Kanadský fotografie smrk

Kanadský fotografie smrk

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Kanadský smrk Konika: výsadby a péče

Neobyčejně krásné dekorativní Konica - trpasličí forma modravé kanadského smrku. Který otevřel atraktivní vzhled této malé kosmetické dveře do světa zahradnictví, kde se šťastně a bezpodmínečně přijal. Dnes je tento mini vánoční stromek zdobí nejrůznějších koutů Země.

Je dobře roste ve středním pásmu naší země. Vyznačuje se zimní otužilost, kanadský smrk Konika mohou růst všude tam, kde jsou obvyklá strava. Mírný nárůst byl velkou výhodou, která umožňuje usadit stromek i na malém prostoru.

Konica - dekorativní tvar. Za příznivých podmínek, výška může být až 3 metry, ale často roste až 1 m.

Crohnova úzký kuželovitý, těsný. Jehly jsou modrozelené, měkké, tenké a krátké. Kořenové Conies systém je kompaktní, slabý kořen. Převážná část z kořenů se nachází velmi blízko k povrchu půdy, takže buďte opatrní uvolnění.

Tento strom roste velmi pomalu - jen 3-4 cm za rok. Ale některé položky mohou být ještě přidána v růstu až 10 cm za rok. Ve věku pěti vánočních stromků dosahuje výšky pouhých 20 cm, ale v tomto věku, je charakterizována dekorativních sazenic smrku stejného věku. Ve věku 10 Vánoční strom roste až 80 cm. Dobrý růst je udržován až do 10-15 let, kdy se výška rostlin je asi 1 m. V budoucnu se intenzita růstu se snižuje a je jen 2-3 cm za rok. Tento nárůst bude pokračovat až do stáří. Ve věku 20 výška 150 cm, průměr koruny na základně - asi metr.

Kanadský smrk Konika Meygold (Maygold) - druh modrošedé jedle, který se vyznačuje tím, žlutými krocích. V ostatních charakteristikami podobnými druhu kónického a Daisy White.

Jak pečovat o kanadský smrk Konika

Tento stupeň je vhodný jedle ty, kteří o ně pečují, je minimální. Konica nemusí starat o korunu - nepotřebuje prořezávání. Je zcela přirozené úrodnosti půdy a přírodní srážky. Ale v případě, že plocha roste kanadský smrk Konika, starat se o ni, i když minimální, přesto by měl být. To bude jen posílit své dekorativní vlastnosti.

Když nadměrné sucho přes zavlažování užitečné ke koruně. 1-2 dny po tomto, je žádoucí, proryhlit mělké půdy pod stromem. S příchodem léta, je třeba krmit smrk. To může přidat do kořenové zóny 5 kg rozkládá organické hmoty a smíchá se s půdou. S příchodem října doporučuje zamulchirovat rašelina kompost tloušťku 5 cm.

Vzhledem k tomu, rostlina je lepší perezimuet. kompost se pak zapracuje do půdy brzy na jaře. Aby se zabránilo jarní zhnědnutí (pálení na slunci) Vánoční strom stojí zábal pytlovina nebo nějaký jiný materiál, který bude chránit před sluncem bez přerušení ventilace.

Jarní hnědnutí jehel není nemoc. Je to jen reakce na rostliny pro sluneční aktivity na jaře na pozadí zmrzlé půdy. Jinými slovy, strom začne vegetačním obdobím, než roztavené půdy, dokud kořeny jsou schopny poskytnout potřebnou sílu, takže jehly začne Buret. Ale na začátku pohybu šťávy a dostatkem jídla, barva jehla má schopnost zotavit.

V průběhu celého vegetačního období nemůže změnit kanadský smrk. Konica, který přistání není příliš obtížné, ale vyžaduje dodržování požadavků. Takže, brzy na jaře a na podzim je optimální transplantace holé-root.

V létě doporučujeme manipulační závod na kousku země kořenů. Lepší je to při zatažené obloze. Do 2 týdnů po výsadbě vánoční strom potřebuje ochranu před přímým slunečním světlem a zachování půdní vlhkosti na optimální úrovni. Transplantace je lépe snášena v mladém věku.

Kanadský smrk SONICA je velmi populární mezi návrhem na šířku. Je dobré a v jediném vystoupení na trávníku a ve skupině. Vzhledem k pomalému růstu jejích téměř nepoužívá v květinových záhonů, ale když se dostanete do určité výšky, strom vypadá skvěle v mixborders.

Kanadský smrk trpaslík Konica podívaná v různých skladeb. To je velmi často vyskytuje v kontejneru na střeše ( „zelené“ střechy), terasa, v blízkosti domů, v navrhování zahrad. Dekorativní forma je dobrá ve velkých skalky. Vypadá to skvěle na pozadí květinových vazeb, stejně jako v souladu s ostatními jehličnany s nízkým růstem. Zvláště pozoruhodné pohledy na modré Konica odstřiženy trávníku.

Kanadský smrk Konika v hrnci na fotce

Rostoucí jedle v hrnci není těžké, jedl znát technologii. Chcete-li „domácí“ vánoční stromeček, můžete si koupit ready-made v obchodě, může být pěstována ze semen nebo sazenic kopat v lese. Bez ohledu na metodu není zvolen, sazenice, musí být velmi pečlivě transplantovány do kontejneru. Je důležité, aby se ujistil, že kořenového krčku rostliny zůstávají na úrovni terénu. Nemůžeme dovolit, aby peresushki kořenový systém. Mimochodem, kupovaný fur-tree, že je nutné změnit zemi.

Pro všechny typy smrkového půdy by měly mít doporučené složení: podlážku, rašelina zeminy, písku a rašeliny v poměru 2: 2: 1: 1. Ve spodní části nádoby nebo nádoby, je žádoucí, aby byla odvodnění (štěrk, hrubý písek, keramzit) vrstvy 10 cm. Při sázení / transplantace je žádoucí, aby se hnojivo v množství 100 g / m 2. Obecně obvaz vyrobený ve výši 15-20 g na nádobu 2 krát za sezónu.

I když jíst a stínu-tolerantní, ale je to stále doporučuje optimální světelné podmínky. Picea glauca Konica zimní vyžaduje dostatečnou vlhkost (80 až 90%) a optimální teplotu + 5 až 15 ° C Strom nesnáší suchou půdu, ale zamokření se nedoporučuje. K udržení optimální úrovně vlhkosti může být provedeno mulčovací rašeliny, vrstvu, která bude 5-6 cm. Pravidelně se smísí se zemí, a horní nový kompost. Kanadský smrk Konika trpasličí roste pomalu a není třeba prořezávání, můžete odebrat pouze nemocné a suché větvičky.

V létě hrnci nebo kontejneru je lepší, aby se pod stromy nebo keře. Zavlažování je doporučeno okapat. Každý rok, vánoční strom by měl být repotted ve větším hrnci a speciální kompost.

Výhodou trpasličích forem je, že za příznivých podmínek mohou žít dlouho v květináčích a kontejnerech. Konvenční smrk kontejner mohl přežít ne více než 3-4 roky.

Dnes je považován za velmi módní mít jako vánoční stromky zalévání.

Pro letošní novoroční strom vybrat místo daleko od panelů radiátorů a jiných zdrojů tepla. To je nejlepší umístit hrnec na chladné místo, ale s „New Year“ označení není vždy možné. Kromě toho se na jih okna - nepřipadá v úvahu, protože mladých rostlin se bojí přímého slunečního záření. Všude tam, kde byl pot, musí být pravidelně otáčet vzhledem ke světlu.

Je-li nutné obsah kuželosečky ve vytápěné místnosti, aby sprej korunu. Bylo by lepší, aby se pokusili zvýšit vlhkost kolem stromu. K tomu mohou být uspořádány po celém hrnci s vodní nádrže. Dalším způsobem, jak zvýšit vlhkost: dodáván do nádoby s vodou, aby okraje ručníků a druhý okraj - pro zavěšení na baterii. Při použití této metody budete muset neustále přidat vodu, protože voda rychle vyschne.

Po prázdninách se doporučuje vánoční strom přesunout na lodžii nebo altán. Tam je pot kuželem může být zakryta víčkem, který zajistí optimální vlhkost. Můžete použít láhev 5-ti litrový bez dna. Víko zůstává i smrk zcela pokryt láhev. Přistát v hrnci nezamrzla, může to zabalit něco teplého. Je velmi důležité, aby Conics hrnčíře poskytují více či méně studená zima, protože je to koneckonců není tropická rostlina.

Když se kořenový systém bude zcela naplnit nádobu, musíte přejít do stromu, aniž by došlo k poškození hliněné místnosti ve větších nádobách.

V souladu se všemi požadavky stanovenými dekorativní jedle na dlouhou dobu bude líbit svou krásu a vynikající.

kanadský smrk

Pěstování a Péče o kanadského smrku

Mezi členy rodu smrk, čítající asi 50 druhů, jeho dekorativní rozlišující kanadský smrk (Picea glauca), původem ze Severní Ameriky, se také nazývá - modro-šedé nebo bílé. Kanadský smrk - krásný strom, až 35 metrů na výšku, která má hustou korunu pravidelného tvaru kužele. Mladý smrk větev směřuje v podstatě směrem vzhůru, a stárnutí dřeva, které vadnout. Jehly - šedo-zelené barvy s nádechem modré, šedé ke stříbru. Pevný čtyřboká jehly, o délce 2 cm, s tupým hrotem se nachází spíše hustě. Vejčité-válcové kužele délce 7 cm a tloušťce 2,5 cm, jako barvu změnit zrání od světle zelené až světle hnědé. Stejná barva a semena jsou malá - pouze 2-3 mm, hnědo-oranžová křídla, třikrát delší než samotné osivo. Tato jedle má vysokou odolnost proti mrazu a odolnost na půdách.

Klíčem k úspěšnému pěstování smrkových Canadian je správný výběr místa a dodržování určitých pravidel výsadbu. Na rozdíl od ostatních jehličnanů, jeho kořeny leží v blízkosti povrchu půdy, a nejdou hluboko. Z tohoto důvodu je vhodné umístit je chráněna před jej vyrvat z půdy, silný vítr: Kolem budovy, oplocení nebo stromy mezi ostatními.

Výsadba je nejlepší mladé rostliny smrk, což je docela dobře zakořenit, na rozdíl od dospělých, zotavuje po dlouhou dobu. Jehličnaté stromy by měly být transplantovány, aniž byste rušili kořenový bal a vzhledem k času přistání. Exhumovat smrk - je brzy na jaře (v případě, že půda rozmražené) a podzimních měsících před mrazem, aby smrk Kanadská podařilo zapustit kořeny na novém místě. Kontejnerové stromy a keře mohou být zasazeny v průběhu celé sezóny, poskytuje dostatečnou závlahu a pritenenie sazenice.

velikost otvoru (jedna instance smrk), nebo příkop (pro běžné přistání smrku), musí být dvojnásobkem objemu kořenového systému. Optimální složení půdy - směs zahradní půdy, rašeliny a písku ve stejných poměrech. Pro dodání požadovaného pH je přidán do jámy jehel, které byly pod stromy v lese.

Smrková kanada se nachází na dostatečné vzdálenosti pro volný růst: 1-3 m pro pomalé pěstování, 3-5 pro poměrně rychle rostoucí.

V jamce naplněné do poloviny připravenou půdou umístit dobře navlhčenou hliněnou hrudku s kořeny a zakrýt stejným podkladem na vrcholu. Je velmi důležité, že kanadský kořenový krk po výsadbě jedle není pohřben, ale je na stejné úrovni jako vzorek vykopaný v mateřské škole nebo transplantován z kontejneru. Rostliny jsou umístěny přísně svisle a upevňují se na podpěře. Při blízkém podzemním vodním stolu by měla být instalována drenážní vrstva, aby se předešlo nepříznivé stagnaci vody.

Po výsadbě musí být kanadský smrk napojen, aby byl zajištěn těsný kontakt půdy s kořeny. Aby se snížila ztráta vlhkosti, je půda v kmenovém kruhu mulčována drcenou dřevěnou kůrou, borovými jehlami, pilinami, štěrkem nebo malým štěrkem.

Nejprve po výsadbě musí být kanadská jedle napojena včas, aby se zabránilo vysychání kořenového systému: zřídka, ale hojně a lépe v ranních hodinách. Velmi užitečné pro ně, malý pokles zavlažování koruny.

Potřeba hnojení jehličnanů je mnohem nižší než u tvrdých dřevin. Malá dávka hnojiv může být vyrobena po několika měsících na jarní výsadbě a příští rok - na podzimní výsadbě. Použití biostimulantů by mělo být zaměřeno na vytvoření dobře vyvinutého kořenového systému.

Zvláštní pozornost a pečlivá péče o kanadský smrk je zapotřebí v zimě. Všechny smrky mají vysokou odolnost proti mrazu a nejčastěji neumírají kvůli mrazu, ale kvůli nedostatku vody. Bohaté podzimní zalévání přispívá k snadnějšímu zimování.

Pod váhy sněhu se větve kanadské jedle často rozpadají, takže po silných sněhových srázcích se musí sněhem potřísnit. Štěpkovité tvary trpaslíků by měly být chráněny krycím materiálem, aby se zabránilo vzniku ledové kůry ve střední části koruny.

V letech s mírnými zasněženými zimami jsou výhony pod sněhovou pokrývkou často vystaveny překážkám. Aby se zabránilo vzniku houbových onemocnění, dolní větve musí být zbaveny nahromaděného sněhu.

Výsadba kanadské jedle, zejména mladých, trpí v zimě a na jaře velmi silně od slunečního světla a větru, suší jehly a způsobuje spáleniny. Spolehlivým způsobem, jak je chránit v tomto okamžiku, je ukrytí jakéhokoliv netkaného materiálu nebo jedle lapnika.

Po transplantaci kanadského smrku nebo kvůli nesprávné péči jsou zvláště oslabeny sazenice jehličnanů, což často vede k vývoji onemocnění a poškození škůdců. Když se objeví první příznaky, rostliny by měly být okamžitě ošetřeny biofungicidy. To zvyšuje jejich imunitu a v počátečních stádiích vývoje různých onemocnění pomáhá s nimi vyrovnat.

Z škůdců je smrk často trápený roztoči, létajícími vošky, smrk, který způsobuje poškození a následné propouštění jehel. Když jsou tyto rostliny detekovány, rostliny jsou ošetřeny systémovým insekticidem, pokud je to nutné, po určité době se postřik opakuje.

Vzhledem k pomalému růstu jedlových stromů se prořezávání provádí velmi pečlivě a odstraňuje se pouze sušené, poškozené a slabé výhonky.

Stejně jako všechny smrky, kanadský může být propagován jedním ze tří způsobů:

Semena smrku, zrající na konci zimy a nevyžadující stratifikaci, lze zasít jak na jaře, tak na podzim. Hloubka zasetí je 4-5krát vyšší než jejich tloušťka a závisí na druhu půdy: na plicích je větší, na méně těžkých. Dobrým výsledkem je předem namáčení semen ve vodě po celý den. Plodiny nutně mulčovat: na jaře vrstvu na 2-3 cm, na podzim - 5-6 cm.

Povrchová vrstva půdy by měla být mírně vlhká, protože nadměrné přehřátí vede k hnilobě semen a výhonků, jejich choroby. Smrkové semena, které se na jaře vysévají, obvykle klíčí 10-12 dní.

Zahuštěné plodiny se potápějí, aby se zabránilo zakřivení koruny, zejména u odrůd s pyramidálním nebo kuželovitým tvarem. Péče o plodiny se skládá z pravidelného zalévání, plenění a uvolňování půdy. Sazenice od května do září by měly být zastíněny, zejména v horkých dnech. Přípravy na zimu jsou pokryty listy nebo pilinami.

V semínkových lůžkách se vysazují semenáčky 2-3 roky, po nichž se transplantují a stanou se "školáky". Kromě obvyklé péče, v příštím roce po transplantaci, se semenáčci začnou krmit organickými minerálními hnojivy. Po 5-8 letech jsou mladé vánoční stromky vysazeny na trvalém místě.

Rostliny takto pěstované, mají větší odolnost a dlouhověkost. Ale s touto metodou reprodukce nejsou ozdobné znaky plně přenášeny a některé formy vůbec nevytvářejí semena. V tomto případě se uchýlíte k vypěstování řízků.

Nejvýhodnější čas pro tuto metodu je v srpnu. V tuto chvíli větve přestanou růst a začne proces jejich lignifikace. Řezané výhony, o délce 5-8 cm, jsou umístěny ve vodě pomocí stimulátorů růstu. Dobře zakořeněné řízky sklizené s částí kůry a dřeva mateřské rostliny, tzv. "Pata".

Odklízené kořeny kořenů v chladných nebo teplých solitorech a vysoká teplota vzduchu a vysoká vlhkost přispívají k rychlejšímu tvorbě kořenů v okrasných odrůdách modrého smrku. Důležité je umístit stopku s tou stranou ve vztahu k světlu, kterým čelí na mateřské rostlině.

Někdy se odrůdy kanadského smrku množí odrůdou na smrkové jedle. Pro očkování je důležité řádně vyrůst a připravit podnože a také připravit štěp. Očkování očkováním odřezaných v zimě, prováděné na začátku jara, kdy začne zásoba močení, a štěpen je stále v klidu. V létě jsou řízky řezány bezprostředně před očkováním, ale jejich míra přežití je mnohem nižší než jarní.

V zahrádkářství, jako druh, se smrková jedle používá jen zřídka. Ale jeho dekorativní formy, číslování až 20 odrůd, jsou velmi populární.

Smrk Sizak Konika je krásná, široce rozšířená odrůda smrku, známá od počátku 20. století, objevená v kanadských vysočinách. Koruna, ve formě pravidelného špičatého kužele, který nevyžaduje tvarování, je tvořena hustými větvemi, pokrývajícími jehličkami měkké zelené a kosti. Někdy je "kuželka" zdobena zřídka se objevujícími bledě hnědými kuželemi až do délky 6 cm.

Až 10-15 let, strom, který zřídka má výšku větší než 3 metry, roste poměrně rychle, přidává až 10 cm na výšku a až 4 cm na šířku. Pak se tempo růstu zpomaluje. Mělo by být poznamenáno, že tento smrk často ztrácí dekorativitu, spálí na jasném slunci na počátku jara. Proto musí být zastíněn v mladém věku a po transplantaci. Navíc je častěji než ostatní druhy postiženo roztoči pavouka.

Pravidla výsadby jsou stejná jako pro všechny jedle. Půda je nenáročná, ale citlivá na její zhutnění, zaplavování a slanost.

Smrk bílá "Daisys White" (Daisys White)

Smrková sedmikráska Daisy White je kuželovitá jedle, až 1,5 metru na výšku a až 40 cm široká, s mělkými zelenými jehlami, lehkým odstínem. Jaro růst má barvu od bílé po zlaté, což dává stromu velmi elegantní vzhled. Na otevřeném slunci mohou světlá špička větví vyhořit, proto je lepší zastínění.

Tento druh smrku roste velmi pomalu, rostoucí na deset let pouze 80 centimetrů. Cítí se skvěle na čerstvé hlinité a písčité hlinité půdě, netoleruje sucho ani stagnaci vody.

Vypadá dobře jak v osamoceném stravování, tak iv kompozicích.

Smreková glazura "Alberta Globe" (Alberta Globe)

Smrk siberský Alberta globae evergreen keř je charakterizován pomalým růstem: jeho výška a šířka v dospělém tvaru nepřesahuje jeden metr.

Tenké větvičky s měkkými krátkými jehličkami jasně zelené barvy, tvořící velmi hustou sférickou korunu, roste o rok o 2-4 cm. Pro dosažení průměru 30 centimetrů smrk trvá nejméně 10 let. Mladá jedle má nažloutlý odstín.

Rostlina je mrazuvzdorná, preferuje místa zcela osvětlená sluncem. Kompozice půdy je nenáročná: kyselé a alkalické, jílovité a písečné jsou stejně vhodné, pokud jsou dostatečně zvlhčené. Pokud je poruchový režim obsahu, může být ovlivněn roztočem pavouka.

Díky své kompaktnosti je široce používán v skalních zahradách a kontejnerové kultuře.

Smrk bílá "Sanders Blue" (Bruska modrá)

Smrk sisaya Sanders modrý trpaslík strom s modrými jehlami - snížená kopie "Konica", rostoucí ne více než jeden metr. Hustá koruna, jenom půl metru široká, stejného kuželovitého tvaru, s krátkými, tenkými výhonky.

Požadavky na složení půdy a dodávku vlhkosti jsou průměrné. Tato odrůda, která upřednostňuje lehkou penumbru, je snazší tolerovat zimním sluncem, ale stále vyžaduje ochranu před prasknutím.

V krajinném designu najdeme nejširší aplikace:

  • Složení s vřesy a Ericks,
  • výsadba v kamenitých zahradách;
  • jako kontejnerová rostlina pro terasy;
  • jako jehličnatý strom pro nízké živé ploty.

Smrek sizaya "Echiniformis" (Echiniformis)

Smrk sizaya Ehiniformis je miniaturní rybí kosti se zelenými nebo modravě šedými jehlami. V mládí tvoří hustý sférický bush, který má později korunku ve tvaru polštáře, šířku až jedné a výšku až 0,6 metru. Kvůli extrémně pomalému růstu dosahuje desetiletá rostlina průměr pouze 30 centimetrů. Perfektně vhodné pro umístění kamene do zahrady, na alpském kopci poblíž rybníka.

Dodržování všech nezbytných požadavků na výsadbu a péči o dekorativní nízko rostoucí formy kanadského smrku zachová dlouhou dobu jejich krásu a původní vzhled.

Smrk nebo kanadská jedle

Smrk (Picea glauca) v mnoha adresářích je definován jako smrk kanadský (Picea canadensis) nebo smrk (Picea alba).

Tento strom má výšku 20-35 m a hustou korunu. V kultuře dosahuje ve věku 30 let 15 m (v Moskvě). Kostrové větve mladých rostlin jsou šikmo směřující nahoru, zatímco starší jsou vynechány. Kůra byla šedo-šedohnědá, hladká. Jehly 8-18 mm dlouhé, čtvercové, šedozelené. Kuželky 3,5-5 x 1,5-2 cm, až do zrání zelené. Zralé váhy jsou světle hnědé, tenké, elastické, s rovnou hranou.

Typicky, kanadská jedle tvoří čisté porosty v lese pásmu severní Ameriky. V kultuře s 1700

Mew smrk je velmi vytrvalý, nenáročný, je nenáročná na půdu a mohou růst v písku a rašelinišť, odolný suchu. Mnoho druhů náchylné k erozi na jaře.

Grade smrk modravý v popisech foto

Včetně asi 40 druhů jedlí pelichání hlavně trpasličí, které jsou popisy níže. Celá skupina trpasličích odrůd - pyramidy z Albert odrůdy, který se nachází v severozápadní části areálu (var albertiana.). Jak je možno vidět na fotografii, Picea glauca, člen skupiny Albertiana - to je velmi vysoké, tvoří úzkou korunu a malé kužele.

Grade smrk do modra 'Arneson Blue Variegated' (Do roku 1989 ve Spojených státech). C. Albertiana. Koruna poboček proložené modré a zelené jehly, vytváří na povrchu barevných oblastí. Barva se mění v závislosti na podmínkách. Burns na jaře.

Grade smrk 'Biesenthaler Fruhling'. C. Albertiana. Crohnova ochablý. Mladé výhonky zelenožlutý, staré zelené jehlice.

Grade smrk Kanadská 'Blue Planet' (P. mariana 'Blue Planet') (1990, Německo). Miniaturní. V 10, o průměru 15 cm. Crohn zaoblené, velmi hustá. Jehly jsou velmi malé, šedavě modré. 'Echiniformis glauca' sport.

Smrk ‚Modrý zázrak‘ (1999, Německo). C. Albertiana. Roste do výšky 1,8 m až 0,8 m široký. Jehly jsou modré. Zvrat - zpět na zelenou, jsou vzácné.

Smrk ‚coerulea‘. Relativně vysoká - více než 5 m, strom. Crohnova shirokopiramidalnaya, tlustý. Větve zvedl. Jehly jsou krátké, šedomodré. Dobré ovoce, tmavě hnědé šišky.

Grade 'Daisy White' ( 'J. W. Daisy White') (až do roku 1977, Belgie). C. Albertiana. Sport 'Conica'. Mladé výhonky jsou krémově žluté, pak se obrátil zelený.

Stupeň ‚Echiniformis‘ (Až do roku 1855, Francie). Miniaturní. V 10 o průměru 30 cm. Crohnova pulvinate-zaoblené nebo zploštělé. Jehlice jsou tuhé, krátké, šedozelené, směřující dopředu. Často dává reverze - výkonné vertikální větve s velkými výhonků.

Grade namodralá jedl ‚Haal‘ (Alberta modrý ‚) (1976, Anglie). C. Albertiana. Podobně jako populární ‚Conica‘, což je sport. Liší se výrazně modré jehly, i když nižší než v jasu ‚Sander Blue‘. Může dát zvrat - výhonky se zelenými jehlami.

Grade smrk 'Laurin' (1950, Německo). C. Albertiana. Sport 'Conica'. Roste pomaleji. Meziroční růst 1,5-2,5 cm. Jehly 5-10 mm dlouhé, zelené, jemnější, delikátní.

'Lilliput'. C. Albertiana. Miniaturní. Za 10 let až do 30 cm. Crohnova velmi hustá. Zelené jehlice.

'Maygold'. C. Albertiana. Mladé výhonky světle žluté. Staré zelené jehlice.

'Pendula' (1867, Francie). Nízký růst rovně strom. Crohnova pláč, úzká kuželovitý. Větve visí dolů. Zelené jehlice.

'Piccolo' (1987, Holandsko). C. Albertiana. 'Conica' sport. Zelené jehlice, 10-15 mm.

'Pixie' (Kanada). C. Albertiana. Miniaturní. Zelené jehlice.

‚Konec duhy‘ (1978, USA). C. Albertiana. Mladé výhonky na kvetoucí zelené, pak žluté. Jehly na vyzrálých výhonů - zelená.

'Sander Blue' (1986). C. Albertiana. Velmi jasná, stříbřitě modrá odrůda, jeden z nejlepších barev. Jehly jsou nejvýraznější u kvetoucí, s věkem několika málo zeleniny. Může dát zvrat - výhonky se zelenými jehlami.

'Zuckerhut' (1955). C. Albertiana. Obsahuje výšky 1,5 m, šířka 0,7 m. Jehly na kvetoucí zelenožluté s věkem zeleniny.

Smrk sivý ‚Alberta Globe» ( ‚Alberta Globe‘) - typickým představitelem skupiny Albertiana pěstované v1967 rok v Holandsku. Tato miniaturní odrůdy, jejichž roční zvýšení nepřesáhne 24 cm. V 10, jehož průměr je 25 cm. Crohnova kolo, hustá, hladká. Jehly jsou světle zelené, 6-9 mm, tenčí než modravá jedl ‚Conica‘.

Picea glauca „Konica» ( 'Conica', 'Albertiana Conica') - trpaslík odrůda, pěstovaná v roce 1904 v Kanadě. Zahrnuty do skupiny Albertiana. 30 let, výška 2 m, šířka 1,2 m. Crohnovy jehlanový, vlastní, velmi hustou a hladký. Jehly jsou tenké, radiální, světle zelené. To hoří hodně pružinu.

Smrk sivý ‚Dwarf»( ‚Gnome‘) odvozené před rokem 1960 v Československu. Zahrnuty do skupiny Albertiana. Jak název napovídá, že je miniaturní odrůda, jejichž roční tempo růstu je pouze 2,5 cm. V 10, výška 0,5 m, šířka 0,25 m. Crohnova velmi hustá. K dispozici je také jakýsi ‚Gnom‘ vyšší a uzkokopiramidalny.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

6 + 4 =