Kdy a jak snížit hrozny na podzim Video

Kdy a jak snížit hrozny na podzim Video

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Grape Prořezávání pro začátečníky

prořezávání hrozny - jedna z nejtěžších akcí konaných v České republice. Někdy je těžké pochopit, jak správně oříznout vinnou révu a kdy.

Výřez réva prořezávání je snížena na 90 procent vinic, takže požadovaný počet otvorů (ledvin).

Uvažujme v detailu tajemství správné prořezávání keřů, počínaje prvním rokem pěstování.

Prořezávání hrozny mohou být vyrobeny jak na jaře a na podzim. Při prořezávání Bush na podzim je žádoucí, aby pokrytí na zimu, chráněné před mrazem. Pokud místní krutých zim, pak stráví jarní prořezávání nebo přechovávání révy v zimě. Mimochodem, Uncut hrozny lépe snášet zimu.

Rysy struktury a názvy částí vinné révy

Dno zavazadlového prostoru, který je v zemi, nazvaný pata, kořeny vyrůstají z ní.

shtamb - část stonku na prvních bočních výhonků, stejně jako u všech stromů. Hrozny a část trupu je pod zemí, pata končí.

hlava - ztluštění na hlavním stonku, která se odchylují od bočních výhonků.

Hadice (rameno) - postranní výhonky vystupující z hlavního stonku. A oči z nich, je to stejné ledviny.

Existují podmínky, které je třeba pamatovat: ovoce a větvička výměnu šipkou.

ovoce střelec - délka objímky střih, který zůstává po řezání renální 8-12.

větvička nahrazení - krátký rukáv, po ořezu je 2-4 pupeny.

ovoce odkaz - střílet pár skládající se z hloučku substituce a ovoce šipky. Všechna jména jsme diskutovali, obracíme se do tajů prořezávání hrozny.

Existuje mnoho možností tvorby vinné révy. Pojďme zabývat nejvíce jednoduchý a srozumitelný - výhonky začnou růst nikoliv vertikálně, ale horizontálně.

Formování vinic v prvním roce

Na jaře v centrální úniku nechal 2 nejnižší pupeny, zbytek je odříznut. 2 z nich roste jejich útěk, a ty pak spojit šikmo v různých směrech.

Pozdní podzim, kdy listí spadne všechno, než toto nemůže být provedeno, nebo hroznové šťávy vyčerpá, zkrácení výhonků. Jeden předmět krátký únik, přičemž obě ledviny druhý útěk odejít dlouho, takže čtyři ledviny. V zimě réví s mřížoví a krytem.

Tvořící hrozny pro druhý rok

Na jaře, po nebezpečí prošel silnými mrazy (dubna), odstranit kryt a táhlo do spodních drátu mřížoví, desky v různých směrech.

Stonky, pupeny roste zpět z, ať vertikálně nebo mírně nakloněná směrem ke středu pouzdra.

Na podzim, po pádu listí, dlouhý rukáv řez odchodu 2 uniknout. Rukávy jsou stejné. Pak trim vertikální stopky: ty, které jsou blíže ke středu a dolů hlavní stonky, cut opouštět dva pupeny. Toto je uzel substituce.

Vertikální stopky umístěné další snížení docházky na 4 pupeny - to bude šíp ovoce. Odebrat vinnou révu a uvíznout v zimě.

Tvorba hroznů ve třetím roce

Na jaře, po průchodu mrazem, odstranit kryt z vinné révy. Long ovocné šipky na spodní tie drátěného mřížoví horizontálně vrcholů v opačných směrech.

uzlů nahrazení ponechány růst ve svislém směru. V letním období, ze všeho ledvin grow stonky. Na začátku srpna, strávit ražení - stříhání stonků 10-20 cm Tím dojde ke zvýšení kvality a množství plodů ..

Srpna netrávil před ražby, nebo hmotnost na révy výhonky objevit.

Na podzim, po listu, plodina otplodonosivshie extrémní 4 vertikální výhonky s kusem hadice.

Výsledkem je, že na každém rameni bude i nadále jednou link dvěma svislými výhony. Jejich prořezávání také, v druhém roce. Uniknout nejblíže ke středu řezu opouští dva pupeny, takže dlouhé 4 pupeny.

Všechny následující roky, révy vinné růst, provádět prořezávání podobně jako ve třetím roce.

Poznámka: Pro více spolehlivosti a výkonovou rezervou, výhonky můžete nechat více pupeny, ale ne více než 10 každý. To se provádí v případě, že poškození mrazem.

Například optimální množství 3 uzlů na substituce ledvin a 6-7 v ovocné pupeny šipkami. Na jaře, když všechny pupeny přežít, přebytek může být upraven.

Video - krok za krokem Nůžky na hrozny

Zde jsou klíčové tajemství úrody hroznů na podzim, bude jejichž dodržování je klíčem ke kvalitě a velká úroda bobulí.

O prořezávání hrozny na podzim, nebo jak dosáhnout úžasné letní úrodu

Tvorba vinic byl vždy považován za obtížný. Ve skutečnosti, v závislosti na regionu, typu a ročním období a stáří rostliny by měly být sníženy podle určitých pravidel. Prořezávání hrozny na podzim - je jedním z hlavních zemědělských postupů. Článek informuje, že révy na podzim, a jak to udělat, aby vás potěšil bohaté vinice bohaté sklizně.

Správně řez hrozny, především je třeba zvýšit objem sklizené plodiny. Kromě toho, po odříznutí zvětšuje velikost plodů a jejich chuť, která se stává více kompletní důsledku většího přílivu prospěšných živin. Uncut Bush stráví všechny své síly ke zvýšení - to bude dlouhý révy, ale malé shluky s pikantní bobule.

Ve středním pásmu, kde je praxe chráněných vinohradnictví prořezávání hrozny se tradičně koná na podzim, a to zejména proto, že tato péče chrání vinice před mrazem. Také na větvích kratších v tomto období, existuje více bobule.

Ve středním pásmu, kde je praxe chráněných vinohradnictví prořezávání hrozny se tradičně koná na podzim

Nedoporučujeme prořezávání na jaře. Vinné révy je obtížná a časově hojí rány, ale pokud máte odříznout část větví na začátku toku mízy, budou tyto rány začnou „křičet“, což může vést ke smrti celého závodu. V březnu, když konstantní teplota není nižší, než 5 stupňů Celsia, je možné elegantně řez mladé vinice, které měly ještě nejsou rodil nebo sazenice plodin zasadil na podzim.

V létě jsou vinné révy není ovlivněna, ale jen provést preventivní opatření, jejichž cílem je zvýšit příliv živin a zrání hroznů: poleva, vypadla z větví, ražením, pasynkovanie, řídnutí listy.

Podzimu prořezávání správně provedeno na konci sezóny, ale při nulové teplotě. Noční mrazy, i tak nízké, jak -12 stupňů Celsia révy nejsou hrozné. Dát hrozny visí delší, budeme přispívat k tomu, že větší množství živin přesunout ke kořenům rostlin, a tyto zásoby jsou nezbytné pro úspěšný růst a rození v následujícím roce. Ale také oddálit obřízka není nutné - je třeba se řídit počasí.

Možnosti formirovki réva značné množství, ale jsou rozděleny do dvou hlavních typů: potahem a neukryvnyh. Krycí provádí v oblastech s chladnými zimami, kde se předpokládá, že skrývají révu pod sněhem, mezi ně patří ventilátor a cordon schéma. Neukryvnyh používá v oblastech tradičního vinohradnictví (Krym, jižní regiony). Patří mezi ně Stam a schéma dračí. Jako je prořezávání se provádí a střední pás, ale pouze pro mrazuvzdornou odrůd.

Schéma besshtambovaya ventilátoru je používán v severních oblastech s typem krytiny vinařství. Takové řezné tvoří několik větví, které mohou regulovat množství roste od základny pouzdra vertikálně, ale usadil v různých úhlech a tvoří ventilátor. Tyto pobočky lze snadno přesouvat za účelem ukrytí ze zimního chladu. Režim ventilátoru podporuje rychlá, aniž by byla ohrožena produktivita, omlazení závodu.

Režim ventilátoru podporuje rychlá, aniž by byla ohrožena produktivita, omlazení závodu.

Když ventilátor formirovke úkol pěstovat několik poboček, které budou základem pro révy plodová. Začnou vyvíjet režimu v prvním roce růstu sazenice, řezání ji na podzim roku 2-3 pupeny (mohou být dva, ale třetí je jako náhradní díl v případě zamrznutí). Pokud bude růst na jaře šel na tři pupeny, jeden zárodek špetka ven, opouštět dva mladí z různých stran hlavního útěku. Pádem dvouleté sazenice dát dva již natolik silné, aby se vyhnuli, které je nutno snížit o nahrazení končetiny, odcházející 3-4 pupeny.

Schémata fan prořezávání

Ve třetím ročníku mateřské školy začínají tvořit rukávy. Na jaře, kdy se pupeny jít k růstu, na každé ze dvou silných výhonů, necháme 2 mladý výhonek. A je třeba učinit ke snížení klíčení vypadal ven uniknout. S nástupem podzimu, tyto výhonky již silnější - růst k délce 1 metru a průměru 6-10 mm. Budoucí objímka je odříznut, přičemž alespoň 50 cm větev a svázaný na vysoké drátů ve výšce 30 cm od země. Správně řez je nezbytný k tomu, že vnitřní nádoba výsledných ventilátorů byly kratší, než je vnější.

Na takto vytvořené objímky vypuknout během vegetačního období všechny roční výhonky 2-3 s výjimkou horní tvářecí úrodné tyče, který musí být vázán na mřížce ve svislém směru. V této fázi však s tvorbou ventilátoru.

Dále se na každém z objímek další podzimní plodiny musí správně zpracuje: horní obvykle prořezávány 7-8 pupeny (úrodných), a spodní - 2-3 pupeny (substituce moucha), čímž se vytvoří jednotkovou ovoce. Po rozřezání ventilátor bude mít čtyři ruce a čtyři ovocné odkazy.

Pak každý podzim, řez révy vinné otplodonosivshie a vytvoří novou ovocnou prvek z mladých výhonků, které se pěstují z hloučku substituce.

Fan diagram podporuje pomalý růst rukávů. Omladit svůj starý nejlepší střih na oživení končetiny, takže 2-3 pupeny na spodní části rostliny.

Video „Prořezávání hrozny na podzim“

Toto video vám vysvětlí, jak provádět vyřezávání deku.

Tento obvod se používá při řezání pěstitele neukryvnyh hrozny zejména v jižních oblastech a na Krymu.

První podzimní úroda mladé sazenice listy nad zemí 2-3 pupeny. Dále, dvě nejsilnější bakterie vybrána ze které se tvoří Bole (trupu), druhý je také uložen jako záložní. Na podzim hlavního natáčení je zkrácena na 2-3 pupeny, a zálohování je řez na náhradu končetiny, vedení 2 ledviny. V této fázi jsou všechny ostatní mladé výhonky vypuknout. Ve druhém roce růst sevření bodu trupu (nechat ho dozrát), přičemž budou odstraněny také všechny nevlastní děti. Ve třetím roce shtamb třeba řezat do požadované výšky, a zároveň odstraní všechny procesy, ale zachovává dvě horní - jsou řezané, přičemž dva pupeny na každé z nich. Tyto procesy budou ramena kordon. Na své úrovni, a vytáhněte drát přivázat rukávu budoucnost. Rezerva také zkrácený únik, držet dvě nejsilnější únikové cesty, z nichž jedna opustit 2 buňky (substituce moucha), a druhý - 4-6 pupeny.

Ve čtvrtém ročníku formace podle charakteristik odrůd ramen zkrácených, ulomit navíc výhonky, takže mezi zbývající vzdálenost byla cca 20 cm: položen takzvané „rohy“, které budou základem ovocných odkazů.

Pro pátý rok v každé chované útěku ponechat 2-3 pupeny, a zbytek je odříznut. V září, šestý rok v letorostů správně pěstovaných tvořit rodící jednotky, řezání horního uniknout 6-7 pupeny (plodící réva) a nižší - o nahrazení končetiny (2-3 pupeny). V této fázi, schéma formace shtambovoy končí. V následujících letech, podporováno pouze Formování: každý podzim připnutý plodná réva, uzel substituce nových výhonů vzniklých plodů odkaz.

Nabízí prořezávání věku

Životní cyklus jednotlivých révy lze rozdělit do tří fází:

  • kapacita vegetativní hmoty;
  • rodit;
  • zánik celého životního cyklu.

Prořezávání během každého z těchto cyklů, sleduje svůj vlastní specifický účel a má některá specifika.

Mladé révy mladší 5-6 let, hromadí vegetativní hmoty a připravují na plození, takže hlavním cílem prořezávání v tomto okamžiku - správný přístup k tvorbě Bush, jeho kostry a formuláře, který začal rychlejší a hojné ovoce.

Schéma réva prořezávání

Prořezávání začíná s prvními sazenic ročně a snížila roční mezní zbytečných výhonků, které tvoří základní rukáv, který bude základem pro ovocné odkazy.

Základním pravidlem při tvorbě mladé vinice, které musí absorbovat všechny nově příchozí - vinná réva není „ztloustnout“.

Základním pravidlem při tvorbě mladé vinice, které musí absorbovat všechny nově příchozí - vinná réva není „ztloustnout“. To obnoví révy květy, méně výnosy, respektive, a tím i zhoršuje kvalitu plodů.

Obřízka hrozny v období rození, které mohou nastat po 20-25 let, především zaměřené na zachování tvořící pouzdro schéma, jeho plodů a regulace růstu. V této době se rostliny mohou dostat nemocný, takže prořezávání pomáhá zbavit suchých, mrtvých, nemocné výhonky a nahradit je mladý.

Hlavním účelem prořezávání starého běžící pouzdro - formace na ramenou a rukávech ovocných jednotek, které jsou základem vysoké výnosy. Během obřízku může být odstraněn až na 70-90% z vinné révy.

Prořezávání hrozny na podzim podporuje vysoké výnosy. Uplatňování optimální režim cut-off, který je vhodný pro klima ve vaší oblasti, můžete nejen zlepšit rodící vinice, chrání před mrazem a extrémními teplotami, ale také zlepšují chuť plodů, který bude zdobit váš stůl.

Jak snížit hrozny, video pro začátečníky

Pravděpodobně ne, je veřejným tajemstvím, že správné a včasné prořezávání hrozny - jedna z nejdůležitějších operací v vinice.

To má vliv nejen každoroční počet a kvalitu kontaktu sklizně, ale i celkový stav rostliny, schopnost odolávat chorobám a škůdcům, úspěšný vývoj v průběhu vegetačního období a prosperující stavu hroznů Bush v chladném období.

Začátečníci mohou zdát vinaři proces prořezávání révy je poměrně složitá a matoucí, ale není to tak těžké, hlavní věc je pochopit podstatu a naučit se výbava je technicky správné provádět v praxi.

A které vám pomohou v tom, náš dnešní článek a video k ní. Výrobek má charakter přezkoumání, dozvědět se více s každým z uvedených způsobů prořezávání budete moci oddělit materiály z webu po kliknutí na odkazy „Čtěte více ..“ nebo seznam článků v dolní části stránky.

Načasování prořezávání hrozny. Podzim nebo na jaře?

Pláč hrozny po jarním prořezávání.

Prořezávání rostliny vinné révy se provádí v klidu. V tomto stavu hroznů je v chladném období. Všechny biologické procesy v nadzemních částí keře, včetně průtoku mízy je dočasně zastaven, a hroznů bez ztráty nese obě tvořící malé řezání a odstraňování značnou část dlouhodobé dřeva.

V klidovém stavu hroznů přichází po přírodní listů pádu s prvními nočními mrazíky, a vychází z něj brzy na jaře, kdy se průměrná teplota dosáhne 10 stupňů ve svém okolí bydliště.

Teoreticky, prořezávání může být provedeno kdykoliv vegetačního klidu, ale v praxi provádět prořezávání v chladu po pás ve sněhu aktivity nepříjemné, a při zakrytí pěstování hroznů je prostě nemožné. Z tohoto důvodu je většina pěstitelů obilí stráví pozdním podzimu (listopad) nebo brzy na jaře (březen až duben) pučet.

Pokud jste v zóně severní vinohradnictví a vést motivační kulturu hroznů, je doporučeno podzim prořezávání vinici s cílem zakrýt, aby se odstranily veškeré zbytečné pro vývoj příští rok vinnou révou, což značně usnadňuje proces, kterým se a keři. Pospěšte si s podzimní sklizně v každém případě nemožné, jak by mělo dojít odliv plastových látek s ročním dřeva po mnoha letech a podzemní části rostliny, po kterém rostlina je připraven na zimu a mohou produkovat jakékoliv prořezávání keř.

Pokud je vaše geografická poloha či řada odrůd vinice umožňuje hrozny neukryvnoy kultury - váš čas ořezávání Pružina. Mezi zkušené vinaře často zažehnout debatu o nebezpečí nebo naopak nezávadnosti jarní plodiny po zahájení proudění mízy, „pláče“ víno. Řekněme, že, prořezávání po zahájení proudění mízy je přípustné, ale je lepší neodkládat a uspořádat předčasné prořezávání.

Já osobně, v podmínkách na jihu Běloruska, stráví prořezávání zakrytí svého druhu v listopadu, několik týdnů před úkrytu vinice a nástupem prvních stabilní mrazu a neukryvnyh křoví „Alpha“ (v „Isabella“ lidi) a odrůd chovu Baltského pro besídky - brzy na jaře po sněhu, zatímco prořezávání ovocných stromů a keřů.

Prořezávání hrozny na podzim video pro začátečníky:

Nástroj pro prořezávání hrozny

Máte-li mladá vinice, jediný nezbytný nástroj - Pruner. Pokud existují staré vinice běhu keře nebo plánované omoloditelnaya dělicí s celoročním odstraněním keř prvků s významným tloušťkou dřeva - to nebrání výkonný zahradní Pruner k prořezávání ovocných stromů, a v některých případech, a pila. Doufám, že máte vše, samozřejmě, k dispozici.

No, dopředu snížit? A ne, nástroj musí být brousit a dezinfikovat. K dezinfekci nářadí je dost, aby si otřel řezání jakékoliv tekutiny s vysokým obsahem alkoholu, ale jak se dělá ostření prořezávače se nám ukázal vinař Alexander Krot v tomto záznamu:

Formativní prořezávání hrozny

Tento typ prořezávání hrozny použitý v prvních letech života vinné révy. Při vytváření prořezávání odstraňuje všechny non vybraných prvků tvořících obchod pouzdra, stejně jako slabý a vinné révy zrající vytvořena kosterní rámcové jednoletých rostlin a ovocných prvků - jednotek nebo ovocné vinnou révu. Během tvorby mladé keře trvá dva až čtyři roky, v závislosti na klimatickém pásmu bydliště, vybraných vinařů formirovki, ráznost rostlin a péčí.

Video ořezávání a formování tvaru ventilátoru hroznů:

Tvářecí a ořezávání videa formy kordonem hroznů:

Každý podzim prořezávání hrozny

Tento typ prořezávání se provádí každý rok po úplném formování pouzdra hroznů a nabytí jeho uskutečnění. Tento typ prořezávání se nemění z roku na rok, v závislosti na zvoleném formirovki a plní úlohu zachování tváření beze změny po celou dobu životnosti Bush. Podrobnosti o této techniky a řezání různých druhů hroznů řekneme vedoucí vědecký agrotechniky GNU All-Rusko Výzkumný ústav vinohradnictví a vinařství je. Ya Potapenko RAAS, kandidát zemědělské Sciences. Hisamutdinov AF

Video roční prořezávání formování ventilátoru:

Video roční prořezávání arch (bowline) formirovki:

Zahájena prořezávání starých vinic

Jistě, každý nováček pěstitel v této oblasti již několik starých vinic běží podmínku, která, mírně řečeno, alarmující a strach. Za prvé, je třeba jasně stanovit pro sebe budoucnost Bush. Pokud jste nějak nějakého důvodu nejsou splněny, pak ať to stojí za to trávit čas na uzdravení? Jsem si jist, že tam je. Je mnohem efektivnější použít pouzdro jako podnož pro jiné odrůdy, tj pereprivit. Ale pokud jste zcela spokojeni s různými, první věc, kterou je třeba udělat, samozřejmě snížit naši běžeckou Bush.

Prořezávání se provádí nahradit zastaralé a ztracenou kvalitu vodivých prvků tvořících kostru Bush o nových výhonků. nebudou brány v potaz tento typ řezu v tomto článku.

Jak snížit hrozny, video pro začátečníky:

Zde se seznámí s hlavními typy prořezávání hrozny. Nyní máte obecnou představu o tom, jak správně oříznout vinnou révu, ale doporučuji si přečíst všechny články tohoto sloupce webu, uvedených níže, které by dále zkoumají každý druh plodiny a tvářecích odděleně.

Autor: Dmitry Dutko www.vinogradnik.by, autoři videa: A. Mchedlidze, Khisamutdinova, A. Mole, N. Gribanov.

21 komentáře

Pohyboval s osobními zprávami.

Mám malou otázku. Na vinné révy, půl metru nad zemí, mezi očima, vytvořený vidlice (rozdvojení vinné révy). Od svých dvou výhonky pěstované shodnou tloušťku (tužky) dva metry dlouhý. Jak nejlépe přistoupit k prořezávání? Odejít, jak je, nebo koneckonců jedno natáčení střih a tím poskytnout nejlepší výživu pro zbývající? Nějak to je škoda snížit)

Pokud význam fastiatsiya uniknout (viz. Fotografie) lepší snížit toto táhlo pod bodem větvení. Pokud si nechcete přijít o tuto révu (mladé sazenice a další vinice pro tváření není přítomen), v každém případě je nutné odstranit jedním z odvětví, jako výhonky Velmi vysoká pravděpodobnost zlomenin v této části budoucnosti. Důvod tohoto jevu je nadměrný proud dodávky dusíku, ke keři, nesoulad nadzemních částí keře s podzemní (silné kořeny při nízkém zatížení zelené výhonky) nebo poškození, révy jarní mrazy, když zemře hlavní místo růstu, a místo toho nutí nový růst bod (stepson s ledvinami jak by mělo být) unikat rozvětvené takový neobvyklý způsob.

Já bych ještě pod větve střih, protože lepší ztratit kus révy teď, snížit o polovinu tvořit během několika let, je-li něco v nepořádku s tímto místo na kosterní základně pouzdra pokazí ...

Děkuju mnohokrát. Mám rád všechno, mnoho užitečných informací.

Dobrý den, Jsem nový rostoucí vinograda.Pri podzimního prořezávání náhodou stalo nadlomala hlavní stvol.Podskazhite, co dělat, jak ušetřit hrozny?

a nechápu

Irina je tak přehledně a ponyatno.nadeyus spravitsya.bolshoe díky

informativní video bude učit

děkuji moc snaží vyrovnat

Se zájmem sledoval reklamy, učit se nové věci pro sebe, teď se snaží praktikovat, díky moc, bylo to zajímavé!

Kontroloval jsem spoustu videí o péči o jasnou vinogradom.Smotrish-all. Přijdete k mým hroznů, a tyto otázky začít. Kde je ten špek substituce? Kde ovoce šíp? A které by měly být bezohledně střih a co opustit.

Děkuji moc! Samozřejmě, že jste velký profesionál. Jen při pohledu na svůj velmi prochází jako vysoké umění! Skvělé! Jen velmi rychle, ale velmi krásné. Sledoval jsem zapomněl všechno. Děkuji! Je velmi nutné!

Bylo to všechno velmi jasné, děkuji.

Děkuji moc, snad kvůli radu mohu získat dobrou úrodu

Děkuji moc!

Vítáme Yang svůj web novichok.no Doufáme, že spolupracujeme ....

Děkuji vám bylo vše jasné.

Děkujeme vám za vaši sayt.On opravdu potřebují hodně.

Gold jste muž! Mockrát vám děkuji za vaši práci!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

28 + = 36