Kobe

Kobe

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Kobe průlez v zahradě roste a fotografiích

Chcete-li, aby vaše infield elegantní a světlé, jistě zasadit kobeyu. Tento krásný kvetoucí keř vinné révy byla vyrobena pro zahradní terénní úpravy. Home na teplo-milující rostliny jsou plíživé horských lesích subtropech a tropech Střední a Jižní Ameriky. V naší zemi je obvykle pěstuje jako letnička, protože naše studený Kobe ne vždy vytrvá.

Zařízení se vyznačuje tím, dlouho, až 7 m, stonky, které v běžném způsobem, jsou složité zpeřené listy, špičky větví doplňují prehensile antény, čímž květina je sám o sobě nad zem, zachytil v jakékoliv báze. Kobe roste poměrně rychle, v krátkém čase, zdobení přírodní krytu obrovské plochy.

Květy velké (velikost přibližně 9 cm), „zvony“, které vytvářejí příjemný pižmový vůně: Během vegetačního období od podpaží listů tvoří dlouhou stopku, které jsou zakončena jedné skupiny 3-5 kusů barev s velkou třecí tyčinkami. Mladí květenství první listy mají žluto-zelený odstín, pak květ stává fialové nebo bílé (v závislosti na typu kobei). Plody této rostliny je podobný boxů, které jsou kožovité a pružná na omak, naplněné malými kulatými semeny.

V případě, že slunce bude často oddávat jejich rostlina je teplo a světlo, pak Kobe ho odpovědět na oplátku: vynikající počasí květ roste neuvěřitelně rychle. A vláknité silné kořeny květina aktivně využívat živiny z prostředí.

V jeho rodině kobei má 9 stupňů, z nichž jen jeden druh ulovené v okrasného zahradnictví, známý také jako Kobe plíživé, nebo, jak tomu říkají, „klášterní zvony.“ Tento typ zařízení se úspěšně pěstuje jako bižuterní ozdoby vnitřní pole.

Krok růst kobei ze semen krásně proliferující popínavá rostlina může být rozdělena do dvou hlavních procesů:

 • zpočátku prochází přistání na klíčky semen kobei;
 • další fáze naklíčených semen se přesadí do země.

Tropical „room“ definovat hlavní rys této rostliny: Kobe nemůže tolerovat záporné teploty, protože pěstuje jako jednoletá rostlina. Si to krása v zahradě může být pouze výsadbou semena kobei.

Nabízíme setkat se s návodem k pěstování kobei:

 • pracovat s semena začnou brzy na jaře. Dno dřevěné nádoby dim několika vrstev silný toaletní papír nebo gázy, pak, že podlaha je impregnován zředěným roztokem manganu (manganistanu draselného). Semena vinné révy jsou položeny na jednom kuse v malé vzdálenosti mezi nimi. Nádrž s nadcházejících sazenice konzervách použití polyethylenové fólie;
 • umístěte vyzvednout teplé nádrže, při nepřímém slunečním světle. To je v pořádku, pokud se semena najednou pokryté slizem, v takovém případě se promyjí roztokem manganu, nahradit a znovu zastřešen papír položen na jejích čistých rozmnožovacího materiálu. Masové výhonky tvořily asi po 18 až 21 dnech. Když sazenice vyrostou trochu, jsou zasazeny do celkové kapacity;
 • přibližný průměr celkové kapacity k přesazení rostliny přibližně 9-11 cm. Tento hrnec je vyplněn volné půdy a vykopané sazenic do hloubky 1,6 cm. Každý osiva šíří horizontálně na spodní ploché straně. S vytvořením první list na svých sazenice jsou přesazeny do jiné nádoby, aniž by se zapomínalo instalovat zemnicí kolík - „vyuchku“.
 • přistát na otevřeném prostranství (mid-jaro) Sazenice je třeba připravit v předstihu. Pro 16-22 dní před přesazení sazenic tvrdnou potřebu dát tuto kapacitu na jednu noc na lodžii. Nemělo by to dělat, když jsou stále ještě noční mrazy;
 • rychle rostoucí mladé rostliny silně natažené, což výrazně snižuje jejich dekorativní vlastnosti. Chcete-li vytvořit větvení a nádherné korunu mladých výhonků muset štípnout;
 • Pro správnou aklimatizaci mladých rostlin se volí co nejvíce před průvanem a zavřel za nejslunnější místo, například stěny domu nebo plotu. S nedostatkem slunečního světla Kobe může přijmout, ale konstantní stín nedává příležitost ukázat celé své kráse révu během kvetení. S příchodem letní výsadbu jámy se nachází ve vzdálenosti 80-100 cm mezi výplň trávníku půdy, rašeliny a humusu. Sazenice jsou zde umístěny bez demontáže hliněné místnosti. Zatímco slabé sazenice ještě nezačal přetahovat, které poskytují podporu ve formě čípků. O něco později, když výhonky se staly silnější, závod bude moci self-lézt na další nastavené podporu.

Podmínky a péče o Kobe po přesazení v otevřeném terénu

Liana rychle roste, a tráví spoustu své energie s pomocí své úponky vylézt - a je logické, že tato rostlina roste nutně potřebují bohatou zálivku a Postojna a velké množství živin. tím spíše, naléhavé tyto potřeby se stane, když letní dny vystupoval v suchu a dusný. Neustále je třeba pečlivě zajistit, aby po zalévání vinice v zemi není stagnovat vodu, jinak kořenový systém kobei nutně trpí všudypřítomné plísňových infekcí.

Kobe roste poměrně rychle, ale začíná kvést až po týdenní návnad - začít přidávat hnojivo je nutná, protože v době pěstování mladých výhonků z semene interiéru. Návnada musí být střídal:

 • Zpočátku nasycení půdy, kde se pěstuje Kobe, organických hnojiv;
 • Pak minerální přísady.

Na počátku vegetačního období je nejvíce potřeba rostlina dusík, a před květem (počátku července) - fosforu, draslíku a různé stopové prvky prospěšné. Návnada je třeba dávkovat opatrně: Pokud podáváte kobei nadměrné množství dusíku, bude réva aktivně vytvářet listy, protože se významně snížilo dobu kvetení. Unikátní fakt: čím více kyselou půdu, zvláště jasně červené květenství nezískají rostliny v případě, že půda v mnoha velké množství vápna v okvětní lístky květin již dominují modré barvy.

Kmeny stromů půda Rozhodně mulčování pomocí piliny, rašelina nebo jakýkoli jiný materiál provýtoku z ucha je organického původu, aby bylo možné kontrolovat stupeň vlhkosti.

Kobeyu moc „lásky“ všechny druhy zahradních škůdců, jako jsou roztoči a mšice, protože tato rostlina je často nutné kontrolovat a manipulovat drog z hmyzu, pokud to bude třeba.

Jak jsme již uvedli výše, tropická réva pěstuje v našich podmínkách jako jednoletá rostlina, tím více, že krásné popínavé rostliny rostou z malého množství osiva je poměrně jednoduché. Zároveň někteří zahrádkáři podaří udržet tento keř v zimě, k odchodu z jarních mrazů v zahrádkářské oblasti byla již dospělá loni rostliny.

To je ve skutečnosti samotná povaha výzvy: uspořádat zimní kobee a ne zničit jeho úkolem je poměrně složitá, protože tato rostlina na prvním místě, docela dost, stejně jako víno není moc přežije po transplantaci. Nicméně, toto emocionální shake-up rostliny jen těžit. Jak je to znázorněno, Kobe, vyrovnat se s režimu spánku, začne kvetoucí dříve, a dělá to docela aktivně.

Jak udržet kobeyu v zimě?

S nástupem podzimu, na konci září, s rostlinami odstranit všechny listy a jemně ho kopat. Nejdůležitější věc je, abyste nepoškodili kořeny - kořenový systém, ale docela velký, ale velmi křehké. Samotný závod je uložen v zásobníku, jeho umístění na chladném a tmavém místě při teplotě ne méně 9-11S. Optimální pro tento sklep.

Kobe je zima ve spícím stavu a tato rostlina nevyžaduje žádnou údržbu. Pravidelně kontrolovat půdu, ve které jsou umístěny kořeny vinné révy, sledováním jeho normální úroveň vlhkosti. S nástupem jara rostliny jsou přesunuty do teplé a světlé místo, postupně se zvyšující množství zavlažování vinic. Na jeho místo v zahradní rostlina se vrací do začátku léta, kdy mrazy již zrádné zůstat pozadu. Péče a přistání kobei, což se podařilo přesunout zimu, stejně jako letničky.

Na mateřské rostliny, které byly schopny zimu, řezat řízky pro vegetativní množení Bush. Když se po přezimování rostlin, pokud jsou vystaveny teplu a slunečnímu záření začne tvořit výhonky, nejsilnější z nich je připraven pro tento účel: opatrně vyříznuta tak, aby nedošlo k deformaci královskou rostlinu a udržovat ve vlhkém písku až do té doby, než výhonky nevytvářejí vlastní kořenový systém , Na otevřeném terénu sazenice trpí při dobré počasí normalizuje.

Pěstitelé, kteří pěstují révu vylézt na velmi dlouhou dobu, řekněme o jeden unikátní vlastnost: Kobe, která se nepěstuje ze semen a z řízků, začne kvetoucí dříve, ale ne tak jasné a aktivní jako ten, který se pěstuje ze semen.

Kultivace v zahradnických prostředků kobei

„Závitem“ nádhernou květinovou pěstitele kultivovat lásku k veselým nádhernými výhledy a výraznému růstu jakémkoliv povrchu, kde pouze réva může dostat. Zde je návod, jak používat kobei mohou osvěžit a zušlechtit zahrádkářství plocha:

 • Pokud kobeyu rostou vedle plotu, pak se závod ve velmi krátkém čase, aby ji obsadit, skrývá dům a pozemky před zraky cizinců. Docela působivé vypadají velké zvony závodu na vysoké plotu.
 • S rostoucí divoce kobee lze snadno skrýt nevzhledné a fádní stěna hospodářské budovy.
 • Vysazena kolem altánku u jižní strany domu rostliny hustá nosného vrchlíku obovet a occlude dům od svěží-zelené stěny okolního světa.
 • Vrcholem infield bude žít zelený oblouk - to je přesně to, co je nezbytné k této révy, což se zdá být druhý nemůže stát na místě - rostoucí!
 • Aby bylo možné zasadit stromy klidové místo na dači, kobeyu umístěny v hlubokých stabilních nádob s velkými pilíři a nastavit je na obvodu zahrady.
 • Ve velké květinové zahradě Kobe bude velkou společnost LOBELIA, petúnie a verbeny.
 • S pomocí vláčné a dlouhé větve této rostliny mohou být pěkné rozdělit děj do různých zón.

Pro mnohé zahrádkáře Kobe je docela náladová pet květina. Ale ti, kteří rozhodují o pěstování květin kultury, a to vytvoří náležitou péči, jako výsledek mít možnost získat velkou rostlinu, která ozdobí záhon na balkoně či zahradě.

Kobe - pěstování semen, kdy se zasadit

 • Kobe - dekorativní révy její vlast Jižní Americe. Vinutí keř v teplém a vlhkém klimatu subtropech roste v lesích jako trvalka. Kobe byl domácký na konci století XIII. V krajinářské architektury se používá jako prvek ve svislé výsadbu zahrady. S plazivými zdobit:

  V poněkud drsné podnebí naší země je dekorativní vinná réva pěstuje jako roční. V přírodě existuje devět druhů rostlin, které patří do rodu kobei. Tsvetovody použít jeden typ Kobe manway. Má celou řadu jmen:

  Kobe lezení keř je silný, rozvětvený kořenový systém ve formě tenkých fibrillose kořenů. Liana, může růst v období více než šest metrů.

  Stem rozvětvené, hranatý, pokryté krásnými listy hard-zpeřené, střídavě uspořádány. Každý únik končí knír je upraven listy, to je přes ně popínavá rostlina moci z nějakého důvodu stoupat do velkých výšek.

  Vzhledem k jídlu, který dává silný kořen, rostlina se vyvíjí velmi rychle. V krátkém čase, réva kroutit kolem svislé velkou plochu, což je velmi důležité v krajinářské architektury na výzdobu zahrady a domácí zahrady.

  Paždí listů - místo, kde jsou umístěny stonky květin. Dostatečně dlouhá (20 cm). Květy jsou velké, voňavé. Formulář nálevkovitého. Průměr asi 8 cm. Čnělka a tyčinky silně prosazovat lístky. Tím se květiny, elegantní, jedinečná. Bell květy jsou uspořádány jednotlivě nebo v párech.

  Kvetoucí dlouho. To trvá až do prvních mrazů. První květy jsou odhaleny v červenci. Do konce sezóny jsou plody jsou tvořeny. ovoce je ve tvaru krabice. Semena plochý, oválný, velký. Když se květiny kvetou, ale zeleno-krémová a pach pižma. Později dojde ke změně barvy a vůně. Barva se stává nebo bílé nebo fialové. Záleží na odrůdě. Vůně medu.

  Povaha Jižní Ameriky, existuje devět druhů. Pěstitelé pro chov používat pouze jednu. Nalezeno pohled aplikace - Kobe šachta. šířeny:

  Liana závod tropických, miluje teplo a vlhkost. Klima ve většině oblastech Ruska je tvrdá pro ni, ona nemůže strávit zimu, tradičně pěstována jako roční kultury.

  Ve středním pásmu s náležitou péčí v letní sezóně révy také roste vegetativní hmoty. Čas kvést. Při procesu pěstování sazenice začíná v květu července kvetou až do mrazů. Plody jsou vytvořeny, ale semena dozrávají jen zřídka.

  V jižních oblastech se subtropickým klimatem révy mohou být pěstovány jako trvalka. Kvetoucí dlouhodobá kobei začíná v dubnu. Zahradníci láska kobeyu vysokou dekoraci. V období aktivního růstu v krátkodobém horizontu je schopna podporovat všechny oplesti:

  Ozdobný sloup, pokryté zářivě zelené listí kružby, v pozdním létě zvonovitých květy různých barev, se stává skutečnou ozdobou zahrady od června až do mrazů.

  Kobe purple

  Grade Kobe fialové, který je ideální pro vertikální zahradničení. Liana pro sezónu roste až 4 metry. To dává hodně střílí. Květy krásné velké květy, které mají formu ve tvaru zvonu.

  Květy mohou mít různé odstíny fialové barvy, světle fialové a tmavě fialové. Květy hojně, když rostou na plném slunci s půdou kopal hluboko před výsadbou.

  Liana v létě pro správný růst a kvetení vyžaduje:

  Kobe White

  Velkolepé roční, horolezectví, závod. Do konce letního révy dosahuje výšky 4 metry. Květy velké bílé květy o průměru asi 8 cm. Doporučujeme výsadby podél stěn altánku, v blízkosti plotu podél balkony.

  Vyráběny jsou výhonky, které přiléhavý úponky pro podporu, je rychle a těší rostoucí pro oko vodopád opustí krásné smaragdově zelené barvy. Květenství svůj tvar velmi podobný velkých zvonů. Na začátku kvetení, ale světle zelené, postupně mění barvu, stává zářivě bílý.

  Přednost se dává oblastí silnému slunečnímu záření. Na živné, volné půdy. Doporučujeme množí semeny. Za koncem května nebo začátkem června solidní sazenic setí semen provádí v únoru.

  car zvon

  Variety car Bell - je každoroční réva, vinutí. Roste až 3 metry na výšku. Zpeřené listy s vrásčitý povrch. Na konci natáčení antény uspořádány, který je připevněn k nosiči zařízení.

  Kvetoucí bílé velké květy (6-8 cm) ve tvaru velkého zvonu. Kvetoucí trvá od začátku července až do prvních mrazů.

  Car Bell ideální zařízení pro vertikální zahradničení. Doporučuje se pro zápis:

  Očkování se provádí výhodně v únoru. Půda transplantovány po navázání teplé počasí s nočními teplotami nad nulou. Obvykle se jedná o konec května, začátek června. Můžete získat silnou bohatě kvetoucí rostliny při pěstování sazenic v červenci.

  Amazonka

  Grade kobei Amazon květ krásné fialové květy tvoří připomínající zvony, nejprve oni svítit zelená fialová stát postupně.

  Rostlina produkuje mnoho výhonky, které se rychle dosahují délky 4 metry.

  Na koncích výhonků jsou vousy. Liana Amazon dobře roste v úrodnou půdu. Miluje zavlažování, hnojení, slunce.

  To může být pěstovány jako trvalých plodin ve skleníkových podmínkách.

  Pěstování klíčky doma

  Pro pěstování kobei potřeba semen a znalost určitých pravidel zemědělské techniky, s vědomím, že i začátečník bude schopen řídit a rozšiřovat jejich vlastní Sazenice dobrý silný roční kobei.

  Při plánování umístění pro výsadbu vzít v úvahu, že vinná réva líbí:

  • Úrodná, úrodné půdy;
  • hluboko vykopané zeminy;
  • nepřítomnost návrhů;
  • Slunce.

  V našich klimatických podmínkách, c častých jarních mrazů dospěje k rozkvětu kobei je to možné, pokud v té době myslet sazenic. To musí být provedeno v únoru. Nejlepší čas k setí je období od konce února do poloviny března.

  kobei semena jsou dost velká, plochá, má kulatý tvar. Můžete zasít suché, ale namočené semena klíčí rychleji. Budete potřebovat:

  • talířek;
  • Plastový sáček;
  • semena;
  • Toaletní papír;
  • Appin (nebo jakékoliv jiné růstové stimulant).

  Toaletní papír válet v několika vrstvách, namočte stimulátor růstu, dát na talíř. Semena jsou rozprostřeny na toaletní papír, aby se nedotýkaly navzájem. Talířek umístěn uvnitř celofánové obalu. tie balíček, dejte na teplé osvětleném místě.

  Zatímco semena poklopu, měly by být pravidelně opláchnout pod tekoucí vodou, toaletní papír, pro změnu, aby se ujistil, že se na semenech formy neobjeví. V případě, že očekávání pipping zpožděn, můžete se pokusit pomoci - vzít jehlu a propíchněte každé semeno.

  Chcete-li získat silné sazenice, budete potřebovat dobrou půdu a samostatný kontejner pro každý závod. Při výsevu do jednotlivých obalů Kobe trpí méně během transplantace. Půda by měla být zakoupeny v květinářství či účelového květu.

  Schopnost naplňte zemi. Mrholení. Malé míře klíčící semena lehce dát do středu každého banku. Krycí půdní vrstvy alespoň 1,5 cm. Při teplotě vzduchu 20 výhonků se objeví po 2-3 týdnech.

  Klíčky rostou lépe, méně rozšířený, je-li okolní teplota není nad 16 C hraje důležitou roli dobré osvětlení. Čím více světla, tím silnější a zdravější rostliny. Jakmile klíčky v květináčích dát podporu. Mladý horolezec bude lpět na tom. Místo tuhé nosníky mohou být použity motouzu, zabezpečujícími nahoře.

  Základní péče před přesazení v otevřeném terénu:

  • zalévání;
  • postřik teplé vody;
  • zkrácení dlouhých řas.

  Pokud vnitřní vzduch je příliš suchý, mladé rostliny mohou být ovlivněny roztočům. Kobe rychle roste, takže réva nejsou navzájem propleteny, je třeba dát hrnce s sazenice, aby byla velká mezera mezi nimi.

  Potřebujete k přesazení větší květináč, jakmile kapacita se zmenší na kořenový systém. Překládky je potřebný pro dobrý růst sazenic.

  Pouze tehdy, když prošel hrozba nočních mrazů, zasadil na zahradě kobeyu trvalé místo. Dokonce i malé minus je schopen zničit křehkou sazenici. Nejspolehlivější provoz transplantovat provedené na začátku června.

  Při sázení jámu kopat několik vinice alespoň 0,5 metru. Pro dobrý růst rostliny připravit se na doskočiště čerpání pohonných hmot, mix:

  • rašelina;
  • humus;
  • Říčního písku;
  • Zahradní zeminy.

  Není špatné se stane, když do otvoru přidat trochu dvojité superfosfátu. Tím dojde ke zvýšení úrodnosti půdy. Předchozí překládka nezapomeňte zalévat rostliny. Získat úhledně z nádoby a umístí se do vstupní jámy, zakryjí se půdou, utěsní pevně a kryt s vodou. Chcete-li zachovat vlhkost půdy zamulchirovat suché trávy.

  Kobeyu v létě by měla být napojena včas. Subtropické rostliny, vlhkost potřebuje. Zálivka by měla být mírná vyhnout stagnaci vody. Jednou za dva týdny po zasetí, hnojit dusíkatými hnojivy, další podávání se provádí pouze květiny hnojiva, neobsahující dusík. Můžete použít nálev vyrobený z popela, divizny, trávě.

  V suchém horkém počasí je nutné provést výplach vinic. Pokud to neznamená, že se objeví spider roztočů na rostlině. Kvetoucí pokračuje až do mrazů. Zasadit neztratil dekorativních vybledlé, uschlé květiny pravidelně odstranit.

  Liana neustále vyvolává nové výhonky. V průběhu léta bude muset zavázat k podpoře, že nemají otočit jiné rostliny rostoucí v okolí. Je třeba poznamenat, že na kyselých půdách květiny mají červený odstín, a květiny malované v modré tóny na půdách s nízkým obsahem kyselin.

  Nejčastěji s nadměrným zaléváním nebo ve vlhkém létě je Kobei postižena hnilobou kořenů. Symptom onemocnění bude přítomnost tmavých skvrn na listech listů. Uvolňování půdy je hlavní prevencí této nemoci. Pokud existují nemocné rostliny, je třeba je co nejrychleji odstranit, kopat spolu s kořenem.

  Kobe milují květinové parazity: roztoče, mšice. Rostlina, která je ovlivněna, zpomaluje růst, objevují se listy žluté barvy. Vina můžete uložit pomocí "Intaviru". Včasné zpracování léku zachrání rostlinu.

  Získejte na podzim své semena kobei, o které se nemyslíte. V ruském klimatu to není dosažitelný úkol. Semena nemají čas dozrát. Počítat pouze na zakoupených semenách. A jejich klíčivost ani ve známých firmách není vysoká o více než 30%.

  Mohu kobei zachránit v zimě?

  Není líná květinářka, která má sklep, může pěstovat kobei jako vytrvalou kulturu. Po 10. říjnu, dokud nedojde k nočnímu mrazu, musí být všechny stopky odříznuty.

  Zařaďte rostlinu kořenem, umístěte do kontejneru a přemístěte ho do sklepa. V zimě je nutné pravidelně kontrolovat vlhkost půdy, pokud je to nutné, mírně zvlhčující.

  Na začátku března je kontejner přiveden na světlo, zalévání se zvyšuje. Když se země zahřeje k přistání na trvalém místě a dobře. Dbát na to, stejně jako při výsadbě sazenic.

  Kobeia. Výsev a potápění: video

  Pěstování a péče o kobei, snadné, nemůže být nazváno, ale práce strávená na něm nebude mizela. Celé léto krásná rostlina potěší oko s kaskádou krásných květin a bohatou zelení.

  Bohužel, zatím žádné komentáře. Buďte první!

  Kobeja - "Kudrnaté obří zvony": přistání a péče v otevřeném terénu

  Už jste někdy slyšeli o nádherné vinutí rostlin - kobe? Jedná se o nádhernou trvalou polovinu keřů, která také praktikuje své kultivaci jako každoroční kulturu. Dnes budeme hovořit o zvláštnostech vysazení této úžasné rostliny na otevřeném pozemku a také vám otevíráme tajemství řádné péče o ni. To vám umožní osobně pěstovat kobei na vašem webu. Můžete vidět krásu a krásu kobée tím, že se podíváte na prezentovanou fotografii.

  Odrůdy a odrůdy rostlin

  Kobei je známý rychlým růstem, vývojem a silným kořenovým systémem. Je charakterizována komplexními zpeřenými listy rozvětvenými na koncích v anténách a stonky, jejichž délka někdy dosahuje více než 6 m. Kromě toho má Kobei velké krásné květiny ve formě zvonků s vyčnívajícími tyčinkami. Jejich jemná bílá nebo fialová barva nezanechává nikoho lhostejného.

  Celkem je zde 9 druhů kobei. Nejoblíbenější je lezení kobei, které jsou v lidu stále nazývány mnišskými zvony. Její dlouhé výhonky se drží na svých anténách za všechny stávající překážky. Listy rostliny jsou otevřené, jsou schopny vytvořit atraktivní zelený koberec. Květiny dosahují průměru 8 cm a mají božskou vůni. Kultura doslova za pár let má čas konsolidovat určitou oblast a rok může být vysazen každoročně na jakémkoli místě, které je pro vás výhodné.

  Kobei, výsadba a péče, která se nezdá být obtížná ani pro začátečníky, zdobí svojí přítomností jakýkoli nádvoří, udělá to pestrý, živý a atraktivní. V otevřeném terénu jsou sazenice obvykle vysazena v květnu až červnu, kdy je již teplé počasí. Je lepší vybrat pro ni otevřené, nezaneprázdněné místo s dobrou, úrodnou půdou. Zařízení, které jsou špatně zasažené, jsou chladné poryvy.

  Pro výsadbu ve vzdálenosti 50-100 cm od sebe kopání jámy, jsou pokryty směsí humus, rašelina a trávník. Vložili kobey, vložili je a ponořili je trochu.

  Rada. Předem nainstalujte podpěry, aby se rostlina mohla postupně zvedat a nerozšířit se na jiné plantáže.

  Nic nebude zdobit ploty a ozdobné budovy jako nádherný Kobei. Péče o ni je založena na pravidelném mírném zalévání, včasném uvolňování půdy a samozřejmě i při odstraňování škodlivých plevelů.

  Poprvé po výsadbě by měl být kobée chráněn dvěma vrstvami netkané izolace. Pokud jsou vrcholy rostliny zmrzlé - je lepší je řezat, přispěje to k dalšímu větvení Kobée. Kobéský květ začíná v červenci a až do pozdního podzimu.

  Sběr semen pro další výsadbu je velmi problematický, protože v naší klimatické zóně nezrají. Klíčení je pouze 30%, takže je lepší je koupit ve specializovaném obchodě. Chcete-li zachránit rostlinu až do příštího roku, v říjnu je třeba její výhonky vystřihnout, vykopat keř a přesunout ji do prostorné krabice. Skladování je uloženo v chladné a tmavé místnosti a příležitostně zalévá rostlinu. Po skončení mrazů se kobée vysazuje na otevřené půdě.

  Mladé rostliny by měly být krmeny dusíkatými hnojivy každý týden. Začněte dělat hnojení může být již od prvních dnů života kultury. Při vzhledu pupenů bude zařízení vyžadovat fosfor a draselná hnojiva. Také kobeju lze oplodnit humátem a minerální vrchní obvazy se střídají s organickými, například s roztokem plísně.

  Semena kobée se vysévají v období od února do března, dříve namočené do speciálního růstového stimulátoru. Každé osivo se doporučuje vysévat do samostatného skla. Nahoře jsou posypány tenkou vrstvou půdy. První výstřely se objeví po 2-3 týdnech. Tento proces můžete vidět na další fotografii.

  Rada. Chcete-li získat první výhonky co nejdříve, jen vyklítím semínka před hrncem.

  Přibližně v dubnu se začnou objevovat první listy. Pak je třeba sadby dobře napojit, pečlivě vytáhnout a ponořit do samostatných nádob. To zajistí normální vývoj rostliny podzemky.

  Před vysazením na otevřené půdě potřebují sazenice určitou kalení. Mohou být například čas od času odebírány, postupně zvyšovat čas. Kromě toho lze reprodukci provádět pomocí řízků a jejich výsadou dříve ve vlhkém písku. Silné sazenice jsou přemístěny do otevřené země s příchodem tepla.

  Nebezpečí pro kobei tvoří roztoči a mšice. V boji proti nim ošetření roztokem potasového zeleného mýdla nebo šamponu z blech s fytophytem. Špatný drenážní systém může způsobit vzhled koně.

  Kobeja: kombinace s jinými rostlinami

  Kobei, dlouhodobá i jednoroční, se stane jasnou a jedinečnou výzdobou jakéhokoli místa, zejména v kompetentní kombinaci s jinými rostlinami. Pro ni jsou petunie, verbena, lobelie dokonalé. Pokud kreativně přistupujete k tomuto problému a propojíte svou představivost, můžete získat fantastický výsledek.

  Krása Kobée nezohlednila moderní design krajiny. Pokud je umístěn na jižní straně domu, u altánu, pak pomocí speciálních mřížek můžete vytvořit skutečně zelenou scénu. Zasazený v blízkosti plotu, kobei rychle rozkročí a vytvoří krásnou původní stěnu nebo oblouk. No to bude vypadat a zasadit do hrnců. Taková vinná réva může být účinně rozdělena do dvorního dvora na podmíněné zóny, zdobí květinové záhony a oživí exteriér. Vynikající využití Kobei můžete vidět na ilustračních fotografiích.

  Druhy Kobei: fotografie

  • Balzámová zahrada - "Neprůchodný balzám": výsadba, pěstování a péče
  • Jak pěstovat nasturcium ze semen a kdy je rostlina
  • Arktotis - "Bear ear": výsadba, ošetřování a pěstování semen
  • Toreniya - "Na okně a na zahradě": výsadba a pěstování semen

  Pozorovací soutěž pro naše předplatitele!

  Hrajeme 10 sad automatického zavlažování "Gardena"

  Takže jednou za týden pošleme digest s nejoblíbenějšími články.

  * Můžete se kdykoli odhlásit od tohoto zpravodaje

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  27 + = 34