Květy Monstera foto

Květy Monstera foto

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Vnitřní květina Monstera

Název: Monstera (Monstera deliciosa)

Rodina: Araceae (Araceae Fam.)

Je to tropická rostlina pocházející z džungle jihozápadě Mexika a Guatemaly. Neobvyklý vzhled z dospělých listů, okraj, který je rozdělen na jednotlivé segmenty. To pomáhá monstrum vydržet silný vítr, vládnoucí v jeho přirozeném prostředí. Mladé rostliny jsou pevné ve tvaru srdce listy.

Monstera - silný horolezec s tlustý stonek vedlejší kořeny (vzdušné kořeny) lpí na stěně. Skupina tropické liány volal kvůli impozantní velikostí a latinské monstrum znamená „monstrum“.

Pokud je umístěn centrálně, a to dostatek prostoru může dosáhnout výšky 2 m, 60 cm průměr listu.

Spodní vzduchové kořeny ponoří do půdy, a poskytují rostlinu s vlhkostí a živin, a horní může obkrutit kolem jakékoliv podpory, například obkruchennoy mechem nebo palmového vláken trubice, mohou být vyplněny zeminou a aby otvory pro vzduch kořeny.

Monstera nejen zdobí interiér, ale také bude podporovat ionizaci vzduchu v místnosti.

Uvědomte si, že šťáva z této rostliny jsou toxické a dráždivé účinky na sliznice úst a očí. Po odchodu rostliny důkladně umyjte ruce.

Vybrat rostlina s tmavě zelenými listy neporušený. Poškozené listy vadnou a hnědý na okrajích vytvořených. Mladé listy jsou světle zelené.

Tolerance na stinné místo z něj činí ideální zařízení pro kultivaci v podmínkách místnosti. Na rozdíl od přímé sluneční paprsky mít vliv na jeho tkaniny. Nedoporučuje obsahovat zařízení při teplotě nižší než 13 C. V některých případech může mírně snížit, a proto je nutné snížit zálivku. To je nejlepší dát Monstera prostorných kanceláří, hal a lobby.

pokojové rostliny Monstera Care

Rostlina netěží podmáčené půdě, ale jeho horní vrstva musí být vždy mokrý. Denní zavlažované listy. V nejteplejším období, dát do hrnce s rostlinou na podnos mokré štěrku nebo mechu.

S přidáním malého množství rašeliny.

Letní sídlo zde sněhově bílé květy, vzácné. Květenství - klas s krémově zbarvené přehoz. O rok později, zralý fialový ovoce s vůní tropického ovoce, ovoce jedlý a chutná jako ananas, nezralé ovoce způsobit zánět sliznice v ústech. Deliciosa atraktivní znamená, že se odkazuje na bílé klas.

Šíření se provádí na začátku léta nebo na jaře při teplotě 25 ° C prostě přenášené vrcholovými řízky, řezané stonek vrchol s nožem 1 - 2 internodes nebo rozdělit dlouhé výhonky na straně tak, aby každý z nich bude mít jeden list nebo ledviny. Dát do vody a přidejte malé množství rašeliny. Po vytvoření kořenů rostlin střílí v hrnci. Nebo posypeme plátky s uhlím, nechte uschnout a přistál v květináčích. Seed šířeny s obtížemi, aniž by určité dovednosti by neměly být použity tímto způsobem.

Hrnec by měl odpovídat velikosti rostliny. Změňte ji každý rok až do Monstera dosáhne dospělosti. Potom se omezit na změnu ornice, periodicky zavádí kapalné nebo pevné hnojivo. Zavřít ornice mech kousky, které se hromadí dostatečné množství vlhkosti. Půda by měla obsahovat mnoho organických materiálů být porézní a mají dobré odvodnění. Máchání listy podpory mohou být použity jednotlivé leštidla, i když to není nutné. To stačí pro odstranění tvorby prachu vlhkou houbou.

Mini trpasličí druh s relativně malými listy a stonky.

Karviná (Monstera karwinskii) - podlouhle vejčité ponechává velkou délku 1 m, perforovaná.

Monstera šikmé - na list desek otvory jsou ve tvaru elipsy.

Monstera adansonii - listy jsou pokryty s mnoha malými otvory.

Škůdců a chorob, léčba monstru

Hnědé barvy a tmavé skvrny na listech vadnou: úžeh nebo nedostatečné zavlažování, ochrana rostlin, měnící se podmínky pro růst.

Žloutnutí spodní listy: nadměrné vlhkosti v půdě. Snížit zálivku.

Tmavě hnědé skvrny na listech: vyšší teplota.

Světle zelená zbarvení: nedostatek živin a hnojiv. Možná, že je vyčerpávání půdy.

Hnědé tečky na spodním povrchu listů: porazit spider roztočů, je nutné léčit rostlinu roztokem akaricidy.

Malé, světle, a ne dost řezaného listu: Přebytek sluneční světlo, snížení osvětlení.

Monstera (Saturn, Merkur) -sposobno chrání tělo před otravou, léčí onemocnění střev.

Podobné rostliny:

  • peperomiya péče
  • Cycas - cycad
  • Flower Photo Caladium Care

Monstera: Péče doma (foto). Škůdci a hlavní problémy v péči o monstrum doma

Monstera z rodiny Araceae roste v deštných pralesech rovníkové Ameriky a dosahuje velké velikosti ve volné přírodě.

Doma, to víno, pokud si nejsou rozseká ji, roste až 6 metrů.

Milovníci květin vnitřní monstera stala populární díky své bizarní vzhled a neokázalost.

Péče o ní je velmi jednoduchá a moc i začátečníkům.

Kromě dekorativní funkce, ale také prospívá - ionizuje vzduch v místnosti.

Mezi široké škále druhů monstru pro pěstování v podmínkách místnosti jsou vhodné:

Monstera pochoutka nebo pokuta - pěstování révy s těmito kousky tmavě zelenými listy. Mladé listy jsou srdčité celek. Dospělý rostlin v obsahu příznivých podmínek může kvést. Jedlé ovoce, když jsou zralé ochutnat jako zralého ananasu. Odvozené také pestrý formy tohoto druhu.

Monstera Borsig - poddruh Monstera deliciosa. Plant elegantnější než jeho předchůdce, listy mají srdce tvar o průměru 30 cm.

Monstera šikmá - víno pocházející z Brazílie. Listy eliptického tvaru s podélnými otvory s krátkými řapíky. Kvetoucí spadix malé rozměry až do 4 cm.

Monstera nebo děrovaný plná děr - scansorial horolezec vejčité, světle zelené listy. Klas roste až 10 cm dlouhé.

Monstera: Péče doma - reprodukce, transplantace

Monstrum propagován semenem, bočními procesů kmenových řízků.

Způsob semeno To je zřídka použité vzhledem k tomu, že Monstera zřídka květy a získat semena je problematické ve vnitřním prostředí. Je-li však bylo štěstí, aby se semena, zasít je do mísy se směsí rašeliny a písku a klíčit na světlé místo při + 20-25 ° C Sazenice se objeví v 14-30 dnů. Po opětovný růst listu provádí vzájemné rostliny. S růstem mladého monstera transplantované každý rok.

Mnohem jednodušší a snadnější k šíření Monstera vegetativně.

Ve spodní části stonku monstera rostou postranní výhony. jejich pramen se oddělí, vysuší a popráší plátky skořice nebo uhlí. Po tomto ošetření se rostliny jsou zasazeny v připravené půdy. Na dně nádoby se nalije přistání nutně odvodnění, pak rašeliny nebo humusu země, a poslední vrstva - hrubý písek. Je nutné udržovat pokojovou teplotu + 20-25 ° C. Výsadba pokrytí průhledném sáčku nebo dát pod sklo. Pravidelně řízky manýry a hydratují. Vznik nových výhonků indikuje úspěšné proces povzbuzování.

může být rozšířena a Monstera kmenové řízky z vzdušné kořeny. Tato metoda pomůže oživit staré révy s holou sudu:

• Režijní vzdušné kořeny obalit vlhkým rašeliník, a na vrcholu tkaniny nebo porézního materiálu.

• Moss hydratují často a dívat se, že v místnosti nebyl návrh. Místo toho, aby mechu může být vynechán kořen vzduchu v nádobě s vodou.

• Ve vlhkém prostředí, vzduch radikálně „mochalku9raquo; malé kořeny.

• Po tom, špička stopky je řez a dát do hrnce, kořeny jsou potopeny zcela v půdě.

• Je-li rostlina kráčí ke starému závodu, mladé listy se bude vztahovat na holou trup.

Vzdušné kořeny ve sklenicích s vodou vytváření dodatečných kořeny

Zakořenění kmenové řízky mohou být také ve vodě, přidáním uhlí tablety. Voda jednou týdně by měla být změněna nejpozději. Po opětovný růst kořenů, stonky jsou vysázeny v hrnci s půdou a starat se o obou dospělých rostlin.

Důležité! Šťáva Monstera toxický a může způsobit podráždění kůže a dermatitidu. Proto, když řízky (pokud je přiděleno džus) použít rukavice.

Transplantace Monstera frekvence závisí na jeho věk: mladí jedinci (3-4 let) - každé jaro, vinné révy jsou starší (od 5 let), jednou za 3-4 let (v období mezi převody nalijte čerstvý substrát). Je zapotřebí hrnce s dobrým odvodněním.

Monstera péči doma - půda, světelné podmínky pro kvetení

Monstrum potřebuje jasný, ale rozptýlené světlo - stejně jako v tropických lesích. Nedostatek osvitu má silný vliv na vinné révy, nové listy rostou menší, oni nejsou škrty a díry, vzdušné kořeny stávají slabší a tenčí. Zvlášť se značně liší pestré druhy monstera - ztrácejí barvu a stávají se zcela zeleně.

Teplota a vlhkost

Optimální teplota pro Monstera + + 20-25 ° C v létě i v zimě 16-18ºS. Aktivní vegetace z vinic začíná při + 16ºS. Vlhkost je důležitá i pro normální vývoj monstera. To by neměl být umístěn v blízkosti topných těles. Často je nutné, aby sprej rostliny a listy jsou očištěny od prachu vlhkou houbou nebo hadrem.

Společnost Monster úrodné třeba volné půdy na neutrální nebo mírně kyselé reakce (pH 5,5-6,0). Substrát může být provedeno nezávisle: a turf směs (3 díly) a listnaté zemin (1 díl) byl přidán stejný objem rašeliny, humus a písek (1: 1: 1). Zahradní obchody si můžete koupit ready-made pochvosmesi pro Araceae, například ze série "Gardens Aurica", "Biomaster9raquo," Seliger-Agro9raquo;.

Všech typů monstrum, pěstované doma, může kvést jen Monstera pochoutka. Květina představuje klas s bílo-smetanová listeny pokrývkou. Když jsou zralé, plody jsou obarvené fialová, mají chuť zralého ananasu.

, Je třeba vytvářet podmínky pro Monstera květu, v blízkosti tropické klima:

• rozptýlené osvětlení intenzita;

• Zvýšená vlhkost: sprej rostliny často, a to zejména v létě, teplá voda bránil;

• Půda by měla být úrodná a křehká;

• Vhodná velikost kontejner přistání - dospělý závod v úzké hrnci zastaví růst a nebude kvést;

• Čím vyšší je teplota, tím rychleji roste monstera;

• vzdušné kořeny řez nemůže být - by měly být zaslány do hrnce: poskytují dodatečné elektráren.

Monstera péči doma - krmení, napájení, odpočívá

Winter Monstera 1 napojena každých 10-15 dní. Od března do srpna, zalévání nárůst. Je důležité, aby se zabránilo podmáčené půdě, zvláště je-li velký hrnec sedí malý závod: zeminu na zakisnet přepadem a případné kořenovou hnilobu.

Monstera přivádí od dubna do srpna, dvakrát za měsíc. Komplexní minerální hnojiva se používají ve univerzální i zelenolistnyh rostliny (Pokon, Uniflor, kompone, Greenworld, dobrá síla humátu a kol.). S nedostatkem živin v rostlině přestane růst. Organická hnojiva může být použita jako substrát humusu mulčovací plechu. krmení Root je dobré střídat s listové.

Monstera - vinné révy, které potřebují podporu. Povaha této úlohy se provádí kmeny stromů. Ve vnitřním prostředí jako podpora v květináči s rostlinou dal odolný tyč, pevná pletiva trubky, tažné šňůry. Generování kmenových Monstera s „mladenchestva9raquo špatného, ​​jinak, pak to bude těžší udělat: rostou starší kmenové révy tuhne, ztrácí svou pružnost.

Po postřiku se listy s vodou nebo roztoky insekticidů a hnojiv, které často mají matný vzhled. Chcete-li získat její bývalý lesk listy rostliny ošetřeny speciálními leštícími aerosolů (Perfect Plant, jaro). Pokud si nevěříte „himii9raquo, některé domácí opravné prostředky dobrý výsledek dává stírání listy se směsí vody a mléka v poměru 1: 1 (látkové nebo bavlněné podložky by měla být mokrá a pečlivě, aby se zabránilo skvrny zůstaly), vnitřní část banánové slupce.

Monstera doma: proč zemřel?

Při správné péči, Monstera zřídka trpí škůdci a chorobami.

Nejčastěji postihuje hmyzu sajícího Ivy Jose scale. Rostlina vypadá v depresi, listy žloutnou a odpadávat. Na lepkavé sekrety škůdců vyvíjet Sooty houba (vypadá jako černá pellicle). Jestliže bit červci, to bylo odstraněno mechanicky namočený v alkoholu nebo mýdlovou vodou s vatovým tamponem. S hmotnost napadených rostlin byly postříkány insekticidem (Admiral, Akhtar, Biotlin).

Je-li „Podíval jsem se na světlo“ spider mite, naléhavě nutné přijmout opatření, aby ho vypudit: ke zvýšení vlhkosti v místnosti, často stříká s teplou vodou Monstera. Žloutnutí listů a vzhled na své spodní straně pásů naznačuje, že roztoči začaly množit masivně. V tomto případě je akaricidy (Akarin, Fitoverm, Sanmayt, Apollo aktellik).

Další část „gostem9raquo; Monstera je mealybug. Je hrdá především na mladé listy a výhonky. Výsledkem je, že deformované listy, suché rostlinné kohoutek. Když malé množství rostlinných škůdců otřít mýdlovou vodou a potom uspořádat teplou sprchu. V závažných případech použít insekticidy: aktellik, Mosplan, Fitoverm.

V suchém a teplém vzduchu se rychle množí třásněnka. Postižené listy na vrcholu jsou šedohnědé. V rámci boje proti třásněnka zvyšují vlhkost vzduchu, tak často, jak je to možné tím, že postříká víno. Pokud toto nepomůže, to odůvodnit použití insekticidů (Biotlin, Inta-sup, Akhtar, Spark, konfidor).

Monstera nejčastěji doma die nesprávným zalévání, v důsledku jehož kořeny hnilobou. To je usnadněno tím, příliš mnoho potu: podmáčená půda se rychle změní kyselé, může slabý kořenový systém neumí poradit v nadměrné vlhkosti. To se stává často v zimě při nízkých teplotách. Rostlina vypadá, když ho utlačovaných, listy spadnou, žloutnou a pak vyschne. V tomto případě je nutné odstranit rostlinu z květináče, strávit prořezávání shnilé kořeny a transplantovaný k nižší kapacitě.

Hmotnostní bledost, žloutnutí a sušení listy monstera se středně vlhkosti půdy se pozoruje s nedostatkem energie.

Pokud Monstera začal „pláče Yaroslavna“ (s listy padající kapky vody), což naznačuje, že půda je příliš navlhčit. Zařízení je tedy zbaven přebytečné vlhkosti. Tento proces je společný pro mnoho tropických rostlin a je nazýván gutace. V takovém případě je nutné upravit ovládání zavlažování a teploty. Před dalším zalévání půda v hrnci by měla vyschnout na poloviční objem.

S nedostatkem vlhkosti pouze žluté spodní listy a rostou nové malé a tmavé.

S nedostatkem potravin a obsahu monstera ve stínu, že přestane růst, opustí ji nebyly zveřejněny ani růst pevné i malé. Objevovat členité listy, je třeba réva předělaný na světlé místo a krmiv. Kromě toho by měl dosáhnout Monstera 5 let - mladé rostliny listy nejsou vyřezávaných.

Se stárnutím listů na podzim révy. To je přirozený proces. Nicméně, pokud před listu pádu opečené a vysuší se, potom důvod pro suché a horkého vzduchu.

Vzdušné kořeny jsou měkké a tenké? V případě, že závod nebyl v nedávné době transplantována, důvodem nedostatku vlhkosti. Je třeba obnovit dostatečnou zálivku, zvyšuje vlhkost vzduchu. Můžete také zabalit vzdušné kořeny vlhkého mechu.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

BEBI.LV

Monstera (Monstera) sdružuje asi padesát druhů tropických stálezelených keřů s silné stonky scansorial a keře, které patří do čeledi Araceae. Některé druhy okrasných listnatých stromů mají velmi krásné vyřezávané listy. Široké listy monstera tmavozelené dosahují délky 50 cm a zdobené složitými sloty a otvory různých tvarů. Mnoho fanoušků pokojové rostliny jsou pěstovány Monstera šťastný doma, starat se, že nebude způsobovat obtíže i pro začátečníky. Fotografie domácích druhů těchto luxus pokojových rostlin lze nalézt níže. Užitečná rada na pěstování a šlechtění místnosti Monstera vám pomůže pečovat o rostliny, zachování dekorativní hodnotu luxusních listů.

Některé typy Monstera mohou dorůst až dvacet metrů ve velkém skleníku nebo zimní zahradě. Ale je tu typy pokojů nenáročný, dosahující domovem 1-2 metrů na výšku. Například populární Monstera atraktivní (pochoutka, Monstera deliciosa). Tento rychle rostoucí révy má velmi krásné tmavě zelené peřenosečné listy ve tvaru srdce se symetrickými sloty, které se v průběhu času může dorůst až půl metru na šířku.

- Foto: M. pochoutka

- foto: květiny a ovoce

Umístění a osvětlení.

♦ VIDEO. Jak pečovat o společnosti Monster Home:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

50 + = 58