Lepidlo pěna

Lepidlo pěna

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Lepidlo pěna pěna? Jak lepit pěnu na jakémkoliv povrchu

Tento lehký všestranný materiál jako pěna, nepříliš dávno staly populární jako tepelnou izolaci prostoru. Jak se ukázalo, že lze použít jako designový prvek, a pro výrobu drobných dekorativních předmětů. Jak mistrů, izolovat svůj domov, a v přední části „samodelkinymi9raquo; Může vzniknout otázka, co lepit pěnu do pěny.

Mnozí občané bývalého Sovětského svazu mají žít v bytech na „hruschevki9raquo; nebo „brezhnevki9raquo;. K čemu v domech, které byly postaveny v těch dnech, s tím rozdílem, že se jedná o malé plochy bytů a nejlidnatější? To je pravda - skvělý akustický propustnost stěn! Bohužel, ne každý má rád se učit nejnovější sousedství zprávy, pronikající skrze zdi v noci. Tito občané se snaží odtrhnout od domů kolektivu, a to jakýmkoli způsobem izolovat své prostory.

Metoda pěnová izolace listy dostatečné výhody. Tyto skutečnosti mohou být jmenován mezi nimi:

 • lehká, téměř bez tíže materiálu;
 • To má malou tloušťku;
 • Má vynikající nosiče zvuku a tepelně izolační vlastnosti;
 • jednoduchou montáží;
 • Lze jej použít jak uvnitř místností a na fasádách domů.

Jen jedna věc může vyvolat polemiku a pochybnosti. To je otázka, o tom, co lepit pěnu ke zdi.

Na beton, cihly a na stromě

Připevněte polystyrénové desky může být téměř jakýkoliv základ. Nepoužívat vždy pouze lepidla. Nejčastěji se používá a lepidel a mechanických upevňovacích prvků. Záleží na tom, na které straně areálu budou prováděny práce. Pokud jsou desky namontovány na fasádě, dvojitý uzávěr použít: adhezivní směsi a „zontichnye9raquo; hmoždinky.

Pěna může být přilepena k cihle nebo betonový podklad se ven z domu? Směs by měla být odolná proti větru a dešti. Kromě toho, kompozice by neměl obsahovat benzín, aceton a další rozpouštědla, která prostě „sedyat9raquo; děr pěna panely.

Lepidlo pěna pěna? Nedoporučuje se pro tyto montážní práce pěny. Vzduvayas a expanduje během tuhnutí, může deformovat desku.

Při práci se dřevem, překližky nebo sádrokarton požívat stejných směsí jako v ostatních případech. Pěna je možné lepit? Typicky, hlavní použít následující prostředky:

 • tekuté pěny;
 • Tekuté hřebíky (konkrétně pro tento materiál);
 • betonokontaktnymi bezvodé směsi;
 • silikonových tmelů;
 • prostředky pro dlaždice;
 • speciální lepidlo pěna.

Jak lepit pěnu na strop nebo na stěnu

Pokud se lepidlo nanese jen na lehčeného polystyrenu dlaždic. Strop nebo stěna povrch musí být suchý a čistý. Složení listu pásů (výstup vzduchu), v případě, že obruba oblast má nepravidelnou strukturu. V ideálním hlavním povrchu kapaliny nebo pěny se provádí nehty po obvodu dlaždice s malým prostorem od okrajů. Malé množství této směsi se aplikuje na středovém panelu. Při připojování list pěny velký lepidlo rozmazaný obvodu spirály, postupně přibližný střed listu. Na bočních stranách lepidlo je naneseno v cik-cak tenkou vrstvu.

Po aplikaci prostředku panelu mělo být odloženo po dobu několika minut až jedné straně. Poté, co je použita krátká expozice deska nebo panel na požadované místo na stěnu nebo na strop a opatrně přitisknuté k základně a přilehlých dlaždic, kterým se na chvíli. Je-li práce prováděna na strop, je vhodné použít váleček na běžnou zkouškou. Přebytek lepidla ihned odstranit špachtlí nebo jiného zařízení.

Pokud je vnější povrch izolace domů provedli další upevňovací prvky panelů s hmoždinek, houby. Švy mezi dlaždicemi je nutné pečlivě vyplnit ve stejném složení, který lepené panely.

Jak se připravit větší plochu

S cílem získat kvalitní výsledek, trochu znalostí o tom, co lepit pěnu do pěny. V případě, že stěna je ohnuté nebo zaprášený, celá práce může dojít ke ztrátě marně.

V prvé řadě je nutné odstranit nebo zavřít všechny jámy a boule.

Za druhé, je povrch očistí od zbytky barev, různých loupání a zbytky lepidla nebo omítky.

Za třetí, zblízka velké i malé praskliny.

Teprve po důkladném čištění všech vrstev, prach a špína mohou pokračovat hlavních prací.

Lepidlo pěna pěna pro výrobu různé konstrukce věci? Stejné složení jako na opravy vašeho domova.

Lepidlo pěna pěny - klady a zápory

Co je pěna

Druhý název Styrofoam - polystyrenu. To je měkký materiál, který se skládá z plastového vzdušniny. Jeho voštinová struktura a má bílou barvu. Buňky spolehlivě od sebe navzájem odděleny, takže materiál má dobré izolační vlastnosti.

 1. Dobrá izolace. Tento materiál udržuje teplo velmi dobře, a proto se používá jako izolační stěny.
 2. Nízká úroveň toxicity. Vzhledem k tomu, polyuretan je bezpečný, a je používán v různých oblastech.
 3. Nízká hmotnost.
 4. odolnost proti vlhkosti. Dobrá odolnost proti vlhkosti absorbuje vlhkost pouze 4% z celkového počtu.
 5. Nedávají k účinkům parazitů a plísní.
 6. Snadné zpracování. Vzhledem k tomu, že má měkkou strukturu, je snadno řezat pilou, horkým drátem.
 1. Polystyren. Skládá se z bílých granulí, které se získají tepelným zpracováním polystyrenu. Během tohoto zpracování, nadouvadlo používá. Velikost granulí v rozmezí od 7 do 17 mm. Peleta struktura se skládá z uzavřených buněk, které jsou naplněny plynem o 98%.
 2. Polyuretan. Tento materiál se získá připojením diisokyanáty a polyethery. Tyto látky jsou spojeny pomocí tlaku. Struktura nerovných - buněk, mají různé tvary a velikosti. Tyto buňky jsou velmi těsně vedle sebe a tím i hustota materiálu je velmi vysoká. Pěna tohoto typu má vysokou pevnost a trvanlivost.
 3. Polyethylen. Tento materiál je ohebný a pružný. Polyethylen má malou tloušťku. - 5 cm Tento typ pěny používají pro balení produktů.

Pěna používá v různých oblastech života. Vzhledem k tomu, že je z velké množství materiálů a předmětů. Také materiál zachovává dobře teplo, takže se často používá pro izolaci stěn.

Aplikace pěnový polystyrén:

 1. Stavební práce. Ve stavebnictví se používá pro tepelnou izolaci staveb, rodinné domy, stavby, garáže, přístřešky. Také se používá k zateplení.
 2. V loďařském průmyslu. Z něj jsou vyrobeny záchranné pásy, záchranné čluny, lehký člun. Také se používá k vyplnění oddílů malých plavidel.
 3. V medicíně. V této oblasti použití kontejnerů pro transport pěnových těles a drogy.
 4. Při výrobě nábytku. Přidává se složení materiálu, ze kterého pak vyrobené různé kusy nábytku.
 5. K výrobě obalových materiálů. Přidané v různých balíčků, balíčky obvertok a tak dále.
 6. Pro výrobu venkovní reklamy. To je přidán do složení reklamních konstrukcí - bannery, značení.
 7. Při výrobě oděvů. To je přidán do složení mnoha tkáních. Oblečení s obsahem pěny je velmi teplý.
 1. Přirozené a šetrné k životnímu prostředí materiál. Pěnový polystyren neuvolňuje toxické a škodlivé látky, takže je bezpečné pro lidské tělo;
 2. Dlouhá životnost. Struktura nemůže být mikroorganismů, plísní, nepůsobí vlhkost a různých mikroorganismů.
 3. Dobrá odolnost vůči teplu a vydrží vysoké teploty. Teplota samovznícení je 491 stupňů, a to je 2 krát vyšší ve srovnání s dřeva a 2,2 krát vyšší ve srovnání s papírem. Také podporuje spalování špatný, pokud je čas odstranit příčinu požáru, pak okamžitě zhasne.
 4. Nízká hmotnost. Díky své nízké hmotnosti je snadno instalovat a nemá dodatečné zatížení na zemi.
 5. Netečnost. Nereaguje s jinými materiály. Dobrá odolnost proti různým chemikáliím. Proto může být snížena do mýdlové vodě. Není také reagovat s bělícími činidly a kyselin jiných než je kyselina dusičná a kyselina octová.
 6. Nízké náklady. Tento materiál je velmi levné náklady a lze je zakoupit v každém železářství.
 1. Lehce poškozené a rozbité. Proto potřebuje dodatečnou ochranu.
 2. Rychle zničen Nitrolak a rozpouštědel. V tomto ohledu nemůže být barvené.
 3. Nedýchatelný. Z tohoto důvodu, v místnosti, izolované s polystyrénové pěny by měla být často větrány.
 4. Velmi často k poškození pěnové hlodavce okusovat díru v něm a aby jejich hnízda.

Lepidlo pěna pěna

Pěna je vázán mezi různými směsmi a lepidel. V době lepení je důležité vzít v úvahu typ materiálu, jeho strukturu. Při výběru sloučenin pro lepení materiálu nutné věnovat pozornost jejich vlastností a složení. Všimněte si také, lepivou kompozici, na tento materiál by měl být zvolen prostředky, jejichž složení neobsahuje paletu rozpouštědel.

 1. pro pěnové lepidlo. Tento druh lepicí levné a snadno se používá. Lepidlo vykazuje dobré vazebné vlastnosti. V současné době existuje mnoho lepidla značek.
 2. Přední lepidlo. Toto lepidlo je určen pro lepení pěny do pěny, na beton, na plast, na dřevo, na kov, a tak dále. Skladovatelnost a toto lepidlo průměru asi šest měsíců od data vydání.
 3. Polyuretanová pěna. Pěna má velmi dobré vlastnosti a dobré polyuretanových lepidel. Pěnovým materiálem bude držet pevně a trvale. Je třeba připomenout, že při lepení pěny rychle schne, a to může vést k nepříjemným důsledkům. Trubka, jehož prostřednictvím extrudovaná pěna může ucpat, proto je vhodné k čištění speciální rozpouštědla.
 4. Polyuretanové lepidlo. Lepidlo vykazuje dobré vazebné vlastnosti. Jedinou nevýhodou je, že se prodává ve tvaru válců a je nutné dokoupit speciální zbraň.
 5. Tekuté hřebíky. Tekuté hřebíky velmi dobře lepené materiál, ale ne vždy spolehlivé. Proto se této směsi je nutné použít jednoduchý lepidlo. Přibližně 50 až 70% povrchu se zpracuje s lepidlem, a zbytek kapalných nehtů.
 6. Suchá směs. Směsi jsou velmi levné a mají dobré vlastnosti. Směsi jsou chováni s vodou. Ujistěte se, že ještě před nákupem to znamená, že budete muset dávat pozor na obalu by mělo být na značku, je vhodný pro pěny.
 7. Sprej lepidlo. Toto lepidlo je k dispozici ve formě aerosolových plechovek, takže jsou snadné s ním pracovat. Lepidlo potom nastříká na povrch materiálu. Ztuhne do 30 minut. Nicméně, jeden válec se počítá jen 10 metrů čtverečních.

Náklady na různých lepicích směsí, cena je závislá na vlastnostech směsí - doby vytvrzování, spojovací vrstvou, způsobu aplikace.

Průměrné náklady na některé směsi:

Polyuretanová pěna Ceresit - náklady na 750 ml 650 rublů.

Polyuretanové lepidlo Tytan - 750 ml v průměru kolem 400 rublů.

Přední lepidlo VANGUARD T-K - Toto lepidlo se prodává v balení po 25 kg, cena balíčku je 280 rublů.

Suchá směs Ceresit - náklady na balení 25 kg je od 400 do 600 rublů.

tekuté hřebíky - cena 300 ml asi 200 rublů.

Suché lepidlo bod - náklady na pytel 25 kg je 300 rublů.

sprej lepidlo - průměrná cena 500 ml je 900-1200 rublů.

Před spojovacího materiálu, je nutné připravit povrch pro dobrou adhezi. To bude záviset na další vazbou a termín fixace.

Příprava povrchu se skládá z následujících kroků:

 1. Oškrábáním bláto, prach a různé látky.
 2. Zarovnání povrchu. V případě, že povrch má nesrovnalosti nebo vady, které musí být odstraněny pomocí speciálních nástrojů. Pokud existují nedostatky, bude lepení nízká;

K lepení je žádoucí použít mezi směsí, které jsou určeny pro tento materiál. Lepení se provádí následovně:

 1. Na seznamu je třeba použít lepidlo. Aplikuje se pruhy nebo tečky ve čtyřech rozích. Lepidlo musí pokrývat celý povrch. Je žádoucí, aby se žádný zvláštní prostor v průběhu adheze. Je-li pěna přilepený pěnou, mějte na paměti, že když suchá pěna expanduje a prostor může být vytvořen mezi listy. Proto se v průběhu tohoto spojovacího prostředku mezi listy vyztužujícího pletiva vložen.
 2. Listy je třeba zmáčknout mezi nimi. Lepidlo dobře pochopil, vytvářet tlak na listech. Tlak je žádoucí používat malou váhu, nebo prostě zmáčknout ruce a podporu pro nějaký čas, bude 15 minut bude stačit.

Pěnový - materiál, který má řadu výhod - teplý, plast, odolné proti požáru, netoxické. Z tohoto důvodu může být použit v různých oblastech života. Jeho velmi snadno táhnout za jeden provaz a je vhodný pro téměř všechny lepící směsi. Kromě toho, že je velmi snadné, a nezpůsobuje velké potíže při provozu a montáži.

 • Spolupráce, prosím, e-mail: [email protected]

  2015 © Homehill.ru - konstrukce a vybavení soukromém domě.

  Všechna práva vyhrazena. Kopírování materiálu je povolena pouze s odkazem na aktivní odkaz na naší webové stránce zdroje.

  Jaký lepší lepit pěnu do výstavby a rekonstrukce?

  Při použití nových materiálů jsou často vyvstává otázka, jak se připojit a spojit je. Rozhodli jste se, aby ozdobné předměty z lehkého porézního materiálu a rozhodnout, co lepit pěnu na šev je silný a neviditelný? Maloobchodníci můžete nabídnout širokou škálu materiálů pro montážní desku, stačí pouze vybrat ten správný lepidla v souladu s provozními podmínkami.

  V moderní konstrukce se často používá pěnu nebo polystyren. Tyto materiály se skládají z 98% plynu, který je vynikající tepelný izolátor. Obrovský blok váží téměř nic, a lze jej převést na slabé ženy a dospívající. Při práci s lehkým materiálem nevyžaduje velkou fyzickou sílu, můžete požádat děti, aby sloužil talíře, dokud sami namontovat na strop.

  Pro získání pěny, speciální zařízení se provádí pěnění polymerní materiály. Malé buňky naplněné vzduchem oddělenými stěnami mikroskopické tloušťky. Materiál nehnije, při správné údržbě může trvat stovky let a neztrácejí své vlastnosti. Při výrobě produktů jakéhokoliv tvaru, mohou být uvedeny pro konstrukce z expandovaného polystyrenu se často vyrábějí ve formě desek.

  Stavitelé ocenili pěnu na jeho schopnost odolávat teplotním extrémům, srážení a jiných atmosférických jevů. Materiál nemění jeho velikost v průběhu přechodu z tepla na chlad, nesráží. Vzduchové desky mají vysokou tuhost, nemají ohýbat nebo deformovat při zatížení. Bloky mohou být snadno řezat na fragmenty o požadované velikosti, při montáži materiál nevypouští škodlivé látky mohou pracovat s ním bez ochranných zařízení.

  To má pěnu a nevýhody. On snadno zlomený, není prodyšná. Obývací pokoj by neměl být zcela okleit polystyrenové desky - je nutné opustit oblasti, které budou moci „dýchat“. Materiál musí být chráněn před sluncem, pod vlivem ultrafialového světla rozkládá. U obrazu, použít speciální formulace, protože mnoho rozpouštědla zničit porézní strukturu.

  Pěna může být také užitečné při výstavbě nových budov a rekonstrukci starého domu či bytu. Pokud žijete skrze stěnu velmi hlučným sousedem, vám klid, také nebude muset poslouchat své oblíbené rap ve dne iv noci. Porézní desky snižují hluk a celá rodina může vychutnat klid. Podle stavebního řádu v severních oblastech tloušťce obvodových stěn musí být minimálně 3 cihly. Představte si, co by musel nést zátěž a dát, pokud chcete postavit domek někde v Norilsk. Pokud připravit stavební montážní pěna, v domě bude teplý a spotřeba materiálu a pracnosti se sníží o několikrát.

  Pěna může být použita nejen pro tepelnou izolaci a ochranu proti hluku. Tento materiál se vyrábí ozdobné prvky interiéru. To, co se líbilo porézních bloků stavitelé a domácí kutil?

  Tento materiál má řadu pozitivních vlastností:

  • Je lehký, téměř bez tíže, zvednout obrovský blok může i dítě;
  • dokonale izolovat prostor před výkyvy teplot a hluku;
  • To nezpůsobuje potíže při instalaci;
  • levné;
  • kdy malá tloušťka perfektně funguje jako izolátor.

  Máte-li zájem v tomto materiálu, je nutné vyřešit problém, než lepit pěnu k různým povrchem. Můžete opravit konstrukce a lepidlo a mechanických zařízení. Je-li práce prováděna na budově, která se nachází venku a lepidla používaná k zajištění a kolíky, šrouby nebo jiné upevňovací prvky.

  Pokud chcete vyzdobit fasády, vhodný není žádné lepidlo. Mělo by být mrazuvzdorné, vydržet déšť, sníh a jiné výkyvy počasí.

  Vedoucí obchodu vám nabídne celou řadu značek lepicí pěny. Chce prodat své zboží a ne vždy dobře vyznají ve vlastnostech různých značek. V případě, že struktura zahrnuje aceton, benzen nebo jiná těkavá rozpouštědla, jejichž struktura je pokryta s otvory, a to může být vyvolána pouze. Použije-li expandovatelný látku, například montážní pěna deska se deformuje a také na skládky.

  Pěna může být přilepená na jakýkoli povrch, pokud zvolíte správnou tmelení materiálu. Můžete nainstalovat malý dekorativní předmět, šev bude docela nápadný.

  pro stavební profesionály doporučujeme zvolit:

  • Tekuté pěna;
  • silikonových tmelů;
  • Tekuté hřebíky (na základě pokynu, že jsou vhodné pro montáž pěna);
  • betonokontaktnye bezvodé směsi;
  • speciální lepicí pěna.

  Mnoho věcí ve vašem výběru bude záviset na tom, co se děje opravit pěny. Propojit s kovovými vhodnější tekuté hřebíky. Nejjednodušší způsob, jak vyřešit tento problém, než lepidlo pěny k sobě: můžete použít libovolnou část polystyrenu. K montáži na beton, je žádoucí používat speciální pěny polyuretan.

  V prodeji najdete speciální přípravky pro upevnění napěněného desek:

  Chcete-li lepit pěnu uvnitř vytápěného prostoru, můžete použít směsí na bázi sádry. Tyto materiály jsou k dispozici ve formě prášku, před použitím se ředí s vodou v souladu s pokyny. Práce by měly být prováděny pouze při nulové teploty a normální vlhkosti.

  Než půjdete do obchodu pro lepidlem, měření plochy, do kterého chcete nainstalovat desku. Spotřeba materiálu je závislá na kvalitě lepidla a základnou. Přečtěte si pokyny, by mělo být uvedeno, jak je směs 1 m 2.

  Například značka „Ceresit“ se doporučuje použít následující hodnoty:

  • pro hladký báze - 3 kg / m 2;
  • pokud výška nerovnosti nejvýše 1 cm - 6 kg / m2;
  • pokud se nesrovnalosti se blíží 1,5 cm - 8 kg / m2.

  Chcete-li ušetřit peníze na materiál, strávit dobrou přípravu vložený nad povrchem. Hladší bude zeď nebo strop, tím méně budete muset lepit. Při použití plniv, ujistěte se, že jejich struktura je kompatibilní s vybranou značku lepidla.

  Pokud se chystáte ručně použít make-up, ujistěte se, že získat dobré špachtlí. Správně zvolená nástroj umožňuje naneste tenkou vrstvu lepidla, která bude dobře držet desku.

  Některé přípravky se prodávají ve stříkacích lahvích, spolupracovat s ostatními, budou muset koupit montáž zbraň. Pokusit se rychle použít řešení tak, aby nedošlo k vytvoření silné vrstvy a neztrácejte plýtvání materiálem.

  Jak se držet design pěny?

  Za prvé je nutné pečlivě připravit základnu pro lepení plechů z porézního materiálu. Odstraňte volné barvy, ničit plísně a odrazit všechny kusy, které jsou špatně udržované. Lepidlo se nanáší na pěnovou fólii. Srovnejte základnu zásyp všechny trhliny a výmoly.

  Pokud jste si koupili hotový strukturu, můžete okamžitě začít pracovat. Suchá směs se zředí bezprostředně před aplikací, uložené dlouhé pracovní roztok nemůže. Nepokrývají celý povrch adhezivní kompozice dlaždic z materiálu, musí opustit vzduch.

  Způsoby nanášení lepidla v závislosti na velikosti a tvaru listu.

  • V případě, že země je nerovnoměrné, použijte make-up pruhy.
  • Při lepení na hladkých površích, použít lepidlo na obvodu, ustupující několik centimetrů od okraje a ve středu desky.
  • V případě, že list je velký, použít lepidlo po obvodu, a pak se ve spirále směrem ke středu.
  • Na bočnici naneste tenkou vrstvu kličkování.

  První namažte list s lepidlem a nechte ji vsáknout několik minut. Místo položky, v požadované poloze a stiskněte několik minut k základně a přilehlou deskou.

  Při lepení stropních desek mohou být použity k testování váleček.

  Pokud jste šel ven přebytečné lepidlo, odstraňte ji špachtlí, dokud směs není zpevnil. Je-li pěna používá pro izolaci, vyplnit mezery mezi fragmenty lepidla. Dej materiály důkladně vyschnout, a pouze tehdy, pokud jste připraveni na další stavební práce na této stránce.

  K utěsnění praskliny a výmoly, je žádoucí používat materiály od stejného výrobce, jejichž lepidlo jste si koupili.

  V závislosti na značce základní kompozice je někdy nutné navlhčit a někdy odešel do sucha. Přečtěte si pokyny výrobce popsal v ní všechny detaily procesu instalace. Pro aplikaci prostředku na dlaždice můžete použít stěrkou a speciální upevňovací nástroj. Pokud nechcete mít čas využít veškerý roztok, a začal vysychat, nesnažte se zředit kompozici s vodou, bude to vést ke zhoršení jeho kvality. Odhodit špatné věci, a příště nepřipraví tak velkou část. opět lepší jednou chovat lepidlo než recyklovat hod ztvrdne.

  Nebojte se jejich vlastní, aby přijal práci s pěnou. Jedná se o levný materiál, v případě poruchy, můžete trhat špatně vložené listy, koupit nové a opakujte postup s ohledem na minulých chyb. Základní pravidlo: musíte přesně vědět, jak opravit lepicí pěna na přední nebo vnitřních struktur. Získat nejpohodlnější v kompozici a bezpečně pustit do podnikání - vám podaří.

  Holky, jsme neustále myslet na každodenní problémy a zapomenout na sebe. Ano, uklízet, čistit a prát věci, tam je vždy něco k jídlu. Ale měl jsem pocit, že milenka jejího manžela objevil, možná je to kvůli mé nadváhy. Dívám se na Olu Kartunkovu z KVN, co udělal, zeštíhlit na pár měsíců do 30 kg a já sledoval její jídelníček, už mají první výsledky - 10 kg. A jakmile její manžel začal věnovat větší pozornost ke mně do postele. Koho zajímá, jak tenká Kartunkova lze nalézt zde. Jen říkám, že proces pracuje na sebe kontrolovat.

  a jejich označení

  Dotazy a připomínky: [email protected]

  Varování! Kopírování materiálů je možné jen se souhlasem správy a aktivní odkaz na zdroj.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  63 + = 71