Květinové snapdragons

Květinové snapdragons

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Snapdragon nebo Antirrhinum: pěstování řeckého krás této oblasti. Výsadba a péče o snapdragons (foto)

Podle řecké legendy, snapdragons se poprvé objevil v zemi Řecko, v blízkosti Peloponésu.

Tato událost byla spojena s prvním boji mocného Herkula.

Jménem krále Eurystheus hrdiny šel do blízkosti centra Nemey zabít obří horský lev, vyděsilo celé okolí.

Poté, co našel monstrum a vylákat ho ven z jeskyně, Hercules ho omráčil s klubem a uškrtil ji.

Sláva tohoto vítězství na příkaz bohyně Flora v Nemean horách květované snapdragons.

Věřilo se, že sušené plátky čaj pomáhá s odřeniny, dušnost a střevní kolice. Kromě toho infuze listů a květů Antirrhinum jmenovat osobu, která bude zvyšovat tón a dát důvěru.

Možná to je důvod, proč se jazyk květin Hledík vždy zosobněná arogance.

Antirrhinum rod patří do čeledi Plantaginaceae (dříve Krtičníkovité) a obsahuje asi padesát druhů. Mezi nimi jsou letničky a trvalky, travní a polokeř rostliny. Roste ve středomořských zemích.

Je pěstována již od XVI století Antirrhinum velký (A. majus) nebo snapdragons.

Tato bylinná trvalka se pěstuje u nás díky své nízké zimní otužilost jako roční.

Antirrhinum vytváří přímé větvení stonků, často dřevin dna. Listy podlouhlé, kopinaté, který se nachází v dolní části opačně výhonků. Květy jsou většinou bilabiate, jsou však známé odrůdy s non-britské lístky:

• azalievidnye (froté forma).

Barva okvětních lístků od bílé až po téměř fialové.

Velkorysý a dlouhotrvající květy až do pozdního podzimu.

Antirrhinum zasazeny v květinových záhonů a balkónů. Vysoké odrůdy se pěstují ve skleníku pro produkci řezaných květin. Ve vodě, květiny zůstat svěží a krásná po dobu 7-14 dnů.

Je známo asi osm odrůd snapdragons, zahrada sloučeny do patnácti skupin. Dělí se na:

• Giant - nad 70 cm;

• Dwarf - méně než 25 cm.

Jsou pěstovány pro řezané květiny. Stonky subramose, singl. Květy jsou velké (existují double) se shromažďují ve velkých květenstvích.

Bush kompaktní, subramose. Velkokvěté květenství. kvetoucí období pozdě.

Mají mnoho boční větve. Centrální stonek právě nad sebou. Různé druhy kvetou v různých časech.

Centrální vnitřní hlaveň tvoří množinu nižší řádu větví (první a druhý). Květenství malé. Tam jsou časné a střední stupně.

To vytváří velké množství krátkých větví. Květenství krátký. Květy jsou malé.

Antirrhinum odrůdy lze rozdělit na:

By srezochnyh odrůdy s velkými květy na dlouhých stoncích. Je vysoký a obrovské množství.

Skříň, Antirrhinum mají dlouhou kvetení a kompaktní keř.

Je to všechno poddimenzovaný a trpaslík Antirrhinum.

Univerzálních odrůd obavy sredneroslye. Jsou chována pro řezání, jsou zasazeny v květinových záhonů. V těchto odrůd kombinuje impozantní květenství s kompaktním provedení.

V Japonsku izolované hybrid Syuprem (Nejvyšší F1) se 100% květy. Ve Spojených státech vytvořil vynikající skupina Rocket (Raketa F1), Hit Parade (hitparáda F1) a mnoho dalších. Velký ozdobný liší vysoké hybridy Tip Top (Tip-Top), což je velmi zajímavá skupina Dzhulayva (Juliwa synonymy Bright Butterflies) s otevřeným penstemonovidnymi (nebo gloksinievidnymi) květiny.

Vytvořil odnostebelnye srezochnyh stupně Maximální Unikaulis (Maximum Unicaulis) a hybridů Start (F1). Sortiment poddimenzovaný Antirrhinum doplněna skupiny Vunderteppih (Wunderteppich) a Kimozi (Kimosy), trpasličí - Pixie (Pixie).

Upřednostňuje dobře odvodněnou půdu s neutrální nebo slabě kyselé reakce.

Pozemní před setím snapdragons kopal do hloubky 35 cm, tj. K. kořenového z Antirrhinum tyče.

Miluje slunce. Tolerovat částečný stín, ale květiny nejsou tak hojné. Odolná vůči suchu. Zálivka je nutná jen v období sucha. Péče snapdragons jednoduché.

Oblast krmivo pro Antirrhinum od 15x15 až 30x30 cm v závislosti na odrůdě.

Živinami hledík není příliš náročná. Ale aby se krásné kvalitní květiny potřebují hnojení. Zapotřebí zejména dusík, hořčík a vápník. Vzhledem vápenatý stonky získat odolnost a pevnost. To je důležité pro pěstování řezaných květin Antirrhinum.

První hnojení se provádí jeden týden po výsadbě sazenic v pozemních snapdragons. Hnojit před zalévání.

Provádí-li to nutné. S dostatkem srážek napojena pouze s obvazy pod kořenem.

Pro vysoké srezochnyh odrůd potřeboval podporu. V průmyslové výrobě barev pomocí speciální mřížky s buňkami 10x10 cm.

Nejběžnější způsob pěstování snapdragons - semen, ale je to možné a řízky.

Pěstování sazenic přes

V jižní Antirrhinum osivo vyrobené přímo do země. Ve středním pásmu z jejích pěstované přes sazenic.

Výsadba snapdragons provedeno v březnu. Po 85-110 dní po vzejití Antirrhinum květy.

Kontejner se naplní dezinfikované substrátem. Vezměte si zahradní půdy s perlitem nebo pískem.

Hledík nemá rád kyselou půdu, takže rašelinu v této směsi. Dezinfekci substrátu ve vodě nebo zalévání fungicidy. Můžete použít „Maksim9raquo; nebo Previkur. Povrch lehce stlačení.

Pro větší pohodlí, semena jsou smíchány s pískem, protože jsou velmi malé. Zasít povrchově bez zavření půdu a ne usínání. Potom se nastříká ze spreje a pokrytý skla, průhledným krytem nebo obalu.

Kondenzát se odstraní každý den, větrání plodiny. Země napojena ze sušení rozprašováním povrchu pouze tehdy, když vrstva zeminy.

Optimální teplotní podmínky pro klíčení - + 20- + 22 ° C. Asi po čtrnácti dnech děrných výhonků. Mladé rostliny potřebují světlo, ale ne přímé slunce. Víčko se odstraní po týdnu po objevení objemu semenáčků.

Snapdragon: šerm a další péče

Ve fázi dva až tři pravé listy ponoru sazenice Antirrhinum v květináčích 9x9 cm (nebo jiné nádoby).

Po šesti - osmi dnech se semenáčky napojena s roztokem komplexních hnojiv (dle návodu). Když klíčky pěstovat až 8 cm, Antirrhinum přítlačných po 4-5-tého listu pro lepší odnožování.

Sazenice nemůže tolerovat přebytečnou vlhkost. Z podmáčené, mohou dostat nemocný, „blackleg“.

Při prvním náznaku chorobných postižených rostlin se opatrně odstraní pinzetou, a zbývající půdní fungicidy nebo klíční rostliny působí biologických (fitosporin - 10 kapek na 1 litr vody). zemský povrch sypané jemně vysuší pískem. Snížit zálivku.

V dubnu - květen, sazenice začínají tvrdnout. Za tímto účelem se teplota sníží na 15-17 stupňů, větrané místnosti.

Pokud je venkovní teplota vzduchu ohřívá až deset stupňů a výše, sazenice mohou být přijata na balkoně nebo ve dvoře, krytá před přímým slunečním světlem.

Vysázené sazenice kvetou obvykle v červnu a s náležitou péčí hojné kvetoucí hledík může trvat velmi dlouhou dobu, a to až do mrazu.

Bred Antirrhinum a řízky. Děložní rostliny overwintered interiéru, vyklíčila na jaře. Udržovat mladé větve v písku.

Plody v snapdragons - polyspermous box. Semena dozrávají unharmonious asi do poloviny září, dva měsíce po začátku kvetení.

Zrající semena černé, lesklé, připomínající máku. Musí být pečlivě protřepe, papírové obaly, suchý, skládané do plastového sáčku a udržovat v lednici až do jara. Sazenice mohou přijít o odrůdová cedule rodiče. Příliš obtížné izolovat zařízení a zabránit křížové opylení.

Snapdragon: škůdci a nemoci (foto)

• padlí;

Jedná se zejména o zahlceni v deštivém počasí.

Pro prevenci onemocnění léčené snapdragons „Alirina9raquo řešení; nebo jiné fungicidy

Tyto nemocné rostliny byly odstraněny a zničeny, a zbývající rostliny se ošetří.

Thrips začít škodu na zpřístupnění fáze pupeny. Jednou za tři dny by měly být zkontrolovány rostliny, na jaké škůdců a chorob a přijmout opatření včas.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Snapdragon: pěstování květin a fotografií

Čerstvé květiny přinášejí do bytu pocit tepla a pohodlí, aby dům více rezidenční. Jaký druh květin roste v jeho bytě, každá žena sama zvolí, na základě jejich vkusu a preferencí. Ale při plánování terénní úpravy domů, by měly věnovat pozornost takové rostliny, jako snapdragons.

Antirrhinum - fotografie a popis zařízení

Květina ve tvaru opravdu podobný otevřených úst lva. Podle legendy, to vzniklo díky Hercules, který zachránil lidstvo před agresivním lva. Krvelačné příšery žil v Nemean lesa, který byl ve starověkém Řecku. Hera se rozhodl zachránit lidi před zlými lva a poslal Hercules zničit zvíře. Vítězem se úspěšně vyrovnala s úkolem, a pak Flora a vytvořil nádherný květ, který byl od té doby rozhodl dát statečné vojáky a hrdiny.

Zařízení je také nazýván vulgární pes (Antirrhinum). Hledík - vytrvalá květina z čeledi Krtičníkovité. Ale jak se rostlina v prvním roce výsadby již květů a dává semena, to je často používáno jako roční.

je zapotřebí věnovat zvláštní péči, takže může růst i začátečník. V přírodě, hledík roste jen v Severní Americe a v jižní Evropě. Tam je asi tři sta kultivarů různých barev (kromě modré) a výšku (15-100 cm).

Výsadba a pěstování je možné Antirrhinum

Na rozdíl od volně žijících druhů rostlin zahradní květiny má větší velikost a světlé barvy. Květina roste dobře v úrodných půdách neutrální, které mají dobře vyvinutý kanalizace. Grow snapdragons může být v pokojových podmínkách, na okenním parapetu.

jeho popularita mezi zahradníky vzhledem k těmto faktorům:

 • jednoduchost;
 • kvetení v prvním roce po výsadbě;
 • světlé barvy;
 • krásné květiny původní formě;
 • dlouhá doba kvetení.

Dekorovat zahrady Následující metody jsou používány přistání:

 • Sazenice. Tato metoda je nejběžnější mezi zahradníky. Metoda spočívá v předem pěstované sazenice v interiéru. Zpočátku sazenice pěstované ze semen, který byl pak vysazeny v otevřeném terénu nebo hrnce.
 • Výsadba v zemi. Spíše složité metody pro pěstování snapdragons, neboť vyžaduje Ložní na jaře a na sazenice mohou nestačí teplo. V tomto případě je pravděpodobnost získání krásné svěží záhony značně snížena.

Chcete-li začít, je třeba vybrat semena. Specialitou obchod vám pomůže vybrat směs barev nejneuvěřitelnější barvy, a to i čerpáním z obalu - aby posoudil slučitelnost barvy a umístění přistání.

Hlavním kritériem pro výběr je výška rostlin. Pro pěstování na balkoně obvykle zakrnělé více vybraných (15-20 cm) stupeňa, ve tvaru koule. Rostlina má nízkou a širokou květ kartáč, přes který během kvetení psům svou parapety jiskru s krásnými barvami.

Hybridní odrůdy, výška výhonků, které nepřesahují 30 cm jsou ideální pro pěstování v květináčích.

Zasít semena se sazenicemi je lepší v dubnu.

Postupujte takto:

 • semena snapdragons;
 • síta;
 • malá špachtle;
 • Směs půdy;
 • Kapacita pro výsadbu (dřevěná bedna, plastové květináče nebo oddělené kanály).

Kontejner je vyvěšen rovnoměrně kostru. V ideálním případě - to není těžké volné substrát, získal ve specializované prodejně. Semena by měly být umístěny hustě, ale ne příliš těsně.

Pohybem prstů stisknout osiva do půdy a sypané tenkou vrstvou substrátu (Pro toto použití síta).

Zakryjte fólií.

Klíčení sazenic dochází při 20-23 ° C po vzejití, temperování může začít. K tomu je třeba otevřít teplichke první krátce, pak postupně zvyšovat čas vysílání. Jako výsledek, film a vše čisté.

hledík - voda-milující rostlina, takže budete muset neustále sledovat stav půdy a v případě potřeby ji hydratují.

dva pravého listu se objeví asi po měsíci, a pak je čas umístit sazenice v jednotlivém hrnci. Pro více svěžích květin, budete muset štípnout vrcholky rostlin, když dosáhnou 10 cm na výšku. V důsledku toho, že postranní výhony budou mít další podnět k růstu a rozvoji.

Pokud se dostanete sazenice v obchodě - ujistěte se, že věnovat pozornost svému vzhledu. Kořenový systém musí být dobře vyvinuté, pevnými stonky, a ne příliš tenké, listy - nasycená zelenou barvu.

Výsadba sazenic v zemi Antirrhinum

Snapdragons přistání v otevřeném terénu by mělo být provedeno v pozdním jaře - počátkem léta. Časování je závislá na klimatických podmínkách a na teplotě regionu. K tomu, aby se semenáčky byly převedeny noční chlazení, musí být pre-nechat růst a ztvrdnout.

Výsadba by mělo být provedeno na chráněné před průvanem a dechovou sekcí, které lze dobře osvětlených nebo mírně zastíněné. Optimální složení půdy - směs kompostu, rašeliny a písku.

Půda by měla být důkladně navlhčit. Vzdálenost mezi rostlinami je stanovena v závislosti na odrůd podměrečné druhy jsou vysázeny podle schématu 20 x 20 cm od sebe, střední vysoká - 25-30 cm vysoká - 40-50 cm.

Vysázené sazenice potřebují pravidelné uvolnění půdy, pravidelnou zálivku a hnojení.

Vzhledem ke své robustnosti, květ To nevyžaduje žádné zvláštní podmínky pěstování a ošetřování. Aby bylo zajištěno aktivní růst a kvetení je pouze nutné pravidelně zalévat rostliny. Snapdragon je odolné vůči chladu kulturu, takže se nemusíte bát, když je trochu podmorznet noc - den květiny budou mít nádherný výhled na originálu. Zálivka by mělo být provedeno pod kořenem v dopoledních hodinách.

Po celou dobu kvetoucích rostlin by mělo být podáváno komplexních hnojiv. Frekvence krmení - každých 14 dní.

Tip: Antirrhinum není květu? Uříznout nejdelší kvetoucí výhonky a životopisy. Jestliže jste zapomněl odstranit vybledlé květy - může výrazně prodloužit dobu kvetení.

Grow snapdragons není tak těžké, ale v každém případě je nutné dodržovat základní pravidla péče o rostliny, jinak se mohou objevit škůdce a různé nemoci, jako je Septoria místě, plísni šedé a černé nohy.

Před zahájením léčby je nutné odstranit infikované květiny, poté aktivovaných s anti-houbové droga (fungitsit, atd.)

Larvy mouchy, housenky, červci a motýli jsou hlavními škůdci snapdragons. Aby se s nimi vypořádat pomocí speciálních nástrojů, které lze zakoupit v květinářství.

Sbírat semena v papírovém sáčku, je nutné, aby se aby jim poskytla dostatečnou ventilací. Semena se shromažďuje v nezralé formě a skladovat v suché místnosti. Se oddělí od spodní části stopky. Vrcholky rostlin tedy zcela odříznout a odloží. Shromážděné semena byly skladovány při teplotě ne vyšší než +5 ° C v lepenkových krabicích.

Po sběru semen, stránky by měly být vykopány, zbytky rostlin - hořet. Pokud snapdragons pěstována jako celoroční - je třeba odříznout květinu, takže malý přívěsek. V zimě, zakryjeme směsí písku a rašeliny.

Podléhají veškeré péči o pravidlech rostliny pro výsadbu a doporučení jsou poskytovány vám jejich rychlý růst a vývoj, stejně jako bohaté kvetení.

Hledík - pěstování semen, kdy se zasadit

 • Hledík nebo Antirrhinum (Antirrhinum) - je vytrvalá bylina z čeledi Plantaginaceae. V kultuře této květiny má více než 500 let. Výběrová snapdragons první angažmá vědců z Německa v 19. století. Dnes je odvozeno asi 50 druhů a více než 1000 druhů Antirrhinum. Snapdragon v současné době roste ve všech koutech Země teplo.

  Rostliny se liší v průměrné hodnoty výšky a mnoho dalších funkcí. Barevnost Antirrhinum pokrývá téměř všechny barvy s výjimkou modré a modré odstíny.

  Snapdragon ve volné přírodě je vytrvalá. V zahradnictví, tato květina je často pěstuje jako roční. Chcete-li uložit květinu v zimě vyžaduje zvláštní podmínky, dobrou a náležitou péči. Rostlina se používá pro skupinové výsadby na trávník vyzdobit květinových záhonů, hranice, terasy a balkony.

  Druhy a odrůdy snapdragons s fotografiemi

  Snapdragon květy velké formy, nebo mohou mít dvugubchatuyu nemezievidnuyu, zvonkovitý, penstemonovidnuyu, azalievidnuyu (froté) forma.

  Antirrhinum odrůdy se dělí na:

  Univerzální odrůdy rostlin jsou kompaktní a tvoří velké květenství (sredneroslye stupeň).

  By srezochnyh, rostliny s velkými květy a dlouhé nohy (gigantických a vysoký stupeň).

  Skříň, odrůdy jsou kompaktní Bush a doba kvetení (trpasličí a zakrslé odrůdy).

  Existuje několik klasifikací Antirrhinum, ale nejčastější kvalifikace Antirrhinum považován za zařazení do výšky. Výška stupně jsou rozděleny do 5 skupin:

  Trpasličí odrůdy, výška 15 až 20 cm. Ty se vyznačují vysokou stebleobrazovaniem střílet třetí a čtvrté objednávky. Hlavním escape leží na nebo pod druhého řádu výhonků.

  • Cukrářské Shouers - opletení (ampelnye), různé snapdragons,
  • Sakura květiny - růžová a bílá závod se špekem,
  • Magick koberec - růžové a žluté,
  • Paleček, Pixie a další.

  Rostliny určené pro zpracování skalky, rabatok, obrubníky, květinové záhony a koberců pěstování v květináčích.

  Low grade vyrůst 25-40 centimetrů. Tyto odrůdy mají mnoho výhonů s květy druhého a třetího řádu. Centrální uniknout pokračuje na stejné úrovni nebo pod prvého řádu výhonků.

  Tyto květiny jsou používány pro dekoraci květinových záhonů, hranice, závěsné koše, kontejnery a balkonové boxy.

  Průměrná výška (univerzální) odrůdy a hybridy zvýší na 40-60 cm. Silnorazvetvlonnoe závod. Hlavní únik jde mírně nad bočních výhonů.

  Hledík (Antirrhinum) Golden Monarch

  • Scarlet Monarch - červené a vínové,
  • Golden Monarch - žlutá barva,
  • Ruby - hot růžový květ,
  • Rtěnka Silver - bílá a růžová barva,
  • F1 Bizari - s paletou barev, žluté čáry na (většinou) barvy,
  • jakýmsi dnem a nocí, a další.

  Tyto odrůdy jsou pěstovány v různých postelí a jsou vhodné pro řezání.

  výška vysoká (srezochnyh) stupeň 60-90 centimetrů. Centrální únik z nich se tyčí nad sekundární (boční).

  stupně:

  • Brilliantroza - květ jasně růžová barva,
  • Kanárkově - Bright yellow,
  • Alaska - nazelenalé-bílá barva,
  • Anna German - světle růžové,
  • F1 Rocket Lemon - světle citrónové odstíny,
  • F1 Goshenka - Oranžové odstíny
  • Otakárek - Dvoubarevná paleta malinovou-žluté barvy,
  • Vysoce kvalitní froté směs Madame Butterfly - květ škála odstínů
  • Dzhulayva - otevřené nebo penstemonovidny gloksinievidny květina,
  • Růžové odrůdy, Ruby, Admiral, a jiní.

  Žluté odstíny jsou výraznější chuť. Rostliny vhodné pro zpracování smíšených obrub, skupinové kompozic, jsou pěstovány pro řezané květiny. Řezané květiny ve váze stojí déle než týden.

  Giant (obří) odrůdy dosáhnout 90-130 cm na výšku. Úzký pyramidální keře. Hlavní natáčení květu silně dominuje druhého řádu výhonky a střílí třetina-order chybí.

  stupně:

  • F1 Red XL - jasně červená barva,
  • Arthur - velký, třešňový odstín, výška rostliny 90-95 cm,
  • F1 Pink XL - bohatý růžová barva, výška 110 cm buď
  • University of California - směs barev, výška 95 cm,
  • Maximum Unikaulis,
  • Začít F1 ​​a další.

  Při rostlin sazenice snapdragons

  Antirrhinum násobí dělením keř, nebo prostřednictvím sazenic. Zvláštností tohoto květu je, že semena jsou v půdě může být skladován po dobu jednoho roku a pak rostou sami.

  Při sázení v zemi je teplá první výhonky objevit po dvou týdnech, ale tato metoda je vhodná pro jižních oblastech. V oblastech s chladným klimatem Antirrhinum v otevřeném terénu zasadil sazenice vyrostl.

  Setí semen v kontejnerech nebo mateřských sklenících vyrobených koncem února nebo začátkem března. V zóně plodiny středního vyrobené koncem dubna - začátkem května. V severních zeměpisných šířkách je hledík nepěstují.

  Po sazenice získat silnější, to může být transplantovány do země. Snapdragons kvetení nastane během 85-110 dní po první výhonky - stejně jako v časných rajčata. Rostlina kvete v červnu - červenec a kvetou až do prvních podzimních mrazíků.

  První výhonky objevit v 7-10 dnů. Po 3-4 týdnech, rostliny vyrábí šermovat. Přistávací rostlin v otevřeném terénu může být provedeno pouze po mrazu a teplé půdy. Do této doby, snapdragons by měly tvořit malý keř.

  Zasít semena sazenic, aby urychlily proces pěstování a získat dřívější kvetení. Potřebný pro výsadbu semen vybraných odrůd nádoby pro pěstování, v malém měřítku a na obrazovce ve velkém měřítku a čepelí.

  Přesazovaných semenáčků přijata box obal nebo dlouhý hrnec s zásobníku, přibližně 10 cm vysoké. Kapacita pro výsadbu by měl být opatřen otvory, aby se odstranila přebytečná voda.

  V dolní části se vlije drenážní vrstvu keramzitu, perlitu, vermikulitu, oblázky, hrubý písek. Pak si můžete být přijata pro přípravu půdy.

  Pro setí se hodí volné, lehký substrát, který lze zakoupit v obchodě, nebo to udělat sám. Z tohoto odebraného: 1 díl rašeliny, část písku, část trávníku, některé shnilé kompost a dřevěného popela. Půda se smísí a proset na velké i malé síto.

  Zavřít screening se vlije na horní část odvodnění z vrcholu je v pořádku screening. Půda se zalije roztokem manganistanu draselného a nechá se stát v místnosti po dobu 2 dnů.

  Země přistání by měl být vlhký, ale ne mokrý.

  Semena lze zakoupit v obchodě, zároveň snadno vybrat odrůdy, výšku a barvu rostlin. Při výběru je třeba zvážit podmínky a dobu skladování semen.

  Nezávisle sklizená semena po sběru a sušení, se umístí do plastového sáčku a pak v lednici až do jara. Chladničky semena jsou rozvrstvené a zlepšuje jejich klíčení. Před setím semena jsou dezinfikovány v růžovém roztoku manganistanu draselného. Odstraní a suchý na ubrousek. Pak je možné zahájit setí.

  Semena pro rovnoměrné rozdělení, se smíchá se suchým pískem. Semena vysévají rovné stopy v intervalu 2-3 cm. papírové obálky mohou být použity pro snadnou distribuci, ve kterém řezné plochy.

  Písek se semeny a pak nalil čisté stopy. Stopy v písku pro více dokonale přilne semena potřebují trochu zmáčknout ruce. Z výše uvedeného se sítem nalil tenkou vrstvou půdy mixu.

  Dále se půda postřik od spreje.

  Sazenice kontejner vztahuje sklo, transparentní fólie a je vystavena v místnosti s teplotou nad 18 ° C. Film přístřeší každý den odstraněn (pro větrání). Půda vysoušení při sypané spreje.

  Po 10 dnech se objeví semenáčky.

  Nádrž s sazenic vystaveny na světle místo (a okna bez přímého slunečního záření). O týden později se film (sklo) se po vyklíčení z krabice odstraní. Jen se nedoporučuje, aby se odstranily sklo. To by mělo být provedeno postupně, počínaje 20 minut a ještě dál.

  Po 3-4 týdnech na rostlinách budou tvořit první pravé listy. Když se 2-3 sazenice list potřebují raspikirovat.

  Pro použití pásku výběry, rašelina hrnce nebo šálky o průměru 8-10 cm. Při sázení ve velkých nádobách pozorovaných rozdílů mezi rostlinami v 5 od 5 centimetrů. První 2-3 dny sazenice na něž se vztahuje slunečního světla.

  Při sázení v krabici, poté, co se kontrola růstu rostlin se provede ještě jedno sezení ve velké mezeře mezi květináčů s rostlinami v 10 až 10 centimetrů.

  Intermediate přesazování může zvýšit odnožování květinu. Pro lepší větvení a kvetení, v horní části pěstované rostliny pinče.

  Sazenice pěstované na 23 stupňů tepla. Rostliny poskytují dobré osvětlení, pravidelnou zálivku. Nadbytek vlhkosti může vést k choroboplodnými zárodky a napájení musí být provedeno pouze po vysušení povrchu půdy.

  Když jakýkoliv typ hniloby, sazenice zpracuje fitosporin (v 1 litru vody se vyjme 10 kapek přípravku) z půdy rozpadající drceného dřevěného uhlí.

  V snapdragons půdy zasadil po mrazu. V závislosti na regionu se vyrábí od začátku května do poloviny června.

  Nejlepší půda pro výsadbu je považován hlinitá, písčitá půda s dobrou vzduchu a propustnosti vody. Barvou půdy není náročná.

  Ale pro více svěží a dlouhé kvetení je třeba přidat půdu

  • Popel ze dřeva (1 šálek za metr čtvereční),
  • nitrofosfátového nebo kompletní hnojivo pro květiny (lžíce na metr)
  • malé množství humusu (3-4 kg humusu)
  • rašeliny (1 kilogram na metr).

  Země vykopal a uvolnil. Na místě by měla být lehká, tmavá oblast není vhodná k pěstování. Rostliny ve stínu prakticky nemají kvést, květ v částečném stínu méně než perfektní.

  Přesazování by měly být prováděny při zatažené obloze nebo večer. Mezera na sázení:

  • trpasličí odrůdy by měla být 15 až 15 cm,
  • nízké stupně 20 až 20 centimetrů,
  • Mezi průměru - 30-30 cm,
  • mezi 40 cm vysoké.

  Jamky byly připraveny z hrnce sazenice padají s hrouda. Rostlina se prohloubil na děložních listů. Půda kolem rostlin trochu mačkané palmy a napojena.

  Zblízka výsadby se mohou objevit křížové opylení různých odrůd a nových elektráren v příštím roce se mohou lišit od původních odrůd.

  Pro nejlepší kvetení a udržet vlhkost v půdě, keře potřebují mulčování s písku, pilin, slámy.

  Měsíc po transplantaci, kdy Snapdragon zvyklý, udělal první hnojení hnojiva komplex pro zahradu roční květiny nebo nitrofosfátového. Následující hnojení se provádí jednou za 2-3 týdny po celé léto.

  Když těžká půda pro dobrý růst keřů, je nutné provádět pravidelné hnojení, obdělávání půdy, vázání vysoké známky. Uvolnění chránit kořenový systém z praní a nemoci. Bez vázání, vyšší rostliny mohou ulomit a spadnout do větrného počasí.

  Snapdragon nemá ráda sucho, ale také při nadbytku začne vlhkost ublížit. V souladu s tím, zalévání by měly být pravidelné, ale mírný.

  Štípání z hlavních a bočních výhonů až do 2. řádu zvyšuje loft Bush.

  Po dlouhou kvetoucí pupeny, které již vybledlé, jsou odstraněny. Kvetoucí trvá 3-3,5 měsíce.

  Antirrhinum má nízký odpor vůči stopce Noctuidae, moje mouchy, mšice, roztoče, minování, třásněnky, slimáci, motýly.

  Škůdci barvy se objeví, když zarostlé plevelem či úzké výsadby keřů od sebe navzájem. Včasné odplevelení chrání rostliny před hmyzem.

  Stem osenice (housenka) usadit se v dolní části stonku. Oni kousat podélné průchody ve stoncích a chřadnou. Je-li to nutné, škůdce, aby se low ořezové poškozené keře. Řezané Stonky jsou spáleny.

  Všechny plevele kolem odstraněny. Zdravé rostliny se postříkají hlorofosom. Preventivní postřik je vyrobena z doby výsadby, do podzimu.

  Pokud to ovlivní barvy speciální chemické látky používané žádný škůdce.

  Nejvíce často, ne-li správně pečovat snapdragons ovlivněn Meloidogyne hlístice kořen a plísňová onemocnění. Nadbytek vlhkosti vede k Septoria, rez, vertitsilleza, Fusarium, plíseň, černé nohy.

  Způsobující skvrnitost mozaika (špinění) ponechává bez nekrózy. Květy se zmenšují a stávají postrolepestkovymi. Je-li nemoc výsadbu odstraněny a spáleny.

  rez Udeří úplně tvořil rostlinu. Na spodní straně listů na semenných lusků a sepals objeví zaprášené hnědé puchýřky. Na horní straně listů skvrny objeví, a oni chřadne.

  Když příznaky onemocnění, a patní kružnice keře zpracuje s roztokem kapalného Bordeaux, oxychlorid mědi roztoku a zineb. Zpracování je opakován o týden později.

  Pro prevenci onemocnění může být použit zirkon (5 kapek přípravku na litr vody). V rámci boje proti tyto nemoci jsou použity fungicidy.

  Boll obsahuje asi 8000 semen. Zralých semen lesklé černé, jako máku. Seed vybral nejkrásnější rostlinu s velkými květy. Jedna třetina je třeba zkrátit květenství.

  Za to, že velké semeno lusky jsou tvořeny na místě květů. Počkat na žloutnutí spodních tobolek nepotřebují dozrát, je třeba poupata řezané a suché interiéru.

  Semena otevřených krabic nutné vytřepat v papírovém sáčku. Potom se suší na talířek a dát ji do plastového sáčku až do jara.

  Shromážděné semena zůstávají životaschopné po dobu 4-6 let.

  Hledík - vytrvalá rostlina, a, v případě potřeby, a to i ve středních pásmech barvy lze uložit a nechat na zimu v otevřeném poli. Na podzim, všechny výhony jsou řezány a kořeny se schovávají rašelina, tráva, suché listí.

  Pružina rostlina roste a může sedět výhonky nebo ponechána na místě jako bujné křoví. Bloom příští rok je více svěží.

  Snapdragons. Jak nejlépe zasít, jak správně pečovat: Video

  Snapdragon mnozí zahrádkáři se bojí poroste v důsledku mnoha faktorů, jako je špatná klíčení, potřeba preventivních a ochranných děl proti chorobám, škůdcům a dalších problémů. Ale se správným přístupem všechny tyto problémy mohou být vyřešeny rychle a květy jsou spokojeni s jeho krásu a jedinečnost.

  12.03.2017 | 16:47

  Velmi krásné květiny, které mi připomínají svěží, slavnostní svíčky! Tyto květiny jsou velmi dobře zdobit vaši zahradu!

  12.03.2017 | 22:35

  Snapdragon je krásná květina. Tolik druhů a barev. Proč tedy Zapomněl jsem o tom a není sadila ve své zahradě. Děkuji za připomenutí.

  14.března 2017 | 23:19

  Velmi krásné květiny, dobře zařízené s květinovými záhony. A musím dát nich doma.

  Sophia, děkuji za dobrý článek.

  Dnes jsem si koupil semena máku a stračka. Také zasít.

  16.března 2017 | 18:24

  Vždy jsem byl potěšen s rostlinami, které způsobují-nebo jakékoliv sdružení. Snapdragon známe z dětství. A jsem opravdu rád jméno. Květin a najednou lev))). Opravdu jsem si myslel, že byla sranda). Krásný závod a je jasné, prostě pastva pro oči)))).

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  + 50 = 56