Která varná deska zvolí elektrický nebo indukční

Která varná deska zvolí elektrický nebo indukční

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jaký je rozdíl mezi indukčními a elektrickými deskami

Každá hosteska chce mít v kuchyni nejen funkční, ale také stylové moderní vybavení. Naštěstí nyní existuje spousta možností - prezentovaný sortiment na trhu je prostě obrovský. Budoucí uživatelé v nedokonalosti: Takže kdo je lepší na vaření - elektrický nebo indukční varný panel? Oba desky budou provozujte ze sítě - na tom všechny podobnosti končí. Chcete-li pochopit rozdíl a udělat správnou volbu, musíte znát jejich rozdíly.

Které varné desky vypadají lépe v kuchyni - elektrické nebo indukční? Rozdíl mezi nimi spočívá v následujících nuáních:

 • funkce provozu zařízení;
 • použití vhodných nádobí;
 • bezpečnost práce;
 • rychlost vytápění;
 • ekonomika procesu vaření;
 • snadná péče.

Hlavním rozdílem je princip fungování obou zařízení. Elektrický sporák se nejprve zahřeje a teplo přejde do nádob, které jsou na něm umístěny. Indukce, položená stejným způsobem, funguje diametrálně opačně: pod pracovním povrchem varné desky je cívka, která aktivuje magnetické proudy v samotném hrnečku. To vede k tomu, že Jsou vyhřívány pouze pánve a pánve, nemůžeš se bát, aby ses spálil. Existuje rozdíl v řadě dalších faktorů.

 1. Dosavadní rozdíl mezi indukční deskou indikuje použití některých pokrmů, který má vlastnosti magnetů. Chcete-li ušetřit rozpočet, udělají se feromagnetické samolepky, které "naformují" existující domácí potřeby. Ale elektrický sporák "podporuje" jakýkoli druh hrnců a pánví - mohou být pokryty jak hliníkem, tak smaltem.
 2. Indukční sporák je hodně bezpečnější než obvykle - nezapne se, dokud nebudou na něm instalovány nádobí. A poslední by mělo být dokončeno.
 3. Další významný konkurenční rozdíl - rychlost vaření. Zde indukční varianta jasně vyhrává. Odpověď je opět ve zvláštnostech práce: panel není třeba dlouho ohřívat na požadovanou teplotu, díky působení elektromagnetických vírů se vše děje mnohem rychleji.
 4. Vzhledem k tomu, že oba typy zařízení jsou napájeny ze sítě, indukční vaření je hodně úspornější. Výpočty ukazují, že v tomto případě je 1,5 násobek méně energie ztraceno. Další informace o spotřebě elektrického sporáku naleznete zde.
 5. Pokud se potraviny dostanou na povrch elektrického sporáku, bude mnohem obtížnější se zbavit známky vaření v případě předčasného sklizně.

Takže, indukční panel se bude lišit nejdřív, bez ohledu na to, jak to zní divně, s vaší myslí. Bude přiděleno tolik tepla, kolik potřebuje, aby se ohřívaly nádoby s požadovaným průměrem.

Proč mohou mít rád elektrické sporáky

Tato verze kuchyňských spotřebičů není jen zvykem. A přestože všichni kolem touží po přesunu do nové fáze vývoje varných desek, standardní elektrický sporák má stále mnoho přívrženců. A to vše díky významným plusům.

 1. Přístroj můžete připojit bez pomoci průvodce nezávisle.
 2. Většina moderních modelů elektrických sporáků má úsporného režimu.
 3. Elektrická zařízení jsou poměrně bezpečná (hlavní věc je starat se o dobré vedení).
 4. Při použití této techniky nebudou vytvářeny žádné spalovací produkty, které zajistí čistý vzduch v kuchyni.

Nevýhody indukční technologie

Jaké jsou nevýhody v práci této techniky? S elektrickým je vše jasné: tu a po dlouhou dobu ohřívání, nerovnosti, nebezpečí hoření. A to nehovoří o účtech spotřebovaných zdrojů. Na tomto pozadí je indukční soutěžící tak dobrý, že obchází všechny tyto nástrahy, které se zdají být prostě dokonalé. Ale zde jsou zde nevýhody.

 1. Studie potvrzují, že jsou škodlivé dopad na ostatní spotřebiče pro domácnost. Zvláště se stává hmatatelným, pokud stojí vedle sebe.
 2. Existuje také mýtus o negativním dopadu na lidské tělo. Takové předpoklady však dosud nebyly potvrzeny.
 3. Cena nového zařízení je několikrát vyšší než obvyklá možnost. Ale pro ty, kteří chtějí držet krok s trendy pokroku, taková maličkost na tom nezáleží.
 4. Pokud má model společný frekvenční generátor, který pracuje na několika hořácích, je to možné ztráta výkonu při současném zařazení.
 5. Často, když se používá tato technika, zatížení vodičů jde, a pokud je kabeláž stále stará, je jeho použití nebezpečné.

Jaké materiály se používají při výrobě strojů

Výběr toho, co je nejlepší z obou návrhů, bude vypadat v kuchyni, musíme se podívat na vzhled technologie. Toto pravidlo je relevantní nejen z hlediska návrhu a souladu s interiérem, ale také z hlediska praktickosti použitého zařízení. Pro výrobu elektrických sporáků, smaltování (nebo nerezové oceli). A opět to, co rozlišuje indukční panel od obyčejného elektrického, je možnost být vyroben v úplně jiném materiálu - skleněná keramika.

Vzhled již ukazuje uživateli veškerou krásu a inovace tohoto vynálezu. Ve skutečnosti je to panel s plotýnkami namalovanými na něm. Topné články jsou skryty uvnitř, ale nutně je zapotřebí zvýraznit zapuštěnou varnou desku, díky níž je práce s ní opatrnější. Tento výběr pokrytí má zcela srozumitelné logické vysvětlení.

 1. Estetická součást. Ano, takový panel je mnohem překrásnější než tradiční varná deska. Stylový povrch je vhodný pro všechny interiéry.
 2. Pevnost. Podle výrobců je skleněná keramika schopná odolat poklesu zatížení dvou kilogramů (například hrnce) z výšky 15 cm, což svědčí evropské výrobní normy. Samozřejmě, že cílené rány s kladivkem jistě donesou prasknutí.
 3. Ovládací panel může být buď mechanický, nebo smyslové. Ve druhém případě je pohodlnější po něm čištění.

Poslední bod je povinen zveřejnit a hlavní tajemství při provozu indukčních zařízení - existuje tabu o používání abrazivních látek. Okamžitě je nutné vyčistit rozptýlenou krupici a cukr (ten může držet). V opačném případě může být ohrožena celistvost horní vrstvy, což vede k selhání provozu zařízení.

Při přemýšlení o tom, co přesně stojí v kuchyni - indukční nebo elektrická varná deska, měli byste se nejprve zaměřit na vlastní finanční možnosti - nákup modernějšího modelu bude není levné potěšení. Při pozitivním řešení této otázky by samozřejmě mělo být dáno přednost indukčním zařízením, které, pokud se nacházejí správně v kuchyňském prostoru, vám umožní rychle připravit jídlo a dokonce ušetřit elektřinu.

Hodnocení nejkvalitnějších a nejoblíbenějších plynových sporáků s plynovou troubou v roce 2017. Technické parametry plynových sporáků, funkce trouby, další funkce. Srovnání cen, plusů a minus prezentovaných modelů.

Která varná deska zvolí elektrický nebo indukční

Pracujeme pro vás

Po - Pá: 10.00 - 18.00 | So-Ne

Které varné desky jsou lepší: elektrické nebo indukční?

Indukční a elektrické (sklo-keramické) varné desky jsou nyní nejoblíbenější mezi znalci moderních kuchyňských spotřebičů. Díky své funkčnosti, bezpečnosti a snadnosti použití značně přesahují plynové varné desky. Zároveň mají obě možnosti mnoho výhod. A aby mezi nimi byla vyvážená volba, je třeba rozumět rozdílu mezi indukčními varnými deskami a elektrickými varnými deskami.

Princip činnosti sklokeramických a indukčních panelů

Princip fungování jakéhokoli, dokonce nejpokročilejšího modelu elektrického sporáku, je založen na ohřevu hořáku pod vlivem elektrického proudu, který prochází topným prvkem a zušlechťuje ho. Teplo se pak přenese na nádobí nebo na předměty, které přicházejí do kontaktu s povrchem. Na elektrickém panelu tedy můžete ohřát vše, co se vám líbí.

Princip indukční varné desky je zásadně odlišný, i když je považován za elektrický. Pomocí vestavěné cívky se aplikuje střídavý proud, který generuje magnetické pole. Pokud na povrch položíte speciální nádobu, jejíž dno bude mít feromagnetické vlastnosti, začnou se v něm vytvářet proudy a ohřívat kov. Samotná deska se nezahřívá, ale energie se používá pouze k ohřevu pánve nebo pánví.

K určení, které varné desky jsou lepší (elektrické nebo indukční), stačí provést srovnávací test. Pokud jde o účinnost a hospodárnost desek, je zde vše zřejmé. Indukční sporák spotřebuje v průměru zhruba 1,5krát méně elektrické energie, takže je v tomto ohledu nepochybně lepší.

Na rychlost ohřívačů "induction9raquo; Také překonává "sklo-keramika". K varu litr vody, indukční povrch bude trvat 2-3 minuty, a skleněná keramika - od 5 do 7. Sklokeramika je také zahřátá, protože k přenosu tepla na nádobí, topení sám musí být ohříván. Povrch indukční desky je vždy chladný, protože v důsledku indukce se zahřívá pouze spodní část panvy.

Co se týče úrovně bezpečnosti, je zde také velmi jasné. Protože indukční varná deska zůstává chladná, prakticky neexistuje riziko popálenin. Díky automatickému režimu zapnutí / vypnutí se sporák zapne hned, jakmile jsou nádobí položeny na něj, a vypne se, když je odpojen. Sklokeramický povrch je ohříván na vysoké teploty, takže ho lze spálit. Dále by měl být sledován proces vaření na elektrickém kameně.

Co je "strach" ofraquo; indukční a sklokeramický povrch? První je "špatný 9raquo; (pro indukční vařič jsou vhodné pouze pánve a pánve se speciálním magnetickým dnem) a druhá - škrábance (zejména ze solí a cukrových krystalů), přesné zdvihy a opakované zahřívání špinavého povrchu.

Snad jedinou výhodou keramického povrchu sklokeramickou je mnohem dostupnější cenu. Kromě toho, že nevyžaduje nákup nových jídel. Mezi nesporné výhody indukčních desek - náklady, nejvyšší účinnost a bezpečnost. Oba panely potěší stylový krásný design a rychlost ohřevu.

Výhodou indukční varné desky a mýty o nich

Než se rozhodnete, jak si vybrat varnou desku: indukce nebo elektrický - musíte pochopit klady a zápory obou variant. Jak již bylo zmíněno, jedním z nejvýraznějších nedostatků indukčních varných považoval třeba kupovat speciální pokrmy. Ale ve skutečnosti to není pravda. Pro ohřev na indukčním desce může být v nepořádku a pánve, které jsou již ve svém domě - například z nerezové oceli. I když je žádoucí, samozřejmě, koupit pár kastryulek a pánve speciální ikonou na spodní straně spirály.

Indukční varné desky jsou považovány za nejbezpečnější ze všech stávajících základě. Sporák nebude fungovat, pokud je hořák není uzavřen nejméně 70% z pokrmů, tak v kontaktu s ní lžíce nebo vidličky, nebudou zahřeje. Díky speciální režimy vaření mléka na indukční varnou desku nebudou utíkat, a smažené nehoří.

rychlost zahřívání je další výhoda „induktsii9raquo;. Zatímco keramický povrch ohřívá pouze sobě, indukční teplo se již vysílá jídlo.

Jedním z nejčastějších mylných o desky, pracující na principu indukce je, že vliv na provoz okolního elektrických zařízení. Ve skutečnosti nebyly zaznamenány žádné takové případy, protože magnetické pole je soustředěno výhradně uvnitř sporáku, tak to téměř nemá vliv na zařízení jsou v blízkosti.

S cílem odstranit škodlivé účinky indukce na lidském těle, je třeba dodržovat tyto zásady:

 • monitoru nádobí zcela pokrývá vytápěnou zónu;
 • Netlačte na tělo na ovládacím panelu;
 • nepoužívejte kovové předměty pro míchání připravovat jídla.

Jednou z hlavních nevýhod indukčních lze nazvat hlučnost. Hluk zveřejnila chladicí ventilátor, který by měl být neustále chladit desku a to z přehřátí to prostě vypne.

Pokud jde o programy automatické vaření, indukční desky jsou víc, než jakékoliv jiné. Například pro rychlé vaření vody nejlepší fit režim a dušenou zeleninou - pomalé. Péče o takové kamen je velmi jednoduchá: protože povrch se neohřívá, nebere silnou sympatii.

Přednosti sklokeramických panelů

Pár faktů o tom, co cooktops lepší: elektrické nebo indukce? V mnoha ohledech horší než sklokeramickou indukci, ale má i své výhody. Mezi hlavní výhody moderní elektrický vařič, jsou:

 • hodnota (průměr elektrická varná deska je levnější indukce analog se stejným počtem topných prvků);
 • tichý (elektrický sporák, nebo při zapnutí infračerveného a při práci nevydává zvuky a monotónní hluk);
 • paleta možností (na trhu kuchyňského vybavení jsou dobře zastoupeny různé modifikace elektrických kamen, takže uživatel nebude obtížné najít vhodné a konfiguraci, a designu, a za cenu);
 • setrvačnost (elektrický panel se pomalu zahřívá, ale udrží teplo déle, takže může pokračovat vaření, i když je elektrická energie náhle vypne).

S jistotou říci, co deska vybrat (indukci nebo elektrický), to je nemožné, protože tam jsou nevýhody a v jiných modelech. Pokud tuto možnost dává ve slepé uličce, rozumnou alternativou by bylo získání kombinovaného sporáku, který hostí několik hořáky s různými typy ohřevu. V ostatních případech můžete snadno zvolit optimální varné internetový obchod „Kitchen Expo“. Náš sortiment je široce zastoupeny různé modely elektrických a indukčních desek od předních výrobců.

Co deska vybrat: elektrické nebo indukce

Nové a moderní deska nebude jen ozdobou vaší kuchyně, ale také vás překvapí s inovativními funkcemi a možnostmi. Nejvíce populární a módní dnes staly elektrické a indukční varné desky, které mohou mít stylový design a širokou škálu režimů.

Ale hlavní otázka, která čelí budoucí paní - co je lepší koupit stejný model - elektřina nebo indukce. Volba bude snazší, pokud jste obeznámeni s detaily fungování každého zástupce.

Porovnat vlastnosti a požadavky každého panelu, můžete si vybrat co nejlépe. Indukce modelu zaslouženě poptávky kvůli jeho bezpečnosti a rychlosti přípravy, a elektrický povrch nevyžaduje, aby dalších pokrmů na náklady a být schopen potěšit šálku kávy každý kávu milence.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

56 − 46 =