kanadská borovice

kanadská borovice

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

t k y a z

• stálezelený jehličnatý strom

• borovice, patnáct druhů, které jsou běžné v Severní Americe a východní Asii

• dřevo, podobá borovici

• rod jehličnatých stromů

• strom s kužely

• Americký jehličnan

• stálezelený strom s plochými jehlami domácí v Severní Americe

• Evergreen borovice rostlin borovice rodina

Kanadská borovice - evergreen jehličnan s plochými jehlami. jedlovec kanadský

Stejně jako mnoho jiných jehličnatých stromů, název borovic opakovaně změnila. První členové rodu se staly známé botaniků Evropy v XVIII století. Byli jedlovec Severní Amerika. Přibližně ve stejné době, oni byli voláni „hemlok9raquo;.

Kanadská borovice - evergreen jehličnan s plochými jehlami. Je rozšířený ve východních oblastech Severní Ameriky. Tato rodina borovice, rod Tsuga. Kultivovaný po celém světě jako okrasná rostlina strom. Rod Tsuga má osmnáct druhů, mnohé z nich jsou považovány za poddruhy nebo druhy.

Borovice rodina je velmi různorodá. Zahrnuje rostliny, jako je smrk, borovice, cedr, modřín, jedlovec, jedle. Zpravidla jsou to stromy, ačkoli tam jsou keřovité tvary. Kanadská borovice - to je vždy strom, ale jeho tvar a výšku nejen u různých druhů, ale i v rámci stejné značně liší.

Tento evergreen, vysoký a štíhlý strom s kuželovitou korunou, která s věkem stává více nerovnoměrné a široká, s jemným visící výhonky, kůrou, na něž se vztahuje s hlubokými drážkami. Ve starších stromů je zbarveno do hněda. Young - tmavě hnědé nebo načervenalé, šupinatá. Průměrná výška - 25 metrů. Jedlovec kanadský, popis a péče, které uvažujeme, je velmi připomínající druhu Karolinska liší se od něj úzkou a mělkých kuželů.

Kanadská borovice je malé a ploché jehly o délce 1,5 cm. Je mírně zaobleny, lesklý, barevné v tmavě zelené, horní zúžily. V centru prochází podélnou drážku. Dno má mírně vystupující kýlu a úzké pásky. Nachází se na hřebenu výhonky.

Jsou oválné, malé, ne větší než dva centimetry na délku, maloval v hnědo-šedé barvě. Typicky, šišky visí na stromě, zrání v prvním roce. Po dozrání nemají rozbít jen na podzim příštího roku.

Jsou menší než ostatní jehličnanů. Na povrchu jasně viditelné pryskyřice žlázy. Rostlina se množí semeny a řízky.

Stejně jako všechny jehličnany, jedlovec náročné na půdní úrodnost a vlhkost. Nemá tolerovat sucho, suchý vzduch. Obvykle to nesnáší přesazování. Roste poměrně pomalu, takže prořezávání není nutné. V létě, v zahradě mladé kanadské borovice potřebuje pravidelnou a hojnou zálivku. Je vhodné zasadit tyto stromy v nádržích, ale ne v bažinaté půdě s stojaté vody.

Výsadba (Přesazování) rostliny se provádí pouze s dobře chráněné a kompaktní hrouda. Pro aktivní vývoj a dobrý růst sazenic vyžaduje vlhký a mírně kyselou půdní úrodnost. Neumožňují stagnaci vody, což může vést ke kořenové hniloby a smrti mladých rostlin.

Kanadská borovice výhodné půdní směs složená z vrstvy zeminy a písku v poměru 2: 1. To zpomaluje vývoj na vápenitých půdách.

To je nejlepší, aby přistání na konci dubna nebo koncem srpna až v prvních dnech měsíce října. Je-li to nutné výsadba udržovat vzdálenost mezi sazenice 80 až 150 cm přistání hloubka jáma by měla být asi 75 cm nelze pohřbít kořenový límec - .. Musí být umístěna na úrovni terénu. Postarejte se o dobré odvodnění, aby se zabránilo stagnaci vody. K tomu můžete použít štěrk, hrubý písek, keramzit. Drenážní vrstva by měla být alespoň patnáct centimetrů.

Při sázení by měla být přidána do půdního substrátu „Kemira univerzální“ ve výši dvou set gramů na rostlinu. Pre hnojivo musí být důkladně promíchán s zemi vyhloubené z jámy. Mladé rostliny potřebují fosfor. Během prvních šesti měsíců po výsadbě, je nutné krmit mladé rostliny fosfátových hnojiv. V budoucnu kanadské borovice může udělat i bez nich. Padlí jehly hnilobě a obohacuje půdu o organickou hmotu.

Kanadská borovice voda milující, potřebuje pravidelnou zálivku: vědro vody jednou za týden pro každý závod více než deset let. Vzhledem k tomu, strom a netoleruje suchý vzduch, měl by hydratují s hadicí alespoň jednou za měsíc, a během horké suché léto doporučujeme častější postřik - dvakrát nebo třikrát týdně. Young rašelina mulčovací vstupní vrstva (asi pět centimetrů).

Tyto jehličnany jsou starší než dva roky, mrazovzdorné, ale letorostů mrazu může dojít k poškození konce. První dva roky mladé rostliny by se měla vztahovat na zimu. To se obvykle provádí po 10.listopadu smrkových větví a rašeliny. Na jaře rašeliny musí být otgresti z kmenů. Nebojte se, pokud zimní jehly zčervenají zimou - to nepoškodí rostlinu.

Má rostoucí kanadský jedlovec na předměstí?

Ano, tato odrůda je pěstována pouze v Moskevské oblasti. Je to odstín-tolerantní a mrazu. Většina případů různého růstu zakrslé a silné větve visící k zemi. Jeden z prvních na našem trhu objevila Jedelloh stupeň - trpaslík jedlovec kanadský. Popis a péče (pravidla), lze nalézt v publikacích o krajinářská architektura, ale my jsme se dívali na základy. Za dvacet let, rostlina dosahuje výšky jednoho metru. Vypadá to krásný klobouk s lehkým-zelené jehličí, které visí krásně a s nálevkou umístěnou na vrcholu.

Nyní stále existuje asi tucet odrůdy vhodné pro pěstování v předměstí: Bennett Cole je vyčerpaný, Pendula a další.

Jedlovec kanadský v krajinářské architektury

Díky vynikající koruny, štíhlou habitus, klesající větev, drobné rány, barvu a tvar korunového jedlovec je krásná okrasná rostlina. Může být použit ve skupinových výsadeb a soliternyh na skalnatých terénech (vhodné prostaty a trpasličí odrůdy), pro evidenci pozemků v blízkosti rybníků. Je určen pro parků, alejí a výsadbu živých plotů. V Rusku dnes kanadský jedlovec zřídka použit v terénní městech.

Jako většina jehličnanů, jedlovec množí semeny a řízky. Životaschopná semena dozrávají jen stromy více než dvacet let. Kromě toho se během výsadbě roste více než polovinu všech semen.

Přibližně stejný výsledek a poskytnout chovné pokusy řízky, ale to může být o něco lepší, pokud používáte růst kořenového stimulátoru.

Jedlovec kanadský oceněny od starověku pro své mozkové kůře, který je zdrojem tříslovin (taninů). Používá se v kožedělném průmyslu. Kromě toho je kůra se používá při výrobě přírodních červenohnědé barvy na kůže a výroba Kožešinový košů.

Ve velkém měřítku a nekontrolovatelné poplatky kůra vedla k výraznému snížení jedlovec lesy. Pokles produkce taninu ve Spojených státech na počátku minulého století z důvodu nedostatku surovin a vynucených výrobci hledat alternativní zdroje rostlin.

Esenciální olej získaný zpracováním s parní jehly a větve jedlovec, který se používá pro přípravu mastí, které se používají ve veterinární úspěšně. Mají hojení ran vlastnosti.

Éterické oleje mají antiseptické, antibakteriální, pocení, diuretikum a adstringentní vlastnosti. Mají antitusický a vykašlávání akce, zmírnit únavu. Kromě toho, přípravky, které obsahují éterické oleje jehly mohou být použity při léčbě astmatu, různých infekcí nebo svalové bolesti hlavy, napjatosti.

Parfémů a kosmetických a potravinářském průmyslu

Silice z kanadského jedlovec použitého (zejména ve Spojených státech), při vytváření vonnou kompozici obsahující domácnost osvěžovač vzduchu pro bydlení, mýdel, detergentů, koupelové přípravky a přípravky t. D.

Jedlovec olej použity k aromatizaci nealkoholických nápojů, zmrzlina, žvýkačky. Ledvinové rostliny (TIPS) jsou zahrnuty v nádherné bylinných čajů a dokonce originálních piv.

Kanadská borovice cukr

Kanadská borovice cukr

(Borovice Lambertova Dougl.) - jehličnatý strom, roste divoce v západní části severu. America, od Skalistých hor k Tichému oceánu a od řeky. Kolumbie do Mexika. Engolman říká, že tvoří spolu s borovice těžká Abies concolor a lesy táhnoucí se přes Kalifornii a na sever k řece. Kolumbie, na obou svazích pohoří Sierra Nevada, v nadmořské výšce 1000-1300 a někdy 2300-2500 m; pobřežním hory K. borovice se vyskytuje pouze na nejvyšších místech v horách od Santa Lucia do Humboldt County. Jehly K. borovice drsnější než jeho příbuzní, jak jí pod kůží a kolem pryskyřičných kanálků jsou podkožní buňky. Snadná, velmi snadná manipulace dřevo jako dřevo vejmutovka; a používá se pro stejný účel a je velmi velmi pokládaný na severu. America. Získaná kapalina v suchou destilací dřeva, nemá Pryskyřice vlastnosti vlastní žijící strom mízu; obdrží sladkou chuť podobnou nebo manový cukr, který je někdy používán v místě; se doporučuje jako prostředek proti kašli. To vysvětluje název: "borovice Lambertova", Obecně platí, že doma je velmi cenné a užitečné strom v Evropě byla přijata v roce 1827 David Douglas. K. borovice - obrovský strom; nejvíce ze všech gigantických borovic, dosahuje od 50 do 100 m a výšce 3 až 6 m, průměr (u Engelmann) do světle hnědé hladkou kůrou, s věkem krakování do malých dávkách. Kmen je dokonale rovný, velmi rozvětvené. Větve whorled, horizontální, mírně sveshennye tvořit vejčitý korunu. Young střílí čokoládovou barvu. Jehly ve svazku pěti; Jsou to těžké, ostrotreugolnye, okraje řezu, špičaté, jasně zelené, s nádechem do podélné čáry, ostře prominentní mladé hvoyah. Jehly od 9 do 11 cm dlouhé. Kužely, 9 cm dlouhé, visící na válcové světle oranžových končetiny dosahují (o Engelmann) 30 až 50 cm na délku a od 8 do 11 cm tloušťka. Dr. Mayer řekl, že hrboly v této borovice roste v Yuzhn. Oregon, je mnohem menší; většina z nich je 34, nejnižší 26 cm na délku, bez nohou. Kužely kožovité váhy, klínovitá, zploštělý; váhy mírně zahuštěné desku, na zadní straně konvexní, hladké, s tvrdými hranami a široký, silný tupý kýl. Orehoobraznoe osiva velký, hladký, černý, protáhlý vejčitý; 15 mm a 9-10 mm široký, s ne zcela rozvětvený, dlouhé, hnědé, podlouhlé tupý křídlo. Semínko jedlé, sladké chuti, snadno se lidem. Cotyledons od 13 do 15 C. borovice nenáročný na půdu, ale hlavně má rád volné, písčité, hlinité půdy čerstvé. Avšak jen velmi málo šíří navzdory tomu, kultura K. borovice. Tak např., V Německu stále K. borovice může být viděn jen jako kuriozita, jak to roste velmi pomalu, a to zejména v mládí, že i zde ve své vlasti, a to pouze nejstarší stromy mají rychlý růst. To je také důvod, že kultura borovice v lesních plantáží, kde často mohl doporučit a pěstované v písčité půdě, nestvořený, i když v některých místech, a tam jsou zdravé, dobře vyvinuté exemplářů borovice; tak např. na ostrově Scharfenberg u Berlína roste silný K. borovice 6 m. Vzhledem k tomu, K. borovice, alespoň v západní Evropě, a to v případě potřeby ochrany a zmrazí pouze ve zvlášť závažných zimy, museli bychom mít zkušenosti z její kultury, protože je to obrovský okrasný strom, visely dlouhé šišky, by mohly sloužit jako vkusnou dekoraci našich parků , D. Mayer domnívá, že je možné chovat pouze pro estetické účely; rozsáhlé jako jeho kultury s cíli průmysl volá prázdný sen. V každém případě, je výrobek stále málo zkušeností uklidňující; se ukázalo, že K. borovice trpí a dokonce umírají z tvrdé půdy; Nejlepší výsledky jsou možné pouze v obzvláště příznivých podmínkách, a to když se kultura borovice v půdách odpovídající těm, ve kterém roste volně, nebo v zemích s mírnější klima. K. borovice patří do takovýchto sazenic jehličnanů, které vyvíjejí špatně a pomalu, zatímco roubování je jednodušší a úspěšnější a uspět v evropských zahradách se často vyskytují roubované vzorky, a to na související poznámka vejmutovka.

  • Poslední aktualizace této stránky 09:59, 16. května 2005.
  • Obsah je k dispozici pro wikiznanie licence: licence (pokud není uvedeno jinak).
  • Ochrana osobních údajů
  • Popis wikiznanie
  • dementi

  • Adresa právně relevantní e-mailových zpráv: WZ-jure @

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 5 = 9