katalytické čištění

katalytické čištění

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Katalytické čištění trouby - co to je. Jak katalytické čištění trouby

Spousta lahodných receptů jsou určeny pro pečení v troubě. Hlavním problémem pak - nečistota, která je uložena uvnitř přístroje (tuků, pachy, atd.). Při výběru vhodného modelu by si měli uvědomit, že takové katalytické čištění trouby, nebo z pyrolýzy. Jednou z metod používaných v každém modelu.

Co to znamená katalytické čištění trouby

Každý model pec od firmy Bosch má jednu stěnu, a způsob čištění povrchu. Některé ženy v domácnosti nemají ani vědět, co je katalytické čištění trouby, ale používají ji při každém vaření. Je zřejmé, že po každém zapnutí a vaříme na stěnách jsou uloženy ostatky par, po chvíli uvnitř zařízení bude vypadat velmi špinavá.

Katalytický systém pro čištění - funkce zrychlil chemické reakce, rozklad uhlovodíků (tuků) na uhlíku, organických zbytků a vody. K tomu dochází pod vlivem speciálních oxidačních činidel (materiál tuk-absorbující), které jsou na povrchu porézní desky stěn. Povlak se skládá z:

 • Absorpční s nanočástic;
 • neporézní, porézní substrát;
 • látky způsobující zrychlení procesu oxidace: oxidu mědi, oxidu ceričitého, kobaltu a manganu.

Katalytické čištění trouby probíhá zcela bez vaší účasti. Při provozní teplotě vaření dosáhne indikátory, které se aktivují při čištění látky. Modely Bosch, obvykle tuk aplikován na smaltované stěny, zadní povrch a horní panel (někdy na lopatky ventilátoru). Tato technologie se používá v elektrických pecích a spalování plynu.

Základem principu provozu této technologie spočívá v rozšíření po vaření tuku nahromaděné saze, voda, která se pak absorbována částic sorbentu. Samočisticí trouby Bosch se stane, jakmile se zapne troubu a dal teplotu nejméně 140 stupňů. Maximální účinnosti je dosaženo, když je technologie 200 stupňů. Nemusíte nic navíc zahrnout povolit nebo udělat. Tento proces je plně automatický.

Pyrolýza a katalytické čištění trouby - což je lepší

V této fázi, výrobci nabízejí dvě možnosti úsporných technologií v pořadí vnitřku trouby. Z tohoto důvodu, lidé nevědí, pyrolýza nebo katalytické čištění lepší. Každá z těchto metod má své výhody a nevýhody, které mohou ovlivnit volbu. Například, pyrolýza technologie je považována za tuhé, ale také účinnější. K dispozici je kompletní spalování všech nečistot na černou stavu uhlíku při teplotě 500 stupňů.

Tento režim není typický varného procesu, a tak vystavují sami sebe stojící uvnitř trouby by nemělo být nic. Panel má speciální samočisticí program, který bude muset být aktivován v souladu s pokyny. Zpětná vazba od zákazníků v těchto modelech technologických vypadat reprezentativně, ale během samočištění zahřát na značně vysoké, takže v místnosti by měla být žádná zvířata nebo děti. Nedaleký nábytek může také negativně reagovat na tyto změny. Kromě toho pak je třeba umýt hadrem vnitřní stěny, aby jejich odstranění ze sazí.

Katalytické čištění trouby - to, co je popsáno výše a nyní byste měli pochopit, co se vstupy a výstupy z této techniky má. o výhodách a nevýhodách bázi, můžete se rozhodnout pro jednu metodu čištění. Tyto strany mohou být identifikovány tímto způsobem:

 1. Není třeba ztrácet další čas, energii, protože čištění probíhá během vaření.
 2. Automatická aktivace procesu čištění pod vlivem teploty.
 3. Kvalita všech výrobců je vlastně stejný, což eliminuje vliv na cenu zařízení.
 4. Může být použit v plynových, elektrických modelů se stejnou účinností.
 5. Levnější než jiné typy čištění trouby.

 1. Méně účinný ve srovnání s jinými čisticími technologiemi.
 2. Ruční mytí povrch dveří, spodní bude ještě muset, protože tuk se nevztahuje na sklovinu spotřebiče.
 3. Vnitřní části (příručky, pánev, gril), by měly být čištěny samostatně na vlastní pěst.
 4. Když povlak dosáhne sladké, mléčný výrobek, vlastnosti skloviny ztracena.
 5. Ne vždy najednou rozpustit všechny stopy tuku.
 6. V průběhu času, že je třeba vyměnit talíře nebo otáčení (pokud dvoustranná).

Video: Catalytic typ čištění trouby

Katalytické čištění trouby - recenze

Svetlana, 34 let

Když přišli do obchodu poradce zeptal, jaký typ léčby, kterou potřebujeme a pařezy touto otázkou. Podle názoru přátel, jsem si uvědomil, že pokud není používán často je lepší, aby katalytický verzi. To nevyžaduje žádné akce, je ještě důležitější, je povlak na všech stěnách, a to nejen na zadní straně. Každé 2-3 měsíce otřete kliky dveří.

Vybrat mezi různými modely pecí, ale rozpočet byl omezený, a tak vzali na katalytické čištění. Nevím, zda je potah funguje jako je třeba, ale nevšiml si 6 měsíců užívání, ke stěně nebo na zadním panelu byly špinavé. Pánev, gril se musí prát samostatně, ale je menší, s ohledem na ušetřené peníze.

Použil jsem být drahé trouba s pyrolýzou, ale s časem na nábytek, který stál těsně u ní, se začaly objevovat skvrny vlivem neustálé zahřívání při režimu čištění. Nový model se katalytické způsobu čištění. Plně spokojen se stavem techniky, rok uplynul a promyje několikrát na dveře zbytků potravin.

Katalytické čištění trouby

Princip činnosti, vlastnosti, výhody a nevýhody při použití katalytického čištění trub

Katalytické čištění trouby - chemická reakce se urychluje odbourávání tuků (uhlovodíky), uhlíku, vody a organických zbytků pod vlivem látek tuku absorpci (oxidační látky) se nacházejí na porézní povrchy stěn.

Absorbující povrch se skládá z:

 • Chemická oxidační katalyzátor (oxidu ceričitého / oxid mědi / manganu / kobalt)
 • Absorpční s nanočástic
 • Porézní a neporézní podklady

Katalytické čištění trouby - pracovní princip

Princip fungování katalytické zpracování v peci rozkladu se hromadí v průběhu vaření tuku do vody a saze, které jsou pak absorbována sorbentu s nano-částic.

Čištění dochází přímo v průběhu vaření za tepla a chemického katalyzátoru. Rozklad znečišťujících látek začíná při teplotě 140 ° C a dosahuje maximální účinnost při teplotě asi 200 ° C

Na základě výše uvedeného by mělo být zřejmé, že pro to, aby práce není nutné zahrnout žádný speciální režim trouby - tento proces probíhá automaticky v důsledku chemických reakcí.

Zvláště katalytické čištění

Hlavním rysem katalytické čištění, jak již bylo zmíněno, je to, že začíná pracovat bez jakéhokoli zásahu z vaší strany - automaticky během vaření.

Dalším znakem je to, že dno a vnitřní strana dveří se neúčastní kontaminace rozpad procesu - je vyčištěn jen to, že povrch, kde mazivo aplikované na sklovinu, tj horní, boční a zadní stěny (někdy nože konvekce ventilátor).

Princip fungování katalytické čištění umožňuje použití jak elektrických a plynových pecí. Jeho účinnost není závislá na modelu nebo značce as Technologie tuku použitého v skloviny a jeho oxidačních katalyzátorů na všechny identické.

Výhody a nevýhody při použití katalytického čištění

 • Automatické v důsledku chemických reakcí probíhajících pod vlivem teploty a katalyzátory nesenými na talíři.
 • Úsporné z hlediska energie, jako To se provádí v průběhu vaření.
 • Schopnost používat v pecích, bez ohledu na typ použité energie.
 • Kvalita je přibližně stejná pro všechny výrobce a do značné míry závisí na zakřivení povrchu, na kterém mazivo aplikované na sklovinu.
 • Relativně levné.
 • Ve srovnání s jinými typy má nejnižší účinnost (s výjimkou pro ruční praní trouby).
 • Zcela eliminuje ruční mytí povrchu (v zásadě stejně jako všechny ostatní druhy).
 • Pečení a grilování vodítka mřížka je nutné mýt ručně nebo v myčce nádobí.
 • Spodní a vnitřní povrch dveří nemá katalytické vlastnosti jako samočištění nejsou mazivo aplikováno na sklovinu.
 • Po kontaktu nebo sladké panelu není provozuschopný v místě výrobku do.
 • Efektivní pro časté použití, protože není schopen najednou se rozkládají velké mastné skvrny. tj pokud jste pedantský a budou vařit v troubě není příliš často, pak se tento typ ne úplně fit.
 • Je třeba nahradit novými deskami nebo měnit je v případě, že jsou bilaterální as Po 4-5 letech, ztrácejí své vlastnosti.

Abychom to shrnuli, můžeme říci, že typ použitého katalyzátoru vhodný pro ty, kteří chtějí, aby usnadnila praní trouby, připravit ji často a chce ušetřit na spotřebě energie a akvizice. V případě, že prioritním cílem by mělo zachránit maximum peněz, se doporučuje koupit plynovou troubu s funkcí čištění katalytickou. Je třeba mít na paměti, že plynová trouba méně funkční než elektrických protějšky. Je to také stojí za to s ohledem na skutečnost, že cena, kterou zaplatí za úsporu nákladů na energii bude mít problém vyměnit panely na konci jejich životnosti, a jejich ceny se pohybují od 2000 rublů. až 4000 rublů.

Model Bosch

Jak vyčistit, umýt troubu? - Několik užitečných tipů, jak lépe vyčistit, umýt troubu

Jak vybrat mikrovlnnou troubu, co? - Několik tipů pro kupující při výběru trouby

Pyrolytické čištění trouby - princip činnosti, rysy, výhody a nevýhody používání pyrolytické čištění trouby

Katalytické čištění trouby: Jaké výhody a nevýhody

 • Princip fungování
 • funkce Vlastnosti
 • Výhody a nevýhody
 • Kupovat troubu: nuance výběru

Voňavé a chutné s kůrou, která drtí jíst každý v rodině šťastné, nicméně, umýt a vyčistit mastnotu z trouby zdi vypovídaly o samotný pouze ženy. Ale pokud tam je postaven v kamen pyrolýzy nebo katalytické čištění trouby, problém vyčerpání čištění trouby je eliminován. Zařízení s takovým typem samočisticí proces produkuje čisté stěn trouby převedením tuku na vodu a oxid chemickými reakcemi. Tyto reakce probíhají přímo v průběhu vaření.

V katalytické se urychluje určité chemické reakce v důsledku přítomnosti katalyzátoru. Že takový postup se provádí v peci s katalytickým čisticím systémem. Při přípravě potravin, na stěnách tuku zůstává. Potom se tuk snadno převést na uhlík a vody, které je třeba otřít látkou. Vliv přeměny tuků v sazí a vody je zvláště potažení stěny lopatek trouby a ventilátoru.

Na povrchu těchto podlahových panelů připomínají tmavé, hrubý smaltem, který má strukturu pórů malou velikost. Tyto póry a uloženy speciální chemická látka, která obsahuje katalyzátor, který se zahřívá, oxiduje tuk.

Pyrolýzy a katalytické čištění trouby jsou neškodné pro lidské tělo, takže můžete bez obav používat tyto systémy.

Chemická reakce na čištění začalo, když teplota dosáhla 140. ° C, ale je lepší, když se pec zahřeje na teplotu 240 ° C, Po průchodu procesních zbytky čištění sazí se musí odstranit vlhkým hadříkem a vodou. Poté, co všechny manipulace trouby bude zase jako nový.

Pokud se rozhodnete, zda koupit takový trouba, je nutné znát funkce, které má přístroj.

Speciální povlak může být poškozen kontaktu s povrchem nebo mléčného cukru, takže dno pece není pokryta smaltem. Je to vzhledem k tomu, že velmi často při přípravě pečení v troubě na spodní straně plnění může unikat a poškození povlaku. Také neexistuje žádný kryt na dvířka trouby, takže spodní část dveří a mají umýt prach a vlákna.

Pokud se během vaření nadměrné množství tuku uvolněného do pece, pak porovnají katalyzátoru a pyrolytické čištění, z nichž první je účinnější. Tak velké množství tuku ukládá na stěnách najednou, nelze rozložit, takže některé budou zničeny pouze tehdy, když se příště budete používat troubu.

Speciální povrch stěny trouby vyžaduje zvláštní péči - vyčistit panely z uhlíku nejlepší jen měkkým hadříkem nebo houbou prostředků a bez pevných částic, které by mohly poškodit sklovinu.

Povlak aplikován na vnitřních stěnách trouby, postupem času se vymaže a po 5 letech, budete muset koupit nové panely na stěnách. Nainstalovat nich může být nezávisle na sobě podle návodu, který je dodáván s odnímatelnými panely a použijte kmenová služby.

Stává se, že pec je vybavena oboustranných panelů, na který se vztahuje skloviny panely na obou stranách. Tyto panely lze zapnout v době, bude trvat déle.

Katalytické čištění má několik výhod:

 • automaticky čistí troubu - při přípravě potravin;
 • úspora elektrické energie a času milenku;
 • vhodný pro všechny typy pecí, a to jak plynů a elektrické;
 • To nemá vliv na cenu tohoto zařízení, v němž je vložený;
 • katalytická vrstva má stejnou kvalitu v pecích různých výrobců;
 • Pece tohoto typu jsou vyráběny téměř všichni výrobci, takže je snadné koupit produkt, který rád značku.

katalytické čištění systém má následující nevýhody:

 • pyrolýza systém je účinnější;
 • dno, je pečení dvířka trouby a ručně čistit pomocí chemikálií v domácnosti;
 • potažené stěny vyžadují zvláštní péči, protože může dojít k poškození hrubým utěrky nebo abrazivních práškových částic;
 • Smalt může dojít ke ztrátě jejich užitné vlastnosti, je-li mléko nebo cukr klesne na něm;
 • účinnost trávení tuků se dosáhne pouze pravidelné užívání trouby, protože tuk může vestsya;
 • Desky mají trvanlivost, na jejímž konci musí být nahrazena.

Stává se, že místo toho, smaltu nebo spolu s ním dal tukový filtr. V případě filtrů, které nepotřebují měnit, a pravidelně mýt dost, můžete dokonce i v myčce nádobí. Pokud si umýt filtr v myčce nádobí, je třeba odstranit zbytek jídla, které zbytky potravy nezkazí filtr.

Někteří výrobci našel změnu katalytické čištění - ekoliz. V troubě se stěnami pokrytými speciální smaltovanou systému - ECOCLEAN. V tomto systému, rozklad tuku se provádí při teplotách nad 260 ° C, Předpona Eco zdůrazňuje, že proces šetrný k životnímu prostředí.

Katalytické čištění trouby jsou velmi pohodlné a snadné použití a levnější než jiné systémy.

S ohledem na všechny výše uvedené aspekty použití katalytického systému, je možné vyvodit určité závěry. Tento systém je ideální pro ty domácnosti, které pravidelně využívají troubu, a nemohou nebo nechtějí kupovat drahé modely.

Kupovat troubu: nuance výběru

Pokud si chcete koupit pec s katalytickou čisticím systémem, v prvé řadě zkontrolujte celou svou strukturu, aby zjistili, o všechny potřebné údaje. Často, když nejsou nainstalovány prodejní trouby s těmito panely okamžitě á, jak jsou uvnitř, takže je také lépe objasnit s nákupem trouby.

Před zakoupením trouby je třeba zvážit všechny „výhody“ a „nevýhody“ zvoleného typu ošetření, aby zvážila, zda všichni spokojeni, protože je důležité, aby zařízení ve všech parametrech vyhovují spotřebitele. Také při nákupu takového zařízení je nezbytná pro zajištění spolehlivosti upevnění všech složek trouby, protože i ty nejmenší trhliny mohou způsobit únik plynu nebo požár.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 5 = 2