Kamenný květ růže

Kamenný květ růže

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Kámen květina rostlin (rock rose): Výsadba a péče

Kamenný květ rostlina, která je více obyčejně volal mladý, je nádherné kultura evergreen - šťavnaté. To je úžasné stvoření přírody získal další přezdívku - zhivuchka jak to roste, kde jiné barvy prostě nepřežije, - na skalách.

Na první pohled trvalý nejběžnější, patřící do čeledi Crassulaceae, který může být úspěšně pěstována nejen na poli, ale i doma. Jeho rozměry jsou malé, a počet odrůd prostě obrovský, takže je ideální pro sběr. Tento druh patří horské květy mají masité listy, které tvoří růžici.

Formy této kultury jsou různorodé, mají více než jeden tisíc, a nekonečně se objeví nové. Implementovat jejich často dodávány v rozsahu a rozsahu dodávky bez jmen. Tyto odrůdy jsou složitější hybridy s komplikovanou genealogii. Různé barvy toužím stolons, růžice a velikost listů a pohlavní zralosti. Rostlina barvy přicházejí v různých odstínech zelené, fialové, žluté, červené, modré, šedé, bronzu, růžové a stříbrné.

Tam jsou některé druhy mladé:

 • pavučinovitý - Mají malou výpusť 2,5-3 cm, se vyznačují svými vlasy s červenými květy, které kvetou v červenci;
 • Pokrývačské zásuvky s průměrem 15 cm a hnědavé horního mající kopinaté a masitými listy s neobvyklou „květu resnichkami9raquo;, který se vyskytuje v srpnu;
 • pobegonosnye považován za některé místní druhy, vyznačují malými rozety 5-6 cm, zelené listy s vínové hranami a kvetoucí žlutými květy v červnu a červenci.

Tento proces je poměrně nenáročný kamenný květ - rostlina, výsadba a péče, které se provádí na jaře, někdy v létě, protože mladí měli řádně zakořenit. Vložíte-li rostlinu v pozdním létě nebo začátkem podzimu, pak květy v chladné a zasněžené zimy může zemřít.

Než začnete výsadbou kámen růže na místě, je třeba připravit půdu: dobrý kopnutí či uvolnit ho, ještě lépe, aby se odstranily všechny staré kořeny plevelů. V případě potřeby přidejte do půdy jemnou keramzit a hrubý říčního písku, půda je odolný vůči vodě.

Keře vysazeny se na vlhké zemi, oni potřebují trochu stiskl. Velká zásuvka jsou zasazeny v intervalu 10-15 cm menší - o něco blíž. Všechny volné prostory mezi kulturami může mít malé kameny nebo pokrytá pískem. O rok později se mladí květiny rostou a stávají ozdobou zahradní plot.

Péči a pozornost je třeba věnovat veškeré výtvory přírody, včetně kamenného květu - rostlina, která bude vyžadovat péči není příliš pilní, ale stále existují určitá pravidla.

 1. Kámen Rose je velmi lhostejný k dobře osvětlených a jasných oblastech. Přesto, že květina je třeba chránit před přímým spalujícím ne. Další závod je škodlivé stín, pod vlivem nichž by mohla ztratit své pozoruhodné vlastnosti.
 2. V teplejších měsících se mladí mohou být napojena jednou týdně, a s příchodem zimy - dvakrát méně. Kultura přizpůsobit hromadné vlhkosti a zůstat dlouhou dobu bez vody. Je nutné zachovat růži z průniku tekutiny do středu mezi listy, protože hnilobný proces může začít, a proto rostlina zemře.
 3. Kámen Flower - rostlina péče, která absolutně vyžaduje určitou teplotu nebo podnebí, protože kultura je zcela nenáročná. Mládež bez problémů vydržet nízkých teplot a teplé dny.
 4. Denní hydratační by neměly produkovat rostliny. Speciální zimní postřik může nepříznivě ovlivnit růži. Půda v květináči by neměla být výživná, ale je povinná s velkým množstvím písku. Je povoleno použít již připravené další mixy pro sukulenty a kaktusy.

Kámen květina rostlin je chován ve dvou směrech: semeny a vegetativně. Seed Ředění pracnější. Zasít semena v nádobě s vlhkou a kypré půdy, ale půda není usnout, a to pouze uzavřený skleněný box a dát do světlé a teplé místo. Plůdku v létě kladen na sklizené plochy, a zimní růže je třeba zabalit pomocí speciálního materiálu nebo smrkových větví.

Vegetativně rozmnožování dochází mnohem rychleji. V zákoutích tlustými listů vznikají výhonky, které rostou do malých zásuvek spojených s mateřskými dlouhé květinové hroty. Jen přes tyto mladé pupeny kultura produkuje vodu a jídlo. Výstup pak zasazeny v trvalé místo, a nutně ve vlhké půdě.

Neobyčejně krásný závod - kamenný květ - téměř žádné napadení škůdci a chorobami. Tak se stává, že mladí mohou hnít, ale to se vyskytuje v důsledku zvýšené vlhkosti. V takovém případě stačí zastavit zalévání růžový hnilobu a odstranit.

Ve vzácných případech, larvy brouka května může okusovat na úpatí kultury. Je pravidlem, že pouze určitá část pták je schopen poškodit květinu, kousal masité listy.

Při přesazování rostlin z hrnce v otevřeném terénu se pohybuje současně s hilovou hroudy zeminy. Otevřená zásuvka volně tlačil do země. Pro zdravý tvorby dost mladý pár centimetrů zeminy, protože květina je špatně vyvinuté vnější kořenový systém. Intervaly mezi zralých prodejen by měla být alespoň 10-15 cm.

Země by měla být zvolena dobře odvodněné, světlo, písčité a kyselé. Zalévání kamenný květ rostlina vyžaduje střídmě, protože nesnáší zdržení vlhkost. Povinné zalévání se po usazení růží a horkých dnech potřeboval. Když nadměrné vlhkosti půdy spodní listy začnou hnít.

Obvykle hnojiva se nedoporučuje přidávat, protože jsou urychlení vývoje prodejen, ale tím nižší je intenzita jejich barvy a otužilost mládeže. Můžete udělat polovinu dávky, pohybuje někde mezi 3-4 růstu květin.

Pokud máte rádi pokojové rostliny, kámen květina je ideální pro vás. Při sázení půdní směsi pro kaktusy použití doplněných drceným keramzitu a uhlí, které chrání květinu z pravděpodobného rozpadu při nadměrné vlhkosti. Plavidlo je připraven pro výsadbu růží, naplněné odvodnění na 1/3. A v teplém období, květináče se doporučuje vystavit na čerstvý vzduch.

zalévání práv mladí docela obyčejný. Stejně jako všechny sukulenty, rock kultura netoleruje hojnost vlhkosti. Voda je rozumné snížit zavlažování prostřednictvím stojanu, takže nemusíte mokré listí. V tomto procesu budou kořeny jak skutečně potřebují vstřebat tolik vody.

Půda by měla vyschnout mezi waterings. Ale dlouhodobé sucho, které také škodlivé - listy rostlin začínají zmačkat a ztrácet turgor. Je třeba mít na paměti: čím nižší je teplota v místnosti, tím méně zalévání. Například, pokud je kámen květina stojí na chladném místě na okenním parapetu, voda by měla být minimální.

Samotná vlhkost vzduchu naprosto lhostejné. V tomto ohledu není nutná stříká kultury. U tohoto typu obecně škodlivé smáčení listy a klesá pod spalujícím sluncem může způsobit popáleniny. Otřít listy nežádoucí, protože, jak květina ztrácí přirozený ochranný film.

V případě, že rostlina roste kamenný květ? Tato otázka má mnoho lidí zná odpověď. Zbývá jen určit lokalitu výsadby a odrůd, a pak si můžete vychutnat tento úžasný vytvoření velmi dlouhou dobu!

Echeveria (rock rose) - správná péče, chov a zalévání kamenný květ

Echeveria je jedním z nejlepších možností pro pěstování rostlin doma, v případě, že není dostatek volného místa, ale dostatek slunečního světla. Vložíte-li několik druhů rostlin v jednom květináči nebo rovnou florarium, dostanete atraktivní kompozici, která zdobí interiér a nevyžaduje zvláštní péči.

Ale nejdřív, měli byste se seznámit s informacemi, které je Echeveria, a učit se Jak pěstovat růže kámen. V tomto článku se budeme diskutovat o procesu pěstování a péče o této nádherné rostliny.

Seznámení s kamennou květinou

V 19. století se vydal knihu, jejíž název, „mexický Flora“ s ilustracemi umělce Anastasio Etxeberria. Z různých barvách, je velmi nápadné a objevil neobvyklý květinu, která se podobá kámen růže. Vzhledem k tomu, závod získal botanický název - echeveria (echcheveriya).

Nabízí Echeveria - The Stone Roses.

Echeveria také volal kamenný květ nebo skalní růže, díky svému čistému kruhovou růžicí listů různých tvarů a různých barvách. Závod patří do rodu sukulenty a rodinné Crassulaceae. Jeho listy nízký průměr výstup 5-30 cm. V přírodě existuje asi 200 druhů Echeveria, které se liší pouze ve tvaru a povrchu listů.

Zásuvka může být složena z plochý nebo vypouklý listy mají povlak voskový, nebo dolů, pomocí nichž rostlina je chráněn před sluncem a zimního chladu. Často můžete najít kamennou růži, která má fialovou barvu listů.

Vzhledem k tomu, závod se poprvé objevila v Mexiku, kde mnoho jasných a slunečných dní v roce, volně žijící druhy Echeveria mají nízké stonky. Máte-li pěstovat rostliny v interiéru, je zbavena dostatek světla, tak se napíná a stává se méně dekorativní.

Často považujeme za echeveria související rostlin - mladých lidí, což je běžné v Evropě, na Kavkaze a Asii. To je také nazýváno skalní růže a vzhled rostliny jsou velmi podobné. omlazený To je více mrazuvzdornost, takže není ani pěstuje v areálu. Echeveria Totéž může zemřít v případě, že teplota je nižší než 6 stupňů nad nulou. Kromě toho mladí nemají stopky.

Tam je, jak již bylo uvedeno, asi 200 druhů Echeveria. Pokud vezmeme v úvahu typy miniaturních zařízení s délkou stopky menší než 10 cm, nejběžnější odrůdy:

 1. Echeveria elegans, který má světle zelené barvy růžice listů a stopky, květy, jejichž červená a žlutá.
 2. Echeveria Derenberga, která vyrábí krásné oranžové květy a listy mají červený rámeček.
 3. Echeveria ježaté - miniaturní rostliny s listy pokryté bílými štětinami.

Odrůd a druhů kamene květu.

Odrůdy nejběžnějších druhů skalního růže je vysoký takto:

 1. Echeveria purpurový, které mají silný stonek, na jehož vrcholu je vidět výstup shromážděny pubertální listy. Květiny - červená na okrajích - žlutá.
 2. Echeveria gorbatotsvetkovaya odlišné silné stonky, které vznik - do 65 cm.
 3. Nejvíce mrazuvzdorné - Echeveria modro-šedé.

Kromě těchto druhů rostlin jsou příroda a lidé vytvořili mnoho dalších krásných tvarů a barev typů kamenných růží.

Podmínky pro normální vývoj a růst Echeveria

Při správné péči, kterou je třeba zajistit následující podmínky pro rostliny:

 1. Osvětlení. Kdykoliv během roku by měla být dostatečná na jasné světlo, přímé sluneční paprsky. Není vhodné nastavit hrnce na okenní parapety, směrem na sever.
 2. Zalévání. V zimě a na podzim by měla být rostlina napojena střídmě, 1 krát za měsíc. Na jaře av létě zalévání to častěji - když zcela suché hliněné místnosti. Ukazuje se, že jednou za 10 dní.
 3. vlhkost. Postřik zásuvka není požadováno v každém ročním období.
 4. Teplota. V zimě a na podzim chladné teploty vzduchu v místnosti by neměla klesnout pod 10 stupňů. Jarní a letní teploty by měly být 22-27 stupňů nad nulou.

Zejména správný růst a vývoj skály růže.

Sázení a přesazování kamenných růží

Nákupem zařízení, se snaží, aby jste si koupili keře byly zdravé, kompaktní růžice rostliny nebyly natažené a nebolí. Vzhledem k tomu, převážná část rostlin pěstovaných v rašelinu směsi prodejců, to doporučují právě koupil Echeveria transplantovány přímo do volné a lehkou půdou pro sukulenty.

Echeveria má mělký kořenový systém, takže se nemusíte používat pro pěstování hluboké hrnce - bude vyhovovat široký plochý kontejner. Dno nádoby by měly mít dostatečnou drenážní otvory a drenážní vrstva, která se skládá z oblázků, rozbité cihel nebo betonu bloku. Vrstva by neměla být tenčí než 2 cm.

Pro pěstování rostlin nejvhodnější půda je snadné pro kaktusy a sukulenty. To umožnilo přípravu půdy rukou. K tomu se smísí následující složení:

 1. Turf zem - 3 díly.
 2. Písek - 1. část.
 3. Fine keramzit - 1 ks.

musíte dezinfekci půdy před výsadbou Echeveria. To se provádí zálivkou ji s vroucí vodou, poté se ochladí. Přesazování mladých rostlin se koná každé jaro. Používá se stejné půdy, ale transplantace se provádí v širších květináčích (širší než pár centimetrů).

Jak provést a přesazování kamenných růží.

Přesazování, můžete jít a rozmnožování rostlin. To se provádí odříznutím boční vývody dceřiné a zralé listové čepele.

Krásná a originální kompozice může být formulována s použitím množství miniaturních sukulenty v florariume. To může být vytvořen sami, nebo zakoupit ready-made. Prostředek může být složen z různých druhů echeveria kaktusu, kalanchoe, Young a jiných rostlin.

Práce na vytvoření kompozice se provádí v následujícím pořadí:

 1. Zpočátku, skleněná nádoba je dezinfikovány s alkoholem.
 2. Ve spodní části nádoby je vyplněn mělké drenážní vrstvu na čtvrtinu její výšky, nad - vrstvy půdy o stejné tloušťce, mírně zhutněný obě vrstvy.
 3. Člověk musí mít drenážní vrstvu na dně nádoby, i když je malý, a zasadil malé rostliny.
 4. Dále na zemi umístěn rostlin, jejichž kořeny lehce zakryjí se půdou, která je úhledně zhutnění.
 5. Je položen na zem a předvařené ostuzhennoy Dekorativní štěrk, písek (barva bude vypadat krásnější písek). Můžete dát i speciální kameny pro akvárium.
 6. Je-li horní vrstva florariuma bude půdu pro akvárium, to je nejlepší používat barevné země - dopadne velmi dobře.
 7. Zbývá čerpat složení nastavením postava nebo zeleninové dekorativní prvky.

Tvorba florariuma použití kamenné růže.

Florariuma místo musí být jasně osvětlené. Zalévání je nutné sledovat vzácné, ještě vzácnější než napojena Echeveria roste v otevřeném hrnci, je nemožné na zem pereuvlazhnyat.

Pokud nechcete provést dezinfekce a půdu, rostliny mohou být ovlivněny tím, plísňové infekce rychle rozvíjet ve stísněných prostorech florariuma.

Jak správně pečovat o kámen růže

Echeveria je docela mlsný rostliny, které vyžadují zvláštní péči.

Optimální hodnoty osvětlení a teploty

Nejdůležitějším faktorem pro normální růst a vývoj rostlin - je dostatečné množství slunečního světla. Kámen Rose by měl dostat hodně světla v létě i v zimě, jinak přestává být okrasná rostlina.

Správná péče o skály růže.

Ale teplota není velmi důležitým parametrem pro Echeveria. V zimním období, tím lepší je teplota není vyšší než 15 stupňů, ale nemá nižší teplotu, ale ne méně než 6 stupňů nad nulou.

V letních měsících uzavřít továrnu na balkoně, aby to stálo na přímém slunci - echeveria není tak strašné popáleniny, neboť chrání voskem nebo pubertální listy.

Jak správně zavlažovat a hnojit Echeveria

Oblékání kamenné růže provedené v jarních a letních měsících, jednou za měsíc. K tomuto účelu speciál hnojiva pro kaktusy a sukulenty, které jsou používány v souladu s pokyny. Při krmení podzimní a zimní sezóně ne.

Letní Echeveria vyžadují častou zálivku. Je žádoucí použít spodní způsob zavlažování pomocí palety. Nedoporučuje průniku tekutiny k listům.

V zimním období, kdy klesne teplota v místnosti a rostliny nemají dostatek slunečního světla, zavlažování se snižuje - je vyrobeno ne více než 1 krát za měsíc.

Echeveria nemají dobu odpočinku, pouze v zimních měsících rostlina zpomaluje svůj růst. Pokud chcete, můžete si sjednat ke stimulaci květ růže kámen odpočinek v podzimním-zimním období - dát rostlinu na chladném místě a není napojena.

Je kámen Rose květy?

kvetoucí Echeveria To se vyskytuje nejčastěji v letním období. To vytváří jednu nebo více stopky, jejíž zvon ve tvaru květiny. Pokud nechcete sbírat semena, doporučuje se po rostlinného zárodku, odstraňte stonky, jinak květ budou vyčerpány.

Nesprávná péče o Echeveria vede k chybám, které je třeba řešit.

S nedostatkem světla: výhonky jsou natažené, dekorativní efekt je ztraceno. K nápravě tohoto nedostatku je nutné dát rostliny na světlém okenním parapetu, označte jej pomocí denního světla lampy nebo fitolamp.

Vlastnosti Péče echeveria v domácnosti.

S nedostatkem vlhkosti: listy začnou vadnout a klesne. Je třeba zvýšit zálivku.

Se stárnutím rostliny: začínají žloutnout spodní listy. Jedná se o přirozený proces pro květinu - uschlé spodní listy jsou jednoduše odstranit.

Pokud nadměrná vlhkost: listy se oteklé, žluté a vodnaté. Naléhavá potřeba prozkoumat kořeny rostlin a půdy, Echeveria transplantovány na jinou půdu, která musí být vozduhoemkim upravit zálivku.

Boj proti chorobám a škůdcům kamenných růží

Škůdci Echeveria zasáhla velmi zřídka. Nicméně, to stane, rostlina je ovlivněna škodlivý hmyz, který poškozuje deska listy a jíst kořenový systém. Snadno rozpoznat škůdce - její kolonie vypadat jako špinavé vlny na listy rostlin.

Jsou odstraněny pomocí vatovým tamponem prospirtovannyh. Škůdci se mohou promyje pěnu. V případě, že případ je komplikovaný a běží, rostlin a půda se postříká insekticid - nejčastěji používají Akhtar a Fitoverm.

Když příliš vlhké nebo šťavnaté dopadla na zem plísňové infekce, rostlinné vadnutí a hniloby. Zbavit se této nemoci může být pouze na začátku infekce. Pomoc při přípravách fitosporin nebo Trihodermin používají přesně podle návodu. Nicméně, je nemoc zjištěna pozdě, když zachránit to již není možné.

Nejjednodušší a nejspolehlivější Metoda šlechtění echeveria Je oddělit zásuvek na straně dceřiné společnosti mateřské keře. To se provádí v průběhu transplantace rostliny na jaře. Zásuvky jsou řezat nožem, které mají být předem sterilizovaných, pak pokropí každý potřebu plátek aktivovaný uhlíkový prášek, pro vysušení a další den vysazeny v půdě.

Pravidla a charakteristiky reprodukce kamenných růží.

Reprodukce přes listovými nebo vrcholovými řízky

Když se z různých důvodů nejsou vytvořeny kámen růže děti, může reprodukovat pomocí řízků: apikální nebo listí. Akce se provádějí v následujícím pořadí:

 1. Od matky Bush je odříznut nikoli mladý list, který se nachází v blízkosti kmene, nebo odříznout špičku stonku, odstraňte několik listů na spodní části stonku.
 2. Řízky se suší po dobu několika hodin.
 3. Poté se spodní část listu nebo kmenových řízky ponořených ve vlhké směsi vermikulitu a písku.
 4. Namontovaný stopku na místě, které jasně osvětlené. Pravidelně stříká s půdou.
 5. O měsíc později, nové zásuvky jsou vyvíjeny po objevení kořenů.
 6. Tento proces by měl být 2 až 3 měsíce. Během této doby a smrštění sušením dochází mateřský list.
 7. Dospělý mladý růžice je transplantovaný do hrnce naplněného půdu pro kaktusy.

Klíčení semen Stone Roses

Pokud Echeveria vzrostl z nakoupených semen ve specializovaných prodejnách, většinou nevyskytují problémy. Klíčení vyrábějí následujícím způsobem:

 1. Zasadil semena v půdě sestávající z rašeliny a písku. Prohloubení by měla být 4-5 mm.
 2. Pak jste posypeme půdu vodou ze spreje a umístěte nádobu pod fólii.
 3. Výsledná se umístí do skleníku teplé a světlé místnosti, kde je teplota 20-25 stupňů. Je nutné pravidelně stříkat půdy vodou a větrání místnosti každý den po dobu 30 minut.
 4. Klíčky se objeví během 2 týdnů.
 5. Když 2-3 pravý list se semenáčky mohou být transplantovány do jednotlivých květináčích.

Bloom Echeveria, který množit semeny způsobem na 3-4th roku.

Echeveria je velkolepý hrnkových rostlin, které vás potěší svou krásou a dekorativní s dostatečným množstvím světla. Originální dekorativní růžice listů mají různé barvy, tvary a barvy.

Vzhledem ke své neokázalost, tato rostlina je velmi rád zaneprázdněné lidi a milovníky sukulentů a květinářství, dekoratéry, kteří se podílejí na vytváření stylových kompozic v florariume.

Snažil jsem pěstovat tuto neobvyklou květinu. Existuje tolik odrůd. Mám je rád moc, ale myslím, že je pro ně důležité nejen správnou zálivku a péči, ale také prostor, ve kterém rostou. Jsme u paláce pionýrů echeveria květu krásně mezi okny v zimě. Doma, bez ohledu na to, jak jsem se snažil, aby jim poskytly optimálních podmínek - barvy, které horký, pak za studena. Nedlouho žili pro mě, jsem musel dát, že není vše ztraceno.

Poskytnuté materiály pro váš odkaz. Úplné nebo částečné kopírování zakázané látky.

Young: kamenný růže v zahradě a na parapetu

Kámen Rose převládající v téměř celé Evropě (s výjimkou severní), Kavkazu a Malé Asie. Existuje asi 50 druhů, z nichž každá se skládá z desítek odrůd a kříženců, a odlišit je od sebe je problematické, a to nejen vypadají navzájem, ale jeden a ten samý druh se může lišit v různých obdobích roku, vyvedl v rozdílné podmínky.

Několik desítek druhy rostou i v podmínkách průměrného pásu. Rostlina stonek je zbaven, nahé nebo peřový jednobodového masité listy tvoří růžici až 15 cm v průměru.

Různé tvary listů a barev, to se liší od velmi světlé nebo stříbrné zelený až velmi tmavě červená, hnědá, terakota, zlaté disky nebo pásky.

V ruské stepi splňuje skalní růži s názvem Russian, s velkými rozetami zelených listů a žlutými květy. Vzhledem k tomu, XIX století to začalo být pěstována jako okrasná rostlina pro vnitřní a zahradních výsadbách.

Zploštělý s kuličkovým-zásuvka Young střešní roste od 7 do 15 cm v průměru. Zelené listy s bronzu nebo červenohnědými okraji končí špičatým hrotem. Květy červené a růžové malými květy. V dávných Evropanů zasadil ji na střeše pro jejich posílení a ochranu před bouří, protože se považuje za patrona této rostliny boha Thora.

Kavkazského kámen růže květy purpurově červené nebo fialové květy, roste na skalnatých půdách dobře reagují na hnojení s více vápníku. Jeho listy jsou obvykle zelené, ztmavení na okrajích, končí dostatečně tuhý řasy.

Zelená hora Young se středními růžici květy červené a růžové květy a jeho blízkého příbuzného hybridní Brown se liší neočekávané krémově žluté lístků malé květiny.

Trpasličí nebo zakrslé Rekonstruované liší ukázal, brvité na okrajích listů, lehce hnědé na vnější straně. Má malou zásuvku - až 2,5 cm v průměru, a purpurově červené květy s výrazným pruhem uprostřed.

Marble kámen růže má nepravidelný načervenalý-zelená vzor na listech, pushistenkih v mládí, ale je hladká u dospělých rostlin. V zimě, mnoho z nich se úplně červená. Okvětní lístky jsou červené, ale s velkolepou světelnou ohraničením na okrajích.

Proliferační mladý docela rychle expanduje a vytváří malou objímku kulového tvaru v písčité půdě. Kvetoucí nebo nazelenalé světle žluté květy. Tradiční medicína ho používá k hojení hnisavých ran a při léčbě srdečního selhání.

Ze všech pěstuje v našich omlazený druhu pautinistoe lze odlišit od ostatních vždy jeho příbuzní - jeho malá, ne více než 4 cm v průměru, výstup je téměř kompletně zapletený v hedvábné web. Nezasvěcený by se mohlo zdát, že rostlina se stal obětí pavouka roztoče. Tento druh nesnáší chlad zimy na zahradě a květiny fialové květy.

Na Kavkaze a v Turecku roste kulovitý pohled s podlouhlými dlanitými listů, vrcholky, které jsou lakovány červenou.

Z videa, se dozvíte téměř vše o této úžasné květiny.

Doba květu je obvykle padá na začátku nebo uprostřed léta, záleží nejen na druhu rostliny, ale i na klimatických podmínkách.

Sempervivus kvete jednou za život, pak rostlina umírá. Který žil až do své jméno navždy žít, nesmí dát květ. Na riskantní operace podniků již zralý rostlin, ne dříve než ve třetím roce života, až do tohoto bodu je čas dát život velkého počtu potomků, a pak se tvoří dlouhé (25 až 35 cm u různých druhů), vychází z pestrobarevných květů středních. Zásuvka je tvořen bazální listy a hrot se stávají pravidelnou podlouhlé nebo vejčité. Květiny bisexuální různé barvy jsou shrnuty v paniculate květenství s masitý zatavené na základně sepals. Pokud nechcete odstranit pupeny, plody jsou tvořeny letáky, od 8 do 20 věcí v různých druhů.

Mladí díly používané v zahradní architektury, to je ideální pro skalky a alpské zahrady a výsadby a péče je tak jednoduché, že to povzbudí experimentovat. Pečovat doma taky, nevyžaduje čas a úsilí, aby se pěstuje v domácnostech, kancelářích, kde sempervivus skvěle hodí do každého interiéru minimalistické nebo high-tech stylu.

Zasazeny v květinové zahradě je lepší v polovině května, zatímco u bytů není tak důležité. Rostlina potřebuje velmi málo půdy, nemůžete ani vařit na správném místě, ale jednoduše nalít na horní straně 5 cm tlusté, hydratují, udělat malou díru, dát závod, nejlépe s hrouda, ve kterém vyrostl, jemně zatlačte prsty na zemi kolem kořenů.

Vzhledem k tomu, rostlina nepotřebuje mnoho půdy, zasadil ji do nejneuvěřitelnějších lůžky a podivné nádobí - ať už je to nádobí nebo hrnce, varné konvice, ležící stranou. Ideální pro záhony původní staré boty a dětské hračky. Zajímavé je, že vypadá omlazený na svislých stěnách, v patrových stánků.

Pečovat doma nebo v záhonu je nejlepší dát do slov, „zasadil a zapomenuta.“ Zvolíte-li na správném místě a připravit půdu, něco o této úžasné rostliny, ve skutečnosti může být zapomenuta. Nadměrná pozornost, která je obvykle vyjádřena jako zalévání, hnojení, okopávání zemi a další akce mohou poškodit pouze sempervivusu.

Molodilo miluje slunce.

Ve stínu této úžasné kultury bude také stoupat, což zdůvodňuje její latinský název, ale listy rozšířen a temnota, bude socket nebyl tak pružný a kulatý.

Na ulici květina najít otevřený prostor, a ujistěte se, že to není nic zakrývá. Veškerou údržbu lze redukovat na ničení plevelů kolem něj, v průběhu času, že poroste pokrytí půdy, aby plevele nemají šanci, ale poprvé, co budete potřebovat, aby se ujistil, že plevele netvoří stín.

Dům je žádoucí zvolit jižní parapetu pro něj, a v létě přivést na balkon nebo lodžie, je žádoucí iz jihu.

Orpin nebojí tepla, se cítí dobře při teplotě vyšší než 30, stejným způsobem s pohyby a nulové teplotě. Zima v naší oblasti je třeba pokrýt rostliny listí nebo větve, skicu na horní části písku nebo rašeliny (ve velmi chladné zimě). Někteří radí pokrýt rostlinu odříznout část plastové láhve, ale to by mělo být provedeno opatrně, protože za to může shromažďovat vlhkost, a jediná věc, která může zničit zhivuchka.

Výsadba a péče v bytě může být i na balkoně. Teplota v domě bude vyhovovat závod, a to jak v létě, tak iv zimě. Tím, vlhkost je zcela lhostejné, že nemusí sprej, umýt nebo otřít. V zimě to bude trvat dobrých suchý vzduch zahřeje bytů, a v létě to bude lepší pěstovat na balkoně při jakékoliv teplotě. On potřebuje čerstvý vzduch bohatý na kyslík, takže se nemůže bát větrat pokoj v každém ročním období.

Zalévání sempervivus dávat pozor, aby se nedostala voda na listech, je třeba navlhčit pouze na zemi. Ať je to velmi vzácné - v chladném období (home) pouze jednou za měsíc nebo méně často, a v létě teplo může být napojena na týden nebo dva.

Nadměrná vlhkost povede ke zničující a následné sušení listů za sebou. Při nejmenším náznaku je třeba transplantovat rostlinu do suché půdy, i když to nemá rád transplantace, jediná věc, která ho může zachránit. Není-li ovšem nepomůže uvolněním zemi a pohybuje květ na slunci.

Půda by měla být křehká a non-kyselé, nezadržuje vodu, písčité nebo skalnaté, můžete si koupit mix pro kaktusy nebo jednoduše vzít jeden díl zahradní půdu a přidat tři díly písku. Při přípravě hrnec pro jeho třetině zaječí zelí plněné drenážní vrstvy. Na loži může být forma, ale potřeba nalít z horních 5 cm zeminy nebo písku stejné kaktusu směsi.

Krmit mladé rostliny nejsou nezbytné, nadměrné živiny přimět je, aby se táhnou a mění barvu, žena se rozpadají a ztrácejí svůj dekorativní efekt. Po dosažení věku tří barev je možné podávat speciální směs pro kaktusy, ale vzít polovinu tohoto ustanovení.

Mladí lidé nemají rádi k přímému, takže na lůžku rostliny by měly být vysazeny v určité vzdálenosti od sebe - ne méně než 15 cm, která bude brzy naplněn mladých rostlin. Home ze stejného důvodu musíme vzít pot, takže nemusíte rušit kořeny sazenic. Ale pokud to je třeba udělat, je třeba vzít na závod s kousku země v přední části této zalévání jej.

Reprodukce nastane semeny a vegetativně. Vegetativní způsob propagace je pozoruhodná v tom, že se vyskytuje v přírodě a snadno - kolem rostlina rychle produkuje velké množství mladých výhonků, které rostou knírkem procesů od mateřské rostliny. Tyto antény mohou zatlačte prsty na zem, ale budou zakoření bez tohoto minimálního zásahu pěstitele.

A Semena se vysévají na jaře na povrch písčité půdy a pokryty tenkou vrstvou písku, jen 1 mm. Semena před tím, než by měly být namočené ve vodě, a pak zasít a čekat. Po 3 - 5 dní při teplotě 20 stupňů se objeví první rostochku. Po vytvoření kořenů rostlin mohou být zasazeny do trvalé místo - v záhonu, nebo v jednotlivých květináčích.

Zhivuchka zřídka obtěžovat škůdce. Ale v záhonu mohou ohrozit brouky května, mohou poškodit rostliny jíst celek se pohybuje v těle zakázky. Toto zřídka se stane, ale v případě, že brouk poškodit rostlinu, je nutné ji odstranit transplantovat jiné rostliny a půda dekontaminována larvy.

Domácí hrnkové rostliny mohou být ovlivněny mšic a škodlivý hmyz. Aby se tomu zabránilo, je třeba sledovat všechny rostliny, neupravená kontaminovaných předmětů do své společnosti. A pomáhat jim v boji proti drogám „Inta-sup“ od mšic a „Aktelik“ z mealybug.

Zhivuchka onemocnění mohou trpět všechny druhy plísní, je-li to pereuvlazhnyat. Při sebemenším projevy nemoci pomůže transplantaci do jiné půdy. A postiženou část rostliny, které chcete odstranit lokace plátek zacházet s aktivním uhlím.

Sempervivus velmi dekorativní a velmi rozmarná rostlina, která se snadno udržuje. Je schopen ozdobit každý interiér, aby květina lůžek originalitu. Tradiční medicína je již dlouho používá téměř všechny typy hojení ran a dokonce i hnisající vředy. Odborníci říkají, že všechny druhy jsou jedlé, některé zahradníci používat do salátů, všiml kyselou chuť sukulentních rostlin. U volně žijících živočichů, které uhasit svou žízeň, a ne pro nic za nic, že ​​uvízl název „rozštěp klíčky,“ ale vidím to jako okrasná.

Z videa se dozvíte, jak se vypořádat s chovem a péči o kámen růže.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =