kanadský styl

kanadský styl

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Dům v kanadském stylu: stavební technologie

V zimě, Kanada vítr foukané ledu a teplota může klesnout až? 40 ° C a pod. Klima této země v mnoha ohledech podobné klimatickým podmínkám v Rusku, takže zážitek z kanadských stavitelů platí i zde. V obou případech jsou dřevěné domy se staly součástí tradiční architekturou a neztratili popularitu v průběhu času. Nicméně, kanadský montáž styl srub má své vlastní charakteristiky.

Rozdíl mezi těmito domy z ruských chat a jak se jim postavit? Podívejme se na vlastnosti výstavbu rodinných domů v kanadském stylu, běžné chyby při instalaci, výhody a nevýhody technologie.

Rysy kanadské technologie

Srub byla odebrána z předem připravených dílů - určitým způsobem otesané klády. Tato technologie umožňuje dokonce vytvořit 2-podlažní chaty za pouhých 3-4 měsíce.

Dalším charakteristickým rysem budov - sloučenina dřevo v technice zvané „Kanadský pohár.“ V důsledku lichoběžníkového tvaru štěrbin mezi povrchem protokoly stěny po smrštění nepředstavuje žádné nepříjemné překvapení.

Zpracování kulatiny a vybudovat log

Tradičně pro výstavbu rodinných domů v užívání kanadský styl kulatiny (smrk, borovice, cedru). Střední průměr je 35-40 cm. Každý kmen se čistí z kůry, důkladně broušené, drážky jsou řezány na nich ve tvaru půlměsíce blokovacích prvků a sloučenin. Práce jsou prováděny ručně tesaři.

Hotové díly působí retardéry hoření (látek, které zvyšují odolnost proti ohni), a antiseptické, zabraňuje tvorbě plísní a napadení. Také, dřevo bělené zvýraznit svou přirozenou strukturu.

První log zeď shromážděny na staveništi v místě výroby. V této podobě, jsou primární uzávěr smršťování a smršťování. V této fázi také postaveny střešní konstrukce, které je plánováno umístění rozvodů. Po přípravě staveniště připravené základový rám rozebraný umístěním na podrobnosti o příslušné značení, zabaleny a odeslány na místo instalace.

Instalační log nutné použít těžkou techniku, jako jedna protokolu může vážit tunu nebo více. Je důležité, že musíte dokončit průvodce, vyrábí konstrukce.

Montážní začíná hydroizolace horní části základu. Je položen dubové dřevo, ke kterému je připojen rám. To prodlužuje životnost stavby.

Části stěny jsou umístěny v souladu s režimem dále zvyšuje sloučenina shkantami dřeva. Vrstva položen mezi kulatiny přírodního lnu.

Střecha byla postavena tak, že prvky příhradové soustavy se může pohybovat vzhledem ke stěnám. Na horní straně krokví provedena kontinuální promenádě, která slouží ke stropu. Vedle něj je připojena bednu, izolační vrstvu z minerální vlny, a izolaci proti vlhkosti. Střešní krytina je kov, Ondulin, střešní krytiny nebo pásový opar. Přečtěte si více o technologii výstavby střechy?

Běžné chyby a jejich důsledky

Ke stavbě nasekané domova vyžaduje pečlivou přípravu. První chyba v jeho konstrukci - účast architekta, který má při navrhování těchto zařízení žádné zkušenosti. Bez znalosti standardů svých stavebních předpisů, které se vztahují k srubů, nahrávání malých detailů, jako jsou mezery v koruně a mísy, smrštění vlastnosti vybraného dřeva a odpovídající výpočet rozložení zatížení desek jsou nevyhnutelné v procesu instalace a nákladů zvyšuje.

Mezi další časté chyby patří:

  • Použití 1 vrstvou střešní krytiny, místo 2-3 pro hydroizolace spodní okraj domu. Výsledkem je, že se vlhkost dostane na kládu, přimět je, aby hnít.
  • Nedostatečná tloušťka (15 cm), izolace podlahy, což vede k úniku tepla, podkladu.
  • Použití hřebíků pro upevnění další sloučeniny. Přispívá ke vzniku mezhventsovogo trhlin, hnilobě a ničení dřeva.

Výhody a nevýhody staveb kanadských

Kanadský styl dřevo stavby domu poskytuje řadu výhod. Připojení protokoly technologie používané při její stavbě, umožňuje stěny lépe udržet teplo, a povrch vypadá jako jeden z masivního dřeva a nevyžaduje žádné další úpravy. Kromě toho, kanadský řezání má vlastnosti sebe jako smrštění, takže spoje mezi protokoly nevyžaduje opětovné utěsňování.

Mezi nedostatky lze uvést složitost práce. Kanadská technologie vyžaduje komplexní obratu protokoly a značné množství ruční broušení. Takže tam je druhá nevýhoda - vysoké náklady na práci.

Výběrem kanadský styl log domů výstavba, se dostanete domů, snadno tak, aby vydržely i ty těžké mrazy. Ale že výsledek nezklame, zapojit pouze potřebují kvalifikované řemeslníky, kteří jsou obeznámeni s nuance techniky.

Domy v kanadském stylu

I když Kanada se nachází na stejné zeměpisné šířce, a má téměř stejné klima, které Rusko, vývoj architektury v těchto zemích šel v úplně jiným směrem. Takže, je-li pro ruské osídlení jsou známé chaty a sruby, as, mimochodem, a skandinávské země, Kanaďané vynalezli zcela odlišný způsob využívání dřeva, který spočívá ve výstavbě trvanlivý, robustní rám, který je hlavním struktura celku.

V Kanadě je stále ještě možné najít domy postavené v době rozvoje Nového světa. Obnovena přesto i nadále sloužit nejen památky, ale také běžné obytné domy, aby byly splněny všechny požadavky příslušných vlastníků.

Nová etapa historie kanadských domů začala v polovině 20. století, kdy byl vynalezen pomocí technologie stavebních domů z panelů SIP (Ecopan). Základem stavby, stejně jako v minulosti sloužil jako rám postavené ze dřeva, ale teď kanadský doma se stala moderní, obdržel řadu provozních výhod, které napomáhají šíření technologií v Evropě.

Hlavním rysem jakéhokoli projektu v kanadském stylu domu, je, že to bude zastavěné plochy hotových kusů, tedy vnitřní a nosné stěny, podlahy a střechy jsou dodávány na místo v již smontované a připravené k instalaci formuláře.

Tento způsob konstrukce umožňuje postavit dvoupodlažní domek za pouhých 2-3 měsíců, což je pro klima v severních zeměpisných šířkách, kde je výstavba budov z cihel nebo jiných tradičních materiálů může být opožděn o několik let, a to z důvodu nuceného přerušení v zimním období velmi důležité.

Základní stěna v kanadských domech - dřevěný rám, který po montáži je opláštěné OSB deskami, a vnější stěny jsou navíc vztahuje větruvzdorná membránou. Při použití konstrukčních izolovaných panelů, montáž stěn začíná rohu budovy. Tím, upevňovací část kolejnice spodní panelů zajištěných šrouby a desky jsou spojeny dohromady tvoří zámky „pero a drážka“.

Vnitřní prostor mezi vnitřní a vnější stěnou je vyplněn izolací, zpravidla se zvukově izolačním vlastnostem. Interiéry často opláštěné sádrokartonové desky, která poskytuje téměř neomezené možnosti pro navrhování domů. Aby se zabránilo vlhkosti, jakož i k ochraně ochranné konstrukce dřevěných prvků mezi kabinou a sádrokartonové desky skládané vrstvy retardační par film.

Dalším důležitým rysem domu postavené na kanadské technologie je nejširší spektrum povrchových materiálů pro dekoraci, ale také zateplení fasád. Jsou to:

  • malovat a vinylové desky;
  • dekorační fasádní omítky;
  • Cement a písková;
  • tenké dokončovací cihel;
  • Tepelně-izolační desky;
  • block-house a dalších materiálů.

Střecha domu je obvykle vyrobena z SIP panelů. Ale někdy můžete najít dům s měkkým nebo taškovou střechou, která vyžaduje konstrukci ramp střecha prken.

Přidat komentář zrušení odpovědi

V případě, že divadlo začíná s chodbou, pak nějaký dům s předsíní. Ale, bohužel, mnoho bytů nemají tento utilitární místnosti, která ...

Stretch stropy jsou dnes dost ostrý předmět k diskusi mezi profesionální designéry. Někteří z nich se domnívají, že je to ...

Malá kuchyně (méně než 6 metrů čtverečních) - je docela běžné v městských bytech. A aby se váš život pohodlnější ...

Palandou, je tou nejlepší volbou pro malé obytných prostor, a to zejména pro malé dětské pokoje, kde žijí dvě děti. ...

Popularita dvoupodlažních rodinných domů a domků, včetně dřeva, způsobené především tím, že se zvýšily rezidenční ...

Odeberte oddíl mezi obývacím pokojem a přilehlou koupelnou - není to složité. Ale pak vytvořit jednotný a pohodlný ergonomický prostor - ...

Krby již dávno přestaly vykonávat výhradně roli prostředků otopný, soustružení postupně do dekorativních interiérových prvků. Ve skutečnosti, když ...

Jak n na domácím trhu, tak v Evropě jsou náklady na nemovitosti je na vysoké úrovni, což samozřejmě vede ke zvýšení ...

Rysy kanadské interiérového designu

Interiér ve stylu - odrazem života. A život v různých zemích. Pokud je rámování East Room „mluví“ o lásce zlata, jasných barev a náladové ozdoby, tedy například skandinávské interiér ukazuje zdrženlivost a praktičnost obyvatelé skandinávských zemí.

Dnes úvaha - styl interiéru, který přišel z Kanady

Jak víte, Kanada - území s různou hustotou obyvatelstva, které spadají do krutých dobách změny klimatu - a v létě teplo a hořké chlad zimy. Samozřejmě, že s takovými rozdíly v ročních teplot domů postavených rychle se kazících materiálů, dlouhé prostoje. Z tohoto důvodu, Kanaďané, aby své domovy na masivních chůdách dobrých dřevin a aby obydlené vysokou střechou.

Co se týká dokončovacích materiálů, kanadský doma, můžete vidět, jak dřevěné stoly a zrcadla v měděném rámu. Neexistují žádná omezení, a obyvatelé Kanady s potěšením do interiéru podrobnosti vyplývajícími z francouzského stylu.

V případě, že výzdoba na stěnách jen získává na popularitě po celém světě, v Kanadě jsou „registrovaný“ na dlouhou dobu. Cokoliv - od obvyklých obrázků a fotografií na život bóje a lodní vesla. Speciální chic, v případě, že stěna je velké zrcadlo.

Co se týče barevných provedeních, je zde Kanaďané jako Skandinávci. Milují jednoduché a klidné odstíny šedé a bílé, a akcenty jsou uspořádány s pomocí doplňků máty, modré nebo světle zelená.

Jaké funkce v kanadském stylu interiéru

Hlavním znakem kanadského stylu - prostor. Domy jsou postaveny velmi vysoká, a ve vás bude vidět také objem vytvořené různými způsoby. Tato vertikální police podél stěn a regály a věšáky, které nestojí na jednom místě, a mohou být přesunuty na žádost vlastníků. Když je prázdná uprostřed místnosti stěn a vedlejších místností naplněných židle, vysoké stojací lampy, skříně, což také umožňuje vytvořit pocit větší prostor.

Obecně můžeme říci, že kanadský styl interiéru - to je praktičnost, pohodlí a spolehlivost. Je tichý, ne efektní a vhodnější pro podnikání lidí, odvážný a smělý. Dům je vybaven kanadského typu, snadno se chtěli pracovat aktivně a uvolněné odpočinek po pracovních dnů.

Čím více se člověk dostane, tím více si přeje, aby jeho domov vypadal daleko, protože téměř všichni, ale zároveň, že to bylo příjemné k němu.

Každý, kdo chce, aby se mohou pochlubit elegantní byt, jedinečný styl a moderní zařízení nebo příslušenství. A rozmanitost současných moderních materiálů a zvýšit kapacitu opravárenství pozvednout nejvíce tvůrčích osobností.

Prostě, jak najít „příchuť“ v designu, jakým způsobem propojit své oblíbené materiály a barvy, aby se opravdu krásná? Jak opravit tak, že to není nahraditelný, elegantní, racionální, a to i ekologický život?

Tato webová stránka má poskytnout vodítko v této těžké věci, a to zejména pokud se chystáte dělat hodně o sobě, a ne podryazhat drahé profesionály. Zejména proto, že někdo dovolit dělat všechno i sebe, protože nic je obtížné jej opravit, není, zvláště když víte, co děláte. Aby však bylo možné mít dovednosti, a založil tento web jako teoretický nejlepší pomocník pro vaše vědomí.

Když se opravy provedené v nové budově v bytě, designéři nabídnout několik stylů - kanadský byla taky na seznamu, ale jsem si vybral minimalismus) a nelituji!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

73 + = 76