Lobelia květy výsadby a péče foto

Lobelia květy výsadby a péče foto

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Rostoucí ampelnye lobelia: odrůda, barevné foto

Meet lobelia v zahradě nemůže příliš často, protože se pěstuje pouze na těch stránkách, jejichž majitelé jsou si vědomi existence zástupce čeledi Campanulaceae. Nechť Lobelia a má domáckou podobu, ale často to vypadá mnohem rozkošný, než zná každý lilie.

Tato rostlina je šťastný za půvabnými květy, které jsou snadno zaměnit za zvonečků, které mají různé barvy: červená, bílá, modrá a fialové. Z tohoto důvodu bude lobelia vypadat skvěle na každém záhonu, terase nebo v podobě velkolepé rámu pro trávník.

Si uvědomil, že jste si, že bez ohledu na to, co chcete, aby si tuto rostlinu na webu, můžete tak učinit velmi snadno a koupit v nejbližší květinářství připravené sazenice. Nicméně, budete mít mnohem větší radost, pokud se pokusíte pěstovat tuto rostlinu na vlastní pěst od prvního stupně. A nechat to bude vyžadovat od vás velké úsilí, ale nakonec nebudou marné.

Rod Lobelia, který je doma k jižní Africe, je poměrně početné, která zahrnuje asi 400 druhů. To představuje spolu s trávou a keři, stejně jako keře, stromy, jehličnaté a listnaté rostliny formě.

Charakteristickým rysem Lobelia - velmi dlouhé a bohaté kvetení. Jeho květiny lobelia zdobí půdu po celé léto, od června do září. To může růst v květináčích, závěsné květináče nebo vázy. Je třeba připomenout, že tato květina je velmi potřebuje dobrého světla a vlhkosti, takže výsadba by měla být vybrána slunné oblasti umístěné od plotu. Během údržby je nutné zajistit potřebné množství vlhkosti, takže je vhodné provést zalévání několikrát za den.

Rod Lobelia zahrnuje širokou škálu druhů, mezi nimiž je mnoho zajímavé: Lobelia cardinalis, zdobí jasně červené zvony, horolezec, který formoval fialové květy na vysoké stonky spiciform. Nicméně, nejpopulárnější jsou Bush a lobelia závěsné sestřelení.

Tato forma lobelia se nejčastěji používá pro výzdobu záhonů, chodníků, obrubníků, záhonů. To je často zasadil spolu s Nemesia karnevalu a mečíků.

Doporučený postup, který by měl být proveden při rostoucích keřů formy Lobelia je polevou, která pomáhá stimulovat tvorbu nových výhonků.

Ačkoliv stříkací lobelia zahrnují celou řadu druhů, často v zahradách najdete řadu královského paláce. Na pozadí jeho příbuzných se liší s jasně červenými květy a bronzovými listy. Tato odrůda je malé rozměry a roste ne více než 12-15 cm.

Tento druh je lobelia objevil křížením několika odrůd. Vzhledem k tomu, že to platí také pro farmové hybridy k jeho chovu s využitím techniku ​​roubování.

Často se při pěstování ze semen Lobelia Hang-Downing byly vysázeny v květináčích, které drží na okenním parapetu nebo balkon. Ale zároveň nádherný výhled na rostliny stane, jsou zavěšeny v květináčích na zdi.

Mezi odrůdami Lobelia jsou takové, že během reprodukce semena často nezachovávají svých odrůdových vlastností. Z tohoto důvodu jsou chována vegetativně - kmenové řízky.

Pěstovat tuto květinu doma může a způsobu sazenice, ale většina z nich se snaží reprodukovat samy o sobě, dává jim možnost účastnit se na každém kroku této plodiny.

Lobelia odkazuje na pomalu rostoucí rostliny, takže je velmi důležité zvolit příznivý okamžik pro výsadbu semen. Obvykle to trvá asi 6 měsíců před přesazení v otevřeném terénu - v lednu a únoru. Mějte na paměti, že budete muset vypořádat s velmi malými semeny, a proto je důležité, aby se mýlit s řadou z nich, že nedošlo k příliš husté výsadby.

Nicméně, i když jste použili více semen, než je požadováno, a tento problém lze snadno vyřešit. Čekání na klíčení, budete potřebovat velmi pečlivě řídnout jejich, zajistit příznivé podmínky pro rozvoj sazenic.

Velmi výhodná zasít semena Lobelia mokrým párátka nebo zápalka. U špičky může snadno zvednout požadovaný počet semen a převede se do nádoby naplněné výsadbou půdu.

 • je vhodné zasít semena Lobelia světle volné půdy. To je nejlepší, aby se směs zeminy, která je vyrobena z písku, zeminy a vermikulit. Vermikulit - nové řešení pro zahrádkáře, který je často používán k výsadbě a dobrou klíčivost. To může být přidán v různých třaskavých složí, vyznačující se tím, že složky jsou přítomny, jako je rašelina, půda, písek, apod.;
 • Někteří pěstitelé jsou přidány do výsadby půdy a Appin, což je speciální kapalina, která stimuluje růst rostlin. Společné použití EPIN - přidání do vody pro zavlažování a zpracování pěstují sazenice stříkáním;
 • šířit semena na povrchu půdy by měl být pouze po důkladném zalévání. Když jste skončil setí semen, je třeba, aby se zdržely akcí, které povedou k promíchání půdy se semeny. Předtím, než klíčení, musí být na mokrém povrchu. Nad nádrž s plodinami lze natáhnout celofán poskytnout skleníkový efekt;
 • Optimální teplota pro klíčení semen je 18-21 stupňů. Na základě těchto teplotních podmínek, první výhonky objeví po 1-1,5 týdnů. Ale do té doby je třeba monitorovat stav půdy v čase vidět známky plísní. Vyhnout se tento nepříjemný jev může být pravidelným vysíláním plodin;
 • čekání na klíčení semen, můžete začít zalévání sazenic, ale s velkou opatrností. Pro tento účel se doporučuje používat malé injekční stříkačky s jehlou. Díky němu bude minimalizovat riziko zranění fledgling výhonky. Že v době přesazení na trvalé místo sazenic transformovaných do bujné křoví, je nutné držet vybrat. Za tímto účelem se v květináčích přesadit několik rostlin v každé z nich. Když sazenice trochu silnější, to začalo být zvyklý na přírodních podmínkách roste, které jsou přeneseny do hrnce na chladném slunném okenním parapetu.

Nejpohodlnější s sebou cítí květ solární a polostínu oblasti, kde by mělo být dostatečné množství vlhkosti. Jeho nedostatek má negativní dopad na rozvoj Lobelia, nechal ji v určitém okamžiku přestala tvořit nové pupeny. Pozitivní vliv na kvetoucí LOBELIA mají oblékání, že zatímco péče se doporučuje několikrát za sezónu.

 • pro první krmení, jak se obecně používá síranu draselného, ​​a pak se půda může být provedeno standardní komplexní hnojivo pro lobelin. Velmi užitečné kombinovat krmení s povolením a pletí;
 • zanechat Lobelia zahrady v zemi na podzim není žádoucí, protože v důsledku zimy, může snadno dojít ke ztrátě. Proto je třeba pečlivě vykopat a přesadit do hrnce. Dále je převeden do chladném místě, kde je v řádné lékařské péči lze dokonale žít až do dalšího období;
 • Někteří pěstitelé používají růst lobelie květináče nebo vázy. V tomto případě se kontejner s rostlinou je třeba klást na temném místě, které nutně musí být chráněny před těžkým zimním chladem.

Při použití této metody, budete zbavit mnoha obtíží, jimž čelí zahrádkáři, pěstitelé Lobelia každý rok ze semen. Naštěstí lobelia přežil zimu, jako pravidlo, vstupuje do květu fázi pružinu před rostlin pěstovaných ze semen.

Pokud budete postupovat podle pravidel lobelie pěstování, výsadby a péče, bude fotografii prokázat všechny své dekorativní vlastnosti. Ale musíme si uvědomit, že to může být napaden některých škůdců a chorob, i když podle některých zdrojů, nic podobného nemůže stát vůbec. Ale zkušenost pěstitelů, specializující se na pěstování Lobelia, vypráví jiný příběh, a většina z rostliny ovlivněny houbovým chorobám.

Poměrně často Lobelia květiny začnou vadnout v důsledku onemocnění, jako jsou:

vážnou újmu může způsobit řadu škůdců, Například mšice, rostlinné chyby a tak dále. Chcete-li růst na normální velikost a čas kvést lobelia nemůže, pokud neposkytne potřebné množství vlhkosti nebo ona budou pěstovány pod spalujícím sluncem hodně. Ve druhém případě je velmi vysoká pravděpodobnost úmrtí.

Poprvé viděl lobelia, málokdo z začínající zahradníky by si mohl myslet, že tato rostlina může být použita pro registraci pozemků. Nicméně, v této nenápadné skrýt tato květina světlé ozdobné vlastnosti, kteří byli schopni vyhodnotit mnoho odborníků i obyčejných zahradníků. Růst není v otevřeném terénu tak těžké, pokud budete postupovat podle pravidel, která platí nejen pro LOBELIA viset-Downing, výsadbu a péči. Fotografie této rostliny jsou tak různorodé, že je nepravděpodobné, že by zahradník nebude chytit šanci, aby to na místě.

Vzhledem k tomu, že pěstování této květiny začíná sazenice, je třeba velmi opatrně přistupovat k výběru půdy mixu. Poté, co vše závisí na tom, jak silné a zdravé turn out mladé rostliny rostou tam jsou ti samí dospělí keře LOBELIA schopný potěšit majitele v létě a hojných světlých květů.

Výsadba a péče o Lobelia, fotky

Latin Lobelia nebo lobelie ruský nazýván jedním z nejvíce nenáročný, ale velmi roztomilý ve skromném jednoduchosti zahradních rostlin. Tato travní keře nebo keře, které patří do rodiny Campanulaceae, ačkoli někteří biologové zahrnout do Lobelia.

Květiny byly pojmenovány vlámský vědec Matthias de Lobel, bývalý dozorce z botanické zahrady v Hackney, Londýn, Velká Británie. V tomto článku najdete spoustu užitečných informací o výsadby a péče fotografii Lobelia některých druhů může být také vidět zde.

Ve světě existuje 300 různých druhů Lobelia, zahradnictví používá asi 20. Některé z nich se pěstuje již od starověku pro výrobu léčiv pro léčbu plicních chorob.

Homeland lobelia je považována za Jihoafrickou republiku, kde rostou na vlhké a kamenité půdě. Nyní je rostlina distribuována prakticky na všech kontinentech, ale upřednostňuje zónu subtropů a mírné klima.

Lobelia - rostlina, která může na několik let kvetnout na jednom místě, šířit se v šíři a vytvářet barevné načechrané koule. Kvůli dlouhým a chladným zimám jsou středně velké zahrady obvykle pěstovány jako roční. Mnoho zahradníků vykopá lobely v pozdním podzimu, umístěno v kontejnerech a udržováno až do jara v uzavřených prostorech. Ale nedávno trvalé odrůdy byly odstraněny, které tolerují mrazy bez transplantace.

Zapamatujte si! Roční lobelia může kvést v této oblasti po mnoho let, ale kvůli riziku zamrznutí v zimě to bude muset provést v uzavřených prostorách!

Lobelia je malý kulovitý křovinovitý tvar až 20 cm vysoký. Některé odrůdy dosahují až jednoho a půl metru. Tenké stonky, rozvětvené téměř od kořene, jsou pokryté hustými zelenými listy. Květy jsou malé, trochu jako zvony, mají až 2 cm v průměru, rostou jeden po druhém v každém opadavém sinu.

Nejvíce obyčejné odrůdy lobelia s modrými a modrými květy, z nichž zkušení zahradníci zdobí v krajině roztomilé potoky a vodopády. Bílé, fialové, růžové, fialové a jiné odstíny jsou také oblíbené.

Květy lobelia od června do září (některé odrůdy prakticky k mrazu), které se v místě květin tvoří ovoce ve formě malých krabic se spoustou bezvadných semen.

Pěstovaná lobelie začala v roce 1861. A stále je miloval mnoho zahradníků pro snadnou péči a možnost vytvářet barevné komplety.

Lobelia celoroční výsadba a péče

Jako každá rostlina, lobelie má své vlastní preference v půdě, osvětlení, minerální hnojiva a zalévání. Výsadba jak ročních, tak trvalých druhů začíná vysetím semen, ale odrůdy, které jsou v zimě pod sněhem v zahradě, mohou být pěstovány také černě a rozdělením keřů. Letní ročníky na podzim jsou odstraněny. Podívejme se podrobněji na všechny fáze výsadby a péče.

Chcete-li množit sazenice lobelie, musíte připravit lehkou a vlhkostavou půdu. Ti, kteří nechtějí hádat s vytvořením speciální půdy, speciální podklad zakoupený v obchodě, to udělají. Ti, kteří tuto záležitost nechtějí nechat na vlastní pěst, obvykle vytvářejí rezervu půdy od podzimu, připravují substrát z humusu, písku, rašeliny a lesní půdy ve stejném poměru.

Zapamatujte si! Lobelia nemá ráda těžkou příliš úrodnou půdu!

Výsledná směs (a ta, která byla zakoupena v obchodě) je promítána pomocí velkého stínítka, aby se odstranily přebytečné a příliš pevné částice půdy. Semena lobelie jsou tak malé a vzdušné, že musíte pečlivě připravit půdu pro výsadbu.

Kromě toho by měla být půda dekontaminována pomocí fungicidního roztoku nebo jednoduše smažit v mikrovlnné troubě. Další metoda není náročná na práci - udržovat substrát v mrazivém zimě téměř celou zimu.

Existuje několik způsobů, jak rostlinku připravit:

Poslední dvě metody jsou jednodušší a jsou prováděny s trvalými pouzdry. Lobelium se tedy na jaře rozmnoží, ponoří odřezky do kořenových přípravků a umístí je do uzavřené země. Nebo vykopat keř a rozdělit ho na dvě nebo tři části, a výsadby dětí v samostatných dírách.

Jak a kdy zasít semena lobelie

Vylepšovat lobelii lépe ze semen v sazenicích. Kvetení obvykle trvá 80-90 dní, takže koncem února na začátku března byste se měli postarat o výsadbu. To už nestojí za to. Předpokládá se, že březové sazenice, rostoucí pod obyčejným světlem, jsou odolnější a méně nemocné s takovou nemocí jako "černá noha".

Semena lobelie jsou velmi malé, prachovité, lze je smíchat za rovnoměrnost s malým množstvím suchého písku. V připravovaném půdním substrátu stojí za to, aby se normalizovala kyselost, přidá se malá vápna nebo dolomitová mouka.

Pro tentýž účel se používá vermikulit, který navíc pomáhá normalizovat půdní vlhkost, chrání kořeny rostlin před teplotními skoky a zvyšuje propustnost vzduchu.

Zapamatujte si! Semena nemusí být pohřbena v zemi! Nemohou vystoupit!

Výsadba lobelia se semeny probíhá v tomto pořadí:

 1. Plytká nádoba s vývody vody je naplněna malou vrstvou odvodnění, nahoře je posypána lehká a dobře prosetá připravená podložka. Všechny jsou lehce ucpané a rozlité vodou, do níž lze přidat fungicid.
 2. O den později byla půda malý zadek a teď můžete začít s výsadbou. Semena jsou úhledně rozložena na povrchu nádoby. Ze shora můžete lehce posypat pískem, abyste udrželi vlhkost v půdě.
 3. Zaseté semena se stříkají postřikem světle růžového roztoku manganistanu draselného. Nebo jednou se přípravky "Epin" nebo "Zircon" používají k podpoře růstu.
 4. Kontejner se semeny je potažen sklem nebo filmem a ponechán na teplém místě pod slunečním světlem. Ideální teplota pro plodiny lobelia je 18-20 ° C.

Lobelia klidně snáší vysokou vlhkost a dokonce i teplotu až -2 ° C a horký a suchý vzduch, prasklý z tepla, půda pro ně je fatální, zvláště pro sazenice.

Sazenice by proto měly být pokryty deset dní a pečlivě sledovat dobu zavlažování. Klíčky, které se objevily ze země, jsou tak miniaturní, že dokonce i jejich postříkání vodou je třeba provádět opatrně, aby nedošlo k jejich rozbití. Můžete vylévat do zásobníku, který obsahuje sazenice.

Zapamatujte si! Sazenice lobelia netolerují suchý suchý vzduch! Ujistěte se, že dodržujete režim zavlažování!

Mladé výhonky lobelia doporučuje uspořádat vzduchové lázně na denní bázi: Je nutné odstranit sklo nebo film, a mazání návrat kondenzátu na místo vzhůru nohama. To se provádí za účelem ochrany rostlinného materiálu před mechanickým působením vodních kapiček, které při pádu mohou poškodit semena.

Při normální péči se klíčky mohou objevit během 10-14 dnů. V prvním měsíci rostou velmi pomalu, později se jejich růst zrychluje. K vytvrzení mladých stromů, které brání kreslení, by kontejnery měly být umístěny na chladném místě, například na skleněné verandě nebo balkoně.

V noci se samičí semena přednostně vracejí do domu, kde můžete vytvářet dodatečné osvětlení s LED osvětlením ve večerních hodinách a za zatažených dnů.

Zapamatujte si! Nedostatek světla a vysoká teplota mohou vést k semenům!

Zavlažování je velmi pečlivé, půda je zvlhčena postřikem nebo kapající metodou s čajovou lžičkou nebo jednorázovou stříkačkou. Ale vy můžete nalít trochu vody a do zásobníku zásobníku, jak se může formovat na povrch půdy, což vede k hnilobě výhonků.

To lze předejít pečlivým sledováním stavu půdy a vyvarováním se vysychání nebo nadměrného zvlhčování. Vyjádřená forma je odstraněna, posypána aktivním uhlím.

Když výhonky daly první plný list a dosáhly výšky 3-4 cm, je čas na výběr. K tomu dochází přibližně šedesátý den po zasetí semen.

Vyberte krepenkie rostliny a vložte 3-4 kusy do jednorázových šálků. Toto se provádí čajovou lžičkou, s níž se vylíhne malý kousek půdy s klíčky a umístí se do připraveného kontejneru.

Chaotický lobel je umístěn na chladném, jasném místě, kde bude čekat na přistání na otevřeném terénu. Po vyskladnění rostliny urychlují růst. Zastavení vrcholů rostlin v této fázi pomůže v budoucnu zvýšit nádheru lobelie.

Lobelia výsadba a venkovní péče fotografie

Rostlina lobelia na trvalé místo koncem května, kdy už nebude hrozba nočních mrazů. Půda pro výsadbu zvolit slunné, můžete s malou penumbra, a pečlivě připravit půdu, uvolnit a přidat trochu minerální hnojiva.

Nedělejte příliš mnoho z nich, lobelie preferuje super písečné nebo hlinité půdy, ne příliš úrodné, jinak rostliny začnou vytvářet zelenou hmotu na úkor kvetení.

Zapamatujte si! Sazenice lalůček se bojí i těch nejmenších mrazů! Po zahájení noční teploty nad 10 ° C ji položte na otevřené půdě.

Pro sazenice připravte malé otvory ve vzdálenosti 10-15 cm od sebe. Poté se obsah jednoho skla přenese do jámy, půda se doplní a ponoří.

Zavlažování lobelie

Lobelia vyžaduje denní zalévání a v horkých dnech se provádí ráno a večer. Půda by měla vždy zůstat vlhká, pokud vyschne, rostlina přestane kvést.

Účelem tohoto postupu je vytvořit bobule lobelie svěží a rozvětvené. Odstraňte vrcholy po zakořenění rostliny na novém místě.

Vyrobeno po skončení první vlny květu. Vybledlé větve jsou zkráceny na 3-5 cm.

Některé odrůdy lobelia, které netolerují mráz, jsou vykopány, přemístěny do kontejnerů a obsahují celou zimu v uzavřených prostorech. Odrůdy odolné proti mrazu v pozdním podzimu jsou nakrájeny na kořen, zbytek je pokrytý listy nebo hadry.

Poprvé se provádí dva týdny po transplantaci rostliny do otevřené země. Můžete si vzít síran draselný. Druhé krmení se provádí v srpnu po odstranění vysušených výhonků. Pro ni můžete použít speciální hnojivo pro květiny, po kterém lobelie opět nádherně kvete.

Zapamatujte si! Lobelia nemá rád plodné půdy a netoleruje časté hnojení!

Dalším důvodem pro růst lobelia na zahradě je to, že rostlina není prakticky náchylná k onemocnění. A škůdci se to snaží vyhnout.

Jedinými možnými zástupci takového hmyzu mohou být slimáci, pokud se rostlina pěstuje u vodních toků.

Existuje několik způsobů, jak se s nimi vyrovnat: umístění nočních pastí - mokré předměty, vytváření návnad z piva, chemická ochrana s hnojivy.

Mezi trvalými odrůdami existuje několik, které mají největší popularitu mezi zahradníky:

 1. Hnízdo Lobelia Swallow má fialové květenství, podobné tvaru ucha. To se týká vysokých keřů, roste až 80 cm. Používá se v zahrádkářství jak pro individuální výsadbu, tak pro výsadbu ve skupinách. Pěstovaná semena, ráda časté zalévání.
 2. Nebo Lobelia cardinalis kardinál, jehož jméno bylo dáno k podobnosti barvy vyšších katolických duchovních oblečení. Místem vybere bažiny, kde roste na 125 cm na výšku. Malebná krajina zahradní použití keře vysázené v rybnících.
 3. Lobelia syfilitická vypadá jako kardinál. Má vysoký vzpřímený keř s modrými květy. Dává přednost vlhkou půdu, nikoliv problém v zimě. Její neobvyklý název přidělený pro použití indiánů při léčbě syfilis.

Lobelia zavěšení Downing výsadbu a péči Photo

Lobelia jako jednoletá rostlina pěstuje jeden druh často nazývané erinus (Lobelia erinus) nebo Lobelia ezhevidnaya. Toto krásné travní keře s tenkými stonky a malými listy. Jsou silně expandovat, a jako dospělí mají tvar koule s mnoha malými květy různých odstínů, a na druhé Bush může být až stovky.

LOBELIA ERINUS má pět různých forem, což je důvod, proč tak blízké zahradníky:

 • šíření, 15 cm má dlouhé stonky do 30 cm;
 • kompaktní, vzpřímené Bush dosahuje 10-15 cm;
 • přímé, sloupcová roste až 25 cm;
 • trpaslík, nejmenší odrůda, dorůstá do 8-12 cm;
 • zavěšení sestřelení tvořící svěží Bush visí dolů z větví až do 30-35 cm.

Jeden z nejkrásnějších odrůd roční Lobelia viset-Downing „Sapphire“, který větve délka může dosáhnout až 27-35 cm. Tento silnovetvisty keře, které mají květy jsou zářivě modré s bílou skvrnou na základně.

Výsadba a péče o rostliny tohoto druhu jsou stejné jako u všech odrůd celoroční Lobelia. Velmi pěkný vzhled nadýchané ampelnye keře v závěsných koších, ale neměli bychom zapomenout na drenážní systém v těchto přistání. Květy „Sapphire“ až do pozdního podzimu.

Nyní ve specializovaných prodejnách si můžete koupit tyto druhy Lobelia, kteří tiše tolerovat zimu, a to i na předměstí. Pokud nemáte v plánu pěstování na stejném místě příští rok na jaře, na podzim po odkvětu, je nutné odstranit všechny zbývající shluky.

Lobelia se mohou množit a náletových, ale kvetou později než pěstuje způsob sazenice. Také, pokud nechcete sbírat semena před zimou do závodu, pak na jaře její halo růstu zvýší v důsledku zachycení přilehlých pozemků.

Na místě drobných kvítků po chvíli tvořen tobolek skromné ​​velikosti. Sbírat je odděleně není příliš pohodlné, a tak se rozhodl řezat větvičky nebo se Bush. Je možné je třást nad papírem a může být tření mezi rukama, pak materiál celý výsledný prosít přes jemné síto pro odstranění semen a nové přistání.

Mnozí zahrádkáři jako Lobelia za příležitost k vytvoření různých skladeb, za vynikající kvalitu kompanonskie a roste v různých formách k sezení.

Pamatovat! Lobelia dobře roste ve firmě s jinými rostlinami! Ale je třeba je vybrat se stejnými požadavky na pěstování a péči.

Můžete vytvořit velmi zajímavou kompozici Lobelia na postelích, výběr souvisejících barvy, jako je modrá, modrá, bílá, což vytváří plynulý přechod barev. Nebo vysazovat rostliny s kontrastním paletu. Kombinace červené a modré, fialové a bílé bude aktivně vyhledávat mezi zářivě zelené zahradě.

Lobelia zavěšení sestřelení odrůdy výhodné hledat v závěsných koších nebo hrnce. Visící stonky s květy bohatými hmota dobře dohromady s vztyčenýma druhů nebo rostlin jiných rodin, které mají odlišnou vnější texturu. Pro tento druh výsadby můžete použít sférické a koše naplněné půdou. Lobelia vysazené na vnější straně v vyraženými otvory.

Pokud nemůžete přistát na Lobelia trávníku, jsou velmi vhodné pro zahradní dekorace květináče různých tvarů. Je pouze nutné vybrat ty správné rostliny na svého společníka. Nádherné dekorace bude jednat o kombinaci několika váz na výšku a průměr, a zasadil se v nich květy různých odstínů.

Věž vázy

Zajímavé kompozice mohou být vytvořeny v tzv Stack nebo věže květináčích o různých průměrech. Jsou navlečené jeden po druhém na speciální výztuže, který je pečlivě uložen na zvoleném povrchu, a jsou naplněny substrátem půdy. Nyní zbývá jen vybrat odrůd Lobelia a dalších rostlin v kombinaci nejen barvu, ale i nároky na vodu, světlo, hnojivo.

Pro růst Lobelia nevyžaduje speciální znalosti zemědělské techniky. Dost přesnost a trpělivost, dodržení všech pravidel výsadbu a péči o ně. A jen pár měsíců Lobelia bude nádherné dekorace zahrady.

Video Tipy: lobelie výsadbu a péči v zahradě

Měsíčku: pěstování semen při pěstování sazenic

Jak pěstovat ze semen stračka

Co ještě zkontrolovat?

Přidat komentář zrušení odpovědi

© 2018 O barvy, všechno a všechny · Kopírování materiálů bez souhlasu je zakázána

Lobelia - výsadba a ošetřování, pěstování ze semen

Autor: Listeva Lily. 27 leden 2015 Kategorie: zahrádkářství.

Lobelia (lat. Lobelia) - rod vytrvalých a ročních polovičních keře, keřů a bylin Campanulaceae rodiny, ačkoli někteří vědci je považují rodiny stejného jména - Lobelia. Lobelia závod byl pojmenován na počest nizozemského botanik Matthias de L'Obelya, který byl ředitelem Královské botanické zahrady v James I. Flowers Lobelia růst téměř ve všech částech světa, ale většina z nich v subtropech a o něco méně než v mírných pásmech. Celkem je nyní asi 300 druhů Lobelia. Některé z nich jsou surovinou pro výrobu léků na plicní nemoci. Kultura používá asi 20 druhů Lobelia. Lobelia pěstování a péči, kterou není vyčerpána, takže bez obav kupovat semena a zdobit vaši zahradu a tyto krásné nenáročné květiny.

poslouchat článek

Lobelia trvalka v našich zahradách jsou obvykle pěstuje jako jednoletá rostlina, která je míč ve tvaru kompaktní keř 10-20 cm vysoká, ačkoli tam jsou druhy a odrůdy, dosahující výšky jednoho a půl metru. Stonky mají tenké lobelin, větvení od základny hustě pokryté po sobě integrální kopinaté listy. Podpažní bilabiate květy na krátkých stopkách dva centimetry v průměru, v závislosti na odrůdě jsou lakovány v barvě bílé, fialové, tmavě modrá, fialová nebo modrá. Květu obvykle začíná v červnu až září a pokračuje, takže těžký ovoce ve formě tobolek polyspermous. Lobelia semena zůstávají životaschopné po dobu až tří let. V kultuře závodu od roku 1861.

Setí Lobelia.

Lobelia pěstování začíná setí semen, jako hlavní způsob reprodukce této rostliny - semena. Lobelia květy po výsevu v 8-10 týdnů. Obvykle se používá způsob chovu sazenice semen. Na začátku února v kazetě pro sazenice s hlubokými buněk 5cm položit drenážní vrstvu (keramické nebo kousky kůry), pak pokropí horní vrstva plic dobře kaší půdu, ve směsi s kokosových vláken a říčního písku, vody, půdy, aby Nakrmil s vlhkostí, dát ho usadit a zasít semena tom, smíchané s pískem. Není nutné, aby utěsnění semen v půdě, protože z půdy, nemohou stoupat, to je jen mírně pokropí je tenkou vrstvou písku, aby se vlhkost neodpařuje tak rychle z půdy. Zakryjte fólií páskou nebo skla a místo, kde bude vystaven jasného okolního světla.

Střílí Lobelia se nebojí nadměrné vlhkosti, to je mnohem nebezpečnější pro oschnout, příliš teplo a vzduch vysuší půdu - výhonky Ředění a umírající. Nenechávejte kazetu bez filmu, je-li v místnosti je 22 ° C nebo více, a úzkostlivě dodržovat plán zavlažování. Pokud jste se bojí chladu nebo nalít sazenic, zalévání je v kazetě v mateřské zásobníku. Chladné prostředí vaše sazenice to nespadne, protože mohou odolat teplotám až -2 ° C. První měsíc semenáčků poroste velmi pomalu, téměř neznatelně, ale pak se růst zrychlí. Jakmile sazenice rostou na 3-4 cm na výšku (a to se stane asi za dva měsíce po nasazení), oni se potopí pro 3-4 kusů v jednorázové cup stogrammovy a dosahuje výšky 6-7 cm prischipnite střílí k větvení stimulaci. Lobelia květ začíná v sazenic.

Výsadba Lobelin do země se obvykle provádí na konci května, poté, co hrozba projde noční mráz. Na stránkách by měl být slunný a půda je volná a ne příliš úrodná - písčitá hlína nebo hlína. Při přípravě půdy pro setí, nezatěžujte zavedení dusíku, nebo budete mít krásné zelené, ale nevidím Lobelia květiny. V každém způsobu manipulační otvor vysráží obsah jeden šálek - 3-4 lobelin malé, a vzdálenosti mezi jam - 10 až 15 cm.

Rostoucí ampelnye Lobelia také začíná setí semen a sazenic se provádí stejným způsobem, pouze pěstované sazenice jsou zasazeny v zahradě, a závěsné nádoby nebo koše. Ampelnye lobelia je používán doma pro dekoraci vnitřních i venkovních prostor, balkonů a lodžií a oken z vnější strany objektu.

Jak mohu pěstovat Lobelia jinak, a to bez použití metody semen rozmnožování? Někteří pěstitelé kopat podzimní LOBELIA a nechte přezimovat v chladných sklenících, tímto způsobem dělat to vytrvalá. Aby se dům pro zimní uskladnění a oblíbené odrůdy Lobelia: v předvečer jara overwintered v chladném a světlé keře pokoj Lobelia demontované a sedící na řízků zakořenění v různých nádobách. Jakmile dojde k zakořenění, Lobelia mohou být zasazeny v zemi. Vegetativní způsob množení se používá, pokud není jistota, že lobelie, pěstovaných ze semen uchovávají své odrůdu vlastnosti.

lobelia péče není složité, ale nejdůležitějším bodem je zalévání rostlin, jako je půda by měla být po celou dobu, aby se trochu mokrý, a to zejména v horkém období. Ampelnye lobelia vyžadují zalévat dvakrát denně. Druhým důležitým bodem v péči o Lobelia je prořezávání, které je vhodné strávit na konci prvního kvetení. Stonky se řez ve výšce 5 cm od země, po kterém začíná bujný růst nových výhonků a opakované, často bohaté kvetení. Dvakrát nebo třikrát během léta také oblékání LOBELIA komplexních minerálních hnojiv.

Když lobelia bud nakonec může dělat s tím, jak se letničky - zbavit zbytků v případě potřeby shromáždili semena. Nebo si můžete nechat práci na jaře, ale na vědomí, že LOBELIA snadno množí náletových, a na takové neformální chovu to bude kvést později, než sazenice vysazené na jaře. Je lepší sbírat semena a zasít je v souladu s našimi doporučeními. Shromáždit semena takto: snížit Bush Lobelia, třepe se dobře přes noviny, a skutečnost, že zůstane, prosít přes síto, dát do krabičky od sirek, a podpisem, uskladněna.

Existují druhy Lobelia, které jsou pěstovány pouze jako letničky:

nebo lobelia obrubník, nebo lobelia ezhevidnaya, nebo blue lobelia. Tento druh má pět formulářů: šíření, trpaslík, horolezectví, vzpřímené a kompaktní. Populární odrůdy patří Reggata Reggata Rose a modrá - respektive růžové a modré lobelia, lobelka Riviera Blue Sky - květiny nebe modré.

Silná Lobelia (Lobelia valida)

ve vzhledu se podobá kompaktní forma Lobelia ERINUS, jen o něco více hrubě a silnější stonky, listy a šťavnaté, a květy jsou také velké fialové nebo modré s bílou skvrnou uprostřed.

Lobelia zavěšení sestřelení Ricciardi větší a hrubší odrůdy pletistyh erinusa, to je hybridní variace a propagované pouze řízků.

Lobelia nejlepší (Lobelia tenuior)

- výška je 25 až 35 cm, květy až 2 cm v průměru, modré, bílé nebo lila.

Jako roční a celoroční pěstována jako druh lobelia krásný.

trvalky lobelia zástupci těchto zobrazení:

Lesklý Lobelia (Lobelia fulgens),

nebo požární - dorůstá do výšky 75 cm, listy, v závislosti na odrůdě, zelené nebo červené. Nejlepší známka tohoto typu je považována za výška Queen Victoria 1,5 metru s šarlatové květy.

Lobelia dortmanna (Lobelia dortmanna)

- ohrožené druhy uvedené v Červené knize. Roste do hloubky 60-80 cm na dně čistých písečných pobřežních oblastech. Bell květy jsou obvykle modravě, někdy bílé nebo tmavě červené.

Gherardi Lobelia (Lobelia gerardii)

Je vhodné pro teploty do -29 ° C, dorůstá do 125 cm na výšku, květy jsou shromažďovány v bodec květenství. Nejznámější odrůda - Vedrariensis.

Purpurea Lobelia (Lobelia cardinalis),

nebo nachový, nebo lobelia kardinál, dosahující výšky metr, tak pojmenovaný pro barvu květů, které v britské královny Henrietta Maria způsobené asociaci s barvou punčochy kardinála Richelieu.

jsme jedovaté lobelia sidyachelistnoy lilacky nebo modré květy se sbírají ve vzácném oboustranný apikální kartáčem. Pohled vytrvalý, ale ve velmi chladné zimy bez sněhu nebo půdy lépe zamulchirovat.

Blue lobelia (Lobelia siphilitica)

nebo syfilitický, To přineslo do Evropy z Ameriky. Modro-fialové květy tohoto druhu jsou shromažďovány v hustých špice podobné květenství. Jméno druhu je odvozeno od slova „syfilis“, protože se předpokládalo, že rostlina vyléčit tuto nemoc, ale nakonec se musel ujistit, že to není pravda. Samotný pohled na rozšiřování na území Starého světa neobdržel, ale byl jeden z rodičů skupiny populární hybridy, například, například odesílatele, který byl výsledkem křížení modrou, fialovou a lesklé Lobel.

Coleus v zahradě i v domácnosti

Ageratum - výsadba a ošetřování, pěstování ze semen

Leave a Comment

Your email address will not be published.

42 + = 51