květ Dieffenbachia

květ Dieffenbachia

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Pečovat doma pro Dieffenbach

Evergreen nenáročná rostlina Dieffenbachia péči doma vyžaduje minimum. Umístěním květinu je nezbytné zajistit bezpečnost. Mléčně výtok krásek toxický pro děti a domácí zvířata. Dokonce i v Dieffenbachia šťávy dospělého může způsobit oslepnutí nebo otok hrtanu. V přírodě existuje mnoho druhů, ale jsou používány v kultuře pouze několika odrůd. Pouze Dieffenbachia příjemné polostínu a snáší suchý vzduch v bytech s ústředním topením.

Jak pečovat o Dieffenbachia doma

Stejně jako ostatní pokojové rostliny, slave vyžaduje obsah přibližné dešti. Závod přinese krásu, když se vytvoří podmínky, včetně:

 • umístění, osvětlení;
 • složení půdy a požadavek pro kontejnery;
 • zalévání a hnojení;
 • tepelné zpracování;
 • letní a zimní údržbu;

Prvním krokem v péči o Dieffenbach by rozdělení křesel. Je vhodný pro východ nebo západ okna, bez přímého slunečního světla. Krása květin v pestré velkými listy. Kdy bude nedostatečné osvětlení závod ztratit kontrast barev, a listy se zmenšují.

Zalévání Dieffenbachia v domácí péči by měly být prováděny pouze s měkkou vodou. Vhodné usadil vodovodní voda, a dokonce i vařené, chlazené. Přítomnost solí vápníku a hořčíku ve vodě jedy rostliny. Proto tam, kde je pitná voda ze stupnice na konvici, je nutné hledat další vodu. Zalévání rostlin musí často vysušuje horní vrstvy půdy.

Jeden způsob praní zemin zemin kómatu je inkubace ve vodě po dobu 15 minut. Poté se voda musí být odstraněna z vypouštěcího otvoru. Tento postup je nezbytný v létě jednou za měsíc. Zimní prostě hojné zalévání. Pokud je vyplněna rostlina, pak Dieffenbachia listy začnou růst hnědé, žluté, odpadávat.

Daily postřik květ Dieffenbachia péče doma, je užitečné. Miska s mechem, výparník, nádrž - to vše vytváří potřebnou vlhkost kolem rostliny.

V období aktivního růstu Dieffenbachia potřeby časté oblékání organických a minerálních hnojiv. Jednou za 7-10 dní doplnit zásobu vody na zavlažování bude vytvářet příznivé podmínky pro rozvoj květu.

Květinové Dieffenbachia jak pečovat v zimě i v létě

V létě, kdy dostatek světla, květ může být umístěn v zadní části místnosti. Rozhodujícím faktorem nebude hořet rostliny na teplé okna. Zvýšené teploty nevyhnutelně povede ke žloutnutí list. Dieffenbachia, starat doma vyžaduje jemné změny teploty do 22 stupňů v létě a 18 lety - v zimě. Nepřijatelné návrhy. Při navíjení, rostlina je nutné chránit z čerstvého vzduchu. Lepší, aby hrnec v jiné místnosti.

Pro jednotné tvorby Bush, vyžaduje krytí ze všech stran. Z tohoto důvodu, je kontejner se rostliny musí být pravidelně obrátit v axiálním směru. Jeho široký listy Dieffenbachia pohlcuje škodlivé emise ze vzduchu čištěním.

Dieffenbachia transplantovány s péčí v domácnosti, kdy předchozí hrnec se uzavře.

Nákup pozemků využit k transplantaci listnaté rostliny nebo směsi stejných částí:

Přidáním aktivního uhlí břízy pomáhá při čištění substrátu před škodlivými solí. Kontejner může být použit s malým rozdílem, protože kořeny jsou rychle roste. Při sázení stonku prohlubuje a vzniká čerstvých kořenů. Pro rychlé přežití v prvním zalévání by měly být přidány stimulanty zakořenění.

Bylo to po transplantaci, kdy je rostlina obnažena stopku od spadaného listí, je třeba zkrátit vnitřní hlaveň, takže plocha 10 cm. Na holé části spících pupenů se objeví čerstvé mladé listy. Kořen koruna lze získat nový závod.

Při péči o Dieffenbach nutné použít ochranné pomůcky. Prořezávání rostlin, mějte na paměti, že úseky jsou jedovaté, a zůstatky v práci musí být zabalen před házet do koše.

Selhání květ podmínek vede ke změně listů, jejich žloutnutí nebo odpadávat. Je nutné najít příčinu onemocnění. V případě, že nemoc je fyziologická - odstranit příčinu a nové listy jsou zdravé. Starý deska odstraněna v průběhu času.

Choroby a škůdci Dieffenbachia

Je třeba poznamenat, že choroby a škůdci mohou naplnit květinu, pokud péče Dieffenbach nedostatečné. Silná rostlina sama odolává onemocnění. Samozřejmě, můžete naplnit hmyz z blízkého květu nebo využívat půdu pro transplantaci s živým mycelia houby, ale znamená to jen to, že péče o rostliny na parapetu rozbité.

Příznaky houbové choroby je výskyt na listech atypické skvrny, pruhy, pláč a sušení listů hran.

Kořenový systém na hnitím nemůže poskytnout elektrárnu, tam je žloutnutí na listech.

To se projevují takových chorob, jako jsou:

Antrakózu ovlivňuje horní část rostliny. Vzhled suchých míst, které zvětšují a ničí listy, nejtypičtější projevy nemoci. Výtrusy mohou dostat do závlahové vody. Toto onemocnění vyvolává suché interiéru, nadměrné zalévání. Zvládne fungicidů a odstranění napadených částí rostliny. Normalizovat vazební režim.

Fusarium se vztahují na kořenech a celé rostliny. Houba žije v půdě. Je proto důležité, sterilizace substrátu při transplantaci rostlin. Uložit závod může být ve velmi raném stádiu onemocnění, brát to s fungicidem, vyřezávání postižené oblasti a přijetím nového pokrm i zemi.

Virové onemocnění se projevuje zkroucené listy, bronzový odstín na horní části rostliny. Transportován hmyzu z nemocných rostlin. Musíte zničit nemocné rostliny. Vezměte ho s reprodukcí nemůže být materiál.

Hmyzí škůdci, které se usadili květinu ke krmení na šťávy, kazí vzhled květiny. Jestliže kolonie je velký, může to zabít rostliny. O toxických Dieffenbachia odchovat několik druhů škůdců:

První mýdlovou vodou, a později - - Opatření pro boj s nimi jsou známé insekticidy.

Dieffenbachia: Výhody a poškozuje. Dieffenbachia: příznaky

Zdobení bytu s květinami jako mnoho žen v domácnosti. Některé, jako je vysoké palmy a rostliny s velkými masitými listy. Jiní nyní neobvyklý rozkvět. Avšak každý, kdo chce koupit rostlinu, která bude doplňovat interiér, což je příjemné. Například, mnoho lidí, jako je Dieffenbachia. Výhody a škody z této květiny - snad nejdiskutovanějším a horké téma pro ty, kteří chtějí pečovat o domácí skleníku. Tam, kde pravda a spekulace? Zkusme zjistit.

Doma závod zřídka dosahuje výšky 2 metry. Zároveň se v přírodě (v tropických lesů) se často vyskytují případy, kdy pouze listy vyrůstají až 50 cm. V závislosti na velikosti vnějších barev a rozlišují různé druhy rostlin. Mezi nejčastější jsou bodované Dieffenbachia a raznopolosnaya. Je na nich, a tam byly četné varianty tohoto krásné květinové domova.

Stejně jako květina pokoj Dieffenbachia docela vrtošivé a umožňuje majitelům spoustu problémů. Rostlina miluje světlo, ale přímé sluneční záření může dojít k odbarvení listy. Ve velmi horkém počasí je lepší odstranit ji z okenního parapetu. Dávejte pozor, abyste zavřít nebylo žádné návrhy, a to bylo dost teplo. Dieffenbachia náročné úrovně vlhkosti, protože to je tropická rostlina. Zkuste co nejvíce, aby sprej listy a otřít vlhkým hadříkem. Zároveň není nutné naplnit rostlina s vodou, jinak kořeny mohou hnít. Mohou být pečlivě upraven a obnovovat půdu. Plánovaná změna se provádí jednou za 3 roky.

Je však třeba více hovořit o této rostlině jako Dieffenbachia. Výhody a škody na to - ty aspekty, které mají být pokryty. Samozřejmě, že začneme s pozitivními vlastnostmi.

V bytě jsou všechny z nás jsou povinni mít nábytek. A věděli jste, že při výrobě stoly, židle, skříně a postele s použitím formaldehydu a jiných škodlivých látek, které vypouštějí jedy do vzduchu? Dieffenbachia dokonale absorbuje jim uvolňovat kyslík. Rostlina také čistí vzduch xylenu a toluenu, absorbuje škodlivé výpary, které se uvolňují při práci s čisticími prostředky pro domácnost.

Není divu, že tato domácí dospělý květina doporučuji všem těm, kteří žijí v blízkosti velkých průmyslových podniků, trasy, v metropolitních oblastech.

Zlepšení vnitřního klimatu

Bylo zjištěno, že množství choroboplodných zárodků ve vzduchu se snižuje, je-li váš dům roste Dieffenbachia. Výhody a škody - nejdůležitější vlastnosti, které byste měli vědět, aby se něco udělat. Rostlina je také schopen uvolňovat těkavé přirozené, že deaktivuje aureus a některé další mikroorganismy.

Získat Dieffenbachia, pokud váš dům je, že jsou lidé, kteří trpí alergiemi. Vzhledem k tomu, rostlina vyžaduje neustálou postřiku se zvyšuje hladinu vlhkosti, a stává se mnohem méně prachu.

Pozitivní energetických rostlin

Velkou pomoc při věcech podnikatel nebo osoba, která má neustále podílet se na jednání bude obvyklý Dieffenbachia. Využívání rostlin v tom, že vyzařuje pozitivní energii, jejímž cílem je dosažení dobrých výsledků v práci a zvyšují duševní výkonnost. Přítomnost květin dělá člověka jednat efektivněji pomocí pravého komunikace, lásku a peníze.

Předpokládá se, že rostlina neprojevuje speciální poděkování hostitelům, kteří o ně pečují. Dieffenbachia dává vzácnou energii, v jejímž důsledku zlepšení zdraví a vzhled ženy. Rostlina je nejlepší instalována v kanceláři nebo v kanceláři, v místnostech, kde se konají jednání. Ale umístěné květiny v ložnici a dětském pokoji se nedoporučuje. Proč? Zvážit další.

Nedělají chyby a ty pěstitele, kteří tvrdí, že rostlina je jedovatá. Ale to je vlastně není tak špatné, protože škodlivé látky, pálení pokožky, jsou Dieffenbachia šťáva, která se uvolní, když stopka zlomenina nebo přerušení list. Obsahuje alkaloidy, které mohou způsobit otok nebo podráždění. Kromě toho reakce neprobíhá vždy objeví bezprostředně po kontaktu s kůží. Vzhledem k tomu, rostlina se šíří pomocí kmenových a vrcholovými řízky, kdy přesazení musí rozbít na kusy. Natolik, aby se domácnosti gumové rukavice a po práci s běžným mýdlem umyjte ruce. Tím se zabrání případným problémům.

Nicméně, vzhledem k tomu, že dům může mít děti nebo domácí zvířata, nastavení zařízení, kde je obtížné se dostat, takže se nestane předmětem studia mladých výzkumných pracovníků. Ze stejného důvodu byste neměli nastavit Dieffenbachia v dětském pokoji.

Proč rostlina způsobuje tolik kontroverze? Ukazuje se, že se jeho vzhled ve stavebním pozemku je nabýt. Někteří tvrdí, že přítomnost Dieffenbachia negativně postihuje muže, přičemž sílu muže, takže je nemožné pokračovat v závodě. Údajně dokonce opustit rodinu, v případě, že dům je „zagadochnoe9raquo; rostlin. Co je pravda a co ne - na soudce je těžké, ale zkuste si představit, akce není žádoucí.

Podstatou výše uvedeného je zajistit, aby energie není kompatibilní Dieffenbachia Energy muži. Je to pravda. Ale závod poskytuje neocenitelnou službu pro Men-podnikatelů. A je nutné použít. Rada je jednoduchá: instalovat Dieffenbachia v těch částech bytu, kde člověk používá k práci na svých projektech - a výsledek nebude trvat dlouho. Poté, co všechny druhy značek a spekulace - není důvodem k opuštění krásný dům rostlina. Hlavní věc - právo využívat své výhody.

Mimochodem, tam je mýtus, že předtím, než jako nástroj mučení neposlušných otroků jednal přesně Dieffenbachia. Výhody a poškozuje rostliny byly již známé, a tato vlastnost byla použita původně. Delikventní byl žvýkat Dieffenbachia list, čímž bude dosaženo pokroku otok v ústech a v krku. Ten člověk nemohl mluvit. Samozřejmě, že takový trest přinesl své ovoce: hmatatelné fyzické zranění nebyly, může zaměstnanec i nadále sloužit, ale stal se mnohem poslušnější.

Pokojové rostliny: fotografie. Jaké jsou jejich výhody?

Samozřejmě, bez nepříjemných domácích barvách. Ale ukazuje se, kromě ozdobné komponenty, mnoho z nich mohou mít prospěch. Se dobře podívat na pokojové rostliny (fotografie některých z nich jsou uvedeny v článku), možná trochu „volshebniki9raquo rostou na parapetu;.

Například Chlorophytum dokonale čistí vzduch. Pokud byl dům opraven, pak jen málo rostlin na pár dní k úplnému obnovení mikroklima.

Dracaena dobrý pocit v místnosti, kde nejsou přeplněné. Závod pracuje na charakteru člověka, takže ho zdrženlivý a rezervovaný. Je velmi důležité, dárek pro ty, kteří nemohou držet jazyk za zuby. Mimochodem, Dracaena absorbuje odpařování benzenu, který byl izolován moderní umělé typ krycí linoleum.

Ficus, stejně jako Dieffenbachia, dokonale čistí vzduch, ale jeho růst a vývoj potřebují hodně prostoru.

Geranium často umístěn v ložnici, protože rostlina produkuje sloučeniny, antiseptika, dezinfekční prostředky vzduchu a antistresové prvky, které uklidnit. Má podobné vlastnosti jako domácí vavřín, který neutralizuje viry a bakterie.

Kaktusy schopné snížit ionizaci vzduchu a pro snížení elektromagnetické záření. Podobný efekt byl pozorován, když zředěný Tradescantia.

Mohu sledovat Dieffenbachia dům a proč ne?

Pravděpodobně mnozí z nás jsou obeznámeni s tím rostlina není z doslechu. Obsah této rostliny v domácnostech je často spojován s řadou různých chybných úsudků a předpokladů týkajících se jeho bezpečnosti nebo poškození zdraví člověka. Tak, jak škodlivé je Dieffenbachia a zda jeho obsahu bezpečně domů?

Dieffenbachia, hlavní rysy a vlastnosti

Dieffenbachia - rostlina patřící do čeledi Araceae. To je doma k jihoamerického kontinentu. Nejvhodnější by bylo zahrnout Dieffenbachia evergreenem trvalka typ keř.

Jméno tohoto keře Pochází ze jména německého botanika JF Dieffenbach. Rostlina má relativně vysoké tempo růstu a může dosahovat dvou metrů, ale když doma obsah, ale málokdy dosahuje výšky.

Dieffenbachia liší docela krásné listy, které mají jakýsi „skvrnité“ barvu. Keř poměrně rychle začne produkovat nové listy a pokles ty, které jsou umístěny ve spodní části. Tato vlastnost výrazně snižuje výskyt. Chcete-li tomu zabránit, je třeba aktualizovat závod včas řezáním vrcholy. Samotná špička kořene může být. Pokud tak neučiníte, bude Dieffenbachia začnou ohýbat trup a může trvat do vodorovné polohy.

Kvetoucí keře jsou vzácné, a květiny samotné nepředstavují zvláštní dekorativní význam. Ale za příznivých okolností vzhled největší „uši květin“, je zcela reálná. Smyslem vzniku nových listů se nachází na vrcholu rostliny.

Mohu udržovat dům, a tato květina roste? Dieffenbachia nestačí tolerovat průvanu a extrémním teplotám. Je důležité věnovat pozornost k tomuto nuance při přesazování rostlin nebo větrání místnosti v průběhu zimního období. V určitém období nezbytné dát rostlině příležitost k odpočinku, při kterém se sníží zalévání a hnojení. Obvykle tento podzim-zima.

Doba odpočinku lze bezpečně produkovat květiny transplantátu (obvykle požadovanou rostlinu jednou za 2 nebo 4 roky, s růstem). Ve spodní části nádoby s Dieffenbach umístěna drenáž (nebo keramzitu oblázky). Tam bude žádná škoda se čas od času, aby obdělávat půdu a krmit rostliny s chemickými hnojivy.

V důsledku nesprávné péče, rostlina může být nějaké problémy. Jako je žloutnutí listů, výskyt těchto skvrn, výskyt parazitů.

Aby se tomu zabránilo, je důležité, aby se včas zalévání rostlin poskytují optimální teplotní podmínky v místnosti, aby zajistíme ošetření proti škůdcům, pokud je to nutné.

Květ mohou reprodukovat různé způsoby jejich typu.

 • rozmnožování Cherenkov. Odříznut od kořenové části rostlin nebo na zem (může být napojena na prostředek k posílení růstu), nebo umístí do vodného / vlhkém prostředí (nádoby s vodou, za vlhka mech).
 • množení osiva. Tento způsob je možný pouze v případě, květinami na rostlině. Samičí květy mají charakteristický rys v podobě částečně uzavřen Tsvetkova části. Pro provedení opylování květu, je nutné, aby se pyl kartáč z mužské květenství jsou rozděleny podél polouzavřených částí ženského květu (po provedení řezu v ní na konci - řez má být nahráván).
 • Reprodukce stonek část rostliny. Obvykle dřík je rozdělena do několika částí, cca 10-12 cm, řezy zpracovány Drť uhelná nebo síry. Potom se stonek se umístí do nádoby se zeminou. Pokud vše půjde dobře, bude stopku objeví počátky listů.

Dieffenbachia má velké množství druhů, ale nejčastější pro domácí vazbě, jsou jen pár hybridy tohoto keře. Který nese květ výhodu nebo škodu, zda je možné, aby hlídaly doma? Ve skutečnosti je tento keř má řadu užitečných funkcí, které jej odlišují kromě mnoha jiných rostlin.

 • V těch oblastech, ve kterých existuje Dieffenbachia výrazně zlepšuje chemické složení okolního vzduchu;
 • Keře má vliv na množství prachu, což je důležité, například pro lidi, kteří trpí alergickými chorobami;
 • Je známo, že pro Dieffenbachia charakterizovaných přítomností těkavých výroby, což zase rovná baktericidní vlastnosti. Jsou schopny snížit celkovou kvantitativní charakteristiku těchto mikrobů, jako je například Staphylococcus aureus.

O obsahu zabezpečení domácího Dieffenbachia

Kromě prospěšných vlastností Dieffenbachia pro osobu nelze vynechat, a že tam jsou také vlastnosti, které mohou způsobit nějakou škodu na domácí obsahu v buši.

Dieffenbachia, který je škodlivý v obsahu celé řady látek v jeho šťávy, může způsobit alergické reakce. To se obvykle stává přímým kontaktem s kůží šťávy Dieffenbachia. Je proto důležité provést určitá bezpečnostní opatření při péči o keře. A vyhnout se kontaktu se šťávou rostliny na sliznice nebo kůže.

Také dávat pozor na to, že rostlina je mimo dosah malých dětí a domácích zvířat (všimněte si, že kočky jsou vykazuje určitý zájem o tuto rostlinu). Přesto bychom neměli dát tuto rostlinu v předškolních zařízeních a střediscích.

Ze jsme se zabývali charakteristiky a vlastnosti Dieffenbachia, můžeme dojít k určitým závěrům o jeho bezpečnosti (přínosů a škod pro lidi).

S výhradou některých jednoduchých opatření při přesazování, stonků a listů obilí (používat ochranné rukavice, mytí rukou po práci s rostlinou) vyhnout se kontaktu dětí s rostlinami, Dieffenbachia, nebo to, co se neliší od jiných rostlin v domě.

Takže zjištění Dieffenbachia květiny v domě je nejen nebezpečné, ale také přinést pozitivní vlastnosti na vnitřní klima. Také tento keř s „mramorované listy“ nádherný a doplní váš domov.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

1 + 7 =