Krbová vložka Litinová Ruska

Krbová vložka Litinová Ruska

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Top litinové krbové vložky ruské výroby

Vložky z litiny má velkou tepelnou kapacitu, a domácí výrobce poskytuje přijatelné ceny Litina je jedinečný materiál, který může vydržet vyšší teplotu tavení. Kromě železa pec dokonale udrží teplo i po vrácena dříví. Bohužel, tento materiál má nevýhodu a to je skutečnost, že při zahřátí se pás začne expandovat o 2-4 cm, což může způsobit zničení integrity instalace ohniště. Jak si vybrat - viz níže.

Design nabízí litinové krbové vložky

V závislosti na modelu se výrobek může mít další funkce v podobě systému automatického čištění skla a vyhořel. Pec ruské výroby může mít 2 typy peci železné - uzavřené a otevřené.

Krb s uzavřenou spalovací komorou bezpečnější a efektivnější veřejné

Litinové krbové vložky jsou:

 • spalovací komoru;
 • Dveře s žáruvzdorného skla;
 • komín;
 • popelník;
 • přívod vzduchu.

Zavírání pece jsou instalovány v stacionárnímu cihlovém krbu. Modely mají dveře, z nichž většina je vyrobena z odolného skla. Spalovací komora je uzavřená krbová vložka je vyrobena z litiny, ale tam jsou modely, ve kterých je železo nahrazen vysoce kvalitní oceli.

Často návrháři vytvářet výzdoba zavřeno topného zařízení prostřednictvím žáruvzdorného materiálu obložení.

Open-typ pece nejsou ve vysoké poptávce mezi moderních spotřebitelů. Důvodem pro to je docela pochopitelné, a to nízká účinnost spalování paliva. Navíc, tyto produkty jsou považovány za nepříliš bezpečné a mohlo by dojít ke vzniku požáru. Ruští kvalitní pece, zboží nevyžadují další péči, pracovat v režimu stand-alone bez poruchy a poruchy.

Výhody a nevýhody krbových vložek ruské výroby

Tuzemští výrobci produkují vysoce kvalitní zařízení s velkým množstvím pozitivních. Vyznačuje výbornou tepelnou vodivostí, jako litinové topeniště udržuje teplo 2 krát lepší než jiné materiály. Odborníci dokázali, že takové zařízení je 60% lepší vyhřívá místnost.

Tyto ohřívače nezhoršují, ne-li využíván, je nemožné říci o kov nebo konstrukci z nerezové oceli. Na rozdíl od jiných materiálů, výroba ruský železa není deformována, a na základě statistických studií bylo zjištěno, že průměrný stupeň rozšíření pásu při zahřívání nepřekročí 2 cm.

Krby z litiny má fascinující, základní tvar

Standardní sada obsahuje krb:

 • Keramický ventil;
 • Tepelný štít;
 • Distribuce výstup pro horký vzduch.

Litinové topeniště nejvyšší účinnost. Pokud použijete kvalitní protokoly, například, borovice, účinnost může být zvýšena na 88%. Odolná konstrukce, vyrobená z litinového topeniště v Rusku na určitou technologii, čímž se zvyšuje životnost a materiál začne ztrácet své základní vlastnosti až po 50-60 letech.

Rusko je jedním z předních výrobců produktů, jako jsou krbové vložky, které jsou vyrobeny z litiny. Nejpopulárnější model GC Meta. Výrobky této řady patří krb a litinového topeniště. Existuje celá řada funkcí, a to ruských modelů krbových vložek, které nutně by měla věnovat pozornost.

Koupí ruské výroby pec může ušetřit slušně bez ztráty kvality

 1. Tyto výrobky mají odlišnou sílu. V průměru se pohybuje v rozmezí od 3 kW - 12 kW. Zařízení s vysokým výkonem může dokonale zvládnout velké velikosti vytápěného prostoru o rozloze minimálně 200 m 2.
 2. Příslušenství pro ruské krby jsou vyráběny ve Francii, ale sklo a keramika zakoupené v Japonsku, ale hlavní komponenty, zejména železné pece, vyrábí pouze na území Ruské federace.
 3. K dispozici jsou ruské společnosti, které se zabývají výrobou krbů dovnitř a ven, v konkrétním podniku Metafire. Produkují a krby a příslušenství pro ně. Není to první rok je lídrem na trhu prodeje krbů a je považován za odpovědný obchodník, kvalitní produkty.

Firma spolupracuje s ocelovou čepelí té nejvyšší kvality. Krbové vložky mají speciální těsnicí šňůru vyrobený z tepelně odolného materiálu. Skleněné dveře jsou z tepelně odolné a odolné proti opotřebení. Typicky, sklo se vyberou značku Neoceram N-O. U některých modelů jsou zatahovací nohy, jimiž výška komínu regulace. Tento zdánlivě nevýznamné čas navíc poskytuje příležitost experimentovat, přesunout krbu z místa na místo, podle potřeby.

Postoupit nebo zasunout nohy, nepotřebují mnoho úsilí nebo speciální nářadí.

Pec může být skvělý Meta a tím pravým řešením pro ty, kteří hledají cenově výhodné, praktické a spolehlivé krbu. Tento model je známý pro svou univerzálnost a optimální náklady, a co je nejdůležitější, vynikající kvalitě.

Populární krbové vložky z litiny

Krb, vyrobené v Rusku, snadno soupeřit se zahraničními modely topidel. Na území Ruské federace najdete mnoho výrobců, které produkují vynikající krbové vložky z vysoce jakostní litiny. Na pozadí řady, existuje několik značek.

Chystáte se koupit pec, přesně definovány s parametry výrobků

Litinové topeniště Axiom se stala populární na začátku roku 2011, ihned po jeho okouzlující vzhled. Axiom je výkonná topná zařízení 12 kW, který je schopen vytápění místnosti o rozloze 120-140 m2. Model má vynikající výkon, což se podařilo zvýšit producenty, aby zahrnovala řadu tlumičem, který zabraňuje tepelným ztrátám.

Sériová výroba PROMO - litinový pec, jehož kapacita se pohybuje v rozmezí 12-14 kW. Takové zařízení může být vyhřívána kvadraturních prostor až 150 m 2. Číslo modelu tohoto produktu je roh, který má kompaktní design, optimální náklady a snadnou instalaci. Vynikající zařízení s vynikající cenou a kvalitou. Pece jsou vyrobeny pouze z litiny, která je vhodná pro kruté ruské podnebí. V seriálu, můžete si vybrat model pravým levém rohu a typu.

Řada Selenik produkuje převážně uzavřené peci s kapacitou 14 kW. Krbové vložky této řady považován za vůdce prodejní a kombinuje vynikající hodnotu za peníze. V Rusku se vyrábí různé modely topných zařízení s i bez tlumiče, s pomocí francouzských komponentů, jako je například výsypky popela, ohnivzdorné sklo s různými vzory.

Přehled: litinové krbové vložky ruské výroby (video)

Stojí za zmínku, že nákupní krbů a krbových vložek stačí pouze ve specializovaných prodejnách, kde mohou potvrdit kvalitu produktu, a to nejen v návodu k obsluze, ale také certifikáty kvality a GOST.

Přehled modelů krbových vložek ruské výroby

Od dávných dob, symbol prosperity a komfortu v domě byla považována za semeniště. V domech rolníků svou roli byl přidělen do pece, v palácích bohatých šlechticů - krbu.

V průběhu doby, nahradí cihlová stavba menších, mobilních průmyslových zařízení. Jsou prezentovány na širokém domácím trhu. Kde najdete jak luxusní zahraniční modely a levnější železa krbové vložky vyrobené v Rusku.

Samozřejmě, že jsou horší než produkty světovou špičku v kvalitě a designu, ale zároveň a mají nižší náklady. Tento aspekt je velmi důležité pro zákazníky s průměrnými příjmy. Co dělat domácí firmy? Podívejme se na nejpopulárnější modely.

Funkce a účel

Tato část komory se používá pro spalování. To se provádí spalování palivové dřevo naskládané na roštu při nasávaného vzduchu.

Každá pec se skládá z několika hlavních bloků:

 • spalovací komoru;
 • ometání;
 • Dveře se zasklením;
 • popelník;
 • Mřížka rošt;
 • přívod vzduchu.

Kromě toho, může být zařízení vybaveno dalšími funkcemi. To může být jak spalovací systém a čištění skla, stejně jako mnoho dalších.

Existují dva typy krbových vložek litinových Rusko:

První použitou ve stacionárních cihlových modelů. Nemají žádné dveře. Nadcházející pece v poslední době používá velmi zřídka, protože mají nízkou účinnost spalování paliva. Dalším důvodem je zvýšená riziko požáru taková zařízení výheň.

Uzavřené modely jsou vybaveny dvířky z žáruvzdorného skla. Ten samý komora může být vyrobena z oceli nebo litiny, a ke zlepšení estetických vlastností je potažena žáruvzdorným materiálem.

Princip fungování jakéhokoli litinovou krbovou vložkou a včetně ruské výroby, je následující. Uvnitř nádoby je umístěno dřevo a zapálil. Pro spalování vyžaduje kyslík, který je dodáván skrz rošt. Její výše je upravena speciální ventil.

Aby se zabránilo usazování sazí na skle dveří je vháněn teplý vzduch, který se zahřívá, procházející dvojitými stěnami pece. Také kyslík se přivádí do spodní části zametací, kde je míchání s kouřem tvořit hořlavou směs. Podnítí to vede ke zvýšení účinnosti a současně ke snížení škodlivých složek vypouštěných do ovzduší. Tento provozní princip se nazývá sekundární spalovna výfukový systém.

Zařazení takového zařízení se provádí podle různých kritérií:

Jaké typy pecí jsou v závislosti na typu modelu popsaného výše. Co se týče materiálu, může to být:

Topeniště litinové pro výrobu oceli v 19. století. Tento materiál je ideální pro zařízení s otevřeným ohněm. Mezi výhody litiny jsou jeho vysoká pevnost, odolnost proti změnám teplot, je plasticita. Topeniště z nich vyrobené méně náchylné k deformaci, když jsou vystaveny vysokým teplotám.

Ocel vyznačující se tím, železa široké škále velikostí a tvarů. Mají dobré estetiku.

sklo forma v pecích mohou být:

Taková široká škála výběru umožňuje zařízení podle návrhu místnosti.

Litinové modely ruské výroby

Nejpopulárnější jsou výrobky společnosti GK Mehta. Tato řada obsahuje výrobky z tohoto výrobce a krbové vložky z litiny. Jejich kapacita se pohybuje v rozmezí od 7 do 12 kW, což umožňuje používání zařízení pro vytápění místností až 200 m?.

Je třeba poznamenat, že všechny komponenty pro peci Meta vyrobených ve Francii, a sklokeramické za dveřmi je koupil od japonského výrobce.

Tam je železo obsazení modelu a druhý ruský výrobce - firma Ekokamin. Její řada krbů značky Bavorsku může být vybavena sporákem pro vytápění a vaření.

Litinové kotle na nízkou spotřebou energie a produkuje krby Udmurt Balezinsky závod v Rusku. Vyznačují se malými rozměry, v horní části spojení komínového a vybavena deskou.

Instalovat pec v krbu - poradenství Pechnikov

Po zvolení této položky závisí na typu krbu. Pro průmyslové použití hotových modelů pece a přidat cihel vyžaduje speciální kazety. Samozřejmě, že instalace každého typu kamery má své vlastní charakteristiky.

Montáž se provádí takovým způsobem, že použité pro konvekční ohřívací komory a mezi protilehlými stěnami vytvořené mezery. Je třeba vzít v úvahu délku komína. To by mělo stačit, aby z areálu.

Chcete-li vložit byla instalována bez narušení, zpočátku pod ní přiložit bary. Teprve po jejich zarovnání fotoaparátu opatrně odstraněn.

Podívejte se na video, instalační kroky:

Komín pece odveden ven přes střechu. Ale musí být dodrženy požárně bezpečnostních předpisů. Například, jeho vertikální odchylka ve výšce 5 m nesmí překročit 20 °.

Pokud nejsou žádné pece vlastní nohy, je třeba, aby to něco stavět. Nejčastěji se to provádí pomocí ocelového stojanu. Obvykle to má nastavitelné nohy nebo podpěru vyrobenou z žáruvzdorných cihel.

Stěna, na které vložka bude sousedit by měly být izolovány čedičové vaty. Je důležité, aby v ose výfukového zápasu zametání a kanál uvolnění. Tato se reguluje pomocí olovnice, prochází hřídel.

Pod kamery je doporučeno provést otvor pro uložení šoupátko reguluje přívod vzduchu do místnosti. To je obzvláště důležité, jeho přítomnost v domácnostech, kde není nucené větrání a okna s dvojitými skly.

Mezi podlahové krytiny a krbu je rovněž nezbytné čedičové vaty a ocelový plech. Je nezbytné, aby odrážely zářivé energie ze stropu.

Po přípravných pracích krbu je nastaven horizontálně. Za tímto účelem, nastavovací šrouby. Potom pomocí vložky rohy oceli je upevněn na stěně. Že celý proces instalace komoru pro spalování paliva v krbu. Samozřejmě, že to popisuje pouze obecné rysy a při instalaci konkrétního modelu se mohou mírně lišit.

Krb v domě - útulnou atmosféru a komfortní teplotu. Ale výběrem centrum pro váš domov, je třeba brát v úvahu jeho vlastnosti. Pokud má být použita nejen jako součást interiéru, ale také jako topné zařízení, to je nejlepší, aby zůstali na litinových krbů v Rusku.

Tím se ušetří značné množství peněz na nákup, jakož i rychle a snadno najít potřebné komponenty v případě jejich selhání.

Recenze na ruském trhu železných pecí

Litinové topeniště je považována za nejlepší z topného systému do krbu. Železo - je unikátní materiál, který je bod liší s vysokou teplotou tání. Kromě toho, litinová vložka zachovává dobře teplo i po zániku palivové dříví. Nicméně, tento materiál není bez nevýhod a, například, litina expanduje při zahřátí od 2-4 cm, které mohou způsobit zničení celé konstrukce krbu, aniž by s ohledem na tuto funkci.

Litina pro koupací kaminopechi

Krbové vložky od starověku byl považován za symbol pohody a komfortu. Čas plynul, a symbolické označení krbu se nezměnil. Klasická cihel postupně nahrazovány mobilních zařízení. Rusko nezaostává módě, a jeho tržní bylo rychle naplněna výrobou zahraniční zboží.

Postupem času se domácí výrobci zvládli výrobní technologie a začala vyrábět litiny bažiny, že kvalita není tak dobrá jako zahraniční výrobky.

Rusko tak postupně lisy na vnitřním trhu topenářské techniky - měsíc existují novinky s novými specifikacemi nebo konstrukčních řešení.

Designové prvky ruské pecí

Klasická pec se skládá ze spalovací komory, s dveřmi zasklení, spalin a popela systém vzduchu. V závislosti na rozsahu zařízení je často vybavena přídavnými funkcemi - Automatické systémy dohořívání nebo setřením. Rusko vyrábí dva typy litinových krbů:

Topeniště litinové ruské výroby

Uzavřené ohniště je určen pro instalaci do stojícího cihlového krbu. V uzavřených modelů mají dveře. Ve většině případů, to je vyrobena z žáruvzdorného skla. Pokud jde o kameru, uzavřená krbová vložka je vyrobena z litiny nebo oceli. Návrháři jsou často zdobené s uzavřeným topné techniky ohnivzdorných obkladovými materiály.

Otevření pece jsou nízké poptávky mezi majiteli moderních topných zařízení. Důvodem pro jejich popularity je dostatečně nízká vysoká úroveň účinnosti spalování. Kromě toho, otevřený oheň jsou mimořádně vysoká míra ohrožení okolního interiéru.

Rusko vyrábí kvalitní produkty. Její produkty nevyžadují další péči. Krbová vložka ruské výroby pracuje v režimu offline bez přerušení a rušení.

Výhody a nevýhody ruských pecí

Princip fungování kaminopechey ruské výroby

Vážení návštěvníci. Ušetřit odkazu na tuto stránku v sociální. sítě. Přijde chvíle, kdy dům bude zima a my vám pomůže 🙂 Podíl!

Krbová vložka Alfa 700

Tuzemský výrobce vyrábí vysoce kvalitní vybavení. K silným stránkám, které jsou následující:

 • Vysoká kapacita tepelných aktivity. Krbová vložka z litiny je 1,5 krát lepší udržet teplo.
 • Odborníci, bylo prokázáno, že tyto prostředky 60% lepší tepelně prostoru, než je standard;
 • Topná zařízení není rozmazlený po dlouhou dobu v pohotovostním režimu. Co nelze říci, z kovu nebo z nerezové oceli na zahraničních výrobců;
 • Ruská železo není tak silně deformované v porovnání s jinými materiály. Praxe ukázala, že v domovském maximální přípustná deformace není větší než 2 cm, zvýšení objemu proti 4,6 cm (jiné materiály);
 • Nejvyšší účinnost. V případě použití protokolu kvality, např., Borovice, účinnost může být zvýšena na 83-88%;
 • Trvanlivost. Rusko bylo vždy známý pro vysoce kvalitní litiny. Tato technologie, která je držena v tajnosti, zvyšuje životnost domácí železa o dalších 20-30 let. To znamená, že ruský materiál neztrácí výkon 50-60 let;

Typické modely pecí ruské výroby

Rusko však dosud naučili vyrábět krbové vložky bez pomoci cizincům. Například komponenty do dveří popela, domácí výrobci často nakupují ve Francii, Německu a Japonsku. Stávkující další nevýhodu domácích trub - jsou příliš monotónní, to znamená, že mají dobré provozní parametry však nemůže pochlubit moderních konstrukčních řešení.

Zboží pro domácnost výrobce

Nejpopulárnější jsou model pro civilní Meta. Sortiment zahrnuje litinové ohniště a pece. Rusko produkuje výrobky s různou tloušťkou. Na domácím trhu jsou modely s výkonem 3 kW do 12 kW. Velké a silné zařízení efektivně vypořádat s celkovým vytápění prostor o rozloze více než 200 m3.

Je třeba poznamenat, že hardwarové komponenty jsou vyráběny ve Francii. Kromě toho, Rusko vyváží sklokeramické japonského výrobce. Nicméně, hlavní složky jsou vyráběny v Ruské federaci.

Meta kamna Lava, Oka, Yenissei

Společnost Meta sjednocuje pod křídla tří známých výrobců: Eurokamin, ArdenFire, Metafire.

Funkce Metafire společnost je, že se zabývá výrobou krbů a příslušenství pro ně. Mark není první rok s jistotou drží podstavec vedení v kvalitě a množství konstrukčních řešení. Navzdory nízké ceně, společnost Metafire vyrábí produkt s vynikající kvalitou.

Všechny produkty jsou vyrobeny z oceli firmy je velmi kvalitní.

Krbová topeniště Metafire firmy mají speciální těsnící šňůru z tepelně odolné materiály. Skleněné dveře rovněž vyráběny z vysoce žáruvzdorné materiály Neoceram N-O.

Některé modely jsou vybaveny výsuvnými nohami, s nimiž zákazníci mohou přizpůsobit výšku zařízení. Tento malý mléko jako rozšíření nohy, podstatně rozšiřuje pole pro experimentování - zařízení se může pohybovat z místa na místo, prodloužení nebo zasouvání.

Co je v krbové vložky litinové

Standardní nastavení meta modelů patří:

 • Keramický ventil;
 • Tepelný štít;
 • Distribuce potrubí pro horký vzduch;

To znamená, že Meta pec - je to správné rozhodnutí pro nezazhitochnyh populaci. Produkční společnost Meta je známá pro svou univerzálnost - je vhodný pro všechny typy krbů a všechny portály.

Rusko nedávno koupil akcie Ardenfire. Od roku 2010 se organizace začala pracovat Ardenfire na domácím trhu. Výrobky jednou bývalé britské firmy absorboval evropské a ruské technologie kvalitní materiály.

Kamna krby, litinové Meta Ardenfire

Jako výsledek, tam bylo dlouhotrvající litinový kotel, který je v mnoha ohledech obejít cizí situace tohoto zboží. Výhody Ardenfire:

 • Anglicky surového proces lití železa;
 • Neobvyklé konstrukční řešení, které jsou výsledkem spolupráce mezi těmito dvěma světy;
 • Ruský kvalitu a spolehlivost materiálů.
 • Celá řada Ardenfire se vyznačuje velkou rozmanitostí, zejména v zasklení pece.

Domácí dveře pro krby jsou vybaveny úhlové, hranolovité nebo plochého skla. V závislosti na modelu, pec může mít několik operačních okna - jedno pro pohonné hmoty a další pro čištění popel. Pro každé dveře konstruktéři zvolili různé materiály, což činí zařízení různorodé a jedinečné.

Rusko produkuje velké množství krbů a příslušenství. Zvláštní místo mezi různými odběru tavicí pece. Mezi celou řadou stánku:

Litinové topeniště AXIOM

Litinové topeniště AXIOM. Popularita mezi Rusy je zařízení koupil v roce 2011, téměř okamžitě, když se objevily první prototyp na trhu. AXIOM - výkonná topná zařízení do 12 kW, který je schopen vytápět prostory o rozloze 120-140 m2. Tento model se může pochlubit vysokou účinnost, zvýšit výkon je řízen zabudovaným tlumičem, který zabraňuje tepelným ztrátám v komíně;

Litinové topeniště PROMO

Sestava PROMO série prezentovány železo pecí velkou kapacitu od 12 do 14 kW. takový výkon zařízení je schopné vytápění místnosti na 150 m2. Stojí za zmínku, že Rusko obohatily rozsah úhlových odchylek. Series „Promo“ podaří uspořádat šampionát díky perfektní kombinaci dvou parametrů pro mnoho let: peníze. Pece jsou vyráběny pouze ze železa - tradiční materiál pro ruské chladném podnebí. Výrobní šarže je reprezentován různými způsoby instalace: pravou rukou, levou rukou a úhlových;

Litinové topeniště SELENIK

Sestava SELENIK série představuje zejména uzavřené peci při 14 kW. Krbová vložka „Selenik“ je považován za vůdce v kombinaci kvality a ceny. Rusko vyrábí několik druhů topného zařízení - s nebo bez tlumiče. Stojí za zmínku, že tento model se vyrábí s pomocí Francie, kde je vyvážený materiál Zolnikov a ohnivzdorné sklo s celou řadou konstrukčních řešení.

Litinové topeniště FLAMBOKS

FLAMBOKS Series - unikátní pec, nevyžadují dodatečné zateplení fasád. To může být instalován v „falešné zdi“, nebo do připraveného výklenku krbu. Hlavním rysem této řady je jeho nenáročná instalace - kamna lze umístit do libovolné výšky.

Zboží domácí produkt měl velkou úctu nejen mezi Rusy, ale i v zahraničí. Například, železa pece aktivně koupit ukrajinské, Belarusians Moldovans rumunský, Turks a t. D.

Video: Furnace Meta ELBE AQUA 700

 • krby
 • komín
 • palivové dříví
 • čištění
 • Kde koupit krb
 • podlahové vytápění
  • Vodní vyhřívané podlahy
  • Elektrické podlahové vytápění

Údaje na těchto webových stránkách jsou uvedeny v populárně-vzdělávací účely. Netvrdí, že referenční a vědecké přesnosti a není návodem k jednání. Při stavbě krbů obrátit na odborníky.

Reprodukce bez svolení webu nebo autora je zakázáno.

Po vyplnění formuláře budete kontaktovat správce a bude odpovídat na všechny otázky.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

25 + = 32