Koza, to je

Koza, to je

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Co je to koza?

ze dne 10. září 2014

Velmi málo lidí ví, co je koza. Z těch, kteří jsou s tímto jménem obeznámeni, ne všichni správně rozumí jeho významu. Pachatelem zmatku byla mimo jiné obchodní síť IKEA, která nazývala své kavárny háčkované. Nicméně to není totéž! Mezi nimi je zásadní rozdíl: gauč je sedačkou pro jednu osobu a dvěma kozami. Názvy jsou podobné, ale etymologie je jiná. Slovo "gauč" pochází z francouzštiny Couchette, který se doslovně překládá jako "malá kamna". Slovo "koza" má velmi odlišné kořeny: je založeno na francouzském slovu "Causette", což znamená "mluvit, mluvit". To znamená, že z názvu je již jasné, že koza je pohodlné místo pro společnou konverzaci.

Na typech lehátka a jejich použití v interiéru jsme hovořili v článku "Co je pohovka". Nyní se pozornost věnuje kozy.

Kozetka je malá dvojitá pohovka, ale bez plné zadní části. Vypadá to, jako by spojili dvě křesla, mezi nimiž umístila osmanská nebo měkká židle.

Koza má tedy dvě středy v zádech. V místě jejich spojení zůstává zářez nebo je umístěn sjednocující prvek (ozdobná vložka, dolní třetí zadní část, můstek atd.). Nohy tradičních čtyř nebo šesti koz.

Hřbet kozla hladce proudí do područek. Místo přechodu do loketní opěrky je zpravidla zakulacené. Kozhetka je navržena tak, aby seděli na poloviční ploše a vedli rozhovor a dívali se na sebe. Není to marné, protože kozy byly považovány za loutky pro milovníky.

Ti, kteří jsou seznámeni s rekvizitami, si povšimnou podobnosti s kozí kůží. Ano, koza je potomkem řeky. Na lehátkách leželo, ale včas, aby přijali návštěvníky v takovém postoji, se stal neslušným. Proto byla pohovka přeměněna na kozu a získala druhou "polovinu špičky" s loketní opěrkou.

Dnes kozy nezapomínají. Je pravda, že v každém obchodě nebude možné tento nábytek koupit. Je snadnější najít kozu v italských a francouzských značkách nábytku.

Komerční nábytek interiéry ve stylu baroka, klasicismu a neobaroka. Zde jsou sousedy s jinými objekty "z minulosti".

Najdou kozy v moderních interiérech. Mix nábytku různých stylů je vždy velkolepý. Takže elegantní pohovka může být doplněna moderní pohovkou, provedenou v duchu minimalismu.

Dobré kozy, kde je malý prostor. Pokud nechcete sedět na pohovce, kompaktní koza zachrání situaci. Můžete jej dát do okna v ložnici, v chodbě, na chodbě nebo na lodžii.

Podívejte se na kozy neobvyklé pro naše oči, takže vždy upoutávají pozornost. Moderní návrháři jim však dávají ještě originální, někdy i bizarní podoby. Pohovka pro milovníky lze provádět v "prostoru", gotickém, fantastickém stylu. Takový nábytek se stane nesporným vrcholem interiéru.

Co je to koza?

Málokdo ví, co je koza. A dokonce i ti, kteří toto slovo znají, nevědí vždy svůj přesný význam. K jednomu z praotců tohoto zmatku patří světoznámá firma IKEA, která se nazývá gauč vyrobený není jasné, z jakého důvodu - na křeslo. Navzdory tomu, že se jedná o úplně jiný nábytek!

Mezi kozou a pohovkou je zásadní rozdíl: koza je pro dva sedící lidi a gauč pro jednoho. Slova jsou zcela shodná, ale princip je zcela jiný. Název "gauč" pochází z tohoto výrazu Couchette, že v překladu z francouzštiny znamená "malý gauč". Jméno "koza" je úplně jiný zdroj, který pochází z tohoto výrazu "Causette", že překlad říká, jako - "mluvit, komunikovat". Jinými slovy, již z názvu vyplývá, že koza je pohodlným místem pro komunikaci tete-a-tete.

Co je to koza?

Kozetka je malá pohovka pro dvě osoby, ale nemá pevnou záda. Zevnitř to vypadá, jako by položily pár míst vedle sebe a prostor mezi nimi byl naplněn otomanem.

Jinými slovy, koza má pár záda, spojených uprostřed. Na jejich dokovací ploše je sjednocující část (nízká přídavná zadní část). Kite má obvykle 4 nebo 6 nohou.

U kozích chrbtů jemně procházejí do područek. Oblast přetečení do loketní opěrky, obvykle zaoblená. Kozhetka je navržena tak, aby lidé, kteří na něm seděli, seděli vedle sebe a mluvili si navzájem. Zřejmě proto kozy patřily do nábytku pro zamilované páry.

Lidé, kteří viděli oddělovací lehátka, si všimli své zvláštní podobnosti s kozou. Věc je, že koza patří jejich potomkům. Jediný rozdíl spočíval v tom, že na lůžkách se posluchači naklonili, ale v průběhu času komunikovali s hosty v takové situaci, která se stala nepřijatelnou. Výsledkem bylo, že pohovka byla uspořádána do kozy, aby získala další opěradlo a loketní opěrky.

V dnešním světě je také místo pro koza. I když je nyní obtížné koupit takový předmět nábytku. Nejjednodušší způsob, jak najít koza u evropských výrobců nábytku.

Kozy se často instalují v interiérech zdobených v neobarokním, klasicistickém a barokním stylu. Zde jsou vhodně kombinovány s dalšími prvky vinobraní.

Kozhetki se hodí do interiérů moderních designů. Kombinace nábytkových předmětů z různých směrů vždy vypadá stylově. Takže elegantní koza může podporovat novou pohovku navrženou ve stylu minimalismu.

Výborná koza na místech, kde není dostatek prostoru. Není-li v místnosti možné instalovat skutečné pohovky, pak jedinečná koza pomůže unikátně. Můžete jej položit na okénko v ložnici, na chodbě nebo na balkoně.

Kozy vypadají pro moderního člověka trochu neobvyklou, protože proto budou vždy přitahovat pozornost. Moderní mistři je však přivádějí do ještě více nestandardních druhů. Kosetům se někdy dávají fantastické tvary. Tento nábytek bude určitě vrcholem jakéhokoli interiéru.

Velmi si to uvědomujete, pokud zmíníte článek v sociálních skupinách

3 komentáře k položce "Co je koza?"

Kozy jsou po století zpět v módě. Tento nábytek je obvykle umístěn v obývacím pokoji a přijímá lidi. Na něm můžete také lehnout a odpočívat.

Než budete ležet na kozě, musíte ji nejprve koupit. Otázka zní: kde? A něco koupit a nikde!

koza

Historický slovník gallicismu ruského jazyka. - M .: Vydavatel slovní zásoby ETS http://www.ets.ru/pg/r/dict/gall_dict.htm. Nikolaj Ivanovič Epishkin [email protected] 2010.

Podívejte se, co "koza" v jiných slovnících je:

COVER - (od příčiny k příčině, od příčin k hovoru). Ten druh pohovky pro dva. Slovo cizích slov, které jsou součástí ruského jazyka. Chudinov AN, 1910. COVER ROOM dvojitá pohovka. Slovo cizích slov, které jsou součástí ruského jazyka. Pavlenkov F., ... ... Slovník cizích slov ruského jazyka

COVER - LEGO, koza, manželky. (Francouzská kazeta od příčiny k hovoru, mluvení) (nezměněná). Malý gauč. Vysvětlující slovník Ushakov. D.N. Ushakov. 1935 1940 ... Vysvětlující slovník Ushakova

koza - podstatné jméno, počet synonym: 2 • pohovka (16) • gauč (6) Slovo synonymů ASIS. V.N. Trishin. 2013 ... Slovník synonym

Koza - Double sofa: ஐ Pohybující se nyní s krajní opatrností, bez odstranění prst ze spouště Blaster nějaké mělké rokle jsem narazil husté houští ve stylu Ludvíka XV; odtud přímo ke mně ... ... Svět Lem - slovník a průvodce

koza - malá pohovka (Leskov). Z francouzštiny. causette easy conversation ... Etymologický slovník ruského jazyka Maxem Fasmerem

Koza - f. zastaralé. Dvoulůžková pohovka. Vysvětlující slovník Ephraima. T. F. Efremová. 2000 ... Moderní vysvětlující slovník ruského jazyka Efremova

koza - chaise longue, chaise longue, chaise longue, kozetok, křeslo, křeslo, křeslo, chaise longue, chaise longue, chaise longue, chaise longue, chaise longue, chaise longue (Zdroj: "Kompletní paradigma zvýrazněna AA Zaliznyak") formy slov ...

Koza - Pohovka pro dva. (Podmínky ruského architektonického dědictví., Pluzhnikov VI, 1995) ... Architektonický slovník

koza - Koza, a rod. pl. h. Aktuální ... Ruský slovník pravopisu

koza - a také, stas. Kanapka ... Ukrajinský slovník tlumachny

Sdílení odkazu na vybrané

Wir verwenden Cookies für die beste Präsentation unserer Internetová stránka. Wenn Sie diese Webová stránka byla vytvořena, povzbuzena Sie dem zu. OK

Leave a Comment

Your email address will not be published.

77 − 74 =