Komarovskiy zvlhčovač

Komarovskiy zvlhčovač

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

zvlhčovače: recenze, výhody a škody (Komorowski)

Hodnocení zařízení pro zvlhčování vzduchu se postupně zvyšuje, i když zpočátku zvlhčovadla poptávka po nepoužívá. Zájem o ně začala objevovat po mnozí lékaři začali doslova „push“ těchto zařízení, nabízet své vlastní programy, a povzbuzování pacientů k klinik. Dokonce i dnes Dr. Komárovský soustavně zdůrazňuje, že hydratační - ideální řešení, když dítě začne kašlat a hlen. Ale proč jsou hydratační považovány za tak efektivní a mnohotvárné?

Lékaři v současné době naznačuje, že hydratační - to není jen prostředkem ke zlepšení ovzduší a celý vnitřní klima. Jsou také velký vliv na zdraví. Nicméně, v první řadě se mluví o zdraví dětí, ne dospělé. Mohlo by se zdát, že chvála je určeno k těmto zařízením, spíše reklamě. Přesto, že je nesporné, že v důsledku provozu těchto moderních prostředků lze dosáhnout některé pozitivní změny ve zdravotním stavu a pohody.

Současná výhoda pozorovány při použití smáčedla, a to následovně:

 • ochranu proti vystavení suchý vzduch a prach, v něm obsažené, které jsou schopny dráždí sliznici a vést k rozvoji „štěkání“ kašle;
 • zlepšit přenos tepla, což je zvláště důležité pro děti, ve kterých tento proces probíhá v první řadě skrz kůži;
 • To dělá dýchání jednodušší a lepší, a to je v první řadě nutné pro onemocnění dýchacích cest;
 • poskytnutí odtok při studeném hlenu, zatímco urychluje proces hojení;
 • štít proti riziku vzniku alergií, je často pozorován v prachu u astmatiků, a dokonce i zdravých lidí;
 • udržet normální hladinu vody, která závisí mimo jiné na stavu pokožky.

Ve stejné době, zvlhčovače nejsou bez některých nevýhod. jsou spojeny se vzduchem u odpařovacího procesu, kterým dochází vlhčení. Hlavní poškození z těchto zařízení je snížena na vnikání vzduchu do různých nečistot, původně obsažených ve vodě. Zatím není jen škodlivé pro lidské zdraví, ale také přítomný v místnosti nábytku, protože se usazuje tytéž nečistoty vstupující vzduch. I když rozhodně mnohem nebezpečnější varianta - pronikání nečistot do plic.

Ne všichni spotřebitelé důvěřují informace, které jsou nabízeny výrobci zvlhčovačů. Proto je správným řešením by bylo získat podporu zdravotníků. Jeden z nejvlivnějších a známou - Dr. Komárovský. Jeho názor v této věci je zřejmé - zvlhčovač je prakticky nepostradatelné zařízení pro rodiny s dětmi. Udržuje vlhkost kolem 60%, se ukáže zmírnit stav dětí trpících nachlazení nebo trpí nachlazení.

I když Komorowski také řekl, že i bez zvlhčovače mohou dosáhnout požadovaného účinku, například pomocí umyvadlo vody, dodávané v blízkosti baterie v zimě. Teprve pak by bylo velmi obtížné sledovat úroveň vlhkosti. Ale i po zjištění kvality zařízení, Komorowski přesto doporučujeme čtení recenzí o tom. Pomohou poskytnout úplnější obraz.

„Výborný pomocník při péči o dítě“

Podle doporučení lékaře koupil zvlhčovač chránit dítě před přehřátím a alergie. Náklady zařízení je poměrně levná. Model, mimochodem, byl Ballu UHB-200. Ukázalo se, že je velmi snadno ovladatelná. Jeden dost plnění do zvlhčovače pracoval po dobu asi 6 hodin. Je pravda, že tam je nějaký hluk, ale to není v rozporu s spící dítě. Ublížit mé dítě, samozřejmě, nebylo ukončeno. Ale hlen a hlen odchýlit mnohem jednodušší. Obecně platí, že jsme spokojeni.

Rozhodli jsme se koupit zvlhčovač vzduchu asi před dvěma lety. Zpočátku používá zřídka. Pouze „pro prevenci“, kdy mnoho utopil v domě. A stejně jako všechno bylo dobré. Ale nějak jsme začali pozorovat, že po každém spuštění v určitém okamžiku, všichni členové rodiny se objevila něco jako horečka. Hrabal se v hodnocení a našel děsivé informace: Ukazuje se, že filtr zvlhčovač může hromadit bakterie! Teď to není v ceně.

Loni v zimě, byt je velice nadšený. Vzhledem k suchému vzduchu, který je nemožné dýchat, jsme se rozhodli koupit zvlhčovač vzduchu. Volba padla na ultrazvukovém modelu z Polaris. V zásadě je všechno v pořádku s tímto přístrojem. Dýchání se stala jednodušší, žádné další květiny vadnou. To je jen na noc opustit to je nemožné - Shumit takže spánek je nemožné. Zbytek - dobrá věc.

Komentáře 1

„Hlavní poškození z těchto zařízení je snížena na vnikání vzduchu do různých nečistot, původně obsažených ve vodě.“

Jedná se o významné negativní zvlhčovače, takže jsem váhal delší dobu, stojí za to, aby si je mohli koupit, nebo ne.

Pak jsem zjistil, že tam je zvlhčující látka, kde voda prochází speciální zpracování ultrafialovým zářením všechny mikroby a bakterie jsou zabiti.

Tento Dyson AM10. Kromě tohoto rozdílu, stále má mnoho dobrých vlastností: rychle a rovnoměrně zvlhčuje může sám automaticky vybrat požadované vlastnosti vlhkosti, bezpečný, snadno ovladatelný, může pracovat jako fanoušek, atd

Dr. Komárovský o tom, jak si vybrat zvlhčovač

Správná vlhkost vzduchu v místnosti, kde dítě žije, a to nejen poskytnout mu ochranu před viry a alergií, ale také rychleji zotavit, pokud se nemoc ještě nedošlo. To bylo opakovaně řečeno, rodiče respektovat pediatr a autor mnoha knih a článků o zdraví dětí Jevgenije Komárovský.

Mnoho matek a otců, poslech na radu lékaře a snažila se zvlhčovat vzduch v dětském pokoji s pomocí nádrže vody, akvárium, vodní páry, mokré ručníky visí na chladič. Dříve nebo později přijde pochopení, že je to jednodušší a levnější koupit speciální zařízení - zvlhčovač vzduchu. O tom, jak ji zvolit a jak používat, říká Eugene Komorowski.

Sliznice nosu a nosohltanu plnit důležité ochranné funkce. Produkují sliz, který je schopný vazby viry zpomalit jejich šíření.

V případě, že hlen vyschne vzhledem k tomu, že dítě dýchá suchý vzduch nebo během rýma dýchá ústy, biologická tekutina, změnit svou konzistenci, stává nebezpečný pro dítě. Vysušená nosní sliznice skvělý start do cítit bakterie.

Mnozí rodiče si všimli, že současná hlen jednou transformován do husté zeleně. To je důsledkem nesprávné vlhkosti.

Dítě, které se neustále dýchá suchý vzduch, často nemocné s akutními respiračními virovými infekcemi.

V průběhu nemoci mají mnohem vyšší riziko komplikací. Faktem je, že pokud kašlete průdušky, které jsou také aktivně rozvíjet ochranný tajemství proti virům, začne vysychat bronchiálního hlenu, je s velkou pravděpodobností vést k zánětu průdušek. Pokud vysušeny hlenu začne zasahovat do plicní výměny začne zápal plic.

Vlhký vzduch při chřipce nebo SARS nemoci je obecně jedním z hlavních „drogy“: virové infekce ustupují rychleji, a imunita je vyškolen rozpoznat viry a konfrontovat je, když pacient vdechuje vlhký vzduch, pít hodně tekutiny. Nicméně, žádné další léky z lékárny k nákupu je obvykle není nutné.

Děti, které dýchají zvlhčený vzduch nestačí, často trpí různými alergiemi. Jsou těžší než přenos tepla, která doprovází různé nemoci již nemocný, jejich imunita podstatně slabší vrstevníky dýchat vzduch s relativní vlhkostí 50 až 70%. Je to právě tato hladina vlhkosti Komorowski doporučuje podporu dětského pokoje.

Chcete-li zjistit, jak indoor vzduch je nasycen vlhkostí, by měla mít zařízení - vlhkoměr. V případě, že indikátor není „vydržet“ až o 50%, měli byste uvažovat o nákupu zvlhčovače vzduchu. Bude bez dalších okolků, shonu s pánví, sklenice s vodou a mokré ručníky vytvořit tu správnou atmosféru, v níž bude dítě vyrůstat zdravé.

Poškození od zvlhčovače bude pouze v případě, kdy rodiče jsou hrubě porušují její pravidla provozu. V případě, že dětský pokoj je vlhkost vyšší než 75-80%, bude to mít negativní dopad na jeho pohodu a zdraví.

Typy zvlhčovačů - klady a zápory

V současné době v prodeji existují tři typy zvlhčovačů:

Parní zvlhčovače podle principu akce připomínající konvic: voda začne ji odpařit do spotřebiče se zahřívá k varu dvě elektrody. Jedná se o nejlevnější a nejdostupnější možností domácích spotřebičů.

Při výběru zvlhčovač, zkontrolujte, zda je vybaven speciálním vlhkosti čidlem, který instruuje zařízení, jakmile se dosáhne předem určené požadované pokojová vlhkost odpojit. Pokud takový část jeho hydratační ne, bude muset koupit samostatně, což není příliš pohodlné a drahé.

Mezi nevýhody parní zařízení může znamenat vysokou míru spotřeby energie. Ale ve zbytku tohoto typu zvlhčovače je velmi vhodná pro dětské pokoje - to je nejproduktivnější, rychle a jednoduše vytvoří požadovanou atmosféru, není potřeba mu kupovat spotřební materiál. Produkt funguje jednoduše: se naplní vodou a nádoba je otočen do elektrické zásuvky.

Je třeba mít na paměti, že hydratace probíhá s horkou párou, a proto je třeba umístit zvlhčovač tak, že dítě v žádném případě nemohlo dosáhnout.

Ultrazvukové zvlhčovače jsou dražší než páry, ale mají další výhody. Tak, při nižší spotřebě energie, tato zařízení ukazují dostatečný výkon.

Princip fungování takového zařízení složitější: je použit piezoelektrický krystal ultrazvukové záření, elektrické oscilace jsou mechanické. Výhodou této techniky - v malých rozměrech, mobilita rozprašovače, pomocí kterého pára mohou být do libovolného směru.

Se všemi výhodami ultrazvukových zvlhčovačů docela vybíravé v případě, že často nalít příliš tvrdou vodu, filtr se rychle nepodaří. To může vést k tomu, co je na nábytek a tapety padne bílou sraženinu. Kromě toho jsou náhradní filtry pro přístroje nejsou levné.

„studené“ hydratační - nejdražší. Tento název se dostali k principu akce, ve kterém je suchý vzduch, který je k dispozici v místnosti na chvíli dovnitř přístroje se čistí. Uvnitř je vlhká náplň, průchodem, jímž je vzduch nasycen vlhkostí a ochlazuje.

Výkon této techniky je závislá na počátečním obsahu vlhkosti. Čím vyšší je, tím pomalejší jednotka pracovat, protože v intenzivní hydrataci nedává smysl. Proto je takový „smart“ hydratační bude vždy udržovat optimální úroveň samotného vlhkosti, bez zásahu do domácnosti.

Takové zařízení je velmi náročná na kvalitu vody, která bude smáčen filtr. filtr příliš tvrdá voda přinese selhání. Tak to je nejlepší používat destilovanou vodu nebo další peníze na nákup speciální kazety, které jsou „schopni“ změkčit tvrdou vodu a demineralizované ji.

Tento zvlhčovač neprodukuje proudy páry, jako předchozí dva typy, ale proto, že dítě nemá zájem. Další výhodou - zvlhčovač vzduchu nasycené mastné kyseliny nejen vzduch s vodou, ale také čistí ji, protože se pracuje s menšími částicemi.

Studené zvlhčovače spotřebovávají elektrickou energii, stejně jako ultrazvuk. Nicméně, jejich výkon je nižší než u ultrazvuku, ale oni jsou na samoregulaci.

Méně zařízení je to, že je schopen zvýšit relativní vlhkost vyšší než 60%. Kromě toho je životnost filtru - ne více než 3 měsíce, takže minimálně 4x ročně budou muset kupovat spotřební materiál a změny.

Spustit výběr zařízení pro dětský pokoj by měl být měření.

V obchodě budete muset přijít s kusem papíru, který bude obsahovat:

 • Plocha místnosti;
 • výška stropu;
 • stručný popis typu místnosti (kolik oken, které jsou vyrobeny ze zdi, kolik na pokoji čalouněného nábytku, rostliny).

Je také žádoucí, aby říci prodávajícímu, jak často můžete měnit vodu v přístroji. Máte-li sedět doma, nádrž může být malý velikostí, ale pokud rodiče celý den v práci, a dítě v zahradě, to je lepší, aby se zařízení s velkou kapacitou pro přidání vody často.

Jevgenij Komárovský říká, že nejtěžší při výběru úložiště vyhodnotit zvukové efekty, což hydratační. V prostoru velkého nákupního centra nebo jiného typu zařízení, jako jsou, žádný hluk. Ale to bude použit v ložnici, včetně práce v noci. Je důležité, že zařízení pracuje tak tiše, jak je to možné.

Pokud máte na výběr hydratační poprvé, to není jen vzít drahý a technicky složitý model říká, že Komorowski. Začátečníci nepotřebují kopii ovládacího panelu „palubní počítač“, což je množství dalších funkcí. Chcete-li začít stačí pochopit, jak přístroj používat a co to potřebné této konkrétní rodiny.

Stejně důležité hrát recenze od jiných rodičů, kteří lze nalézt na internetové adrese rodičovských fórech. A nejdůležitější věc, kterou by si měl uvědomit mámu a tátu, kteří uvažují o výběru takové zařízení, nemůžete dostat nemocný od zvlhčovače, můžete dostat nemocný od jeho nepřítomnosti. To platí zejména pro rodiny s dětmi, kteří žijí v mírném podnebí, kde jsou zimy - těžká a léty - horké.

Kde šest měsíců pracovní ohřívače, a pak ovládat klimatizaci, vzduch je vždy hodně země předpisy, což znamená, že musí být navlhčené. Ať je to jednodušší, než zavlažovat nosní sliznici, když je dítě nemocné.

Dr. Komárovský radí, aby nevedl zvlhčovač doma v ceně: práce by mělo pouze tehdy, pokud by došlo ke snížení vlhkosti a stává se méně než 50%.

Ze všech typů zařízení Jevgenij Komárovský doporučuje páry a ultrazvuku. Kromě toho, pro kojence není velký rozdíl, který z těchto zařízení koupí rodiče. Děti, které už jdou nahoru a jen vydržet, potřebuje bezpečnostní zařízení, jako je například ultrazvuk.

Níže si můžete prohlédnout video z Dr. Komárovský, ve kterém vysvětluje, co se zaměřit při koupi zvlhčovače.

lékařský publicista, matka 4 dětí

Podělte se s přáteli

Všechna práva vyhrazena, 14+

Kopírování materiálů stránek je možné pouze v případě instalace aktivní odkaz na našich webových stránkách.

Může vyvolat kašel zvlhčovač

Když osoba kašle sužován nepříjemných příznaků. Zvlášť těžké nepřetržitého děti: jsou vrtošivý ztrácejí chuť k jídlu, špatně spí. Mnozí lékaři říkají, že kašel dojít v důsledku velkého suchého vzduchu v místnosti a doporučit, aby hydratují. Někdy však, vysoká vlhkost vzduchu způsobuje zvýšení záchvatů. V tomto článku budeme hovořit o tom, zda je zvlhčovač vyvolat kašel a proč?

V zimě, mnoho z nich se potýkají s tím, že ve svých bytech nebo domech jsou příliš suchý vzduch. Vzhledem k tomu začít podráždění nosu a krku, se může objevit ve spojení s nachlazením nebo infekce kašel.

Je důležité zajistit, aby vzduch nebyl příliš suché, jako v tomto případě delší dobu kašel suchý, bude hlen nebude moci vzdálit a lidé se komplikacím, jako je zánět průdušek nebo zápal plic.

Pro sledování tohoto parametru se doporučuje použít speciální vlhkoměry. Pokud je hladina vlhkosti je nižší než přijatelný, je nezbytné, aby uplatnil zvláštní opatření. Chcete-li to provést, je nutné větrat místnosti, dělat mokré čištění. V současné době velmi populární jsou speciální zařízení, která zvlhčovat suchý vzduch.

Pediatři se domnívají, že zvlhčovač při kašli u dětí má jen pozitivní účinky. Nicméně, toto není vždy případ, Taková zařízení mají své nevýhody:

 • za použití ultrazvukové zvlhčování vzduchu osoba vyskytne závažná kašel, zvýšenou tělesnou teplotu, závažné komplikace rozvíjet;
 • Velmi často se na nábytek lze vidět stopy bílého plaku;
 • Voda by měla být mění každý den;
 • když se nepoužívá, musí být zcela suché uvnitř;
 • speciální postup je nutné antimikrobiálních látek.

Velmi často se člověk tváří v tvář skutečnosti, že dramaticky objevil kašel od zvlhčovače, tělesná teplota stoupá. Tyto problémy se projevují jako spontánní, stejně dobře a testovány po ukončení používání přístroje. S tím, co může být připojen, a jaká opatření by měly být použity?

Názor a rada Dr. Komárovský kašle od zvlhčovače u dětí

Jak již bylo zmíněno výše, pediatři se doporučuje používat hydratační při léčbě kašle u malých dětí. Mají nepopiratelné pozitivní aspekty, které vám pomohou rychle mění ze suchého kašle za mokra a podporují rychlé hojení dítě. A co to myslel Dr. Komorowski?

Eugene O. uvádí, že dítě s SARS vlhkost by měla být alespoň 50-70%, jinak se zvyšuje riziko vzniku komplikací. K udržení tohoto ukazatele se běžně doporučuje použít ultrazvukový zvlhčovač vzduchu. V současné době existuje mnoho značek a výrobci těchto zařízení, a každý může najít nejvhodnější pro něj.

Je velmi důležité dodržovat všechny pokyny body do nástrojů: pravidelně měnit vyměnitelných kazet, mytí vodou jednotku. To pomůže snížit riziko zvlhčovače patogenů.

V zásadě platí, je-li správně používány, ultrazvukový zvlhčovač nezpůsobuje žádné komplikace. Nové nebo zhoršující se kašel útoky je možné pouze v případě nesprávné fungování přístroje. V tomto případě se doporučuje, aby se z ní vodu v sanitární a epidemiologické laboratoře pro bakteriologické analýze.

V případě, že patogenní mikroflóry je nutné dezinfikovat zvlhčovače a prostor, ve kterém je používán. Proto je otázka, proč ze zvlhčovače kašel, můžete dát jednoznačnou odpověď: protože nesprávné fungování přístroje.

Při výběru zařízení se nevyplatí šetřit, je lepší dát přednost dobrých výrobců. Tato skutečnost je zvláště důležité při léčbě mladých pacientů, protože riziko komplikací je v tomto případě velmi vysoká.

Kromě zvlhčovače ke zvýšení vlhkosti v místnosti pomocí pravidelných vinutí, mokré čištění. Také můžete pověsit na baterie mokrým ručníkem, který, jak sušení bude zavodnění vzduch v místnosti. Nejjednodušší způsob, jak se stříkající vodě ze stříkáním. To může být provedeno s dítětem v podobě her.

Hladina vlhkosti v místnosti má velmi důležitou úlohu v léčbě nachlazení a infekčních onemocnění. Pro sledování tohoto parametru se doporučuje zavěsit na pokoji věnován vlhkoměrem. Odborníci doporučují používat speciální ultrazvukové zvlhčovače, které pomáhají, aby se dosáhlo požadované úrovně 50-70%.

V tomto případě je jisté, že v souladu se všemi požadavky pro jejich použití, aby pravidelně měnit vodu a rukojeť dezinfekční prostředek. Pouze v tomto případě tyto prostředky jsou účinné a snížit riziko komplikací.

Referenční hlavní ORL onemocnění a jejich léčbu

Veškeré informace na webových stránkách, je populární, studie si nečiní nárok na absolutní přesnost z lékařského hlediska. Léčba musí být nutně provedena kvalifikovaným lékařem. Účast na sebe, můžete si ublížit!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

12 − = 9