Nadjezd s rukama

Nadjezd s rukama

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Nadjezd s rukama ze šrotu materiálů

Pokud nechcete mít díru pohledu pro auto, můžete nahradit to, vyrobený ručně psaných v garáži nebo na jeho dači, nadjezd. Chcete-li to, budete potřebovat pár pražců a několik prken a trochu šrotu, svářečky a bulharštině. Samozřejmě, jáma v garáži mnohem pohodlnější, ale z různých důvodů nejsou v každé garáži, můžete jej vybavit. Může interferovat s blízkostí podzemních inženýrských sítí a podzemních vod, a pak, pokud chcete opravit soukromá vozidla ukončit, budete mít přístup k internetu kozlíky vlastních rukou.

V závislosti na velikosti, regály pro automobily jsou dvojího druhu:

 1. Pro přístup k jednomu z automobilového mostu.
 2. Chcete-li zadat celý stroj.

Mini nadjezd První kategorie je obvykle rozebrána a vyžaduje malé množství materiálu tak, aby její vlastní ruce. Je mobilní, ale ne tak vhodné pro opravu vozu s rukama jako full-size. Nevýhodou mini ramp je, že vzhledem ke své nízké nadmořské výšky cvičební stroj opravit vlastními silami pomocí možná ne v plném růstu.

Zařízení, umožňující přístup k přední i zadní části stroje, existují dva typy:

 • Vyrovnání, na rovném povrchu. Vstup do svých stránek na opravu se koná v nejlepším případě v úhlu asi 30 ° k horizontále.
 • Nachází se na svahu. Vstup dochází na nich bez zvednutí směrem vzhůru (horizontálně).

Ti, kteří chtějí, aby se mini nadjezdu na opravu auta s rukama představit jednoduchou strukturu pro opakování, které nepotřebují výkresu.

Tak, aby jednoduchý podstavec pro mini auto s rukama, je třeba dát dva páry pražců v párech bočních plochách navzájem a spojit každý pár pražců pohromadě ocelové konzoly. Ztlum své sponky a nakrájíme jeden konec každého páru pod úhlem asi 30 ° k vodorovné rovině pro snadnější vstup do nich. Dát pár paralelně k sobě navzájem, v souladu s rozchodem autě, řezané konce na jednu stranu. Přenosný mini stojan připraven. Výška takového zařízení se řídí umístěním vhodné tloušťky zbytky obdélníkové desky pod konců pražců. Že stroj není sjel z nadjezdu, výroba kousků prken a boty na opravu dává je pod koly. Aby nedošlo k pádu z budovy u vchodu do ní připojit konce pražců jsou dvě trim deska tak, že jsou trochu nafoukaní.

Chcete-li pracovat pod strojem na kozlíku nutně Získat kus tlusté plsti, nebo dokonce starou deku. Nenechávejte své zdraví na betonovou podlahu.

Pro ty, kteří říkají, že do takové výšky, a stroj může zvedat jack, namítat, že kdyby dal jí pod tlustými klíny, ne každý zvedák tak zvyšuje, a zadruhé proto, že mnohem bezpečnější než zvedáku.

Ti, kteří nejsou ochotni snášet nepohodlí opravu svého vozu, navrhujeme dělat s rukama verze plné velikosti. Budete mnohem pohodlnější na něj vstoupit, pokud ji postaven ve svahu. A deska bude trvat méně. Tak to dává smysl hledat své místo na svahu. Samozřejmě, že lepší dělat přelet kovu: je trvanlivý, neabsorbuje olej, a rez není tak rychlý jako dřevo hnije. Ale pokud máte na skladě dřeva, volba materiálu je zřejmé, nebudou kupovat stejné kol.

Tyto nosiče mohou být použity jako dva ocelové trubky o průměru nejméně 150 mm. Měly by být zapuštěny do země pod jeho zmrazení tak jako tak výškových kozlíky s příchodem zimy, zvýší a pokles na jaře. Po instalaci jímky Podpory by měly být zatrambovat rozbité cihel a betonu, tím lépe. Je-li hloubka mrazu linky ve vaší oblasti je malá, ložiska prohloubil do země, ne méně než jeden metr. Výšku podpěr nad úrovní terénu je závislá na růstu, ale nesmí být nižší než 1,5 m.

Jeho instalaci by měl být ve vzdálenosti asi 5 metrů od zamýšleného vstupu do stojanu, a v určité vzdálenosti od sebe navzájem rovná sledování vašeho vozu. Na horní části nosných žeber odložil segmentu parapetu přibližně 150 mm na šířku, jeho délka by měla být 50 cm větší rozchod své auto. Svar kanálu na nosič. Po tom, pro boční stabilitu nosných konstrukcí připojit křižují dva rohy. Čtyři rohy s žebry alespoň 7,5 cm délka asi 5 m Lay vzájemně rovnoběžnými okraji k sobě, a v prostoru mezi každým párem dlouho plnicí ventil 50 délek cm a svařit k sobě v pravém úhlu pozorování. Výsledné žebříky dal na jednu stranu, takže každý byl na okraji kanálu, a druhý na zemi. Podívejte se na ně vodorovně pomocí vodováhy. A také nastavit šířku mezi krajského města, ležící na zemi, což se rovná sledovat své auto. Svařit aby ua je zastaví, aby se zabránilo poklesu vozidla a dostávají gratuluji, jste vařené regál z oceli s rukama nad hlavou.

Nadjezd s rukama: přístroj v garáži

Pokud jste majitelem vozu a garáž, alespoň občas raději svůj vlastní vzhled v autě, tyto podmínky pro vás. Typicky, nezkušení řidiči raději provádět zkoušky pouze v dílně a dát svou krev, „experti“, ale i držení malého práce na výměně oleje, spotřebního materiálu, kontrolu stavu sestav a mechanismů autě by mohly zachránit svůj rozpočet. Nadjezd, vyrobený vlastníma rukama v garáži - to je ten nejlepší způsob, jak z této situace.

Podívejte se na statistiky průzkumu na toto téma, je to těžké udělat nadjezd v garáži s rukama. 66% respondentů uvedlo, že je velmi jednoduchá; 14% věří, že jednoduché, ale s několika problémy; 16% uvedlo, že to nebylo snadné a požadované dovednosti v této oblasti; 4% je velmi obtížný úkol.

V závislosti na velikosti garáže a modelu vozu si můžete vybrat volbu nadjezdu, který bude vyhovovat vašim potřebám.

Žebříčky a mohou být rozděleny do 2 typů:

 • pro plný příjezdu vozidla;
 • k částečnému zvednutí vozidla.

První typ poskytne pohodlnější pracovní prostředí pro obsluhu vozidla než sekundu.

Možnosti nadjezd pro úplnou kontrolu vozidla

Dá se předpokládat, že tento nástroj se nevztahuje na mimoúrovňových křižovatek.

Takové tvrzení by bylo z hlediska hodnoty slova. Ale funkce otvoru je stejná jako u nadjezdu, - zajistit přístup ke spodní části vozu.

Plus pit, že nebude zabírají prostor garáže.

Je-li hladina podzemní vody v oblasti, kde se vaše garáž, vysoká, považujeme pozorovací otvor nevhodné.

V opačném případě budete muset provést další drenážní systém (což je velmi obtížné a nákladné), a ve spodní části vašeho vozu bude vystaven neustálému korozi vlivem vlhkosti, které budou shromážděny v jámě.

V důsledku toho je nutné usnout a zvážit i jiné možnosti.

Tato varianta je vhodná pro ty, kteří s garáží se nachází v přírodě nebo na chatě. Tato konstrukce se provádí pomocí běžných zdicích cihel v cementové malty - na šířce vzdálenost mezi koly vozu ve tvaru lichoběžníku.

Nevýhodou tohoto typu regály jsou jasné: potřebné pozemky pro její stavbu; v průběhu času, cihla může prolomit; Pokud potřebujete, aby se uvolnily půdu, bude demontáž zařízení vyžadují značné množství času a úsilí.

Nadjezd železničních pražců

Je to takový nosič několika železničních pražců jsou dětské návrháře.

Je možné položit základ 2 až pokládání pražců na sebe ve formě snímků. Ležel přes trať pro závod.

Navrhovat není rozešli po dobu opravy vašeho vozu, je třeba upevnit popruhy. Nevýhodou tohoto nadjezdu zřejmý.

Za prvé, ne každý má vazby na skladě. Za druhé, pražce jsou velmi těžké, montáži a demontáži jeden takový konstrukce není pod silou. Za třetí, po silnici opravářské práce vyžaduje spoustu úložného prostoru pro spaní.

Samozřejmě, pokud jste budování této struktury v zahradě, můžete nechat pod širým nebem. Pražce jsou obvykle impregnované kreosotem, která chrání dřevo z hnití.

Jsou-li to možné předchozí volby v přítomnosti pozemku je kovový regál lze považovat za univerzální - lze jej použít v městském prostředí.

Pro jeho výroba bude potřebovat tyto nástroje a materiály:

 • kovové výrobky;
 • svařovací stroj;
 • armatury;
 • Bulharská s řezací kotouče;
 • šrouby a matice;
 • barva na kov.

Jak provést přelet: Praktické rady

Možná budete chtít udělat nadjezd Collapsible. To šetří místo, rychle ji shromážděné v případě potřeby.

Konstrukce je to docela jednoduché. Je třeba sestavit čtyři vzpěry-základní výšku asi 50 cm. Za účelem zajištění lepší stability strany se shromáždit tvořit lichoběžník příčníků a jejich připojení na stejnou délku.

Pro tento fit plocha 63 (5 mm). Pro výrobu můstků 40 mohou využít roh (tloušťka 4 mm) a armaturu (vhodný 12 mm).

Můstky jsou kovové žebřík. Budete potřebovat, aby se 2 most pro příjezd a 2 most, který bude vozidlo při opravách. poslední minimální délka může spočítat sami, že měří vzdálenost mezi středy kol vašeho vozidla a přidat malé kapesné.

Poté, co jednotlivé prvky jsou připraveny, je třeba je sešroubované. S cílem poskytnout dodatečnou tuhost celé konstrukce lze vzájemně kombinovat stojanů. Bolt připojení umožňuje rychle sestavit nebo rozebírat celou strukturu.

Zařízení žebříčky vrata

Po úplném nedostatek míst z této situace lze nalézt ve výrobě mini-mimoúrovňových křižovatek. Patří k nadjezdů k částečnému zvednutí vozidla. Samozřejmě, že práce v tomto případě bude méně pohodlné než ve výše uvedených provedeních, ale je to mnohem pohodlnější, než auto připojená.

Několik variant mini nadjezdů

Nejzákladnější verze mini-rampy mohou být vyrobeny ze dřeva.

To bude vyžadovat prkno (může trvat o tloušťce 50 mm), která je širší kola a dřevěné hrábě čtvercový průřez (například 100x100 mm). Výška průřezu bude záviset na tom, jak vysoké budou moci zvednout vozidlo. Při výše uvedených doporučených parametrů dřevěné výrobky zvedací výška je 150 mm.

Chystáte stavbu následovně.

 1. K zadní části desky je namontována na horní části tyče, která bude sloužit jako omezení se kola. Pro upevnění na dno 2 bary čtvercového průřez stojanu: jeden trochu víc polovině druhého - na okraji hrací plochy. Konstrukce je připraven.
 2. Taková zařízení potřebovat minimálně 2 (nebo 4 Chcete-li zvednout celé vozidlo nad zemí). Funguje to mini-rack je velmi jednoduché. Když se nahradit co strukturu pod volantem svého vozu, to je podporováno na zemi ve 2 bodech: přední hrany desky a baru, který je připojen v blízkosti středu.
 3. Jakmile koly automobilu zaedut na desce a přesunout těžiště blíže k zadnímu okraji desky, na přední hraně vzestupu a pádu zpět. Vzhledem k tomu, že nosiče byly vyrobeny z lišty stejné části se deska se do vodorovné polohy.
 4. V tomto případě je délka desky by měla být taková, aby se vyloučilo hit na spodní straně přístroje. Zbývá opravit kolo, který zůstal na zemi, zastaví polštářky. Jak vidíte, tento stojan je vyroben s vlastníma rukama velmi snadno. To může být malý-rack kovu. Konstrukce to bude podobat kovový regál, uvedené výše, pouze v menším měřítku. Skládá se také z podpěr, které jsou namontovány na mostech.
 5. Podél hrany můstků je žádoucí svařovat dorazy. To bude chránit váš vůz před sklouznutím.
 6. Jeden můstek je v úhlu od země ke kontrole ostatních - vodorovně (při pohledu ze strany konstrukce, bude z lichoběžníkového obrysu). Může se řídí následujícími rozměry: základní délka - 80 cm; délka příjezd do - 45 cm, šířka můstků -., přibližně 40 cm Celá konstrukce může být sestavena z roh 25 mm (méně se nedoporučuje). Přibližná hmotnost konstrukce je 20-30 kg. V zadní části je potřeba svařit chodu pro kolo.

Složitější, ale efektivní verze mini-regály mohou být vyrobeny na základě houpačce kolébání. Pro jeho sestavení potřebovat svařování. Budete potřebovat, aby se rám 2 ve tvaru rovnoramenného trojúhelníku. Šířka rámu se volí v závislosti na šířce kola svého vozu a délka mostu - v závislosti na délce vozu.

se musí spojit s navzájem k zajištění tuhosti konstrukce rámu. Pro je nutné pro stranu, která bude umístěna nad zemí stabilitu konstrukce, použít stand-rovnátka. Je třeba připomenout, že pro větší stabilitu středu vozidla gravitace, musí být umístěna blíže k vrcholu rovnoramenného trojúhelníka.

Při práci na platformách musí být vždy dbát na dodržování bezpečnostních opatření. Vůz musí být kladen na ruční brzdu, k zablokování kol bloky zastávky.

Abychom to shrnuli. Jste se podíval na různé možnosti a přístupy, jak je to možné provést přelet s vlastníma rukama. V závislosti na vaší stávající dostupného prostoru, materiály, finance a touhy, můžete si vybrat pro své garáži žádnou volbu.

To může být důkladné a design, a skládací provedení kovový podstavec. Ty by mohly být dost, aby se dřevěný mini-rack. V každém případě, volba bude jen pro vás.

Nemáme nadjezd pro vozy s rukama

Každý majitel auta ví, že hlavní „bolest“ z auta skryté na dvou místech: v motorovém prostoru a pod dnem. Chcete-li získat do motoru po otevření kapoty. Ale stanovit pozastavení nebo zrušit přenos, který nemá dostal pod tělem, nebude fungovat.

K výkonu práce pod spodní části vozu, můžete použít jámy nebo zvednout viadukt. Pit lze vybavit pouze v suchém povrchu, takže je k dispozici ve všech garážích.

Výtah je drahá - to může dovolit opravit obchod. Výsledkem je, že pro průměrného motoristy je domácí stojan pro automobily, který nevyžaduje nákladné a čas na montáž.

V tomto článku se podíváme na nejoblíbenější a jsou k dispozici pro výrobu konstrukcí, stejně jako kroky popisují proces pro jejich projektování a montáže.

Hlavní typy stojanů automobilů

V závislosti na Vašem rozpočtu a složitosti opravy, existují dva typy zvýšených struktur:

 • Nechá se zvýšit pouze jednu nápravu vozidla (přední nebo zadní).
 • Full-size (přepočteno na vstupu celého stroje).

První možnost je úspornější a pohodlnější. Mini-stojan na částečnou kontrolu má malé rozměry a hmotnost. Je snadno instalovat na rovném povrchu a po dokončení opravy je odstraněn. Hlavní nevýhoda - v práci to není tak pohodlné jako design full-size, protože vzestupu vozidla není větší než 50-60 cm.

Celovečerní verze dražší a složitější realizovat, ale dává majitel vozidla simultánní přístup ke všem BCM jednotek. Bereme na vědomí, mimochodem, že bez ohledu na kozlíku, aby jeho výrobní kvality nezbytné, aby se výkres, a právě během montáže tak, aby vydržely rozměry konstrukce.

Zvláště důležité jsou tři skupiny o rozměrech:

 • Výška a šířka podstavce nosných „židle“;
 • Délka žebřík (příchozí a horizontální);
 • Šířka ramp.

Kromě toho je třeba zvážit uzly zakotvit žebříky s tabulkami. Musí vydržet hmotnost vozu bez namáhání.

Populární možnosti pro opravu regálů auta

Nejjednodušší forma mini regálů. - Dva páry sestřelených dohromady kousky dřevěných trámů průřezu 20x20 cm broušených šikmo okraje takové provizorní podpory, budeme mít solidní základ, na kterém volat předního obložení a projíždějící zadní vůz (foto №1).

Foto 1. Dva řezání dříví - nejjednodušší zdvihací zařízení pro opravu

Nevýhodou takové podpory jsou zřejmé: bez lišt na lištu ochrany proti bočnímu prokluzu kol, které vyžadují, aby řidič velmi opatrně u vchodu. No tam a zpět „nárazové“, která zabraňuje náhodnému východ. Stojan výška je dostatečná pro pohodlný přístup ke dnu.

Tam je lepší verze dřevěné podpěry pro jednoduché opravy. Taková nakládací rampa v zemi vyrobené z útržků desek postupně dorazí do štítu. Jeden z jeho strany tvoří stupňovitý přechod pro vstup (foto №2).

Foto №2 Mini stojan z útržků desek

Tato konstrukce má pneumatické bar a dva popruhy pro nošení. Její šířka může být zvolen tak, aby zavolat zkontrolovat stroj bez rizika zhroucení kola. Náklady a složitost výroby takového stánku je minimální.

Ve většině případů, mini-rampy jsou vyrobeny z kovového profilu (potrubí a rohovými prvky). Jsou odolné a pevné dřevo. Příkladem takových návrhů, které vidíte na fotce №3.

Foto №3 Pohotovostní stojan z rohu

Místo toho může být použit držák pro nosné části žebříku, nebo tvarovky. Rozšíření horizontální žebřík 1 metr, získáme vhodnější pro mini-rack. Pomocí tohoto programu můžete získat na většinu jednotek umístěných v dolní části těla (foto №4).

Foto №4 protáhlý verze žebříčky stojan

Dokončí přezkum kompaktní konstrukci mini-stojan pro automobily skládacího typu. Trvá střední pozici mezi přenosných i pevných jednotek (foto №5, 6, 7).

Foto №5 přenosný stojan smontovaný

Důležitým rysem této konstrukce - možnost demontáže horizontální žebříky po vstupu auta pro snadný přístup do podběhů kol a prahů.

Foto №6 částečná sestava Option podstavec pro zvedání jedné strany těla

Foto №7 Demontovaná univerzální nosič vejde v garáži

Práce, ležet nebo sedět pod strojem je možné, ale ne příliš pohodlné. Proto pro pravidelnou údržbu potřeba stacionární vysokou přejezd shromážděné na molu základu (foto №8).

Foto №8 Stacionární avtoestakada kovu na betonovém základu

Toto provedení bude nejen pro osobní automobily, v případě potřeby, ale také malé nákladní automobil nebo autobus.

Jak vyrobit skládacího avtoestakadu sebe?

Výroba stavebnin začíná detailním výkresu. Tím ji budete moci zvážit a promyslet všech fázích sestavy, aby se zabránilo chybám spojená narychlo provedené práce.

Skládací stojan musí mít tyto rozměry:

 • Délka vchodem a horizontální můstku je vozidlo délka + 1 metr.
 • Šířka žebříku - minimálně 40 cm.
 • Výška podstavce podpory - 70-80 cm.
 • Šířka horní části podstavce podpory se rovná šířce žebříků.

Aby byl pevný stojan, ne šetřit na kov. Pro žebříky koupit nestejné úhly 63 mm. Referenční „židle“ podstavce může být svařena z rohu police 50 mm široký. Vyplňování rampy z vlnité výztužné části nejméně 14 mm.

Bez svařovací stroj, brusky a vrtačky pracovat lepší nezačínat. Na rozdíl od nástroje sestavy, je třeba si připravit 12 párů šrouby a matice pro upevnění schodiště do „vysoké židle“.

První krok - zhotovení podstavce podpory. Musejí dát lichoběžníkový tvar pro zlepšení stability. Pro přesné sestavení základny a vrcholu „stolice“ rohy seříznutá na míru je třeba rozšířit na deskovém OSB, kterým se dohromady pomocí svorek nebo magnety svářeče.

První svar spodní základnu čtyř pilířů. Pak byla shromažďována v nejlepších míst, které jsou připojeny k nohám z rohu. Závěrečná fáze - stanovení horní rámy s podporou spodní části nohou a jejich upevnění svařováním.

Upozorňujeme, že na schématu sestavení je jeden z rohů horního rámu otáčí police nahoru a tvoří bouli na ochranu kol z narušení od nadjezdu. Na konci podporuje nutno svařit ještě jednu KICK roh. Budou nedovolí vůz pohybovat po žebříku dolů.

Aby byl přelet s vlastníma rukama nejvíce stabilní, může být instalován na ní příčných vazeb ocelového profilu. To je přišroubován k palci. Toto opatření nebude zbytečné, neboť zvýšení tuhosti celé konstrukce.

Horizontální a vstupní rampy jsou vyrobeny z 63 mm a rohových výztužných tyčí, plní roli „žebříky“. Délka šikmé rampy pro osobní automobily by měla být nejméně 3 metry. je zvolen Velikost horizontální části, čímž se délka vozu 1 metr. Šířka pasti alespoň 40 cm.

Před instalací prutu rohy převrátil, takže jejich police vzhlédl a sloužil externími bočních zarážek. „Žebřík“ získat i v případě, že profil je položen na pevnou vodorovnou plochu. Připevněte ji do betonu nebo asfaltu je obtížné. Může být tedy použit jako montážní základně dva příčné rohové. Tyto příručky „žebřík“ je připojen svorky. Provedením této operace je možné zahájit proces svařování. Segmenty profilovaného výztuže bude vykazovat mnohem pohodlnější, za použití jako šablona šrot rohu 63 mm.

Výrobní nakloněný žebřík regály pro opravu auta se mírně liší od horizontální montáž. Je třeba ponechat volný konec o délce 10 cm (bez armatury), které budou sloužit jako dokovací stanice. Vertikální profil mlýnku hrany snížit prostřednictvím vodorovného ramene. Poté, co že je třeba ohýbat čep.

Pokud nechcete mít ohýbací stroj, a existuje několik kamarádů z pevného hmotnosti, pak požádejte je, aby vylézt na podstavci vytvořit protiváhu k ohybu. Před touto operací je nezbytné stanovit nájezd horizontálně, odpočívá jeho volný konec. Na podporu tohoto profilu a rohu „židle“ v místě cvičení dva otvory. Upevnění konců „žebřík“ vybíhání to rozhodně nakloněna dolů na zem. V místě, kde byl řez profil, svařované, které potřebují kusu ocelového plechu pro posílení ložiskovou sestavu.

Horizontální žebřík hoře, jeho umístění na podstavci. Potom se vyvrtané otvory pro šrouby v nosných částech podstavce a horním nosném profilu. Pro spolehlivější upevnění nadjezdu na místo na „židlička“ může být přivařena oka. Upevnění své kotvy do betonu nebo ocelových kolíků na zem, budete chránit před přemístěním dílů stojanů u vchodu do jejího auta.

Dělá záznam testovací všimněte chování nakloněné „žebřík.“ Pokud se ohýbá, bude to muset udělat dva vloženého nosného rámu a připojí je sešroubování do rohů.

Loading.

 • Copyright © 2014-2017 | | Stavebnictví a oprava

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  52 + = 59