Křemičitý cihlový prkno

Křemičitý cihlový prkno

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Křemičitý cihlový prkno

3 měsíce hostingu jako dárek!

 • Chcete změnit váš host?

  Předložte zůstatek na účet

 • 50% sleva

  na serverech Xeon E3 a Xeon E5 Start!

 • Umístěte své stránky do timeweb

  Sdílený hosting

  Vyhrazený server

  vyhrazený server

  Adresa: 196084, Rusko, Petrohrad,

  ul. Zastavskaya, 22, budova 2, lit. A, 8 poschodí

  Silikátová cihla: GOST, vlastnosti

  Od října 2015 vstoupila v platnost nová průmyslová norma Ruska č. 379 2015 pro populární stavební materiál - kameny a cihly z křemičité hmoty. Vše, co bylo vždy důležité a vyžadovalo zvýšenou pozornost, se GOST zaznamenává v regulačním dokumentu, druhu zákona, v oblasti technických vlastností stavebních materiálů.

  Předchozí podoba GOST 379 95 byla podobně postavena, ale existuje mnoho rozdílů ve svých požadavcích na výrobu, přijetí a technickou vhodnost křemičitých cihel.

  Stará GOST č. 379 95 pro silikátový stavební materiál

  Starý GOST 379 95, přijatý v 95, byl z velké části založen na požadavcích starého sovětského GOST 1979. V té době všechny silikátové cihelny fungovaly pod technologickou a organizační kontrolou ministerstva výstavby a velkým počtem interdepartmentálních technických komisí.

  Přijetí GOST 379 95 vedlo k řadě faktorů a podmínek:

  Brick křemičitanu začal uvolňovat staré cihelny a nové soukromé firmy v různých materiálů a zařízení, často - s neúplným souladu s regulačním prostředím, pro vlastní potřebu nebo pro vybíravý „chastnika9raquo ;;

  Pro oživení a vývoj stavebních prací v zemi, potřebuje spolehlivý a odolný stavební materiál, takže většina technických požadavků na vápenopískových cihel v GOST 95 379 mírně zjednodušené, které lze připsat plusy dokumentu;

  Většina ustanovení o vlastnostech a regulačních podmínkách pro silikátové cihly byla více zaměřena na výrobce silikátových výrobků, což je nevýhoda.

  K přeplněním technických podmínek z roku 95 bylo možné klasifikovat jednoduché požadavky, mínusy - nedostatek mnoha důležitých definic a technických charakteristik základny surovin pro výrobu křemičitých cihel.

  Vývoj a zavedení GOST ruského číslo 379 2015 o výkonu silikátových stavebních materiálů a především na cihly, tvárnice potřeba uspořádat křemičitanu na trhu, a co je nejdůležitější - pro kontrolu kvality výroby druhého až popularitu stavebního materiálu je.

  Růst výstavby budov, zejména výškových budov, využívajících křemičitý písek, ukázal všechny výhody a nevýhody zjednodušených technických podmínek. Kámen a cihly z křemičité hmoty byly zakoupeny převážně od soukromého výrobce a podle technických vlastností odpovídaly GOST, ale v praxi by mohly být použity pouze pro nízkou konstrukci, což je mínus.

  Kromě toho se na trhu silikátových stavebních materiálů začaly objevovat vysoce kvalitní dovážené křemičité kameny masově, technicky vyspělejší. Existovalo mnoho domácích analogů, jejichž výroba nebyla upravena technickými vlastnostmi současné GOST a hmotností nekvalitních padělků čínské skvrny.

  Nevýhody starého GOST zahrnují neschopnost chránit stavební organizace a soukromé obchodníky před nízkou kvalitou padělků, legálně vyráběných a dovezených do země.

  Technické charakteristiky křemičitých cihel, komentář GOST

  Na rozdíl od GOST z roku 1995 má nový dokument dva významné rozdíly, které se netýkají technických otázek kontroly silikátových materiálů:

  1. Zaprvé jsou stanovena ustanovení normy, která odpovídá právně významnému dokumentu a nikoliv ve stylu přílohy smlouvy;
  2. Za druhé, většina norem a požadavků souvisí se skutečnými technickými inovacemi při výrobě křemičitých cihel, což je plus;
  3. Zatřetí jsou uvedeny jasné definice alespoň pro hlavní technické pojmy a kategorie, které umožňují určit parametry založené na ustanoveních GOST a nikoliv odkazem nebo obdobou.

  Hlavní rozdíly v technických podmínkách stavebního materiálu

  Stejně jako dříve jsou silikátové cihly rozděleny do dvou hlavních kategorií použití - obyčejných kamenů pro konstrukci nosných konstrukcí a dekoračních cihel pro provádění obložení obkladů. Veslovací místnost - obyčejný křemičitý kámen nebo cihla může být vyráběna ve standardních velikostech: délka - 250 mm, šířka 120 mm a tloušťka 65 mm nebo 88 mm. Druhá velikost se týká jednoho a půl cihel z křemičitanu, které se nyní nazývají GOST jako zvětšená cihla.

  Bastard provedení cihla jednotka může být považována za omezující pro velikost stopy zedník straně pevná verze váží méně než 4 kg, s cihlovou práce velmi obtížné. Proto se nejčastěji vyrábí se speciálními dutinami. Je pravda, že tvar a počet dutin v silikátu "body9raquo; cihlový standard nestanoví, dává toto vydání výrobci stavebních materiálů.

  Když je výška stavebního materiálu 138 mm, nazývá se křemičitým kamenem, je-li šířka křemičitých cihel vyšší než 130 mm, označuje se jako blok podle normy.

  Technické charakteristiky stavebních materiálů z křemičité hmoty

  GOST doplňuje popis hlavních vad klasifikací vlastností a vlastností, ale seznam technických parametrů silikátových kamenů a cihel zůstává stejný:

  • Hlavní rozměry materiálu;
  • Pevnost v ohybu;
  • Absorpce vody;
  • Hustota;
  • Odolnost proti mrazu;
  • Hmotnost;
  • Adhezní síla dekorativního povlaku na přední straně.

  Poslední parametr je představen jako novinka v souvislosti s výskytem zrezivělých materiálů, jinými slovy, materiál může mít dekorativní prvky napodobující přírodní kámen, keramický povrch, dokonce dřevo na vnějším povrchu.

  Kromě dekorativních materiálů existovaly popisy novinek - strukturované a pazogrebnevogo možnosti pro cihly. První je dosaženo ošetřením hřebíkem z dekorativních cihel, ve kterém je zachována tvář. Materiál Pazogrebnevy je v poslední době velmi populární nejen v křemičitém, ale i v keramice a slinku. Na povrchu takového bloku se vytvářejí střídavé drážky a hřebeny, jako v kostkách od dětského stavebního konstruktora.

  Výroba takového silikátového stavebního materiálu vyžaduje složité vybavení a kontrolu technických parametrů, takže nový GOST dává dokonce schémata a rozměrové řetězce takových cihel a bloků.

  Vzhledem k velikosti vzorků je maximální rozpětí v rozmezí 2 mm, ale pokud je striktně dodržena rovnoběžnost protilehlých ploch, je chyba pro výšku cihel nastavena na polovinu hodnoty -1 mm.

  GOST představil tzv. Sedm základních tříd hustoty materiálu, od 1,0 do 2,2. Číselná hodnota indexu odpovídá horní hranici fyzické hmotnosti vzorku. Například index 1,0 odpovídá 1000 g / cm3 a další 1,2-1200, 1,4-1400, 1,6-1600.

  Hlavními technickými ukazateli křemičitanu byla značka, absorpce vody a odolnost proti mrazu. Pokud byla v staré GOST značka M75, pak v novém vydání standardního standardu by pevná pevná látka měla být stejně silná jako M100 a obrácená - ne méně než M125.

  Podobná situace s odolností proti mrazu, podle starého standardu, by mohla být vyrobena nebo vyrobena s technickou odolností proti mrazu na úrovni F15 až F50. Nový GOST vyžaduje, aby mohutné silikátové bloky byly v rozmezí od F25 do F100.

  Pokud jde o technické normy absorpce vody, maximální množství akumulace vlhkosti materiálu je omezeno indikátorem o hmotnosti 6%.

  Technické požadavky na vzhled silikátových cihel

  Často je hlavním kritériem pro kontrolu technické vhodnosti silikátového stavebního materiálu určeno nejen jeho pevností nebo absorpcí vody, což je samozřejmě velmi důležité, ale zřídka, když se dá řídit ve stavebních podmínkách.

  Vhodnost je často stanovena vnější kontrolou cihel;

  • Na povrchu křemičitého bloku by neměly být štěpky a vyhozené materiály, zejména v rohových oblastech a plochách;
  • Barva každého vzorku by měla být jednotná, jeden odstín s hlavní hmotou stavebního materiálu;
  • Každá ze stran kamenů by neměla mít skvrny nebo vměstky, jestliže se vyskytují ve složení písku nebo jílu, uznává se jako technické sňatek;
  • Nesmí docházet k odlupování povrchu nebo k roztržení trhlin o délce více než 40 mm.

  Kterákoli z uvedených charakteristik může sloužit jako základ pro neakceptování bloku silikátového bloku zákazníkem nebo kupujícím.

  Vzhled tvárového kamene může být individuálně koordinován mezi zákazníkem a výrobcem stavebního materiálu. V této normě regulován, že blok pro dekorační vrstvy může mít jednotlivé barvy nebo barevný lícnicí, textury vytvořené vytlačováním nebo tonkretirovaniya, dekorační samolepky, za předpokladu, že tyto prvky nemají vliv na funkční specifikace silikátové hmoty.

  Každá technická norma definovaná společností GOST je ve skutečnosti zaměřena na ochranu zájmů a nutí stavebníky kupovat záměrně kvalitní silikátový materiál. Kromě finančních ztrát je důležitější i bezpečnost budov z křemičitých stavebních materiálů, zejména pokud jde o složité vícepodlažní obytné budovy.

  ul. Bolshaya Dorogomilovskaya, 10

  Dmitrovská dálnice, 163a, budova 1, -1 poschodí

  TehLib

  Knihovna vědeckého a technického portálu Technik

  Cihly a kameny, křemičité

  KUSOVÉ A SILIKOVANÉ KAMENY

  INTERSTATE VĚDECKÁ A TECHNICKÁ KOMISE

  O STANDARDIZACI A TECHNICKÉ NORMALIZACI

  V KONSTRUKCI (MNTCC)

  1 Vyvinuto jako VNINSTR to. PP Budnikov za účasti společnosti CNIISK. V. A. Kucherenko, NIISF a JSC "Voronezhstroymaterialy" Ruské federace

  Dodáno Ministerstvem výstavby Ruska

  2 PŘIJATÁ Mezinárodní vědeckotechnickou komisí pro normalizaci a technické normy ve stavebnictví (MNTCC) dne 19. dubna 1995.

  Hlasovali jsme pro přijetí:

  Název orgánu státní správy budovy

  Gosuprarhitektury Arménské republice

  Ministerstvo výstavby Republiky Kazachstán

  Gosstroy z Kyrgyzské republiky

  Minarhstroy Moldavskou republiku

  Ministerstvo výstavby Republiky Tádžikistán

  Goskomarhitektstroy Republice Uzbekistán

  3 vstoupila v platnost dne 1. července 1996 jako non vennogo standardu Ruské federace vyhlášky Ministerstva výstavby v Rusku 4. prosince 1995, číslo 18-102

  4, ale za GOST 379-79

  Příloha A tvoří duté články

  Dodatek B Seznam materiálů použitých při výrobě silikátových výrobků

  Cihel a kamene KŘEMIČITAN

  Silikátové cihly a kameny.

  1 Předmět

  Tato norma se vztahuje na silikátové cihly a kameny (dále jen - výrobky), vyrobeného způsobem lisování ve vlhké směsi křemičitého materiálu a vápna nebo jiných izvestesoderzhaschih pojiv s nebo bez barviv a poté vytvrzení působením nasycené páry v autoklávu.

  Cihly a kameny se používají pro pokládku zdiva a vyztužené zdivo vnější a vnitřní stěny budov a staveb, jakož i obložení jejich osobních věcí.

  jsou požadovány 4.1.5, 4.1.9, sekce 5 a 6 - požadavky stanovené v bodech 3.1, 3.2, 3.3.1, 3.3.3 - 3.3.5, 4.1.1.4 - 4.1.1.9, 4.1.2.

  2 Reference

  Norma se týká následujících norem:

  GOST 162-90 SHtangenglubinomery. specifikace

  GOST 166-89 měřítka. specifikace

  GOST 427-75 Pravítka měřicí kovové. specifikace

  GOST 2228-81 Paper Bag. specifikace

  GOST 3560-73 ocelová páska balení. specifikace

  GOST 3749-77 Úhelníky 90 °. specifikace

  GOST 7025-91 cihel a kamenů, keramiky a silikátové. Metody pro stanovení absorpce vody, hustota a kontrolu mrazu.

  GOST 8273-75 balicí papír Specifikace

  GOST 8462-85 zdivo. Metody pro stanovení pevnosti v tlaku a ohybu

  GOST 10354-82 polyetylénové fólie Specifikace

  GOST 14192-77 Označení nákladu

  GOST 15846-79 produkty na oblastech dálného severu a odlehlých oblastech. Balení, označování, přeprava a skladování

  GOST 18242-72 odběru vzorků podle atributů. kontrolní plány

  GOST 18343-80 Palety pro cihel a keramických kamenů. specifikace

  GOST 23421-79 Zařízení pro dávkové dopravní oxid křemičitý cihel silnici. Základní parametry a rozměry. technické požadavky

  GOST 24332-88 Brick a silikátové horniny. Způsob ultrazvukové pro stanovení pevnosti v tlaku

  GOST 24816-81 Stavební materiály. Metoda pro stanovení vlhkosti sorpce

  GOST 25951-83 polyetylénové fólie zmenšit. specifikace

  GOST 30108-94 Stavební materiály a výrobky. Stanovení účinné specifické aktivity přírodních radionuklidů

  GOST 30244-94 Stavební materiály. zkušební metody pro hořlavost

  3 základní parametry a rozměry

  poznámka - ve spolupráci s spotřebitele k uvolnění velikosti zesíleným cihel 250 ‚120‘ 180

  - délka, šířka a tloušťka - ± 2;

  - na paralelní oboustranné - 2.

  3.3.1 Single a zahuštěný cihla vyrábí pevné a duté duté jen kameny.

  3.3.2 velikost, tvar a umístění otvorů ve výrobku, stejně jako prázdnotu produktů uvedených v příloze A.

  3.3.3 Otvory v produktu by měl být umístěn kolmo k slepým a lůžko. Tloušťka vnějších stěn dutých předmětů by měla být nejméně 10 mm.

  Tento výrobek může být odlišný voidage, s otvory různých tvarů a umístění v případě, že požadavky 4.1.2, 4.1.4, 4.1.8.

  3.3.4 silou vyráběných produktů značky: 75, 100, 125, 150, 175, 200, 250, 300.

  3.3.5 V mrazových vyráběných produktů značky: F15, F25, F35, F50.

  Mark na mrazuvzdornost výrobků obličeje by měla být nejméně F25.

  3.3.6 V závislosti na průměrné hustoty produktu je rozdělen do plné:

  - porézní s průměrnou hustotou až do 1500 kg / mm 3;

  - hustý než 1500 kg / m 3.

  3.3.7 V závislosti na účelu výrobku vyráběné obličeje a obyčejné.

  3.3.8 Symbol silikátové produkt by se měl skládat z názvu, typu a účelu výrobku, značka pevnost a odolnost proti mrazu, označení této normy.

  PŘÍKLADY Legenda:

  Brick silikátové jediná společná síla značky 150 značka mrazem F15:

  Cihla GRA-150/15 GOST 379-95

  Silikátové cihly zahuštěný obyčejnou sílu značky 175, označit mrazuvzdornost F25:

  Brick SUR-175/25 GOST 379-95

  Silikátové cihly zahuštěný tvář síle značky 200, označit mrazuvzdornost F35:

  Cihla JFM-200/35 GOST 379-95

  Brick silikátové Přední ozdobná sílu značky 150 značka mrazem F25:

  Cihla SLD-150/25 GOST 379-95

  Kámen silikátové obyčejná značka síla 125, označit mrazuvzdornost F15:

  Kámen CP-125/15 GOST 379-95

  4 Specifikace

  Produkty musí být vyrobeny v souladu s požadavky této normy na technologických předpisů schválené výrobcem.

  4.1.1.1 Na přední struktury povrchu výrobků obličeje jsou hladké s ozdobným krytem; barva - neobarvené mají barevné materiály, z nichž jsou vyrobeny, nebo barevné, - směs z obarvených nebo barevných obličeje povrchových plochách.

  4.1.1.2 Kosmetické přípravky by měly mít dvě tváře: pojivo a nosítka.

  Po dohodě se spotřebitelem pro výrobu produktů s předním povrchem.

  4.1.1.3 plocha směřuje produkt by měl být rovný, žebro - přímočarý.

  Dovoleno vyrábět obličejové produktů se zaoblenými svislých hran o poloměru nejvýše 6 mm.

  4.1.1.4 Color (barevný tón) výrobky obličejové musí odpovídat modelu odkazu.

  Skvrny na předním povrchu výrobků není dovoleno.

  4.1.1.5 na položku člen není dovoleno vady vzhledu, velikosti a počtu, které přesahují uvedené v tabulce 2.

  1 odraženi úhly hloubky 10 až 15 mm dlouhé kousky.

  2 odraženi jednotvárnost břitů hloubky 5 až 10 mm dlouhé kousky.

  3 drsnosti nebo stání face mm hluboký

  4 trhliny v celé tloušťce produktu v délce lože až 40 mm kusů.

  4.1.1.6. Odražen a jednotvárnost hran a rohů, drsnosti, praskliny a jiné škody na tvářích hotových výrobků jsou povoleny.

  4.1.1.7 vpichy lůžko duté výrobky větší než 10 mm, a vady výrobků (otok a odlupování povrchu, zvýšení dostupnosti objemu rastru malých trhlin z nehašeného silikátové směsi) nejsou povoleny.

  4.1.1.8 V položce člen není povoleno v lomu, nebo na povrchu jílu, písku, vápna a cizích vměstků větších než 5 mm, v množství větším než 3.

  Přítomnost těchto vměstků na povrchu nejsou povoleny pro produkty obličeje v je zlomenina nechá ne více než 3.

  4.1.1.9 Počet Pánev dávce nesmí být vyšší než 5% u běžných článků 2% pro výrobky obličeje.

  4.1.2 Mark mez kámen síla je nastavena na pevnost v tlaku, a cihel - na hodnoty pevnosti v tlaku, pevnost v ohybu je uvedeno v tabulce 3.

  Jednoduché a zesílené plné cihly

  zesílené duté cihly

  průměr za pět vzorků

  nejmenší z pěti hodnot

  průměr za pět vzorků

  nejmenší z pěti hodnot

  průměr za pět vzorků

  nejmenší z pěti hodnot

  1 Pevnost v ohybu určuje skutečnou oblast produktu bez odečtení void oblast.

  2 Značka na lícové cihlové síly by měla být alespoň 125 skalní stěně - 100.

  4.1.4 razítko tím, že počet mrazu střídavé zmrazování a rozmrazování, během níž výrobky nevykazují žádné známky viditelné poškození (bělení, svazek, a štěpkování al.), A snížení pevnosti v tlaku není vyšší než 25% na průměru a 20% pro obličeje výrobky.

  Pevnost adheze dekorační vrstvy k povrchu produktu po testu za studena odpor by měl být nižší než 0,6 MPa.

  4.1.5 Nasákavost produkty by měly být alespoň 6%.

  4.1.6 Hmotnost zahuštěné cihly v suchém stavu by neměla být větší než 4,3 kg.

  Po dohodě výrobce ke spotřebiteli, který se odráží ve smlouvě o dodávce, se nechá vyrobit zahuštěné cihlu o hmotnosti vyšší než 4,3 kg.

  Produkty 4.1.7 patří do skupiny nehořlavých stavebních materiálů v souladu s GOST 30244.

  4.1.8 Produkty určené pro zdění obvodových stěn budov a konstrukcí by měly být testovány z hlediska tepelné vodivosti, v souladu s 6.13.

  4.1.9 Specifická účinná aktivita přírodních radionuklidů v produktu by neměla být vyšší než 370 Bq / kg.

  4,2 až surovin požadavkům materiály

  4.2.1 Materiály použité k výrobě zboží musí být v souladu s požadavky normativní a technické dokumentace pro těchto materiálů, které poskytuje sadu specifikací produktů.

  Seznam materiálů jsou uvedeny v příloze B.

  4 3,1 produkty by měly být označeny v každém sloupci (balení), jeden v prostředním řádku.

  4.3.2 Produkt nesmazatelně aplikován s použitím šablony nebo razítko ochrannou známkou výrobce.

  4.3.3 Každé balení (balení), musí mít dopravní značení podle GOST 14192.

  5 Pravidla přejímky

  5.1 Výrobky musí být přijaty technické kontroly výrobce.

  Strana se musí skládat z produktů stejného typu, stejné značky, pevnost a mrazuvzdornost.

  akceptační testování se provádí na základě následujících parametrů:

  - vzhled (přítomnost vady vzhledu);

  - velikost a správný tvar;

  - přítomnost vměstků v lomové plochy a;

  - přítomnost dírek a vad nehašeného směsi;

  - barva (odstín);

  - pevnost v tlaku;

  - pevnost v ohybu pro cihly 75 a 100 stupňů.

  5.4 Periodické zkoušky se provádějí alespoň jednou:

  měsíc - pro stanovení adheze dekorativního povlaku z povrchu výrobku, pevnost v tahu za ohybu cihel značky 125 a vyšší;

  čtvrtiny - stanovení odolnosti proti mrazu, absorpci vody, střední produkty hustotou;

  rok - pro stanovení specifické aktivity účinné přírodních radionuklidů v produktu v nepřítomnosti konkrétní účinnou aktivitou nezpracovaných dat dodavatele materiálu z přírodních radionuklidů v dodávaného materiálu.

  Periodické testy se provádějí jako změna surovin.

  Tepelná vodivost výrobků určených na uvedení nových produktů, stejně jako změny v použitých materiálů, velikost a počet dutin.

  5.5 Pro přejímacích zkouškách a periodických vzorky byly odebrány namátkově v množství různých místech strany uvedenými v 5.6 a 5.7.

  5.6 Akceptace výrobků z hlediska vzhledu se provádí dvoustupňovým plán normální kontroly v souladu s požadavky normy IEC 18242, velikost vzorku, přijetí a odmítnutí číslo musí být, jak je uvedeno v tabulce 4.

  Pro řízení přijetí se rychlost poruchového 10% u běžných výrobků, a 6,5% pro produkty obličeje.

  Příjem stranu, pokud počet vadných výrobků ze vzorku v první fázi je menší nebo roven číslu přijetí Ac pro první regulační stupeň.

  Strana nepřijme, pokud je počet vadných jednotek je větší nebo roven počtu odmítnutí Re na první úrovni řízení.

  Pokud je počet vadných výrobků ve vzorku, k první řídící stupeň větší počet přijetí Ac, avšak menší počet odmítnutí Re, řízení pokračuje do druhého stupně, který je vzat vzorek stejného objemu jako v prvním kontrolním kroku.

  výrobní množství je přijatelné, pokud je celkový počet vadných produktů ve vzorcích prvního a druhého stupně, je menší nebo roven počtu přijetí Ac. Party nepřijímá, pokud je celkový počet vadných výrobků ve vzorcích z první a druhé etapy je rovna nebo větší než počet odmítnutí Re druhého kontrolního stupně.

  5.7 Provést přejímací kontrolu jinými faktory a pravidelného testování vzorků produktů, které splňují požadavky normy, pokud jde o vzhled, počet odebraných vzorků v souladu s tabulkou 5.

  Přesnost velikost a tvar

  Přítomnost cizích vměstků v lomové plochy, a

  Color (barevný tón)

  Pevnost v tlaku:

  10 (nebo 10 párové poloviny)

  Pevnost v ohybu cihla

  Pevnost spoje výrobky s dekorativní povrchové krytiny

  5.8 Při kontrole velikost a přesnost formulářů vybraných produktů ze strany jeden výrobek nesplňuje požadavky normy, šarže je přijatelná v případě, že dva - přijetí strana je konečné.

  5.9 Jestliže se zkušební články o dalších parametrů uvedených v tabulce 5, negativními výsledky, pro tyto ukazatele opakovat dvojnásobné množství zkušebních vzorků odebraných z této šarže.

  Výrobek Šarže se přijme, pokud opakované výsledky zkoušek splňují požadavky normy, pokud si nevyhovují strana nepodléhá přijetí.

  5.10 Každá zásilka zboží musí být provázena osvědčením o kvalitě, která bude zahrnovat:

  - jméno výrobce a (nebo) jeho ochrannou známkou;

  - název produktu a jeho symbol;

  - číslo a datum vydání dokladu;

  - číslo šarže a počet dodaných produktů;

  - hmotnost zesílených cihel;

  - pevnost v ohybu u cihlových značkami 75, 100;

  - Zvláštní efektivní aktivity přírodních radionuklidů;

  - přilnavost dekorační vrstvy k povrchu osobních produktů;

  - označení této normy.

  6 METODY KONTROLY

  6.1 Velikost produkty neparalelní hrany, je tloušťka vnějších stěn, velikost punkcí, délka trhliny, hloubkou drsnosti a rozpis, hloubka odražen rohů a hran se měří s krajů podle GOST 427, třmen GOST 166 gon GOST 3749 s chybou měření nejvýše 1 mm.

  6.2 Délka a šířka se měří ve třech místech - podél okrajů a uprostřed tloušťky lože - uprostřed vydělávání a lžíce. Pro konečný výsledek je rozdíl mezi největší a nejmenší z naměřených hodnot.

  6.3 Pro stanovení nerovnoběžnost tváří měřených čtyři žebra články délkou, šířkou a tloušťkou, a vypočtení rozdílu mezi největší a nejmenší ze čtyř měření.

  6.4 Hloubka odražen rohů a hran se měří pomocí SHTANGENGLUBINOMER GOST nebo 162 gon a kolmice mezi horním rohu nebo hrany vytvořené gon na poškozené místo.

  6,5 drsnosti a členění plochy povrchu se určuje měřením rozdílu mezi čelní stěnou výrobku a je k ní kovové pravítko použita.

  6.6 velikost vpichy se určuje podle nejvyššího měřícího výsledku.

  6.7 Počet vměstků a jejich velikost byla stanovena na zlomeniny jednoho z párových polovin.

  6.8 Vady nehašeného křemičitanu hmotnosti se stanoví vizuálně.

  6,9 a barva (odstín) obarvené vzorky výrobků standardů kontrolovaných jejich porovnáním se dvěma vzorky, standardy, z nichž jeden je natřen na světle přípustná, a druhý - v přípustném nasycené tónu barvy. Produkty barvené slabší vzorek etalonu světlé barvy a syté barvy více vzorek-reference, nepodléhá přijetí. Porovnání s referenčním vzorkem, se provádí venku na denním světle ve vzdálenosti 10 m od oka regulátoru.

  6.10 Koncové produkty pevnost v tlaku a pevnost v ohybu měřena podle GOST 8462.

  Povoleno pro určení pevnosti v tlaku nedestruktivní ultrazvukovou metodou v souladu s GOST 24332.

  6,11 Mrazuvzdornost, nasákavost a průměrná hustota se stanoví podle GOST 7025.

  6,12 přilnavost k povrchu dekoračního potahu výrobků obličeje je určena oddělování kovu, za předpokladu, se smyčkami, přičemž tloušťka desky 3 - 5 mm a velikosti 20 až 20 mm, a dodržovány uzavírací nátěr. Deska je přilepena k povlékání předmětů s tenkou vrstvou lepidla bystropolimerizuyuschegosya následující složení (hmotnostní díly):

  1000 - epoxidová pryskyřice;

  Před separací se provádí po obvodu desky pokrývající řez. Separace povlaku se provádí ne dříve než 2 dny po udržování vzorků při pokojové teplotě.

  pevnost vazby Rai v MPa (kgf / cm 2), je definován vzorcem

  (1)

  kde P - Mez pevnosti KGF;

  F - odchlípení oblasti potahování, cm 2.

  Pevnost spoje povrch povlaku z povrchu výrobku je definována jako průměr ze tří stanovení.

  6,13 Tepelná vodivost výrobků ve zdivu 6.7.1 GOST 530-95.

  6,14 Průměrná hustota produktů se stanoví v souladu s GOST 7025.

  6,15 činný aktivita přírodních radionuklidů se určuje podle GOST 30108 na produktech skládané zkříženou vazbou nebo v technologickém stohu.

  7. Zacházení a skladování

  7.1 silikátové produkty skladovány technologické zásobníky na vozících nebo v páře na hladkých čištěný z oblastí trosek dlážděné, oddělené podle typu a značky a obličeje výrobky, navíc - oddělené barvy a textury přední plochy.

  7.2 Výrobky jsou dopravovány přepravu všech typů v souladu s pravidly přepravy zboží, pracující v tomto druhu dopravy a požadavky na dokumentaci pro nakládání a zajištění nákladu, řádně schválená.

  7.3 Dopravní výrobky nesou pakety. Montáž procesních stohy pro packetizing prostředky provádět mechanizované pomocí speciálního dvou- a čtyři upínače. Po dohodě se spotřebitelem pro přepravu cihly v nebalené formě.

  7.4 Nakládka sypkých produktů (postřiku) a uvolnění jejich vypadnutí není povoleno.

  7.5 Přeprava zboží železniční a vodní dopravy se provádí pomocí vázací prostředky podnosy s vazebními v souladu s platnými zákonnými požadavky a technických dokumentů.

  Při přepravě transport vody je povoleno v souladu s používání zákazníkem typ palety AML 520 ‚1030-075 GOST 18343 následuje balení pakety kovového pásu podle GOST 3560, smršťovací fólie podle GOST 25951 nebo rozšíření - GOST 10354.

  Přeprava zboží po silnici se provádí za použití jako upevňovací prostředky stohování zařízení (odnímatelné nebo pevné) podle GOST 23421. balíky dluhopisů provádí v zadní části vozidla.

  Přeprava osobních věcí s dekorativním povlakem se provádí silniční nebo železniční balíků na paletách typu AML 520 ‚1030-075. Při pokládání na paletách mezi přilehlými povrchy dlažebního papíru podle GOST 2228 a GOST 8273. Při vkládání balíků musí být zabaleny v kovovém pásku, zmenšit nebo natáhnout film.

  7.6 Přeprava zboží v regionech daleko na sever a odlehlých oblastech - v souladu s GOST 15846.

  Obrázek A1 - kámen (cihla) 14 void (otvory o průměru 30 - 32 mm, dutost 28 až 31%)

  Obrázek A2 - kámen (cihla) 11 void (otvory o průměru 27 až 32 mm, dutost 22 až 25%)

  Obrázek A3 - Cihla 3-void (otvor o průměru 52 mm, pustotnost 15%)

  Seznam materiály používané při výrobě

  1 Písek pro výrobu silikátových výrobků

  V souladu s platnými předpisy

  2 Konstrukce vápno

  3 belit (nefelinického) suspenze

  V souladu s platnými předpisy

  4 popílku tepelného výkonu

  5, jemnozrnný popel-struska směs

  6 písek struskový

  Odolné vůči alkáliím pigmenty 7

  8 Izvestesoderzhaschie pojiva

  Podle současné technické dokumentace

  9. Barva suchý polivinilbutirolnaya P-HV, P-HV-212 redoksayd, ftalotsioninovy ​​zelená, propustná pro páry smalt, smalt organokřemičitých CO-174 různé barvy, atd organosilicate kompozice.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  − 6 = 3