Klisnička v krovu

Klisnička v krovu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Tvorba klisničku do krovu správně

Posledním prvkem jakékoliv konstrukce je střecha, to je složitý systém nosníků, vzájemně spojené. Hlavním prvkem systému jsou krokev rámování, které poskytují požadované svahu rampy. Pro ochranu strukturu stěn pádu na střeše vody v střešního systému se používá kobylka. Je o ní a budou diskutovány později.

Střešní rám nebo příhradový systém je komplexní montáž domu sestávající z položek, jako jsou:

 • Krokve - rám hrany, z části desek 50h150 a slouží jako základ pro montáž střešního koláče.
 • Mauerlat - pomocné nosníky, upevněné podél obvodových stěn horní části. Jeho hlavním úkolem - podporovat dolní konce krokve.
 • Boční a hřebenové tratě - podélné prkna nebo bloky, na upevňovací příhradové páry mezi sebou, které zajišťují tuhost střechy a její pevnosti.
 • Rack - zvedl vertikální část, která pomůže zachovat integritu rámu a přenášet zatížení ze střechy z zvedl stěny domu.
 • Lejeune - spodní podélná uspořádání bar sloužící jako podpora pro regály.
 • Utahování - horizontální šrotu desky nebo bar instalované mezi krokve, aby se snížilo zatížení na prasknutí stěn domu.
 • Podstropilnaya noha - namontován pod úhlem udržení dodatečný prvek, který je schopen uložení vazníků sílu. To platí zejména, když velká šířka rampy.

Čtěte více v článku, střešní prvky.

Každá z těchto částí ve svém vlastním způsobem, je důležité a nezbytné. Každý nese inherentní jeho funkce.

Pro prodloužení krokví ve spodní části vystupující nad rovinu stěn domu, na podrobnosti přídavné řezné desky přibity menší průřez, které se nazývají kobylky.

Proto zvýšení délky krokve

Zpravidla trámy v dolní části spočívají na horní části stěny. Domy ve cihel a tvárnic jsou použity pro pohodlí mauerlat je uvedeno výše. V dřevěných staveb není třeba. Upevňovací vazníky působit přímo na stěny.

Předpokládejme, že trámy se nezvýší, a střecha bude klást jen mírně předvídání letadlo pro svislé konstrukce domu nebo přístavby. V tomto případě, bude vlhkost odtékat ze střechy přímo na stěnách, což povede k následující negativní důsledky:

 1. Zdivo dostanou za mokra, nechat vlhkost uvnitř areálu, které budou nutně vedou ke vzniku plísní, jehož hlavní činností není dobré pro člověka;
 2. zamokření podporuje rychlé destrukci materiálu stěny.
 3. Podobný účinek na rámu domu se opakované cykly zmrazování a rozmrazování.

Všechny výše uvedené vede k potřebě odstranění střešní hrany zdi u 45-60 cm v souladu s GOST. Z tohoto důvodu jsou tyto negativní aspekty jsou eliminovány.

Proč nevyužít krokve s větší délkou

První metoda, která přijde na mysl, je, jak vyřešit problém krátkých ramp - prodloužení požadované krokve 65-85 cm v závislosti na výpočet Pythagorovy věty. Pokud vezmeme v úvahu, že v závislosti na délce úhlu sklonu rámových žeber může dosáhnout 8-10 metrů, pak zvýšení zdánlivé malá množství povede ke zvýšení zátěže na rámu domu, který je dostatečně velký, aniž by to.

Kromě toho bude trámy, které se lišily stěn vyžadují komplexní výrobní slotu upevňovací systém pro mauerlat. Při instalaci spodní proces ukončit připojení je mnohem jednodušší. Prodloužení vazníky a vede ke zvýšení hmotnosti detailů, což komplikuje jejich vzestup na vrchol. Práce na sladění spodních koncích dlouhých kusů k jejich odstranění ve společné rovině, ale je také náročný.

Používání klisničky bude mírně snížit závažnost těchto problémů. To se provádí zmenšením tloušťky a šířky dílů používaných pro prodloužení krovů. Pokud vezmeme v úvahu, že zatížení na spodní hraně rámu nejsou velké, je způsob, jak z této situace se považuje za optimální.

V případě rozhodnutí ve prospěch instalačních klisen musí provést výpočet délky vysoce kvalitních komponentů do budoucna. Je lepší pracovat provést po instalaci hlavního krov střešního systému. Při výpočtu délky částí Nezapomeňte vzít v úvahu překrytí na rámu žeber tvořících 30-55 cm.

Pak jsme se vybrat materiál pro práci. V případě části farmy desek lze 50h150 klisna vyrobeny z desek nebo dokonce 120h40 100x30. Zjednodušeně řečeno, použité dřevo měkké dřevo. Ujistěte se, že vlhkost to nebylo více než 8-10%. Kromě toho je absence povinného kobylku vypadnutí uzlů a hnilobě.

Vybrané a řezané na délku požadované položky léčených antiseptické prostředky, které zabraňují tvorbě plísní. Navzdory tomu, že kobylka spuštěn pod střešním pláštěm, okolní vlhkosti, může mít negativní vliv na materiál. Také je vhodné impregnovat dřeva a zpomalovače hoření.

V současné době existují dva základní způsoby výroby okapy - ji podporují na stěnách domu bez něj. První provedení je odolnější, protože tam je klasické konstrukce pravoúhlý trojúhelník, jehož úhlopříčka je klisnička dotazy. Tím se výrazně snižuje zatížení na konci krokve a snížit velikost svého průřezu.

Druhá možnost spočívá evidenčních klisničky horní a dolní nebo těsně nad. Toto řešení distribuuje zátěž je na místě montáže na trámech. A tloušťka dřeva musí poskytnout potřebnou konstrukční pevnost.

Bez ohledu na provedení je kobylka upevnění na krokve, musí být prováděny alespoň v pěti bodech. Délka hřebíku by neměla překročit celková tloušťka části není menší než 30-40 mm. Je nutné zvýšit pevnost spoje.

Je nezbytně nutné, přibití v opačných směrech - jedna sada z hardwarových krokvemi, druhý - na kobylku. A tak se střídaly na několika místech. Mluvčí nehtů pevně složený. Při použití šroubů jejich délka je zvolena stejná nebo o něco menší celkové tloušťky krovy a kobylky. Pro lepší fixaci na klisny lze vrtat průchozí otvory 3-4 ve šrouby průměru.

Upevňovací prvky střešního systému

Řez klisničky pro bezrámové závěs tyče rovnoběžně se stěnou. Při výrobě kuželových podshivnoy střešní desky je vyříznut rovnoběžně se zemí.

Užitečné pro tyto účely, elektrické nářadí - cirkulárky skládačky. Značkovací produkce prostřednictvím zkosení nebo šablony.

Po montáži střešních nástaveb pochvy svou klec a tepelně izolována, pokud je to nutné. Nižší pojivo provozovat Čelní deska měkkého tloušťku prkna palce s následným lakováním. Místo toho, aby řeziva používané pro okapů a perforované plastové panely - reflektory.

To znamená, že clona montáž technologie klisničky není těžké každé domácnosti tesař. Jejich použití umožňuje řešit problémy hmotnosti a trvale udržet zdi domu ve své původní podobě.

Copyright 2016 - přední portál pro stavební besedkok

Filly na střeše - důležitým prvkem jeho designu

Jak je známo, výstavba střechy - to je jedna z nejdůležitějších etap výstavby rodinných domů. Krokve skloněná konstrukce za zdmi nejvíce náchylné k nežádoucím účinkům atmosféry. V důsledku toho tyto oblasti začínají rozkládat rychleji, což ohrožuje spolehlivost střechy. To je důvod, proč střešní okapy odlety vyžadují zvláštní pozornost.

Podání střešních okapů - vážnou a odpovědnou dostatek proces. Kvalita provedení práce závisí nejen na vnější vzhled stavby, ale i jeho spolehlivost. Chcete-li získat jednoduché, ale funkční box, který bude bránit ničivým účinkům srážení, existují různé způsoby.

Zruční řemeslníci raději tuto možnost pojivo, které využívá klisničky na střeše. To je jednoznačně komplikuje jejich stavební konstrukce, ale je spolehlivější a odolnější. Jeho podstatou je vytvoření krabice, ve kterém je spodní rovina je vodorovná, což dává určité výhody pojiva.

podle definice, kobylka - kus desky, přičemž v převisu zařízení mohou být příhradové střešní noha prodloužena v případě, že délka krokví jsou nedostatečné.

Eaves - povinný prvek střešní konstrukce, která chrání stavební stěny navlhnutí vodou z deště nebo tajícího sněhu teče dolů ze střechy.

Prkna, které jsou vyrobeny z klisen a krokve nohy se liší v šířce - menší než první hodnota. Například, jestliže standardní průřezu krokve rovných 5 až 15 cm, rozměry střešních klisen být 10 až 5 cm. Pro vzdálenosti od střechy ke zdi klisničky, nemůže být menší než 40-45 cm. Dřevěné stavby minimální odjezd římsa více - 60 cm.

Výhody použití zařízení na kobylky okapu ↑

 • Použití pro výrobu menších desek než při výrobě krovů, dává značné úspory na dřevo.
 • V souladu s tím, menší hmotnost nosníky umožňuje zvedání a upevnění na mauerlat;
 • Snížené zatížení na konstrukci.
 • Filly na střechy - lehčí než krokve, takže to vyžaduje méně úsilí přesunout řádku jsou okapy.
 • Dřevěný konstrukční prvek může být poškozeno při operaci nebo začít hnít. V každém případě lze snadno vyměnit bez demontáže celou střechu.
 • Měli bychom také vzít na vědomí možnost dekorační řešení Binder okapy. Použití při výrobě klisen závitu (viz obrázek níže) získá jedinečnost a originalitu konstrukce.

Jaká kritéria musí splňovat kobylky střechu ↑

 • Pro výrobu této složky se používá celá dřevo bez podstatných vad, které před instalací se doporučuje k pokrytí antiseptik a základní nátěr. Tato léčba pomáhá zabránit hnilobě a prodlužuje životnost střešního prvku.
 • Musí být nejen spolehlivé, ale také být schopen odolat zatížení. V tomto případě nemají přetížení krokve.
 • řezivo parametry klisen: šířka prken o několik centimetrů menší, než je materiál pro krokvemi. Délka musí být větší než délka převisu asi 50 cm, které jsou potřebné k provedení spoj krokví.
 • Montážní prvky pracují v souladu s požadavky SNP pro zajištění spolehlivosti a trvanlivosti konstrukce střechy.
 • Ty se musí vejít do konstrukce střechy, v souladu s potahového materiálu.

Vzhledem k tomu poznamenal, lem odlet okapu střechy pomocí dodatečného horizontálního prvku, kobylky, složitější a časově náročné volby. Obecně stavebních prací, jsou následující.

 • Jako složky používané v desce průřez 100 nebo 150 na 30. Mohou být nahrazeny za krokví nosníky zbytky.
 • Při budování široké prvek roviny krokve by měla ležet horizontálně, tedy v pravém úhlu k povrchu stěny. To je obvykle vedena ve zdivu nebo na čtení na úrovni budovy.
 • Dalším krokem je zajištění kobylka zadrženému desky. S ohledem na výše uvedené, je spodní rovina výsledných krabic jsou uspořádány horizontálně.
 • Zbývá k dekoraci nebo ozdobit krabičku. Zde existuje žádné hotové recepty - vše bude záležet na stylu domu, jakož i osobních preferencí majitelů.
 • Pokud je důležité si uvědomit, že by neměla interferovat s střechou „dýchat“ je zařízení podle římsy, tj. Nic by nemělo bránit vnikání vzduchu a průchod podkarniznuyu části ve střešní prostoru, a potom směrem ven střešní krytiny. To je zárukou účinné větrání, v důsledku čehož všechny prvky střešní konstrukce zůstává suchý, a střecha je podstatně delší.

Zadrženému římsy s klisen jsou různých typů. Podívejme se podrobněji zařízení nejjednodušší z nich - běžný deltu.

Montáž se provádí pomocí následujících jednoduchých pravidel.

 • Krovy jsou řez v rovině s úrovní vnějších stěn a vnější okapy by neměl být zároveň pověsit na zeď. Do té míry, že stále visí na spoje vytvořeného na křižovatce stěn z krokvemi přibit profilu na desku, která se bude konat na odtoku.
 • Odstraněním římsy poskytují klisnu, které jsou přibité přímo na krokve. Krokve čímž prodlužují. Tato metoda je zcela v poptávce, a to je důvod, proč. Mezi mnoha výhodami tohoto přístupu, všimněme si nejprve plnou ochranu prostoru vytvořeného pod okap - dešťová voda je zaručeno, že nepatří ani při silném větru. Nicméně, díky mezeře kobylka v podkroví pronikne dostatečné množství vzduchu, aby větrání střechy.
 • Spodní římsa odchylky mohou být ponechány otevřené nebo uzavřené pomocí prifugovannye nebo jen hoblované rovna šířce nastoupili desek. Jejich maximální tloušťka 25 mm. Deska nastavena kolmo ke stěně, zachování větrací mezery mezi nimi.
 • V případě odstranění Rám překročí vzdálenost nastavit dřevěné Mare, je připojena ke konzole, které jsou zapuštěny do stěny s kovovými kotvami. Na těchto místech konstrukční prvky jsou uzavřeny na jednom řádku s konzolou.
 • Převisy na stěnách postaven z kamene, horní okraj, který je položen cihly, také vyrobené z cihel. Všimněte si, že šířka převis nesmí překročit 50% tloušťky stěny. Když se převis zařízení v řadách krok za krokem pripuskayut ne více než třetina délky cihly, ale ne více než 8 cm.

Přečtěte si více o:

Snímky zveřejněné na našich webových stránkách jsou převzaty z otevřených zdrojů. Pokud jste autorem obrázku, kontaktujte nás prosím prostřednictvím kontaktního formuláře a my budeme rychle řešit tuto záležitost.

Kobylka v konstrukci střechy

Jedním z nejdůležitějších etap výstavby domu je konstrukce šikmé střechy. Je-li to nestačí mít jistotu jen ve spolehlivosti dopravce a Q střešní koláče. Často v procesu vážných otázek je právě montážní prvek, který vypadal velmi jednoduchá a není si zaslouží zvláštní pozornost. To je plně použitelná pro okap střechy a odjezd k tomuto prvku struktury jako klisny.

Klisna - je nezbytným prvkem, který zvyšuje délku okapu.

Co to je a co je nezbytné?

Kobylka - segment desky, skrze které procházejí krokve k okapu zařízení.

On, podle pořadí, se používá pro odvedení vody ze stěn domu, aby se zabránilo jejich navlhnutí. To nejen prodlužuje životnost zdiva, ale také nesnižuje jejich tepelně-technické parametry, což je zvláště důležité pro většinu klimatických oblastech naší země. Kromě toho každá viditelná střecha prvek má vliv na estetické vnímání budovy jako celku, a klisna může být živější a dekorativní detaily.

Nikdo nepochybuje o tom, že je třeba okapy, zatímco ne každý je ve prospěch svých zařízení s klisen. Další možností je logická struktura - krokve používat větší délku, postačující uspořádat přesah. Možnost či nemožnost získat desky (dřevo) dostatečná celková délka se často stává rozhodující v této věci. Jako další argument zastánců této konstrukce typicky vést k tomu, že spolehlivost celého krokví budou vyšší než kompozitu. Nicméně, v tomto případě bychom neměli zapomínat na to, že tím, že odmítla klisničky, dostanete složitější vystřihovací krokve v mauerlat.

Řidičský kobylky přistoupení.

V každém případě, mnoho lidí se rozhodnou uspořádat přesahy střechy je u klisen. A není divu, protože tento designový prvek nám dává několik výhod:

 1. Dřevo pod krokvemi jen vzít požadovanou délku z hřebene do mauerlat, která snižuje celkové náklady. Filly také z levnějšího úseku desce je 5 až 10 cm.
 2. Kvůli kratší délce krokví zjednodušuje jejich zotavení a instalaci.
 3. Short klisna je jednoduchý a snadno odvodit přesné linie okapu.
 4. V případě problémů s klisny již v procesu provozu budovy, jednodušší vyměnit pouze jim, než všechny poškozených částí příhradové konstrukce, které by vyžadovaly úplnou demontáž střechy.
 5. Stává se možné zlepšit estetický vzhled domu, za použití obzvláště krásný prvek - vyřezávané klisničky.
 6. Použití klisna umožňuje „reverzní“ probíhající od krokvemi střešní vedení a pro dosažení tohoto konkrétního estetický účinek.

Pokud již bylo rozhodnuto použít klisničky v návrhu převisu, pak tam jsou otázky týkající se instalace uzlů klisnička - mauerlat - krokve. Vezměme si podrobnosti uzel.

První nezbytné určit délku přesahu - vzdálenost od čelní stěny, aby kobylka kolmo k ní. Je třeba poznamenat, že doporučená hodnota závisí na materiálu, ze kterého budovy. U kamenného domu, tento parametr by neměl být menší než 45 cm na dřevo - ne méně než 60 cm.

Druhy okapy skobylkoy.

Dále byste měli pečlivě zvážit výběr dřeva: vady (větvičky, kůra, kudrnatý gain) jsou nežádoucí. Před zahájením instalace je nutné zvládnout všechny dřevěné prvky primeru, retardéry hoření, konzervační látky a podrobí se jiným typem léčby určené k prodloužení života. Všechny postupy musí být v souladu s platnými stavebními předpisy. Proto před zahájením práce, musíme být připraveni: Lešení kalibrované desky, hřebíky, šrouby do dřeva, ochranných řešení, impregnace a nátěrových hmot pro dokončovací profilu na okno. Nástrojů potřebných: žebříky, šroubováky, dřevěné paličky, kladívka.

Standardní klisnička je připojena až po střechu 4 nehty. 2 z nich musí být kladivem prostřednictvím v opačném směru a jsou ohnuty. Budeme-li zanedbávat tyto informace, můžete získat slabý v designu mezery. Také klisnička není připojen přímo na krokve. Pro lepší fixaci mezi vložkou je položen - malý segment desky. Je-li svítidlo se s tlustými nehty, první pod nimi, vyvrtejte malé dírky tak, aby nebyla rozdělit krokve podél při jízdě.

Vystavit dolní konce celého designu klisen na jednom řádku, můžete použít následující postup. Za prvé, se zvláštním zřetelem přibitý první a poslední řádek na klisničky. Ve svých napjatými míchy zakončení. Dále přichytávání a montáž ostatních konzolí odehrává na šňůře.

V případě, že budova byla zvolena dekorativní klisna, nebo dokonce s použitím běžného impregnace bylo možné odhalit krásnou strukturu dřeva, pak práce na organizaci konzolí může být dokončena. V ostatních případech se uchýlil k montážní římsa boxu. Hlavní věc, kterou musíte pamatovat, je, že celá střecha musí „dýchat“. To znamená, že by měla být cirkulace vzduchu přicházející z závěsové tyči, probíhající přes všechny vrstvy střechy a vynecháním. Tento postup - přirozené větrání, který obsahuje střešní prvek, v suchém stavu, a prodlužuje životnost konstrukce jako celku.

Zařízení pro styčného krabice každý klisna vodorovně jeden prvek - podshivnoy deska. Konstrukce je potřebný pro uzavřené smyčce: kobylka - nastoupili deska - část stěny. Dále provádí okapu sv. Výběru materiálů a montážní krabici, mějte na paměti nejen to, že kvalita jeho výkon bude mít vliv na estetické vnímání domova jako celku, ale také, že je třeba, aby „dýchat“ střechou. Z tohoto důvodu, okapy, jakož i další prvky střechy, nemůže být připojeno hermeticky, není vítán použitím pěny nebo silikonu.

Římsa - důležitým prvkem střechy. Je třeba vzít v úvahu všechny dostupné informace, odpovědný přístup k oběma svým designem i na design. Zanedbání v článku Tipy Tipy nevyhnutelně vede k porušení mikroklimatu střechy, zrychleného hnití dřevěných konstrukcí a jejich předčasnému selhání střechy jako celku.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

21 + = 24