Který kabel je vyžadován pro elektroinstalace v bytě

Který kabel je vyžadován pro elektroinstalace v bytě

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Který drát použitý pro elektroinstalace v bytě? Volba kabelem pro zapojení

Elektroinstalace v bytech ve starých domech ve většině případů již opotřebovaná a musí být vyměněna. Kromě toho se stará domácí síť je absolutně není určen pro napájení moderních domácích spotřebičů. Samozřejmě, že když si koupíte nové vedení by mělo vzít v úvahu několik důležitých faktorů. O jaký druh drátu použitého pro elektroinstalace v bytě je nejlepší, a diskutovat v tomto článku.

Co je třeba zvážit při výběru

První věc, kterou musíte rozhodnout - úsek budoucnosti kabelu. Tento parametr závisí na takových faktorech:

 • délka sítě a tím i odporu;
 • očekávaný náklad na něm;
 • výrobní materiál.

Při rozhodování o tom, který vodič je určen pro zapojení v krátkém síti byt s velkou zátěží, je třeba se zaměřit na způsobu topení. Průřez kabelů pro dlouhých frontách do značné míry závisí na hodnotě odporu. Také v tomto případě je mechanická pevnost je důležitá.

S ohledem na výrobu materiálu, v okamžiku, kdy dva kabely použity odrůdy: měď a hliník. V prvním případě je průřez je menší, v druhé - větší. Z tohoto důvodu převážná většina vlastníků bytových jednotek v tuto chvíli raději natáhnout v bytech měděných kabelů, mají lepší vodivost.

Průřez elektroinstalace v bytě musí být takové, aby majitelé následně měli možnost připojit potřebné napájení zařízení. Aktuální hodnota pro konkrétní zařízení je definován I = P / V, kde P - její síla (lze nalézt v listu), V - napětí v síti. Spotřebič je obecně 220 V. Tak například, aby ohřívač, který má výkon 2000 W, aktuální hodnota 9 A.

Ten se vypočítá celkový proud všech potenciálních zákazníků. Průřez z měděného drátu je zvolena s ohledem na přípustné 10 A na čtvereční milimetr. Hliník - 8 A. V tomto případě, je-li vedení je skrytý, tyto hodnoty musí být vynásoben korekčním faktorem - 0,8. Otevřený elektroinstalace v bytě je téměř nikdy použitý. Pokud však z nějakého důvodu je třeba zvolit takové možnosti, že je nutno použít část drátu je menší než 4 mm 2, který má dostatečnou mechanickou pevnost. S větší přesností zatížitelnost na měděné a hliníkové kabely lze nalézt na speciálních stolech.

Dráty pro elektroinstalace v bytě je lepší zvolit nějakou rezervní energie. To umožní v budoucnu připojit k síti, nové spotřebiče, nákup, který není v současné době plánuje.

V normálních městských bytů pro osvětlování měděný drát se volí nejčastěji průřez 1,5 mm2 pro zásuvky - 2,5 mm2. V kuchyni lépe protáhnout kabel 4 mm 2, protože tam je obvykle velmi silný spotřebiče - .. sporák, lednice, myčka na nádobí atd. Montáž přívodních kabelů do bytu je zvolena tak, aby jeho část byla o jeden krok vyšší, než je nutné pro nejvýkonnější aby mohl být nástroj použit.

Otázka, jaký druh drátu použitého pro elektroinstalace v bytě, včetně množství a správný výběr průřezu, pokud jde o případné ztráty napětí. Linky i v městských bytů jsou poměrně dlouhé. V tomto případě ztráty napětí v kabelech může dosáhnout nepřijatelné hodnoty. Rozhodnete-li se to, že tato hodnota nepřesahuje 5%. musí nejprve spočítat čas pro výpočet kapek zatížení napětí. Pro tento výkon v kW vynásobí délka kabelu v metrech. Další speciální tabulky pro určování skutečné procento ztrát. To bude záviset na momentu zatížení, v průřezu kabelu a jeho délce. Tam jsou oddělené stoly pro třífázových a jednofázových sítí. Je však třeba uvědomit, že jsou specifikovány procento ztrát s výjimkou topného kabelu při průchodu skrz něj proud. Z tohoto důvodu si vybrat část drátěného v tomto případě by měl také s rezervou. To znamená, že se podívat na tabulkové hodnotě odpovídající číslo 5 a 4%.

Za provozovnu zvolit měkké flexibilní kabely. Každé jádro je v tomto případě se skládá z velkého počtu tenkých vodičů. Tyto kabely jsou snadno vytáhnout na byty komplexní rozložení se spoustou zvratů. Jedinou nevýhodou měkkých drátů je, že mají ke zvlnění a přitiskl na ně speciální špičku, kdy je připojena kabeláž.

Tam je jiný druh kabelu - těžké. V tomto případě je každé jádro se skládá z jednoho vodiče. V podstatě, bez ohledu na to, jaký druh drátu pro elektroinstalace v bytě bude vybrán - ohebné nebo tuhé. Hlavní věc je, aby odpovídaly kabelu břemen jej od spotřebitelů. Pro městský byt obvykle vybrat tři základní verze zemnící vodič. Izolace v tomto případě bude mít jinou barvu. Hnědé nebo červené odpovídají fázových vodičů, modrý - nulový, žlutá - uzemnění.

Nejčastěji používaným třída drát

Jeden z nejoblíbenějších možností je SM kabel pro elektroinstalace v bytě vhodném velmi dobře. Ten představuje variantu s jedním koncem flexibilní životnost a má kruhový tvar. Další výhodou je přítomnost dvou těsnění. Druhá okolnost činí ohnivzdorné.

Další druh, často používá v bytech, - jedno-žilový kabel VVG, které mohou být kulaté nebo ploché. Toto provedení štíhlejší než NYM, a podle toho, je výhodnější v stohování. Jeho výhody, mimo jiné, lze přičíst není příliš drahé.

Třetí populární volbou - pletl PVA. Tento kulatý kabel má velmi dobrou ohebnost. Nejčastěji se používá pro domácí spotřebiče v síťovém kabelu. Nicméně, pro instalaci linek je velmi dobře zapadá.

V tomto případě, je-li elektroinstalace má vytáhnout sádrokartonu koncovka nebo stravování stropu, použijte kabel, který nepodporuje hoření. Taková provedení jsou označeny písmeny „NG9raquo;. Nebo ještě lépe, použijte nehořlavé kabely s index «ls9raquo;. Izolace vodičů v případě požáru nebude přidělovat hodně škodlivého kouře a plynů.

Nejlepší ze všeho je, pokud je přívodní kabel v bytě bude dvojitou izolací. V každém případě, ušetřit na to není nutné. V opačném případě, například v případě zaplavení v bytě také mohou střílet jako izolací jediné poměrně často jen poškozené během instalace nebo během provozu.

Takže jste se rozhodli pro drátem používané pro elektroinstalace v bytě. Nicméně, kabely - to je, samozřejmě, není jediným prvkem sítě. Vedle nich, budete muset kupovat další a další příslušenství. Přepínače jsou vybírány především na základě jaký druh kabeláže používané v bytě - otevřené nebo zavřené. Samozřejmě, že první volba v tomto případě se používá jen zřídka. Proto je pro městskou bytu, s největší pravděpodobností budete muset zakoupit flush spínače.

Kromě toho jsou tyto prvky sítě jsou k dispozici se šroubovými a násuvnými svorkami. První možnost může být dobrou volbou, pokud je elektroinstalace v bytě protáhl použití hliníkových kabelů. Poslední může nakonec podplavlyatsya mírně a začít jiskru. V tomto případě bude stačit jen utáhnout šrouby. Pro měděné vodiče je obecně vybrán přepínače přilnavost terminály. Jsou vhodnější při připojení.

Tato položka je nejlepší zvolit, provázený výrobců. Nicméně, je třeba za účelem ochrany proti padělání. V posledně jmenovaném případě nádob může přijít například nepříjemný zápach. Kromě toho, nízké kvality výrobků je často vyroben z velmi tenkého nebo měkkého plastu. Výstup musí být dostatečně závažné. Také dávat pozor na stav kontaktu se zemí. To by nemělo ohýbat.

Je třeba vzít s sebou do obchodu a snaží se zapojit ji zasunout do zásuvky. Samozřejmě, to by nemělo viset i na podzim. U tohoto provedení jako externí elektroinstalace v bytě, jako je tomu v případě vypínače, zásuvky jsou použity speciální konstrukci.

V současné době je na trhu můžete setkat i speciální typy zásuvek, které jsou vybaveny, například USB konektory nebo s LED podsvícením. Zde může být vybrán, pokud je to žádoucí, a takové provedení.

No, doufáme, že náš článek vám pomůže určit pořadí, které drát použit pro zapojení v městském bytě. Volby v této chvíli existuje mnoho. Nejdůležitější věc - je použít kabely vhodné pro napájení zařízení a maximální bezpečnost.

Pojďme prozkoumat, jak nejlépe využít drát pro elektroinstalace v bytě

Když obrovské množství různých jednotek se standardním moderním bytě je velmi důležitá kvalita práce domů elektromagistrál.

Před montáží, je velmi opatrný přístup k výběru vodiče jsou uloženy v podlaze nebo nosných zdí.

Je třeba vzít v úvahu jejich materiál, průřez, a kde se povede linii - v bytě výškové budově nebo v soukromém domě.

Druhy elektrických výrobků

Existuje několik klasifikací, je třeba se zaměřit při výběru kabelu vnitrostátních linkách. První věc, která úlovky oka - Počet jader. Jak jsou elektrické výrobky na tomto parametru?

Tradiční materiály pro kabely - měď a hliník. Odpor prvního kovu je menší než druhý. To znamená, že se stejným průřezem mědi variantě může projít více proudu, je silnější a odolnější. Ale hliník analogy výhodnější pro cenu.

Takže to, co je potřeba kabelového svazku v bytě a průřezu vhodné pro domácí dálnic? Pro správnou volbu je nutné počítat současnou hodnotu všech spotřebičů v bytě. Tato hodnota říká příslušné kabelové parametry. Jeho vypočítá podle vzorce, na základě výkonových zařízení P (Údaje uvedené v technické dokumentaci) jako dividenda a napájecí napětí V (typicky 220 V) jako dělitel.

průřez měřeno v milimetrech čtverečních. Každý „náměstí“ elektrického kabelu mědi může nechat projít dlouhou dobu, aby se dosáhlo maximální deset ampérů při zahřátí na přijatelnou úroveň. Hliník analog horší: jeho maximálně čtyři - šest zesilovačů.

Představují zařízení, které vyžaduje napájení čtyř kilowattů. Se standardním napětí jmenovité hodnoty proudu vůle rovná 18,18 zesilovače (4,000 W děleno 220). Pro napájení takové zařízení od napájení bude potřebovat měděné vodiče průřez alespoň 1,8 čtverečních milimetrů.

Pro zajištění lepší tuto hodnotu zvýšit půl krát. Ideální cíl pro toto zařízení bude sekce měděný kabel dva čtverečních milimetrů. Provedení vychází z tloušťky hliníku je nutné zvolit dva a půl krát více.

Pokud nechcete věřit, můžeme odhadnout parametry tabulky, zoom do malého výkonu.

Když latentní elektroinstalace (ve většině moderních bytů) uvedeny v tabulce údaje by měly být vynásobeny 0,8. Venkovní provedení, například v soukromém domě zahrnuje drátový úsek je alespoň čtyři „čtverce“, s vysokou mechanickou pevností.

Toto video vám pomůže rozhodnout, co je nejlepší zvolit drát pro elektroinstalace v bytě:

To obvykle zahrnuje řadu písmen a čísel, která uvádí:

 • čísla. První označuje počet drátů, další - na průřezové ploše každého, zbytek flexibility elektroinstalace třídy výzva.

 • První písmena. Pokud je označení na prvním místě je „A“, hliníkový vodič. V její nepřítomnosti, tyto dopisy uvést měď druhy, a naznačují, které z horní izolace je vyrobena.

  polyethylenový plášť je označen písmenem „P“, polyvinylchlorid - „B“ pryž - „P“. Písmeno „K“ se rozumí řídící kabel. „BC“ zkratka indikuje přítomnost hermetické ochrany, například hadice z PVC.

 • jiná označení. Přítomnost označení písmene „E“, uvádí, že je plnivo mezi jádry. Kombinace „chladivo“ se týká jedno-vodič, a pružnosti kabelu roviny potvrzena písmena „T“ a „P“ v tomto pořadí. Kvalitativní charakteristiky prompt označení „NG“ (zpomalování hoření, nehořlavost), „B“ (rezervace kabelu), «LS» (žádný kouř během tavení).
 • Zvažte nejpopulárnější typy kabelů a které drátu je nejvhodnější pro elektroinstalace v bytě:

  • VVG Měď může být ploché nebo kulaté. Lepší zvolit pokročilé možnosti zabezpečení - VVGng (nehořlavým) nebo VVGng-LS (odolné proti požáru s nízkými emisemi spalin).
  • AVVG - Hliník je odolný vůči hoření analog.
  • NYM - kulatý drát z mědi, pevné, s nízkým stupněm hořlavosti a kouře emise.
  • PVA - kolo lanko z mědi pro připojení spotřebiče a prodlužovací šňůry, někdy - pro vnitřní linky pro připojení v bytě.
  • SHVVP - plochý měděný kabel s množství drátů vodiče. Používá se k propojení elektroniky a domácích spotřebičů.

  dráty také To může být rozlišeny barvou, která je důležitá pro otevřené zapojení. Black označuje VVG, pomeranč na PVA (ale může být i bílý). Tón kabel značky SM - šedá. SHVVP obvykle bílé, ale existují i ​​jiné barvy.

  Instalační kabel pro vstup do obydlí z hlediska roviny řezu by měla být větší, než je úroveň, která je nezbytná pro službu nejmocnější nástroj v bytě. Ale to není nutné provádět všech tratích takového drátu. Ekonomický pro připojení do svorkovnice, a pak výstup přes automatické lince požadované části.

  Ve standardních městských bytů pro elektromagistrál často je vybrán z měděných drátů vodiče. Pro osvětlení vhodného elektricky řezu polovinu „náměstí“ u zásuvek - 2,5 „náměstí“. V oblastech s velkým počtem domácích spotřebičů a elektroniky, například v kuchyni, rozkládací průřez vodiče není menší než čtyři milimetry čtvereční.

  Na izolace vodičů je lepší ušetřit peníze a vybrat dvojitou možnost. Po vypuknutí vody vadné izolace může způsobit požár. A škoda to drátu během provozu je velmi jednoduché.

  Pokud žijete v dřevěném domě, budete muset držet otevřené zásobovací linky. Použití je možné pouze nehořlavé možnosti měděné. To je nejlepší, aby se drát do kabelových kanálů, tyto plastové krabičky nyní učinit různé modifikace a barvy.

  Závěrem lze říci, nabízíme vám vidět video, ve kterém se bude mistr vám říct, co je lepší dělat zapojení kabelů v bytě:

  Zvolit elektrické kabely správně podporuje napájecí napětí může být jen v bytě. ale elektromagistrál instalační náklady profesionály. Práce s elektřinou pro nezkušenou osobou je životu nebezpečné.

  Přidat komentář zrušení odpovědi

  Ul. Zoe a Alexander Kosmodemyanskiy, 26 +7 (499) 350-26-73

  Který kabel je nejlepší použít pro rozvody v bytě: brand řezu výběr

  Velký byt opravy nutně zahrnuje výměnu elektrických rozvodů. Existují dva hlavní důvody pro tuto akci.

  První z nich - věk samotné elektroinstalace. Zpravidla kapitálu nebo vážnějších oprav provedených tak letech 15-20 po dodání bytu. Během této doby, i správná věc, domácí elektrické stárnutí a opotřebení. Takže potenciálně stát zdrojem nebezpečí pro cestující ve vlastnictví.

  Druhý důvod - přestavby a opravy velkých samostatných pokojů s přidáním nových spotřebičů. Rámečky a další nové rozvody spojení s starý je vysoce nežádoucí. Vzhledem k nesouladu parametrech kabelu nebo materiálu v něm.

  Takže otázka - zda se má měnit vedení, to je považováno za předchozí závěr zbývá pochopit jeho praktickou realizaci. A budete muset začít s výběrem kabelu.

  Kabelové rozvody v bytě - 300 značky a 5000 druhů

  Z toho, co strana, kdo tady? Chytit muže hlava, daleko od vedení. A tady je místo, kde se chytit. Vzhledem k tomu, kabely a vodiče jsou nejen mnoho z nich prostě nepočítají, jako Dons Pedro v Brazílii. Dokonce i profesionální elektrikáři někdy „tonut9raquo; a zmateni množstvím výrobců a produktů.

  Volba drátu pro elektroinstalace v bytě, to je otázka nejen náklady na opravy. Mnohem důležitější bod, že vedení musí zajistit, „dostavku9raquo; elektřiny do všech koutů bytu a být v bezpečí, že není „kusatsya9raquo; shock. A jen proto, aby bylo ohnivzdorné a spolehlivé.

  Varování! Důležitá spolehlivé elekroprovodke - najít tu správnou elektrikáře. Zapojit se do elektrických a zvolit zapojení kabelu v bytě musí být vyškoleni zvládnout! Který má přístup k elektrické práce a praktických zkušeností.

  Budeme se stručně říci, o kabely a rozvody a jejich průřez, značení, materiály a typy. Vysvětluje, co je vhodné pro domácí elektroinstalace, a že nemůže být použita. Že jste si byli vědomi, že váš elektrikář je dělá a proč to tak je.

  Charakteristika drátů a kabelů, které by měly věnovat pozornost při výběru

  Okamžitě jsme se říci, že se bavíme o domácí napájecí kabel nebo vodič s napětím 220/380 V, pro přenos elektrického proudu v domovské síti. Všechny ostatní typy, jako jsou topení, TV, počítač a teď jiný, my nepovažujeme.

  Celkový seznam funkcí je následující:

  • materiál jádra;
  • Design;
  • úsek;
  • tloušťka izolace žíly;
  • tloušťka skořápky;
  • označování;
  • Barvy žil;
  • balení;
  • osvědčení;
  • Státní produkty.

  O složení jádra, Výroba kabel je rozdělena na měď a hliník. Výrobky z mědi spolehlivější, nižším odporem, vyšší současných ukazatelů, vytápění je menší v porovnání s hliníkovými rovných úsecích. Také, měď je méně oxidovány pružnější, a tudíž kabel je již bez ztráty vlastností a charakteristik.

  Varování! Proveďte zapojení do plochých hliníkových vodičů je zakázáno v souladu s požadavky SAE (jednací elektrických přístrojů).

  záměrně produkoval single-core (single-drát) nebo splétané (splétané) kabely a vodiče. Single-core odrůdy více tuhé a nepružné, a to zejména s velkým průřezem vodiče.

  Odpověď na otázku „jaký druh drátu použitého pro elektroinstalace pod omítku,“ můžeme říci, že je teoreticky vhodná pro pevné a tuhé měděné kabely. Štuková vytvořit dodatečnou ochranu tohoto vodiče. Ale ve skutečnosti, nikdo klade síťové zásuvky drát.

  Lanka jedno-žilový kabel je měkčí a ohebnější. On toleruje extrémy, se otočí a je vhodný pro otevřený elektroinstalace, a skrytá pod omítkou. To je nyní třívodičové single-drát se používá pro výstavbu bytů.

  Varování! Nepleťte kabely, ve kterých je každé jádro se skládá z jediného drátu, s dráty, kde je žíla z více vodičů. Uvízlé kabelové výrobky jsou zakázány pro pevnou instalaci v bytě z důvodu vysokého rizika vzniku požáru. Přečtěte si více o nich v bloku „Což vodiče nemůže být použit pro zapojení v bytě“

  2. Průřez kabelu pro elektroinstalace v bytě

  Měřeno „kvadratah9raquo, myslím čtverečních milimetrů a ukazuje šířku pásma. V jednom z měděného kabelu „kvadrat9raquo; 8-10 prochází proud ampér, hliník je jen 5 A. Pro bezpečný provoz vodiče by měla být zvolena s rezervní kapacity, který poskytuje ohřev drátu uvnitř povolená hodnota nebo jednodušeji do zátěže není „poplyla9raquo; izolaci. Kromě toho je třeba vzít v úvahu, pokud je skrytý vedení, se chladí méně, a proto je průřez stock musí kompenzovat.

  Varování! Nepleťte průřez kabelu s průměrem, jsou dva velké rozdíly! Průměr může být měřena s pravítkem a tloušťky lepší. A pak nahradit ve svém vzorci a vypočte se plocha průřezu.

  Stále si pamatuji, že volba kabelové rozvody v bytě vždy jde do zaokrouhlování. V případě, že výpočet se získá 2.3 „kvadrata9raquo;, vybrané kabel dva a půl namísto dvou“ kvadrata9raquo;.

  V ideálním případě by část musí souhlasit se značkou na štítku kabelu, ale ve skutečnosti je to často liší v menší strany. Malé rozdíly jsou přijatelné, protože kabel je certifikován pro rezistenci, spíše než průřez jádra. V případě, že rozdíly jsou značné, že je manželství. Zkušený elektrikář ji uvidí vizuálně, a můžete změřit průměr jádra a vypočítat průřez pro zájmu nebo pomoci příteli, který bude rozhodovat o své vlastní koupit kabel pro zapojení do bytu.

  Někteří elektrikáři se doporučuje, aby se kabel jmenovité výše výpočtu. Například, 4 „kvadrata9raquo, namísto 2,5 pokrýt“ nedostachu9raquo; část, pokud existuje, bude. Ale pak musíte očekávat, že odpovídající ochranu vedení a dát ty správné stroje a proudového chrániče.

  Tip! Doporučujeme vedení v plochém úseku drátů mědi od 1,5 do 2,5 metrů čtverečních. mm. Na zásuvky nastartovat dva a půl roku „kvadrata9raquo; a půl - pro osvětlení.

  Každé jádro v pletl nebo pevné vodiče je izolován s PVC nebo běžného typu se sníženou hořlavostí se používají také polymery a zesítěný polyethylen. Tloušťka izolace je řízena GOSTS a měla by být dostačující. Pro domácí kabelů (jmenovitým napětím do 660V) sekce 1,5 a 2,5 mm tloušťky izolační vrstvy 2, v souladu s normou - 0,6 mm. Tolerance, ale izolace nesmí být tenčí než 0,44 mm.

  Jednoduše řečeno, je zde tloušťka mezera, která by měla být „vpisyvatsya9raquo; izolace, elektroinstalace sloužit jako spolehlivý a nebyly žádné problémy při instalaci. zda výrobce porušila technologie - bez mikrofonu není definováno, ne-li vozishsya s kabely každý den. Proto, pokud je celá řada zkušených elektrikář - nutnost koupit jen prověřené obchody a kabelových značek.

  Skořepina zahrnuje horní kabelových žil, opravy a chrání je. Je vyrobena jako izolace žíly, PVC nebo z polymeru, ale má velkou tloušťku. U splétaných tloušťce kabelů je 1,8 mm, pro s jedním jádrem - 1,4 mm. Je také možné odchylky v menší strany, ale menší.

  Izolační plášť - povinný prvek. Pro jakékoliv kabelových vedení bytu, a to i s minimální kapacitou, „propisana9raquo; dvojitá izolace. To znamená, že nejprve v jádru, a pak se na něj. Tím je zajištěna bezpečnost osob a chrání vodič před poškozením.

  Tento nápis na plášti kabelu pro montáž elektroinstalace v bytě. Obsahuje všechny potřebné informace z čeho vybírat. Nápis chybí nebo vymačkané při výrobě kabelových výrobků. Mělo by být jasné, kontrast, snadno čitelné.

  Značky udávají:

  • Výrobky značky (kabel nebo drát), ve kterých šifrované klíčové vlastnosti a charakteristiky.
  • Jméno výrobce.
  • Rok výroby.
  • Počet jader.
  • Oddíl.
  • jmenovité napětí.

  Nápis je aplikována po celé délce vodiče v krátkých časových intervalech.

  V ceníku a katalogu internetových obchodů obvykle nenaznačují rok výroby a výrobce, a napsaný v podobě značení VVGng (standby) -0,66 kV 3x1.5 nebo VVG, VVGng kabel 3x1.5.

  Trohzhilny znamená měděný kabel s průřezu vodiče 1,5 „kvadrata9raquo; (3x1,5), pevné výkonná jádra (pohotovostní režim). Izolace a plášť z PVC sloučeniny (IV), pružný kabel (D), je nehořlavý (ng). Jmenovité napětí 660 voltů.

  Pamatovat! Označení písmeno značky kabelových vodičů začíná s tímto materiálem je hliník vždy dát písmeno A, měď - Dopis nespecifikuje, takže jsou všechny kabely známkami VVG modifikace mají měděný vodič.

  O zbarvení je třeba vědět, co to je, nebo plné barvy, nebo aplikovat na pásmu pláště podél šířky kabelu asi jednoho milimetru. Toto je standardní. Všechno ostatní ve formě pasty, skvrny, přes uklouznutí - od zlého. A říká, že je kabel v nějakém sklepě cizím lidem.

  Barvou jsem žil tam je tabulka, která je známá pod jakýmkoli kvalifikovaný elektrikář. Tam je natřena, co odstín je základní jádro - fázový, nulový, uzemnění. To se provádí pro pohodlí zařízení, aby zjistila, kde je připojen vodič. Fáze a pracovní vodiče se mohou lišit od barev „zemlyu9raquo; Jako vždy „krasyat9raquo; ve žluto-zelené barvě.

  Standard pro všechny - bay nebo buben. Plošiny jsou určeny pro prodej v obchodech, na jsou cívky navinuté do velkoobchodů, zedníků a dalších velkých odběratelů. V každém případě, je kabel připojen k popisu tag.

  Obsah tag opakuje informační štítek na obálce s některými dodatky. Uvádí:

  • Název tovární nebo obchodní značka výrobce
  • značka (symbol) produkty
  • GOST a TU
  • datum vydání
  • počet segmentů, s jejich délkou
  • drum pokoj
  • hmotnost vodič
  • značka shody
  • OTC značka.

  Pokud byste měli koupit kabel pro elektroinstalace v bytě celý záliv 100 metrů, dostanete značku s ní. Ale pokud si uřízl kus, bude štítek nevzdá, můžete se jen dívat.

  Potřeboval potvrdit, že vysoce kvalitní kabel. Typicky produkty jsou 2 dokladu - osvědčení o shodě, který je odpovědný za vhodnost kabelu jako elektroinstalačního materiálu a osvědčení o požární bezpečnosti. Můžete je požádat, u prodejce o informace. Dokumenty, které mají být vyplněn s hosty o uvádění kabelu a mají platný čas, například až do konce letošního roku. Zpravidla dokumentaci označuje TU (technické specifikace) v souladu s GOST a kabelových produktů je rovnocenný s odpovídajícími státních norem.

  Tato podoba vedení. Dávejte pozor na vzhled kabelu, protože podlitiny, vážné excesy, zploštělé vnitřní tajný sňatek. Jádra mohou být rozděleny, a dokonce zavřel sebe. Je jasné, že takový materiál nelze stohovat, takže nebuďte líní zkoumat kabel v obchodě dříve, než platit za vlastní nákup.

  Který kabel je vyžadován pro elektroinstalace v bytě

  Už jsme řekli, že zapojení do „trebuet9raquo bytu; 2 průřez kabelu.

  Pro zásuvky je třeba vzít průřez 2,5 mm 2 , protože zahrnuje zatížení může dosáhnout 3-4 kW. Kabel je dva a půl roku „kvadrata9raquo; To je přesně navržen pro maximální výkon až 5,9 kW a proudem až 27 ampérů. To neznamená, že musíte „nagruzhat9raquo; kabelové vedení až na doraz. Volba je vždy přichází s nabídkou plánovaného nákladu na třetí. Zvláště proto, že leží pod omítku kabel slabší ochladí a to je také brát v úvahu při výběru.

  Chcete-li použít část okruhu osvětlení 1,5 mm 2. Zatížení je zde mnohem menší, ale i když se rozhodnete uspořádat osvětlení v bytě, aktuální a výkonovou rezervou více než dost.

  Důležité informace! Jak moderní elektrické předpisy vyžadují uzemnění elektrických spotřebičů pro domácnost, a dát speciální sokety, použijte trohzhilny uložení vedení. Ve kterém dílo fázový vodič, neutrální a ochranný nula.

  Jaký kabel Doporučená internetového obchodu 220pro.ru flush v domě nebo bytě

  Připomeňme, že označení zahrnuje hlavní charakteristiky kabelových produktů. Písmenové označují materiály žil, izolace pláště a flexibilita Digital - počet vodičích a průřezu.

  Mezi nejčastější tuzemské kabelové rozvody v bytě. To má jedno jádro měděné vodiče, izolace a pláště z PVC, který se používá u kuřáků s normální a vysokou vlhkostí vzduchu. Dimenzovaný na 660 voltů. To se týká flexibilních unarmored vedení. To může obsahovat od 1 do 5 jader, z poloviny řez 240 ‚kvadratov9raquo;. Tvar vodiče je kulaté, ploché nebo trojúhelníkové.

  VVG kabely jsou k dispozici v několika variantách:

  • VVG - hlavní typ vinylové pozinkované a pouzdrem;
  • VVGng - nehořlavý napájecí vodič izolace žil hoření, to znamená, je spalování nejsou zahrnuty;
  • VVGng-LS - má také samozhášecích protipožární izolace vodiče (NG) a skořápky nízké emise kouře;
  • VVGng FR-LS - kromě nehořlavost a nízká detektorem kouře, tento typ kabelu získala dodatečnou ochranu proti požáru a slídy pásku.

  Všechny značky s předponou ng mohou být namontovány ve svazcích, které je vytvořit jedno zvlnění, trubice nebo staví několik kabelových vedení.

  Kabelové rozvody v bytě, doporučujeme, aby se značky VVGng nebo VVGng-LS.

  Neutrální VVG levnější, ale nejsou vhodné pro nosník a skořepinových vložek méně odolné proti požáru a dýmavé. Značka FR-LS VVGng odkazuje na profesionální a používá se vysokým rizikem požáru v podnicích a je mnohem dražší.

  Měděný kabel evropský standard, který byl vypracován v Německu. Produkoval ruských závodech a je v souladu s normami EU a státních norem. Provedení je podobné kabelu VVGng, jmenovitým napětím 660 V. K dispozici pro pevné vícejádrové NYM-průřez kabelu 1,5-10 mm2 a řetězcem o průřezu 16 mm2. Počet žil 1-5, izolace a PVC plášť, požární ochrany poskytuje plnivo v pryžových mezi izolací a pláštěm kabelu.

  Dávejte pozor! V obchodech najdete levné kabely NUM značení. Tento „opechatka9raquo; Říká, že před kopírováním se sníženým výkonem. Si ho koupím, riskujete z nekvalitních výrobků. Doporučujeme, aby upustily od pochybných úspor v oblasti bezpečnosti.

  Kabely NYM VVGng a mají podobné vlastnosti a využití výhod:

  • Kvalitní výkon. Vodiče, izolace, opláštění odpovídá GOST a to dělá spolehlivé kabelu.
  • Snadná instalace a snadné řezání. Kulatý kabel snadno nainstalovat kvůli nedostatku zvratů, je jednodušší pro kompresi při psaní.
  • Vysoká požární odolnost a bezpečnost. Soulad s normami zajišťuje bezpečný provoz kabelu pod zatížením, a speciální izolace umožňuje položit trámy, bez rizika vzniku požáru od vzájemného vytápění.
  • Retardancy a nízká detektor kouře. Plášťový materiál a zpomaluje hasicí spalování. A také poskytuje nízkou kouře bez halogenů, aniž by nebezpečné. Pokud se rezidentní ochrana spustí se zpožděním, bude škoda z ohně minimální.
  • Široká škála variant V známek za cenu pro každý rozpočet.

  Který drát není vhodný pro elektroinstalace v bytě

  A další důležitý bod. Uvědomujeme si, že pro většinu „provod9raquo; a „kabel9raquo; jsou synonyma. Ve skutečnosti se jedná o různé druhy kabelových výrobků. Hlavní rozdíl, kabel má vždy izolace velmi pevná dvouvrstvý první vrstvu na horní vodiče a druhý pokrývající celý svazek. I když jeden žil, vždy dvojité izolace kabelu. Wire - slabší konstrukce s lehkou izolací.

  Dávejte pozor! Proveďte kabeláž v bytě, dokonce i multi-core, nebo multi - velmi špatný nápad.

  Hlavní potíž drátů - jejich slabá odolnost vůči dlouhodobému zahřívání při konstantním zatížení a vysoká hořlavost. Z tohoto důvodu, že nesplňují požadavky SAE na elektroinstalace v obytné zóně.

  Toto spojení měděný drát izolovaný s vinylovým povlakem. To se používá pro připojení spotřební elektroniky k domácí síti, pro výrobu prodlužovacích šňůr. 2-6 Počet vodičů, lanka design, průřez 0,75-10mm2. Určen pro jmenovité napětí 380 V.

  Varování!Není třeba brát PVS drát pro elektroinstalace v souladu s přáteli nebo uchovat.

  • Za prvé, PVA jsou drátové prameny struktura. To znamená, že všechny konce připojení musí být jisti, cínu a pájky. To je časově náročné a vyžaduje vysokou kvalitu procesorových jader a mnoho zkušeností v elektriky.
  • Za druhé, pletl konstrukce vodič - představuje faktor vysokým rizikem požáru. Tento vodič se zahřívá silněji, a proto se izolace se opotřebovávají rychleji, což je nebezpečné a může mít za následek zkrat.
  • Za třetí, vodič by neměl být položen PVA paprsek jako kabel. Jen vzdálenost mezi závity. To znamená, že Stroebe zeď pod každý řádek zvlášť.

  Takže ekonomika dopadá velmi pochybné a symbolické. Nízká cena drát bude „sedena9raquo; Vysoké náklady na instalaci. Kvalitní kabeláž zdaleka není žádoucí.

  Montážní kabely nebo kabely s jednoduchými a ohebných měděných vodičů. To se používá pro připojení elektrických zařízení a spotřebičů. Mají krátkou životnost, vodič typu vyžaduje ukončení procesu a provést pájení během instalace. Pro pevné zapojení není vhodné vzhledem k absenci nehořlavého izolace a slabých vlastností.

  Varování! SPAP je zakázáno použít pro zapojení od roku 2007 vzhledem ke své nespolehlivosti.

  I když existují „umeltsy9raquo; a mezi zákazníky a mezi rádoby elektrikáři, kteří jeho prospěch. Citovat skutečnost, že „ve všech starých bytů stojí za to.“

  Ale „grazhdane9raquo; Uvědomte si, že od té doby Sovětský svaz dramaticky změnila výbava domácích elektrických zařízení a zvýšení jeho výkonu. Z tohoto důvodu, SPAP a zakázané - to je mělké, s špatné izolaci a udržuje moderní zatížení.

  Příslušenství pro kabely

  Při instalaci kabeláže vyžaduje nejen kabel, ale také seznam zařízení, součásti, elektroinstalační výrobky a doplňky. Chcete-li zjistit přesnou částku, elektrikář vždy vytvoří plán nebo schéma zapojení. Ale mluvíme o obecně, takže říkáme ukázkový seznam dalších položek.

  • automatická ochrana a RCD;
  • namontovány krabice a flush;
  • zásuvky a vypínače;
  • zvlnění, kabelové kanály, připojení k nim a elektroinstalační materiál pro kabelové kanály;
  • izolace, svorky, příchytky a tak dále.

  Samozřejmě, že všichni po očištění o prostředí v místnosti, zatížení a typu flush. Koneckonců, může to být buď ve stěně nebo v sádrokartonových konstrukcí. Zkušený elektrikář bude brát v úvahu všechny detaily a dá vám seznam, nebo jít nakupovat zboží s vámi.

  Shop On-line 220pro.ru nabízí jen kvalitní kabel pro elektroinstalace v bytě nebo domě. Úplný seznam značek a typů, viz: http://220pro.ru/catalog/kabel_provod/

  Přijďte si vybrat svou kabelu!

  A přesto klást žádné otázky. Legrační a naivní v první řadě! Jsou to ty pravé! Vzhledem k tomu, že je lepší se smát elektrikářů, než hasiči, souhlasíš?

  Vždy jsme se odpovědět na otázky a říct o všech složitosti instalace. Rychle vyzvednout kompletní sadu přístrojů pro domovní elektroinstalace kabel do zásuvek a vypínačů. Vezmeme v úvahu vaše přání a rozpočet.

  Zavolat, zeptejte se! telefony

  8 (800) 333-49-42

  Vaší povinností elektrické 220pro.ru

  Moskva, maršál Žukov avenue d. 76 K2

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 12 = 17