kalkulačka cihla

kalkulačka cihla

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Výpočet počtu cihelného zdiva

kalkulačka budova může pomoci přesně spočítat potřebu cihel, protože věděl, původní data. Stanovení množství materiálu potřebného je proveden na základě typu zdiva a cihel. Výpočty používají nebo plocha stěn a příček nebo objemu.

kalkulačka cihla

Aby nedošlo k přerušení procesu výstavby z důvodu nedostatku cihel a nežádoucího vynakládání finančních prostředků na dodávky materiálu pro zakoupení větší, lepší přinést všechno najednou. Přebytečný materiál výrazně zvyšují náklady na výstavbu. Proto, pokud budete potřebovat, abyste si vypočítali cihelného zdiva, kalkulyatoronlayn na staveništi - nejlepších moderních nástrojů pro přesný výpočet.

Princip stanovení průtoku na základě objemu cihlové zdi

Metodika dal stanovení podílu z celkového objemu stěn (korigovaných odečtení otvory pro okna a dveře), podle objemu jedné cihly. Výsledkem je potřeba pro jeho počtu kusů zdiva.

V praxi je problém vyřešen s odstupem několika fázích:

 • stanovení oblasti vnitřních stěn a příček, vnějších nosných stěn různé tloušťce;
 • Výpočet ploch okenních a dveřních otvorů;
 • odečtením velikosti otvorů hodnot plochy stěny;
 • výpočet objemu jejich stěnách opravených vynásobením plochy tloušťkou;
 • Výpočet cihelného zdiva vnější, vnitřní stěny a příčky oddělující objem na objem jedné cihly.

Tento úkol je komplikován skutečností, že mezi cihlami jsou švy, naplněné roztokem. Dostalo se standardní tloušťky 10 mm, ale může být menší v případě, že cihla se vyznačuje dokonalou geometrii. Několik milimetrů malty mezi cihlami uvnitř budovy, vyrůstat v poměrně působivé hodnoty, snížení spotřeby cihel.

Zjednodušený výpočet je založen na standardní velikost jediné cihel „normální forma“ (1nF) - 250 x 120 x 65 mm (délka, šířka, výška). V metr krychlový zdiva z cihel umístěno přesně 512,82 kusů. Vzhledem k tomu, švy (10 mm), bude rozdíl 118 cihel, že celý objekt je hora odpadního materiálu. Pomocí kalkulačky online, nákup přebytečnou stavební materiál bude odstraněn.

Kterákoli strana cihla má zpočátku určitou míru defektů. Ztráty jsou nevyhnutelné během nakládky, přepravy a vykládky. Toto poškození se zvyšuje vypočítané množství 5 - 8%.

Příklad výpočtu požadovaný počet cihel na jednotku plochy

Projektová patro domu (výška stropu - 3 m) předpokládá jeho obdélníkový tvar s 15 metrů dlouhý a 8 metrů široký. Počáteční údaje jsou také:

 • Odstupy nosných stěn - 22 m;
 • příčky délka - 26 m;
 • počet dveří ve vnějších stěnách - 2 ks. (Velikost 1,3 x 2,15 m);
 • Počet dveřních otvorů ve vnitřních stěnách - 4 ks. (Velikost 1,25 x 2,1 m);
 • počet oken - 7 (velikost otvorů 1,4 x 1,85 m);
 • Typ zdivo vnější stěny - 2 cihly (double);
 • vnitřní nosné stěny provádíme projekce 1,5 cihlu (0,38 m);
 • příčky tloušťka - 0,5 cihla (0,12 m).

Výpočty jsou redukovány na stanovení:

Pomocí vyhledávací tabulky, hodnota je dána tím, jak mnoho cihel v 1 m2 zdiva:

., O tom, že na jednotku plochy zdiva 2 cihel (s dvojitým cihel) musí být 104 kusů základě se nanaruzhnye stěna budovy musí být:

119,86 x 104 = 12466 kusů. cihla, double.

Pro vnitřní nosné stěny 1,5 cihel (cihla vazáková) vyžaduje 78 x 55,5 = 4329 kusů, kde 78 - průměrná hodnota ukazuje, jak mnoho seskvihydrát 1m2 zdiva cihla tloušťky 0,38 m ..

U příček v 0,5 cihlového materiálu je třeba 78 x 51 = 3978 jednotek jedinou cihlu.

Tak. cihla bude muset zakoupit 1.08 3978h = 4296 jednotek, jeden a půl - .. 4329 x 1,08 = 4675 jednotek, a double cihla - 12466 x 1,08 = 13.463 kusů - založené na 8% odpadů z bojiště a manželství.

Uplatnění kalkulačka cihelného zdiva, jeho množství výpočet je snížena pouze nutné zadat původní data.

Jednou týdně máme poslat stručný přehled nejpopulárnějších článků.

Kopírování materiálů je možné bez předchozího vyjednávání v případě přímého hypertextový odkaz na našich webových stránkách.

Kalkulačka pro cihly

Brick-line kalkulátor slouží k výpočtu množství stavebního a lícových cihel a malty zdiva a zdiva sítě, potřebné pro stavbu domu, garáž, zahrada. Kromě toho výpočet bere v úvahu velikost štíty konstrukce, okna, dveře a jiné otvory. pro práci s kalkulačkou manuálu.

V práci, věnovat zvláštní pozornost vkládání dat jednotky!

V případě, že kalkulačka je užitečné pro vás, klikněte na jeden nebo více sociálních tlačítek. To přispěje k dalšímu rozvoji našich webových stránkách. Děkuju mnohokrát.

pro práci s kalkulačkou instrukce

Krok 1: Kalkulačka je navržena pro výpočet budovy a lícových cihel jakýchkoli druhů. Chcete-li začít, vyberte velikost zděné z rozevíracího seznamu. Je-li požadovaná velikost není uvedena, zadejte jeho velikost výběrem příslušnou položku. Buďte opatrní: délka, šířka a výška cihly se zeptat, jak se cihla bude ležet ve zdivu. Pak napsat takové konstrukční parametry, jako je výška stěn a celková délka stěny podél vnějšího obvodu budovy.

Krok 2: Poté určete způsob, kterým se cihly. Z těchto údajů, budoucnost je přímo závislá na tloušťce stěn. To může být konstrukce půl cihly (tloušťka stěny se rovná šířce cihly) v jedné cihly (tloušťka stěny bude rovna délce cihly), 1,5 cihla (tloušťka stěny = délka + šířka cihlové) a 2 cihel (tloušťka stěny = 2 cihla délka). Vyberte si způsob, kterým se v závislosti na projektovaném počtu podlaží budovy, druhu podlahy a dalších konstrukčních prvků.

Krok 3: Pro získání přesnější výpočet je třeba vzít v úvahu tloušťku zdiva kloubu, která se skládá z roztoku. Někdy tloušťka vodorovných a svislých spár je jiný.

Krok 4: Pro výpočet zdiva mřížku musíte se rozhodnout, po určitém počtu řádků, které jí položil. Údaje o tom, nemůžete dělat, takže bod sloupci „ignorovat.“ Nebo počítat, což naznačuje, že to je přes N-tého počtu řádků.

Krok 5: Hmotnost cihla - nepovinné. Ale pokud chcete počítat přibližné hmotnosti hotových stěn a zatížení od stěn, aby se základem, je stále žádoucí, aby ji určit. Cena - také volitelné. Určete, pokud chcete spočítat celkové náklady na cihly.

Krok 6: Vzít v úvahu při výpočtu stavebních štíty a oken, dveří a dalších otvorů - označte příslušná políčka a zadat požadované volby v zobrazeném seznamu.

Krok 7: Po vyplnění všech polí, klikněte na „Vypočítat“. Získané výsledky, můžete vytisknout nebo poslat e-mailem.

Pro větší pohodlí, různé konstrukční prvky jsou lépe posuzovat odděleně. Například, vnější stěny a příčky mezhkomnatye se mohou lišit na výšku, a způsob, kterým se cihly. V tomto případě se provedou dva nezávislé výpočty.

Luštění výsledky výpočtů

Navzdory tomu, že nyní existuje velké množství nových stavebních materiálů, cihel je nejpopulárnější, běžná a důvěrně známá stavební materiál pro výstavbu trvanlivých a spolehlivých konstrukcí.

Zde je seznam nejčastějších typů cihel na všech stavebních potřeb:

keramických cihel (Clay), v závislosti na místě určení se dělí na přední, série a slínku. Pro běžné cihly (zabutovochnogo) povoleno není ideální geometrii, a proto se používá především pro položení prázdné zdi domů, sklepů, garáží, které jsou pak omítnuté, natřené a chráněných obkladové povlaky. Jeho barva je také žádné závazné požadavky.

čelí cihla (Přední), určené pro stavbu stěn, aniž by se dodatečného povlaku dále. Přední cihly, které jsou schopné odolávat vysokému mechanickému namáhání a nepříznivým povětrnostním vlivům, takže se obecně používá pro dlažby, stavební druhy opěrných ploty, schodiště, zdi.

slínku cihla vyznačující se tím, ideální hladký povrch může mít různé odstíny červené a černé barvy a má vysokou hustotu.

silikátové cihly To se liší od keramiky ze skutečnosti, že ve výrobním procesu není kalcinuje. Je to vápenato-křemičitého umělý kámen barva světla. Má vysokou absorpci vody, a tím i základ a suterén. Kromě toho, že není použitelná při stavbě pecí, komínů, komíny a základy, protože nejsou schopny odolávat vnější zatížení destruktivní.

firebrick použit pro konstrukci staveb, které jsou vystaveny vysokým teplotám, jako jsou pece, krby, komíny a slévárně.

Pro informaci: : Mezi nejběžnější velikost standardní cihly: 250-120-65 mm (Délka - šířka - výška), takzvané první „normální forma“ (1NF).

Cihly jsou plná (prázdný objem nepřesahuje 25%), duté a porézní, duté. V tomto případě je vybrání a dutiny v materiálu nejen snížení hmotnosti, ale také výrazně zvyšuje celkovou pevnost zdiva zvýšením adheze oblast mezi cihel a zdící malty.

Jak vypočítat počet cihel v domě - stavební a čelí

Vzhledem k výstavbě domů, mnozí dokonce nechápu, o tom, jak vypočítat počet cihel, které je dostatečně přesné, neměli kupovat více a zároveň, že neexistuje žádný zbytek. A pokud tento je ještě možné pochopit - něco předat, nebo povrch, materiál objednaný samostatně z druhé strany, takže rozbít celkovou koncepci barvy. Výrobky z různých šarží se mohou lišit nejen v odstínech, ale i ve struktuře, což opět potvrzuje, že je třeba povinné předběžné kalkulace cihlového zdiva.

Za účelem stanovení množství hmoty k domu, můžete použít kalkulátor (viz níže), nebo se spolehnout na vlastní pěst. Chcete-li to, co potřebujete vědět následující vstupy:

 • délka obvodových stěn;
 • Plocha stěny (šířka x výška);
 • tloušťka (polovina, jedna, dva, dva a půl cihly);
 • Velikost cihel;
 • typ malty kloubu.

Je možné jít na druhou stranu a četnosti pulsů dle objemu, na základě skutečnosti, že každá kostka stěna opouští 400 ± 1 jednotky, v tomto pořadí, se určí a množství roztoku odděleně pro plné cihly, odděleně pro duté -. V tomto případě se zvýší rychlost toku o 15% pro vyplnění dutiny.

Zde je příklad. Pro délku stěny 6 metrů a výšce 3 metry (18 metrů čtverečních) bude potřebovat 62 cihel.

Pro stanovení cihlu pro konstrukci stolu existují, který poskytuje informace o velikosti cihly, typ a objem roztoku, švy, atd., Který umožňuje přibližně nastavené požadované množství. Ale v tomto případě je chyba může dosáhnout 15-20%.

Jak může inteligentně rozdělit zatížení ložiska - vnější a vnitřní stěny jsou v jedné cihly, za předpokladu, že vzdálenost mezi nimi

Pokud nechcete používat kalkulačku na cihlovém domě budou muset brát v úvahu velké množství dat. Jednodušší a jak praxe ukazuje, že je levnější obrátit na odborníky nebo využít online služby.

kalkulačka cihla

První podmínkou je teplý a pohodlný domov - adekvátní klimatické pásmo a tloušťka region stěn. Standardní produkty 25h12h65 cm mohou být uspořádány v několika provedeních, která bude záviset na jeho tloušťce:

Pro drtivou většinu plochy bez okraje a Krymu Krasnodar, optimální tloušťka - 51-64 cm, v uvedeném pořadí, na 2 nebo 2,5 cihel.

Nyní, po stanovení tloušťky, můžete přistoupit k výpočtu obvodu, které potřebujete vědět, jak vysoká stavba je plánována a jaká bude délka stěn. Po obdržení takové hodnoty je třeba odečíst plochu dveřních a okenních otvorů. Konečný zbytek je požadovaná oblast budoucích cihlové zdi.

To je klíčový parametr, který má vliv na celkové množství materiálu. V závislosti na druhu, existují následující druhy něm:

První možnost vypadá mnohem estetické a elegantní, i když lhůta pro podání takového kterým se nejvíce. (Můžete uložit téměř 2 krát, i ty konzervativní odhad), jeden a půl a dvakrát umístil mnohem rychlejší, ale vypadá to hotové struktura není tak efektní.

Zdivo cihla jedno žebro - do jedné vrstvy

Určit, kolik bude potřebovat cihly na stavbu domu, a vzít v úvahu výšku zdiva kloubu. Při pokládání jeden výšku švu - 5 mm a dvojitou seskvihydrát - téměř centimetr.

Níže uvedená tabulka ukazuje příklad nejčastěji používaných stavebních materiálů (jediné, seskvihydrát, dvakrát), s výškou zdiva spoje a bez něj. Pomocí těchto dat je také možné určit množství materiálu pro konstrukci každé budovy, pro kterou jsou data násobit plochu stěny.

Každý účastník má manželství - štípané, popraskané nebo sražen k zemi kopií. To může být důsledkem nesprávného skladování nebo přepravě. V průměru manželství trvá 5-7%, v uvedeném pořadí, na počáteční množství přidaného potenciální manželství a koupil tolik, jak je požadováno.

Ne méně zajímají začínající stavitele a počet cihel ve zdivu na stěnách. Zde je algoritmus výpočtu je stejný, ale tento proces bude pokračovat v půl cihly. Abychom pochopili přesně, kolik materiálu je zapotřebí, je nutné znát dva zdrojový kód:

V případě standardního jednoho 25h12h6,5 cm, na jednom povrchu čtvercových kusů o 52 volno výškové švu 10 mm.

Chcete-li určit rozpočet potřebuje vědět, a kolik budete potřebovat řešení, přesný objem složek dojení ji (písek, cement, voda a přísady).

Množství roztoku se stanoví pomocí standardních parametrů:

 • pro pevné látky v řadě - na 1 m 3 zdiva 0,22 metrů krychlových hotový prostředek;
 • Dutá v řadě - 1m 3 zdiva 0,24 CBM hotový prostředek;
 • na tuhé dva ryadya - 1 m 3 zdiva 0,25 CBM hotový prostředek.

Hollow vyžadují více řešení, protože její část přejde do zaplnit prázdnotu.

Počet prvků a pořadí míchání na 1 m 3 zdiva, jsou podrobně popsány v článku. Zde dodat, že konzistence závisí životnost izolací a stěn. Příliš tenká povede k tvorbě velkého množství tepelných mostů a kondenzaci s následnou destrukci zdiva. Příliš tlustý - neposkytuje potřebnou přilnavost a také začínají postupně prasknout.

Dbejte na rozměry a proporce cementu, písku a vody, při míchání roztoku, nebylo třeba měnit.

VIDEO: Detailní instrukce určující výši

Příklad výpočtu počtu cihel na stavbu domu ve výši 120 m²:

 1. Určíme tloušťku stěn budoucího domu

Jako základ pro přijímání na centrální pás Rusko, respektive tloušťka bude 2 kámen. Vezměte standardní velikosti - single 25h12h6,5 viz.

Délka - 10 a 12 m, 4 stěny. Obvod 44 metrů. Výška - standardní 3 metry. Tato oblast je 132 m²

 1. Z výše uvedené tabulky definujeme zobrazení pokládací (double) a druhu (single)

Získal se švu 204 kusů. Násobit plochu počtem 132 m² x 204 ks. = 26928 kusů.

V průměru odmítnutí je 7%, což je 2000 ks.

Celková plocha domu 120 m² výška stěn 3 metry muset 28928 jedinou cihlu.

Podobným vzorec určující, kolik by měla být v domě 10x10 m. Bez opakování výpočtů algoritmus, okamžitě poskytne výsledek. Standardní dům se stěnami 3 metry na výšku budou muset 24,480 cihly na stavbu a 6120 kusů. obkladovými.

Nyní se určí, jak vypočítat počet cihel na úpravu stěn stejném domě 120 m²

 1. Plocha stěny (12 x 2 + 10 x 2) x 3 = 132 m
 2. Vložka 1 má v průměru čtverce 51 ks., V tomto pořadí, 132 x 51 = 6732 jednotek.
 3. S ohledem na manželství je třeba 7% - 7203 cihel.

Před tím, než přímo na již výpočet výše hmotné oblasti počítat okenní a dveřní otvory a odečíst od celkové plochy stěny.

VIDEO: V některých případech můžete použít zdiva 25 cm tlustý, na jednom kameni

Řekni mi, když trochu vápno na zdi? a pod 40mm vepřovic, bude držet dlaždice.

 • 05.12.2017 „uzemnění v soukromém domě vlastníma rukama

  Vítejte! Již v tomto fóru Snažím se učit, ale nikdy dostat nějakou jasné.

 • 29/11/2017 „protihlukové stěny z polykarbonátu

  Prosím, dejte mi vědět, náklady na plotě na střeše průmyslové budovy. Hladina hluku není.

 • 22.11.2017 »uklízení sněhu Patriot (Patriot)

  I modelovat 721 E, vynikající sněhové nástroje, rostlina jako předkrm a má elektrický začátek ,.

 • 24/10/2017 „uzemnění v soukromém domě vlastníma rukama

  Ochranný vodič nesmí být ponechán otevřený. Zeptat, proč: je vyvolána Moje odpověď na to.

  • kategorie
   • vodovod a kanalizace (43)
   • Materiál (96)
   • Zařízení (69)
   • Světlo (21)
   • Vytápění (73)
   • Užitečné tipy (64)
   • Stavba a opravy (79)
   • Kalkulačky (1)

  Copyright © 2013-2017. Emery - magazín o výstavbu a opravu.

  Dotisk je zakázáno bez aktivní a indexovaných odkazů na stránce NAGDAK.RU

  Kontaktujte nás spojit se správcem webu:

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  32 + = 34