Klumba kontinuální kvetení trvalek okruhu

Klumba kontinuální kvetení trvalek okruhu

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Záhonu trvalek kvetou nepřetržitě pro začátečníky tipy, diagramy

Každý majitel infield přemýšlet o tom, jak správně vyzdobit území patřící k němu. Nejvíce jednoduchý, ale účinný způsob, jak vyřešit tento problém - vytvoření záhonů nepřetržitého kvetoucích trvalek. To se může stát klenotem místa a jeho hlavní dekoraci. Takže, co by mělo být záhon trvalek pro začátečníky?

Pokyny pro vytvoření květinovou zahradu a příslušný výběr rostlin

Před tím, než k výběru rostlin pro záhony, rozhodnout, kde se bude nacházet. To vše závisí na velikosti pozemku a jak je postavena. Například v případě, že dům byl postaven v pozadí, a před ním je velký volný prostor, můžete se rozhodnout pro kulatý, oválný nebo ve tvaru lůžka, která se nachází ve středu na nádvoří nebo lemování příjezdovou cestu.

To může vytvořit záhon kombinace císařských tetřevů, tulipány a hyacinty. A do svého vytváření příjemného dekorativní efekt nejen na jaře, doplněk složení hostí různé druhy stevia, dekorativní řebříček, a tak dále. D.

Pro malé plochy, skutečná spása stává květinová zahrada, která se nachází v blízkosti domu. Zvolíte-li tuto možnost v pozadí mohou být zasazeny vysoké rostliny: vlčí bob, stračky, plamének a jiné vinné révy. Střed kompozice mohou hostitelé udržet jejich dekorativní efekt mrazu. Fore vyplnit půdopokryvná rostliny: ptačinec, subulate Phlox, atd ...

výběr rostlin Pravidla jsou jednoduchá: musíte si vybrat druhy barev, které charakterizují stejné požadavky na strukturu půdy, stupeň osvětlení, frekvence a bohatou zálivku.

Klasifikace trvalek ve stupni složitosti péče

Aby se zamezilo obtížím při péči o vybrané kusy, bude řídit vaší stávající zkušenosti amatérské zahradníka. Spát trvalek pro nováčka lahodí oku s jasnými barvami, měly by rostliny dostávají kompletní péči. Při intenzitě, rostlin použitých pro to může být rozdělena do následujících skupin:

 • nenáročný na stupni osvětlení, půdy a zalévání. Do této skupiny patří oměj, různé druhy muškátů a rozchodník, Brunner, helenium, trvalek vlčí máky, hořce a Doronicum, Stachys, sléz, atd Oni nepotřebují trvalou pozornost, roční sezení a jiných potíží .;
 • středně náročné na pracovní sílu. Pro barvy, které patří do této skupiny, hlavní věc - správný výběr výsadbou půdu a další podmínky. Kromě toho, aby se zabránilo ztrátám a kondenzuje s dekorativními některých odrůd trvalek měla pojmout nejméně 1 krát za 3 roky. Vyberte si, co se vám líbí: daylilies, Columbines, aquilegia, arabisy a zahrada chrpa, zvonky, turecké a král knoflíky, Gaillardia, kosatce, stračky, Phlox, třapatka, šalvěj atd.;.
 • pracný. Pokud potřebujete nenáročný záhon trvalek kontinuální kvetení, to je nejlepší se učit kultury postupně. Všechen svůj dekorativní, které potřebují denní svědomité péči. Musí být chráněn před přímým slunečním zářením, mrazem, škůdci a chorobami. Rostliny z této skupiny patří baňatý a hlíznaté: .. Lily, jiřina, gladioly, hyacint atd Roses, Begónie, pupalkový olej a jiné ozdoby postele také rozlišuje nároky na podmínkách pěstování a péči.

Vytvoření světlé barevné akcenty

Do postele, příjemné na pohled, ale nemá dojem květinové chaosu, je třeba dbát na výběr barev, které budete potřebovat rostliny. Chcete-li to ve fázi rozmnožovacího systému, který používáte barevné tužky, malování schematický pohled na záhonu, a posuzování slučitelnosti barev. Po které si můžete vzít v úvahu následující zobecněné schéma odstínů hlavních okrasných listnatých trvalek:

 • různé odstíny žluté:. Helenium, Rudbeckia, gemerokallis, Solidago, etc;
 • grade hostitel belookaymlennye a pestré zahradní spurges, Achilles, etc; bílá..
 • Červená: Erigeron, vřesy, Symphyotrichum novi-belgii nebo New England;
 • Violet: hostitelé lantsetolistnogo, barevné odrůdy této skupiny rostlin, jejich část oměj;
 • Modrá: duhovky, Astilbe, chrpy, oměj horny.

Samozřejmě, že to není úplný seznam vytrvalých rostlin, které jsou vhodné pro tvorbu květinových záhonů kontinuální kvetení. Přidejte k tomu, je to možné, na základě vlastního uvážení, se zaměřením na klasifikaci rostlin podle jejich neokázalost. A pak se vaše záhon trvalek pro začátečníky pro své kráse nepřinese skladby vytvořené předními designéry krajiny na světě!

Poté, definoval výběr rostlin, nakreslit schéma svého budoucího záhonu. Tak to bude snazší se rozhodnout o jeho velikosti, tvaru, umístění vzhledem k nosné konstrukci, a tak dále. D.

Aby se dále mohou být rychle a snadno přenášet vytvořený projekt na pozemku, rozdělíme na jednotlivé čtverce. Proveďte stejný postup pro celou síť, výběr vhodného měřítka. Tak to bude snazší určit přesné místo pro umístění různých rostlin. Graf tyto zóny mohou vápno ve formě prášku nebo kolíky propojeny motouz.

Skládaný přistání - záruka effektnosti květinová zahrada

Víceúrovňové lůžek umožňuje ostatním, aby si svou krásu z libovolného úhlu. A rostliny samy zároveň získat maximální množství slunečního světla.

Pokud potřebujete oválný nebo kruhový záhon trvalek, vysoké rostliny, jako jsou Hollyhocks a stračky umístit ve středu. Obklopují své hostitele, astry a další květy jsou středně velké výšky. A půdopokryvná rostliny úplný obraz. Trakaře obdélníkový nebo přistání, které hraničí různé budovy, vysoké rostliny se umístí do pozadí. Některé z nich mohou být umístěny po stranách - jako původní akcenty.

Upozorňujeme, že vaše květiny se bude postupně narůstat. Nechte je do obývacího prostoru dočasně vyplňování mezer s jasnými letniček: měsíčků, zinnias, nasturtiums, atd ...

Lůžka nepřetržitého kvetení na různých ročních obdobích

 1. Pružina. Sestavit sezónní květinové záhony můžete využít narcisy, rané tulipány, hyacinty, petrklíče, Scilla Difolia, me-nemajetných a macešky. Obecně platí, že budete potřebovat všechny časné květiny, lahodí oku organické kombinace odstínů.
 2. letní. V tomto ročním období mohou být použity petúnie a měsíček, cínie a godetsii, Alyssum, růže, Rudbeckia slunečné a barevné gladioly a hortenzií, lilie, daylilies, a tak dále. D. Zvláštní pozornost si zaslouží květinářství rostliny mají dlouhou dobu kvetení. Patří mezi ně nízká údržba zahrady pelargónie, okrasné řebříček a catnip, dushenik a mnoho dalších rostlin.
 3. Podzimu. Konec sezóny je schopen vás potěšit s jasnými barvami. Hlavní věc - zvolit pre-květy, kvete na podzim. To může být trpasličích a vysoké chryzantémy, rozchodníky, jiřiny a Canna, rudbekkii, helenium a mnoho originálních okrasných trav.
 4. Winter. V tomto drsném ročním období vaše květinová zahrada můžete ozdobit okrasné zelí.

Neméně úžasné vypadá nádherné květiny - hellebore, který je schopen zachovat svou krásu i pod sněhem.

Schéma je jednoduché lůžek nepřetržitého rozkvětu pro začátečníky

Pokud potřebujete jednoduchý, ale nádherný lůžkové kontinuální kvetoucí trvalky tohoto režimu, připravené odborníky, aby se zcela změní váš web.

Nejjednodušší verze květinové zahradě

Růžovo-fialové skvrny ve složení vám bude vytvořen paniculate plaménky (1) a růžový Astilbe (2). První závod by měl být zasazeny v polovině března nebo na začátku září, v dobře odvodněné půdě. Druhý zasadil na jaře, udržovat dlouhodobě kvetoucí potřebují pravidelný uvolnit půdu a udělat obvaz.

Fialové poznámky ve vaší květinové zahradě za předpokladu, daylilies vysazeny na jaře v bohatých organických a drenážní vrstvou hlíny.

Lavender-stříbrná Heuchera (4) se bude dát své záhonu originalitu. Chcete-li zachovat výzdoba této rostliny by se měly pěstovat ji v lehké půdě. Věnovat zvláštní pozornost kvalitě odvodnění.

Dokončení vzor ideální kontinuální kvetoucí lůžka pro zahrádkáře začínajícím - vyznačující se tím, svěží fialová kvetoucí pelargonie vynikající (5).

Ideální pro květinovou jasně osvětlené části

První v tomto záhon Columbine květů (1), která vám dá původní zvony v polovině jara. Za ním slunce nahradí své okvětní lístky voňavé hybridní čajové růže (6). Roztavené poznámky květinový poskytnout Hemerocallis (4) a Gaillardia (5). Ty potěší vás začíná v květnu a končí v srpnu.

V červnu rozpustil slunečnice (8) a v červenci -. Scarlet lavatera (2) na výšku a 1,5 m se svou krásu pozadí soutěží závod - čínské miscanthus (3). Low-rostoucí tymián (7) a šalvěj (9) hrají roli hranice.

Století mnoho krátkých rostliny. Ale správně naplánovat květinovou zahradu, můžete je nyní od časného jara až do prvních mrazů. To je možné iv případě, že zkušenost je velmi skromný zahradník: hotová schémata a odborné poradenství, které vám pomohou vyrovnat se s náročným úkolem. Hodně štěstí ve vývoji krajiny designu!

Přečtěte si toto:

Calibrachoa: pěstování ze semen, výsadbu a péči o pravidlech

Salpiglossis: pěstování a údržba, fotografie rostliny

Eschscholzia: výsadby a péče, a to zejména pěstování semen

Drummond Phlox: pěstování semen a rostlinných odrůd Popis

Lobelia zavěšení Downing: pěstování ze semen. Lobelia zavěšení Downing: fotografie

Klumba kontinuální kvetení trvalek: schéma. Ready schéma záhony a záhony trvalek

Téměř všichni majitelé zahrad sen, že jejich květinová zahrada vypadala atraktivní po celý rok. Ale jak toho dosáhnout, protože většina z barev jsou atraktivní jen velmi krátkou dobu? Tam je řešení! Je to záhon kontinuálního kvetoucích trvalek. Řidičské ji budou prezentovány v tomto článku níže.

Není tak obtížné postavit takový květinový záhon na vašem webu, jak se to může zdát nejprve. Proces stvoření připomíná kreativitu, protože musíte zvolit ty správné rostliny nejen z hlediska kvetení, ale také v barvě. Plány a schémata květinových lůžek z trvalky pomáhají v tomto.

Odrůdy květinových záhonů kontinuálního kvetení

Květinové záhony kontinuálního kvetení mohou být vytvořeny jak z trvalky, ale také z dvouletých nebo jednoročních rostlin při výsadbě. Můžete vysadit vytrvalé rostliny s dlouhým květem a můžete je vysadit tak, že se rozkvete jeden po druhém. Květinová zahrada tak nepřetržitě změní svůj vzhled.

Tvar květinového záhonu může být také odlišný. Je-li poloha záhonu v otevřeném nejlepším řešením by bylo oválný nebo kulatý, ale v případě, že postel je přilehlý k plotu nebo konstrukci, přední část nejlépe provést vinutí, takže to bude přitahovat více pozornosti.

Pod kvetoucím lístkem kontinuálního kvetení je nutná dostatečně velká plocha. Za prvé, aby se květina v květináči nezastavila, měli byste zasadit dostatečně velký počet různých rostlin. Nemůžete-li si pod květinovou záhonovitou plochu zvětšit, je možné vytvořit několik sezónních květinových zahrad, které je umístí blízko sebe, což také pomůže zahradě vypadat krásně po celý rok.

Za druhé, rostliny v květináči by neměly být zasazeny jeden po druhém, květinový záhon vypadá mnohem více dekorativní, pokud jsou seskupeny do malých bot. A vypadá to mnohem úžasněji, když jsou květy splněny podmínkami jejich rozkvětu a nejsou zasazeny jako hrozné. Pokud se tedy rozhodnete zdobit svůj web takovým prvkem jako květinovým lůžkem nepřetržitého rozkvětu z trvalky, měl by být vykreslen schéma uspořádání květin předtím, než přistoupíte k jeho uspořádání.

Místo pod květinovým záhonem by mělo být osvětleno sluncem nejméně 5 nebo 6 hodin denně, nicméně zde můžete jít na trik, umístit květinovou zahradu tak, že část je na slunci a část ve stínu. Neumísťujte jej na místo s větrem. K květinové zahradě není namočené a není vyprecal jaro, měli byste si vybrat místo s nízkým podzemním vodním stolem.

A samozřejmě, je záhon by měla být umístěna tak, aby si můžete vychutnat je, odpočívá v zahradě se pracuje i vaši hosté přicházejí na vaše stránky, můžete ocenit veškeré své úsilí.

Trvalky, vybrané pro květinové záhony s kontinuálním květem, musí mít stejné požadavky na půdu a péči. To je předpoklad. Před zakoupením rostlinného materiálu nezapomeňte zvážit, jaký bude váš květinový záhon nepřetržitého rozkvětu z trvalky, předem vytvořená schéma vám pomůže rozhodnout o výběru rostlin. Při vytváření plánu záhonů zvážit výšku rostlin, jejich schopnost růstu (příliš agresivní bude muset být omezena), barevné schéma. Ujistěte se, že si přečtete doporučení pro pěstování, protože některé trvalky by měly být zasazeny okamžitě na postel, jiné rostou přes sazenice, některé vyžadují pravidelné kopání na zimu a jiné mohou růst na jednom místě po desítky let.

S vyřešenými sadami se nyní podíváme, jak vytvořit trvalé květinové lůžko z trvalky.

Takže, vytvářet květinové zahrady z trvalky, by měly být nakresleny plány výsadby s ohledem na výšku rostlin. Pro pohodlí zadejte počet všech rostlin na diagramu a zapište čas jejich rozkvětu. Při plánování květinové zahrady nezapomeňte, že hlavním úkolem je uspořádat rostliny tak, aby se vzájemně nezakrývaly a nezasahovaly do rostoucích sousedních rostlin. Zatímco vysazené květy se nezvětšily, vzdálenost mezi nimi může být naplněna letkami, což pomůže zamezit vzniku plešatých míst. Také při plánování květinového záhonu je třeba zvážit, jak rostliny budou po odkvětu vypadat, protože některé neztrácejí svou dekorativitu, zatímco jiné mají neatraktivní vzhled nebo prostě zemřou nad nadzemní částí. Rostliny kolem takových květin dekorativní rostliny s velkými listy.

Pokud je květinový záhon uprostřed trávníku, pak by měly být vysoké rostliny umístěny uprostřed. V květinářské zahradě, která se nachází podél plotu nebo v blízkosti zdi domu, by měly být zasazeny na opačné straně květinového záhonu, aby nezakrývaly zbytek květin.

A teď vám nabízíme hotové schémata květinových záhonů a květinových záhonů z trvalky.

 1. Květinová zahrada, která bude krásná iv zimě.
  1. Budlův David.
  2. Miscanthus Chinese.
  3. Kniffofia je hybrid.
  4. Perovskaya abrotanous.
  5. Zimní aster.
  6. Gaylardia.
  7. Daylilies.
  8. Caryopsis.
  9. Čištění.

2. Další květinovou zástavu trvalky. Umístění v blízkosti zdi budovy nebo v blízkosti plotu.

 1. Žíla je ostrou kvetou.
 2. Delphinium je trvalka modrá.
 3. Delphinium je trvale bílá.
 4. Malva je zalesněna.
 5. Monard.
 6. Rudbeckie.
 7. Echinocery fialová.
 8. Coriopsis.
 9. Iris vousatá žlutá.
 10. Iris bearded bílá.
 11. Iris bearded blue.

Samozřejmě, že květiny na těchto lůžek mohou být jiné, zde jsou pouze orientační doporučení, jak je postel vyrobená z průběžných kvetoucích trvalek. Řidičský №2, například, může snadno změnit podobným způsobem: Namísto Calamagrostis vhodných jiných obilnin, delphinium nahradit kmenové-Rose, a tak dále, to vše závisí na vaší chuti a fantazie.

A teď se podíváme, jak může vypadat stejné květinové lůžko kontinuálního kvetení, jehož vzor je zobrazen v různých obdobích roku. Navrhovaná květinová zahrada je nejlépe umístěna v blízkosti plotu nebo domu, na jižní straně.

Jakmile se sníh sestoupil, bude dům květ keře vlk Laka (velmi pěkný vzhled fialové květy, které jsou umístěny podél ještě holými větvemi), na posteli bloom modřence, krokusy, pushkanii, Scilla Difolia, baňaté duhovky, hionodoksy, Scilla Difolia. O něco později přijde čas tulipány, narcisy, hyacinty, hellebore, hohlatky, játrovka, kaluzhnitsa. Velmi zdobí jarní brunner, sasanky. Potom Kosatec kvést, lomikámen Veronica Phlox styloid, daylilies, sedmikrásky a violu. A i když poslední dvuhletnikami považován, ale vzhledem k jejich schopnosti náletových, ale může růst na jednom místě po mnoho let. V květnu se rozkvejí pivoňky, aquilegie, geicher, šalvěj a mnohokvětá šupina. Nádherně se podívejte na jarní lůžko křoví hostí, sedum, jejich krásné listy zdobí květinový záhon až do pozdního podzimu.

Leto přišlo a květinová postel hrála s novými barvami. Kvetoucí kočka, velkokvěté cisty, rozpouští svou vůni květin duši. Různé druhy pelargónie s vícebarevnými listy zůstanou dlouhou dobu dekorativní. Blossom sedmikrásky a zvony, zředit jejich květiny delphinium a rudbeckia, modrá-hlava, monarcha. Na konci léta budou jejich panice vyfouknuty pestrobarevnými astilby, květy a alpské astery budou rozkvétány. Hydrangea Bush se stává přízvuk takového květinového záhonu. V pozadí, můžete si dát kudrnatý dívčí hrozny nebo chmel, budou sloužit jako podklad pro nádherné posteli, a navíc vypadají velmi dekorativní, a to nejen v létě, ale i na podzim.

Kdyby byly květy kočky a šalvěje v té době řezané, pak v září budou rozpuštěny podruhé. Zůstat dekorativní geranium, hosta, sedum, hniloba, purgativní, kvetoucí Rudbeck a gelenium. Maiden hrozny potěší s jasně červené listy, a hops - přivázaný kužely. Chryzantémy, colchicum a koreopsis se rozvinou. Květinové lůžko získá zvláštní podzimní kouzlo.

Mnoho se mýlí, věří, že v zimě květinový záhon nemůže vypadat dobře. Krása zimní květinové zástavby je zdůrazněna stálezelenou thujou, obilovinami zanechanými na květinovém záhonu, křovinami s okrasnými bobulemi. Přízvuk zimní květinové zahrady může být malá sochařská podoba nebo dekorativní květináče.

Dále péče o květinovou záhonu je včasné zavlažování, plenění a uvolňování.

Vytvoření všestranné květinové zahrady je obtížné a časově náročné úkoly, ale stojí za to. Koneckonců, je příjemné obdivovat plody vašich rukou po celý rok. Ne všechno se může poprvé ukázat, hlavní věc - neztrácejte srdce. Pokud se něco nestalo, jak jste plánoval, nemějte strach, zkuste to v příštím roce. Pokud se některé rostliny na květinovém záhonu neobnovily a nebyly vytvořeny plešatiny, nemějte strach, mohou se skrývat výsadbou letniček.

Květinové lůžko vytrvalých květin: sedm originálních vzorů

Téměř všichni vlastníci dachů si myslí, jak vytvořit záhonové lůžka na svém oblíbeném místě. A tyto krásné květinové záhony by měly být v jejich pohledu rozlišeny nádherným pohledem, voňavým a příjemným se svou nádherou co nejdéle.

Jak vytvořit květinovou zahradu s nepřetržitým květem

Plnění tohoto úkolu vyžaduje určité dovednosti a znalosti, stejně jako vytrvalost a trpělivost. Ačkoli původně koncipovaná práce se může zdát spíše jednoduchá.

Je však důležité mít na paměti, že každá výsadba potřebuje v její péči, různé úrovně zavlažování, osvětlení, stavu půdy, a tak dále. D. Je lepší, aby se výběr z těchto odrůd, k nimž se vztahují podobná kritéria péči.

Chcete-li tento úkol zjednodušit, doporučujeme na papíře vytvořit orientační plán. V tom odráží ty odrůdy květin, které vás pak potěší elegancí.

Velkou otevřenou letní chalupu často vytváří květinová zahrada. Zde platí takováto schéma:

Ve středu celé skladby jsou založeny nejvyšší známky. Bližší k okraji - nejnižší.

Vybírat různé odstíny, neporušujte jejich specifickou kompatibilitu. Zohledněte také jasná místa, která přitahují pozornost. Dokonce se snaží vytvořit něco originálního a světlého i z obvyklého květinového záhonu.

Pokud je květinová zahrada umístěna v blízkosti plotu nebo plotu, pak ve vzdálené blízkosti jsou umístěny vysoké plantáže. A jejich výška se snižuje, když se tato květinová zástěra rozšíří na místo.

Dále je v této oblasti sedm nejvíce originálních řešení s popisem barev. Není nutné opakovat tyto možnosti přesně stejným způsobem. Mohou být použity jako výchozí bod nebo základna pro vlastní květinovou záhonu.

Ne každý si může na svých místech dovolit fontány, potoky a další dekorace. Jejich iluze lze naplnit pomocí kvetení. Nejprve položte kanál. K tomu se používá prodloužená oblázka různých parametrů. Ona, pro lepší přesvědčivost, se změní na modrou.

Následující květinové uspořádání je vhodné pro výsadbu květin:

 1. Leaf-barker-bambus nebo pštros. Oba nekvetou, ale zde mají důležitou roli - dávají toku přirozenost.
 2. Vedle této rostliny při ústí pceudosources zasadil vousaté duhovky.
 3. Naopak tyto kosatce zajistil LOBELIA a plíživou zhivuchka.
 4. Ponechávají malý prostor pro oblázky. Po nich, můžete si právo přistání zvonku Poskharskogo.
 5. Hybridní druhy - Aubrieta zaměření v těchto zvonů. Podobně, hladký přechod probíhá odstíny.
 6. Na levé straně, na opačné hraně těchto hybridů mohou být zasazeny Brunnera macrophylla. To je charakterizováno jasnými barvami a svěží zeleně. Skutečnost, že Brunner roste jako šířící keř s tlustými a dlouhými oddenků, které mají několik stonků. Na vrcholu pouzdra dosahuje 30 až 40 centimetrů.
 7. .Na břehu, naproti Brunner nutně chováni Sagina subulata. Její listy jsou velmi měkké a bude ve složení požadovaného odstínu a přirozenosti. Lid mechovky se nazývají irský mech. A ne bez důvodu. Mechovky výhody v tom, že nevyžaduje žádnou údržbu, samozřejmě mluví o sekání. Maximální délka klíčků - pouhých 8 cm. U těchto rostlin může být dokonce spustit pravidelně, aniž by se bojí ublížit celkový obraz. To zlepšuje rovnoměrnost naopak i, protože rostliny jsou utěsněny, čímž ještě více hustý a rovnoměrnou vrstvu.
 8. Na konci dalšího obleku nerozvíjíš - červený penetrační zhivuchka.

To je optimální pro ty, kteří chtějí, aby co nejrychleji výsledky jejich práce znát. Při práci s trvalkami, jak toho dosáhnout obtížné, ale je to možné. Zde je hlavní věc - vybrat si dobře osvětlené straně. Výsadby by měly být s konstantní teplo. Optimální místo pro takové směsi se získá v blízkosti plotů, stěn nebo jehličnatých plantážích. Práce je důležité dodržovat toto schéma:

kulis provádí různé typy kmenových růží. Povoleno mix různých odstínů.

O kmenových růží uspořádat dekorativní slunečnice. Tam můžete vystoupit islandský mák. Budou získání kompozice významný jas.

V malé vzdálenosti od ohniska máku Gaillardia.

Důležitým prvkem je zde bude kardinál lobelia. Natáhla se přes velkou část záhonů, aby to elegantní akcent.

Prostředek je třeba dát hloubku. To pomůže modré odstíny. To předpokládá přistání těchto barev, jako jsou:

 • catnip;
 • Poskharskogo zvonek;
 • modrý katananhe (uspořádané na okraji).

Pro tvorbu červených skvrn vhodné Avens.

Dokonale doplňují složení stonecrop a Heuchera. První květ až na podzim, druhý - až do mrazů.

Tato možnost je skvělé skrýt chátrající zeď nebo nějaký ponurý strukturu.

Pokud je vaše chata má bránu, a nad oblouku je vytvořen, pak tento návrh může pokrýt původní barvy. A celou tu dobu teplý vzhled budovy je krásný.

Zde celá postel má určitou úroveň:

 1. nejspodnější. To vám umožní vytvořit courtines, které budou cestovat po zemi. Pro tento úkol skvěle: zvon Pozharsky, astra podushkovitaya, peristoschetinnik luční, Salvia nemorosa, dva rozchodník - rock and skripun.
 2. průměrný. Jeho základy jsou žluté Yarrows. Jsou uspořádány proti sobě, a vždy symetrické. Na levé straně, ve středu by mělo být šířit květy mají větší délku. Například: Veronica dlinnolistuyu a Liatris spicate.
 1. zadní. Je tvořen obří rostliny stoupat nad plotu a skrýt jej (je-li malý). Překrásná jasný dekorace pro záhony budou slunečnice. Stem-Rose udělá měkké kaštanové tóny. Velkolepý výhled na pravé straně poskytují Rudbeckia lesklé a budleya Davida.

Rostliny k dosažení arch lepší vzít dvě barvy. Optimální plán je tento: růže lezce (zahrnující na jedné straně) a plamének Zhakmana (druhý).

Jedná se o univerzální řešení. Záhon pro začátečníky systému, který dokonale zdobí různé typy plotů.

Chcete-li vytvořit živý koberec na své dači, budete muset použít nižší květiny. Ztělesňují iluzi barevných objemových obrazů. Je nutné pracovat s monosort rostlinami. Takže koberec nedostane žádné skvrny, nerovností, a tak dále. D. Také byste měli zvolit silný květ. Pouze tímto způsobem bude tvořit hustý vzor je iluzorní.

Často vytvářejí koberec - květina. Za účelem dosažení platit požadovaných cílů:

 1. Phlox. Mají elegantní klobouky. A to jak během jejího kvetení může zahrnovat i země a zeleň. Lepší použít bílý Phlox, fialová a růžová.
 1. Aquilegia yellow. Vytváří podmanivé odstíny na koberci. Obecně platí, že tento trvalky - docela elegantní vzhled, a to díky vysoké stonky. Co je zajímavé, speciální Columbines péči nejsou nutné, protože rostlina má hluboký kořenový systém. Vzhledem k její vynikající přezimování pramení i ve volném terénu.

K dosažení tohoto cíle zahrnují květiny, definované stoupačce as nízkou nebo průměrnou. Například můžete vytvořit záhon ve tvaru srdce.

Obrysy takový číslo je jednoduše vytvořen pivoňky. Střídat své růžové a kaštanové druhů. Uvnitř obrázku je obecně spokojena s růžovými světlých červených barevných odstínech: tmavé, světlé a jasné.

Tato lůžka lze vytvořit jednu barvu a multi-color. Druhé řešení je elegantní a přirozené. Jsou udržet kouzlo, je nezbytné používat rostliny z různých výšek.

ostrov květ mohou být vytvořeny v rámci režimu:

Obrázky „a“ ​​vytvořený z růžové Saponaria pouzder nebo jiných nízkých světlých trvalek kontinuální kvetení.

"B" - poloha hořec. "B" - shluky daylilies. "G" - stopka-růže. „D“ - jasný ozdobný slunečnice „E“ - Rose keřů.

Je to ideální řešení pro revitalizaci různých cest a plotů ve vaší oblasti. Můžete uvést tyto myšlenky:

 1. Zatažené obloze. Land vyplňuje zhruba dvě plotové řádky. nejprve tvořen Karpatský zvonek a hořec. Za druhé - bílá Phlox.
 2. Růžová elegance. U plotu náhodně zasadil Aubrieta a Saponaria.
 3. Royal verze. Obrys trati jsou zasazeny střídavě žlutých růží a Carpathian zvonek. O posledního detailu.

To je vytrvalá rostlina, dosahující výšky ne více než 30 cm, a průměr podobný výšky pouzdra - .. Totéž 30 cm zvon Listy někdy podobají vejčité zaoblený tvar. Barvy hmotnost: bílá, modrá, modrá nebo fialová. A co je nejdůležitější pro záhony - kvete od června do září.

Ve skutečnosti, vytváření záhonů - velký tvůrčí prostor. A možná, každý zahradník může nabídnout své zajímavé řešení, v přítomnosti všech plánovaných závodů a času.

Doporučení na vytvoření květinovou zahradu neustálého květu od Andrei Markin.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

15 + = 17