Který projektor vybrat pro vaše domácí kino

Který projektor vybrat pro vaše domácí kino

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Který projektor vybrat pro vaše domácí kino

Při výběru domácího kina projektor, kupující jsou velmi dobře, oni potřebují nejlepší multimediální zařízení, ale ne vždy rozumět složitosti jeho vlastnostech. Nyní na domácím trhu Ruské federace představil řadu modelů předních světových firem Sony, Epson, Optoma BenQ a další, takže si vybrat slušný projektor, ale ne analog čínského shromáždění, není to tak jednoduché.

Projektory pro domácí kino se objevila na domácím trhu v poslední době, ale okamžitě se stala populární mezi bohaté části kupujících. Postupem času se výroba těchto výrobků se zvýšila, byly tam low-end modely, které jsou potěšením stát se zástupci různých sektorů společnosti. Stejně jako jakákoli jiná technologie, projektory mají své výhody v porovnání s TV a nejsou bez nedostatků.

 • dobrá hodnota za cenu úhlopříčky obrazovky a projektorem;
 • Sada zabírá mnohem méně místa než televizor s stejné úhlopříčky.
 • Potřebujeme vzdělávací zařízení;
 • Obrazovka zakoupit samostatně, pokud řídicí (vzdáleného zařízení), pak je cena rozpočtu projektoru;
 • kročejového hluku z chladicího systému;
 • vyžadují pravidelnou výměnu lampy, pokud není projektor vedl kategorii (LED).

Jak si vybrat projektor pro domácí kino a zároveň koupit opravdu kvalitní a spolehlivé zařízení? Odborníci tvrdí, že - můžete sledovat filmy na jakékoliv zařízení, to vše závisí na vašich osobních preferencí. Mezi modely určené k demonstraci filmu doma, to může být rozdělena do tří hlavních typů projektorů:

 1. Centers for fun "all-in-one“, Která zahrnuje projektor sám, hráč, systém reproduktorů. Taková zařízení mají hlavní výhodu - snadnou instalaci a provoz. Stačí připojit zařízení k síti, obraťte se na místě obrazovky, a můžete si vychutnat sledování. Hlavní nevýhoda - slabé charakteristiky vestavěného reproduktorového systému.
 2. Divadelní entry-level produktů - domácí kino projektor, který je vybaven matrice s rozlišením 1280x720 na (800). Výrobci dones do zábavních modelů: Epson EH-TW450, BenQ W1070. Tyto produkty jsou dobré pro kvalitu obrazu k nákladům, takže odborníci doporučují jejich nákup pro širokou veřejnost.
 3. High class projekčních přístrojů pro domácnosti - to Full HD matrice s 1080 pixelů (1920x1080). Takový typ zahrnuje Sony VPL-VW350ES, BenQ W3000 a další. Tyto produkty poskytují multimediální výstupku jakýkoli formát informací, které pochází z různých zdrojů: videokamerami, PC, TV tuner, herní konzole.

Projektory jsou také rozděleny podle způsobu průchodu světla z lampy na mikro zrcadla (DLP) a tekutými krystaly (LCD). Výhody jsou první, velmi vysoký kontrast a rovnoměrné rozložení barev po celé ploše obrazovky, a druhý - nedostatek duhový efekt a vysokou účinností s nižší spotřebou energie.

Při koupi je nutné, kromě nákladů, dávat pozor na následující parametry:

 1. světelný tok To musí být v rámci 1000-2000 lumenů. Takový obraz může být jasně vidět na jasně osvětlené místnosti, a není nutné, aby v souladu s režimu částečného nebo úplného zatemnění.
 2. omezit kontrast - od 1000: 1 až 2000: 1. Pokud toto číslo je nižší, tmavé scény ve filmu jsou téměř k nerozeznání.
 3. expozice hluku chladicí systém. Nejlepší volbou - nákup produktů s nízkou úrovní šumu, který nebude slyšet přes zvukové efekty z demonstraci filmu;
 4. Barevnost projekce. To se řídí jeho vlastní, ale zároveň musíme mít na paměti, že všechny barvy musí být přirozené.

Kromě toho, že má zvláštní význam životnost lampy. Typicky, tato volba je závislá na intenzitě použití produktu: když se podíváte každý den kino po dobu 1,5 hodiny, bude lampa stačit od 3,5 do 7 let.

Podle statistik jsou uživatelé výměnou lampy jednou a potom musí být nahrazen na projektoru je dokonalým modelem.

LED světelné zdroje jsou použity. Tam jsou nízké typ elektrárny projektory vedl. Přední výrobci moderních projektorů ujistit, že to bude brzy jít do prodeje nový produkt. Jsou místo žárovek se použijí barevné diody systémy s životností až 30.000 hodin, tj. E. Před koncem životnosti samotného projektoru.

Výměna zastaralé projekční lampy s LED v současné fázi vývoje technické kapacity není příliš obtížné, ale pro práci s led světelných zdrojů jsou vhodná jen DLP projektory.

Přední firmy používají ve spojení s LED matrice, jako LCoS, kteří také pracují na principu odrazu světla. Jejich inženýři jsou jisti, že brzy svítání této technologie.

Princip fungování projektoru budoucnosti

Použijte minimálně tři diody: červené, zelené a modré, přidejte žlutá, modrá na podání barev byl sytější barvy. Výrobek není led světla kolo - montáž elektroinstalace, která nepostřehnutelně přepíná podsvícení diodami, jako výsledek na obrazovce vidíte jasný barevný obraz.

 1. Hmotnost a rozměry. LED + DLP umožněno umístit všechny komponenty co nejblíže a vytvořit miniatura, ne více políček z CD-ROM, projektory.
 2. spotřeba energie: Led spotřebuje 10 krát méně než žárovky a může běžet při napájení z baterie.
 3. životnost. V lampách, které nejsou více než tři tisíce, LED -. 20 tisíc hodin bez snížení jasu ..

Pouze jeden může být přisuzován nedostatkům: nejlepší vzorky typu LED projektory mají světelný tok jen několik set lumenů. To stačí jen vytvořit malý obraz v mírně zatemněné místnosti.

Například, miniaturní LED projektor BenQ Joybee GP1 se může vytvořit velikosti obrazu od 38,1 do 203,2 cm diagonální poměr stran 4: 3, 16: 9. Jeho hmotnost je 640 g, má vestavěný reproduktor, D-Sub konektor a USB port pro externí úložiště.

Stručně popsat aktuální vývoj společnosti z Japonska Epson, který je dobře známý multi-group Seiko Group, která vyrábí laserové tiskárny, skenery, PC, tunery a další moderní elektronické výrobky.

založené na technologii projektoru laserový modul Místo klasické lampy umožňuje výstup v kvalitě, která vás vyhrát nad přirozenou barvu a jasnost obrazu. I nejtmavší scény jsou jasně viditelné, a to díky kontrole vysokorychlostní kontrastu.

Tento projektor je naprosto bezúdržbový, život modul 30.000 hodin.

Jaká by měla být vzdálenost mezi projektorem a projekční plochou?

U standardních výrobků vyžaduje od 2,5 do 4 m, takže obraz byl jasně zaměřena, ale taková vzdálenost není přijatelný pro všechny pokoje. V tomto případě je nutné získat krátkou projekční jednotku, která dokonale přenáší obraz na vzdálenost 1,5-2 metry.

Dávejte pozor na výrobky, které mohou měnit ohniskovou vzdálenost integrovaného optického systému. Stačí nainstalovat zařízení, a na místě, aby nastavení.

Takový projektor je jedna vlastnost: čím dál od povrchu, na který se promítá obraz, tím větší je přiřazen ke každému pixelu, a tím i celý obraz jako celek.

Za cenu nejvíce životaschopná volba pro obývací pokoj - to je s velmi dobrou kvalitu obrazu za 98 tisíc rublů, která se stala charakteristickým rysem tchajwanské společnosti BenQ BenQ W1070 + .. Lampa s jasem 2000 lumenů umožňuje sledovat filmy bez výpadku proudu, maximální možná prodloužení, 3D obrazu. Ve vzdálenosti 2,5 m obraz s úhlopříčkou 100 palců (2,54 m), kromě toho existují i ​​další příjemné překvapení: funguje bezdrátově přijímá videa pomocí modulů s dosahem 30 metrů.

Tento model je charakteristickým znakem BenQ, na výstavách, získala řadu ocenění a prestižních ocenění. V mezinárodních žebříčcích uvedeným mezi lídry.

Pro bohatších kupců mít BenQ W6000 za cenu 128 tisíc, součástí jsou 3D brýle. Srovnávací vlastnosti těchto dvou modelů jsou uvedeny v tabulce:

Společnost BenQ zaujímá 50% světového trhu projekčních produktů, a to i přes neustálé pokusy konkurentů pošpinit své produkty různými způsoby. preference zákazníků zůstává na straně firem z Tchaj-wanu a na kvalitu a technické schopnosti výrobců i nadále stabilní růst. BenQ technické oddělení využívá nanotechnologie a neustále drží krok.

Na druhém místě po projektor sám o sobě je jen, že zařízení, bez kterého není tam žádný domácí filmy. Na obrazovce je možné zakoupit na podstavci v podobě stativu. Ale odborníci navrhnou nejlepší řešení: koupit levný verzi závěsu a připevněte ji na strop. Jedná se o skutečný prostorově úsporné.

Zakoupíte-li si, že je důležité mít na paměti, že čínští odborníci již zkopírovali všechny modely obrazovek. Proto požaduje certifikát od prodávajícího.

Vyberete-li projekční plátno, je třeba věnovat zvláštní pozornost materiálu: přednost mají produkty s matnou bílou vrstvou, nebo látky, světle šedé barvě. Díky nim je možné umístit publikum a projekční zařízení volněji.

Volba umístění pro zařízení

Tento projektor je koupil, je vybrána na obrazovce, je nutné umístit správně navzájem. Používají mnoho možností: Jednotka se instaluje na konferenční stolek, vysoký noční stolek, nebo namontovat na speciálním držáku na strop.

Je třeba mít na paměti, následné obslužnost a dostupnost projekční lampy nahradit.

Domácí kino projektor obyčejný, vedl nebo laser navrženy tak, aby poskytovaly pohodlí a snadné sledování různých filmů a videa, takže by to mělo fungovat potichu, mají vynikající vlastnosti v jasu, rozlišení a reprodukci barev. Než půjdete nakupovat, podívejte se na žebříčku nejlepších projektorů na zpětné vazby od uživatelů - možná se vám bude líbit jeden z těchto špičkových modelů.

Jak si vybrat nejlepší domácí kino 2017. Deset z nejpopulárnějších modelů, jejich popis a funkce. Důležité technické parametry, jakož i inherentní výhody a nevýhody zařízení.

Recenze: domácí kino projektor. Popis, charakteristiky a poradenství v oblasti výběru

Milenci, aby se zúčastnili tradiční kina moderní výrobci tradičních návrhových technik, aby bylo možné vychutnat si atmosféru filmu, aniž by museli opustit domov. Na základě porovnání účinků řeči nejde, ale jako zkušenost uživatelů, kompaktní přístroj je také schopen poskytnout nezapomenutelný zážitek. Nicméně lze očekávat, že dobrý výsledek z domácího kina možného pořadu pouze v případě, že použití vysoce kvalitní vybavení. Výrobci nemají omezovat spotřebitelskou volbu, nabízí nové technologický vývoj. Klíčové vlastnosti a kontrola domácích kino projektorech pomůže učinit správné rozhodnutí při nákupu.

Nabízí modely pro domácí kino

Zpočátku projektory byly navrženy pro použití ve velkých místnostech, jako jsou haly, škol a dalších institucí. K tomuto dni, jmenování pokračuje v pohybu směrem k modelu rozvoje, a navrhuje rozdělení sfér užití. Takže tam jsou zařízení pro použití v obchodních konferencí, školení procesů, a tak dále. Speciální funkci D. A z těchto modelů je schopnost pracovat pod umělým osvětlením. Na druhé straně, zařízení pro domácí použití jsou určeny pro sledování filmů, kdy je světlo vypnuto. Do jisté míry to nuance usnadňuje úkoly producentů, vyrábí domácí projektor. Jak si vybrat model? Mezi hlavní kritéria, je třeba poznamenat, spojovací prostředky, charakteristiky jasu, zaostření a další nastavení stroje, určit jeho funkčnost a výkon.

Typicky, projektor není vybaven prostředky k „chteniya9raquo; Informace k přímým nosičů. To odlišuje tato zařízení z běžného VCR a DVD přehrávačů. Ve stejné době jako zdroj může být PC, notebook, mobilní telefon a stejný DVD přehrávač. Hlavní věc - pro zajištění konektivity. Většina modelů používá konektory pro digitální signál, i když kupodivu existují i ​​analogové kanály. Mezi ně patří kompozitní vstupy, Timeless formát S-Video, BNC a VGA. Ale častěji modernější digitální rozhraní HDMI, DVI a DispalyPort. Vzhledem k tomu, recenze, domácí kino projektor s HDMI poskytuje nejlepší kvalitu „kartinku9raquo;. Navíc, moderní vybavení snadno komunikovat s těmito porty, aniž by bylo nutné pro adaptéry. Je pravda, že nemůžeme zapomenout na analogových vstupů, které mohou být ještě potřebné při práci s hráči z minulého století.

To je jeden z nejdůležitějších, ale zároveň jemné pro laika vybrat volby. Skutečnost, že tato charakteristika není uveden na etiketě, jak to je do značné míry ovlivněna nepřímé faktory, které se vyskytují v procesu sledování filmu. Ti, kteří alespoň na nákup, můžete si dávat pozor na hodnotě světelného toku, který se měří v lumenech (lm) a určuje sílu světla. Nemůžeme říci, že to záleží na jasu, ale světelný výkon může narušit rovnováhu v barevném režimu. Z tohoto důvodu je výběr projektor pro domácí kino s jasem by mělo být provedeno s hodnotami lumenů. Například v případě, že úhlopříčce 130 palců, můžete bez obav vzít možnost až 1500 lumenů. To bude stačit sledovat film ve tmě. Pro formát 80 palců by měl poskytnout možnost pro 600 lm. Je důležité mít na paměti, že nadměrný jas taky není plus, tak „v záloze“, aby jeho hodnota nemá smysl. I když, pokud zasedání jsou plánovány s rozsvícenými světly, měli bychom počítat s výkonem v 3-4000. Lm. Tyto hodnoty, pro slovo běžně používané v kancelářských modely projektorů.

Specifikace tuto možnost také není specifikováno. Opravdu, v některých případech je obtížné určit, a pokud jde o osvětlení a kontrast nemá vliv na kvalitu, protože foukání přichází přirozeně. Někdy však můžete splnit specifické hodnoty v popisu modelu. Například, domácí kino projektory Benq často obsahují charakteristiky poměru 1000: 1. Ale to neznamená, že uživatel může očekávat, že obdrží velkou a podrobnou „kartinki9raquo;.

Jediná věc, která může být vyhodnocena nezkušené uživatele v tomto nastavení, je přítomnost automatickou clonou. V podstatě je tato funkce zajišťuje optimální regulaci rovnováhy jasu. V praxi to má za následek zesílení nebo potlačení různých barev za účelem lepší barevné překladu. Bohužel, tato možnost je nastavena pouze v „obrabotke9raquo; tmavé scény, kde neexistují žádné syté barvy objektů. Takový proces se nazývá korekci dynamického kontrastu. Na rozdíl od přímých hodnot kontrastní Přítomnost této funkce je ve skutečnosti stojí za pozornost. Vzhledem k tomu, recenze, domácí kino projektor s funkcí Auto Iris zvládá svůj úkol v nepřítomnosti světla.

V případě řešení všech zjevně. Čím vyšší je, tím více bude podrobnější a celkově lepší image být. Nicméně, je to stojí za to začíná uvažovat o problémy, které by měly být vyřešeny projektoru jako jeden nebo druhý formát je vhodné v některých případech i méně účinné v jiných zemích. Například ve Full HD bude vyžadovat model s podporou tohoto formátu 1&209times;1080. V případě zvláštních požadavků na kvalitu ne, můžete ušetřit tím, že se rozhodly pro modely s formátem WXGA - v tomto případě rozumíme rozlišení 1280 x 800. Ale nejlepší projektory pro domácí kino má před sebou ještě vyšší rozlišení - například, je stále více populární formát 4K. Maximální rozlišení povoleno touto technologií je 40&69times;2160. Tento obsah než DVD-přehrávač bude stačit i SVGA formát, který přenáší obraz s rozlišením 800 × 600. Mimochodem, to je nejlepší formát, pokud máte v plánu používat přístroj pro prezentace.

Každý projektor obsahuje charakteristiku, jako je poměr projekce. Tento parametr, který udává poměr šířky obrazovky a vzdálenost od něj k projektoru. Ve vysokém rozlišení projekce mají dlouholetou focus model. Například, když v poměru 2: 1 se snímek opatřen 2 metry široká, což je vhodné podívat se na vzdálenost 4 metry. Uvedeném pořadí by měly být porovnány s možností prostoru a optimální řešení projekce. Ale ani s dlouhými stěnami není vždy vhodné ke koupi dlouhé ohniskové model. Nezaručují kvalitu obrazu - alespoň mluví o tom klientů. domácí kino projektor může být krátkou projekční vzdáleností. Zejména někteří výrobci se odkazují na tuto skupinu zařízení formátu 0,55: 1. Ale je tu žádné jasné standardy, takže tady je možné zahrnout i vztah 1,5: 1. Mimochodem, volba krátkou projekční modely nejsou vždy v důsledku nedostatku dostatečný prostor v místnosti. Například, aby světelný tok není uzavřený, někdy získal ultrakorotkofokusnye projektory, které mohou být umístěny v blízkosti obrazovky ve vzdálenosti 15-20 cm.

Vlna popularity 3D technologie nemohla ignorovat design techniku. Existuje několik různých formátů, které jsou poskytovány účinkem stereo pár. Například výrobci používají konfiguraci „side-by-bok9raquo; a „top-snizu9raquo;. Pokud máte v úmyslu pracovat s Blu-ray v trojrozměrném formátu, měl by být k dispozici, a přítomnost jednotky rozhraní HDMI, s minimální verzí konektor pro tento účel - 1.4. Moderní 3D HD projektory také zahrnovat použití speciálních brýlí. Ale to není obyčejný doplněk pro vnímání trojrozměrných obrazů a zařízení, které jsou vyvíjeny na základě polarizačních filtrů. V kombinaci s 3D projektorem, tyto brýle nejsou levné, ale vizuální efekt je výrazně posílena díky nim.

Možná je to nejjednodušší možnost, kde si každý může spolehnout na vaší chuti, a to navzdory technických detailů a konstrukčních prvků. Musím říci, že je domácí přístroje mají ty nejnáročnější a reprezentativní design. Existují možnosti, s pravidelnými geometrickými tvary, mnoho zařízení s hladkými trupy - Hlavní věc, že ​​projektor je v harmonii s interiérem. Jediným omezením v tomto ohledu může být vzhledem k velikosti. Vzhledem k tomu, recenze, domácí kino projektor s malými rozměry vyžaduje delikátní přístup ke zpracování. Ale existují zjevné nevýhody a větší modely - tyto prostředky nebudou kupovat, pokud máte v plánu vzít zařízením pro opakované výjezdy.

Model této společnosti je pravidelně zařazována do hodnocení nejlepších projektorů. To přispívá k jejich funkčnosti a zavedení nových technologických řešení. Členové vědomí dobré jas, schopnost pracovat ve všech moderních formátech, včetně Full HD. Také v producentem linky můžete najít dobré telefony, které podporují trojrozměrný obraz. Ale jsou tu i nevýhody, které mají domácí kino projektory BenQ téměř všechny segmenty. Například, uživatelé si často stěžují na zvuk a nízkou izolaci proti hluku. Každopádně řada je vybavena širokou škálu možností s různými provozními parametry, takže optimální projektor od Benq najde někoho.

Mezi znalci značka segmentu Epson je známý jako nové trendy a výrobce high-tech zařízení. Další věc, že ​​spotřebitel musí vypořádat s modely různých úrovních, které nejsou jedinečné výhody, ale i nevýhody. Pokud budeme mluvit o pozitivních věcech, domácí kino projektor Epson prakticky všechny verze poskytuje vysoce kvalitní obraz. Majitelé jej popisují jako šťavnaté a bohatá. Mimochodem, pokud jde o kontrastních výrobků této značky je považován za nejlepší volba.

Nicméně všechny výhody obrazu znovu poznamenán špatným zvukem. Také, v některých modelech, operace hluku zařízení - například zvuková izolace 30 dB projevující není nejlepší způsob. Navíc, tam je vysoká cena modelů Epson uzhu ve středním segmentu - až na 70-80 tisíc rublů .. Nicméně, tam jsou také nízké náklady projektory pro domácí kino, jejichž ceny se pohybují mezi 20 až 30.000. Nicméně takové zařízení nemají zveřejňovat všechny technologické výhody zařízení pro sledování filmů.

Výrobky této značky jsou také kritizována za to, že drahé, ale v tomto případě se jedná o zcela oprávněné. Že vývojáři Sony nyní nabízí nejvyšší rozlišení širokoúhlé. Majitelé říkají obraz jasnost, jas a sytost kontrastů. Tento efekt zajišťuje projektorů pro domácí kino, jehož cena vyšší než 200 tisíc. Rub. Členové této techniky zdůrazňují, že je prakticky prostý nevýhod, které jsou pozorovány v soutěži. To znamená, že projekce nedělají hluk, poskytují vysoce kvalitní zvuk, a to vše - na pozadí bezvadný obrazu.

Při setkání s charakteristikami a nuance projektoru volby, mnozí budou divit: Není to jednodušší koupit velké obrazovce TV? A to tím spíše v ceně obou variant jsou zhruba srovnatelné. Ale vše závisí na velké obrazovce - ve srovnání palce není ve prospěch televizoru, a to je hlavní výhoda v procesu sledování filmu. Nemluvě o potěšení, které poskytuje s 3D projektory pro domácí kino s širokoúhlém formátu. Nicméně, v tomto případě je cenový rozdíl je docela působivý. Existují i ​​další výhody pro projektory, včetně kompaktním rozměrům a minimální zatížení vidění. A v případě, že je myšlenka jít do země a tam zařídit filmovou přehlídku? Samozřejmě, kompaktní přístroj vyhrává a praktičnost. Ale v každém případě je důležité, aby všechny nuance provozu na nákup, aby splnila očekávání.

Jak si vybrat projektor pro domácí kino

Jakýkoli film buff, který preferuje hlučné kin, pohodlný domov prohlížení dříve či později uvažovat, jak si vybrat projektor pro domácí kino. To není překvapivé, takové zařízení slibuje výrazné výhody ve srovnání s nejmodernější panelu. Mezi klíčové patří:

 • výrazné zvýšení prohlížení oblasti, která je často omezena jen za hradbami, zdůraznil tím, že umístí na obrazovku;
 • přítomnost účinek, který se dosáhne kvality přenosu vizuální rozsah, akustické, nepřítomnost cizích hluku;
 • Výhodná poloha, zařízení nezabírá velkou část omezeného úložného prostoru, umožňuje použití prostor pro různé účely;
 • žádné vizuální nepohodlí, Při správné volbě, instalace a konfigurace.

Tyto výhody budou k dispozici, když volba projektor pro domácí kino se hodí aplikace. Chcete-li to provést, přejděte na technické parametry, které definují provoz takového zařízení. Patří mezi ně:

 • Technologie přenosu obrazu;
 • rozlišení a formát;
 • 3D podporu;
 • Úroveň jasu;
 • světelný zdroj;
 • ohnisková vzdálenost;
 • image shift;
 • Rozhraní pro připojení;
 • hluk.

Kvalita obrazu vysílání ze zdroje na obrazovku závisí na svetomodulyatsionnoy systému, jehož prostřednictvím světelného toku. Před příchodem Micromirror struktur a tekutých krystalů projektory moderních analogů byly založeny na technologii katody (CRT projektory). V současné době, to bylo nahrazeno více sofistikovaných systémů, které používají tři základní témata modulační technologie. Jsou to:

 • LCD LCD přístroje, které pracují na odbavení;
 • DLP zařízení postavené na Micromirror systému;
 • LCoS zařízení na bázi tekutých krystalů, ale běží na reflexi.

Každá z výše uvedených v tomto provedení, je schopná udržet kvalitu obrazu v průběhu času, ale má i některé nevýhody.

LCD matice tekutých krystalů

Hotový obraz je tvořen průchodem tři barevné frakce prizmatem. To umožňuje úplné sytosti barev je vynikající jas s malým ztmavnutí. Mezi hlavní nevýhody se považuje:

 • fragmentace obrazu do pixelů, které jsou zvláště rozeznatelné při prohlížení v blízkosti;
 • chudý kontrast kvůli slabému přenosu černá;
 • citlivost na prach a filtry je třeba pravidelně čistit.

Micromirror technologie DLP

Jak název napovídá, je obraz vytvořený Micromirror systém namontován přímo na generátoru signálu. Micron vzdálenost mezi složkami zrcadlo poskytuje zvýšenou čistotu obrazu a žádné vady pixelů, plus hlubokou černou barvu. Taková zařízení mají méně massagabaritnymi charakteristiky oproti konkurenci, méně náročný na péči, ale:

 • odlišné úrovně hluku;
 • vyžadují dobrou ztmavnutí nebo odpovídajícího světelného toku;
 • může reprodukovat vadu „duhový“.

Jejich protějšky jsou SXRD (Sony) a D-ILA (JVC), který také běžet na krystalu modulátoru kapaliny, ale na rozdíl od LCD pomocí odrazu. Zařízení vyrobené podle tohoto schématu, postrádající většinu nedostatků předchozích verzí. jsou hlavní výhody:

 • Dobré podání barev a kontrast;
 • použití velkých formátů s požadovaným rozlišením;
 • hladké, bez defektu obrázek.

Hlavní nevýhodou je cena na úrovni vozu a významné provozní náklady spojené s častou výměnou drahého výbojky.

Většina z vysoce kvalitního videa má standardní rozlišení Full HD a HDTV, rozlišení, z nichž 1920 x 1080 nebo 1280 x 720. Pro přehrání je potřeba multimediální projektor s podporou podobnými parametry. Levnější kancelářské analogy podle staré normy počítače odříznout část pixelů, který zhoršuje kvalitu, je nevyhnutelnou ztrátu ostrosti a zrnitosti.

V nedávné době ocitlo pod normu 4k přehrávací přístroj, který podporuje rozlišení 3840 x 2160 nebo více. Nicméně, jejich cena je příliš vysoká, a spokojit s takovým rozlišením je stále nedostatek. Dalším prvkem, který stojí za zvážení je velikost nebo poměr stran. Dřívější poměr stran 4: 3, velmi málo používaná při výrobě obsahu, je nahrazen materiály s širokoúhlým poměrem stran 16: 9, který ukládá odpovídající nároky do reprodukčního zařízení.

Vzhled trojrozměrného obrazu také měl vliv na požadavky na projekční technikou. Podporuje 3D obrazy jsou stále více integrovány do projektorů pro domácí kino, což dokazuje, populární mezi hráči a filmu. Tyto nástroje jsou označeny jako Full HD 3D, protože vysoká úroveň rozlišení nutné pro optimální zobrazení trojrozměrné grafiky.

Mnoho projektory Full HD 3D vyžadují použití speciálních brýlí, které zvyšují vizuální vnímání prostorového efektu.

Tento parametr určuje sytost barvy závisí na síle světelného toku měřené v lumen (lm). Čím vyšší je hodnota v LM je jasnější a lepší reprodukci barev. Nicméně, extrémně vysoký jas může dojít k podráždění očí nepříjemné pocity v důsledku vysokého očního tlaku.

Vyzvednout Zařízení podle tohoto parametru vyplývá z podmínek použití. Pokud je použita v dobře zatemněné místnosti, můžete tak učinit minimální hodnoty v rozmezí od 1000 do 2000 lumenů. Neúplná vyžadují ztmavnutí světelného zdroje 2 až 3 miliony lm.

Tyto parametry jsou při prohlížení trojrozměrné grafiky, které pod nízkým světelným výkonem se objeví bytu výrazně ztrácejí ostrost a saturaci potřeby.

Většina modelů pro domácí použití plynové výbojky jsou aplikovány s náplní rtuti, vstřikuje pod vysokým tlakem (UHP). Jsou schopni vytvořit silný paprsek světla, aby byla zajištěna požadovaná úroveň jasu. Životnost může být prodloužena na dva tisíce hodin provozu, zpravidla do 6, s periodickým uplatnění úsporný režim. Mezi hlavní nevýhody:

 • omezená životnost;
 • snižuje účinnost v době vypouštění pracovního prostředku;
 • velké velikosti;
 • potřeba chladicího systému;
 • významné náklady, asi 30% z ceny zařízení.

Alternativní provedení jsou LED světelné zdroje (LED). Vedl projektory jsou připraveni o většinu z těchto nedostatků, ale neposkytují potřebný jas. Další provedení je laserový projektor, který má srovnatelnou UHP lampa s výkonem a poskytuje vynikající barvu. Jeho hlavní nevýhodou je vysoká cena.

V ukázkovém videu doma, je důležité se zaměřit. Zařízení s takovou žádost musí být krátkou projekční vzdáleností a mají schopnost přizpůsobit objektiv. Jejich projekce hodnotu t. E. Poměr vzdálenosti šířky obrazu je obvykle 0,8 až 1,2. Pokročilé modely mohou být vybaveny dálkovým nastavením zaostření přes dálkové ovládání.

Když je pozastavena instalace zařízení nebo umístění do výklenku není vždy vhodné nastavit směr světla fyzickou manipulaci. Za tímto účelem, je funkce posunu objektivu je použita bez pohybu samotného zařízení. Charakteristické pro tyto případy lichoběžníkového zkreslení se eliminuje posun objektivu. Volba není k dispozici u všech modelů, ale často je to nutné, a to zejména v omezeném prostoru areálu.

Zdrojové snímky mohou být použity v mnoha různých zařízení na staré dobré TV media player. Schopnost vysílat signál z těchto zařízení poskytují různá rozhraní. No, v případě, že zařízení je vybavena všemi seznamu vstupů, duplikování nejpoužívanější.

Všechna zařízení se zdrojem světla lampy vybaveného nuceným chlazením fanoušky. Čím více tepla, tím více aktivně pracuje chladící systém a vytváří větší hluk.

V malé místnosti, s naprosté ticho nadměrným hlukem, bude pravděpodobně rušit pozorování. Aby se zabránilo takové situaci by měl být ve fázi výběru věnovat pozornost parametru hluku. To se může pohybovat od 20 do 45 dB. Pro domácí prostředí doporučenou úroveň nižší než 30 dB.

Užitečnou volbou je možnost přepnout do ekonomického režimu provozu, který bude poskytovat snížení hluku, a prodloužit životnost lampy.

Na trhu existuje mnoho různých možností pro taková zařízení. Volba je omezena pouze na částku v hotovosti. Přesto si vybírá drahé vybavení pro domácí kino je třeba se zaměřit na dobře známých značek, s dobrou pověst mezi uživateli. To je, aby se zabránilo nepříjemné chyby, ušetřit spoustu peněz a své drahé nervy. Z mnoha známých značek, nejoblíbenější jsou:

Povoleno kvalita EullHD zařízení a vhodné řešení. Tok energie do 20000 lm poskytovat kvalitní práci s mírným zatemnění. Short ostření umožňuje umístit zařízení ve vzdálenosti menší než jeden metr na obrazovku. Další výhody:

 • podpora trojrozměrného obrazu;
 • bezdrátové připojení a uvedení do provozu;
 • oprava snímků geometrie.

Nevýhodou je zpomalení u low-frekvenčním a nízký výkon v herním režimu.

Schopný pracovat s minimálním zatmavení, poskytuje maximální jasnosti detailu při hraní EullHD. Tři-chip LCD konstrukce eliminuje nejvíce charakteristické vady. vyznačující se:

 • minimální zpoždění signálu;
 • hladkost obrazu hry;
 • nastavitelná pomocí dálkového ovládání.
 • nedostatečná hloubka černé;
 • Problémy s 3D;
 • trapézové, nedojde posunu objektivu.

To vám umožní sledovat video z jakékoliv kvality (EullHD, HDTV, 3D). Udržuje jas obrazu s téměř žádný výpadek (3000 lm). Poradí si s hratelností. seznam zásluh mohou být doplněny:

 • Funkce bezdrátového připojení;
 • malé rozměry;
 • příznivá cena.

Hlavní nevýhodou je vysoká hlučnost a problémy s korekcí na vertikálního rozkladu.

Doporučení pro výběr a místo toho k závěru,

Pokud zvolíme dobrou projektor pro domácí kino s očekáváním pohodlné sledování videa, vysoce kvalitní, by mělo být zvoleno s ohledem na:

 • EullHD rozlišení formátu s poměrem stran obrazu 16: 9, jsou k dispozici pro zobrazení většina obsahu;
 • krátké ohniskové vzdálenosti a poskytuje větší volnost při výběru místa pro zařízení;
 • Jas za očekávaných podmínek použití;
 • trubka nebo jiných variant na základě rozpočtové možností;
 • čočky možnosti dostupnost shift;
 • široký rozsah připojovacích rozhraní;
 • minimální hlučnost.

Zaměřit se na tyto parametry, můžete vyzvednout docela funkční zařízení za přijatelnou cenu. Mělo by být zřejmé, že termín „rozumná“ V tomto případě je relativní.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 6 = 2