Který ohřívač je úspornější?

Který ohřívač je úspornější?

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Který ohřívač je nejekonomičtější

Dnes jsou infračervené ohřívače hospodárnější. Zde jsou jen potřeby každého zahradníka. Mají tendenci si myslet, že tomu tak není. Případy jsou různé, teplota v domě je jedna věc na podporu a zahřátí zmrzlé osoby, která přišla z ulice je další. A ponožky a kalhoty sušit - také ne poslední důležitost nápadu, jestliže déšť prošel. Který ohřívač je nejekonomičtější. Zkusme se podívat na problém v očích spotřebitele.

Ekonomický ohřívač pro bydlení a kancelář

Infračervený ohřívač stropu typu Pivoňka keramika o hmotnosti 5 kg a výkonu 1300 wattů se postará o 28 metrů čtverečních místnosti. Chcete-li to provést, zavěste zařízení v nadmořské výšce 3,5 metru. Přečtěte si sami sebe, zde jsou počáteční parametry:

 1. Úhel otvoru chladiče je 120 stupňů.
 2. Sektor příčného vytápění je 90 stupňů.
 3. Výška závěsu je 3,5 metru.
 4. Délka radiátoru je 1,7 metru.
 5. Cena emisí je 5300 rublů.

Podle našich odhadů, dokud záření nedosáhne podlahy, bude pokrývat plochu 14 metrů a šířku 2 metry. To vyplývá z parametrů pravého trojúhelníku s úhlem 60 stupňů nahoře a menší nohou rovnající se výšce. Takto se radiační paprsky paprsků podívají na každou stranu, pokud jsou pohledu ze strany na obrázek jako celek. Jedná se o pruhy na podlaze, které budou osvětleny, se zaobleným tvarem. Je to spíš jako velmi podlouhlá elipsa. Skutečnost je brána v úvahu při vybavení prostor.

Infračervené ohřívače Pivoňová keramika nejsou vhodné pro stěny kvůli širokému otevření. To se týká jak malých místností, kde část záření zasáhne spodní část stěny, a prostorné, kde ozařování do vzdálenější části podlahy přichází ve velmi ostrém úhlu a má šanci odrážet prostor. Nicméně, takové nuance infračervených ohřívačů Pivoňka keramika používat podle jejich uvážení. Hlavní věc je pochopit, co děláte.

Infračervené ohřívače stropního typu umožňují ušetřit elektrickou energii tímto způsobem:

 • Princip konvekčního ohřevu:
 1. Vzduchové masy vznikají z ohřívače nahoru.
 2. Ohřívejte strop.
 3. Pak se spěchají.
 • Princip stropního infračerveného ohřívače:
 1. Vyzařující deska z peony keramiky je zahřátá.
 2. Radiace zvyšuje teplotu podlahy.
 3. Procesy proudění vzduchu ohřívají vzduch, velká část tepla je přijímána nohama.

Ukazuje se, že ekonomický ohřívač Peony Keramické sníží náklady na elektřinu tím, že osvětlí pouze povrch zvolený velitelem a strop zůstane chladný. Snížení účtů správcovských společností o elektřinu dosahuje 50%. To se týká účelu vytápění bez zohlednění dalších zařízení pracujících v budově.

Teplota sálavých desek však není vysoká. Je to 240 ° C (téměř železo). To zařízení dává určitou setrvačnost. Samotný sám v práci vstoupí okamžitě a během několika sekund přechází do požadovaného režimu. Na zvýšení teploty podlahy však trvá spousta času. Sotva je chyba říct, že to bude čtvrt hodiny. Předpokládejme, že z mrazu do místnosti přišel unavený cestovatel. Ruce k zahřátí, a naléhavě, téměř bílé, a tak slabé osvětlení, aby to nedovolilo. Který je v tomto případě nejhospodárnějším topením.

Ekonomický ohřívač, který udržuje teplo z mrazu

Zvažte problém. Cestovatel je unavený, chladný, musíte zahřát ruce. Trvá to 15 minut, což znamená, že dlouhodobé výpočty a provozní režimy jsou vyhazovány. Ohříváno - zařízení vyčistilo od očí.

Nejhospodárnější topení v tomto případě se nazývá vítr. Jedná se o design, který obsahuje pár spirál a ventilátoru. Po několika sekundách jednotka provede úkol, který mu byl přidělen.

Vetroduvku se nazývá požár nebezpečný, ale nejde o problém s akutní bezpečností. Do domu vstoupil člověk, který se musí okamžitě zahřát - nic víc. Bude sledovat bezpečnost, dokud si vezme ruce v pořádku. Zapínáme napájení na maximum a během půl minuty se ucítí nějaká úleva. Ruce budou píchány jehly a budou rozbité na kosti, ale hlavní věc:

 • Je těžké spálit se ve vzduchu, jako olejový ohřívač. Předpokládejme, že jsme šli dovnitř a nedokážete se dotýkat zařízení. Pak mu jednu ruku (a druhá zmrzne), pak druhou ... Jeden potíže, bylo by lepší mít teplou vodu a tam dát končetinu. Další věc je vítr. Vlivem turbulence proudí horký vzduch kryt ze všech stran, což přináší úlevu od chladu.
 • Proces ohřevu pomocí nucené konvekce se považuje za rychlejší než výměna tepla ve vodě. Pro srovnání je jam v aerogrilu připraven o 30% rychlejší díky toku hořícího vzduchu, dosahující teploty 260 ° C. V našem případě je situace podobná. Teplota jet je horký jedné straně stojí ve vodě, ovšem nedojde hořet a stálost tepla povede k tomu, že zbavit se námrazy přijde rychleji. Rameno může případně přiblížení nebo oddálení ochranné mřížky přístroje je pružně nastavuje tak v souladu s podmínkami (v tomto případě ve skutečnosti, na rozdíl od aerogrill kde je jídlo je na jednom místě a čeká, dokud vařené).

 • Jakmile zařízení provede úlohu, je načase, abychom naši úspornou topnou jednotku vyjmuli dále do skříně. 300 rublů zachránilo naše ruce před mrazivým mrazem. A vzhledem k tomu, že bude provedeno pokaždé, když to bude nutné. To je skutečné úspora peněz. Časem bude jedno použití stát prostým pitím.

Ohřál však ruce a ukázalo se, že naše ekonomické topení nezasyší rukavice, které jsou nyní mokré ze sněhu tání pod infračerveným paprskem. Co dělat. Hledáme nejhospodárnější topení pro chatové osady.

Ekonomický ohřívač k suchému oblečení

Chvála-chválí konvektory a infračervené ohřívače, ale kdo z nich je schopen vyschnout naše rukavice, které jsou mokré v místnosti. A větrné foukání zde nepomůže. Mnoho požárů se stalo, protože věc spadla na výstupní rošt zařízení a zachytila ​​ho pod tlakem horkého vzduchu. Mitten není ruka. Bude trvat dlouho, než uschne. Je nemožné, aby zmrzlý člověk seděl před větrným zařízením a čekal, až se rukavici vyschnou. A bylo tam, že horký čaj byl v kuchyni už teplý.

Co dělat. Nemůžete používat ohřívače domácností tím, že umístíte šatník na vrchol:

 • větrný ventilátor osvětluje hadr, který není horší než zápas;
 • konvektor selže;
 • infračervený ohřívač na stropě;
 • Mikatermicheskiy ohřívač a krb jakéhokoli typu jsou drahé;
 • keramický ohřívač - stejný vítr.

Co dělat. Nejekonomičtějším východiskem je udržet si na okraji speciální rezervu za tímto účelem levný olejový ohřívač, který je obecně přijímaný s takovým pohrdáním. Třeba tisíc rublů kupuje Irit IR - 07 - 1006. A jaký je rozdíl, když kyslík spálí, jestliže všichni teď chodí po čaji na ledovec. Nálada a rodinná pohoda jsou neocenitelné. Můžete je vypálit konvektorem nebo si koupit levný olejový ohřívač speciálně pro sušení prádla. Která cesta bude ekonomičtější. Vyberte si sebe!

A nejekonomičtější ohřívače pro dávání. Také olej. A ukradnou - to není škoda, a dům nebude hořet a pomůže se zahřát a oblečení uschnout. Kde je zbytek. Cestou někam v ocase. A náš olej:

 • termostat je vybaven;
 • krysa na podlaze se bude sotva špičat;
 • pes se nezvrtne;
 • je levné;
 • zloději nepotřebují (hodně váží, masivní, policie si všimne, že prodává drahé nebude fungovat), pokud se z něj nepromluví olej a nepije se.

Ekonomický ohřívač pro vytvoření stylu

Lidé jako hory v horách, ale ne každý si to může dovolit. Nechcete krást, nemůžete vydělat peníze, ale potřebujete krásu. Co dělat. Přinejmenším poskytovat nábytek správně, - zpravidla bude k tomu dost peněz. A jaký atribut je pro každý horský hrad nezbytný. Ukázalo se, že krb. Ve všech postavených hradách.

Stavba takových bytových domů je nerealistická, v soukromém domě je to drahé. To je totéž jako projekt se dohodnout, a stavební materiály zvolit moudře, a postavit strukturu není snadné, a organizace se dostane do falešné - nesprávně postavený design krbu bude počítat.

Další věcí k nákupu hotového úsporného ohřívače je krb. Přístroj může pracovat s elektřinou nebo plynem. Stejně jako. Hosté si však mohou užívat současný nebo simulovaný plamen. Dnes je tolik technologií ... Co vypadá jako oheň, může se ve skutečnosti ukázat jako vodní pára z ultrazvukového generátoru s žárovkou. Oheň - a oheň, a tam si položil svou ruku, nehoří.

To by byl trik a ukázat hosty. Obrázek je dražší než peníze. Rozkoš 10 000 rublů. To je s imitací, a plynem, ten, kde se skutečné teplo na keramické mřížce, a to ještě levnější najít. S takovým lepším zaměřením se nezobrazovat a produkty spalování na ulici se stáhnou. Takže bude bezpečnější.

Obecně přijatým řešením je soklová lišta se stupněm krytí IP44. Odolává světelnému proudu vody bez poškození. Nezapomeňte zařízení připojit pomocí ochrany proti rozdílu.

Ekonomické ohřívače jsou různé. Záleží na tom, co chceme zachránit - ať už je to teplo, nálada, peníze, obraz. Odpověď se bude pokaždé lišit. Který je nejhospodárnější ohřívač. Otázka by měla být správně uvedena a existuje vhodná možnost se zárukou. V posteli vezměte elektrickou topnou podložku pro 40 W a ozdobte stěnu dekorativním panelem s elektrickým kabelem uvnitř. Malovat, ale ohřívá. Můžete dokonce dát na záda židle, aby se stará radiculiti šťastná.

Který ohřívač je úspornější?

Nejvíce nezkušený spotřebitel ve slově ekonomický ohřívač znamená zařízení, které produkuje maximální energii za nejnižší cenu. Kromě spotřeby energie je však také nutné vzít v úvahu náklady na instalaci zařízení a jeho nákup. Který topení je tedy ekonomičtější, zjistíte tím, že analyzujete veškeré náklady v instalační fázi a využívané.

Nejvíce obyčejný ohřívač v moderním světě je konvektor poháněný elektřinou. Náklady na takovou sestavu jsou poměrně cenově dostupné, což je ještě oblíbenější, protože instalace není nutná. Práce začínají okamžitě po připojení k síti. Takové konvektory nejsou ekonomicky nejhospodárnějšími topnými tělesy, protože zabírají spoustu místa, ohřívají místnost v poměrně dlouhém časovém úseku, v důsledku čehož dochází k rozsáhlé spotřebě elektřiny. (Viz také: Vytvoření ohřívače)

Mimo jiné překročení nákladů elektřiny nemohou být vyloučena z důvodu nedostatku kontroly teploty. Samozřejmě, že moderní trh radiátory a konvektory nabídnout s regulací teploty, ale jejich cena je tak vysoká, že účinnost tohoto nástroje nelze považovat.

Nejekonomičtější ohřívač napájen elektřinou v současné době - ​​infračervené, namontován na stropě. V tomto případě, a to zejména přitahuje žádné externí zařízení nebo spíše jejich neviditelnost. Vybavení termostat je přínosem pro nedostatek energetických nákladů překročení. V tomto případě zařízení neuvolňují během jakéhokoliv hluku a zároveň rovnoměrně ohřívá požadovanou plochu pozemku. Teplo zejména impregnované objekty v infračerveném záření zóny tak dosaženo komínový efekt.

Dalším pozitivem je nedostatek ztráty energie, tj spotřeby energie je zcela přeměněn na teplo. Termostat umožňuje nastavit požadovanou teplotu, která je zvláště užitečná pro časté nepřítomnosti v místnosti. Infrazářič přispívá k rychlému ohřevu místnosti, která má také pozitivní vliv na úsporu energie. (. Viz také: Jak si vybrat vyhřívání oleje)

Nicméně, ve srovnání se stejným konvektory tento typ vyžaduje pečlivou montáž, která by měla produkovat kvalifikované master, odborník v oboru. Samozřejmě, že tento proces se platí, ale přístroj umožňuje přehrávat vynaložené peníze.

Nejúčinnější topení pro domácnosti - plyn. Stejně jako je tomu u elektrické analogy pro plynové spotřebiče vybavených termostaty, které umožňují nastavit požadovanou teplotu. Účinnost tohoto druhu topných těles poháněných levného paliva, zatímco kapacita těchto agregátů může závidět nejvýznamnějších analogy. Mezi nejběžnější možnosti jsou přístroje:

A keramické zařízení lze právem nazvat nejbezpečnější v řadě. Cena tohoto typu zařízení je k dispozici, stejně jako jiné plynové ohřívače. Pokročilý bezpečnostní systém snižuje riziko vzniku požáru na minimum, protože útlum plamene přívod paliva instant je jiný. Bytová keramika modely vyrobeny z nerezové oceli. (. Viz také: Mapa 2)

Díky použití tohoto materiálu nemůže starat o životnosti zařízení. Tento ekonomický ohřev zajišťuje vytápění objektů v nejkratším možném čase, a tedy náklady na pohonné hmoty jsou značně snížena. Kromě toho je ohřívač snadno přesunout z jednoho místa na druhé. Dalším pozitivním faktorem je absence nutnosti napájení. plynové ohřívače jsou dobře hodí pro použití na ulici, jak tam jsou možnosti s větší silou - tzv horkovzdušnou pistolí. Síla těchto agregátů může dosáhnout 105 kW.

Novinkou na trhu je infračervený model, ohřívač na základě plynu, miloval spotřebitelů, a to především z důvodu nedostatku elektrické energie potřebné, což šetří spoustu peněz. Dá se říci, že tento typ kamen k dnešnímu dni - nejúspornější. Ve srovnání s analogovým elektrické, plynové infračervené děl v 2 krát více ekonomický, vzhledem k extrémně nízké náklady plynných paliv.

Plynové úsporné infrazářiče mají silný bezpečnostní systém, který umožňuje majitelům nemuseli bát při používání přístroje. To znamená, že přítomnost ovládacího zařízení a termočlánkem automatického ventilu nedovolí dodávky plynu v nepřítomnosti plamene, jakož i plyn nebude distribuována v době útlumu. Taková zařízení jsou kompaktní a zvýšená mobilita navíc namontován na plyn zařízení válce poskytovat vytápění, což také šetří. (Viz také :. Krbová konvektor)

Infračervené topení je nový druh tepla, ale velmi slibně. Vzhledem k prostoru, který probíhá ohřev topné plochy a objekty, spíše než stropní prostor. V tom spočívá hlavní rozdíl mezi tímto typem ohřívače z konvektoru, přičemž charakteristické zvyšování prachu a zbytečné oteplování vzduchu u stropu, a to zejména pokud jde o místnosti s vysokými stropy.

ohřívače jsou dnes ekonomický představila sérii infračervené, a ve většině případů jsou tyto modely vzít v průmyslových objektech - topné sklady, garáže, tělocvičny, obchody. Tato volba se vztahuje na zvýšení úspor a maximální odvod tepla zařízení. Mimo jiné takové zařízení nevyžaduje žádnou údržbu specializovaných dovedností, kromě toho, že jednotka by měla být důvěryhodný vysoce kvalifikované odborníky.

Ovládání je velmi jednoduché a dostupné každému, kdo není spojen s technikou. Další pozitivní vlastnost takového zařízení je přírodní tepelné záření, jako slunce - do masivního přírodního infrazářič. (Viz také :. Jaký je plynový kotel nejúspornější?)

Díky infračervené modely, je možné k výrobě tepla a ne celou místnost a místní prostor potřebný pro pohodlné ovládání, což výrazně snižuje náklady potřebné k vytápění celé místnosti. Kromě toho, že je funkce uvedeno režimu nastavení teploty, na úroveň, která se ohřeje. Je to velmi populární i dnes, tyto ohřívače jsou instalovány v garáži přímo na stroji, protože umožňuje vyhnout se zdlouhavému zahřátého motoru v zimním období.

Tyto ohřívače neuvolňují žádné nepříjemné pachy, nevyzařují zvláštní zvuky nebo vibrace, které jsou za provozu zcela tichý. Nevyžadují dodatečné instalaci digestoře, nevyvolávají prach a nehoří vzduch. Také ohřívače mají stylový design a snadná instalace, nejsou závislé na práci kotlů a dalších pomocných prvků.

Není žádným tajemstvím, že s nástupem chladného počasí, většina lidí jít na nákup dodatečného zdroje tepla. Nicméně, moderní trh je nyní s potěšením nabídnout zákazníkům široký sortiment těchto výrobků, s tím výsledkem, že spotřebitel není vědom nutně ptát sám sebe „ohřívač si vyberete?“. Jakýkoli obchod dnes do prodeje následující typy topných těles:

Samozřejmě, že je těžké se ztratit v této odrůdy. Nejobvyklejší a populární dnes, prvních sedm typů, z nichž každý má své výhody a nevýhody. Ohřívače stálo v tomto seznamu, není pochyb o tom, prezentovaných infračervených modelů, ale lidé, kteří chtějí rychle zahřát místnost, spíše než držet zapnutí přístroje po celý den, je vhodné ohřívače.

Takové modely v co nejkratším čase k vytopení místnosti, ale bude trávit hodně energie, ale žádost o krátkodobou pozitivní dopad na ekonomiku.

Radiátory olejové určitě mít dobrou tepelnou dopad a vysokou spolehlivost, ale jejich provoz vyžaduje hodně energie, s tím výsledkem, že kvalitativní topení zaskočí do velké mince. Nejpopulárnější jsou dnes elektrické ohřívače, které se mohou týkat své řady zařízení, pokud jde o rozpočet. Jejich předností je, že mají nízké náklady, nevyžadují složitou instalaci a žádné speciální znalosti k provozu. Většina spotřebitelů si vybrat tyto modely.

Další estetické, praktické a spolehlivé provedení je keramický ohřívač. Má vysoké procento tepelného výkonu, vyžaduje málo energie a pokračuje k vytopení místnosti, a to i po jeho vypnutí. Má stylový design a snadné použití. Konstrukce těchto modelů neliší zamudrennostyu, kromě toho, že mají dlouhou životnost při běžném používání.

Elektrický ohřívač, aby ve větší míře, je vybrán jako prvek dekoru jako krásný vzhled - jen zásluhy tohoto ohřívače. Malé procento tepelného výkonu muset koupit další zdroj vytápění v prostoru definuje spoustu nákladů. Při výběru topení, je třeba věnovat zvláštní pozornost funkční jednotky, přítomnost bezpečnostních systémů, termostatů a dalších užitečných věcí. Také nezapomeňte o síle jednotky, která je vypočtena s ohledem na podlahovou plochu potřebnou pro vytápění.

Jaký je nejúspornější topení na spotřebě elektřiny

V současné době se mohou objevit časté poruchy v oblasti vytápění a většina ruských měst zde nejsou žádnou výjimkou. Tato skutečnost naznačuje, že přídavný zdroj tepla, který je schopen pro vytápění domu, ale nezpůsobují významné poškození rodinného kabelce. Nejčastěji se volba je dána elektrickými přímotopy, které dnes se mohou měnit s různými typy zdrojů tepla, specifikacích, provozních nákladech.

Tito odborníci mluvil podrobně o tom, jak si vybrat ty ekonomické možnosti elektrickými přímotopy.

To, co dokázal popularitu elektrických ohřívačů

Vysvětlují rostoucí popularita elektrických ohřívačů může být docela snadné. S těmito zařízeními, můžete výrazně zlepšit mikroklima v domě / bytě bez dalšího zásahu člověka v tomto procesu. Takže ohřívač začaly plnit svou úlohu, stačí otočit jej do elektrické zásuvky. Sofistikované moderní modely umožňují zvolit vhodný režim provozu.

Můžete také zvýraznit další faktory, které tvoří elektrické ohřívače tak populární:

 1. Láce a dostupnost.
 2. Snadná obsluha.
 3. Dostupnost nákladově efektivních modelů pro různé účely vytápění.
 4. Absence jakýchkoli zvuků, pachů během provozu.
 5. Tam je třeba žádných povolení pro použití těchto typů ohřívače.
 6. Vysoká míra účinnosti.

Člověk by neměl zapomenout o nedostatcích elektrických ohřívačů, ale jen málo:

 1. Vysoká spotřeba energie.
 2. Vyžadováno elektrické vedení na úroveň elektrického ohřívače zatížení.

Samozřejmě, že elektřina je dnes - drahé druh paliva, a tedy průběžné používání ohřívače může výrazně projevit na stavu rodinného rozpočtu, sníží to podstatně.

To vedlo k myšlence mnoha výrobců stavět nejúspornější modely ohřívačů, které nemohly mít zájem velké množství spotřebitelů.

Druhy elektrických ohřívačů

Elektrické ohřívače mohou být použity v různých způsobů přenosu tepla. Na této fit přidělit tyto typy na bázi:

 • konvektivní - představují jednotu topení elektrické konvektory, topné ventilátory;
 • konvekční-záření / kombinovaná - představují ohřívače oleje;
 • vyzařovací - představují sálavé zrcadlový IR panel /.

Pro správnou volbu zařízení pro vytápění na základě ukazatelů ekonomiky by měl obsahovat podrobný technické parametry jednotlivých typů výše uvedených.

Zde je základem pro práci stojí fenomén konvekce, který vypadá takto:

 1. Studený vzduch zachycen pomocí ventilátoru, a poté prochází systém skládající se z topných těles.
 2. Již ohřátý vzduch uniká, zatímco stoupá.
 3. Pravidelný pohyb proudu vzduchu za studena tepla vytváří rovnoměrný ohřev celého areálu.

Vzhledem k konvektoru může být dost rychle ohřát v místnosti, bez ohledu na to, jaké to je model a typ. Mnozí lidé si uvědomují, že nepostradatelné v předměstských domů, vlastníky, kteří cestují z času na čas, ale není jednoduchá montáž tepelné sítě tam vybavit nevhodné.

Konvektor ne bez důvodu lze nazvat úsporné zařízení, ale stále existují případy, kdy nepraktické jejich instalaci jako stálý zdroj tepla. Pokud budeme mluvit o těch jednoduchých a levných modelů, které se vyznačují vysokým stupněm nebezpečí vzniku požáru. Konvektory, různé komplexní systémy nouzového zastavení, bezpečnost a ochrana, jsou drahé modely. Spotřeba elektrické energie je poměrně vysoká. Hlavní nevýhodou odborníků, kyslíku vyhoření schopnost topná tělesa za provozu.

Zdroje tepla zastoupena kategorie jsou relativně moderní a sofistikované zároveň v technickém plánu zařízení. Vyznačují se složitějším principu účinku než pro konvektory. Hlavním rozdílem je použití infračerveného záření.

Teplu tato kategorie je schopen proniknout hluboko do okolních objektů, a nechat ohřívat vzduch sám. To znamená, že fungování infrazářičů je ekvivalentní slunečnímu záření.

Nemůžeš odejít bez pozornosti a pozitivního účinku infračerveného záření na člověka. Dokonce i ve velmi chladné místnosti, člověk bude cítit dobře teplo. IR ohřívač je schopen zcela ohřívat prostor, ne pouze horní část, jako konvektoru.

Pokud jde o nedostatky této kategorie ohřívačů, můžeme všimnout velkých ukazatele spotřeby energie. Infračervené zařízení nelze nazvat hospodárné, ale ukládá jim možnost naprogramovat různé provozní režimy. Například můžete nastavit přístroj tak, aby se automaticky vypne v případě potřeby, a to pomůže výrazně snížit procento spotřeby elektrické energie.

Ohřívače této kategorie lze připsat na vrub nejdražší, které jim dělal nejpopulárnější doposud. Pomocí nich nemůže být pro základní ohřev. Tyto ohřívače jsou vhodné pro ty případy, kdy je třeba použít trvá pouze několik hodin k malému zvýšení teploty vzduchu.

Organizace pro přenos tepla je velmi podobný tomu, jak se charakteristiky konvektoru. To znamená, že zářič je naplněna olejem, který se dále zahřívá na nastavenou teplotu. Výsledkem je, že kovový povrch ohřívače dává generované teplo. Podobně konvektory kombinované modely mohou být vybaveny vestavěnými ventilátory, turbodmychadlo funkce. Tyto prvky mají tendenci zvyšovat rychlost vytápění místnosti, vzdáleně připomínající indikátory IR zařízení. Hlavními nevýhodami modelu:

Možnosti pro byty, rodinné domy, garáže

Fit elektrické spotřebiče mohou být uzavřeno na venkovských domů, malých domků, garáží, městských bytů, dílen, s přihlédnutím k seznamu požadavků. Jen je třeba řádně posoudit soulad technických parametrů, výhody a nevýhody jednotlivých typů topení pro danou situaci.

 1. Byt. V tomto případě je oblek absolutně jakýkoliv ohřívač jako stálý pracovní zařízení není nutná, protože údaje o připojení prostor pro ústřední teplovodní sítě. Nicméně, nejvíce populární našel následující možnosti:
  • konvektory;
  • IR topné těleso - s častými výpadky topných systémů.
 2. Venkovský dům. Měl by být založen na četnosti jejího následného provozu. Vzhledem k tomu, dům u městských omezení není používán jako trvalé bydliště, je lepší zvolit kombinovaný model. Pokud je však vlastnost domu dovolí, můžete si postavit cihlu trouba, což je občas k úspoře energie.
 3. Nebytové prostory. Tou nejlepší volbou pro tuto situaci je konvektor. Nejlevnější možnosti jsou ohřívač vzduchu, ohřívač vzduchu, které se liší mezi sebou jen moshchnostnymi ukazatelů. Možnost rozhodnout se pro složité modely, infračervené přístroje nepotřebují, protože je to příliš drahé a nesmyslné. Odborníci doporučují, že pokud chcete použít olejový chladič, který je podobný konvektorů může rychle zahřát místnost.

Elektrický zdroj tepla je jedním z nejspolehlivějších a dostatečně účinných ohřívače, avšak za předpokladu, že budou použity výhradně jako extra vytápění místnosti. V opačném případě náklady na vytápění elektřinou jsou velmi vysoké. To je charakteristické pro jakýkoli typ ohřívače - konvektoru, moderní infračerveného zařízení nebo chladiče. S cílem optimalizovat náklady, aniž by úspory z úrovně komfortu v domě by měl být velmi zodpovědný přístup k výběru topného tělesa, vychází z cílů jeho pořízení.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

48 + = 56