Keramické velikost dlaždic

Keramické velikost dlaždic

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Typické velikosti keramických dlaždic

Deska je jedním z nejvíce praktických a odolných variant podlahových krytin. Moderní průmysl vyrábí mnoho různých modelů, které se liší v kvalitě, velikosti, barevnosti. Před odesláním do železářství, určit pořadí, jaké jsou hlavní rozměry keramických dlaždic na nákup správného množství materiálu pro kompletní opravu.

Rozdělit do dvou hlavních kategorií: žuly a keramické dlaždice. Je-li první typ používá zejména jako podlahové krytiny, keramické dlaždice, je vynikající materiál pro zdobení stěn.

Populární velikosti pro zdobení stěn

Standardní rozměry keramických dlaždic závisí na jeho geometrii. Pro pravoúhlé provedení používají především parametry :. 150x100, 200x100 a 150 x 25 cm Pokud deska má tvar čtverce, jeho rozměry mohou být 200 až 200 nebo 150 až 150 mm. Průměrná velikost keramických obkladů a dlažeb do koupelny - tou nejlepší volbou, ale i pro kuchyně, můžete použít malé velikosti výrobků a vytvoří tak mozaikový efekt.

Pokud se rozhodnete oblitsevat patře na chodbě nebo v kuchyni keramiky, potřebují speciální velikosti keramických kachlů pro podlahy. Výrobci nabízejí Materiály osmiboká, obdélníkový, čtvercový tvar.

K dispozici je také klasické rozměry tabulky. Čtvercové dlaždice nabízen od 100 100 do 300 300 mm. Krok mezi modely je 50 mm. Rozměry obdélníkové keramické dlaždice :. 20 10, 30 15 a 40 30 cm možnost Hex je nabízen v následujících parametrů: 15 až 17,3 a 20 až 23 cm ve tvaru osmiúhelníku dlažby jsou především zastoupeny množství k dispozici v 17h6h8 ,. 5 cm.

Co je třeba zvážit při výběru velikost dlaždic

Při výběru textilie pro kuchyň, koupelna, předsíň je důležité zvolit správnou velikost keramických obkladů. To lze provést pouze v případě, když vezmete v úvahu několik důležitých aspektů. V první řadě uvědomit, že nejjednodušší způsob, jak pracovat s malým a středním materiálu. Kromě toho je mozaika dlaždice lze snadno kombinovat s většími částmi.

Pokud se rozhodnete pro nátěr stěn keramické velké, nejprve uvést své základní nátěr. V případě, že přípravné práce na přípravě povrchu nebudou prováděny v průběhu fixace velkých dlaždic má vážné problémy. Plánovat finální design zvolit formu tašek. Pokud si přejete, aby neobvyklé výzdoby stěn se podívat na mozaikové dlaždice, zkuste kombinace několika barev, které výsledný obraz se stala skutečným konstrukce mistrovské dílo.

Tak jsme si vybrat materiál, jako je keramická dlažba. Velikost, tloušťka určena pro tuto následnou operaci. Různí výrobci nabízejí spotřebitelům materiály s určitými rozdíly v tloušťce, délce, šířce. Kromě toho mohou být různých velikostí, dokonce i výrobce tašek, jsou získávány z různých stran. V zásadě existují rozdíly v jejich tloušťce, takže se snaží okamžitě určit maximální množství materiálu, které budete potřebovat pro obklady. Pokud si koupit více dlaždic, zkontrolujte číslo šarže, jinak celá estetiku získané povrch bude přerušeno. Nezapomeňte, že změna schopnost výrobků, aby odolaly zatížení, v závislosti na velikosti. V kuchyních a koupelnách dost dlaždic, jehož tloušťka se pohybuje v rozmezí od 6 do 12 mm. Nemá smysl kupovat silnější materiál pro zdobení stěn. Ušetříte finanční prostředky a fyzickou sílu, ne zvedání závaží.

Pro registraci podlahy nejlepší volbou by byl nákup žuly. Tento materiál má vysoké technické a provozní vlastnosti než konvenční dlaždic. Existují rozdíly ve velikosti. Zjednodušeně řečeno, výrobci dlažby nabízejí s parametry 30 až 30 nebo 33 o 33 cm a 50 až 50 cm. Na podlahách dlažba poptávky moment „na přírodního dřeva.“ Jsou plně simulovat parkety, s mnohem nižšími náklady a jednodušší péči. Pro zdobení stěn v hlavních vlastníků bytových jednotek raději vyzvednout hotové panely.

Jaké jsou rozměry dlaždic

Při návrhu koupelny nebo kuchyně zástěra designu je důležité určit nejen barvu povrchových materiálů, ale také s jejich velikostí. Vyberete-li rozložení plánu je důležité vědět, jaká velikost dlaždic lze nalézt v distribuční síti se nejprve položit jakoukoliv část.

Rozměry keramických obkladů na stěny

Nástěnné dlaždice se vyrábí ve dvou formátech: čtvercové a obdélníkové. Obdélníkový dlouhé strany mohou být uspořádány vertikálně nebo horizontálně. Účinek je jiný. Vytáhnout dlaždice vizuálně, aby nad místnosti a umístěna vodorovně - široký. Oba typy mohou být různé velikosti - od malých až po velké.

Existuje několik standardních velikostí:

  • obdélníkové dlaždice na zdi: 200 * 300 mm; 250 x 400 mm; 250 x 500 mm;
  • Čtvercová: 100-100 mm, 150 x 150 mm, 200 x 200 mm.

Typy a velikosti dlaždice pro stěny

Ale je jich tolik vlastní velikosti dlaždic. Například, tam je velký čtverec na zdi - až 400 x 400 mm. Nebo dlouhý a úzký pravoúhlý - 100 x 300 mm, 200 mm nebo 500 x 200 x 600 mm. Tyto rozměry tašek jsou obvykle zjištěno, že v masových sbírek. Při nákupu nestandardní možnosti vzít vždy s určitou rezervou: sbírky autorky jsou vyráběny v malých nákladech. Pokud to bude nutné vyměnit rozbité kafelinu, může již být na prodej.

Tloušťka obkladů - od 4 mm do 9 mm. Velmi tenká pro malé prostory vložen. Nejtlustší se častěji používá pro vnější výzdoby stěn. Optimální tloušťka panelů pro koupelnové stěny, kuchyně- průměr - od 6-8 mm.

Na podlaze je umístěn hustý keramické tvárnice s pevným ochranným krytem nebo žuly. se to stane ve formě:

  • čtverec (standardní velikost dlaždic 200 * 200 mm, 300 x 300 mm, 330 * 330 mm, 350 * 350 mm, 400 x 400 mm a 450 * 450 mm);
  • obdélníkový (100 * 200 mm, 150 x 300 mm, 200 x 300 mm, 300 x 400 mm);
  • mnohostranný (pět, šest, a osmiúhelníku).

Kromě nich existují nestandardní velikosti: menší a větší. Největší patro může mít boční 600 mm a obdélníky - 20 x 600 mm, nebo dokonce déle. Obvykle se jedná o dlouhé a úzké napodobovat dřevěný povrch.

Mezi nejčastější typy podlahových dlaždic - čtvercové a obdélníkové

Tloušťka keramické dlažby ve standardním provedení - od 8 mm do 11 mm, ale tam je vysoká pevnost - do 25 mm. U soukromých domech, které se používají zřídka, s výjimkou položit podlahu v garáži nebo na parkovišti pod baldachýnem pro automobily. Obecně platí, že tam, kam potřebujete vysokou pevnost povlaku.

Dalším typem obkladů pro podlahy - žula. Vyrábí se hlavně čtverců, a často - větší. Standardní velikosti podlaha - 200 * 200 mm, 300 x 300 mm, 400 x 400 mm, 450 * 450 mm, 600 * 600 mm. Pokud jsou pravoúhlé, jsou dlouhé a úzké: 60 * 120 mm - je standardní a splňuje tyto rozměry: 200 x 400 mm, 200 x 500 mm, 195 * 600 mm, 200 x 800 mm, 200 x 1200 mm, 300 * 1200 mm, 400 * 800 mm, 445 * 900 mm.

Porcelánové dlaždice - leštěné a ne

Standardní tloušťka porcelán - od 8 mm do 14 mm, ale je tenká - od 4 mm do 8 mm. Tenké porcelánové dlaždice jsou obvykle stanoveny v technických oblastech bytů nebo rodinných domů. Zatížení je malé a pevnost materiálu natolik, aby to vydržela.

Tento typ dokončovací materiál udělali samostatnou kategorii, neboť má mnoho specifik a vlastností. Jedná se o kusy keramiky, skla, porcelánu nebo přírodního kamene, připojené do sítě. To může být použit k dokončení podlahy a stěn. To je užitečné zejména pro zakřivené konstrukce - vzhledem k malé fragmenty se hodí povrchového zakřivení.

Mosaic - velmi originální dekorační materiál

Mozaikové dlaždice používá v čtverce se stranou 10 až 50 mm. Mnohem vzácnější jsou složeny z obdélníků, kulatý tvar nebo polyhedra. Tato konstrukce unikátních sbírek a velikosti tam může být velmi odlišné, ale obvykle také v tomto rozmezí 1-5 cm.

mozaika tloušťka - od 2 mm do 12 mm. Ředidlo obvykle keramika a sklo. Oni jsou více pravděpodobné, že trim zdi. Pro položení podlahové materiál s větší tloušťkou se používá - to je více odolný proti oděru. Tam může být již žulový a kámen, a tloušťka - 5 mm nebo více.

Zvolit velikost dlaždic na zdech a podlaha je nejen vzhled, ale také podle toho, jak snadno se s ním pracuje. Například, s velkou dlaždici těžko stylu. Je to těžké, ale to není důležité. Většina z roviny obtížnější dát do správné polohy. Pod ním vyžaduje dokonale rovný povrch způsobuje rovnoměrnou vrstvu lepidla může být okamžitě téměř přesně, a provést drobné úpravy již není problém.

U větších dlaždic pracovat tvrději, a vypadá to dobře v prostorných pokojích

Dlaždicemi malých rozměrů je další problém - mnoho spojů. Dokonce v přítomnosti křížů stojí jejich naprosto hladký bez zkušeností problematické. Z tohoto důvodu, kterým se malé dlaždice se pohybuje pomaleji. Protože většina běžných rozměrů - medium. Jsou snadno ovladatelné i ten, kdo se rozhodl dát dlaždice na stěnu nebo na podlahu s rukama poprvé. Pro malé místnosti z estetického hlediska, optimální střední nebo jemný povrch a velkou více organických vzhled v prostorné místnosti.

Standardní rozměry keramických dlaždic: Jaké jsou a jak si vybrat

Při provádění dokončovacích prací je důležité určit optimální velikost objektu dlaždice. Proto předtím, než jdete do železářství nakupovat, co potřebujete vědět podrobněji, jaké jsou rozměry keramických dlaždic. Dnes je sortiment je tak velká, že je třeba vzít v úvahu každou kategorii zvlášť.

V současné době sortiment keramických obkladů a dlažeb v obchodech je obrovský

Vzhledem k tomu, jaké jsou rozměry dlaždic na stěny, podívejte se na tvar výrobku, který nutnost. K dispozici jsou následující modely:

Různé tvary dlaždic

Standardní rozměry keramických obkladů a dlažeb na stěny zasazen do 150x150 mm. V tomto případě, obyčejné variace jsou formáty 100x100 mm a 200x200 mm.

Rozměry pravoúhlé stěny dlaždice je velký výběr. Pro standardní formát je považován keramická dlažba 200x300 mm. Kromě toho, tyto parametry rozlišovat poměru, jako jsou:

Někteří výrobci mohou produkovat vzorky dlaždice na stěnách své jedinečné velikosti. Některé z nich mohou dosáhnout parametry dlaždice pro podlahové dokončovací práce.

by měli věnovat pozornost několika faktorů na kamenné zdi optimálního materiálu. Za prvé, je třeba zaměřit se na celkové ploše areálu. Příliš velké kusy zúží prostor, ale malé, není vždy vhodné. Kromě toho, čím menší kousky, tím delší čas do konce a existuje riziko nekonzistencí švů. Také výběr obkladů, zvážit schéma jeho dispozice a uspořádání nábytku v místnosti.

Je zajímavé se podívat kombinaci tašek různých velikostí

Při výběru dlaždic na podlaze její velikost nehrají méně významnou úlohu než v dokončení stěn. V tomto případě volba je komplikován skutečností, že tyto práce jsou k dispozici nejen pro standardní formáty, ale také výrobky složitějších tvarů. Mohou být navzájem kombinovány vytvořit zajímavé programy a vzory na povrchu podlahy.

Je poskytnout standardní velikost pro čtverce dlaždic, které se používají v domácnostech častěji - je 300x300 mm. Také podlahové krytiny mohou být vyrobeny z těchto fragmentů:

Hlavními formami dlažeb

Vlastní formáty jsou také k dispozici čtyři jednostranné dlažba: 75h173, 85h196, 100h230. Pokud budeme hovořit o osmihranné prvků a jejich parametry mohou být: 60h85h170 mm 70h100h200 mm.

Při výběru dlaždic na podlahy je nutné vzít v úvahu prostor v místnosti, a to zejména otevřenou část určenou pod čelem. Pro optimální design a vizuální expanzní prostor nezbytné zvolit nejvhodnější obvodové prvky a výpočty, že fragmenty poměr různých konfigurací.

S obdélníkovými dlaždicemi lze vizuálně čerpat část objektu, který je položen podél delší strany dlaždice.

V samostatné kategorii by se mělo upozornit na mozaiku. Tato kategorie povrchových materiálů není standardní dlaždice, protože jeho velikost je mnohem menší. Mosaic je miniaturní kousky keramiky, skla nebo kamene, který může vytvořit celý vzor nebo jen potažené zajímavé textury.

Mozaika - je všestranný materiál. Používá se jak pro stěny a podlahy, jakož i jiných povrchů. S ním lze zakrýt nerovnosti s minimální spotřebou lepidla, které je možné při použití celkového produktu.

Možnosti mozaiky

Velikost dlaždice v mozaiky matrici se může pohybovat v rozmezí od 10x10 mm a 50x50 mm. Vzorky byly také nalezeny na obdélníkové nebo kruhové komponenty fragmentů. To vše vám umožní vytvořit jedinečný povrch výkonu.

Který materiál zvolit - to je nutné pouze po přípravě systému designu a určit vlastnosti povrchu, které mají být pokryty. Ve většině případů je nutné se spolehnout na vlastní chuťové preference, ale nelze zapomenout na výše uvedené doporučení.

Prosím, napište svůj názor na výrobku. Můžete poukázat na chyby, na něco zeptat nebo napsat recenzi.

Je velmi důležité znát názor každého návštěvníka!

Materiály kopírování stránek je povoleno pouze v případě, aktivní odkaz na zdroj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

5 + 5 =