Kombinovaná dům z kamene a dřeva projektů

Kombinovaná dům z kamene a dřeva projektů

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Projekty domů, v kombinaci dřeva a kamene: tradice a nové technologie

V poslední době se získávají na popularitě výstavbu bytových domů na slavné hoře v alpských oblastech techniky. Tento kombinovaný dům z kamene a dřeva. Projekty s garáží a technické místnosti, možnosti sklepních a řadou moderních materiálů, aby bylo možné postavit plnohodnotnou dvoupodlažní rodinný dům.

Výhody staré stavební techniky

Zpočátku spojené domy z kamene a dřeva (projekty a překládat) se objevil v alpských horách. Za prvé, za jediným účelem praktické nižší, v přízemí je stanoveno z trosek, které v hornatém terénu je vždy dost. Za druhé, tak stěny z kamene ve styku s zimě sněhu neohrožuje nadměrné hydrataci a degradaci. Tradičně, první patro bylo přiděleno na základě hospodářských potřeb a žijící ubikace byly umístěny na druhém. Horní vrstva byla postavena ze dřeva, která si zachovává dobře teplo. Tam jsou ložnice, pokoje a jiných ubytovacích zařízení.

Takové postupy výroby, domácích projektů v kombinaci s kamenem a dřevem, byl široce používán obchodníky v městech předrevoluční Rusku. Sklad se zbožím a obchod se nachází v dolní části, a rodina žila na vrcholu, pohodlnější úrovni. To poskytuje nejen komfortní ubytování, ale také zachování cenného majetku v případě požáru.

Jak, aby se starý dům nový, prostorný a moderní

Rekonstrukce a zvětšit plochu starého, ale dobrého chalupě může být nejen prodlužovací křídla. Projekty domů, v kombinaci s kamenem a dřevem, nabízejí příležitost k modernizaci domů, zvýšení počtu podlaží budov a zachování spodní stěnu. Je důležité dodržovat na specifickou sekvenci v použití materiálů: horní struktura by měla být snadněji nižší. Doporučujeme použít tyto dvojice:

 • kamene nebo cihel + celá polena nebo dřevo;
 • dřevěný rám + podlahy;
 • monolit + SIP.

Jedním z nejdůležitějších požadavků, které musí splňovat projekty domů, v kombinaci s kamenem a dřevem - správný dokovací horních a dolních vrstev. Umístění nosných stěn obou podlažích musí nutně shodovat. V opačném případě bude provoz struktury nevyhýbá nepříjemné následky. Při dokování vnější stěny z různých materiálů, je nezbytné, aby byla zajištěna spolehlivost, izolace a parotěsná zábrana přechod.

Materiály k nahrazení tradičních

Kombinovaná dům z kamene a dřeva, projekty, které nabízejí stavební firmy dnes budují v různých klimatických pásmech. S ohledem na charakteristiku zem, zvedněte formu nadace: pásku nebo hromadu. Místo toho nyní používají kamene, cihel, pórobetonu, arbolit nebo bloky z porézních keramických.

Celé protokoly z rozpočtu hospodářství nahradit Vrstvené dřevo nebo SIP panelů.

Aranžování v suterénu garáž, kotelna nebo kuchyně, ložnice, koupelny, dětské pokoje a další ubytovací zařízení jsou tradičně umístěny na ně: a pohodlnější a teplejší a útulnější.

Jaké další výhody dělá technologii Alpine

Stavba dvoupatrové chaty - to je drahé. Prakticky všechny kombinované domy z kamene a dřeva (projekty, fotky, skutečné budovy) jsou příkladem toho, jak lze snížit náklady. Kromě úspory nákladů, tato technologie má několik výhod:

 1. Stěny jsou vyrobeny ze dřeva, postavené na vysoké, okapy jsou chráněny před vlhkostí přírodní srážky.
 2. Zvýšení struktury využitelné plochy je možné snížení skutečných nákladů.
 3. Projekty domů, v kombinaci s kamenem a dřevem, aby jejich obyvatelé žít v chladném létě iv zimě - teplé.
 4. Za prvé, těžký podlahová konstrukce zajišťuje požární bezpečnost a stabilitu, druhý - hojnost světla, čerstvého vzduchu a šetrnosti k životnímu prostředí.
 5. Originál a krásný exteriér architektura budovy.

Pomocí kombinace moderních stavebních materiálů a stavebních pravidel popsaných vysokohorské chaty, aby bylo možné postavit krásné, pohodlné a krásný dům na staré, léty ověřenou technologii.

Populární projekty kombinované domy z kamene a dřeva

Soukromý, krásný prostorný dům, postavený s vlastníma rukama, přitahuje mnoho. Ale je to jedna věc snít o svém vlastním domě, a něco zcela jiného vybudovat strukturu od základů až po střechu. V současné době velmi populární jsou obytné domy, vytvořené z kamene a dřeva.

Styl chata nabírá na síle a stává módním trendem ve stavebnictví. Návrháři nabízejí celou řadu vzorů Kombinované domů, které patří k elitě, průměrná a ekonomické třídě. Ve většině případů se budoucí majitelé vlastního bydlení se zajímají o low-cost projekty kombinovaných domy z kamene a dřeva.

Kromě nízkých nákladech, kombinoval house chata z kamene a dřeva láká mnoho výhod. Mezi nimi je třeba uvést:

 • Trvanlivost.
 • Vysoká úroveň odolnosti, síla.
 • Požární bezpečnost.

Plus, dřevěné konstrukce jsou odlišeny komfort a udržování tepla. A ve spojení s zdiva, tato struktura vypadá krásně, zdravě. Chcete-li používat tyto materiály nejsou plýtvání, mistři doporučujeme přemýšlet o způsobech, ve kterých volby budou použity. Nejpopulárnější je kombinovaný projekt domu ve stylu horské chaty.

Kombinované projekty domů jsou různé. Hostujícími umělci tvrdí, že ne všechny z nich úspěšně. Například, provedení, ve kterém se staví první cihel, a pak se nanese dřevěné obložení může nakonec vést k poškození materiálu. Nezapomínejme, že cihel a dřeva, mají odlišný koeficient tepelné roztažnosti. Pokud zdivo dýha dřevo správně, mezi materiály je třeba dodržet dostatečný odstup. Ale v průběhu doby, v daném prostoru může být dostal hmyz a hlodavce.

Reverzní varianta, ve které je dřevěná konstrukce potažené cihla. Ale permutace pořadí použitých materiálů, podstata se nemění. Mezi vrstvy materiálu může být vytvořena forma, houba, kůrovci žít.

Recenze kombinovaných domy z kamene a dřeva na klíč tvrdí, že optimální kombinace materiálů - podlahy, jak je znázorněno na fotografii. Například projekt této struktury může vypadat například takto:

 • První patro - zděná budova, v níž sídlí technická místnost - kuchyň, jídelna, kotelna, pokoj pro hosty s krbem.
 • Druhé patro - dřevo. Zde je umístěna ložnice, školky, pokoje. Delikátní vůně dřeva přispěje k relaxaci a klid.

Hostujícími umělci tvrdí, že projekt vytvořit perfektní kombinaci domu, je třeba vzít v úvahu požadavky a přání zákazníka. V každém případě velitel musí informovat majitele o budoucnosti, je lepší hledat nástroje na přízemí. S ohledem na snadnost dřevo, to nemusí být zhotoveny z tohoto materiálu v prvním patře. Opěrných zdí musí být vyrobeny z kamene, takže dům byl celkově silný a spolehlivý.

Kombinovaný dům kámen strom klíč v ekonomické třídě může být postaven z vyztuženého betonového základu, keramických cihel a borového dřeva. Vzhledem k tomu, dvoupodlažního domu, schodiště uvnitř budovy je základním předpokladem.

Výborný výběr - dřevěné schodiště uvnitř domu a pevný - venku. Perfektní doplněk ke struktuře, druhá je podkroví, který je podobný dekorační barevné výzdoby stěn prvního patra.

Návrh rozpočtu kombinovaných domy z kamene a dřeva ve stylu horské chaty, musí zahrnovat prostornou terasu. Tento stavební prvek je charakteristickým znakem takového bydlení. Dalším základním prvkem úspěšného projektu ve stylu horské chaty, je přítomnost v domě ploché střechy s širokým rozpětím křídel. Díky tomuto řešení, chráněné dřevo konstrukce před vlhkostí a srážení.

Stavební projekt, ve stylu horské chaty, musí být mírný sklon střechy. Pouze tímto způsobem, v zimě sníh se hromadí na střeše, který bude sloužit jako další izolační vrstvy. Nicméně, majitel musí zajistit, aby sníh nehromadí příliš mnoho. Po dalších hmotnosti může vést k poškození střechy.

Na fotografii kombinovaných domy z kamene a dřeva je možno vidět, že víčko je vždy postaven z kamene. Toto pravidlo se musí dodržet při vytváření libovolné kombinace konstrukce. Kámen nebo cihla snést zatížení, které je nevyhnutelné při stavbě druhého patra.

Stavět spolehlivý uzávěr, se nedoporučuje pro obložení fasády syntetických materiálů. Pokud je to možné, přední stranu a konec vyrobené z přírodních materiálů. Toto pravidlo je zásadní v rámci procesu budování současnou chatu.

Kombinovaný dům na klíč z kamene a dřeva, jsou skvělým řešením. K takové struktuře bude trvat mnoho, stává praktický a spolehlivý domácí doporučují striktně dodržovat doporučení mistrů.

Poloha odborníci tvrdí, že pokud jsou v první řadě za použití kamene a na stavbu v horních patrech - dřeva. V tomto případě, v prvním patře vybavená technická místnost, a horní - pro obývací pokoje a společenské místnosti.

Dodržování jednoduchých pravidel, můžete rychle a efektivně vytvářet robustní konstrukci ekonomické třídě.

Výhody a nevýhody spojené domy z kamene a dřeva, konstrukční prvky

Výstavba kombinovaných domů splňují moderní trendy. Lidé se snaží, aby jejich majetek spolehlivé, odolné a šetrné k životnímu prostředí. Struktura kamene a dřeva zcela splňují tyto požadavky. Jsou velmi praktické a jsou stále oblíbenější mezi soukromými developery. Co byste měli vědět, než vypracování projektu, jaké jsou výhody a nevýhody tohoto typu domů, experti nám říkají.

Kombinovaný domov: co to je

Tento typ staveb - nevím jak. Dokonce i během doby Kyjevské Rusi si všiml, že tyto domy jsou trvanlivé, lehké, odolnější vůči ohni a teplu lepší milovat. Jak technologie se stala více materiální kombinace změn spojených domů. Nicméně, kámen a dřevo jsou nejblíže k ideálu.

Dvojdílné domy mají zpravidla 2 podlaží. Podzemní úroveň je postavena z pevného kamene, který se nebojí požárů, silného větru, srážek, podzemních vod a bohatého slunce. Kamenný základ domu je navíc vynikající oporou pro druhé patro, které je shromažďováno ze dřeva. Tento paprsek přispívá ke zvýšení energetické účinnosti konstrukce, dává pohodlí, krásu a pohodlí. Může být několik typů, v závislosti na účelu:

 1. Lepené. Jeden prvek se skládá z mnoha tenkých lepených lamel z druhů jehličnanů.
 2. Neprofilovaný. Obvyklá lišta získaná po zpracování logu na pila. Nejlevnější z možností výstavby.
 3. Profily. Má drážky a výčnělky pro spolehlivé upevnění a zlepšení tepelné izolace u kloubů. Má jasné nastavené parametry.

Mezi projekty složených soukromých bytů je v nabídce styl chaty - švýcarské ovčince s charakteristickými velmi prominentními okrasnými římsami. Forma chaty nebyla bez důvodu. Umožňuje maximální konverzi slunečních paprsků na tepelnou energii. Druhá dřevěná podlaha tohoto domu je podkroví.

Pozor prosím! Další možnosti kombinace s dřevem: beton, pěnové bloky, bloky z expandované hlíny nebo železobeton.

Výhody a nevýhody kombinovaných domů

Popularita takových domků je vysvětlena velkou převahou pozitivních charakteristik než negativní. Tento typ konstrukce je skutečně docela praktický. Jeho výhody:

 • lehká konstrukce, snížení tlaku na základy (ve srovnání s obvyklým kamenem nebo cihlovým domem);
 • možnost výstavby na místě s těsným podzemním vodním stolem;
 • trvanlivost;
 • možnost erekce pomocí moderních ekologických materiálů, bezpečné pro životní prostředí;
 • široký výběr designových řešení spolu s vysokou estetikou;

 • ekonomika;
 • vyšší požární bezpečnost (ve srovnání s budovami pouze ze dřeva nebo moderních hořlavých materiálů);
 • zvýšená ochrana proti vlhkosti;
 • funkce druhého podlaží-termos: v teple bude chladné, ve studené - teplejší.

Nevýhody dvoudílných domů nejsou tak mnoho:

 • strom slouží méně než kámen;
 • kamen a dřevo mají velmi odlišné fyzikální a technologické vlastnosti, a proto mohou po těžbě při těžkém mrazu nebo teple vzniknout potíže;
 • Dokonce i v kombinaci s nehořlavým sousedem zůstává tyč hořlavým materiálem.

Kámen není tak lehký jako pěnové bloky nebo stavební materiály z expandované hlíny. Takový dům by měl být dále posílen z prohnutí vysokého základu. Nicméně kombinované bydlení je volbou pro ty, kteří si nemohou dovolit dvoupatrovou chalupu. Také architekti doporučují tento typ konstrukce, jelikož v důsledku těžkého zatížení může vznik 2-podlažního cihlového nebo kamenného domu prasknout nebo způsobit zkosení. Ve skutečnosti pro budování poměrně základního základu pro jednopatrovou budovu.

Rady specialistů na navrhování složitých domů

Designový přístup v uspořádání místností může být jakýkoli, ale obvykle se hodí do přirozené přirozené koncepce. Fasáda domu také obvykle není dodatečně pokrytá - čím přirozenější vypadá textury, tím lépe. Kamenná část může být dodatečně vyzdobena ve venkovském nebo jiném směru a zdobí paprsek řezbou.

Tam jsou výjimky, při použití moderních obkladových materiálů, obě podlahy vedou k jednotnému stylu dekorace. Ale v tomto případě nezapomeňte na různé vlastnosti materiálů. Za pár let bude obličej vypadat dobře, na druhém nebude držet.

Při přípravě projektu není důležité, aby velikost bytu. Na fotografii můžete vidět zcela odlišné velikosti a designové chatky. Stav půdy je také málo důležitý. Hlavní věc je, že by země neměla být zaplavena a mohla by odolat jednopatrovému kamennému domu.

Výstavba takové budovy trvá poměrně málo času. Hlavním obdobím bude nalévání, sušení základů a zvedání kamenných zdí. Lehčí dřevěná úroveň je mnohem rychlejší: nevyžaduje dekoraci. Přinejmenším poprvé můžete žít s holými dřevěnými stěnami, zatímco vyložíte dolní podlahu. Dokonce i před vytažením špachtle nebo obkladových panelů provádějte komunikaci. Doporučuje se, aby měli pouze jedno podlaží.

Pozor prosím! Kombinace v dvoupodlažním domě s prostorami pro podnikání a život je docela náročná. V přízemí majitelé vytvářejí komerční prostory a nahoře žijí, dělají samostatný východ a komunikaci.

Kombinace materiálů v bytové výstavbě otevírá široké možnosti pro stylový design. Můžete si udělat dům pro každý vkus. Abyste nebyli zklamáni výsledkem, pracujte pouze se zkušenými staviteli.

 • Výhody, vlastnosti konstrukce rámového domu s podkrovím
 • Domy a vily z cihel: výhody a nevýhody materiálu
 • Dům ve stylu Wright - jednoduchost a originalita současně
 • Jak postavit dům z baru nezávisle: výběr materiálů, design, technologie stavby

Pozorovací soutěž pro naše předplatitele!

Hrajeme 10 sad automatického zavlažování "Gardena"

Takže jednou za týden pošleme digest s nejoblíbenějšími články.

* Můžete se kdykoli odhlásit od tohoto zpravodaje

Leave a Comment

Your email address will not be published.

94 − = 89