kalkulátor podlahové

kalkulátor podlahové

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Postup pro výpočet vody podlahového topení

Vodě vyhřívané podlahy s nastavitelnou zahřívá stále více využívány jako řešení problematiky vytápění místností. Kdy lze provést opravu nebo konstrukce pokládání potrubí uzavřený systém smyčky pod podlahovou úpravou.

Tak, prostor je uvnitř komfortní teplotu, bez ohledu na provoz ústředního topení, je-li k dispozici. Přesné množství materiálu, které je nutné pro práci, může poskytnout pouze správný výpočet vodní podlahové vytápění. Chcete-li to pravda, je třeba se seznámit s podrobnostmi o této práci.

Sálavé podlahové vytápění, který se vypočítá být provedeno, položil s určitým krokem ve formě cívky, za účelem pokrytí obdélníkovou oblast místnosti nebo ve spirále s kruhovým topným zařízením.

Montáž se provádí na připravený podklad a potom se nalije beton potěr. Změny v tomto druhu stavebních prací nebudou tolerovány. Celý proces musí být navržena a postavena na jeden zátah.

Výpočet sálavé podlahové vytápění může být sami bez účasti projekčních organizací. Udělej to v naprostém souladu se stavebními předpisy a nařízeními není snadné, ale je to možné.

Neocenitelnou pomoc nováček je schopna zajistit program pro výpočet podlahové topení, tzv on-line kalkulačky, které lze nalézt na webových stránkách specializovaných firem.

Pro výpočet podlahového vytápění, můžete požádat o pomoc specializovaných internetových kalkulaček

K určení podlahové topení se systémovým parametrem kalkulačka je velmi jednoduchý na používání. Je nezbytné zavést nezpracovaná data, jako jsou přívodní a vratné teploty, materiál trubky a výšku, se kterou musí být použit, a typ podlahové krytiny a výšky potěru.

Program bude provádět výpočty okamžitě, a poskytovat průměrnou hodnotu teploty povrchu podlahy podle zadaných parametrů. to se také domnívá, měrná tepelná kapacita a specifický průtok chladicí kapaliny.

Výpočet podlahového vytápění zařízení umožňuje vody namontovat systém, který nevytváří magnetické pole, na rozdíl od jiných elektrických topných těles podlahové modely. Ohřev vody může být připojen k systému ústředního vytápění, nebo provést nezávisle.

Než začnete počítat teplovodním podlahovým, je nutné shromáždit základní údaje.

Krok, který odpovídá obrysu od 100 do 300 mm. Přírůstky regulovat rychlost ohřevu. Přenos tepla podlahového vytápění s malým krokem bude vysoká i v high - low. Vzdálenost mezi trubkami větší než 300 mm, se nedoporučuje, protože podlaha nebude zahřeje rovnoměrně. Méně než 100 mm nedovolí sluchátko samotné. Na velkém oblouku, to může zlomit.

Průtokové trubice v závislosti na stupni představované v tabulce.

Podlahové vytápění trubky mají různé průměry. V závislosti na hodnotě tohoto parametru se volí délka celého systému.

Na trubky o průměru 2 cm, délka maximální trubky by neměl překročit 120 m.

Při použití menších trubek maximální metráž sníží.

Proto průměr trubky 1,6 cm, bude mít maximální délku pouze 100 m. Délka trubky pro výpočet podlahového vytápění, musí být provedena s ohledem na výšku a část potrubí.

Optimální teplota podlahy - od 27 do 35 stupňů

Než začnete počítat chladicí voda, je třeba určit, jakou úroveň teploty v místnosti bude optimální. Teplota se doporučuje, že povrch podlahy v rozmezí 27 až 35 ° C, v závislosti na typu povlaku a cílových objektů.

Například pro parketové podlahy nebo laminátové vhodné teplotě 27 ° C. Když povlak zařízení dlaždice v koupelně nebo v kuchyni, může být teplota podlahy asi 33 ° C, Doporučuje se Povlak s nejvyšší teplotou 35 ° C, které mají být položeny na obvodových vnějších stěn. V obývacím pokoji podlahy by měla teplota krycí být 29 ° C,

Výpočet podlahového vytápění není možný bez stanovení tepelné ztráty. Toto vezme v úvahu parametry, jako jsou:

 • výška podlahy;
 • plánovaná teplota na úrovni podlahy;
 • klimatické parametry kraje bydliště;
 • obvod velikost, výška a plocha;
 • dostupnost a kapacita stávajících zdrojů tepla;
 • Kvalitativní složení materiálů, z nichž je vnější plášť z domu.

Mělo by být známo, že přenos tepla z topného prvku přes mazanině je držen bez ztráty, takže vypočítaná teplota chladicí kapaliny by měla být 10 až 15 ° C vyšší, než je teplota v povlaku, který je vyžadován v celkem.

Po stanovení tvaru velikostí vrstevnici jsou vypočteny v souladu se stavebními předpisy. Kalkulace trubky pro podlahové vytápění závisí na materiálu daného výrobku. Na to, co je nutné provést výpočty před pokládkou ohřevu vody, viz toto video:

Použité materiály, jako je nerezová ocel, měď, polyethylenu, expandovaného polypropylenu a výrobků z PVC. Každý materiál má své vlastní tepelnou vodivost. V závislosti na materiálu, můžete si zvolit optimální krok přenosu tepla a vypočítat délku.

Objem kapaliny plnicí topného systému - důležitým ukazatelem

Výpočet teplé vody patra pokračuje výpočet objemu kapaliny, která je nezbytná pro naplnění systému. Tato míra závisí na průměru a délce potrubí. rychlost cirkulace kapaliny v systému je stanovena s ohledem na parametry potrubí, jako je vnitřní průměr trubky a tlaku, pro který je určeno.

Na základě shromážděných dat z energetické určena Tlak podlahovým topením umístěný. Tento ukazatel umožňuje zvolit zařízení pro udržování teploty a tlaku v systému.

tepelné čerpadlo může být použita v soukromých domech. Ve svém návrhu nevyžaduje komín, systém bude fungovat, aniž by byla připojena k větrací šachty.

V jiném případě je topné těleso může být připojen k systému podlahového vytápění. V bytě bude výhodné použít malý elektrický ohřívač. Více informací o zařízení jsou vytápěné podlahy vypadají v tomto videu užitečné:

Je důležité vědět, že výkon čerpadla musí být o 20% vyšší, než je vypočítána. Čím kratší je položen podlahové vytápění, tím nižší budou náklady na provoz oběhového čerpadla, protože malý záběry lze použít čerpadlo s malou kapacitou.

Samozřejmě, že podlahové vytápění zvýší celkovou úroveň komfortu. Jako výsledek této práce bude mít vliv na atraktivitu nemovitosti v případě prodeje. Účinnost těchto systémů umožňuje ušetřit na vytápění, udržení komfortní úroveň teploty v podzimní, zimní a jarní sezóny.

Kalkulačka pro výpočet množství potrubí pod podlahou

Vyhřívaná plocha se používá pro vytváření dodatečný zdroj tepla, a pro plné topného zařízení. Tento roztok je zvláště důležité pro pokoje bez možnosti ústředního topení.

Níže je kalkulačka pro výpočet tvaru trubky pro podlahové vytápění. Provádět platební transakce je dostatečně naplnit hlavní pole a vyberte perspektivní krok styling.

Vzorec vychází z kalkulátoru, vztaženo na celkové plochy místnosti. To znamená, že pro provedení platební transakce dostatečné znát pouze délku a šířku místnosti a vzdálenost, přes který jsou topné prvky namontované.

Tato kalkulačka může být použit pro výpočet délky podlahové vytápění vodovodního potrubí a pro elektrické kabelové systémy na ohřev.

Důležité informace - online program, nebere v úvahu řadu trubek, které potřebují připojit k uzlu kolektoru. Tyto výpočty jsou platné pouze pro stohování okruhu s názvem „had“.

Kov-plast má ideální hodnotu v kvalitě

Zařízení teplé vody podlahy lze provést pomocí trubky různých typů. Volba vhodného typu v závislosti na vlastnosti, jako je tepelná vodivost, pružnost a trvanlivost.

Obecně případech přijata pouze trubky vyrobené z těchto materiálů:

 • Kov-plast - polyethylen trubka vyztužená hliníkovou vrstvu. Hliníková vrstva zajišťuje tuhost, pevnost a zvyšuje teplosměnné vlastnosti. Metalloplastik poměrně snadno ohýbat k vytvoření potřebné úhly a křivky.
 • Polypropylen - silná, pevná a robustní trubky. Kromě podlahového topení se používají pro stavbu kanalizace. Jsou vyrobeny z statistického kopolymeru PP-R s označením.
 • Zesítěný polyetylén - trubky zesítěného polyethylenu na molekulární úrovni. Výsledkem je z jednoho kusu trubice se strukturou v trojrozměrné sítě. Mají vysokou pevnost a odolnost proti chemických rozpouštědel. Je snadno ohýbat, snášet provozní teplotu 95 ° C,
 • Měď - drahé a technologicky propracovaný v balení. To má nejvyšší tepelnou vodivost, ale jsou předmětem korozních procesů. Když dáte špatné spojení se velmi rychle tekoucí.

Aniž bychom se pouštěli do podrobného srovnání všemi klady a zápory, tím nejvhodnějším typem trubkových výrobků jsou vyrobeny z kovu. Ty se vyznačují poměrně nízkou cenu, snadné styling a vysokou spolehlivostí.

Tři z nejpopulárnějších schémata umístění topných těles

Jak bylo uvedeno výše výpočtu množství podlahové topné potrubí s pomocí kalkulačky je platná pouze pro stohování „snake“ a „reverzní hada.“ Kromě tohoto programu existují nejméně dva další.

„Snake“ - to je nejjednodušší systém, který je vhodný i pro malé prostory obdélníkového tvaru. Nejčastěji se používá při montáži vody podlahu, která bude působit jako přídavné topení.

Hlavní nevýhodou tohoto systému v nerovném oteplování. To je největší teplo teplota bude v místech, kde jsou zatáčky, které jdou z kolektoru. Když se vzdálenost chladivo ochlazuje, což vede ke ztrátě její teploty.

„Šnek“ nebo stohování šroubovitě postrádající datové nevýhody, protože v tomto případě v kombinaci teplé a studené ohybu. Čímž se dosáhne pohlaví zahřátí rovnoměrně po celé své ploše.

„Kontakt had“ část má podobný princip. Vnější pouzdro - trubka z kolektoru, a vnitřní - trubka ochlazuje chladicí kapalinu. Vizuální reprezentace každého z režimů může být viděn na fotografii výše.

Vzdálenost mezi trubkami ovlivnit výkon a rovnoměrný ohřev podlahové plochy

Krok umístění přímo ovlivňuje míru přenosu tepla z obvodu. Čím menší je rozteč, tím více fit potrubí na jednotku plochy. Snížením nebo zvýšením výšky umožňuje zvolit nejoptimálnější výkon podlahového vytápění za určitých podmínek.

Standardní gradace během instalace - je zvýšit krok za minimální 5 cm vzdálenosti mezi ohybu je 10 cm, což je postačující pro topný systém, jako centrálního a pouze pro vytápění ..

Krok používá pouze tehdy, když se zavádí dočasný podlahové vytápění a dalších 20 a více centimetrů. Můžete použít nejednotné uspořádání rukávů.

Například, to je často používáno v rozích místností, pokud chcete položit hadici od potrubí po chladných stěnách. Dále, jak se vzdálenost od rohových párů krok zvyšuje. Výsledkem je, že se maximální teplota bude teplo v chladné stěně.

Kalkulačka pro výpočet délky potrubí už na velikosti kroku 10 až 40 cm. Je-li to nutné, zvolte „libovolnou hodnotu“ a registraci. Všechna data má rozměr v metrech. Pro separaci pomocí „bod“.

Jak vypočítat vody teplé podlahy

Instalace tohoto typu vytápění má řadu funkcí. A oni se sčítají, takže můžete zjistit, že systém až po skončení celého technologického cyklu práce. Za takových okolností, kompetentní a přesný výpočet teplé vody patra vystupuje do popředí. Abychom pochopili význam tohoto kroku, jen si představte, co se může obrátit chybu ve výpočtu, a její následné odstranění.

Při výpočtu chybu teplé vody podlahy by neměly být povoleny

Koneckonců, důsledky mohou „plavat“ (dobrý, ne-li doslova) po úplném vysušení potěru.

K čemu použít takové vytápění? Mohou existovat dvě možnosti:

 • vytvořit další zdroj tepla pro zvýšení úrovně pohodlí ve skříni;
 • plné nahrazení tradičního topného systému a instalaci podlahového vytápění jako jediného tepelné energie generátoru.

Mimochodem, tato možnost vytápění je považován za více a více zdraví prospěšné. Po ochlazení vzduchu pochází od podlahy ke stropu (rozdíl je asi 2-4 stupňů), která vám umožní doslova držet „chladnou hlavu a nohy v teple.“ A houby či plísně na stropě, příliš, bude zapomenuta.

Abychom pochopili, jak vypočítat všechny hodnoty, nechal nás nejprve zjistit, co musíme zvážit.

Konstrukční prvky systému

V topném systému podlahy, jako v běžném radiátorové vytápění, potřebného tepelného zdroje. To může být kotel, který je instalován přímo v domě, nebo ústřední topení. Ve druhém případě před zahájením plánování, co potřebujete vědět - za předpokladu, že lze připojit podlahové vytápění.

Generátor tepelných trubic a

Druhá složka vyčnívat trubka, která se rozprostírá zahřeje na požadovanou teplotu kapaliny. Pro dosažení optimálního výkonu, musí mít určité fyzikální vlastnosti. V současné době, dva typy trubek lze rozlišit s nejvhodnějšími vlastnostmi:

Měděné trubky zajistit maximální úroveň tepla, ale vzhledem k jejich ceně se používá jen zřídka. Ale kov a plast se staly lídry v této oblasti. S poměrně nízkou cenu ukazatelů kvality dostatečné pro spolehlivý provoz topného systému.

Takže v případě, že systém se skládá z topného tělesa a potrubí, můžeme počítat:

 • Celková kapacita, která je nezbytná k vyrovnání tepelných ztrát;
 • počet trubek, postačí, aby zaplnil celé místnosti teplý prostor.

Aby bylo možné přesně provádět výpočet potrubí na teplou vodu podlahu nebo moc budete muset dávat pozor na některé body, které mají vliv na konečný výsledek.

První a hlavní faktory, bude velikost místnosti a jeho teplotních charakteristik. Bez posouzení skutečné ztráty tepla provést přesný výpočet není možný. Proto byste měli určitě vzít v úvahu tyto vlastnosti:

 • materiál, z něhož stavěl stěnu;
 • počet, velikost a typ zasklení;
 • teplotní režim na ulici;
 • přítomnost nebo absence zahřívání podlahy níže.

Také systém požadovaný výkon bude záviset na povrch podlahové krytiny. Protože různé materiály (například obklady a dřevo) mají rozdílnou tepelnou vodivost, a povrchová teplota podlahy by měla zůstat přibližně 30 stupňů.

Teplá podlaha v dřevěném domě

Pouze tím, že vezme v úvahu všechny tyto faktory a při úpravách pro každou z nich je možné vyrobit výpočet vysoce kvalitní teplé vody podlahy. Provést přesné výpočty a pouze odborníci mohou provést podrobný projekt. Aby však bylo možné mít počáteční představu o množství materiálu a množství práce, můžete použít online kalkulačku teplé vody podlahy, která se nachází níže. Navíc, to není na škodu seznámit s obecnou logikou výpočtu a umístění takového systému.

Kalkulátor teplovodní podlahové

První věc, kterou udělat -, aby plán místnosti. Čerpat ho lépe na milimetrový papír ulpívající měřítku. Ale co dát na něj - my jsme nyní čelit.

A to bude téměř vždy odlišný od celkové velikosti místnosti. Za prvé, je nutné odečíst prostor obsazený stacionární nábytek, podlahové vytápění pod ním nemůže být položen. Za druhé, vzdálenost by měla zůstat mezi stěnou a trubky nejbližší k němu. V průměru je to asi 20 cm.

Pro přehlednost počítáme ho jako příklad. Předpokládejme, že velikost místnosti, ve které je namontován teplou podlahu je 2 m. Odečíst od ní vzdálenost od potrubí ke stěnám (0,2 M): m2.

Vzdálenost mezi trubkami a délce obrysu

V závislosti na požadované teplotě, způsob instalace a průměru samotných trubek. V podstatě je tato vzdálenost pohybuje v rozmezí od 10 do 30 cm. V souladu s tím v oblastech s velkou tepelnou ztrátou, že by se snížila a od oken a vnějších stěn pro zvýšení.

Při průměrné vzdálenosti 20-30 cm na metr čtvereční trvá asi 5 m dlouhé trubky. Chcete-li provést výpočet potrubí pro teplou vodu podlaze kolem dostatek prostoru, tato částka se vynásobí skutečnou oblasti balení.

Nicméně je třeba vzít v úvahu, že celková délka trubice jedné smyčce nesmí přesáhnout 120 m Pokud se vyžaduje větší podlahovou plochu. - nutno provést několik samostatných okruhů. Rozdíl své délky musí být v rozmezí 15 m. Pro rovnoměrné vytápění všech okruhů nutných k instalaci tepelného kolektoru, s úpravou toku.

Obvod nastavitelný tepelný

A další důležitý bod. Před položením podlahové vytápění, je nutné postarat se o vysoce kvalitní tepelná izolace podlah pod ním. V opačném případě se teplo nebude vynakládány účelně, což vede k významnému snížení účinnosti celého systému a ke zvýšení nákladů na ohřev chladicí kapaliny.

Analýza údajů uvedených v podrobněji pomůže zavést princip, na kterém se výpočet provádí z teplé vody podlaze a shromáždit všechny potřebné informace pro takový výpočet. A jak ji používat v budoucnu - provést výpočet s pomocí on-line kalkulačky, nebo se svěřit tento proces specialisté - se rozhodnete.

Video o tom, jak vypočítat teplovodním podlahovým:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + 4 =