Ložisko nahrazení pračku Indesit

Ložisko nahrazení pračku Indesit

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak vyměnit ložiska v pračce Indesit?

Aby nahradil ložisko do pračky Indesit, je třeba odstranit nádrž, v níž se lisuje do zadní stěny. Za účelem odstranění nádrže, vyžadují téměř kompletně rozebrat celý stroj. Poté zaklepat staré a nové ložiska lisovaného uložení s novým těsněním z pryže a kovovým kroužkem.

To, co by změnilo ložisko, ve skutečnosti je třeba demontovat vrchní, přední a zadní části stroje, stejně jako k odstranění potrubí, elektroinstalací, podavače, váhy, a další. Proto bez základní znalosti základů, včetně elektrických obvodů, je nutné pečlivě přečíst návod.

Rozhodně lepší svěřit tuto práci pro pány, ale pokud jste se rozhodli pro nezávislou substituci, před zahájením práce, nákup nových ložisek a těsnění na to nutně, těsnění téměř vždy mění s ložisky.

Je vhodné, aby náhradní díly od "Indezit9quot;.

Vypnutí pračku od přívodu vody, kanalizace, elektřiny.

Odstraňte horní kryt a zadní a přední (ukládací stranu šrouby, svorníky křížový šroubovák).

Při demontáži předního panelu na začátku odstranění zásobníku prášky.

Vše před námi "vnitřky stroje.

Z motoru (svého pohonu) na bubnu je pás, je nutné jej odstranit z kladky.

Na bubnu kladky mají přípravek, ale on (kladka) točí, vložte do branky jakékoliv vhodné velikosti a klínovou řemenici.

Uvolněte upevňovací a sdorgivaem buben kladky.

Nejtěžší provedeno, pak odšroubovat montážní distanční pásy (4) šroubu, odšroubovat montážní zůstatky a opatrně je.

Bereme všechny dráty (existují terminály) elektrických součástek.

Rozebírat spony (je jich několik, které drží kryt nádrže), odstranění gumičky (těsnění) a vlastně uzavřít buben, vezme společně s uzlem, kde je to nezbytné, aby nám ložiska.

Vypresovyvaem ložisko (pokud samozřejmě existuje nástroj a zkušenosti v práci, ne-li za každou čerpací stanici nebo obchod, je jeho tiskový výstup).

Instalace nového (a těsnění) a dále sestaveny v opačném pořadí.

Pro ty, kteří mají rádi říkají kutil může být vysvětlena v několika větách, a on pochopí!

Za prvé - je nutné odstranit panel seshora a zezadu pračky (samozřejmě předtím odpojena od elektrického proudu a vody, kanalizace!).

Druhý - odstranit řemenice řemenového pohonu s nádrží a motorem.

Třetí - raskliniv blok dřeva (Aby nedošlo k poškození válce!), Odšroubujte a vyjměte kladku.

Za čtvrté - odstranit protizávaží a distanční tyč (bar, pokud můžete jen tak tlačil společně s pružinami pro běžce a ne střílet!)

Pátá - odstraňte svorku nádrže, odpojení topného tělesa (nezasahovat)

Šestá - demontovat a rozebrat ložiskovou sestavu a nahradit je a těsnění! Máte-li vytáhnout ložiska nefunguje, pak je třeba se obrátit na jakoukoli službu, jsou během několika minut s pomocí tahačů vyjměte a instalaci nových sedadel on - a bili kladivem kladivo nemusí kazit uzel!

Seventh - sestavit v opačném pořadí!

Zde je velmi podrobná a dlouhá videa s tipy a nejmenších detailů!

Obecně platí, že pro výměnu ložiskových následujících činností musí být prováděna:

 1. Odstraňte víko pračky, s horizontálním zatížením - je horní a zadní kryt.
 2. Odstraňte řemen z řemenice.
 3. Zajistěte bubnu prostřednictvím šroubů tak, jak jsou dopravovány tyto stroje.
 4. Odšroubujte centrální šroub, kterým se s řemenicí.
 5. Chcete-li odstranit kladku.
 6. Vyjměte šrouby, které připevňují bubnu a odstraňte protizávaží.
 7. Dále, odstranit všechny prvky pračky, které brání odstranění kříže.
 8. Demontovat břevna a vyčistit ji od těsnění a ložisko ropy.
 9. Nasadit nové ložisko, olejové těsnění a sestavit vše v opačném pořadí.

Jak vyměnit ložiska do pračky Indesit: tipy odborníků

Pračky tak hladce do našich životů, které mají mytí rukou se zdá anachronismem. Vše, co je požadováno od hostesky - prádlo a stiskněte tlačítko, a všechny další práce kulomet udělá sám.

Moderní přístroje jsou tak tiché, že na základě jejich jednotné hum psychologové doporučují vyplnit lidé s nespavostí. Takže když „stiralka“ namísto zapředl kočka najednou začala podobat tryskové letadlo na startu - to by mělo být vnímáno jako alarm.

Nejpravděpodobnější příčinou hromu, hvízdání a hluk - vadné ložisko. Jedná se o poměrně častý přetržení, ke kterému dochází i mezi stroji Indesit - italské značky, které jsou známé pro vysoce kvalitní produkty.

Odborníci doporučují nabíjení opravu servisů praček Indesit http://alm-remont.com/remont-stiralnyh-mashin-indesit. Internet je plný informací o tom, jak vyměnit ložiska v „stiralka“ nezávisle na sobě.

Radili jsme se s mistry firmy ALM-REMONT, které se specializují na servis praček této značky. O tom, jak je výměna ložisek, podrobně popsat v tomto článku.

A pak máte možnost si vybrat: pokusit se napravit škodu na sebe nebo způsobit master na domě.

Ložisko: „malý, ale drahé“

V případě, že přístroj umožňuje otáčení o zaměstnání, to znamená, že někde uvnitř je povinen mít ložiska. Pračka se tato položka je následující: dvě kovové kroužky, jeden uvnitř druhého, a mezi nimi - ocelové kuličky kolem celého obvodu.

Typicky, rotujícím vnitřním kroužkem, vhodný k hřídeli, a velké zůstává stacionární.

Navzdory své malé velikosti, ložiska jsou nezbytné, díky němu nádrž lze snadno a velmi rychle otáčet.

Proč se opotřebovávají ložiska? Existuje několik důvodů:

 1. V důsledku intenzivního používání stroje. Mimochodem, hlavní služba ALM-remont na vědomí, že v rané automat Indesit shromáždili v místě výroby - v Itálii a pracuje bez problémů 7-8 let.Seychas životnosti vyměnit ložiska snížit na 3-5 let. Důvodem je spatřována v tom, že snížení nákladů na výrobu: sestava je v jiných zemích.
 2. Opotřebení těsnění - zvláštní detaily, které je uzavřené ložiskovou sestavu, zahrnující výsledek polnostyu.V hřídele, voda začne prosakovat do otvoru a do ložisek. Část nemůže nic vidět, ale postupně ložiska rezavět a selhat.
 3. Přetížení pračku. Chcete okamžitě držet nádrže všechno oblečení - nenechávat stejný pár věcí? „To je v pořádku“ -, myslíš: ram silnější, rychlejší, zavřel dveře a spustit stirku.Pribor upřímně dělá svou práci, ale buben není vyvážený pohyb odstředivka a otáčí nerovnoměrně. To je zvláště patrné při odstřeďování, prádlo je parta a visí ven na nádrži.

Dojde-li k „přetížení“ často, pak brzy uslyšíte „řev letounu turbíny.“ Vezměte prosím na vědomí, že „odlehčení“ je stejně nebezpečné pro integritu ložisek.

 • Nerovnoměrně vystaveny zařízení. Nerovnováha vede k tomu, že těsnění jsou poškozené, a pak se vše děje podle schématu popsaného výše.
 • „Kuličky z válců“: tvář opotřebení ložisek

  I v případě, že jste tolerantní postoj k tomu, že stroj chrastítka jako kamenná lavina - opravy praček by se neměly odkládat Indesit. Hluk - je jen „symptom“.

  Řekneme vám, co se děje uvnitř přístroje. Rozbité ložisko vyvolává silné vibrace stroje. Kvůli tomu, co je celková přístroj začne skákat na záchod jako antilopy.

  Není-li tato doba není zmatený, ložisko pokračuje zničit „vnitřní svět“ jednotky. V důsledku toho se buben může třít bubnu otvory. Další opravy již bude bezvýznamné, že je levnější koupit novou „stiralku“.

  Závěr: Slyšel neobvykle hlasitý zvuk v nádrži, a to zejména v průběhu odstřeďování při plném zatížení, změny ložisek. Problém není „řešení“ a proměnit v katastrofu. Kvalifikovaná oprava - řešením všech problémů.

  Jak je výměna ložisek: Oprava praček Indesit

  O úloze ložisek a důvody pro jejich selhání, které již znají. Nyní musíme říct, jak změnit roli ve stroji Indesit.

  Chcete-li začít, potřebujeme nové ložiska. Můžete si je koupit ve specializovaných obchodech, je to dost znát model pračky. Různá výrobní ložiska liší v ceně.

  Cena se pohybuje v rozmezí od 1,5 do 12 $. Nejdražší - švédské a japonské výrobky, nejvíce možností rozpočtu produkuje Poláci. Veřejným tajemstvím, je nyní v počítači, můžete obvykle najít polských ložisek.

  často musí být měněny zároveň i žlázy, takže je hned koupit položky.

  Za práci, kterou používá nástroje a položky:

  • klíč (velikost 17, 1);
  • konvenční (Phillips a štěrbinové) a ve tvaru šroubovák;
  • hexagon (№ 6);
  • dřevěná hůl či bar;
  • kladiva;
  • Čelní konec (velikost 7, 8, 10 a 13);
  • kleště.

  Vzhledem k opravě praček Indesit konstrukce nevyžaduje analýze „zkazit“ zařízení. Nicméně, to musí proniknout, takže před zahájením prací profesionální, vždy je třeba přístroj odpojit od sítě, kanalizace a vodovodů.

  Jak vyměnit ložiska do pračky Indesit: Náhradní instrukce

  1. Především odstraňte horní kryt odšroubováním dvou šroubů. Podobně vstoupí zadní panel.
  2. Výhledem na hnací řemen, je příliš pečlivě odstranit z nádrže a motoru.
  3. řemenice bubnu (vypadá jako kolo) blokovány hranolem a kroucení speciální zajišťovací šroub. Po tom, řemenice, odšroubovat a odstranit socket hlavu, dejte pozor na detail není prasklý.
  4. Dále demontovat rozpěru, protizávaží předem odšroubováním upevňovací prvky. Tyto údaje nemůže střílet a pohybovat ve směru podél vodicích kolejnic.
  5. Povolený přístup k třmenu, který musí být odstraněn. Zde je třeba používat tváří hlav.
  6. Odpojte ohřívač tak, že nezasahuje do další práce. Kromě toho, menší riziko poškození topného tělesa. Při této příležitosti, můžete okamžitě vyčistit ohřívač z výsledného rozsahu.
  7. Můžete navigovat na hlavní „pole působnosti“ - ložiskové sestavě. Je připojena k nádrži čtyřmi vintami.Esli víkem odšroubovat, jakmile jsou připraveny (příloha často oxiduje během dlouhé operace), je nutno zpracovat víceúčelovým tukem šrouby, jako je WD-40 a nechat po dobu jedné hodiny. Musíme jednat opatrně, aby se nedotkne čidla a termostat uvnitř.
  8. Šroubovák odstraňuje vycpávku a zajišťovací kroužek se vyjme kleštěmi.
  9. Dále jsou ložiska doslova vyřazena z ložiskové sestavy. Doporučujeme to s kladivkem, jemnějšími mistry - dřevěným barem. Současně zkontrolujte stav prvků uzlu. Pokud je hřídel, příčník nebo pouzdro opotřebeny - musí být také vyměněny. Otřete pouzdro a hřídel bubnu, abyste odstranili povlak.
  10. Nové ložiska je třeba postavit na místo starých: "stiskněte", jak říkají odborníci. Uskolení ložiska, dosažení jeho jednotného uspořádání. Konečným dotykem je ošetření instalované části "litol 24" nebo podobným mazivem.
  11. Pračku sbírejte v opačném pořadí.

  Tak se mění ložiska v pračce Indesit. Pokud se proces zdá příliš komplikovaný a riskantní, nejlepší způsob je volat specialistu na dům.

  Na stránkách společnosti ALM-remont najdete mistry, kteří opravují pračky Indesit jakékoliv značky.

  Není třeba čekat, až se malý problém stane velkolepým. Použijte službu a automatická "laundrička" bude pracovat velmi dlouho.

  Viz také proces výměny ložisek videa v pračce Indesit.

  Jak změnit ložisko v pračce

  Dříve či později, mnoho lidí se ptát sami sebe na otázku, jak změnit ložisko v automatické pračce Indesit, protože toto selhání je považováno za velmi vážné a mohou vést k tomu, že přístroj porouchá úplně. Komunikace s technologií čistě na "vás" by člověk neměl vykonávat takovou práci, nic dobrého z toho nedojde. Ale pokud jste museli opravit různá zařízení sami - stojí za to se snažit změnit ložiska sami, přísně dodržovat pokyny specialistů.

  Připravte se na opravu

  Proces výměny ložiska v automatické pračce společnosti Indesit předchází nějaká příprava. Za prvé, je nutné zakoupit originální ložiska a těsnění pro stroj Indesit, protože za prvé při nákupu originálních náhradních dílů pro pračku máte záruku, že se budou hodit. Zadruhé, pokud změníte ložiska, je třeba měnit těsnění oleje, protože ve většině případů jsou ložiska přerušena právě kvůli chybným polštářkům - jedno rozbíjení vytáhne druhé.

  Pokračujte v přípravě na opravu pračky Indesit a potřebujete najít správný nástroj. Mimochodem, nic zvláštního, takové nástroje se nacházejí v komorách každého dobrého majitele. Potřebujeme:

  • dva Phillips šroubováky, jeden s dlouhou tyčí, druhý s krátkou;
  • malé kladivo;
  • dřevěný bar;
  • sada klíčů a hlav;
  • hex klíč;
  • kapalina WD-40;
  • kleště.

  Nástroje a komponenty se v současné době odkládají a začínají připravovat pracovní místa. Nepracujte ve stísněném prostoru, dostatečný prostor by měl stačit k tomu, aby byl stroj pohodlně umístěn se všemi částmi, které jsou z něj odstraněny. Rozložte odstraněné části tak, aby se nic nestalo, žádné spojovací prvky, žádné kontakty nebo kabeláž. Po přípravě místa můžete začít opravovat.

  Opravujeme: krok za krokem

  Nejprve je třeba správně odstranit přední a zadní stěny pračky Indesit, aniž by došlo k poškození těsnicího kaučuku. Nejprve sejměte horní kryt pračky Indesit, odšroubujte několik šroubů. Po tom, že zadní stěna nemůže být snadno odstraněna, stačí odšroubovat několik spojovacích prvků, ale s čelní stěnou je situace komplikovanější. Jak jej správně odstranit?

  1. Nejdříve vyjměte kyvetu prášku práčky, která musí být přitahována k sobě, dokud se nezastaví, pak ji zvednout a vytáhnout.
  2. Najděte a odšroubujte upevňovací prvky, které drží čelní panel.
  3. Nyní máme přístup ke všem šroubům, které drží přední stěnu pračky, a otáčejí je.
  4. Odmontujte gumovou manžetu, poté vyjměte šrouby, které drží zámek poklopu a odstraňte přední stěnu pračky.

  Takže máme přístup k "vnitřním" zařízením Indesit. Nyní bude výměna olejových těsnění a ložisek volně vyráběna. Nejdříve odstraňte řemeny z bubnové kladky a pohněte motor. Poté je nutné bezpečně upevnit řemenici zasunutím dřevěného bloku do něj a odšroubovat hlavní upevňovací prvek, který tato kladka bubnu drží.

  Další stupeň je velmi zodpovědný, musíte opatrně vytáhnout řemenici bubnu. Skutečnost, že je poměrně pevně usazen na ose bubnem a pokud se ho pokusíte zlomit nástroji, můžete mu snadno ublížit. Pokud byla kladka bubnu úspěšně přerušena, můžete začít rozmontovat distanční lištu. Dále odšroubujte upevňovací prvky všech protizávaží a opatrně je vytáhněte.

  Odpojujeme všechny vodiče od elektrických prvků pračky a potom odšroubujeme upevňovací prvky pohyblivé jednotky fotoválce. S největší pravděpodobností budou šrouby zrezivělé a "prikipyat" na kov, takže než je budete muset rozmazlovat, aby pokropily WD-40.

  Důležité! Pokud se šrouby těžko rozplývají i po ošetření mastnotou, nepoužívejte přídavnou sílu, jinak se hlavy odtrhnou. Pokuste se trochu zahřát s horkem a pak ho ochladit, pak jej můžete odšroubovat.

  Přistoupíme k dalšímu zodpovědnému kroku - demontáž bubnu a výměna poškozených částí. Zde je nutné dodržovat přísné pořadí akcí.

  • Demontujte svorky, které drží víko nádrže.
  • Pečlivě vyjměte těsnění a kryt víku zakryjte.
  • Vyjíždíme buben spolu s mobilní jednotkou, kde jsou umístěna ložiska.
  • Zkontrolujeme těsnění, na kterém leží mobilní jednotka, pokud je kaučuk poškozen, je nutné staré těsnění zlikvidovat a vyměnit za nové.
  • Nahráváme pohyblivou část s pozůstatky bubnu do auta a vezměte ji do nejbližšího centra péče o vozidlo, kde požádáme zámečníka, aby vytlačil ložiska. To je možné dělat samostatně, ale to je velmi riskantní, protože vyžaduje dovednosti + vybavení, které nemáme.
  • Namontujeme nové ložiska a výplňové krabice a pak sbíráme pračku Indesit v opačném pořadí.

  Mimochodem, je spousta dobrého videa o montáži a demontáži pračky. A pokud máte zájem o informace o vlastnostech výměny ložisek v pračkách jiných značek, vám tento článek pomůže.

  V rámci této položky jsme se rozhodli upozornit specialisty na všechny fáze opravy pračky Indesit. Některé chyby lze snadno opravit a některé jsou příliš drahé a vedou k tomu, že musíte změnit celé jednotky opraveného "stilalki". Jaké jsou typické chyby, které naše "vlastní delikventy" způsobují a jak se jim vyhnout?

  1. Rozbíjí řemenici a snaží se ji vytáhnout z osy bubnu. Chcete-li odstranit kladku, potřebujete dovednost, nemůžete pomoci pomocí síly, můžete ublížit. Zkuste ji protáhnout ze strany na stranu a současně vytáhnout. Ale v žádném případě nehromažďujte na osu.
  2. Odtrhněte hlavy spojovacích prostředků. Pokud některý z těchto šroubů nemohl vydržet váš tlak a zlomil to není fatální chyba z vaší strany, ale to bude vyžadovat další povyk. Bude nutné vyvrtávat rozbité šrouby a potom nanést nový závit na sedadlech.
  3. Rozbijí snímač teploty, včetně rozbití kabelu. Receptura proti tomuto problému je s víkem nádrže stejná. V opačném případě musíte zakoupit nový snímač teploty.
  4. Poškození mobilní jednotky během řemeslného formování. V tomto případě jsme vám již doporučili, abyste se obrátili na autoservis, protože s tímto nástrojem je to desetkrát těžší.
  5. Zapomeňte na výměnu těsnění, na kterém je mobilní jednotka umístěna. Nedbalost velitele, který prohlédl gumové těsnění, může vést k opakované opravě mobilní jednotky.

  Důležité! Před instalací zadní a přední stěny pračky Indesit nezapomeňte připojit všechny snímače a elektrické přístroje. Bylo by to urážlivé kvůli tomu, že jsme znovu zavěsili kabeláž, abychom stroj rozložili.

  Symptomy selhání ložiska

  Demontáž a montáž pračky Indesit, totéž proces je poměrně časově náročný, vyžaduje si čas. Proto bez ostré potřeby nikdo nebude pracovat s vlastními rukama. Jak se ujistěte, že ložisko stroje je opravdu čas na to, aby se nelesklo do těla? V tomto případě nám pomohou techniky slepé diagnózy. Co mám dělat?

  • Za prvé, musíme dosáhnout otáčení bubnu při maximálních otáčkách. Chcete-li to provést, nastavíme odpovídající režim stisknutí věcí (například 1000 ot / min) a pečlivě posloucháme zvuky produkované strojem - samotné ložisko se vydá.
  • Dále se musíte ujistit, že je to opravdu závazek, protože toto zařízení vypneme ze sítě, odstraňujeme věci z bubnu a zkuste to otočit prstem, pak jedním směrem a druhým. Poslouchejte klepání nebo kovovou chrastítku - další nepřímý důkaz ve prospěch přerušení ložiska.
  • Pravidelně kontrolujte prostor pod spodní stranou pračky Indesit pro vlhkost. Pokud se pravidelně objevují kaluže - je možné, že problém je v mobilním prvku bubnu.

  Závěrem je třeba poznamenat, že každá osoba, která není cizí pracovat se zařízením, může nahradit ložisko "stylal" od společnosti Indesit. Hlavní věc v této věci je bez sebeaktivita a striktně jednat podle pokynů, pak se vše jistě ukáže. Pokud je některá fáze práce nejasná, můžete vidět video o tomto tématu, kde je podrobněji znázorněna výměna ložisek.

  9 komentářů čtenářů

  děkuji za velmi užitečné video

  Vše je dobré jen zapomenout autor (možná zvlášť!) Že šrouby mohou být levou rukou! například na modelu w 84 tx!

  Jak rozebírat víko s vertikálním nakládáním? Díky předem!

  Děkuji, všechno je velmi jasné.

  Jak vypadá ložisko z příčníku?

  O ničem! Hlavní problémy nejsou zveřejněny. Jak vytlačovat ložiska a instalovat. A víko je dítě odstraněno a dítě to ví.

  Díky, pokusí se to opravit sám, to nebude fungovat - budu koupit nový ... co ztrácíme?

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  − 7 = 2