lapače jisker

lapače jisker

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vyrobit lapač jisker na komíně - pracovní princip a způsoby instalace

V každém domě, kde je nainstalován systém vytápění, zpracování paliva a vypouštěných do spalovacích atmosféra produktů, existuje zvýšené nebezpečí požáru. To platí zejména v případě, že dům je vyrobena z hořlavých materiálů.

Jedním ze zdrojů nebezpečí je komín v provozu zahřívá na vysokou teplotu a jiskry rozmetadla. Neutralizovat druhý na komín lapačem jisker nainstalovaného - zařízení, které vám umožní zachytit jiskry létající ze systému a chránit dům před ohněm. Informace o tom, jak učinit lapač jisker z komína a bude projednán v tomto článku.

Účel a lapače jisker zařízení

Při stavbě nového domu, je vždy nutné vzít v úvahu požadavky na požární bezpečnost. Samozřejmě, že se vztahují na celou budovu, a je třeba zvážit všechny aspekty, ale vše, co se týká topného systému je předmětem zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. To je důležité zejména v případě, že v případě, že dům je nastavit kotel na tuhá paliva nebo pec - jiskry létající z komína může dobře zapálil střechu, takže budete mít jistotu instalovat lapač jisker.

Strukturálně, lapač jisker je velmi podobný svému „kolegovi“ - deflektorem namontována pro ochranu před větrem (více: „Jak se vám větrací trubky - možnosti pro instalaci“). To je funkční pouze v některých lapačem jisker, a to stojí mnohem méně - i kdyby jen proto, že se to dá udělat s rukama ze šrotu materiálů. Toto zařízení je instalováno přímo na horní hraně komínu.

lapače jisker konstrukce zahrnuje několik základních prvků:

 • Pouzdro musí spojit všechny části a připojení k trubce;
 • Mesh, provádí detekce a hašení jisker;
 • Bod, dochází plamen kalení;
 • Hledí.

Namontovaný na potrubí kotle lapačem jisker má řadu vlastností, spojených pouze datové úpravami:

 • Všechny zapalovací pojistky jsou určené pro montáž na komíny napojených na otopnou soustavu, na tuhá paliva;
 • Velikost jiskrové buňky mohou být větší než 5 mm;
 • Nainstalujte lapač jisker z komína je nutné, pokud je střecha vyrobena z hořlavých materiálů;
 • Montáž lapače jisker je nutné, a pokud návrh komín nemá žádné zvraty (tyto systémy jsou nalezené v sauny, koupele, atd.);
 • Kromě požární ochrany, zapalovací pojistka také chrání konstrukci před vnějšími faktory - například od ptáků, kteří se přes zdířky komína.
 • Lapaãe jisker se nejlépe provádí odnímatelné - je aktivně ucpaná, tak to musí být pravidelně čištěny, aby se odstranily nečistoty;
 • Lapač jisker (v případě potřeby) je vždy zapsán do projektu, na kterém vypořádání komín systému. Viz též: „Jaký by měl být trubka kotel kouře - typy, funkce, normy a přínosy možností.“

Zkompilovat a nainstalovat lapač jisker na potrubí s rukama je jednoduché - mnohem obtížnější zvolit správné materiály, které jsou optimálně vhodné pro toto zařízení a bude dosažení maximální efektivity. Špatným příkladem je feritická ocel nebo kov s zinkováním - tyto materiály se opotřebovávají velmi rychle, takže to bude muset brzy myslet na opravu konstrukce.

Nejlepší volbou materiálu pro vytvoření lapač jisker je z nerezové oceli o tloušťce 5 mm. Nerezová ocel má vysokou mechanickou pevnost a dobrou odolnost proti korozi. Významnou výhodou s ohledem na ochranu proti jiskrám, je, že tento materiál je dokonale odolává silnému kolísání teplot.

Klasifikace a Princip fungování lapače jisker

Existuje mnoho různých schémat lapače jisker, mezi nimiž existují významné strukturální rozdíly, ale hlavní typy jsou jen dvě:

 • Lapače jisker, vyrobený v podobě deflektorem (čti: „Proč musím ventilovat komín, jak nastavit vlastní“);
 • Lapač jisker s pouzdrem tvar vytvořený z kovového pletiva.

Hlavním požadavkem pro všechny typy datových zařízení - zachování normální tah potřebný pro provoz topného zařízení. Spaliny musí být volně pohybovat komín bez kolize s překážkami. A samozřejmě, nastavte na Kouřovod plamene by měl plnit svou hlavní funkci - uhasit jiskru, pohybující se prostřednictvím systému.

Rozměry lapače jisker se volí v závislosti na rozměrech trubky, na kterém jsou instalovány. Obvykle je průměr těchto zařízeních je v rozmezí od 80 do 550 mm. Velikost clona závisí na rozměrech potrubí, které nosí na komíně. Chcete-li zjistit přesné množství by mělo odkazovat na tabulku, která popisuje vztah mezi těmito parametry.

Princip provozu lapače jisker je jednoduchý a není závislá na velikosti a obvodu, ve kterém je konkrétní zařízení sestaveného:

 • Ohřívač paliva hoří, posílání spalin skrz trubici směrem ven;
 • Přiblížení se ke dveřím, prostředky spustit do lapače jisker, a změnit směr pohybu;
 • Přímo na výstupu z pádu trubice v zapalovací lapačem jisker a v ní rozloží.

Samozřejmě, pokud chcete, můžete vždy jít na trh a koupit hotové zařízení, pre-měření rozměrů komínu, a pak ji nainstalovat - ale jiskra jisker na vanou bude stát o něco dražší. Kromě toho konstrukce lapače jisker je poměrně jednoduché, takže vyzvednout doma je téměř jednodušší.

Jedním z nejjednodušších obvodů, které lze provést - zásuvný modul, ve kterém jsou vyvrtaných otvorů. Velmi důležitým aspektem v tomto případě je tou správnou volbou průměru zástrčky - jeho část by měla být o něco větší průměr komína, do kterého budou nainstalovány. Tento požadavek je v důsledku skutečnosti, že montážní zařízení je nosí na horní části potrubí. Viz také: „Jak si mřížku na potrubí pro kameny v lázni - teorie a praxe“.

Chcete-li tato struktura je velmi jednoduchá, ale ne bez problémů. Největší z nich je výpočet počtu a velikosti otvorů, které mají být vyvrtány v zástrčce. Je-li výpočet je špatně, tah komína snižuje. Navíc, tato vnější víčko nakonec pokryta sazemi a nepříjemnému zápachu do areálu.

Další provedení, která se také často používá pro svou jednoduchost - lapač jisker z kovové sítě namontován na trubku pomocí svorky. Tato konstrukce také není bez nevýhod: za prvé, na roštu velmi rychle odložil kritické množství sazí, a tah podstatně sníží, a za druhé, účinnost takového lapačem jisker sám není příliš vysoká.

V případě potřeby můžete použít jednoduchý lapače jisker třetí schéma - všechny stejné mřížky, ale shromážděné ve tvaru kopule. Takové zařízení poněkud obtížně proveditelné, ale účinnost je mnohem vyšší než u vysoce kvalitních domácích alternativy lapače jisker popsané výše.

Výroba lapače jisker s rukama

Pro self-montáž vysokého stupně lapačem jisker potřebovat následující sadu nástrojů:

 • Kladivo, kleště, kleště, šroubovák;
 • Měřicí přístroje;
 • Bulharština, Nůžky na plech a vrtačka s vrtáky;
 • Svářečka nebo sadu nýtů.

Volba materiálu je jiná, ale to je nejlepší vzít z nerezové oceli, která má všechny potřebné vlastnosti. Tloušťka mřížky tyčí se musí snažit, aby se minimalizovalo, ke konstrukci co nejpomaleji zanesená sazemi. Je důležité, aby to přehánět - příliš tenké tyče mohou vyhořet po chvíli.

Lapač jisker na trubku děje takovým algoritmu:

 1. Před provedením lapač jisker z komína, je nutné měřit rozměry komínu podle nákresů, které líčí budoucnost zařízení. Je pro to, aby z lepenky maketu, který je možné použít jako šablonu pro řezání ocelových dílů.
 2. Mřížka pro design si můžete koupit nebo postavit vlastníma rukama. Od prvního případu jasné, av druhých tyčí je třeba správně zvolit - jejich tloušťka by měla být v rozmezí od 1 do 6 mm.
 3. Složené jednotlivé prvky se provádí svařováním. Vzniklé spáry se pečlivě vyčistit. Konečné montážní všechny detaily konstrukce se provádí pomocí nýtů.
 4. Hotový zařízení se montuje na kouř výstupním potrubí.

můžete sbírat deflektor, který bude vyžadovat následující kroky v případě potřeby:

 1. Z plechu je řez clona vhodné rozměry.
 2. Výsledný Předlisek je ohnuta v požadovaném úhlu. Bod ohýbání jsou stanoveny s kovovými nýty.
 3. Montované clony je připevněn k základně lapačem jisker použitím stejných nýty.

Rysy instalaci a provoz lapače jisker

Správná montáž zařízení závisí na volbě použitých dílů - sebemenší neshoda v průměru povede k tomu, že množina lapače jisker na komíně prostě nebude fungovat. Pokud je to nezbytně nutné, můžete nastavit přístroj tak, aby byly zachyceny jiskry bez upevňovacích prostředků - ale tato metoda je velmi nespolehlivá.

Provoz lapaãem jisker se sníží na pravidelném čištění usazených sazí. To ukládá určitá omezení týkající se instalace - návrh musí být umístěna tak, aby mohl být odstraněn v případě potřeby. Svařit zařízení pevně ke kouření kouřovodu - musí být odstranitelné.

Nainstalujte lapač jisker z komína stačí - to bude chránit střechu domu před požárem. I když je střecha vyrobena z nehořlavých materiálů, postarat se o instalaci lapač jisker bude i nadále - jiskry rozsah expanze může být dostatečně široká, aby se nebezpečí do okolních hospodářských budov nebo jiných objektů, které jsou náchylné ke vzniku požáru.

Lapače jisker na komíně vlastníma rukama, fotky

Je-li osoba v domě má Zařizovací předměty nebo mají vlastní pokoj, měli byste přemýšlet o tom, lapače jisker na komín. Toto zařízení je poměrně jednoduchý ve své konstrukci a velmi efektivní při použití. Význam má tento přístroj je obtížné přeceňovat, protože i přes svou jednoduchost, bude pečlivě chráněny pokoj od jiskry, což výrazně snižuje riziko vzniku požáru.

Nejvýznamnější je zařízení, bude v domě, který je vytvořen z hořlavých materiálů (dřevo). Komín je nedílnou součástí domu, kde je sporák, ale to je také zdrojem nebezpečí, protože během provozu teplota stoupne na vyšší hodnoty a začnou létat jiskry. Je za účelem neutralizace jiskru, a byl navržen. Zabývá se „loví“ jiskry létají z trouby, co podstatně zvyšuje bezpečnost.

Lapače jisker na komíně by měl být instalován i při stavbě samotné budovy. Tento požadavek je jedním z hlavních, za předpokladu, že dům byl kotel na tuhá paliva, nebo bude nainstalován pece. Svým provedení tento prvek je docela připomínající deflektorem. Nicméně, tento přístroj je určen k ochraně proti větru, nikoli před jiskry. Je také nutno dodat, že jiskra jisker na komíně se také stát méně než deflektor. Šetří velké množství materiálních zdrojů je dosaženo tím, že si můžete vytvořit s rukama improvizovaných bez nákupu drahé materiály. Montáž tohoto zařízení se provádí na horní hraně komínu.

Konstrukce jakéhokoli lapačem jisker se skládá z několika klíčových komponent:

 • Prvním důležitým bodem - plášť, který je určen pro spojení s jinými částmi, jakož i s pomocí zařízení připojené k potrubí;
 • Net - tato část lapače jisker, a budou realizovány v chytání a hašení jisker;
 • Budete potřebovat malý předmět, který bude uhasit plamen nastane;
 • hledí.

Namontovaný na komín lapačem jisker má množství některé vlastnosti, které jsou charakteristické pouze pro tato zařízení:

 • Instalace zařízení je možné pouze na komíně pracující na tuhá paliva;
 • detail velikost pórů, která je lapače jisker by neměl být větší než 5 mm;
 • instalaci lapač jisker na komín je nutné v případě, je-li stejný střecha z hořlavých látek;
 • instalací lapač jisker je nutná i v případě, že komín sám nemá žádné zvraty nebo oblouky, které často mohou být nalezeny při stavbě komínových lázní, sauny;
 • Toto zařízení nejen chrání proti jiskrám uvnitř budovy, ale také na dalších problémů, jako jsou ptáci, například, kdo může začít stavět hnízdo na komíně;
 • Při montáži lapač jisker na komín s vlastníma rukama se doporučuje provést odnímatelnou lapaãe jisker, protože tento prvek je rychle ucpané a je třeba je vyčistit.

V současné době existuje široká škála systémů, které mohou být sestaveny lapačem jisker velmi odlišnou konstrukci. Nicméně, všechny z nich lze rozdělit do dvou velkých skupin. První kategorie - jsou zařízení, která jsou vyrobeny ve formě deflektoru. Druhá kategorie - toto zařízení má tvar pouzdra, který je vytvořen pomocí kovové pletivo.

Existuje pouze jeden požadavek, který je považován za významný a měl by být proveden pro každý typ lapače jisker: toto zařízení musí udržovat konstantní normální tah, který je nezbytný pro udržení normální provoz topného systému domu nebo lázní. Je důležité, aby se ujistil, že produkty spalování mohou procházet komína bez jakýchkoliv překážek.

Otázka volby lapačem jisker o velikosti kouřovodu - čistě individuální záležitost, protože tato volba bude záviset na velikosti komína. Mělo by však být poznamenáno, že většina z této charakteristiky v rozmezí od 80 do 550 mm. Velikost vrchlíku zařízení bude záviset na velikosti celé trubky.

Pokud budeme hovořit o principu fungování tohoto zařízení, je možno uvést, že se nemění v závislosti na designu, designu nebo velikosti obvodu. To je poměrně jednoduché a je následující:

 • topný systém paliva se spaluje za vzniku produktů spalování, které jsou na potrubí pro výstup na vnější stranu;
 • když se blíží k výstupu z těchto látek se bude potýkat s lapačem jisker a změnit jeho směr;
 • přímo na výstupu z trubky se jiskra být zachycena a uhašen Jiskrové prvku v tomto zařízení.

Princip je jednoduchý, ale to je docela efektivní.

Samozřejmě, že na nákup takového zařízení a nainstalujte ji na trubce - je to docela jednoduché řešení, ale je třeba poznamenat, že některé nákladné. Pokud se stále zapotřebí lapače jisker na komíně, a utrácet peníze na nákup, že by nebylo vhodné, lázně nebo doma, můžete si jej s jejich rukama.

Existuje několik jednoduchých obvodů, pomocí kterých si můžete vytvořit takové zařízení. Nejjednodušší možností je považována za nastavení uzávěry v horní části trubice, v níž je nutné vyvrtat několik děr. Je velmi důležité sledovat jeden kritický parametr - sekce je útržek. Tato charakteristika je číselná hodnota by měla být o něco větší než průměr trubky, na které bude instalován. Tento požadavek je argumentoval, že instalace plug bude provedeno v horní části potrubí. Fotografie lapače jisker na komíně tohoto typu najít poměrně jednoduchý a lze jej použít jako dobrý příklad.

Samozřejmě, že co do činění s jejich rukama, tento typ lapačem jisker je poměrně jednoduché, ale i zde existují určité problémy, jejichž výskyt komplikuje proces. Nejtěžším aspektem při výrobě tohoto zařízení je, že není známo, jak mnoho děr musí být a co by měl být průměr. K vyřešení tohoto problému, některé z výpočtů by mělo být provedeno. Pokud uděláte chybu, v této fázi, instalace klapky dojít k jiskření, které spadají tah komína. Kromě toho, je zde jedna malá nevýhoda. Zástrčka externího typu bude nakonec být pokryta sazemi, což je důvod, proč v místnosti se mohou začít objevovat nepříjemný zápach.

Tam je další jednoduchá volba lapače jisker - kovová oka instalován na potrubí pomocí svorky. Nicméně, tato možnost je také špatně distribuován vzhledem k jejich nevýhody. První nevýhodou je, že síť bude mít velké množství sazí příliš rychle, což značně snižuje chuť. Druhou nevýhodou je, že účinnost tohoto zařízení jako lapačem jisker je zpočátku poměrně nízká.

Sestava Lapač jisker je následující:

 • První věc, kterou je třeba provést před zahájením montáže - je měření rozměrů komína. Poté, co byly provedeny všechny rozměry, tažené náčrt budoucího zařízení. Nejlepším způsobem, jak je považováno za výrobu kartónu maket, které se používají pro řezání kovových dílů.
 • Mřížka pro domácí klapek jiskry lze zakoupit nebo domácí. V případě, že nákup je jednoduchý, tady v jeho sestavě se vlastníma rukama, je velmi důležité zvolit správný průměr tyčí. Tato hodnota by měla být mezi 1 a 6 mm.
 • Sloučenina každý konstrukční prvek v jedné jednotce by měla být provedena svařováním. Svary musí být po použití čistý. Finální fixace všech částí přístroje se provádí pomocí nýtů.
 • Hotový design je připojen ke komínu.

Jak instalovat lapače jisker na komíně

Správnost instalace zařízení bude záležet na detailech velikosti. Samotný proces instalace je velmi jednoduchá, ale to, co je obtížné, protože je to možné nesoulad průměrů. Pokud se tak stane, pak je instalace lapače jisker není možné v principu. Kdyby tam byl naléhavá potřeba, můžete instalovat lapač jisker bez dodatečných upevňovacích prvků, ale je to velmi nespolehlivý designu. Můžete najít spoustu různých fotografií lapačem jisker na komíně se vlastníma rukama, tak fixní.

Provoz tohoto zařízení je poměrně jednoduché a to scvrkává na skutečnost, že síť musí být pravidelně čištěny, sazí a dalších nečistot. To říká, že během instalace je třeba se postarat, aby zajistila, že pokud je to nutné, měl možnost do záběru vyjmutí pro čištění.

Lapače jisker na komíně: Bezpečnost na prvním místě

Lapač jisker na komíně - přístroj, který se používá pro zachycení jiskry emitovány z komína a tryska je vybavena kovovou mřížkou a hledí výše. Pro jeho výkon, Lapač jisker je podobný do jiného zařízení namontovaného na komíně - deflektoru. Nicméně, náklady pod lapačem jisker, je možné snadno sestavit své vlastní ruce.

Aby se zabránilo vznícení zastřešení jiskrou emitovaného z kouřovodu k vytvoření zvláštního trysku - lapač jisker

Absolutně jakékoliv konstrukce, která je spojená se zpracováním paliva a odvod spalin mimo vytápěný prostor je nebezpečné pro budovy. Zejména v případě, že materiál nemá žádné domácí požární odolnost (například dřevo).

Proto je stavba domu je třeba dodržovat všechny požárně bezpečnostních předpisů. Tato pravidla platí nejen pro pece nebo kotle, ale také stavby komínů, protože proces přepracování paliva doprovázené uvolněním spalin. Tento proces je obvykle doprovázena výskytem jisker, které mohou způsobit požár střechu. Chránit sebe a svůj domov, instalovat speciální zařízení - lapač jisker.

Lapače jisker je zařízení, které se montuje přímo na komíně. Struktura těchto prostředků zahrnuje celou řadu konstrukčních prvků, jako jsou:

 • bydlení;
 • Net, odchyt a hašení jisker;
 • prvek kalení plamenem;
 • hledí.

Svítidlo konstrukce je velmi jednoduchá, ve skutečnosti - to je obyčejný rošt s malými buňkami

Stejně jako u jiných zařízení na lapače jisker komína má své vlastní charakteristiky. Vezměme si ty hlavní:

 • tato zařízení jsou namontovány na komínových kamen, které pracují na pevné palivo;
 • Velikost jiskra jisker buňky mřížky podle pravidel nesmí být větší než 5 mm;
 • instalace lapač jisker je povinné, je-li střecha z hořlavých materiálů;
 • lapače jisker nezbytné, a pokud návrh kouřovod namontován přímočaře (do lázní, sauny, atd ...);
 • Kromě toho takové uspořádání zabraňuje vnikání nečistot do kanálu nebo ptáků.

Důležité! Palivové dřevo, které obsahují velké množství hřišť nejsou vhodné pro přímé komínů. Pomineme-li to, je pryskyřice uložena na internetu, a jeho poločas v designu tah klesá.

 • lapače jisker ok je třeba pravidelně čistit;
 • Instalace lapače jisker je povinné, aby komínový tah.

Sestavení takového zařízení je vyrobený vlastníma rukama je poměrně jednoduché, nicméně je třeba věnovat pozornost při výběru materiálu pro lapačem jisker. Ne každý materiál vhodný pro tyto účely, například k použití feritické oceli nebo galvanizované kov - to může vést k rychlému opotřebení zařízení.

Lapač jisker musí být instalován ihned po instalaci komína

Nejvhodnějším materiálem pro lapače jisker - z nerezové oceli, jehož tloušťka je 5 mm. Výrobky z nerezavějící oceli má dobré pevnostní vlastnosti a jsou odolné vůči vlivům koroze. Kromě toho, že mají vysoký koeficient tepelné odporu.

Typy a provoz lapače jisker

V současné době existuje mnoho typů lapače jisker, které se liší v konstrukčních prvků, ale nejoblíbenější jsou dva typy:

 • Lapač jisker, což je plášť z kovového pletiva;
 • lapač jisker, vyrobený ve formě deflektoru.

Hlavním požadavkem pro taková zařízení - neměly by interferovat s normálním provedení tyče. Spaliny musí projít komína, aniž by měli na své cestě žádné překážky. Kromě toho, lapače jisker musí hasit všechny jiskry, které přicházejí přes potrubí.

Množství těchto produktů se liší v závislosti na průměru trubky. Průměr lapače jisker se může pohybovat od 80 do 550 mm. Velikost hledí má přímý závislost na průměr hrdla, který je kladen na komíně. Tato závislost je popsána níže.

Princip fungování takového zařízení jako lapačem jisker, je poměrně jednoduché. A naprosto všechny druhy příslušenství pro komíny pracují stejným způsobem:

 1. Spaliny procházejí kanálem kouřovodu.
 2. U špičky narazí na překážky (lapače jisker) a měnit směr pohybu osy.
 3. Na výstupu z konstrukčních jisker projít lapaãem jisker, která je zhasne.

Lapač jisker může být jakéhokoli druhu, ale jsou všechny stejné typy zařízení

Jednoduchá verze lapače jisker

Pokud je to nutné, vždy můžete koupit ready-made zařízení a připojit jej na komíně, ale mnozí majitelé jsou zvyklí Tutor zlepšení vašeho domova. Lapače jisker, aby se jejich vlastních rukou je velmi jednoduchý:

1. jednoduché provedení, které mohou být doma, přístroj se považuje za reprezentován nátrubku s prosverlonnymi otvory v něm. Je třeba připomenout, že pokud se rozhodnete, aby se lapač jisker, je třeba se postarat o výběru průměr čepu. Zátka, ze kterých v budoucnu budou provedeny lapač jisker, musí mít průřez větší než je průměr komína. Je nezbytné, aby bylo možné bez větších problémů, aby na takový jednoduchý dost zařízení komína.

Provedení takového zařízení není obtížné, ale tam jsou některé problémy, které se vztahují k velikosti a počtu otvorů v uzávěru. Špatný výpočet těchto ukazatelů může vést k tomu, že tah na stavbě sníží. Kromě toho existuje další použití jednotky válce minus - v použití je pokryta koksu, což má za nepříjemný zápach z pece.

Tip! V případě, že jiskra v komíně dojít k příliš často nebo ve velkých množstvích, měli byste dávat pozor na své chutě. V případě, že návrh je příliš silné, že je nutné snížit to, problém by měl zmizet.

2. Druhá jednoduchého provedení, může Jiskrové nahradit full - kovová mřížka, která je zajištěna speciálním svorky na komín. Nevýhodou těchto výrobků patří:

 • mesh rychle zanese sazemi, což s sebou nese snížení návrhu tah
 • ne vyznačují vysokou účinností, takže nemůže dát očekávané výsledky.

Při výrobě Jiskrové s rukama by měla být zvolena klenutý tvar, takové zařízení by bylo účinné

3. namontovaný na konci roštu komínové trubky ve tvaru kopule. Klenutá mřížka je považována za nejúčinnější zařízení nabízených možností full lapače jisker.

Za účelem sběru lapače jisker na kouřovodu v domácnosti, budete potřebovat následující seznam nástrojů:

 • kladiva;
 • měřicí tyč;
 • svářeč nebo speciální nýty pro připojení prvků zařízení;
 • kleště;
 • svorky;
 • vrtačka s vrtáky;
 • šroubovák;
 • strojní nůžky;
 • Bulharský.

Doporučuje se vybrat ocel, která má odolné vůči korozi vlastnosti pro výrobu zařízení. Tloušťka mřížky tyče musí být co nejmenší. Čím menší je tloušťka tyčí, tím déle trvá, aby zajistily, že síť zanesený sazemi.

Tip! Pokud nemůžete ohnout kovovou mřížku, můžete použít běžné kladivo. Ťuknutím na roštu - to zmírnit napětí na kov a to může být složit bez jakýchkoliv problémů.

Tloušťka roštu tyčí do lapače jisker by měl být menší než 1 mm

Zvážit pořadí práce na montáži lapačem jisker s vlastníma rukama:

 1. Za prvé, je třeba změřit velikost kouřovodu a provést nákres budoucích částí zařízení.
 2. GNeobhodimo vystřihnout kartónové modely, které pak mohou sloužit jako šablony pro výrobu ocelových dílů.
 3. Mřížka pro lapačem jisker lze koupit, ale můžete vlastnit ocelových tyčí. Průměr těchto tyčí by měla být mezi 1 a 6 mm.
 4. Použití svařování zeslabované díly do ucelené konstrukce. Po zakotvení samostatný lapače jisker prvek, je nutné provést důkladné čištění spár.
 5. Pak jsme se opravit všechny prvky lapače jisker ocelovými nýty.

Jakmile je produkt připraven, jste připraveni jej nainstalovat do fronty.

Navíc můžete sestavit deflektor, je nutné:

 1. Vystřihněte příslušnou kovovou clonu.
 2. Pak ohnout hledí do požadovaného úhlu a zapnutí bezpečnostních ohýbá ocelovými nýty.
 3. Ready hledí je připojeno k základně lapačem jisker, s využitím všech stejné nýty.

Vlastnosti instalace a provozu lapačem jisker

Pro správnou instalaci takového zařízení, musí být její rozměry průřezu vybrán v souladu s tím, z komína. Nejjednodušší možností je nainstalovat lapače jisker vložte ji do komína bez dalších spojovacích prvků. Tato metoda však není příliš spolehlivá. Provoz lapačem jisker vyžaduje pravidelné preventivní čištěním jeho mřížku sazí, takže je instalován takovým způsobem, aby v každém okamžiku bylo možné snadno odstranit zařízení. Je přísně zakázáno svařovat zařízení do komína - struktura Ve všech případech musí být odstranitelné.

I když je střecha vyrobena z nehořlavých materiálů, je zde riziko, že jiskry unikající z potrubí, dostat se na objekty a budovy, které se nacházejí ve vašem dvoře a zapálit je. Takže instalaci lapač jisker se doporučuje ve všech případech bez výjimky.

Jako věci? Sdílet se svými přáteli!

Vlnitý z nerezové oceli komín pro zařízení: pravidla výběru a instalaci

Montáž komína z nerezové oceli s rukama: pravidla a tipy

Přechod od cihlový komín na jedné zkumavce oceli a „sendvič“: jak je

Izolační sendvičové potrubí pro komín: jak to vypadá a jak je namontována

Gilzovanie komín: jak rekonstruovat starý cihlový komín?

Komíny a jejich instalace. Vlastnosti kanálů z nerezové oceli

Nedávné komentáře

 • Jeanne Gorokhova záznamu pozinkované ocelové trubky: výhodami a znaky
 • Jeanne Gorokhov zápis do roury, izolační pěna OC: rozměrů a vlastností
 • Andrew Vozhdayev nahrávání Sandwich trubku pro komín: velikost, konstrukce, poradenství při volbě
 • Fire and Ice záznam Sandwich potrubí pro komín: velikost, design, poradenství při výběru
 • Snow psát Sandwich potrubí pro komínu: velikost, konstrukce, poradenství v oblasti výběru
 • B. nahrávání Sandwich trubku pro komínu: velikost, konstrukce, poradenství při volbě
 • Andrew Vozhdayev nahrávání Sandwich trubku pro komín: velikost, konstrukce, poradenství při volbě
 • Olga nahrávání vlnité trubky z ušlechtilé oceli, pro vytápění: funkce aplikace
 • Dmitry Poshtarenko záznamu hliníkové trubky. Oválné a kulatý průřez
 • Maximushka sací hadice k zachycení: druhy, účel a využití

reklama

Použití materiálů je možné pouze s aktivním odkazem na zdroj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

21 − = 18