě začít sklízet plody, kalina a kaší s cukrem navždy přebývat ve vaší chladničce.

Kalina s cukrem na zimu (bez vaření)

Většina moderních hostesky se snažit, aby takové přípravky na zimu, které si zachovávají maximální množství dávky. V současné době náš recept je obzvláště důležité, sklizně Viburnum bobule, roztřepené s cukrem na zimu. V tomto provedení, kalina plně zachovat všechny jejich vlastnosti.

Není mnoho co říci, že Kalina je velmi užitečné, bude to vynikající nástroj pro prevenci, při nachlazení. Ale také na základě Viburnum můžete udělat chutné čaje a ohřívání nápojů a dodal, například, citron, pomerančové kůry, sušené lístky máty nebo meduňky. Takže, pokud máte zájem, připojte se k nám, naplnit pokladnu několik sklenic vitamínu obrobku.

 • Kalina - 350 g;
 • Cukr - 350 g

Jak vařit roztřepené Kalina s cukrem na zimu

Na počátku podzimu, kalina je prodává v téměř všech trzích. No, jestli to bobule roste ve vaší zahradě, ještě lepší. Ve skutečnosti, počínaje tím, že Bush je odříznut od Viburnum, kalina či získat na trhu. Střední nosník váží asi 350 gramů, postačí pro 250 ml nádoby a. Obecně platí, že jako sněhová koule budou uloženy na polici chladničky, nádoba je lepší zvolit malý objem, pouze obsah jednoho nebo dvou týdnů. Vybrané pobočky kalina opláchne pod studenou vodou, které jsou rozloženy na kuchyňské utěrky, dát trochu času, aby vyschnout.

Nyní začneme lámat větve, bobule kalina lze stříhat nůžkami, a může zlomit ruce, vnější vzhled plodů, můžeme použít jakýkoli, protože budeme nadále tlačit je. Houpající bobule mohou být zmraženy, pokud máte hodně Viburnum. Můžete si také vytvořit kalina džus nebo kompot.

Vrátíme k naší receptury. Posuneme roztrhaný kalina v hlubokém kontejneru. Přijmout jakékoli tisk, který bude vhodný pro hnětení bobule. Jemně začnou hníst kalina, šťávu z bobulí velmi rychle rozptýlí prasknutí, takže fungovat bez fanatismu. Snažíme se co nejvíce vytlačit šťávu z bobulí.

Odměřit 2/3 cukru. Nalít cukr v misce máty sněhová koule. Reserve zbývající cukr stranou, budeme potřebovat trochu později.

Kalina mix a cukru, se snaží, aby se ujistil, že krystaly cukru jsou zcela nerozpustí.

Zatímco banky s sněhové koule, nebudeme vrátit, ale starat se o sterilitu, to je náš klíč k dlouhodobému uložení obrobku. Jak jsme se zmínili výše, velmi dobré, pokud můžete najít malé množství sklenic. Vyplavuje všechny plechovky s soda, sterilizovat, zpracovávat i kryt. Kalina posuneme do čistých sklenic, takže malý prostor pro zbývající cukr a šťávou z budoucnosti.

Nalít zbývající cukr.

Rozprostírá víko na krk bank, zdržovat, jděte na polici chladničky nebo ve sklepě, na balkoně, jak si pohodlněji.

Kalina s cukrem na zimu přes mlýnek na maso

Recept předlisku snadnější než kdykoli předtím:

 1. Opatrně namontujte Viburnum bobule, což jim z větviček.
 2. Složit do cedníku a důkladně opláchněte pod tekoucí vodou a nechte okapat bobule a lehce suché.
 3. Nastavte v mlýnek na maso malé mřížky a procházet it kalina.
 4. Připojení výsledné hmoty s cukrem ve stejných podílech, důkladně se promíchá.
 5. Připravte pasterizované suché sklenice, rozložil je Kalina s cukrem, aniž by plnění až na vrchol 1-1,5 cm.
 6. V každé sklenice ještě trochu pokropí povrch s cukrem sněhová těsné a zavřete kryt nylon.
 7. Poslat do ledničky pro skladování.

Jak jinak lze připravit Kalina s cukrem na zimu?

 • Pokud si myslíte, že je to velmi užitečné kalina bobule kontaktu s kovovými částmi mlýnek na maso, můžete jej brousit ručně. Vložíme do mísy a stropu kuchyně s dřevěným tolkushkoy.
 • V případě, že chcete získat kalina a vypeckovaný kůži, otřete ji přes jemným plastickým pletiva. Ale pamatujte si, že kůže a kosti obsahují neuvěřitelný poměr živin, ne bezdůvodně kalina kosti je ve tvaru lidského srdce. Vyhodit - to je zločin.
 • Namísto mlýnku pro výrobu takový prázdný, můžete také použít mixér.
 • A co je to za vynikající tah prázdné, pokud se k němu přidám trochu citrusové poznámky. V 1 litru výsledného sladké Kalinovoe hmoty přidat polovina listovat wringer oranžové (s kůrou). Mix, ležel na sklenicích a poslat v chladničce.

To by bylo vhodným řešením šťáva z Viburnum bez tepelné úpravy, nicméně pro jakéhokoli dopadu prospěšné vlastnosti s vysokou teplotou částečně ztracena.

Pro přípravu jiných šťávy rozměrů jsou: 1 kg Kalina vyžadují 200 g cukru.

Bobule grind v misce tolkushkoy, a pak zmáčknout šťávu přes tenká. Na perlinkovou tkaninou musíte zůstat jen kosti a kůže, a všechno tvorstvo bude unikat do mísy. Přidejte cukr, dobře promícháme a necháme na chvíli, takže zrnka cukru úplně nerozpustí. Pak znovu dobře promíchejte, nalijte do horkých sklenic, válet kryty a vrátit se k uskladnění ve sklepě. Pokud máte místo pro ukládání těchto šťáv v ledničce, můžete zavřít banky kopronové víčka.

Chcete-li urychlit proces přípravy kalina na tento recept, můžete zmáčknout šťávu přes odšťavňovač.

Užitečné vlastnosti Viburnum s cukrem jsou nekonečné. Jeho ovoce je bohaté na třísloviny, vitaminů A a C, pektiny, který účinně čistit škodlivé látky ze střev nahromaděné tam. Zahrnuty v těkavých ovoce dokonale vyrovnat se s mikroby. Bobule také obsahují měď, draslík, železo, mangan, hořčík, fosfor, a dokonce i trochu jod. A plody a listy jsou zdrojem kyselina mravenčí, octová, kyseliny valerové a kyseliny olejové.

To lze jen stěží nazvat orgánu v lidském těle, které by vykonávat jeho blahodárné účinky Kalina:

 1. Nejdůležitější z jeho použití v léčbě a prevenci respiračních onemocnění a nachlazení. Dokonale zkapalňuje hlen, pomáhá při léčbě zánětu průdušek a plic, je velmi dobrá s výrazným chronickým kašlem.
 2. Jakýkoli lékař, spolu s léky nutně jmenovat Kalina k léčbě krku a zánět mandlí.
 3. Hojení červené bobule pomůže zbavit se bolesti v srdci, přispěje k rozšíření cév, eliminovat neustálé bolesti hlavy a hypertenze.
 4. Kalina pomůže vyčistit játra a zlepšit složení krve, zbavit se drobných žlučových kamenů a močového měchýře (je to dobrý prostředek choleretic).
 5. Obzvláště užitečné kalina při poruchách zažívacího traktu. Tady to závisí na mnoha chorob: bolest v žaludku a vředy, gastritida s nízkou kyselost a zažívací potíže, zácpa a průjem, duodenálního vředu a hemoroidy.
 6. Kalina je vhodné vzít s nervovým stresem a vyčerpáním.
 7. Tyto prostředky mohou být použity pro léčbu kožních onemocnění: ekzémů a puchýřky, vředy, vředy a ran.
 8. Kalina je dobrá prevence rakoviny.

Sklizeň zimě Viburnum s cukrem není vhodný pro lidi, kteří trpí hypotonií. Snižuje krevní tlak, s největší pravděpodobností k poškození v této věci.

Ženy během těhotenství, než začnete lék, poraďte se se svým lékařem.

Pokud zvýšená kyselost žaludeční šťávy, neberou Kalina s cukrem. Také je nutné opustit tento užitečný bobule pro lidi, kteří trpí nemocí, jako je artritida, dna, ledvinové kameny a onemocnění ledvin.

Je-li osoba zvýšený krevní srážlivost a tendenci k trombóze pozorované, kalina je kontraindikováno.

Kalina je velmi užitečná pro tělo dítěte, ale lékaři doporučují nedávat své děti do dvou let. Po nástupu věku, to není self-léčit, a ujistěte se, poraďte se svým pediatrem.

Protože naše kalina připravené s cukrem na zimu bez vaření, pak to může být uložen jen v chladničce. Předpokládá se, že jeho skladování v délce 90 dní, ale trvat mnoho let a mnoho experimentů, dokonale zachovává své vlastnosti téměř až do léta.

Ať je to pravidlo, kdo každé ráno lžičkou připravené směsi, stiskl ji a 1 šálek teplé převařené vody. Hmotu lze ředit vodou a pití. Pokud to budete dělat každý den, žádná z výše uvedených chorob, nebudete bát.

V případě nachlazení, virových onemocnění, zánět průdušek neustále dělat čaj Kalinovoe hmotu a pít co nejvíce, jak je to možné.

Cukr ve výše uvedeném receptu lze nahradit medem, dostanete ještě užitečnější.

Příroda nám dal nádherný přírodní prostředek pro mnoho nemocí. Potřeboval jste sklízet a aby obrobek. Nenechte si ujít příležitost, aby vaše tělo maximální zdraví!

Kalina s cukrem na zimu

Je obtížné přeceňovat výhody těchto bobulí jako sněhová koule, a v chladicím moderní domácnosti prostě musí mít nějaké sklenice Viburnum s cukrem, a to nejen v případě, že jeden z členů rodiny je nemocný, ale i jako preventivní opatření.

Samozřejmě, šťouchané Kalina s cukrem podle chuti na amatéra, trochu hořké, ale pak to, co je použití! Pivo, vodka a grapefruitový džus také hořkou chuť, ale nic, protože veškeré pití ...

Kalina je - silný imunitní stimulátor, který je uveden na nás od přírody, a pokud máte vybrat, co dát dítěti: Aflubin, Anaferon nebo Kalina s cukrem, volím to druhé.

Tyto Kalina obrovské množství vitaminů C, A, F, K, železa, fosforu, organické kyseliny, pektiny, třísloviny, hořkost a cukry. Vitamin C v Kalina, ještě více než v citrusů. Viburnum bobule byly dlouho považovány za vyvolávající pocení, protizánětlivý, choleretic, diuretikum, sedativní, stavící krvácení, a projímadlo. Viburnum bobule používané u virových infekcí a nachlazení. Hypertenze a aterosklerózy, zánět žaludku a kolitida, žaludeční vřed, je třeba duodenální vřed kalina bobule jedli denně. Kalina volal ženské bobule - je to užitečné pro bolestivé menstruaci, menopauze, děložní krvácení, s hrozbou potratu. Kalina snižuje hladinu cholesterolu v krvi a normalizovat metabolismus lipidů. Viburnum bobule snížení hladiny cukru v krvi, a proto užitečné při diabetu.

Na tomto základě, podrobí tepelnému zpracování lesních plodů jen kulinářský zločin. Takže jsem svařené Kalina s cukrem v poměru 1: 1, udržování peckami a kůrou, všechny užitečné vitamíny zůstanou v bance.

Harvest Kalina s cukrem mohou být v jakémkoliv množství, ale protože jsem ještě dělat kalina s medem, pro tento typ těžby bude trvat malé množství bobulí, asi 500 gramů, tento malý 2 velké trsy jeřabin.

Příprava Kalina s cukrem, je velmi jednoduchá, na rozdíl od jiných přípravků, a celý proces trvá méně než 30 minut.

Takže vařit šťouchanými Kalina s cukrem, musíme

* Nastavení hmotnosti připravených bobulí bez větviček

Kalina s cukrem na zimu: recept s fotkou

Kalina omýt pod tekoucí vodou a odstranit bobule z větviček.

Viburnum bobule nalít do velké mísy, kde budeme dělat obrobku a odměřit správné množství cukru.

Rmutování se kaše davim kalina bobule, dokud směs se změní na pyré se semeny. Opatrně, sprej s ovocem létání ve všech směrech, takže šaty zástěru, aby se nedostala špinavá a vzdálit se od okna, takže se nemusíte prát záclony.

Pak jsme se jít spát 2/3 cukru kaše brusinky.

Míchejte lžící, dokud se nerozpustí cukr.

Šířit Kalina s cukrem v připraveném čistých sklenic, plnicí sklenice ne úplně.

Zbývající cukr se naplní do plechovek narůstat až na vrchol.

Twist víkem, a poslat do chladničky nebo na balkoně.

To je vše, Viburnum s cukrem na zimu připravené! Přeji vám zdravotní a minerální přípravky na zimu!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 74 = 81