květina gazania

květina gazania

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Gatsaniya: trvalky a roční květiny

rostlina gatsaniya (Gazania) - jednoleté nebo víceleté plodiny, s více než 40 odrůd. V současné době ve volné přírodě roste v Jižní Africe, Austrálii a dun v Mosambiku. Květina byl přinesen do Evropy v XVII století.

 • rodina: Asteraceae
 • rodištěSouth Africa
 • oddenek: vláknitý
 • stonek: Krátké nebo chybí
 • olistěníTmavě zelené nebo šedozelené, hustá, různých tvarů, stříbrné tlustých vláken na spodní straně listu.
 • ovocný: Hairy nažka s chomáčem.
 • reprodukční schopnost: -
 • světlý: Sunny místa, nesou polostín.
 • zalévání: Mírný, ale pravidelný.
 • Teplota obsahu: + 22-24ºS v létě, v zimě, + 10 ° C.
 • Doba trvání květuOd července do října.

Gatsaniya, nebo jak se tomu říká Jižní Afrika je „Daisy“ získává stále více příznivců mezi pěstitele a zahrádkáře. Mít dospělý jednou tohoto krásného květu, které usilují o další rok pěstovat více a více zajímavých odrůd této rostliny.

Jak se gatsaniya jistě známo, že mnoho, protože se jedná o častý lůžek pro hosty a venkovní vázy.

Externě gatsaniya květiny opravdu připomínají známá většina z nás od dětství heřmánku. Rozdíl mezi těmito dvěma závody okvětních plátků, protože gatsanii maloval šťavnaté a světlé žluto-oranžové barvy. Květenství - Jednotlivé koše 5-9 cm v průměru 30-35 na stejné rostlině.

Gatsaniya, fotky květin, která je uvedena níže, je low-pěstování rostlin:

Patří do čeledi Asteraceae a má hustou růžice zelených listů na základně. Počínaje posledních dnech v červenci ze zásuvky gatsanii heřmánku stonky květin se začínají objevovat nahá, mírně zvýšená nad stávajícími listy. Na vrcholcích stonků jsou velké květenství-koše, které přitahují pozornost díky svým neobvyklým zbarvením.

V oblastech s velmi studenou nebo chladném klimatu vytrvalá gatsaniya gatsanii popisem a fotografií tříd jsou uvedeny níže, jsou pěstovány jako letničky:

Nicméně, pokud je to žádoucí, mohou být transplantovány do hrnce na zimu, a udržet celé chladné období na balkon nebo veranda. Gatsanii trvalky v teplém podnebí dokonale přežít podzim a na jaře a kvetou v příštím roce jako svěží a dlouhá.

Druhy rostlin gatsaniya „úsvit“ nebo tygr a další

V současné době v dekorativním květinářství aktivně pěstuje asi 25 velmi podobný ve vzhledu popisu druhů gatsanii.

Mezi nejpopulárnější patří:

Gazania NIVEA - vyznačující se tím, sněhově bílé květy.

gazania unifiora - produkovat jediné květenství.

gazania pinnata - s měkoučký lístky.

Gazania longissara - charakteristika - dlouhá šipka stonky.

Také, neméně populární gatsaniya „Dawn“ f1ili tygr, páv a lesklé.

Charakteristickým rysem tohoto typu zařízení je, že jejich pupeny zůstanou otevřeny pouze tehdy, pokud je vystavena slunečnímu světlu. Když nemají dostat sluneční paprsky, a to zejména v noci, jsou chována a otočil stav a připomínají paprsek zakrýt střed květenství.

Foto gatsanii mnoho let jsou uvedeny níže spolu s popisem:

Kvetoucí hybridní daisy gatsaniya

Po vytvoření sady chovatele rostlinnými hybridy začal jejich skutečný triumf. Hybridní gatsaniya široce používán v zahradnictví a květinářství, protože to má mnoho výhod ve srovnání s původní přírodními látkami. Má velmi velké, světlé a nápadné květenství. Zveřejnění květů se vyskytuje v časných ranních hodinách a zavřít ve večerních hodinách.

Hybridní odrůdy jsou kompaktnější a husté růžice a květ výška stonek 20-30 cm. Tyto rostliny neustále tvoří průměry květenství-koše 7 až 10 cm.

Gatsanii kvetoucí hybrid nenechá nikoho lhostejným, neboť pupeny této rostliny jsou velmi krásné tvar. Mohou být jednoduché s okvětními lístky v řadě kolem žlutým středem (například heřmánku) nebo víceřadovou dvojité a semi-double.

Hybridní gatsaniya fotografie, které lze nalézt níže, mohou mít nejrozmanitější barvy lístků:

Chovatelé chováni kříženci bílé a smetanové a citronově žluté, oranžové a růžové, malina a červené okvětní lístek barvy. Existují také červeno-hnědé, bronzu a fialové barvy. Foto a popis gatsanii hybridy lze nalézt níže.

Nejoblíbenější gibribnymi odrůdy této květiny jsou:

«Daybreak» - Má velmi světlé a velké zlaté, žluté, červené, hnědé a bohaté oranžové pupeny.

«Ministar» - má krásný bílý a datel černý s jasně oranžové pupeny.

Také získal velkou slávu hybridy, které mají více kvítky:

Velmi zajímavé podívat se trochu gatsanii pruhy nebo kroužky kontrastní barvě na plátky:

Gatsanii násobit semena pro sazenice na jaře a na vegetativní létě. Semena pro sadbu vysévají v březnu, dubnu, transplantovány do země v květnu a červnu. Rostlina je velmi sucho-tolerantní, kromě toho, že netoleruje prodlouženou zamokření půdy. Proto během období sucha je nutné provést mírné zalévání rostlin.

Půdu světlo a úrodné s přehledné odvodnění.

Květiny gatsaniya, video přistání, které je uvedeno níže, je třeba pravidelné přihnojování, který podporuje aktivnější vytvoření velkých květenství:

Za předpokladu růstu na dobře osvětlených místech potěší svěží rostlin kvetoucích v létě.

Gatsaniya Video s podrobným návodem k pěstování, z nichž je uvedeno níže, je to tepelně-milující rostlina, ale dospělé keře poměrně úspěšně tolerovat krátké mrazy podzimu, rychle vyměnit za tepla:

Na konci sezóny se mohou měnit do kelímků a nadále kvést na světlém altán.

Vysázeny v zahradách gatsaniya zdobila hranice a květinových záhonů, zasadil po kolejích. Je dokonale přizpůsobí gatsaniya v skalky a skalek jako velmi harmonicky v kombinaci s skalní pozadí.

statistika

Copyright © 2008-2017 Bank of barvy. Všechna práva náleží vlastníkovi materiálu FlowerBank.ru místě.

Použitím materiálů encyklopedii, klikací odkaz na zdroj: encyklopedie požadovaných barev.

Květinářství gatsaniya: třída foto

Vzhledem k omezené znalosti flóry světa, s největší pravděpodobností, že ne každý je nováček pěstitel může odpovědět na otázku, co je rostlina gatsaniya. Nicméně, pokud alespoň jednou vidět tuto květinu, bude to těžké zapomenout. Jeho hlavní předností je velmi jasný, krásné květy, druh, který přináší potěšení.

Mnozí říkají, že gatsaniya silně podobá velkému heřmánek. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších pokojových rostlin, a to díky své bohaté paletě barev a nenáročná na péči. Aby však bylo možné tento závod nepřinesl problémy v procesu pěstování v záhonu, ještě musí vzít v úvahu vlastnosti této rostliny, stejně jako dodržovat určitá pravidla péče.

Gazania je jedním z nejjasnějších zástupci čeledi Asteraceae, která se obvykle označuje skupinu vytrvalých rostlin Asteraceae. Rhode gatsanii zahrnuje více než 30 druhů. V přirozených podmínkách, většina z nich lze nalézt v Africe. V naší zemi, to je více obyčejně známý jako „Gerbery“.

Jeho jméno přišlo k ní a Evropané, kteří ji znají jako „polední zlato.“ A tam je logické vysvětlení pro toto, protože je v odpoledních hodinách závod otevírá své květiny. Po západu slunce, jakož i za nepříznivého počasí gatsaniya skrývá jí květiny z okolí.

 • Charakteristickým rysem gazania je mírný nárůst: zpravidla neroste výše 30 cm Listy jsou vytvořeny ze zásuvky, který vzniká na kořeny .. Z tohoto důvodu, jen několik druhů stonku je přítomna, nicméně, a to je poměrně malý. Listy s nazelenalý odstín a zubaté okraje, různé různých podobách. Jsou poměrně hustá, a dole jsou stříbrné klků, které pomáhají rostlina vyrovnat se studenou a udržet vlhkost. Po celý život, vytvořené taproot požadovaného pro vlhkost z hloubky půdy;
 • Během kvetení v červenci Gazania nastane a pokračuje až do prvních mrazů. V této fázi vytvořená v zásuvce stopkách 25 cm dlouhé, které jsou převažující složkou listy. V nejvyšším bodě uspořádány květiny, ve tvaru košíku. . Květenství gatsanii malé a mají průměr asi 4 až 10 cm určující faktor, který ovlivňuje květ se pěstuje odrůdy;
 • jedno květenství životní cyklus ne více než tři týdny. Pamatuje na skutečnost, že rostlina je k dispozici od 6 do 9 květenství, které jsou odhalily jeden po druhém v intervalech několika týdnů, zdá se, že jejich krása gatsaniya dá lhůtu 100 dní. Květenství se skládá z ray květin, které jsou na okrajích, střed zdobí trubkovité květy, které se následně semena dozrávají.

Gazania má bohatou paletu barev, která obsahuje odstíny od bílé až po tmavě červenou. většina květiny vypadají nádherný díky tmavé skvrny, se nachází na spodní části paprsku lístků formy, při nichž je sdružení s vzorem přítomného na ocasu páva. Je třeba pravidelně sledovat okamžik, kdy začne blednutí květiny. V tomto okamžiku, být jisti, že k jejich odstranění, protože budou nahrazeny novými pupeny.

Před výsadbou gatsanii nezasahují určit stupeň, že jich mnoho, a každá z nich má své vlastní charakteristiky.

Mezi všemi odrůdami Zdůrazňuje drsné Gazania, Díky své světlé vzhled. I když to se odkazuje na trvalky, ale často se pěstuje jako jednoletá rostlina.

 • Třída I je relativně poddimenzované, dosahující výšky 30 cm;
 • se nachází na stopkách tmavě zelené listy, které vyrůstají přímo ze spodní části stonku;
 • květenství jsou vytvořeny v jednotlivých košů: délka nejsou více než 3-6 cm;
 • Květy jsou vytvořeny na základně, jsou žluté, oranžové nebo červený odstín s skvrny;
 • charakteristická barva trubkovitých okvětních - purpurově-černá.

Také známý je rod Gazania hybridní. Objevila se křížením odrůd Skupina: vodnaté, dlinnostrelkovoy a další. To je také pěstována jako letničky. Z rysů formuláře je poskytnout větší květy, o průměru 8 cm chovatelů úsilí, které byly provedeny na vývoji nových odrůd, byly neúspěšné :. Dnes, domácí pěstitelé květin froté odrůdy k dispozici, které se v průběhu vegetačního období netvoří semena.

Z tohoto důvodu, oni To může být rozšířena pouze vegetativně. Bohatá paleta barev mají květenství hybridní gatsanii, který zahrnuje odstíny od žluté a růžové až bronzovou-červené.

Hlavním rysem dlinnostrelkovoy gatsanii - kompaktnost. Dospělí jedinci jsou nikdy více než 20 cm. Postačí Jsou to maličké a její květy, . Dosažení délku 5 cm Spots vytvořených v základnové ligule obvykle hnědé zbarvení charakteristické barvy - žlutá a oranžová. Bez ohledu na stupeň trubkovité květy zdobené zcela žlutě.

Odkazuje na skupinu vytrvalých rostlin, jejímž hlavním rysem je maličký stonek, listy podlouhlé, jehož vrcholku je tuhý puberta. Během vegetačního období produkoval velké květy, o průměru 8 cm trubkovité květy mají žlutou nádech, rákosu lístků, které jsou přítomny na základně černé skvrny. - jasně oranžovou.

Rozmnožování a zvláštní péči

Gatsaniya odkazuje na světlo-milovat rostliny, takže při pěstování v zastíněných místech těžko čekat, dokud se květy. Ujistěte se, že dávat pozor na úrodnosti půdy a odvodnění k dispozici. Je důležité si uvědomit, že gatsaniya - odolná vůči suchu rostliny, u kterých stagnaci vody může být plná smrti. Květina je mrazuvzdorné a snášejí teploty až - 5 ° C. Také je dobře snášen a zatížení větrem.

S cílem zlepšit stálobarevnost Gazania onemocnění se doporučuje pravidelně hnojení minerálními hnojivy s frekvencí jednou za 4-5 týdny. V půdách, které obsahují méně živin, hnojiva se používají častěji. To se nedoporučuje, aby rozhodli o růst gatsanii jílovitých půdách, protože je zde vysoké riziko poranění v důsledku různých onemocnění.

Hlavní metodou reprodukční gatsanii je setí semen. Ale nejprve musíme připravit půdu, jako směs písku a rašeliny s přídavkem k ní nezbytných hnojiv. Mladé rostliny by měly být umístěny ve střídavém způsobem, který není blíže než 2-3 cm od sebe. Musíme být zvláště opatrní při pěstování gatsanii v oblastech s drsným podnebím.

 • před nástupem klíčení semen v půdě by měl být pod sklem na lůžku, aby se teplota udržovala při 18-22 ° C. V oblastech s mírnějším klimatu naočkování může být provedeno ihned v otevřeném terénu. Semena začínají klíčit již ve druhém týdnu. Později se držte sazenice Pick, vybrané pro tu chvíli, kdy se sazenice tvořil první pravý list. Při transplantaci určitě odtrhnout špičku páteře;
 • pro pěstování sazenic může být jakékoliv vhodné nádoby, například, kontejnerů nebo jednotlivých květináčích. Asi po 10 dnech koná transplantaci sazenice do trvalé místo. Od té chvíle péče gatsaniey bude udržovat vlhkou půdu. Zalévání by měla být pravidelná a provádí třikrát týdně;
 • kultivaci gatsanii možné a za podmínek místnosti, za použití pro tento účel hrnce. Ne méně častá volba, pokud je zasazena do zahrady pro květiny, stejně jako v designu, když zdobení ulic a parků. Ve druhém případě, když jsou uváděny na postelích. Po rozřezání květiny gatsanii udržují dekorativní vlastnosti déle než pět dní.

Výše uvedená pravidla pro pěstování, péči a rozmnožování vztahuje na všechny gatsanii rostliny, protože každá odrůda kladně na světě, nicméně, Pro ně fatální nadměrné zvlhčování. Proto je postačující, aby v souladu s těmito doporučeními v pěstování této nenáročné rostliny, a pak budou moci gatsaniya v každé sezóně přinese potěšení s pestrými květy.

Seznamte se s gatsaniey za každý začátečník zahradníky, protože díky svým mimořádným vlastnostem Je hoden, aby se její pěstování. V první řadě si zaslouží pozornost, protože z různorodé konstrukce jeho květenství. Ale to není důležité, protože mají takovou krásu může každý pěstitel, jako Garcinia liší nenáročnost péče. Proto, aby bylo možné využívat tyto květiny, dostatečně seznámit se základními pravidly pěstování a péče gatsaniey a postupujte podle nich přesně.

Byste okamžitě uvědomit, že gatsaniya - photophilous rostlinu, takže rozhodnutí dát ji pod korunami stromů, nebo na jiném místě, kde bude poskytovat stín, bude to velká chyba. Protože pak to nebude moci potěšit bohaté kvetení. Neméně důležité pro zalévání květin režimu gatsanii, protože když nadměrné vlhkosti se začne cítit nepříjemně a možná brzy zemře. Nicméně gatsaniya - odolné vůči chladu kultuře, takže není silný a snadno odolává mrazu do - 5 °. Proto lze bezpečně být vysazeny v záhonu v polovině dubna, kdy se denní teploty stabilně drží nad nulu, bez obav se příliš o návratu mrazu.

Gatsanii Pěstování ze semen, pěstování a péči o ně

Gatsaniya nebo gazania - podměrečné rodina rostliny Asteraceae, oblíbený ve světě jasných barev a jednoduchostí. V Evropě se dostala v polovině XVIII století, z Jižní Afriky, tak to je často nazýván africké sedmikrásky. Afrika je název této rostliny se překládá jako „Flower Oil“, protože lístky chuti připomínající máslo.

Gazania představuje pouzdro výška 15-50 cm. Husté úzké tmavě zelené nebo šedo-zelené listy shromážděných v růžici, ze které opouští stopek buňky o průměru jeden-košů 3-9 cm.

Okvětní lístky gatsany jsou různé barvy: růžová, červená, bílá, ale častěji žluté nebo oranžové, často s podélnými proužky tmavší a světlé barvy s tmavou skvrnou na základně. Vnější povrch okvětních lístků často brilantní. Současně gatsanii může být až 30 stonky. Květiny zpřístupněny pouze za jasného slunečního světla, ale zůstávají zavřené v oblačném počasí. Semena jsou všívaná chlupaté nažky.

Gatsaniya je trvalka, ale v severních zeměpisných šířkách se pěstuje jako roční. doba květu trvá od začátku léta před mrazem.

Pěstitelé mohou koupit gatsaniyu již podraschonnymi sazenice. Ale mnohem zajímavější a levnější pěstovat své vlastní Sazenice semen nebo z řízků.

Sbírat jejich semena gatsanii naději na úspěch, protože jsme dospívají jen velmi horká léta. Ale aby si je mohli koupit, není těžké. Semena se vysévají v únoru, s očekáváním, že na konci května nebo začátkem června, 3 měsíce po vyklíčení, gazania začínají kvést.

Rostou sazenice gatsanii dvěma způsoby: s nebo bez sparing. V prvním případě pro výsadbu dostatečně mělké nádoby, druhá zásuvka požadované hloubky nejméně 10 cm, jak gatsaniya má typicky dlouhý taproot.

Algoritmus je následující:

 • světelné skříňky nalije půdní směsi, hydratují, provedeny drážky;
 • sázení semen se zřídka, je minimální vzdálenost mezi řadami 3 cm, v řadě - 2 cm;
 • po výsadbě semena krycí vrstva zeminy nebo písku není větší než 5 mm,
 • jsou postříkány rozprašovačem,
 • pokryté průhledným krytem nebo vaku a umístí na jasném místě.

Optimální teplota pro klíčení 18-20 ° C. Každý den krabice sazenic musí být vysílán odstraněním kondenzát z víka. Semena klíčí během 1-2 týdnů.

Pokud se sazenice přišel příliš často nebo se sazenicemi mělké box, pak opětovný růst 2-4 pravých listů semenáčků ponoru a transplantovaných do jednotlivých květináčích nebo kazety. Po přesazení se rostliny potřebují teplotu 12-16 ° C, s teplejšími podmínek, které může protáhnout. Sypané jako sušení hliněnou hroudu, ne lití.

Gatsanii hybridní odrůdy nedávají zralá semena, tak oni jsou šířeny řízkováním. Za tímto účelem se v pozdním létě z dobře zarostlé keři snížit lignified část stonku a plátek kornevinom prášku byla umístěna v mini-teplichku. 1,5-2 měsíců při řezání kořenů dorůst a bude možné ji transplantovat v hrnci na zimu a na jaře zasadit záhon.

Péče gatsaniey je jednoduchá, stačí dodržovat základní pokyny pro zalévání, složení půdy a umístění rostlin na místě.

V květnu a červnu, kdy je půda v zahradě dostatečně zahřeje, sazenice mohou být transplantovány do otevřeného terénu ve vzdálenosti 25 cm od sebe.

Tato africká rostlina preferuje lehké chudé písčité a kamenité půdy. Vyvíjejí normálně a kvetou bohatě gazania může jen plné slunce, kde voda není stagnovat.

Rostlina je mimořádně odolná vůči suchu, je vyžadována pouze při zalévání dlouhá nepřítomnost deště. gazania péče je odstranit staré stonky, stejně jako pletí a kypření, které mohou být nahrazeny mulčování.

Na chudých půdách nebude zbytečná krmení Gazania komplex minerálních hnojiv 1-2krát měsíčně. Na úrodné půdě se neobejde bez hnojiva nebo je aplikovat 2-3 krát za sezónu.

Gatsanii stěží onemocní a nejsou ovlivněny škůdci. Jediným možným problémem - plíseň šedá, což způsobuje úpadek. Chcete-li ušetřit na rostlinu, je zacházeno s fungicidy. Aby se zabránilo onemocnění by měly být vysazeny gatsaniyu pouze světlo dobře odvodněné půdě.

Jako dlouholetý kulturu této Gerbery roste pouze v teplejších zemích, kde teplota není obvykle klesnout pod nulu. Nicméně, krátký pokles na -5 až 7 ° C gatsaniya přežít. Ale v ruských podmínkách pěstování této rostliny v otevřeném terénu, je nemožné.

Chcete-li vybrat nejzávažnější zimy keře a v říjnu a listopadu, transplantovat je do hrnce, které jsou zapsány ve světlé místnosti s teplotou 8-10 ° C. Občas napojena, když je půda důkladně vyschnout. Jarní overwintered Gazania vysazeny v otevřeném terénu poté, co strávil prořezávání výhonky.

Gatsaniyu mohou obsahovat jako pokojová rostlina. Předpokladem úspěšného pěstování je intenzivní osvětlení. V letním období je závod bude cítit lépe na balkoně.

V přírodě, známe 18 druhů Gazania, nejpopulárnější z nich jsou pěstovány jako okrasné rostliny.

Velmi dekorativní odrůda gazania pomocí drop-down Pohromy jsou zapadlé se stříbrnými listy a zářivě žlutými květy o velikosti 2,5-4 cm. Barva pevných barev, bez skvrn na bázi okvětních lístků.

To je nejznámější odrůda gatsanii. V přírodě není nalezen. Shluky až 40 cm, zdobené ve světlých zlaté oranžové nebo žluté barvy brilantní 4-8 cm v průměru. U paty plátky jsou uspořádány tmavé skvrny. Listy celý, někdy mírně zubatý, tmavě zelené na horní straně a na spodní straně jsou zapadlé bílé.

Gatsaniya lineární (Dlinnostrelkovaya gatsaniya nebo POTS)

Keře tohoto druhu Gazania výšky a 10-15 cm od výstupu sestávají z úzkého délky listu 13 cm a žluté a oranžové barvy až 8 cm v průměru. Listy jsou zelené a lesklé na vnější straně a bílá na vnitřní straně jsou zapadlé. Na květiny u základny okvětní lístky se často vyskytují tmavé skvrny.

Krátká forma gatsanii vytváří hroudy na výšku a 15 cm horní straně listů tmavě zelené lesklé, nižší. - White jsou zapadlé. Kořenový systém je velmi slabý, bez taproot. Květiny velikosti 5-9 cm, tmavě červené nebo oranžové až tmavě hnědé skvrny na základně na plátky.

Existuje mnoho hybridních odrůd založené gatsanii brilantní gatsanii lineární a další druhy. Odrůdová rostliny mají větší květy s různými velkolepé barvy a nejnovější hybridy kvetou iv oblačném počasí. Nejzajímavější skupinou odrůd gatsanii:

Se zlatým žluté, oranžové a červené, hnědé květenství, některé druhy této skupiny mají podélné kontrastními pruhy nebo kroužky na okvětní lístky různých barev. Na snímku - jakési Red Stripe.

Staří odrůdy; keře až 30 cm velké květy jasných barev. Na snímku - jakési Easy Grow;

výška rostliny 20 cm s žluté, oranžové a bílé květenství

Řada odrůd se stříbrnými listy a květy, ne blízko, dokonce i v zamračených dnech; na pravé straně - jakési talent bílá.

Vzhledem k malým vzrůstem, odolnost proti suchu a nenáročnou gatsaniya ideální pro skalky a skalek, který jde dobře s modrým Ageratum a Lobelia. Plíživé druhy mohou tvořit souvislý koberec a kompaktní odrůdy jsou ideální pro pěstování v nádobách na balkonech. Ampelnye odrůdy jsou velmi dekorativní v závěsných květináčích.

Kopírování materiálů je možné jen se souhlasem správy a aktivní odkaz na zdroj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

12 − = 6