Kotoučová pila rukách videa

Kotoučová pila rukách videa

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vytvořit kotoučovou pilu s vlastníma rukama?

Okružní pila - to je pravděpodobně jeden z nejužitečnějších a potřebné nástroje pro zvládnutí na starosti soukromé bydlení nebo budování své vlastní dovolenou doma. Ve stejné době, mnoho mistrů zajímá, jak vytvořit kotoučovou pilu s vlastníma rukama, jak ušetřit na jejich nákup. Společnost dnes představila širokou škálu možností, z nichž každý řemeslník přidává něco ze svého vlastního návrhu. Nebudeme se zabývat při hledání všech dostupných možností a zvážit nejoblíbenější, které již udělali spoustu domácích tsirkulyarok.

Toto je možná nejvíce obyčejná forma vlastnoručně vyrobených kotoučových pil. Výhodou tohoto provedení - v jednoduché konstrukci. Nemusíte přemýšlet, jak převést otáčení motoru na vřeteno, jak uspořádat všechny potřebné struktury a řemenice atd - v mlýnku designu je to všechno již k dispozici. Samozřejmě, že pro konverzi do kotoučové pily by měl být použit dostatečně výkonný model, který bude poskytovat kvalitní segment. V zásadě platí, že převod sám se redukuje na výměnu brusného kotouče na sestavu pily a upevnění na pevném povrchu.

Nicméně, tam je taková možnost mají také své nevýhody:

 • na brusce nelze nastavit dostatečně velký průměr disku;
 • nástavec mlýnek je možné pouze ze strany, takže šířka pily lesem je omezen.

Tak to je nejlepší udělat kruhový pilový list z disku - to lze snadno připevnit ke spodní části tabulky přímo v centru a umožňuje použití větších kol. Chcete-li to provést, je nutné připojit chodidlo pily na desku stolu pomocí šroubů. Údržba a opravy strojů tohoto druhu bez ohledu na nezávislé produkce je lepší věřit odborníkům, aby se ochránili před zraněním.

To je silnější a proto více produktivní pily, aby bylo v účinnosti použité docela silné single motoru. Chcete-li pracovat s mimořádně hustého dřeva cirkulárky se doporučuje provést následujícím způsobem:

 • svařovaný robustní stacionární rám;
 • namontován na spodní straně zvedacího rámu menší velikosti, který je připevněn k distálnímu okraji smyčky k hlavnímu rámu a spojuje s předním regulátorem výšky hrany. Takový regulátor může být vyrobena ze svislé závitovým kolíkem a rotačního mechanismu, který bude měnit výškové polohy pily a výšce jeho výstupního disku na povrchu pracovní desky;
 • Také je potřeba připojení systému motoru a pily, musí být poskytnuty v konstrukci jednotlivých šachet a řemenovým pohonem.

Důležitým bodem - stůl pro dopravníky

Hlavní rozdíl od jednoduchého kotoučovou pilou kotoučová pila - to stojí. Proto musíme vytvořit speciální tabulku pro dopravníky.

Pro desky mohou mít silnou překližku 2 cm tlustý nebo pultu ze staré tabulky. To je označeno na spodní upevnění pilového kotouče a pro instalaci žeber, které jsou umístěny nohy stolu.

Dále je třeba se žebry po obvodu stolu. Je třeba je přilepená na lepidlem tesaře a zatáhněte svorky do sucha. Pak propojovací hrany jsou utaženy šrouby.

Tabulka nohy by měly být instalovány v tahu ke stolu byl stacionární během provozu - a to je pro kvalitu řezů velmi důležité. Dále budete potřebovat vodicí lištu, která bude opravit pozici obrobku na stole. To je zajištěno pomocí doků desky tedy paradoxně, že se může pohybovat, například, mohou být použity pro uchycení malého remcání.

V zásadě platí, že výroba stolu - to je malý. Je mnohem těžší přijít na to, jak vytvořit kotoučovou pilu s vlastníma rukama, ale pokud si dát celou záležitost dostatek času, bude vše jasné.

Stolní kotoučová pila s vlastníma rukama

Pro řezání dřeva, plastu, který se používá kruhovou pilu. Řezací své základny - plochý disk kovu s ozubeným vnějšímu okraji. Při výběru nástroje, každý se rozhodne pro sebe to, co potřebuje využití: stolní počítač, manuální převodovka, stacionární. Mnozí dávají přednost manuální volbu. Nicméně, v některých situacích, které chcete zamknout pilu. V takovém případě si můžete udělat stolní kotoučovou pilu s vlastníma rukama, které mají možnost opravit přístroj v případě potřeby.

Příprava nástroje a materiály

Rozhodování, aby se stůl pro ruční okružní pily nezávisle, je nezbytné zajistit dostupnost všech potřebných materiálů:

 • laminované překližky (9 nebo 11 mm), velikost 800 mm 800 mm;
 • 16 mm dřevotřísková deska nebo jiný potahový materiál vhodný pro konstrukce nádrže, velikost listů 400, 784 mm - 4 ks;
 • tyče 40 o 40 mm (délka závisí na způsobu instalace);
 • šrouby;
 • šrouby.

ručně kotoučová pila je vhodná pro takové tabulky. Zároveň musíme mít na paměti, že při připojování do hloubky tabulka řezání je snížena o 10-20 mm. Takže pily s malými koly nejsou vhodné pro takové tabulky.

Krok za krokem instrukce pro montáž na stůl kotoučové pily

1. Výroba krytu. List materiálu pro pouzdra je cut-k-velikosti: 400 mm 800 mm. Podrobnosti jsou upevněny pomocí šroubů a bary. Lepší postavit rassverlivaya dílů box pre externí. Výsledkem je obdélník bez dna a víka. Horní část tyče se následně používá k zabezpečení překližky list.

2. Příprava a zajištění horní části překližky. Štěrbiny. První z dýhy střihu 800 mm x 80 mm. Dále bylo provedeno měření referenčního boty pilového listu, které mají být namontovány na desce. Na zadní straně překližky pracovat značky. 2 vyžadují centrální osu. Bez nich žádná pokuta-značkovací. Potom se dýha je použita k označení odpovídající velikosti referenční boty. Pak se takové měření, která má kruhový průměr pila spodní kryt, jeho tloušťky, maximální vzdálenost od hran opěrné botky. V souladu se získanými rozměry dávat tagy a řezat s otvorem puzzle obdélníkové.

3. Nasaďte pilu na překližkovou desku stolu. Nejprve se ujistěte, 4 díry v botě. Průměr - 10 mm. Dále nastavte přístroj tak, že pracovní část znaku v řezaného otvoru. Je-li pila zarovnán, je třeba označit místo otvory. Tagy dělat v centrální části. Nástroj byl spolehlivý pro upevňovací šrouby je třeba radlice s tajným kuželovou hlavou (M8). Chcete-li je nainstalovat, budou muset postarat o kvalitativní prohlubování víčka, může být maximálně 1 mm ve volné formě.

Překližka je vyvrtán z vnější průměr výsledných otvorů musí být 8 mm, a pak se musí učinit zahloubení kapoty. Pokud jsou otvory připraveny, na pilový řezací stůl kruhový stanovila pilu, utáhnout šrouby na vnitřní straně matice s plastovými pěstitelů a pružných podložek.

4. Upevnění desku ke skříni. Tlačítko Start. Za prvé, ve vzdálenosti 30 mm, aby otvory v rozích překližkové desce. Pak je vyvrtán otvor ve středu tyče. Podrobnosti jsou spojeny s tvarovky ocelové M8 na18 mm. Na straně řádným souborem „start - start“. Uvnitř případě, že jsou dlažby rozvodnou síť a tlačítko na svorce nástroje.

5. Výroba opěrné nosníky. Jednoduchá tabulka kotoučová pila bude mnohem pohodlnější, pokud vybaven tvrdohlavý paprsku. Výkresy obsahují všechny potřebné velikosti. Nosník může být vyroben z překližky a zajistěte jej s nábytkem plného rozkládací. Výsledný paprsek má klouzat po povrchu pod úhlem &09deg; k řezné rovině s malou mezerou.

6. Důraz pro podélné řezy. Je vyrobena z hliníkové římsou. 150 mm od okraje na první vyvrtané otvory pro šrouby, a pak se provádí ze dvou řad šroubů upevňovací body k ose. Na křižovatce a pokračovat směrem šrouby ve vzdálenosti 30 mm, aby se otvory v 12 mm. Šrouby jsou utaženy ze spodních matic. A vysledovat linky dělat tonikum sloty, šířka je možné vidět na fotografii.

Další informace, jak vytvořit tabulku pro cirkulárky, můžete se podívat na video. To vám pomůže rychle a bez problémů s cílem zlepšit vybavení své dílně.

Udělejte si stolní kotoučovou pilu svýma rukama - a instalační příručka

Okružní pila - pohodlný a účinný nástroj pro stavební práce, s vysokým výkonem a ovladatelností. Ale při řezání většího množství dřeva pro práci s výkonným kotoučovou pilou docela těžké. Značně usnadnit Tento úkol může tabulka kotoučové pily, vyrobené vlastníma rukama.

Stolní kotoučová pila s vlastníma rukama

Snadno vyrobit tabulky mohou být vyrobeny z překližky a desek. Ruční okružní pila s nainstalována od spodní části desky stolu, a jeho hnací ozubené kolo se nachází v pultu slotu. Po zapnutí pilovým kotoučem začne otáčet, a při použití dřeva je jeho řezání. Maximální tloušťka zpracovaného dřeva závisí na velikosti disku a motorových pil. Při výběru nástroje je třeba vzít v úvahu tloušťku desky stolu, na jehož dně je upevněn na pilu.

Pokud nemáte tento nástroj, a plánujete koupit, pokud se rozhodnete, zvažte následující vlastnosti:

 1. Pohonná jednotka. Domácí nářadí dostatek energie 800 W, ale pokud jste přemýšlel o tom, jak vytvořit tabulku pro cirkulárky, pak se objem práce s řezivem budou značné. Radši zastavit volby na modelech s kapacitou 1200 a více wattů.
 2. hloubka řezu. Z tohoto parametru závisí na maximální tloušťce zpracovávaného materiálu. Ruční profesionální nebo poloprofesionální třída pily mají obvykle hloubku řezu od 40 do 70 mm, což je dostačující pro zpracování desek a překližky. Všimněte si, že standardní hloubka při instalaci stolu pily se sníží o cca 10 mm.
 3. rotační frekvence.Čím vyšší je rychlost, tím čistší část - je obecně použitelná pro řezání tvrdých materiálů. Nicméně, plast je příliš velké obraty nejsou vhodné - kvůli zahřívání disku začne tát. Z tohoto důvodu si vybrat model s rychlosti 3000-4000 ot./min nebo plynule nastavitelnou rychlostí.
 4. Umístění ovládacích prvků.Při instalaci je pila se spodní desce dosáhnout on / off musí být bezpečné. V opačném případě budete muset zadat externí řídící obvod.

Při výrobě stolu okružní pilu s vlastníma rukama, budete muset dovednosti pro práci se dřevem a následující nástroje:

 • Podej kotoučová pila;
 • Překližka list není menší než 20 mm;
 • Board 50x100 mm;
 • Bar 50x50 mm pro nohy;
 • Vrtačky, přímočaré pily, ruční pila;
 • Lepidlo na dřevo, šrouby;
 • Lak na dřevo;
 • svorky;
 • Vládce a tužka.

velikost tabulky je do značné míry závislá na délce zpracovávaného materiálu - řez je podstatně přesnější a jemnější, když je celý obrobek uložen na rovinu tabulky. Avšak příliš velké rozměry tabulky nepřehledná svůj pracovní prostor, takže je třeba najít střední cestu. Výška stolu je lepší zvolit individuálně, v závislosti na růstu.

desktop výrobní technologie pro cirkulárky

 1. 20 mm překližka provozovat pultu předlisku ve zvolené velikosti. Označit Dýha s tužkou a tesařských pravítka podélně přes skládačky a mletého hranou. Výsledný Předlisek zashkurivayut.Vypolnyayut spodní boční značky pro stolní kotoučové pily. Chcete-li to provést, otočte na stolové desky obrobku, nastavte pilu, aniž by museli jet do zamýšleného místa a vyznačit rozměry podešve. Hand router vybrán v tabulce nahoře vybrání 8-10 mm značkovacích míst.

Zkuste na kotoučovou pilou na místě jejího budoucího upevnění

Označit žebra

Proces, kterým se stanoví výztuhy do lepidla

Upevňovací výztuh na šroubech

Uchycení nohy na stůl

Osazování viděla vypínač

Tak, jak můžete udělat, aby se ujistil, uvedená tabulka kotoučovou pilu svýma rukama - jednoduchý úkol, který nějaké zahrádkáře.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

9 + 1 =