Který kotel je nejlépe koupit pro dům

Který kotel je nejlépe koupit pro dům

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Správná volba ohřívače vody

Mezi velkým počtem modelů kotlů na trhu je obtížné určit příslušnou jednotku. Jak vybrat ten správný ohřívač vody mezi touto sadou?

Než vyberete kotel, musíte určit, co potřebujete, a přemýšlet o tom, na co bude přístroj potřebovat. Všechna zařízení jsou rozdělena do několika typů:

 • elektrický, průtokový typ;
 • elektrický typ skladování;
 • proudící plyn;
 • akumulační plyn;
 • zařízení nepřímého typu.

Elektrické průtokoměry

Charakteristickým rysem tekoucích elektrických ohřívačů vody je jejich kompaktní a snadno instalovatelná. To je ideální volba pro rekreační dům. Takový agregát je také snadno umístit do koupelny, do kuchyňské skříňky nebo pod umyvadlo.

Voda v této jednotce je ohřívána vestavěným výkonným TEN umístěným v malém tanku, kterým prochází kapalina. Když voda kontaktuje TEN, rychle se zahřeje a opouští místo spotřeby. Jedinou nevýhodou těchto kotlů je, že mají vysoký výkon do 8 kW a více: ne každé elektrické zapojení v domě může odolat takové zátěži. Pro jednotku průtoku je proto nutné od elektrického panelu vytáhnout samostatný kabel a průřez vodiče by měl být zvolen s přihlédnutím k zatížení v konkrétní situaci.

Nevýhodou je i vysoká spotřeba elektrické energie.

Elektrické ukládací kotle

Jedná se o nejběžnější a nejoblíbenější typ zařízení. Volba takového ohřívače vody pro byt může být považována za nejlepší volbu. Elektrický zásobníkový ohřívač nejen ohřívá tekutinu na požadovanou teplotu, ale také udrží vodu horkou po dlouhou dobu, jako v termosku. Teplo je zachováno silná tepelná izolace mezi nádrží a vnější nádrží zařízení. Ohřátá voda je dostatečná pro použití v několika místech najednou. Jako zdroj tepla v jednotce se používá TEN (trubkový elektrický ohřívač). Teplá voda stoupá a vystupuje ke spotřebiteli prostřednictvím odtokového potrubí, jehož plot je nahoře.

U paměťových zařízení existuje několik doporučení, jak vybrat správný kotel na základě konstrukčních vlastností:

Moderní kotle jsou vybaveny vnitřní nádrží s sklo-keramický povlak. Tento povlak chrání nádrž před korozí, ale je velmi citlivý na změny teploty, takže se mohou vytvářet mikrotrhlinky. Existují ale i zařízení, z nichž jsou vyrobeny tanky nerezová ocel, nebo z ní, ale pokryté vrstvou z titanové smalty. Vzhledem k tomu, že voda v nádrži je neustále, je korozní účinek svařovacích švů v průběhu času nevyhnutelný. Pro prodloužení životnosti vnitřních nádrží v jednotkách, anody hořčíku (kovové tyče s rozprašováním hořčíku). Proto před výběrem ohřívače vody věnujte pozornost materiálu nádrže a jeho vnitřnímu nátěru.

Pokud se domníváme, že model s nádrží z nerezové oceli je zárukou 7-10 let, je vhodnější volba takového ohřívače vody pro byt.

Vlhký TEN podobně jako běžný kotel. Skládá se z měděné trubice, do které je zapuštěna nichromová spirála, naplněná dielektrikem.

Během provozu ohřívače, jako v případě kotle, je nutná akumulace stupnice. A jestliže voda v hlavní lince má zvýšenou tuhost, potom se povrch trubky velmi rychle ucpe, takže ztráta tepelné ztráty. Ohřívač se začne přehřívat a nakonec vyhořela. V oblastech, kde má voda vysokou tuhost, se proto nedoporučuje instalovat kotle s otevřenými ohřívači. Proto před výběrem elektrického kotle pro byt by mělo být zohledněno chemické složení vody. Navíc exponované části ohřívače vstupují do galvanické reakce s vnitřním zásobníkem, ze kterého dochází k elektrochemické destrukci.

"Suché" topné články Nedotýkejte se kapaliny v nádrži. Mohou být z různých provedeních, ale mají, že topná tělesa jsou instalovány ve speciálních trubek pájené na přírubu, nebo ochranné nádoby, rovněž namontován na přírubě, která je těsně připojena k dolní části nádrže.

V důsledku toho mají kotle s "suchým" ohřívačem delší životnost, pokud pracují s tvrdou vodou. Přestože je spálenina shromažďována a na ochranných krytech, ale to vyžaduje více času než u otevřených topných těles. Proto by měla být preventivní údržba a odstraňování okují prováděna jednou za 2 roky. Také kvůli snížení elektrochemické korozi, vnitřní nádrže zařízení trvají déle v provozním stavu za předpokladu, že nebyla vyvinuta hořčíková anoda (je nutné provést kontrolu profylaxe).

Ohřívače typu průtoku plynu (gejzíry) se nejčastěji používají v soukromém sektoru, kde oční plyn, voda, a dům má komín. Ale před výběrem kotle pro dům, v tomto případě plynový kotel, měli byste mít na zřeteli, že budete muset požádat o plynovou službu získání povolení, a poté připojte zařízení. Bude také nutné provést kabeláž pro vodu.

Kapalina v takovém zařízení se zahřívá tím, že se prochází přes výměník tepla umístěný v těle plynového sloupce. Na druhé straně je výměník tepla vytápěn ze spalovacího plynu v komoře.

Jako alternativu k plynovému stolu pro soukromý dům si můžete zakoupit jednotku pro skladování plynu. Jediný rozdíl mezi nimi je, že v ohřívači vody (skladování) je zásobník kapaliny. Voda v nádrži je ohřívána stejným způsobem ze spalování plynu. Teplota ohřevu regulátory termostatu, který odpojí přívod plynu, pokud se kapalina zahřeje na požadovanou teplotu.

Výhoda takového zařízení před tím, než proudí, je to, že systém má neustále ohřátou vodu a nemusí zapínat vždy topný sloupec, čímž poskytuje ekonomičtější průtok plynu.

Zařízení pro nepřímé vytápění nemá vestavěné zdroje tepla. Voda v nádrži je ohřátá z externích zdrojů. Ve většině případů, je zdrojem tekutiny z topného systému, který prochází přes výměník tepla (cívky), dodává energii do vody v nádrži.

V důsledku použití externích tepelných nosičů bude volba nepřímého topného kotle pro dům ekonomickou volbou, protože plyn a elektřina nejsou spotřebovávány. Je však třeba poznamenat, že tento typ zařízení má vysoké náklady. A jejich objem může dosáhnout až 1000 litrů. Nepřímý topný kotel je racionálně využíván ve velkých domcích (pokud je počet domácností více než 6 osob), v zařízeních, kavárnách, jídelnách a restauracích, kde se předpokládá velké množství horké vody.

Ohřívač je možné instalovat do nepřímého zařízení, po kterém se stává elektrickým zařízením pro ukládání.

Doba ohřevu kapaliny v nádrži závisí na kapacitě ohřívače v zařízení. Před výběrem elektrického ohřívače vody byste měli vědět, že jste v této věci vedli plynové ohřívače. Mají vlastnost ohřevu vody 2krát rychleji než analogie s TEN. Nemluvě o nepřímých ohřívačích vody, kapalina, ve které se ohřívá ještě pomaleji.

V elektrickém zásobníku pro ohřev vody se často používají 2 ohřívače s nízkým výkonem pro zvýšení rychlosti provozu nebo jeden výkonný ohřívač. Celkový doporučený výkon by měl být 2 kW. Ohřev vody na 50 stupňů trvá v průměru 2 až 4 hodiny, v závislosti na objemu nádrže. Přístroje s malým výkonem by proto měly být zakoupeny, pokud není poptávka po horké vodě vysoká.

Který ohřívač vody a jaký objem si můžete vybrat pro dům? Řešení tohoto problému by mělo být prioritou. Mnozí dělají chybu při nákupu agregátu velkého objemu, vedeného myšlenkou "čím více, tím lépe." Ve skutečnosti však obdržíte neoprávněnou spotřebu energie, protože zařízení bude trávit více času topnou vodou než ekvivalent - menší velikosti. Rozměry takového zařízení navíc zaberou více prostoru, a proto by se měly řídit jejich potřebami. Následující obrázky ukazují přibližné hodnoty, které by měly být použity k výběru hlasitosti jednotky. Záleží na tom, kolik lidí bude používat teplou vodu.

 1. Pro jedna osoba stačí zvolit ohřívač vody o objemu 10 až 30 litrů za předpokladu, že budete muset něco použít: buď umyvadlo nebo sprchu.

 • Pokud je v domě 3 domácnosti, pak budete potřebovat zásobní ohřívač vody pro 80-100 litrů.

 • Pro čtyři lidé doporučujeme zakoupit zařízení od 100 do 120 litrů.

 • Pro rodinu, ve které 5 nebo více lidí, je nutné zakoupit zařízení se zvýšeným objemem 150 litrů a více.
 • Také pro velkou rodinu 7-8 osob, je-li to soukromý dům, bude racionálnější zvolit akumulační topení nepřímého vytápění. Mezi podlahové modely je možné zvolit agregát s požadovanou kapacitou, schopnou dodávat teplou vodu celé rodině. Nákup domácího spotřebiče pro nepřímé vytápění může vyřešit otázku, jaký je nejlepší ohřívač vody, který si vyberete pro soukromý dům? Chcete-li lépe pochopit, kolik vody je spotřebováno denně, můžete použít tabulku níže.

  Ve formě akumulačních kotlů jsou: válcové a čtvercové (ploché).

  Většina kupujících, kteří si vybírají ohřívač vody pro byt, si vybírají modely válcového tvaru pro vertikální umístění. Mají tyto výhody:

  • Nástroje jsou kompaktní a nezabírají příliš mnoho prostoru;
  • Válcový tvar má maximální kontaktní plochu.

  Také existují úzká zařízení, ve formě válce, tzv tenké ohřívače vody (z anglického "štíhlého" je tenký). Oni se liší v průměru (od 38 cm a méně) od standardních jednotek s kruhem 45-52 cm. Ve stejné době zvýšil výrobce svou výšku současně zvýšením kapacity.

  Štíhlá jednotka je velmi výhodná v malých apartmánech staré stavby, ve kterých jsou velmi blízko toalety a má omezený prostor v kuchyni. Tato volba je přesvědčuje, že pro takové bydlení zvolit elektrický ohřívač malý průměr. Nicméně, může pracovat se stejným výkonem jako standard, a má stejnou kapacitu převedením užitečný prostor na výšku.

  Lze předpokládat, Nevýhodou tenký agregátů, že někteří výrobci pro zvýšení vnitřní vany bez zvýšení vnější průměr snížit tepelné izolační vrstvy. Z tohoto důvodu je kapalina v zásobníku ochlazuje se rychle, a přístroj je nucen být častěji.

  Modely rovin se neliší od Sliema jeho parametry. ohřívač vody plochý tvar zabírá málo místa, má pěkný design, dobře zapadá do interiéru. Vzhledem k tomu, takových přístrojů schovat do skříňky v kuchyni nebo v koupelně, můžete snadno vyzvednout požadovanou tloušťku pro dané zařízení.

  K dispozici jsou také modely horizontální umístění. Ale náklady na taková zařízení vyšší než vertikální. Toto umístění umožňuje maximální využití prostoru, a to zejména v případě, že je omezena na malé místnosti.

  Při výběru vhodného zařízení pro domácí použití, je důležité najít kompromis na základě racionality, aby nedocházelo ke škodám na zařízení a finančních úspor.

  Hodnocení nejoptimálnější zásobníkové ohřívače elektrické vodní 2017 o domu či bytu. Topmodelky a jejich technické vlastnosti. Výhody a nevýhody, jakož i rozdíl mezi průtokových ohřívačů vody.

  Ohřívač vody: co firma lépe 15 tipů pro výběr

  ohřívač vody se používá častěji v podmínkách zvyšování cen nebo ne centralizované teplé vody, instalace topného tělesa vody v bytech a soukromých domech stává nutností. Nejekonomičtější a proto nejoblíbenější jsou dnes ohřívače vody. Jaký je aktuální akumulační kamna, a jak si vybrat spolehlivého ohřívač vody - přečtěte si článek.

  Akumulační kamna: zařízení a typy

  Všechny ohřívače vody dnes spadají do toku a zařízení pro ukládání dat typu nepřímého ohřevu. Mezi nejpoužívanější typ paměti ohřívače: nevyžadují samostatné elektrické vedení a nezávisí na tlaku vody v potrubí.

  Konstrukce jakéhokoli akumulačního topného zařízení předpokládá:

  • Vnitřní nádrž s tlustou vrstvou izolačního materiálu;
  • Trubková otopná tělesa;
  • Trubice pro přívod studené vody;
  • Výstupní trubka pro teplou vodu;
  • Robustní vnější plášť.

  Nejdůležitějším stavebním prvkem v kotli je ohřívač. Záleží na typu životnosti kotle, ohřev vody rychlost. To znamená, že topné těleso v kotli může být „suchý“ a „mokrý“ typu. Nejvíce ohřívače vody jsou k dispozici s „mokrým“ TAN. Ale protože neustálém kontaktu s ohřívačů vody tohoto typu více než „vyschnout“ podléhají škálování a poškození. Změkčovače vody, „mokrý“ topná tělesa jsou vybaveny speciálním anodou. Lepší zvolit kotel s hořčíkovou anodou.

  Nejdelší jsou zařízení s „suché“ topným tělesem

  Nejvíce odolné a spolehlivé zařízení jsou „suché“ topný element.

  Ty se vyznačují dlouhou životností vzhledem k tomu, že ohřívač nepřichází do přímého styku s vodou. Některé známé firmy vyrábí ohřívače vody s dvěma „suchých“ topných těles. Vzhledem k tomuto rozhodnutí je realizován krok topnou vodu. Kromě toho, v případě poruchy jednoho z „suché“ PETN, kotel bude nadále fungovat.

  Tipy mistrů: Jak si vybrat ohřívače vody

  Na výběr ohřívače vody má vliv na způsob, jakým je instalován v určitém obydlí. To znamená, že kotel může být na stěny a montáž parket. Nejnovější modely se doporučuje, aby si vybrat, jestli stěny v místnosti pod kotelně nejsou odlišné síly.

  Nástěnné radiátory namontované ve vodě může být horizontální nebo vertikální.

  Výhodně vybrané vertikální vzory: distribuce kapaliny v nádržích tohoto typu se přirozeně vyskytuje. Proto se voda v kotlích vertikální typ ochlazuje pomaleji než u horizontálních modelů.

  Při výběru ohřívač vody by měly věnovat pozornost materiálu pro výrobu zásobníku

  Hlavními kritérii pro výběr ohřívače zahrnují:

  1. Objem nádrže. Objem válce je vypočítána na základě počtu osob v domácnosti a přívodních bodů. Takže, pro rodinu dvou lidí, kteří se aktivně využívají 2-3 horké příjem vody bodů (koupelnové umyvadla) bude stačit ohřívač vody na 50-65 litrů. Pro čtyřčlennou rodinu objemu nádrže by měla být zvýšena na 120-150 litrů.
  2. Tank materiál. To je považováno za odolnější kotel s nerezových tancích. Přístupnější - a zařízení s slinuté smaltovanými nádržemi.
  3. Tvar a velikost ohřívače. Standardní ohřívače může být válcovitý nebo obdélníkový tvar s poměrem průměru k výšce 1 až 2. Pro kompaktní modely zahrnují kotle typu „slim“ - tenké ohřívače vody. Pokud si nepřejete, aby zaneřádit hodně prostoru v koupelně je velký kotel, je možné zvolit dvě tenké válec 15-30 litrů.
  4. způsob řízení. Kotel může mít mechanické a elektronické ovládání. Levnější bude stát model s mechanickým ovládáním. Ale elektronické modely jsou úspornější.

  Nezapomeňte na ústředního vytápění. Tak, to je lepší, když kit ohřívač se bude skládat z kabelu pro připojení zařízení k síti a podvratné ventilu.

  Jak si vybrat ohřívače vody pro soukromý dům: Funkce

  Akumulační kamna by byl nejlepší volbou pro soukromé domácnosti. Protože tento typ kotle se liší stabilní provoz nezávisle na tlaku plynu a vody potrubí. Chcete-li si vybrat kotel na soukromém domě, by měl v první řadě určit pořadí na to, co bude fungovat jednotka: elektřinu nebo plyn.

  V případě, že soukromý dům má potrubí, pak nejlepší volbou by byla plynová kamna.

  Plynové kotle jsou levnější než elektrický kotel. Ale často kvůli nedostatku dodávek plynu v mnoha odlehlých oblastech, stále je třeba zvolit el.

  V případě, že soukromý dům má potrubí, pak nejlepší volbou by byl plynový ohřívač

  1. Síťové napětí. Síťový poháněné modely mohou být navrženy pro jednofázové sítě 220 V a třífázové 380 V.
  2. Stav elektroinstalace v domě. Výkon do zásobní nádrže ohřívače vody, v závislosti na množství se může pohybovat od 1 do 6 kW. To by se mělo vzít v úvahu při výpočtu zatížení vedení.
  3. Možnost instalovat vypínací mechanismy. Masters se doporučuje pro připojení topné vody spotřebiče přes diferenciální stroj. Tento přístroj dokáže ochránit posádku, když unikající proud a síť - od zkratu a nadproudu.
  4. příkon třída zařízení. Evropský systém předpokládá existenci sedmi tříd energetické účinnosti. Energeticky nejúspornější je nainstalovat třídy A.
  5. Objem nádrže. Kotel v soukromém domě, musí mít objem nádrže nejméně 150 litrů.

  Snížit spotřebu energie o instalaci pult „den-noc“ - dvoufázový zařízení, které bude obsahovat pouze topení v noci. Chcete-li snížit četnost spínání kotle, měli byste si vybrat model dobře izolované nádrže.

  Co firma zvolit úložný elektrický ohřívač vody

  Ne poslední roli při výběru ohřívače vody pro byty a soukromých obydlí, her a výrobci zařízení. Například dobře známé společnosti si cení svou pověst a sledovat kvalitu svých výrobků pečlivěji než v málo známé značky. Kromě populárních výrobců poskytuje záruku na své výrobky po dobu ne méně než 5 let na nádrži a 12 měsíců na elektrické části.

  Nejlepší Elektrický kotel vyrábí:

  Tyto společnosti nabízejí kotle s spolehlivý, solidní stranách a vysoce kvalitních topných těles. Minimální náklady na ohřívače vody z těchto výrobců bude $ 150-200, v závislosti na objemu motoru.

  Populární výrobci poskytují záruku na své výrobky po dobu nejméně 5 let

  Ne méně kvalitní, ale cenově dostupnější zboží lze nalézt na THERMEX a Ariston.

  Kotle na premium lze nalézt v Stiebel Eltron a AEG Haustechnik. Ceny pro modely od těchto výrobců může být až 2 tisíce dolarů.

  Nejlepší Elektrické ohřívače vody: Pořadí

  Nejlepší ohřívač vody 100 litrů je považován za elektrický Stiebel Eltron SHZ LCD. Tento model je nejúspornější, který je vybaven pohodlné LCD ovládacího panelu, vysoce kvalitní anody, který nevyžaduje výměnu a trvanlivou nádrž s vysokou izolací. Odmítnou kupovat německé kotel může kromě toho, že cenu několik tisíc dolarů.

  Pro nejlepší elektrický ohřívač vody středního segmentu jsou:

  • Electrolux EWH Formax;
  • Hyundai H-DRS-80V-rozhraní 311;
  • Thermex Sprint SPR-V;
  • Gorenje OTG SLB6.

  Mezi slušné nenákladné kotle lze identifikovat THERMEX šampion ER 50 litrů. Dobrá zpětná vazba elektrického bojleru SWH SE1 10 litrů Timberk ruské firmy. Velmi populární mezi zákazníky nyní ohřívač vody Polaris FDRS-30V.

  Kotel nebo ohřívač vody skladování: která společnost je lepší (video)

  Ohřívač vody - to je nejlepší volbou pro byty a soukromé domy, zbaven centralizovaného zásobování teplou vodou. Výběr spolehlivý a moderní kotel - úkol proveditelný pro každého. Home - vzít v úvahu typ topného tělesa, tank materiál a typ ovládacího zařízení, pro určení objemu a rozměry ohřívače. A to pomůže v odborných doporučení výše poskytnutých na výběru zařízení a žebříčku nejlepších ohřívače vody.

  Kopírování je povoleno pouze s odkazem zpět ke zdroji

  Ohřívače vody - která firma je nejlepší zvolit

  Problémy s teplou vodou jsou známé všem obyvatelům výškových budov - opravy, plánované odstávky, prostě odříznout bez vysvětlení, atd. Bitva se správou domu je téměř vždy ve prospěch občana, a proto nabízíme alternativní možnost - koupit kotel.

  Drahé nebo levné, se spoustou dalších funkcí a nejjednodušší - na tom nezáleží. Důležité je, že to vyřeší váš hlavní úkol - dát teplou vodu, pokud je to nezbytné pro vás. V tomto článku se budeme vysvětlovat, jak si vybrat úschovna ohřívač vody, která firma je nejlepší a co mám hledat při nákupu.

  Před tím, než k popisu značek, je nutné definovat tato kritéria, které musí splnit dobrého kotel výkon:

  • objem;
  • energie;
  • TEN;
  • Přítomnost anody horečnatý;
  • způsob montáže;
  • a potahový materiál výroby baňky;
  • doplňkové funkce.

  Abychom pochopili, co je nejlepší koupit kotel pro vašeho bytu či domu, je třeba definovat účel jeho koupi. Pokud tento krátký plot - na nádobí, nebo jako umyvadlo - bude stačit, a model 15 litrů. Jedna osoba bude stačit 50 litrů - dva sací body (sprchový kout a kuchyň). Rodina 2 osoby je třeba minimálně 80 litrů, na dost pro hygienu a kuchyňskými potřebami. No, rodina ze čtyř lidí bude potřebovat ohřívač vody kapacita 100 litrů nebo více.

  Nominální objem ohřívače

  Za apartmány pro maximální přípustnou - 10 litrů. Již není fit v koupelně. U soukromých domech, kde je plocha toalety mohou být různé, a můžete si vybrat o objemu 200 l.

  Výběr ohřívač vody pro domácnosti, stejně jako za byt závisí na jeho schopnosti - rychlosti a teploty otopné vody. Je zodpovědný za tuto TEN - trubkového elektrického ohřívače z měděné trubky, která je umístěna ve středu vlákna. V tomto případě bude kapacita kotle bude záviset na výkonu PETN - 1, 1,5 (50 litrů), 2, nebo 2,5 kW (více než 50 litrů). Vzácné modely elektrárny mají 3, 5 kW a vyšší.

  Topné prvky pro ohřívače vody

  Existují dva druhy topných těles:

  • Mokrá - trubka se nachází přímo ve vodě. Postupně se tento PETN hromadit vápenných usazenin nebo plak, a to musí být čištěny. Uloží anody hořčíku (viz níže)
  • Suchá - trubkový ohřívač umístěn v baňce s speciální dna, a to již ohřívá vodu. Takové topné prvky málokdy selžou, tak to je nejlepší zvolit ohřívač vody, ale to bude stát víc.

  Je-li první 2 Kritéria vliv je na funkčnost zařízení, problém s upevněním spíše estetické. Drtivá většina kotle válcového typu - oni jsou obvykle méně švy a jsou lépe schopné vydržet tlak uvnitř baňky. Je-li model ve vodorovné konstrukce, něco, co vypadá jako klimatizace.

  Řidičské upevnění kotle na stěnu

  Také distribuovány Způsob instalace:

  Součástí stěny držáky jsou a hmoždinek.

  kotle nástěnné na nosné stěny a můžete pojistit a nainstalovat kolík. Některé plněné modely váží více než 100 kg.

  Jaký je nejlepší ohřívač vody - válec, ploché, čtvercové nebo jakékoliv jiné - záleží na velikosti koupelny a vlastní chuti, ale vždy se snažíme vybrat ten, ve kterém méně spojů.

  Konstrukčně se jedná o kovovou tyč pokrytý slitinou hořčíku. Potřeba, která má vnitřní povrch žárovky je zrezivělý, a ne na povrch PETN semišový povlak. Ve více Jednoduše řečeno, je anoda hořčík se stará o všechny negativní účinky vody - ne jeho nejvíce čistém stavu, korozívní vlastnosti, atd. Dokud je instalován takový čas jako anoda v kotli, můžete bez obav o bezpečnost nádrže.

  Místem pro upevnění anody hořčíku

  hořčíková anoda se mění každý rok, bez ohledu na to, zda se syčí tanku. To záleží na něm životnost celého zařízení.

  Materiál povlaku výroby baňky a

  Moderní žárovka vyrobeny z různých materiálů:

  Každý z nich má již nějakou ochranu před vznikem koroze, ale neubírá na hodnotě hořčíková anoda není nutné. Je zodpovědný za ochranu proti korozi na jakémkoli povrchu.

  Vodní ohřívače nádrže pro svařování, plazmové svařování se používá

  Někteří výrobci praktikující rozprašování vnitřní stříbro (označené Ag +), se vyskytují současně ionizované vody. Taková zařízení jsou řádově dražší než obvykle, ale jak je to nutné, funkce - je to jen na vás.

  Modely s dotykovým ovládáním, jsou velmi pohodlné, ale nespolehlivé - přepětí může poškodit celou jednotku

  Tato část zahrnuje vše, co se týká řídicí jednotky. Mechanické, automatizovaný, inteligentní bojler - v závislosti na počtu „plyushek9raquo; zvyšuje i náklady. Samozřejmě, že přístroj s dotykovým displejem a vypadá stylově a snadno spravovat, ale v případě, že řídicí jednotka skok napětí odletí, bude muset vzít zpátky na opravu celého kotle. Naše rada - čím jednodušší, spolehlivější.

  VIDEO: Jak funguje ohřívač

  Přehled různých značek ohřívače vody

  Aby bylo možné určit, který ohřívač vody je nejlepší desítky značek nabízených na trhu, je třeba pochopit, - jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Pouze v případě, objektivní posouzení všech stran, může pochopit, který z nich je nejlepší a co stojí za nákup.

  Absolutní jedničkou na ruském trhu. Priorita příznivé ceny, velký lineup, běží od rozpočtu až po luxusní (s tím nechvalně známé značené Ag +) a velké množství servisních středisek.

  • Baňky materiálu - z nerezové oceli do povlakem titanu;
  • kapacita - od 1 do 2,5 kW;
  • Objem - 30 až 100 litrů;
  • Control - mechanické a automatické;
  • Další možnosti - vyhřívaný dělič a příchozí studenou vodu, ochranné relé elektrickým proudem;
  • skupiny zabezpečení obsahuje tlakoměr, teploměr a bezpečnostní zpětný ventil.

  Měli bychom také zmínit adaptační technikou v ruských podmínkách - a to i v případě neexistence kontrolního stabilizační jednotka Teno práce a nezávisí na stabilitě napětí sítě.

  Všechny současné modely zahrnují anoda hořčíku - na doporučení svého poprvé výrobce za šest měsíců měnit každodenní provoz zařízení.

  Mezi nedostatky lze označit pouze absence spojovacího materiálu - konzoly a kotev muset koupit zvlášť.

  Nejpopulárnější mezi spotřebiteli může být nazýván model Ariston ABS VLS PW 50 objem 50 litrů o tloušťce 27 cm. Síla byla 2,5 kW, v tomto pořadí, pro celý displej trvá 60-80 minut.

  Při rozhodování, které společnost je lepší koupit zařízení v hodnotě upřednostňování známých značek. Tyto společnosti věnují velkou pozornost spolehlivosti zařízení, kvalitu provozu a snadnou údržbu. Electrolux je jen jedním z nich. Pravidelně technici pracují na všech ukazatelích, testy výrobků, jedním slovem, je to záruka, že 15 let - není limit života i v našich podmínkách.

  • Baňky materiál - nerezová ocel, keramika, smalt;
  • kapacita - od 1 do 2,5 kW;
  • Objem - od 30 do 120 litrů;
  • Control - mechanické a automatické;
  • Další možnosti - vyhřívaný dělič a příchozí studenou vodu, ochranné relé přehřátí;
  • skupiny zabezpečení ve své celistvosti.

  Poskytuje vhodnou příležitost k vyčištění ohřívač (firma dává přednost „mokrym9raquo; elektrické ohřívače) a změnit hořčíková anoda.

  Z nevýhody - křehkosti ohřívačů. V průměru by stačit pro 3-4 roky, a pak budou muset změnit.

  V každém ohřívačů topná tělesa se neustále mění v originále.

  vedoucí prodeje lze nazvat Electrolux EWH 50 Royal 2000 Watt. Šířka jednotka 25,5 cm, vertikální poloha, se ohřívá vodu pro půl hodiny, kderzhivaet tepla po dobu 12 hodin.

  Na třetím místě, jako reklamy - vynikající design a evropské bezpečnosti. Pokud jde o design, kterou společnost skutečně dokáže překvapit pokaždé zákazníci taky, položené otázky spolehlivosti, kritika je pouze omezení na krytu žárovky. Slovinský výrobce pracuje pouze s smaltu a nerezové oceli, neexistuje žádná jiná alternativa.

  V tomto případě je to opravdu dobrý elektrický ohřívač vody, který má ve svém arzenálu kompletní sadu bezpečnostních skupin. Až do teď, ani jediný případ prasknutí nádrže z přetlaku.

  • Baňky materiál - nerezová ocel, smalt;
  • kapacita - od 1 do 2,5 kW;
  • Objem - od 30 do 120 litrů;
  • Control - mechanické a automatické;
  • Další možnosti - vyhřívaný dělič a příchozí studenou vodu, ochranné relé přehřátí;
  • skupiny zabezpečení.

  Nejčastěji uživatelé dávají přednost Gorenje GBFU objemu 80 EB6 80 litrů vodorovné konstrukce se spodním konektoru. Šířka 43.1 cm zařízení připojená na stěně k montážní konzole (včetně). Maximální teplota vody 75 °, zajišťuje rychlý ohřev.

  Ohřívače se doporučuje 2,5 kW, které mají být připojeny k různým zapojení, když je trubice není naprázdno.

  Ze všech značek ohřívače vody značky v Atlantiku si zaslouží zvláštní pozornost, a to díky unikátní vnitřní nátěrové nádrže. Tato kompozice na bázi titanu, kobaltu a křemene. Patří do nejvyšší třídy ochrany proti vodě, což ani není potřeba hořčíkovou anodou.

  • Baňky materiál - titan povlak, sklo, titan, kobalt + + křemen;
  • kapacita - od 1 do 2,5 kW;
  • Objem - 30 až 160 litrů;
  • Control - mechanické a automatické;
  • všechny další možnosti;
  • full skupiny zabezpečení.

  Zajímavý model lze nazvat stylový Atlantic O'Pro Slim PC 50 tloušťky 34 cm a 2000 wattů.

  ohřívače vody Thermex potažené vnitřní nádrž biosteklofarfor

  Jako jediná firma ze všeho výše uvedeného vyplývá, po dobu 60 let se specializuje pouze na ohřívače vody, a tu opravdu dosáhla nejvyšší úrovně. Zpětnou vazbu lze nalézt jen velmi dobrý - vynikající kvalita zpracování, minimální svarů, efektní design, kompaktní rozměry, atd.

  Všechny uvedené kritéria odpovídá ohřívač Thermex Champion ER 80V 1,5 kW tlusté 47 cm. Naprosto bezhlučný provoz, třída vysokou energetickou účinností, přizpůsobené napětí houpačky.

  Když hledáte ohřívač vody jsme, otázka, která firma je lepší, aby se primární pozici. Timberk Švédská společnost má vynikající pověst v této oblasti. A ačkoli její vybavení hlavně velké, jsou velmi efektivní z hlediska nákladů, nezpůsobí pokles napětí v síti pracovat stabilně dokonce s minimálním tlakem vody. Díky vynikající tepelně izolační vrstvy mohou být obsaženy v noci, kdy je sazba je levnější, a užít si v odpoledních hodinách.

  • Baňky materiál - titan povlak, sklo, titan, kobalt + + křemen;
  • kapacita - od 1 do 2,5 kW;
  • Objem - 30 až 100 litrů;
  • Control - mechanické a automatické;
  • všechny další možnosti;
  • full skupiny zabezpečení.

  Která firma je ohřívač vody by bylo lepší koupit? Mezinárodním výrobcem domácích spotřebičů POLARIS nabízí konkurenční produkt. Vzhledem k velkému rozsahu a dostupnosti elektráren v Rusku, Číně a Itálii, cena zařízení je ve střední kategorii.

  Vzhledem k tomu, že pracovní výkonný topná tělesa (2-2,5 kW) topné vody je velmi rychlý - 75 ° C „dohodit9raquo; za pouhých 64 minut. To udržuje konstantní teploty po dobu 8 hodin na ztracené v průměru o 5 ° C U některých modelů není pojistný ventil, protože bude muset koupit vlastní.

  • Baňky materiál - nerezová ocel, smalt;
  • kapacita - od 1 do 2,5 kW;
  • Objem - 30 až 160 litrů;
  • Control - mechanické a automatické;
  • neexistuje žádný pojistný ventil.

  Elektrické ohřívače vody Stiebel Eltron

  Toto zařízení je elitní třída, který stál začíná od 80 tisíc rublů. Možnost topných těles 4 kW, topné vody trvá přibližně 45 minut na 82 ° C. Za předpokladu, minimální retenci prahová hodnota teploty. Tam je ochrana proti mrazu, a to i v případě, že nádrž není vypustit vodu, když jsou pryč.

  Samostatně lze konstatovat, vysoce kvalitní tepelnou izolaci a stylový design. Celá řada je vybavena elektronickým řízením s dotykovým panelem a indikace. Skupina zabezpečení v sestavě, ale bude muset být pravidelně měnit hořečnatý (proti korozi anoda).

  VIDEO: Vše o ohřívače vody

  Jezdím podruhé u Phoenix-elegantní. Nechápu, proč tak vysoké teploty destilace? Požáru.

 • 01/15/2018 „Jak izolovat zdi uvnitř bytu

  PIR-desky, má smysl, pokud budete potřebovat vlastní dům rychle čalounění izolace. Bez zápachu, no.

 • 01/14/2018 „Best měsíční svit - jak si vybrat a co

  ahoj Každý rok zlepšené zařízení, dětské boláky jsou vyloučeny, je vhodné.

 • 01/14/2018 „Best měsíční svit - jak si vybrat a co

  Užitečné článku. Máte-li znát můj názor, to bude sdílet. Také jsem se zabýval pálení ,.

 • 01.13.2018 »Moonshine Brownie

  1 Brownie byl můj první měsíční svit. Koupil jsem ho nevědomky reklama vedl. ,

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  7 + 3 =