Květiny z listů stromů s vlastníma rukama

Květiny z listů stromů s vlastníma rukama

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Květy podzimní listí s rukama nad hlavou. Master class s krok za krokem fotografiích

Jméno hlavního třídy: „Květy podzimní listí.“

Autor práce: Natalia Nikolaeva A., učitel doškolování MBOU DOD "Dětské Art House" g.Osinniki, Kemerovo regionu.

Master class je navržen tak, pro děti a učitele dalšího vzdělávání.

Určení hlavní třídy: s nástupem podzimu by se chtěl ukázat a říct, jak ze světlé podzimní listí můžete vytvořit kytici růží. Jsem připraven vám říct, jak si můžete vychutnat nejen na procházku do parku, když jde na mimořádnou krásu podzimní listí, ale i estetické potěšení odvozena od kytice stejného listu. Tento mimořádný dekor zdobit váš domov, a co je nejdůležitější - se postarat o příjemnou dovolenou v přírodě.

cíl: dekorace proutěné košíky růže podzimní listí lísky.

- zavést možnost použití spadané listí vytvořit růže s rukama;

- pěstovat lásku k tvořivosti, tvůrčí práci.

- přírodní materiál (hnědé listy),

Jednostupňové výrobní proces:

1. Vezměte si žlutou či dokonce zelenou list lísky a přehněte jej v polovině (přes spíše než spolu!)

2. Otočíme jej do zkumavky (role)

3. Vezměte druhý list lískových a položil ji na první - despread

4. Wrap druhé vrstvy ke třetí list

5. Vezměte čtvrtou list a v odstavcích 3.4

6. pruhy base výsledné rozety nit nebo jutových lano napjaté a pevně ji

7. A tak naše první růže! Tak, uděláme požadované kontaktní číslo

8. Stejným způsobem my několik růže (s výhodou lichý počet)

9. Chcete-li koš vybrat a umístit javorový list základnu

10. Klade květinové cihlu, a vložte jej z listů růže

11. Když jsou všechny pupeny jsou připraveni, jsme je spojit dohromady, a pak vše závisí na vaší fantazii. Můžete „zabalit“ téhož javorového listu, můžete si vzít listy kaštanů, líska.

Zde je zapnutý eko-složení.

Květy podzimní listí obstojí a příjemné na pohled, ale pár dní listy začnou schnout. Budou mít jiný vzhled, ne méně krásné, ale jinak. Proto je pro ty, kteří chtějí, aby květiny v téměř původní podobě - ​​má radu: Poté, co jste udělal z listů svých růží - zakrýt lakem (není nutné v každém případě použít lak na nehty nebo vlasy). Dobře hodí parkety lak nebo lak na plasty. Můžete také malovat růží akrylovým lakem a pak se bude vždy takový, jaký chcete.

Veškerá autorská práva k materiálům patří jejich právoplatným vlastníkům.

Použití materiálu je povolena pouze s písemným souhlasem z webu

Květiny z listů stromů s vlastníma rukama: master class s krok za krokem fotografiích

To je dlouho očekávaný čas na podzim. Čas snů a nových úspěchů. Právě teď, příroda nikdy nás potěšil svou krásou, nepokojů barev, osvěžující, ale i teplý vánek, šustění listí pod nohama. I tak chci mít rád pocit harmonie a tepla, lze udržet déle, a to nejen ve vzpomínkách, ale i doma! Přesně to, co jsme potřebovali muset podzimního listí a květiny vyrobené z listů stromů s jeho vlastních rukou bude nádherné dekorace interiéru nebo neobvyklým dárkem někoho blízkého.

Tato práce nevyžaduje, aby vysoké náklady na obou materiálů a čas, ale nepřináší ve své originalitě a kráse dalších výrobků z vyřazených materiálů.

Květiny z listů stromů: Master Class

Nejúčinnější a přirozený vzhled v prostředcích a jednoduché kytice z růže listy. Tento proces je poměrně fascinující a poměrně jednoduché, takže celá rodina, včetně dětí, může se ho zúčastní.

Začal vyrábět takové řemesla, budete si uvědomit, že ve fázi shromažďování listy jsou mnohem delší a únavné než tvůrčího procesu. tyto stromy, listy, které se s výhodou používají se nejlépe hodí pro výrobu podzimních růží: javor, jasan a divoké hrozny. Zkuste si vybrat Bright listí barevné odstíny (žlutá, červená, kaštanové, zelená). Pokud je to možné, použijte listí ze stromů, a ne zvednout ze země. Budou nejen čistší a méně zkorumpované, ale také, což je důležitější, stále poměrně pružný v důsledku udržet vlhkost, pracovat s nimi bude mnohem jednodušší a složení jejich využití bude realističtější. Sbírat listy různých velikostí. Loft růže bude záviset na počtu listů, okvětních lístků.

Takže je základním materiálem je již ve svých rukou, ty jsou plné touhy a nadšení? Pak se pojďme rychle podívat na to, jak udělat květiny z listů stromů ručně.

budete potřebovat k výrobě řemesel:

 • opustí;
 • nůžky;
 • nit nebo tenký kabel;
 • slunečnicový olej nebo lak na vlasy;
 • železo.

Používat barvy listů stromů v různých barvách nebo pruhované barevné listí v růžové - to vše závisí na vaší chuti.

Pro vytvoření nejen kytice a samostatné kompozice může být použita, a jiných přírodních materiálů (jeřáb, kužele, větve smrku, kaštany, žaludy a m. S.).

První vzít na rubu listu k sobě tak, aby jeho přední část byla zaměřena na dlaních a přeložte napůl.

Začněme. Dělá barvy listů stromů krok za krokem:

1. Roll tvořil polovinu listu v těsném trubice - to je jádro našeho budoucího květu.

2. Vezměte druhý list. Musí být umístěn naruby.

3. Fold listu směrem ven tak, aby jeho špička vyčnívá 1-2 mm od předchozí. Získat půl zábal základnu.

4. Opakujte Tato manipulace několikrát. V závislosti na tom, kolik listy uděláte, bude záviset na velikosti růže.

5. Každá další řada listů je nutné posunout mírně nižší. Takže připraven růže bude více načechraný, tělo a krásná.

6. Základna výsledného květu pevně zapošijeme.

7. Na horní straně listů trochu namočit květiny slunečnicový olej stromy. To umožní hotovému výrobku lesk a pomáhá ji udržet po dlouhou dobu.

8. Místo oleje, můžete použít lak na vlasy. Lehce posypeme květiny, také zradit lesk, a tato manipulace se jim brání rozbití.

9. Je-li to žádoucí, mohou být vyrobeny samostatnou vrchol na zlatou barvou nátěrů nebo třpytem.

10. Na závěr nechal záležitost končit kytici podzimních květin a ozdobte je s nejpestřejších a svěžím listy. Pre nutně proutyuzhte tyto listy přes hadříkem nebo dvojitou list papíru.

Květiny z listů stromů, s rukama připraven. Oni vás a vaše blízké bude milovat. Kromě toho tato kytice může být skvělý dárek, udržet lásku a teplo vašich rukou.

Květiny z listů stromů: foto

Dokončeno složení by mohla vypadat.

Zatímco jako v přírodě existuje stejné barvy, takže vaše značka bude unikátní a jedinečný.

Kromě růží, stále můžete udělat, například na květ chryzantémy. To bude vyžadovat, samozřejmě, více času a listí běžet, ale přesto stojí za to vyzkoušet.

Je třeba navinout dostatečně velký počet trubek (asi 50 jednotek na kvetoucí květ). Máte-li zkombinovat do jednoho svazku, dostanete chryzantéma.

Pro vytvoření trubice může být navíjena na dlouhých špejle, tyčinek, jehly nebo jiného podlouhlého zařízení. Průměr tyče se použije, bude záviset na velikosti a hustotě hotových plátků. Dát jim potřebné formuláře na vůli a uměleckého vkusu.

Vyplývající z listů květy stromů musí být zajištěno lepidlem a nití. Můžete nejprve promazyvat každý list lepidlo a složit jej do zkumavky, nebo naopak, ready-made prázdné lepidlo a stanoví dobu sušení nit, nezapomeňte vzít ho na konci procesu vaření.

Po všech sklizeň bude připraven a zkumavka se navíjí v dostatečném množství, přejít přímo k tvorbě květu.

Porazit výsledný polotovar a dát mu vzhled rostlin je nejlepší upevnění květ na jehle dlouhé nebo tlustého drátu. Základem (pro sepals) je doporučeno používat malé zelené listy, aby jim sami nebo vlnité nebo barevný papír. Sam nutně kmenové zábal všechny stejné gofrobumagoy zelená nebo speciální teip páskou.

Jak můžete vidět, jen málo úsilí, a hotový květ chryzantémy z neobvyklého charakteru materiálu je připraven. nyní mohou přidat libovolnou podzimní kompozice nebo tím, že některé z těchto květin, vytvořit samostatný svěží kytici chryzantém. Umístěte kytici do vázy, zadekoriruyte ji a vychutnat si krásu této nádherné podzimní květinou na dlouhou dobu.

Pro jakékoliv tvůrčího procesu, z nichž nejdůležitější je touha a inspirace. Dokonce i na první pohled, bude jednoduchý proces vytváření barev být váš objev a jistě potěší jeho výsledek. Buďte kreativní, raduyte sebe i ostatní, a představila mistrovskou třídu o tom, jak barvy listů stromů, doufám, že to vám pomohla.

Jakýkoli tvůrčí proces přináší jen pozitivní emoce. Tím, že vytvoří takovou krásu na vlastní pěst, ale přesto z přírodních materiálů, zažijete nárůst kreativity a nových nápadů. Navíc, tento druh činnosti mohou být prováděny s celou rodinou, ze sbírky listů při procházce v parku a na tvorbu barvy a designu. Zkuste to!

Řemesla listů nové foto nápady, tipy, návody

Děti jsou snadno strhnout něco nového a zajímavého. Při sestavování nebo vyřezávání dítě už nudit, můžete ho pozvat, aby se zapojily do výroby řemesel z jasných podzimní listí. Tento proces je naprosto fascinující - od jednoduchých sušených listů se lepidla, nitě a další improvizované přístroje se vyrábějí úžasné věci. Vezmeme-up aplikace nebo výrobní vázy a kytice, že dítě není jen proto, aby mohli rozvíjet své tvůrčí schopnosti a představivost, ale také se seznámit s prostředím. Společné kolekce herbář pro řemeslné vynikající příležitost naučit dítě rozlišovat mezi různými druhy stromů. Takže, co může být vyrobena z listů?

Připravit listy pro ruční práce

Pro výrobu jakýchkoli výrobků z listů potřeba pouze dobře vysušeného materiálu, čerstvé listy nejsou vhodné. Připravte listy trvat dlouhou dobu, takže budete muset být trpěliví. Navíc, tento materiál musí být náležitě vysušeny, zde jsou základní pravidla:

 1. V případě, že plochost listů není důležité pro řemesla, které lze umístit do velké nádoby (např velký proutěný koš), a nechat na čerstvém vzduchu. Takže listy rychle schnou a proudění vzduchu nebude vyvíjet plísní.
 2. Chcete-li získat dokonale hladký listy, je třeba položit je mezi stránkami knihy a stránek alb pod tlakem. Opatrně otočte tkaninu mezi listy knih nebo alb. Že materiál je zcela suchý a připravený k použití, to trvá minimálně 14 dní.
 3. Pokud si nepřejete, aby dlouho čekat, můžete použít speciální herbář stiskněte. Pro sklopení stoh listů, přičemž každá vrstva střídavě s novinový papír nebo zbytečných listů. O několik dní později se materiál pro řemeslné budou připraveny.

Jak skeletization listy

Kostry listů díky své lehkosti a transparentnosti vypadají velmi působivý jako dekor. K dosažení tohoto efektu, je nutné uchýlit se speciální technikou - skeleting.

Co budete potřebovat:

 • nějaké čerstvé listy;
 • soda;
 • barviva pro vejce;
 • malý kontejner - kbelík nebo pánev;
 • kartáček na zuby;
 • papírové ubrousky.

Jak vyrobit skeletonized listy:

 1. Smíchejte sodové vody v poměru 1 až 4, a do připraveného roztoku listy tak, aby byly zcela pokryty vodou.
 2. Směs se přivede do varu pod zpětným chladičem a nechá se trápení po dobu 30 minut.
 3. Vyjměte pánev z ohně a odstraňte listy, lehce umístit na stůl s lesklou stranou nahoru.
 4. Odstraňte pomocí WIPES přebytečnou vlhkost.
 5. Očistit tělo kartáčem listu (by mělo být provedeno velmi pečlivě, křehké listy dost).
 6. Opláchněte kostru pod vodou, a potom jej barvivo v požadované barvě.
 7. Malované skeletonized listy, nechte zaschnout.

Výsledný materiál byl připraven k použití.

Kytice - nejjednodušší, co můžete udělat z listů s ním a nespustí v případě, že dítě nebylo dříve zapojených do podobných řemesel. Pro výrobu řemesel v podobě domácího kytice nemusí nutně používat skutečné květiny, zasushivat nimi a tak. D. lze Pupeny z multi-barevné listy shromážděných na procházce. Připojte své děti, aby každé fázi procesu, vytvořit skutečnou tvůrčí dílnu.

Co je potřeba pro výrobu řemesel:

 • javorové listy (čerstvá) se stonky;
 • pevná nit naviják.

Aby byl bud javorových listů, je třeba provést několik akcí:

 1. Vezměte první jeden list a složit ji lesklou stranu ven.
 2. Twist fólie do zkumavky.
 3. Přeložte napůl další list papíru a obalit to kolem trubky.
 4. Pokračovat balení Listy pupen, dokud květ nebude fungovat docela svěží.
 5. Zabalit závit základny zárodku do květu nerozpadla.

Tuto metodu lze provádět libovolné množství barev, které jsou poté shromažďovány v kytici.

Keřů mohou být vyrobeny z různých materiálů. Často můžete najít řemesla od kávy, bankovky, bonbóny, srdce, a tak dále. Tato volba Topiary zahrnuje použití javorových listů.

Takže to bude trvat do keřů:

 • pot;
 • dřevěný sud pro hůlky;
 • koule pěny nebo pěny jako báze;
 • sádra;
 • malovat;
 • horké lepidlo;
 • prvky pro výzdobu.

Postup vytvoření podzimní topiary vypadá takto:

 1. Hokejka musí být vložena do hrnce a zajistit pevně s omítkou řešení. Výsledná konstrukce bude robustní a stabilní.
 2. Malovat hrnce a držet v požadované barvě, jako je zlato list v tónu.
 3. Na vrcholu hole kotevních míč pěny - budoucí korunovační stromů.
 4. Zapojte jej do klubíčka správné množství listů. Může být použit pro dekorace bobule klastrů, stuhy, korálky, stejně jako umělé tsvety.Chtoby větve a listy byly silnější stonky, musí se nejprve máčet v roztoku horké glycerolu (1 až 2), a nechat jako takové po dobu 10 dnů v temném chladném místě ,
 5. Pak zdobí kmen stromů a půda se suchým mech, kůra, korálky.

Jak vyrobit dekorativní věnec na podzim

Ze světlé podzimní listí může být tkané krásný věnec k obložení okna, dveře, stěny, a tak dále. Věnec připevněný ke dveřím, potěší nejen vás, ale vaše hosty.

Co je potřeba k řemesel:

 • pružné větve všech stromů;
 • Sušené listy různých barev (vypadají nejlépe kontrastní kombinace, například žluté a červené);
 • shluky červeného ovoce (popel, kalina, atd.);
 • mys angrešt;
 • lepidlo;
 • cívka pevných vláken;
 • Dekorační kovový závit;
 • Sošky z ptáků na kytice.

Jak plést věnec:

 1. Větve budou sloužit jako rámec - vytvořit věnec nimi kulatý nebo oválný tvar.
 2. Zabezpečit pevnostní návrh a závit na několika místech.
 3. Pevně ​​zabalte rám s zlatou nití, opouštět malé větvičky zdarma.
 4. Lepit listy na větvích.
 5. Přiložit berry klastry pomocí závitů.
 6. Lepidlo nebo nit primotat physalis.
 7. Nakonec připevněte ptáky věnec.

Hotové výrobky z listů v věnec lze zavěsit kdekoli v domě, to je dlouhá doba potěší vás svou krásou a být upozorněn na barevné roční době.

Krásné podzimní listí může být použita nejen pro nenáročné dětských řemeslných projektů, ale i pro vysoce kvalitní vnitřní výzdobu. Jeden takový výrobek - mísa s ovocem.

K výrobě takových mís budete potřebovat:

 1. Nafouknout bublinu na požadovanou velikost.
 2. Potřete povrch koule s vazelínou, je nutné, aby listy nemají držet se ho v tomto procesu a je snadno oddělit od ní.
 3. Zabezpečit míč stacionární, takže budete mít větší pohodlí vrtat svoji vázu.
 4. Řiďte se javorových listů míče, předběžný co namazat jejich lepidlem liberálně.
 5. Do vázy byl dost silný, budete potřebovat několik vrstev javorových listů.
 6. Jakmile je poslední vrstva je kompletní, znovu pečlivě promazhte lepicí výrobek a nechte jej po dobu 3 dnů.
 7. Prasknutí nebo vyhodit míč odstranit zbytky výrobku.

Originální výzdoba interiéru je připraven.

Foto rámeček v podzimním stylu

Děti se rády zdobí stěny svého pokoje s čerpáním a jejich oblíbené fotografie. Řemesla z listů jako rám, dokonale hodí k doplnění design místnosti. Pomozte dítěti zdobí rám podzimní listí, kterou pak dal svou oblíbenou fotografii.

Pro řemesla, musíte:

Jak vyrobit rám:

 1. Z lepenky vystřihnout čtvercový nebo obdélníkový velikost snímku. Centrum hranici, kde to bude posílat obrázky, je třeba snížit o něco menší, než je velikost fotografie.
 2. Zabalit opouští rám, pre-namočte do horké vody, takže se stane měkčí a nebude trhat a přerušení procesu.
 3. Lepit lístky na rám.
 4. Počkat, dokud se produkt vysuší.

Když je rám připraven, vložit ji na obrázku, zabezpečujícími s lepidlem nebo lepicí páskou.

Aplikace Jeden z nejjednodušších typů řemesel ze sušených listů. Používání listy různých tvarů a velikostí, můžete vytvořit tyto obrazy, které se později bude vyzdobit váš domov. Můžete to udělat sérii panelů, spojených společným tématem. Může to být zvířata, krajiny a tak dále. To bude zastoupena celá řada malých dílnách pro výrobní aplikace v podobě sovy, Firebird, ryby a lva.

Aby byla nášivka s obrázkem sovy, budete potřebovat:

 • Malé listy hnědé tóny (můžete použít dub, vrba, bříza);
 • barevný papír;
 • malá snítka arborvitae;
 • lepenkové desky;
 • banda jeřáb plodů;
 • Jakékoli větev stromu;
 • lepidlo.

Před zahájením prací listy a plody je třeba vysušit. Jakmile jsou všechny použité materiály jsou připraveny, je čas začít to nejdůležitější:

 1. Řez podél obrysu sovy z kartonu.
 2. Březové nebo dubové listy budou reprezentovat uši a tlapky sovu, přilepit na správných místech.
 3. Pero, používat dlouhé, úzké vrbové listy.
 4. Vystřihnout čtvrtky oči a zobák a přilepit.
 5. Přilepit sova na větvi stromu, který bude stát za řemesla.

Pro větší dekoraci, můžete použít mech nebo větvičky arborvitae. Můžete také použít jeřáb jako spojek sov. Výrobek je připraven.

Pro aplikace s Firebird potřebě:

A zde je postup:

 1. Lipový list přilepen na místo, kde se bude jednat o ptačí tělo.
 2. List břízy - hlava.
 3. šípkovou listy jsou nalepeny na ocasu kus.
 4. Dodatečné dekorace tail sloužit celé větvičky divoká růže.
 5. Lepidlo bříza opustí tělo, bude to křídla.
 6. Dýňových semen vyrobený oči, stejně jako dekorace pro tělo a ocas Firebird.
 7. Závěrečná fáze - chomáč větví zerav, nebo jakékoliv jiné vhodné zařízení.

Děti jako různých zvířat, takže bude zajímavé zejména, aby někdo ze známých zvířat.

Co je potřeba pro lvíče:

 • kolo vápno žluté listy;
 • black pen;
 • popel semena;
 • jírovce (ořechy);
 • lepidlo;
 • malá borovice větev;
 • nůžky;
 • žlutý papír;
 • oranžový lepenky list.

Po shromáždění všech potřebných materiálů, je na čase začít dělat řemesla:

 1. Čerpat na žlutém papíře lví hlavou nebo obraz vytisknout na tiskárně, rozseká ji podél obrysu.
 2. Chcete-li používat hřívu lipových listů, přilepit kolem hlavy.
 3. Kreslit lvonku nos a držet na svém místě kaštanu.
 4. Jehličí půjde do kníru.
 5. Ash osivo bude vykreslit jazyk.

Jakmile je hack je suchá, bude to zcela připraven.

Co dítě neví o zlaté ryby, přání naplňuje? Tvorba řemesla s rukama bude velmi zábavné pro dítě.

Pro výrobu řemesel ryby, které budete potřebovat:

 • suchého listí kdoule a lípa hnědá a žlutá, v uvedeném pořadí;
 • lepidlo;
 • markeru;
 • popel semena;
 • žaludy;
 • Nůžky na papír;
 • list modrý papír.
 1. Nakreslit obrys ryby na modrý papír a vystřihněte ji.
 2. Z lipových listů dělat vločky a nalepte je na těle ryb.
 3. Vyzdobit, použijte hnědý ocas kdoule listy.
 4. Čepice na žaludy nakreslit obrys hlavy ryb.

Vše v reálném stříbřitý připraven.

Barevné listí Každý podzim pastvou pro oči, nosítka na zem. Krása to rychle mizí v dešti, otáčet listy do pevné hnědé hmoty. Nicméně, existuje způsob, jak zachovat krásu a lesk podzimní listí - vysušit nebo skeletonized a používá pro výrobu různých věcičky z dětských řemesel do interiéru. Toto zasedání bude apelovat na děti i dospělé.

75 foto nápady řemesla z listů

Zpětnou vazbu, prosím, vyplňte formulář na stránce Kontakt

Všechny materiály na tomto webu - autorská práva. Kopírování bez aktivního odkazu je přísně zakázáno!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

62 + = 66