květina gippeastrum

květina gippeastrum

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Fotografie z různých druhů Hippeastrum, a to zejména péče o ně

Age of Discovery přivedl na svět nejen mnoho nových poznatků o neznámé země a národy, ale také vám pomůže najít a prozkoumat mnoho rodin a druhů planě rostoucích rostlin. Jeden z těchto kultur byla Hippeastrum, hruškovitá vytrvalá rostlina s jihoamerického kontinentu.

Vzhledem k tomu, XVI století, když první kopie byly objeveny rostliny kolem Hippeastrum opakovaně hořel kontroverze vědci dělat objevy, a změnila klasifikaci přijat. V důsledku toho dnes otevřela více než osm desítek druhů a dostat se až do 2 tisíc velkolepé odrůd a kříženců pro pěstování ve vnitřních parapetů zahrada Hippeastrum.

Stejně jako před čtyřmi lety, zájem hippeastrum se nesníží, ale naopak zvýší pouze. Vidět jen jednou kvetoucí Hippeastrum Hippeastrum hortorum nebo do zahrady, druh, svedla dohromady většinu pěstovaných odrůd, to se nedá zapomenout obrovské zářivé jako na fotce, květiny Hippeastrum high straight stopky.

Ale dnes v kultuře zahrnuje všechny nové odrůdy, někdy zdánlivě docela na rozdíl od známých květináře Hippeastrum zařízeních s konvenčními a květy v mnoha barvách. Průměr kulovité nebo kuželovité žárovky v závislosti na odrůdě, stáří a druhu může být od 5 do 20 cm.

Vzhledem k tomu, rostlina má zřetelný kvetoucí doby odpočinku a vegetace, můžeme vidět, jak se objeví první šipky přes hrnec s 2-6 velkými pupeny, květy potom se postupně otevře a udržována až do 3 týdnů.

Je-li květ je v plném proudu, a téměř všechny květiny Hippeastrum, jak na fotce, zveřejněny růst začne protáhlé husté listí. Následné období spánku, kdy by se mohlo zdát, že rozvoj a růst žárovek zastavil, trvá až tři měsíce. Ve skutečnosti - to je nejvíce kritická doba, během které je základem pro budoucí květy a pupeny a tvořil zárodek stopky.

Hippeastrum dnes - je snem mnoha amatérských zahrádkářů, ale s obratným přístupem a znalostí o tom, jak pečovat o Hippeastrum, může dosáhnout pravidelné a kvetoucí rostliny, a jeho reprodukce v domácnosti.

Hippeastrum Cibulky výběr zahradě

Zástava bohaté kvetení a rychlý růst Hippeastrum se stává velké zdravé žárovky, které jsou jisti, aby pozorně zkoumat před zakoupením nebo výsadby.

O dobrém stavu a je připraven ke květu říci, husté, souvislých váhy bez stopy plísní, prohýbání nebo vlhkosti na povrchu. Horní vrstva se vysuší vločky obsahují zlato-hnědé.

Roots naživu, připraven pro výsadbu žárovky, elastické, zdravé, bez stopy po černění a hnilobou. V případě, že kořenový systém zahradního Hippeastrum vyschla, poškození chorobami nebo škůdci, je třeba:

 • odebrat neživotaschopné kořeny;
 • pokropí velkoryse řezu uhelného prášku místa a zacházet s fungicidem.

Letargie váhy znamená, že žárovka dosud získány z předchozí květu, v tomto případě musí být zasazeny v výživným půdě, aby rostliny s řádným krmení.

O zdravé rostliny v květináči říká pružnost a jas listy, silné stonky a hojnosti, jak na fotce, květiny Hippeastrum.

Jak pečovat o Hippeastrum?

Kdy rostlina kvete aktivní, a pak produkuje listy, bude se cítit pohodlně v dobře osvětlených místech, kde denní teplota pohybuje mezi 18-25 ° C, v noci neklesá pod 18 ° C Po dobu spánku hrnce byla převedena do chladu a temnu. Optimální je, když teplota v něm bude 10 až 14 ° C, a vzduch je suchý.

Pro bohaté kvetení zahradní Hippeastrum vyžaduje jasné světlo, a to zejména v horkém počasí rostliny mohou překrývat, ale je mnohem více bolestivé než polední slunce, tento typ žárovky nese pobyt s nedostatečným osvětlením.

 • První známkou nepohodlí stává bledá a letargie listoví, protahování a stopky.
 • A když se květina ve stínu během vegetačního období Hippeastrum může a má odmítnou kvést jako žárovka nebude moci obnovit po odkvětu a sbírat nové dodávky potravin a energie.

Zatímco gippeastrum těší pěstitel listy a světlé květy, hojně zalévat ji, ale zároveň zajistit, že vlhkost nebude stagnovat a nemůže dojít k poškození kořenů. Zalévání se provádí v zásobníku, nebo se na spodek baňky. Je nemožné, aby se zabránilo vlhkosti dopadající na listy a stonky květin. Po zalévání půdy uvolní, aby se zabránilo tvorbě husté kůry.

Jak pečovat o Hippeastrum během „zimního spánku“, protože žárovka nevykazuje žádné známky života? Po zničující poslední stopku postupně snižovat a zcela odstraněny, když vyschne. Ve stejné době, snížit četnost a intenzitu zavlažování. Vadnutí listy - znamení k zastavení dodávek vlhkosti a rostlin připraven odejít do důchodu. V tomto okamžiku, žárovka hromadí sílu, stává se hustá, pružná.

trvání spánku doba se pohybuje v rozmezí od 6 do 12 týdnů, v průběhu této doby se žárovky by měly být ve tmě při nízké teplotě. Zalévání se provádí-li to nezbytně nutné, pokud existuje hrozba vysycháním kořeny. V zahradě Hippeastrum žárovkami, který dal dětem, před jejich odesláním do důchodu, potomci jsou od sebe odděleny a rostliny jsou uloženy na samostatných květináčích.

Půda Hippeastrum na zahradě by měl být velmi výživné, volná a kapacita vlhkosti. Baňatý rostlin prospívá v mixu:

 • 1 díl rašelina v prášku;
 • 2 díly humus;
 • 1 díl rašeliny kvalita čištění.

Chcete-li snížit kyselost půdy v ní přidat kostní moučku, dobré oblékání je dřevěný popel, při výsadbě do půdy, můžete provést trojitý superfosfát nebo komplexní hnojivo pro baňatý. Stejný nástroj, nebo jakýkoli vhodný prostředek s převahou draslíku a fosforu slouží k podpoře rostliny během kvetení a vegetace. Hnojení v tomto okamžiku se konají dvakrát měsíčně.

Přistávací funkce Hippeastrum spočívá ve výběru nejen směs zeminy, ale kontejner žárovku. V případě, že žárovka bude příliš širokém hrnci je dobře přibývají na váze, dejte bohatou zeleň a děti, ale nesmí kvést. Z tohoto důvodu je průměr požadovaného hrnce pár centimetrů větší, než je velikost žárovek.

Zahradní Hippeastrum zapotřebí odvodnění malých hliněných kuliček 2-3 cm tlusté. Poté naplnit kuželovitý kopec zeminy, na kterém jsou umístěny žárovky a rovnání své kořeny pokryté zeminou. Velká část baňky musí stoupat nad úrovní terénu.

Vzhledem k tomu, aktivně dávat Hippeastrum květiny, jako na fotce, vyžadují zásobu a sezóna pro vytvoření silné kořenový systém rostliny musí být transplantovány po 1-2 letech.

V letních měsících jsou často efektní cibuloviny jsou zasazeny v otevřeném terénu. Na zahradě Hippeastrum dobře rostou, a v některých případech silné dospělé žárovky vydávají nové květní stonky. Pěstitelé si všiml, že v otevřeném poli žárovky jsou větší pravděpodobnost vzniku dceřinné rostliny, a často dochází k opylení, takže si můžete znásobit vaše oblíbená květina je nejen děti, ale i semena.

Péče o Hippeastrum na zahradě nebo v lodžii muset stejně jako doma. Avšak tím, že pěstitel obavy v tomto případě, se přidá:

 • nutnost pečlivé pletí;
 • ochranu rostlin před škůdci a chorobami;
 • přechovávání přistání během chladné počasí.

Když jste na zahrádce Hippeastrum snazší sledovat dokončení sezony a rostoucí kultury připravit žárovky na dobu odpočinku. S poklesem teploty začnou vadnout listí, zalévání je omezen, a hnojení jeden měsíc před „hibernace“ zastavení. Dokud se brzy mráz na podzim připraven na „zimní“ žárovky jsou vykopané za účelem dalšího skladování v chladu.

Hippeastrum

Hippeastrum, na rozdíl od Amaryllis, jeho nejvíce nejbližší rodiny, má asi osm desítek druhů distribuovaných v tropické Americe. Co se týče bytů a zahrad se obvykle pěstuje Hippeastrum hybrid.

Žárovka rostliny velké (asi 2 cm v průměru), dlouhé listy, podlouhlé (60 cm) a široký (7 cm). Obvykle jeden hrot roste až do 1,2 metrů, na které jsou uspořádány několik velké květy (průměr 14-20 cm), které mají krátkou trubku. barva květina je velmi rozmanitá: bílá, růžová, červená, žlutá, smíšené květiny. Doba kvetení rostlin - od února do dubna.

Péče Hippeastrum v domácnosti

Hippeastrum - Pokojové rostliny, photophilous, ale nesnáší přímé sluneční světlo. Období růstu snese jakoukoliv teplotu gippeastrum místnosti, ale pohodlnější pro bohaté kvetení je teplota nad 20 stupňů. Země v hrnci a přítomnost-nepřítomnost krmení mu trochu obavy: období květu, tráví energie shromážděné v baňce v minulé sezóně. Když nutí peduncle ve vodě nebo v inertním substrátu, je třeba vzít v úvahu. doba odpočinku v květu je výrazná v srpnu až září, zastaví růst a umírají úplně listy, a v říjnu a lednu, je tu nový střelec.

Obsah Hippeastrum období klidu vyžaduje nízkou teplotu (10 ° C), tmavé a suché, ale ne suterénu. Všechny zažloutlý, uschlé listy jsou řezané. Kolem prosince - začátkem ledna, hrnec Hippeastrum vzít ze tmy a dal na parapetu stínu. Když proklyunetsya stonky a rostou až 10 cm, odkládací prostor na osvětlené straně.

Mimochodem, je možné pěstovat gippeastrum a bez doby odpočinku. K tomu stačí, aby ji udrželi na slunném místě, napojena podle potřeby. On vás bude kvést s takovou péčí, nebo v březnu až květnu nebo v říjnu a listopadu.

V období aktivního růstu a svěží kvetoucích rostlin, zavlažování by mělo být silné a bohatá, po vysušení na zemi v hrnci. Ale postupně, s přístupem Hippeastrum doby odpočinku, množství vody by měla být snížena, a poté, co všechny listy uschlo - prostě zastaví. Platí pouze přidáním malého množství vody v nádobě zásobníku pro udržení životaschopnosti oddenky.

Na pozemku v klidné období květu, musí být pocit sucha, protože nadměrná vlhkost může způsobit růst nového listu, který následně poškodit Hippeastrum barvy. Po začátku růstu nové stopku jazyce zalévání znovu, ale pomalu.

Hnojení a hnojiva pro Hippeastrum

Začnou, jakmile se uschlé krmení květina potřebu. Je nezbytný pro akumulaci sil na květu v příštím roce. Během tohoto období, po skončení květu velké dlouhé listy nejintenzivněji rostou, tvoří žárovka váhy, které ležely čerstvé květiny v budoucnosti. Je lepší, aby gippeastrum ulicí až do září (začátek klidné období). Pokud jste se rozhodli, aby neposílali gippeastrum na tmavém místě, v době kvetení a růstu listů rostliny by měly být oplodněné jednou za 10 dní. Je lepší, aby to s divizny roztoku (1 až 10).

Ihned po odkvětu Hippeastrum je třeba odříznout vybledlé květiny a cibule rostlin v malém hrnci na 2/3 v zemi. Jestliže rostlina není dostatečně silný, doporučuje se transplantovat málokdy - jednou za 3 roky. Průměr hrnce, která byla umístěna do baňky hippeastrum, musí být větší, než je průměr baňky o 6-7 centimetrů. Složení půdy pro výsadbu půdy je podobné amaryllis - list a trávníku půdu, písek, rašelina, humus (1: 1: 1: 1: 1).

Reprodukce Hippeastrum miminka

Nejjednodušší způsob reprodukce květu - rozmnožování dětí. Nicméně, stále více a více pěstitelů praktikují rozdělení žárovek. Pro úspěšnou separaci potřebuje dobré, silný cibuli, který by měl být snížen na polovinu, takže každá část je ponechána na stejném kusu měřítek a stonků. Čerstvé řez baňatý posypat dřeva nebo aktivní uhlí, a potom zasadit hřebíček v lehké směsi rašeliny. Po asi 1,5-2 měsících přibudou nové děti. Dát jim s příchodem jara v nových květináčů.

Reprodukce Hippeastrum semena

Hippeastrum přístupnější pro reprodukci a semena, ale aby si květiny budou muset být nucen k opylování, a sazenice zřídkakdy kvete v prvních dvou letech a neukládá příznaky matky.

Natalya, dávat květiny na balkoně nebo na zahradě, bude silnější. Já taky, listí klesly, dal jsem zálohy. A pak dal na balkon, začala krmit tekuté hnojivo pro květiny. Listy se silná, široká, jako meče. Opustí ukládá energii pro žárovky pro novou kvetení.

Jste si jisti, Hippeastrum žárovky o 20 cm v průměru! Je to hlava!

Vítejte! Pověz mi, prosím vás, proč Hippeastrum dolů listí? V poslední době vzrostl 2 list a jednoho rána padli. Pak ten člověk myslel, že se něco pokazilo, a obřezal jejich. Po nějaké době jsme začali pěstovat dvě nové křídlo. V současné době jeden z nich opět klesla, dlouhé asi 20 cm. Co se děje?

Vash cvetok naverno v tenyochke postavte Eyo v Solnechnoe mesto

Hippeastrum - péče a pěstování květin doma

Hrnkové rostliny hrají velmi důležitou roli v každé domácnosti. Získají nejen opravdové milovníky, ale i ti, kteří mají zvláštní znalosti v oblasti pěstování květin není. Problém je v tom, že hrnce na oknech dát prostor na pohodu, a v případě, že rostliny jsou stále kvete, to je další výhoda - rozjímání o takové krásy ponechává málo lidí lhostejný. Milovníci krásné a svěží kvetení určitě dávat pozor na květu gippeastrum. Jak dát a jak správně pečovat - podívejme se blíže.

Popis druzích květin a fotografií

Hippeastrum je nejčastější druh baňatý rostlin Amaryllidaceae. Název květina pochází z řeckého slova smyslu, pána a hvězdu. Žárovka rostliny jsou dostatečně velké, může dosáhnout 20 cm v průměru, a při pěstování v zemi je pouze z poloviny ponořené, která je vždy viditelná. Listoví má plochý-tvar, a základna tvoří hustou růžice. Během kvetení pupeny vytvořenými obsahující až 4 květy. Listy shromážděné v době květu, takže z dálky vypadají jako zvonky.

K dnešnímu dni, rozlišuje více než 80 druhů rostlin. Rozlišit divoké odrůdy, hybridy orhideevidnymi, froté, miniaturní květiny, atd. Barevné variace jsou také odlišné. - Květy mohou být vyrobeny z bílé až po tmavě vínové.

Jak pečovat o Hippeastrum doma

Ihned je třeba poznamenat, že Hippeastrum pěstuje ve většině případů pouze v domácnosti, a to je diktováno požadavky na podmínkách, za kterých rostlina dělá pro její produktivní vývoj. Flower zvyklí tropickým klimatem - teplé a s dostatečnou vlhkostí, a tento faktor je důležité vzít v úvahu při rozhodování o koupi závodu. Pojďme prozkoumat základní principy péče o něj doma.

Výsadba žárovky po zakoupení

První etapa - nákup žárovek, a to je třeba brát zodpovědně. Takže by mělo být husté, zdravé, bez důlků či jiného poškození integrity. V ideálním případě od žárovek by se měly uskutečnit alespoň malé zdravé kořeny. Přítomnost na povrchu rudé skvrny nebo pruhy barev říká o této nemoci, a to žárovka není stojí za to. Pokud nezískaly rozmnožovacího materiálu, jako mladá rostlina je také třeba pečlivě prozkoumat. Vizuálně, mělo by být zcela zdravé, nedávají peníze na ochablé a ochablé kopie.

Vybrána pro výsadbu žárovky je třeba zvolit správnou kapacitu - to musí být dost široký a prostorný, ale ne příliš velký, mezi žárovkou a nárazníky na všech stranách by měl být odstup o tloušťce jednoho palce. Podklad je vhodné a běžné zahradní zeminy, ale pro dosažení nejvyšší kvality vývoje by měla připravit zalévání půdy, jeden díl drnu pozemku, jeden díl humusu a dva díly rašeliny. Můžete také přidat trochu dřevěného popela. Na dno hrnce je umístěn je požadována drenážní vrstva - alespoň tři centimetry. Koupil cibule polovinu pohřbít do půdy (pokud je to úplně pohřbít, to je více pravděpodobné, že se prostě hnít a ne zakořenit). Ihned po výsadbě, že je lepší, aby voda pot na povrch půdy utěsnit moc lepší nalít vodu do zásobníku, a dát hrnec v něm.

Jak zalévat a hnojit květinu, než

Aspekt zavlažování by měla být považována nejpečlivěji, neboť chyby v poskytování vlhkosti rostlinu povede k jeho rychlému gibeli.Tsvetok zvyklý na tropickém podnebí, půda zamokření je plná nevratnými důsledky pro něj - žárovka může jednoduše hnilobou. Provozovatel zařízení je nezbytné pro dosažení průměrného obsahu vlhkosti v půdě - další zavlažování musí být provedeno pouze poté, co půda vyschla trochu. Vzhledem k tomu, že pokles Hippeastrum začíná doba odpočinku, a v tomto okamžiku zalévání úplně zastavil, obnovení až po něm - na konci ledna. Dalším důležitým bodem - pokud je zavlažování třeba se ujistit, že voda se dostane na zem a nikoli v těle.

Krmení pro rostliny pro výrobu potřebných - to umožňuje bohaté a kvalitu kvetení. Nejlepší doba pro hnojiva je období od května do konce léta, kdy jsou činnosti prováděné jednou za dva týdny. Hnojiva se střídají s každým jiným - jednou minerální podruhé - Organic. Můžete použít speciální přípravky nakoupené.

Teplota a vlhkost

Když se obsah domovského závodu s regulací teploty obvykle žádné komplikace nastat. Obvykle květiny daří v pokojové teplotě (v létě za 20-25 stupňů v zimním období - 16-20 stupňů). Je důležité si uvědomit, že v životním cyklu rostliny mají spící období, kdy obnoví všechny listy (obvykle spadají). V tomto okamžiku je hrnec s žárovkou je lepší přesunout do místa s nižší teplotou - 7-10 stupňů, ale dovolil uchování a teplotních podmínek a v rámci 17-18 stupňů.

Co se týče vlhkosti, pak je jeho vlastní zvláštnosti. Hippeastrum je ideální pro údržbu bytu, jako s řádnou zálivku, že poměrně snadno snáší i suchý vzduch (i když při vyšší suchý list průduchy uzavřít, a proces fotosyntézy je zakázáno). Sprej listy a žárovky nejsou nutné, neboť výrazně zvyšuje riziko vzniku houbových chorob. Nebezpečí, se počínaje onemocnění v obecném celkovou vlhkostí větší než 50%.

Jedním z důležitých požadavků na dobrý roční kvetoucích rostlin je pravidelná změna s úpravou velikosti potu. Samozřejmě, že každý rok, aby se takový postup není nutné (a může stačit jednou za 2-3 let), ale bude zajistit dobré kvetení. Problém je v tom, že gippeastrum rychle spotřebovává živiny z půdy, a proto vzácný změna půdy může vést k nedostatku vhodných komponentů pro celou dobu trvání závodu. Pokud je to možné provádět transplantace ne, pak je třeba, aby alespoň nahradit ornice, přidejte do hrnce „čerstvé“.

Pro tuto událost vhodnou dobu po odkvětu, nebo bezprostředně po období klidu a před květem. Samotný zákrok probíhá standardním způsobem - květinou opatrně odstraněn ze starého zásobníku, odstraňte zbytky hliněné kómatu a umístí do nového substrátu jako polovina žárovek. Obecně platí, že tam jsou všechny stejná pravidla jako v primárních výsadbu žárovky.

Množení osiva, děti a rozdělení žárovek

chov Hippeastrum několik možností, a každý majitel si může vybrat nejpohodlnější způsob, jak pro něj. Takže můžete propagovat tyto květiny, jako jsou:

 • semena. Tam bude muset provést řádné ruční opylení ručním přenosu pylu z tyčinek jedné rostliny k stigmatu jiný (to lze provést opatrně štětcem). Pokud opylení je úspěšný, ovoce je vyroben, a po dobu šesti týdnů, v plné zralosti semen. Při spuštění box praskat sám - je to signál, že je čas pro sběr semen. Zůstávají životaschopné v sestaveném rozmnožovacího materiálu na dlouho, ne déle než měsíc, takže země okamžitě a díky produkci, aby se dosáhlo 100% čerstvost zárukou úspěšného výsledku. Semena sypané na zemi půl centimetru, vytvoření vlhkých podmínek a poskytují teplotu 23-25 ​​stupňů. Poté, co na mladých rostlin bude mít dvě křídla, je uložen v samostatném květináči. Při použití této metody je neuložíte třídy značky, cibule žijí déle a rychleji se zvyšuje ve velikosti;
 • nejjednodušší forma reprodukci - takzvané děti, Nicméně, to není nejproduktivnější. Vše, co musíte udělat - je pečlivě oddělit dítě z mateřské žárovky, a je přesadit do jednotlivých květináčů. Neefektivnost je, že Hippeastrum žárovky ne vždy dát „semeno“, a pokud dávají v malém počtu;
 • divize žárovky. Chcete-li provést tento typ chovu v první řadě, kterou chcete odebrat kus země jen na Donets a cibule a kořeny byly pokryté zemley.Suhie externí váhy je třeba pečlivě odstranit a snížit horní část rostliny. Dále je žárovka sama vyrytý do 4 ks (v závislosti na velikosti, můžete volat a dělit o 8, a 16 ks) - hlavní věc, že ​​v každé části dna a zůstal kus rozsahu nejméně 3-4. Mezi částí, získaných dočasně vloženou kovových nebo dřevěných paprsků. Dále se starají o žárovky a to jak pro dospělé rostliny, jen hnojivo vyrobené až po objevení se listů. Následující jaro, kdy jsou dceřiné rostliny plně vytvořeny, mohou být oddělené žárovky a usadit je.

Jak zajistit, aby rostlině období odpočinku

Poté, co v zimě končí kvetoucí Hippeastrum, jeho zelené listy, také pomalu začínají mizet a odpadnou, i když je tam jen jedna cibule - tak začíná období odpočinku, přičemž během této doby se volané živiny a připravit k novému rozkvětu. Aby bylo zajištěno, závod nejpříznivější podmínky nezbytné provést několik změn s ohledem na jeho obsah: odstranění všech sušených listů a stonků, přesunout pot do místnosti s chladnou teplotu (5 až 10 stupňů), zastavit zalévání (někteří ještě mají sklon si myslet, že se trochu navlhčit ledvinu produkující málo zálivku jednou za tři týdny). Žárovka sama o sobě není stříká a hydratují.

Video: výsadbu žárovky po zimního spánku

Proces výsadbu žárovky Hippeastrum sám o sobě je jednoduchý, ale mohou nastat některé problémy v začínajícího pěstitele. Jakýchkoli obtíží neměla vzniknout, je třeba vidět tento film - to je podrobně popsán a ukázal, jak zasadit cibulky po zimě.

Škůdců a chorob vnitřní květu

Nejnebezpečnější nemoc této rostliny je červená hniloba cibule - to je charakteristický vzhled načervenalé skvrny na jeho povrchu a vzhledu měkkých segmentů. Vypořádat se s takovým problémem může být - pro tuto operaci je nutné odstranit všechny poškozené váhy, proces řešení fundazol plátky a posypeme dřevěného popela a poté sušit týden a dal se v novém substrátu.

Pokud budeme mluvit o škůdce, když je vysoká vlhkost riziko svilušky, červci a červci. Těžká napadení hrozí zničení rostlin, takže při prvním náznaku měli koupit speciální přípravu pro destrukci „nezvanými hosty“.

Proč ne květiny Hippeastrum, a co dělat?

Každý, kdo dostane tuto rostlinu, položit otázku - jak se gippeastrum květ. Důvody pro nedostatek této nádherné fázi může být několik: nebylo doba odpočinku v průběhu začátku květu byla příliš nízká teplota, silný růst nebyl doprovázen dobrým osvětlením, nebo květina špatně oplodnit nebo zvlhčující během záložce sudech.

Za účelem dosažení kvetení v následujícím roce, je důležité eliminovat všechny negativní faktory, které splňují všechny požadavky na teplotní režim květu, vlhký, přihnojování a údržbu určitých podmínek v období vegetačního klidu. Pokud se to udělá správně, bude kvetoucí nebude trvat dlouho.

Hippeastrum a Amaryllis - jaké jsou rozdíly?

Poměrně často považován za rostlinu zvanou Amaryllis, i když ve skutečnosti to není totéž, a kombinuje je náležet pouze do stejného rodu. Zmatek vzniká v důsledku podobnosti květin, ale existují významné rozdíly, které umožňují rozlišovat mezi rostlinami. Tak v první řadě je třeba poznamenat, že amarylis má pouze jeden typ, zatímco gippeastrum má více než 8 desítek druhů. Rozdíly spočívají v detailech a vzhled: Amaryllis žárovka hruškovitého tvaru, tenký příjemné aroma z květin, pupenů se může skládat z 6-12 květů, které kvetou na jaře a má kruhový hippeastrum, někdy podlouhlé žárovky v květenství má až 6 barev a kvete v zimě.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 5 = 5