kvalita laminát

kvalita laminát

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak si vybrat výběrová kritéria laminát - výhody a nevýhody různých typů. Rozhovor s masterem

Volba podlahy - důležitá součást jakékoliv závažné opravy, ale rozhodnete koupit, je často složitější, než se zdá na první pohled. Stále více a více lidí opustit nudnou zpět do sovětské éry linoleum, koberec všechny podlahy nejsou koberce a parkety ušlechtilý příliš drahé.

A tady přichází na pomoc módní a demokratické laminátu - pohodlné, efektivní a dostatečně odolné. Pochopit všechny složitosti výběru nejlepší laminátovou podlahu jsme pozvali experty odpovědět na naše otázky - mistra s 12-letý veterán Alexander Eremeev.

Tento pohodlný, krásný a odolný materiál je nyní prezentován v širokém rozmezí

 • Alexander, řekni nám, nejprve, jaká kritéria by měla být vedena výběrem laminátové podlahy? Na co se zaměřit: cenu, výrobce, tloušťky desky, nebo design?

Nákup laminát - to je zodpovědný, protože podlahové desky jsou koupil není po dobu jednoho roku, nebo dokonce pět. Vybrat nejlepší pokrytí, nezapomeňte vzít v úvahu několik faktorů: značka a země původu, cenu, trvanlivost, odolnost proti vlhkosti a odolnost proti nárazům, tsarapoustoychivost. A samozřejmě, výprava.

 • Začněme s odolností proti opotřebení. V laminátu má několik tříd, ale jim rozumět?

Dnes se laminát může být rozdělena do sedmi hlavních kategorií: 21, 22, 23, 31, 32, 33 a 34. První číslice 2 v označení uvedeného rezidenční instalace, obrázek 3 - na veřejnosti, komerční.

 • Třída 21 desky jsou umístěny v místnostech, kde je nejmenší cross-country, - ložnice, obývací pokoj,
 • 22 je vhodná pro děti, kde konstanty hry,
 • 23 - kuchyň a chodba.

Nicméně, tyto typy nátěrů je už nepopulární, a výrobce dává na ně minimální záruka - 6 let. V současné době je trh nejoblíbenější typy - „30-ki“. Jsou určeny pro bytové i nebytové prostory:

 • 31 - v konferenčních místnostech,
 • 32 - v kancelářích,
 • 33 - v obchodech a sportovních klubů,
 • 34 - laminát „po staletí“, na místech s největší lidské toku.

Zaručit za laminátových desek vysoké školy - od 10 do 20 let, a to může trvat mnohem déle.

 • A přesto, laminát, který třída koupit obvyklý městský byt?

Podle jeho odborné praxe, mohu říci: tou nejlepší volbou, pokud jde o cenu a kvalitu pro byty - laminování 32 sorta, pro ty hlučné a aktivní rodiny - 33.. Ale tady je třeba vzít v úvahu některé nuance.

Odolnost proti opotřebení je stanovena a rychlost, při které je horní vrstva je zničena desky, a podle toho, jak snadno poškrábání povrchu. Chcete-li určit třídu laminátu, výroba takového testu se provádí: deska je upevněna ve speciálním přístroji pod brusným kotoučem a zvážit, kolik rychlost, kterou je třeba rozebrat horní vrstvu a nechat patrné škrábance. Často se tyto počty mají různé známky zásadním způsobem liší, ale jejich součet je stejný údaj. Například, v některých desek může dojít k poškrábání už ve vzdálenosti 300 m obratu a zničení ochranné vrstvy - při 5000 m, průměrný počet - 2650 otáček za minutu. Druhá skupina laminátových poškrábání jsou viditelné po 1500 obchodování a ochrany poškození na 3800-m. Průměr - jako předchozí vzorek, ale tsarapoustoychivost nad 5 krát.

Proto se stává, že člověk koupí drahý produkt třídy 33, ale nátěr dostane snadno poškrábe a ztratí lesk, i když vrchní vrstva je stále bez úhony. Je to stejné s dobrým laminátové nižší třídy: to se stává, že 32th je téměř žádné škrábance, ale board znatelně opotřebované.

 • odolnost vůči vlhkosti - další důležitou vlastností laminátu, a to zejména v bytě, kde jsou děti. Jak si vybrat kabát, že téměř nepropouští vodu, to byl silný a neprokázalo, že by při instalaci slot?

V prvé řadě musíte mít dobré znalosti o tom, co představuje laminátovou desku. Tato stabilizační vrstva, pak HDF-rozsah, pak se dekorační vrstva (foto) a transparentní ochranu. Nejdůležitější částí - je HDF-rozsah, tím vyšší je jeho hustota, tím nižší je laminát je strach z vody, a tím těžší zaklapne.

Deska tohoto moderního povlaku se skládá z několika vrstev

odolnost vůči vlhkosti závisí na typu laminátu - lepidla nebo zámkem. Pokud jsou desky umístěny na lepidlo, mezery nezůstaly mezi nimi, a tím i vlhkost uvnitř a nepronikne. Ale takový povlak má významný nedostatek - Poškozené plitochki 1-2 nebude možné, na rozdíl od těch, z desky, na které hračka zámku na boční styling. Tam je hoden alternativa - laminované vodotěsné zámek na standardní úrovni.

Pro dobrý ukazatel odporu laminátu vlhkosti by neměla být větší než 18%. Chcete-li to zjistit, je třeba odříznout malý kousek desky a vložte ji do vody doma hodinách 8. Značkové deska nabobtná na 15-18%, ve stejném nekvalitní, toto procento může být jak vysoce jak 40 let.

Dalším důležitým faktorem je tloušťka laminovaných desek - než její milimetrů delší, takže je silnější a stack - je to jednodušší. Kromě toho takový nátěr dokonale pohlcuje zvuk, takže byty, kde jsou děti, já vždy doporučuji kupovat laminát není tenčí než 8-12 mm.

Podklad - jedná se o velmi důležitý materiál pro podlahové opravný materiál izoluje laminátovou desku z podlahy a zajišťuje tepelnou a zvukovou izolaci. Kvalitativně, laminát 32 sorta a nad substrátem je obvykle již existuje, když si koupíte další levné tříd je třeba ji zakoupit samostatně.

Splňuje tři typy podkladu, nejpřístupnější a populární - polyetylenovou pěnu. Je odolný vůči vlhkosti, položil to jednoduché, ale takové poklesy hladin v průběhu času. Trochu dražší je korek - to drží teplo dobře, ale může uvolnit kondenzátu. Výtěžek je velmi jednoduchá - podívejte korkovou substrátu s přídavkem bitumenu nebo pryže. Existují takzvané speciální substrát, je cennější než celek, ale dokonale pohlcuje zvuk, udržuje teplo a kondenzaci na to nikdy neobjeví.

Substrát může být vyrobena z materiálu, korek

 • A co můžete říci o ekologii? Co se týče kvality, je důležité pro pokojové laminát?

Šetrné k životnímu prostředí stavební materiály pro dlouhou dobu dal v popředí, a ve své práci se bude zabývat tento faktor. Při výrobě desek pro podlahy pomocí fenol-formaldehydové pryskyřice, což snižuje výrobní náklady a cenu konečného výrobku, ale upozorňuje na nebezpečný formaldehyd pro zdraví. Z tohoto důvodu, při nákupu laminátové by měla vypadat v rozsahu nebezpečných pryskyřic v dlaždic.

V Evropě je obsah formaldehydu v laminátu povlaku je přísně regulována, a jsou stejně zdravotně nezávadné a drahé parket a laminátových standard. Další věc - Čína, podle právních předpisů požadavkům dané země na obsah fenol formaldehydové pryskyřice v „pod stromeček“ prkna jsou mnohem nižší!

Při výběru laminát v obchodě důvěru jen sebe a své pozorovací schopnosti - otevření obalu musí vyzařovat jen slabou vůni pilin. Jakákoliv cizí pach - lepidlo, barva, atd. - Ty by měly upozornit. Podívejte se také na cenovce příliš levného laminátu téměř 100% z ohrožení zdraví. A není tam žádný rozdíl, kde můžete koupit stavebních materiálů - a to i ve velkých hypermarketech může být nebezpečný výrobek. Já vím, že velké obchody ve smlouvách často píší, že celá odpovědnost za kvalitu laminátu nese dodavatel, navíc, hypermarkety ani ze zákona povinna ověřit certifikáty pro zboží - je postarat se o speciální instituce.

 • Pojďme se bavit o designu krytu. O čem se mluví barvy, dřevo, kámen nebo monochromatické? Mohu si vybrat kvalitního laminátu v barvě?

Situace s designem laminátových dlaždic vyvinut docela zajímavé. Classic laminát - to je imitace parket a originálních dřevěných palubek jsou jedinečné - dva identické nenajdete. Proto je nejlepší laminát může pochlubit minimální opakovatelný vzor, ​​přítomnost uzlů a přírodní rozmanitosti stromu. O evropské produkce říká opakovatelnosti Obrázek 1: 6 - to znamená, že 4-packy musí být nejméně 6 barev „pod stromeček“. Mimochodem, nejdražší kolekce výrobci prémiových, například Quick Step, tento poměr dosahuje 1:60.

Materiál grade Quick Step má krásné a téměř žádné opakující se vzorky

Ale ruská spotřebitelské vtípky - jsme zvyklí jednobarevných podlah, takže si myslím, že laminátová podlaha právo musí být buď jednobarevné, připomínající lak na podlahu, nebo hladký stín „pod stromeček“, stejné, symetrické a bez suků. Obvykle se to stane s barvivy levnou čínskou laminát - používají nejjednodušší kreslení, imitace, a opakovatelnost - 1: 3.

A tak to dopadá, že celý svět je pronásleduje exkluzivní laminátové parkety, a nám tvrdí, že jednodušší.

 • Teď se hodně mluví o laminátu se zkosenými. Co to je a jaké jsou výhody těchto desek?

Zkosení - je ve tvaru písmene V zkosená koncová hrana z vrstvených desek (1-2 mm hloubka), přičemž při pokládce v rozhraní desek pozemních jsou malé drážky. Zkosení nachází jak po obvodu desky, a 2 dlouhé strany, oboustranné.

Jak jsme již řekli, znamení drahé laminátu - kompletní podobnost s parketami a zkosit podobnost jen posiluje, protože tyto drážky mají téměř vždy na přírodní strom. Kromě estetiky, zkosení umožňuje prodloužit životnost laminátu 2-3 krát, a když jsou vystaveny vlhkosti pomáhá povlaku neztrácí svůj původní tvar.

Další plus - pokud si koupíte laminátové podlahy s úkosem, nemůžete utratit spoustu peněz a úsilí k dokonalému vyrovnání podlahy. Obvykle dokonale hladký povrch, je nutné zajistit, aby v radách, které budou nakonec trvat na tvaru podlahy, bez trhlin. Bevel také skrývá trhliny - za předpokladu, že pokles na patře ne více než 4 mm na 1 metr.

 • Jste opakovaně zmínil o vysoké kvalitě evropských značek laminátu. Takže to, co si vybrat výrobce? Pouze Evropa a Čína a Rusko také produkovat vysoce kvalitní laminátovou podlahu?

O mnoho let jsem se zabývala položením laminátu a mohu s jistotou říci, že nejlepší a nejodpovědnější výrobci jsou Evropané. Výroba laminátové desky je high-tech proces, nevyžaduje levnou práci, jako v Číně, ale nejmodernější zařízení a vysoká odpovědnost firem. Žádný evropský výrobce s celosvětovým názvem nenajde výrobu laminátu do Celestial Empire - bude to jednoduše rána do obrazu.

Navíc, tam je dalším ukazatelem kvality - stavební firma musí obsahovat Asociace evropských výrobců laminátových podlah (EPFL), v tomto případě, je plně zodpovědný za výrobek a co je napsáno na etiketě. Tak jsem se vždy poradit svým klientům - pokud budete potřebovat kvalitní laminátové podlahy, ujistěte se, že výrobce je členem asociace - internetové stránky společnosti na internetu.

Ruský a čínský výrobci, kteří nejsou členy odborového svazu, mají právo na to, aby na etiketě napsali cokoli, takže na nízkoletém laminátu může být také odznak 32. třídy. Kvalita může ve skutečnosti odpovídat třídě 21.

 • Řekněte nám o nejslavnějších výrobcích. Která společnost je laminát lepší zvolit, s přihlédnutím k rozdílné kupní síly spotřebitelů?

Podle poměru cena-kvalita laminát má tři třídy: prémie, pohodlí a ekonomika.

V prémiovém segmentu jsou nejznámějšími společnostmi rakouský Kaindl, belgický Quick-Step a Pergo. Tyto společnosti mají vynikající kvalitu, zajímavé sbírky, ale očekávanou vysokou cenu. Zajímavé pravítka lesklých povlaků z německého HDM, belgická společnost Balterio je proslulá svým jedinečným černým laminátem.

Rakouská značka Kaindl je materiál pro podlahu prémiové třídy

Z třídy komfort mohu rozhodně doporučit francouzskou Alsafloor - vynikající kvalitu, mnoho různých designových řadách, existuje rada 33. třídě o tloušťce 12 mm a vysokou pevností. V pohodlí a ekonomické třídě pracuje KRONOTEX německého výrobce, ale nejedná se o nejrozsáhlejší paleta barev, minimální technické specifikace. Dalším známým zástupcem laminované ekonomické verze je německý Egger. Cena takového pokrytí je poměrně cenově dostupná, ale také trpí návrh - minimální množství barev, napodobování pod stromem v podstatě z fotografií.

 • Shrňme si rozhovor. Můžete formulovat pro naše čtenáře několik pravidel, která jednoduše rozlišují značkové západní lamináty od levných a nestandardních?

Několik pravidel, které jsem již nazval - je to příjemný dřevěný zápach laminátové desky, odolnost proti vlhkosti není větší než 18%, frekvence vzoru je alespoň 1: 6.

Dalším ukazatelem dobré podlahy je vysoká cena: skutečný laminát nemůže stát méně než 400-500 rublů na metr čtvereční. Označte také vždy značku: čínský laminát často nemá žádné značky nebo má, ale s chybami. Evropské informace jsou vždy v plném znění a název země - bez zkratek. Dalším charakteristickým znakem může být barva zadní strany laminátové dlaždice - příjemná béžová barva, zatímco asijské výrobky - hnědé. V posledních letech se však východní výrobci také začali dodávat laminát s béžovou spodní stranou.

O čínské výrobě se 100% pravděpodobností bude říkat zvláštní velikost - délka desky laminátu je 1215 mm, tloušťka je 12,3 mm. Pro asijské výrobce jsou tyto rozměry velmi výhodné, takže tyto desky jsou nejméně nákladné, a proto je třeba tyto parametry také upozornit.

Kvalitní materiál vám vydrží dlouhou dobu a potěší váš vzhled

Existuje spousta pravidel, ale je naprosto možné si je pamatovat. Nespěchejte s volbou podlahové krytiny: chodit na několik obchodů, zobrazení cen, zkontrolujte oblíbené producenty na „značkou kvality“ - a můžete koupit za vašem bytě je tou nejlepší laminát snadno.

Jednou týdně pošleme digest s nejoblíbenějšími články.

Kopírování materiálů stránek je možné bez předchozího souhlasu při instalaci aktivního indexovaného odkazu na naše stránky.

Jaký je nejlepší laminát? Hodnocení zákazníků

Laminát je moderní podlahová krytina. Široce rozšířená víra byla, že tato umělá náhražka přírodních parketů je velmi drahá a nespolehlivá. Navíc mnozí věří, že se bojí vlhkosti a šest let po instalaci bude vyžadovat výměnu. Až do nedávné doby bylo všechno přesně takové. Dosud však vedoucí výrobci stavebních materiálů nabízejí svým zákazníkům vysoce kvalitní laminát. Jeho provozní život je do dvaceti a více let. Jak může kupující stanovit nejkvalitnější laminát? K tomu je třeba vyjasnit jeho třídu odolnosti proti opotřebení. Tento parametr podlahové krytiny se provádí až po tzv. Tabertovém testu. Patří do jedné nebo jiné třídy a udává kvalitu povlaku.

Co je to laminát? Jedná se o panel sestávající z několika vrstev. Zvažme je podrobněji. Nejvyšší vrstvou panelu z umělých parket je zpevněná hmota akrylové nebo melaminové pryskyřice. Který laminát je nejlepší a méně oblečený? Ten s danou vrstvou má největší tloušťku.

Při výrobě lesklého laminátu je tento povlak vyroben z akrylu s korundem. Takový povrch nejen svítí, ale také má málo. Tato schopnost dává vrstvenému korundu, který v tvrdosti nezůstává za diamantem.

Druhá vrstva umělých parket je považována za dekorativní. Proveďte to z papíru, který má určitý vzorec. Díky této vrstvě získává podlahový panel svůj vzhled. Zde možnosti výrobců nejsou omezené. Laminát může mít strukturu stromu, podobný písku, kameni, mramoru atd. Proto je při konstrukci místnosti důležitá druhá dekorativní vrstva laminátu. A to je padesát procent úspěchu opravných prací.

Pokud jde o třetí, další vrstvu, není to nic víc než vodotěsný stabilizátor. Jedná se o vodotěsný film. Díky této vrstvě se umělé parkety nezvětšují, když se na ni dostane voda. Některé odrůdy laminátu jsou schopny po dobu tří dnů udržet na své povrchové louži bez poškození panelu.

Dále, čtvrtá vrstva, nejtvrdší. Jedná se o stabilizační desku vyrobenou z velmi tvrdé desky. Tato vrstva určuje rozměry samotného laminátu, který má tloušťku 6, 8, 10 a 12 milimetrů. Čím vyšší jsou hodnoty, tím lepší je kvalita, obvodový zámek.

A poslední, nejnižší vrstva je kraft papír. Jedná se o ochranu stabilizační desky před vlhkostí. U některých druhů laminátu je substrát dodatečně přilnut ke spodní vrstvě. To zvyšuje cenu umělých parket.

Laminát, stejně jako všechny druhy stavebních materiálů, jsou rozděleny do určitých typů. Podle této klasifikace jsou umělá parkety:

 • odolné proti vlhkosti (pro místnosti s vysokou vlhkostí);
 • obvykle.

Každý z těchto typů je rozdělen do tříd, které označují hustotu panelu, jeho trvanlivost a spolehlivost. Výběr vysoce kvalitního laminátu by měl začít s přehledem těchto vlastností. Pokud je třída panelu, který uvažujete, v rozmezí od 21 do 23, je tento kryt vhodný pro domácí použití. Je třeba si uvědomit, že větší číslo znamená vyšší odolnost proti opotřebení umělých parket. Tak nejvyšší kvalita laminátu pro byt odpovídá třídě 23. Nestojí za to hledat kryt s velkou hodnotou pro obytné domy.

A pro kanceláře, obchody a další prostory s velkým terénem, ​​jaký je nejlepší laminát? Zpětná vazba od odborníků a uživatelů dává jednoznačnou odpověď na tuto otázku. Jedná se o laminát, který patří do třídy 31-33. Výrobní a kancelářské prostory potřebují pevnější podlahu, na které je více než tisíc nohou. Používáte-li v takových případech nižší třídu panelů, vrstva rychle selže.

Ale někteří výrobci šli dál. K dnešnímu dni nabízejí laminátovou podlahu 34 třídy. Tento typ umělých parketů je k dispozici od společnosti Aloc. Nicméně, srovnáme-li to s třídou laminátových desek 33 vyrobených společností Tarkett, můžeme vidět, že podklady, a to v obou případech záruky až do dvaceti pěti let služby za stejných podmínek.

Jak zjistí výrobce kvalitu, dobrý laminát? Pro tento panel proveďte zkoušku tesnosti pro odolnost proti opotřebení. Skládá se z testování laminátu rotujícím brusným kotoučem. Tento nebo několik otáček udává třídu materiálu a stupeň odolnosti proti opotřebení. Disk se otáčí, dokud není úplně vymazána horní průhledná vrstva panelu. Pro komerční linku, který laminát je nejlepší? Názory odborníků naznačují, že se jedná o panely, které prošly počtem obratů od 6 do 20 tisíc (v závislosti na jejich třídě).

Parametry takového testování jsou uvedeny v doprovodných dokladech každé šarže. Jejich označení je následující:

 • IP - udává počet otáček, které vznikly před poškozením panelu brusného kotouče.
 • FP - označuje fázi, ve které dochází k devadesát pět procent oděru vrchní vrstvy;
 • AT je průměrná hodnota.

Každá třída umělých parket má vlastní minimální odolnost proti opotřebení (IP) a maximální (FP). Podle parametrů, které laminát je nejlepší kvality? Zpětná vazba od odborníků naznačuje, že tyto hodnoty by měly být přiblíženy k optimálním hodnotám. To však neznamená, že by se každý z kupujících snažil koupit laminát 33 nebo dokonce 34 tříd. Je třeba zakoupit ty panely, které jsou určeny pro zatížení, které spadá na podlahu na určitém místě.

Výběr panelu podle třídy a účelu objektu

Jak vybrat kvalitní laminát pro byt? Za tímto účelem musíte nejprve věnovat pozornost třídě panelů. Důležitým faktorem bude jmenování konkrétní místnosti. Jak již bylo uvedeno výše, doporučuje se, aby byty koupily laminát 21, 22 a 23 třídy. Zároveň je nejméně odolná pro spaní a kancelář. Panely zařazené do třídy 22 budou dobré podlahové krytiny pro obývací pokoj a školku. Vyšší kategorie materiálu se doporučuje pro chodby, lodžie a kuchyně. Je třeba mít na paměti, že pro byty a soukromé domy panely od 21 do 23 třídy - tento laminát je levný, ale vysoce kvalitní. Koneckonců je používán v místnostech s nízkým provozem.

Laminát počínaje 31 a konče vzácnou třídy 34 (jeho vydání v malých dávkách v důsledku vysokých nákladů) se používají ve veřejných prostorách a kancelářích. Že je místo, kde mnoho lidí projít každý den. Co umělé parkety třída se používá v daném prostoru? Tak, to je doporučeno použít:

 • 31 třída - pro kanceláře a společenské místnosti;
 • Třída 32 - v kancelářích, učebnách a příjem;
 • 33 třída - pro obchody, restaurace, bary, kavárny, tělocvičny, nemocnice a ordinace.

Je třeba říci, že někteří majitelé při rozhodování o tom, jak vybrat kvalitní laminát na byt, koupit panel je obchodní typ. Samozřejmě, pokud máte potřebné finanční prostředky, které mohou být zcela na místě. Na takový laminát může chodit na patách, kromě toho, že neprošli poškození v případě pádu na něj těžké předměty, a neprodávají pod tíhou těžkého nábytku. A život komerčního umělé parkety 31-34 třídě je přibližně dvě desetiletí, zatímco doba použití levnější pokrytí nepřekročí 5-10 let.

Je tu ještě jedno kritérium, které pomohou odpovědět na otázku, jaká je kvalita laminátu. Recenze odborníků doporučuje zvolit umělý podlahy v její tloušťce. V tomto případě budete muset mít na paměti několik základních pravidel, které jsou přímo související s tímto indikátorem. Tloušťka základní vrstvy vyrobené z dřevovláknité desky, závisí dokonalé těsnění mezi panely. Než tyto rozměry jsou větší, tím silnější je získat kloub.

Kromě toho je povrch, na kterém je položený tenký laminát, jsou uloženy přísnější požadavky. To musí být dokonale hladké a dokonale ploché, a to komplikuje stavební práce.

Tloušťka laminátu a přímo ovlivňuje její zvukově izolační vlastnosti. Tento parametr závisí na ceně umělé podlahy. Jak si vybrat kvalitního laminátu charakterizace? I v tomto případě by měl vzít v úvahu prostor, kde budou umístěny. To znamená, že desky 21 a 23 třídy vyrábí 6-8 mm silná, a hodnoty tohoto parametru na panelech s vyšší odolností proti opotřebení, jsou v rozmezí 10-12 mm.

Jak si vybrat kvalitní laminát, který by neměl být zmařeno čištěním vlhkým hadříkem? K tomu, zvolte typ podlahové desky správně. Jak bylo uvedeno výše, je laminát odolné proti vlhkosti a běžné. Tak, druhý z těchto typů umělé podlahy se bojí vody. Není určen pro použití v oblastech s vysokou vlhkostí vzduchu. Navíc tyto panely mohou bobtnat v dlouhodobém kontaktu s vodou. Je proto v oblastech, kde se používá konvenční laminát, že je možné vyrobit mokré čištění podlahy s malým kontaktním povrchem s vodou.

Další věc - voděodolná panel. Oni se nebojí za mokra čistit denně. Kromě toho nebudou zhoršovat, i když je podlaha někdo něco shodit. To je důvod, proč tento materiál lze bezpečně stohovat v kuchyni nebo v chodbě.

Jak si vybrat kvalitní laminátovou podlahu? Panely nabízené v obchodě, je to stojí za to čichat. Štiplavý zápach bude indikovat špatný produkt. Který laminát kvality? Ten, který má žádný zápach.

Odborníci doporučují, aby také porovnat navrhované položky na hmotnosti panelů. Co je nejvíce high-kvalitní laminátová podlaha? Poloha odborníci doporučují získat větší panelu váhy. Nepochybně, lehké laminátové desky z nízké hustotě a tloušťce. Toto potvrzení jeho nejhorší kvality.

Také za účelem zjištění, které laminují nejvyšší kvality, je třeba jej vzít v úvahu z dlouhého konce. Výrobek musí být dokonale rovná. Přítomnost na tom z jakýchkoli zvratů je důkaz nevhodný nebo velmi dlouhodobém skladování. Zvlášť škodlivé perederzhivat stock konvenční panel. Ale pro odolným vůči vlhkosti laminátu dlouhou trvanlivost není příčinou poškození.

Pokud je výsledkem dlouhého pobytu ve skladu běžné lamináty absorbuje vlhkost, pak po kterou se tyto desky vyschnout. Jejich povrch je pokryt bobtná a ošklivé skvrny, a objeví se v mezeře kloubů.

Co je nejvíce high-kvalitní laminátová podlaha? Při nákupu umělé podlahy se doporučuje požádat zemi, kde byla vydána stavební materiál. A tady je třeba mít na paměti, že téměř všechny značky vysoce kvalitní laminátové podlahy vyrobené v Evropě. Domácí materiály jsou obecně potěšen kupujících pouze cenami. S ohledem na jejich kvalitu, je to frustrující pro většinu našich spoluobčanů.

Bohužel, jedna třetina trhu zaujímá ruská laminátové levné čínské zboží. A problém zde nespočívá v zemi původu a na dovoz. V Číně provozuje velké množství rostlin produkujících laminát té nejvyšší kvality. Nicméně, naše zákazníky s cílem maximalizovat zisky přinesl umělé parkety, vydané závodů, řemeslné výroby. Samozřejmě, že cena těchto panelů je nízká, což umožňuje prodejci vydělat velké sumy peněz. Ale je třeba mít na paměti, že tyto panely mohou být vyrobeny z MDF namísto vysoké hustotě dřevovláknité desky. Kromě toho, že neodpovídají deklarovaným v průvodní dokumentaci k třídě. Přilákat zákazníky takový produkt je umístěn v pěkném obalu, který je hostitelem nesplňují tyto vysoce výkonné desky.

Jak si dovolit klamat sami sebe?

Jak kupovat nejvyšší kvality laminátové podlahy? Výrobce stavebního materiálu musí být velké a měli čas se usadit na spotřebitelském trhu. Podlahová krytina může být vyroben i málo známé značky, ale nutně na rostlině majícího dobrou pověst. Pouze tímto způsobem jste si jisti, koupit vysoce kvalitní laminát.

Zpětná vazba od těch, kteří již získali a laminované, je doporučeno, aby spěchat s nákupem. Je lepší, aby se dozvědět více o výhodách a nevýhodách značky se vám líbí, a požádejte názor jiných lidí. Je vhodné jít na stránkách výrobce. Je-li společnost zabývající se výrobou laminátu, začíná s výrobou desek, pak tato volba je nejlepší.

Je-li nákup provádí vás v obchodě, dávat pozor na obalu. To může také být řečeno o kvalitě zboží. Dobrý Výrobek je balen do svědomí. A není domýšlivá design a chytlavé barvy. Toto balení je určeno pouze k ochraně laminátu během jeho transportu.

Aby bylo možné s jistotou vědět, že jste si koupili kvalitní laminát, nákup zboží pouze od těch nejlepších výrobců tohoto materiálu. Ale v tomto případě je třeba připomenout, že tyto společnosti produkují sub-značky. Je to levnější panely, jejichž vnější kvalitativní vlastnosti zachovány. Chcete-li vybrat opravdu dobrý laminát by měla prozkoumat ještě před nákupem, který jste vybrali firmu rozsah cen produktů. To pomůže rozlišit původní panel z low-cost analogových.

Výběrem laminátové podlahy, měli byste si také uvědomit, že existuje celá řada společností zahrnutých do registru, který je vytvořen podle Asociace evropských výrobců. Tento seznam bude tou správnou volbou. Takže oficiálně registrovaných obchodních značek jsou: Tarkett a Quick Step, Aqua Step a Pergo, Egger a další.

Na výrobce laminátových odborníků doporučujeme věnovat pozornost? Mnozí odborníci dát „Tarkett“ preferenci produktů společnosti. Kvalitou vyráběných podlah je na své nejvyšší úrovni. Kromě toho, známá evropská společnost nabízí svým zákazníkům pestrou kolekci, která se skládá z panelů jakékoliv barvy a s různými technickými vlastnostmi. Všechny strany umělé podlahy této společnosti jsou v procesu vytváření technologie zpracování. Z tohoto důvodu, se stanou odolný proti vlhkosti a chemikáliím.

Již více než sto let, to produkuje její výrobky německé firmy Aberhof. K dnešnímu dni, ve svém arzenálu je moderní zařízení. S tímto laminátu je vyroben s nejnovějšími technologiemi. Výrobky německé firmy je důkladně testována, který se provádí ve všech fázích procesu. Díky tomu je možné vyrobit velmi silný panel, který má optimální kombinaci kvality a ceny.

Odolnost proti skluzu různých navrstvení jiného německého výrobce - Eurofloor. Tyto vysoce kvalitní panely jsou optimální pro podlahy v obchodech, kuchyních a koupelnách.

K dispozici je společnost, která dává vaší laminátové doživotní zárukou. Tato norská společnost Alloc, jejíž výrobky se vyznačují nejen vysokou kvalitou a příznivou cenou. Hliníkové panely jsou opatřeny zámky, aby vydržely značné zatížení na povlaku (až do 1220 kilogramů na čtvereční metr).

Laminát, jehož povrch je nejvíce kvalitativně napodobuje přírodní dřevo, vyráběné pod značkou Maestro Club (belgická nebo německá verze). To je velmi těžké a vysokopevnostní materiál vyrobený pod třešeň, dub, zimostráz, buk a santalového dřeva.

Samozřejmě, že opravdu kvalitní laminát neexistuje žádný jednotný předpis, který umožňuje nakupovat. Při výběru použít pouze tato doporučení, které jsou odvozeny z důvěryhodných zdrojů. Nedívejte se na to, co se s prodejcem v obchodě vám pravdivý, komplexní a užitečné tipy. Při rozhodování o tom, musíme převzít plnou odpovědnost. A ve snaze neudělat chybu a koupit opravdu kvalitní výrobek, je nutné analyzovat existující informace a porovnat je s podmínkami, které budou i nadále provozovat podlahy. Pouze v tomto případě bude možné najít pro sebe komoditu, která má optimální kombinaci kvality a ceny, která vám bude sloužit pro nadcházející roky.

Co je lepší zvolit laminátu za byt a jak - specifikace a doporučení

Objektivně posoudit, co je nejlepší zvolit laminátu na byt, je důležité pochopit vlastnosti struktury a vlastností podlahové krytiny, stejně jako jeho zařazení. Příčinou stížností na životnost a spolehlivost materiálu se často stává nesprávné volby, přičemž laminát je opotřebované a ztrácí svůj atraktivní vzhled rychleji. Dalším důležitým bodem, který má vliv na funkčnost laminátové krytu, - kvalita instalace, takže by to mělo být také věnována náležitá pozornost.

Volba laminát plochý jako podlahové krytiny, je často vzhledem k tomu, že (vnější rozdíly jsou prakticky nevyskytují z kvalitních desek z výrobců) s parketovou podlahou, povlak je mnohem menší a nevyžaduje takové komplexní péči vizuální podobnost, která vyžaduje, aby dřevěné podlahy z elitní třída.

Mezi výhody laminátových podlah patří:

 • Snadná instalace,
 • Snadná oprava škod z mechanickému poškození (škrábance, důlky, atd.)
 • Doba provozu,
 • na životní prostředí (E1 značení musí být přítomen)
 • hygiena (materiál zabraňuje bakterie aktivně množit a hromadí se na povrchu),
 • hypoalergenní
 • široký rozsah použití.

Laminátové podlahy v kuchyni

Důležité: správná volba pokrytí brát v úvahu všechny nuance provozu lze očekávat od jeho dodržení uvedeného kachetvo.

 • citlivost na vlhkost, schopnost deformovat, když se voda dostane do povlaku,
 • otok a povrch probubláváním nesprávné instalace,
 • Výskyt skřípání při položení desek na nerovném povrchu.

Kapalina vytekla z laminátu se doporučuje ihned setřít, ačkoli tam je teď řada voděodolných nátěrů tohoto typu

Významná část z nevýhod je důsledkem porušování stohování technologie. Některé nevýhody mohou být méně nápadné výběrem vhodného typu materiálu a poskytnout mu s náležitou péčí. Například lepidlo laminát je odolnější vůči vlhkosti a snížit náchylnost k účinkům libovolného druhu podlahových krytin tohoto typu je to možné, s použitím speciálních tmelů a impregnace.

Který laminát opt ​​za byt - je dána mnoha faktory. Struktura materiálu je téměř stejná ze všech tříd.

 • Základem každé desce je dřevovláknitá deska, při výrobě materiálů na bázi dřeva, které jsou ve směsi s pojivem, a kompozitní jsou lisovány při zahřívání. V důsledku toho, s vysokou hustotou a pevností laminátových desek.
 • Výše uvedené báze aplikován dekorativní vrstvu - speciální odolný proti vlhkosti fólie nebo papíru s obrazem napodobující strukturu dřeva, mramoru a jiných přírodních materiálů, nebo s ozdobným vzorem. Prostřednictvím této vrstvě laminátu (fotka v interiéru bytu je snadné najít na specializovaných stránkách), může být cokoliv, co vám umožní doladit barvu a vzor podlahy v souladu s celkovým designem.
 • Vrchní vrstva - laminát ochranný povlak, který zvyšuje odolnost proti opotřebení a další vnější vlivy.
 • Druhá část substrátu umístěného nejspodnější stabilizační vrstvu pro ochranu proti vlhkosti, které se mohou objevit z podlahových desek. Tato vrstva také chrání laminát deformace zvyšuje její tuhost.

Struktura laminátu

Tloušťka laminátových desek, komerčně k dispozici, je 6-12 mm. Při rozhodování o tom, jak si vybrat kvalitní laminátové podlahy pro byty, vzít v úvahu, že náklady na desky s větší tloušťkou nad všechny ostatní věci jsou stejné charakteristiky. Současně, silné laminátové desky spolehlivější zámky a jejich instalace je mnohem pohodlnější a jednodušší. Izolační vlastnosti nátěrové také zvýšit úměrně k tloušťce desek.

Každá třída laminát splňuje určitý výkon a přiřazeny po zkoušce skládající se z 18 stupňů. označení třídy může být digitální nebo alfanumerický.

 • Až do nedávné doby, popularita užil pokrývající tříd 21, 22 a 23. Byly to cenově nejdostupnější a také v oblastech s nízkou propustností (minimální zátěž na laminovaných desek). Právě takový laminát se nevyrábí z důvodu nízké pevnosti a odolnosti.
 • Dnes, v diskusi o tom, jak si vybrat laminátové byty, příznivá cena bod v kombinaci s dostatkem kvalitní ve třídě 31 (nebo AC3) povlaky. Je jen důležité si uvědomit, že tyto desky nejsou vhodné pro kanceláří a jiných místností s vysokou propustností. Chcete-li deska tohoto typu byly po dlouhou dobu (12 let), které potřebují náležitou péči.
 • To může být považováno za univerzální kvalitního povlaku 32 (AC4), které mohou být použity v různých místnostech. Život v různých provozních podmínkách takového laminátu je velmi odlišná: v obývacím pokoji - až 15 let ve funkci - až na 5 let.
 • třída 33 spíše volit opravit nebytové prostory (AC5, AC6), uznávaný jako těžká. Pokud uvažujete o třídu 33 jako alternativní řešení otázky, které by laminát bylo lepší vybrat si byt, měli byste vědět - v rezidenční čtvrti své životnosti je 20 let.
 • Materiály třídy 34 jsou drahé a jsou určeny pro náročné použití. Tyto povlaky mohou být instalovány v tanečních a sportovních hal.

Tmavá laminátová podlaha v kamnate

Který laminát třída zvolit za byt - zvolit individuálně, s přihlédnutím k nuance (cílové specifické místnosti, počet živých osob, přítomnost domácích zvířat, drápy, které mohou poškodit low-end povlak).

Pro ty, kteří nevědí, jak si vybrat laminátu za byt, to je zajímavé vědět, že výkon povlaku závisí nejen na třídě zvolen desek, ale také na způsob montáže, včetně, na přítomnosti polozhki a jeho druhů.

Substrát určený k vyrovnání podlahy v přítomnosti drobných povrchových vad a poskytuje dodatečnou zvukovou izolaci. Při pokládání laminátu všechny druhy substrátů jsou umístěny zády k sobě po celém povrchu podlaze s výjimkou na hranách mezer (stačí šířka 1 cm). Fixace substrátu může být prováděno prostřednictvím konstrukce skoby, ale jejich použití je ve většině případů není ospravedlnitelné, dostačující použití speciální páskou.

Rozlišit substráty vyrobené z různých materiálů:

 • Nejdražší varianta - plechy z přírodního korku. Jsou šetrné k životnímu prostředí, mají lepší zvuk a zvukovou izolaci vlastnosti.
 • Rozpočet pohledy na substrátu je pěna, jehož výhody - biologická stabilita (bez plísně zdá nepřispívá k růstu bakterií) a odolnost proti vlhkosti. Izolační vlastnosti pěny rovněž splňují požadavky. Vzhledem k takové celkové vlastnostech polyetylénové pěny substrátu jsou populární, ale jejich nevýhodou je sminaemost mechanickým působením, a tak deformované a zhutní pěna částečně ztrácí své výhody.
 • Kompozitní substrát vyroben v kombinaci, ve svém přirozeném korku v kombinaci s bitumenem nebo pryže. Toto zlepšení umožnila střední třídu, aby materiál, který se vztahuje k jeho kvalitě, a náklady

Pokládání laminátu na substrátu z přírodního korku

Jako způsob spojení dvou typů laminátových panelů.

Pro instalaci těchto desek se používají speciální lepidla s malým schnutí. Lepidlo se nanáší na obvodu každého panelu. Takový laminát je levnější, než je však ve většině případů neznamená snižuje celkové náklady na instalaci. Pro upevňovací pásky laminát potřebné dovednosti, aby se zabránilo riziku snížení kvality povlaku kvůli chybě instalace, je vhodné využít služeb profesionálů. Kromě toho, že je třeba koupit lepidlo. To vše vede ke zvýšení nákladů, přináší úspory na ničem nákladů při nákupu materiálu.

Ve stejné době, lepicí panely mají určité výhody. Pokud se rozhodnete vybrat ten správný laminát po bytech bez mezer -, že takové krytí by být tou nejlepší volbou. Nevýhody adhezivní podložky je nemožnost demontáže. S takovým podlaha je obtížné napravit „teplé podlahy“ systém, je prakticky nemožné nahradit poškozenou část laminátu.

Desky z takových povlaků jsou navzájem spojeny bez lepidla, díky speciálnímu provedení desek, v závislosti na typu, které jsou rozděleny do dvou typů:

 • Lock-typ modulu mají zámky, které, když montážní prvky jsou poháněny do sebe. Takový nátěr je doporučen pro pokládku na dokonale vyrovnaných povrchů.
 • Klepněte na typ panelu Drobné nerovnosti podkladu a spojeny pomocí západkových zámků. Click-panely jsou dražší, ale jsou jednodušší na instalaci a mnohem pohodlnější.

pěnový laminát substrát Zámek PE

All Glueless laminátový kryt může být odstraněn v případě potřeby přenášet povlak do jiné místnosti, se nachází opravárenská systém „teplé podlahy“, nebo vyměnit poškozené desky. Nevýhodou laminátů je blokovací zařízení s vyšší citlivost na vlhkost v důsledku propustnosti kloubů. Při zvlhčení a následné sušení desky se liší ve velikosti, protože se zvětšuje velikost štěrbin. V důsledku toho je výkon povlaku se snižuje, zhoršuje jeho vzhled.

To znamená, že nejlepší laminátové podlahy pro byty může být jak lepidlo a Glueless - každý z nich má své výhody. Je důležité, aby maximalizovat kvalitu použitých materiálů splňují požadavky konkrétního případu.

Mezi spolehlivé, ale cenově laminátovou vrstvou, panel poznamenal značky:

Určení, které společnost je lepší zvolit laminátu za byt, měli byste vědět, že výrobky z mnoha známých výrobců má své vlastní charakteristiky:

 • Značka Egger (Německo) používá vylepšený systém Kliknutí zámky pro maximální snadnou instalaci. Desky tohoto výrobce jsou velmi trvanlivé.
 • Díky vylepšené technologii výroby, výrobce Tarkett laminátové učinil životnost 15 let a více.
 • Maximální životnost v podmínkách mírného ručního laminátu má Quick Step (Belgie).

Společnost Pergo (Švédsko) vyvinula a zavedla do výroby speciálních typů zámků pohodlný Smart Lock pro spojování laminátových desek.

 • Odborníci doporučují, aby při výběru věnovat pozornost k produktům značky Balterio od výrobce v Belgii. Značka není příliš dobře známá, takže tyto materiály jsou k dispozici za cenu (ne „podvádění“ pro značku), ale mají vysokou kvalitu a spolehlivost.
 • Vezmeme-li v úvahu všechny informace, informace o struktuře, klasifikace, výhody a nevýhody podlahy k výše uvedeným skutečnostem je možné pochopit, jak vybrat ten správný laminátové podlahy pro byty, které faktory považovány za rozhodující a který - druhořadý význam.

  Zde se sebral několik fotografií z laminátu v interiérech bytů a soukromých domech.

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 15 = 22