Klimatická třída lednice, že je

Klimatická třída lednice, že je

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Klimatická třída lednice

Jaký vztah může mít bydliště do chladničky? Nejpřímější! Po tom všem, kdo musí pracovat jednotky v tropech, jiní - v dalekém severu. Těžká mrazem a vysokými teplotami nebezpečný pro domácí spotřebiče byli schopni jej zakázat. Proto je tato záležitost je tak důležitým ukazatelem toho, jak třídy klima chladničky, které by mělo být povinné, aby věnovaly pozornost při výběru domácího pomocníka.

Každý výrobce je povinen uvést tuto volbu na lednici (v podobě nálepky), nebo v průvodní dokumentaci. V případě, že jednotka je bohužel mimo provoz kvůli tomu, že jste si vybrali špatný třídu lednička klimatickou, pak servisní středisko má plné právo na vás odmítnout záruční servis.

Pouze čtyři hlavní třídy: Třída klimatu N, SN, ST a T. Vezměme si jejich podrobnosti. Ve třídě N jsou uvedeny chladničky, které jsou určeny k provozu za normálních podmínek, tedy v teplotním rozmezí 16-32 stupňů. V našich zeměpisných šířkách, tyto modely jsou nejoblíbenější. SN třída zahrnuje agregáty, které se obvykle provozují při okolní teplotě 10 až 32 stupňů. Je-li teplota v určité oblasti se pohybuje v rozmezí 18-38 stupňů a vlhkost současně je poměrně vysoká, je třeba věnovat pozornost klimatické třídy ST chladničky. Ve většině tropických zemích, kde mohou teploty se pohybují od 18 do 43 stupňů, vhodná třída T. ledniček

Před několika lety, někteří výrobci začali uvolňovat ledničky, které patří do dvojité třída:

Je zřejmé, chladničky, které patří do třídy SN-T - nejuniverzálnější, protože mohou fungovat normálně v širokém rozmezí teplot.

Stojí za zmínku, že klimatická třída chladničky a mrazničky - údaj, který je označován stejný v jakékoliv zemi. Než začnete nabízet spotřebitelům další várku ledničky, výrobce je povinen otestovat v podmínkách, které jsou co nejblíže k těm, ve kterých se bude technologie používané později. Například v Rusku, každá položka musí být v souladu s GOST. V ruském ledničky třídě SN, a dále označeny písmeny N Uhl, který znamená „mírně studené klima.“ Chladicí spotřebiče jsou určeny pro tropy, ale jsou vyráběny v Rusku, dále označený písmenem O, to je, „obscheklimatichesky“.

Nemyslete si, že bodování dvojité tříd, výrobci se snaží přilákat potenciální kupce více Univerzální modely ledniček. Skutečnost, že konstruktivní řešení v nich je úplně jiný. To je izolační vrstva. Širší rozmezí okolní teploty, teplejší klima, tím více jeho tloušťka. Kromě toho tyto modely vyžadují výkonný kompresor, zvětšení plochy kondenzátoru, přítomnost přídavné ventilátory pro zvýšení účinnosti přenosu tepla.

Pokud se rozhodnete koupit ledničku dvojí třídu, musíte pochopit, že tato flexibilita se odrazí v ceně přístroje. Kromě toho vzít v úvahu skutečnost, že se univerzální chladničky spotřebovávají mnohonásobně více energie. To je důvod, proč stojí za to strávit trochu více času k nalezení v prodejně domácích spotřebičů v lednici, nejlépe odpovídá podmínkám vašeho domova.

Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexované odvoláním na zdroj

klimatická třída lednice - což je lepší pro CIS

Klimatická třída specifické modely chladniček - co to je? Tímto způsobem je označován optimální klimatické podmínky (teplota a vlhkost), při které se chladnička bude delší a bez rozbití. Informace o třídě se aplikuje na tělo každé moderní zařízení nálepka se speciálními znaky je uveden v průvodní dokumentaci. Ujistěte se, že vzít v úvahu tuto možnost, než si koupit nové spotřebiče.

Informace o klimatické třídě může a měl věřit - to je společný celosvětový standard pro označování chladničky. V SNS, pak tam jsou přísné požadavky na zařízení s technickými předpisy a specifických klimatických tříd, kromě mezinárodních symbolů latinské dopisy jsou duplikovány také odkazovat na azbuky pro pohodlí zákazníků.

N, T, SN a ST - hlavní klimatické chladírenské třídy.

Nesmí být zaměňována s příkonem klimatické třídy - druhý je zodpovědný za účinnost zařízení, jeho „žravost“ na elektřinu.

Divize ledničky Klimatické třídy

K dnešnímu dni všechny vyráběné modely chladniček jsou rozděleny do Čtyři hlavní klimatická třída:

 • N (. Z ang normální) - jsou vhodné pro použití v mírných klimatických podmínkách bez intenzivního tepla a vlhkosti; Optimální teplota v místnosti - 16-32 ° C;
 • T (Od ang tropické.) - ledničky pro tropických oblastí s horkým a vlhkým počasím a bez dlouhého vlivem chladného počasí; Vhodná teplota - 18 až 38 ° C;
 • SN funkční analog třída N, tolerantní k nízkým teplotám - (z ang podnormální.); Přípustný rozsah - 10 až 32 ° C;
 • ST (Z ang subtropické.) - tato třída modelu snášet vysokou vlhkost, vhodné teplotní rozmezí - 18 až 38 ° C

N a SN - dva nejčastější klimatická třída do CIS.

S ohledem na klimatické třídu chladničky, říci, která je lepší, přesnější, vhodnější pro určité oblasti, to není tak jednoduché. Často je rozdíl mezi dvěma propojenými tříd téměř neznatelné, takže ruský označeny N a SN jediný označeny jako „NF“ (mírně studený) a označené ST a T „O“ (obscheklimatichesky). K dispozici jsou meziprodukty řešení, například SN-T je považován za univerzální třídou přiměřenou teplotou 10-43 ° C

Co se týče nákladů na zařízení, je o něco vyšší v chladničkách v tropické (T) a subtropické (ST) verze. Vzhledem k tomu, že jsou navrženy pro práci při vysokých teplotách, které učinily spolehlivější izolace chladniček a mrazniček, kompresory a motory položil zvýšený výkon pro větší ploše kondenzátorů chladiva.

Z správnou velikost třídy HVAC závisí životnost a účinnost chladničky.

Na tuzemském trhu najít chladničku se klimatické třídy T a ST je velmi obtížné, neboť jejich levnější analogy označeny N a SN jsou vhodné pro provoz v obou na severu a jihu.

Klimatická třída specifické modely lednička by měla být nutně brát v úvahu, protože je důležité nejen kvůli nižší životnosti přístroje v nevhodných podmínkách. Když je selhání zařízení v důsledku chybně zvolené majiteli tříd může být odepřen záruční opravy.

Klimatické třídy lednička

Rozhodování o koupi lednice, první věc, kterou jsme se podívat na vzhled, specifikace, značky, cena, velikost fotoaparátu. Ale málokdo se zajímá o klimatické třídy chladničce. Co je to, že znamená a jak ji vyberte, bude projednán v tomto článku.

Co to znamená klimatická třída, co to je

Chladnička jakýkoliv model ( "Atlas", "Bosch", "Samsung") je provozován za určitých podmínek. Takže to není rozbité, je třeba zvolit v závislosti na klimatických třída: teplotní rozsah, ve kterém bude pracovat bez přerušení.

Důležité! Podívejte se na provozní teplotě chladničky, který je podle údajů výrobce. V případě, že zařízení selže v důsledku pokynů non-compliance, bude vám odepřen zdarma záruční opravy.

Nikdo nebude brát v úvahu, že jste nevěděli, znaky na lednici, a že obchod nepomohlo, abys to udělal. Proto si pečlivě přečtěte tříd, než jdete na nákup.

Jak je klimatická třída

Počasí se dramaticky mění v posledních letech: v letních měsících je abnormálně horko av zimě příliš chladno. Zařízení tak, aby vydržely tyto teplotní rozdíly, je důležité vzít v úvahu rozsah, ve kterém může pracovat.

Jaký je klimatická třída je lepší? Jejich označení a přepis:

Normální (normální) - N. Teplota místnosti se může pohybovat mezi 16 až 32 stupňů. Nejvšestrannější a populární v Rusku, nejvíce energeticky efektivní model. Instalace N lednička v jižních oblastech, kde je teploměr značka významně vyšší než + 32 ° C, musí být provedeny jen v klimatizovaných prostorách. V zimě, místnost by měla být dobře zahřeje, jinak se zařízení nezapne. Nejlepší modely jsou zastoupeny značky LG, Indesit.

Podnormální (podnormální) - SN. Rozsah - 10 až 32 stupňů. Vhodné pro kuřáky se sníženou teplotou: chodeb, sklepů, Logie podsobok. Dokonce i v případě, že teplota klesne pod pohodlí, technologie není přestat pracovat. Vrcholní představitelé Liebherr, Bosch, Samsung.

Subtropické (subtropický) - ST. Od +18 do + 38 ° C, Určen pro instalaci v horkém a vlhkém prostředí. Tyto možnosti nabízejí "Samsung" značku, "Milli", "Electrolux".

Tropical (tropická) - T. Od 18 do 43 stupňů. Jsou používány v suchých tropických oblastech s velmi horkým podnebím. Fit "Samsung" a "Whirlpool".

Dvě posledně jmenované téměř přišel do Ruska, protože to nevyžaduje příliš mnoho v našem prostředí.

Vzhledem k abnormální zvýšení teploty výrobci začali vyrábět chladiče s dvojí označení. Mají poměrně velký rozsah přijatelných teplot:

 • N-ST - od 16 do 38 stupňů.
 • N-T - od 16 do 43 stupňů.
 • SN-ST - 10 až 38 stupňů.
 • SN-T - 10 až 43 stupňů.

Co třída přednost

Nejoblíbenější technikou je třídy N a SN, jejich teplota je nejvíce podobný našich zeměpisných šířkách. Na jihu, často instalovány jednotky s ST a T. značení

„Multi-class“ chladničky jsou považovány za univerzální, protože mohou být instalovány v různých regionech. To je možné díky dvojité plátování. Tento postup lze nalézt v různých značek:

 • Whirlpool - WBC 3534 A + NFCX, WTC 3746 A + NFCX;
 • Indesit - NBS 18, BIAA;
 • Liebherr - Kes 4270, KBgb 3864, KB 3660.

Značka Electrolux, Bosch, LG, Miele, Sharp, Samsung, «Atlas“ vytváří nejen ledničky, ale i mrazniček.

Ale tady to není bez nevýhod:

 • Cena. Jsou všestranné jednotky jsou výrazně dražší, než je obvyklé.
 • Zvýšená spotřeba energie je tvorba kondenzátu.

Ledničky, vydaná na území Ruska, se mohou lišit značení: Uhl, což znamená mírně studený, nebo O - obscheklimatichesky.

Volba techniku ​​pro třídu klimatické zvážit vlastnosti objektu. Ledničky určené pro instalaci ve vytápěných místností, může dojít k selhání v suterénu nebo chodby.

Důležité! Vhodně vybrán model teplotním rozmezí pomůže šetřit energii. Naopak, když je chyba teplotní rozdíl v místnosti a uvnitř komory je velká, což vede ke zvýšené činnosti nákladů motoru a elektřiny.

Klimatická třída indexy jsou stejné pro všechny výrobce chladniček a mrazniček, bez ohledu na zemi vydání. Označení jsou uvedeny v dokumentech (instrukcí), nebo na štítku, který je umístěn vně nebo uvnitř pouzdra.

Modely mohou mít různé návrhy:

 • Výkon kompresoru. V zařízeních určených pro instalaci v horkých oblastech, kapacita kompresoru je větší, protože se musí neustále chladit produkty v komoře.
 • Materiálů. Pro vlhkém podnebí speciálními materiály a povlaky, které chrání tělo před vlhkostí a plísní.
 • Tepelná izolace více chladičů, kde teploměr značka je mnohem vyšší.

Buďte opatrní při nákupu spotřebičů. Nespěchejte a pečlivě zkontrolujte všechny zkontrolujte doporučení výrobce a jsou uvedeny v tabulkách.

Článek vám pomohl?

Oprava ledniček a praček v Moskevské oblasti

Ptejte se na opravu jakýchkoli spotřebičů.

Jen položit otázku: 1

© 2017 - rady na opravy a údržbu domácích spotřebičů

Kopírování materiálů není povoleno!

Bez konzultace mistr v Moskvě opravy

Leave a Comment

Your email address will not be published.

23 − = 19