Než umyjte troubu

Než umyjte troubu

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jak umýt starý a spálený tuk uvnitř trouby

Každý majitel má zájem o otázku, jak vyčistit trochu tuku a uhlíku v domácnosti? V procesu vaření se na stěnách usazují tuky a saze, povrchy jsou pokryty spálenými zbytky produktů. Je velmi obtížné je umýt. Když je zapnutá nevyčištěná trouba, kontaminanty začnou kouřit a vytvářejí nepříjemnou vůni a chuť na nádobí na vaření.

Použití kyseliny citrónové

K čištění trouby byste měli po každém vaření důkladně vyčistit. Odstraňte nečistotu "horkou na trase" nejjednodušší. Pouze houby, hadry, voda a čisticí prostředky budou potřebné. Kyselina citronová snadno rozpustí tuky nebo zjemní velké tukové skvrny, po níž může být zničena bez problémů s látkou a saponátem. Spoty budou snadněji čištěny, pokud trouba trochu zahřeje. Optimální teplota je 40 ° C.

V šálku vody musíte vytlačit šťávu z jednoho středního citronu. Kapalina se nanáší na stěny trouby. Po uplynutí 40 minut se rozpuštěné kontaminující látky vymyjí mycím prostředkem a pak se opláchnou stěny trouby vodou. Citrónová šťáva také ušetří zápach spáleného jídla. Některé hospodyně utřete stěny trouby plátky citronu a později omyjte bahno vodou a tekutinou na mytí nádobí.

Namísto citronové šťávy můžete použít kyselinu citronovou. Roztok se připraví z 1 lžičky. prášek a sklenici vody.

Při zahřátí dobře zmaří velké mastné skvrny kyselinou citrónovou. Žáruvzdorná kapacita je napůl naplněna vodou, pak přidáme trochu detergentu a nakrájíme na malé plátky celý citron. Kapacita se vloží do trouby a zahřeje se na teplotu 150 ° C. Pára vroucí receptury rychle utírá tuk, po kterém bude velmi snadné ji odstranit. Troubu zahřejte asi půl hodiny, pak ji nechte vychladnout. Znečištění je utřeno houbou z ještě teplého povrchu. Jak umyjte troubu starého tuku?

Chcete-li vyčistit staré spálené skvrny, doporučujeme použít silnější nápravu. Paket s kyselinou citrónovou (25 g) musí být smíchán s 1 lžičkou. (např. "Pemolux" nebo "Comet") a přidejte do složení 1 st. l. veškerý prací prostředek. Výsledná směs by se měla podobat tekuté kyselé smetaně svou konzistencí. Je pokryta špinavými stěnami pece a 20 minut ponechá na rozpuštění skvrn. Pokud je směs rychle vysušená, měla by být namočená. Po takové úpravě se špína vymyje houbou bez velké námahy slabým roztokem mycí kapaliny.

Účinný prostředek lze připravit z kyseliny citrónové, octa a sody. Paket kyseliny citrónové se mísí s 1 polévkovou lžící. l. soda a nalít přísady půl sklenice octového stolu. Tato kompozice potřebuje zpracovat celý vnitřní povrch trouby, s výjimkou topných prvků. Po půl hodině se produkt opláchne mýdlovým roztokem a opláchne se vodou.

Kyselina octová účinně odstraňuje nečistoty a nepředstavuje hrozbu pro vnitřní povrch potrubí. Stůl ocet je hojně navlhčený stěnami trouby, stejně jako pečící plechy a grily. Po několika hodinách je změkčený ocet oškrábán a povrchy jsou opláchnuty vodou.

Z čerstvých míst můžete zbavit kyseliny octové, zředěné vodou v poměru 1: 1. Jak umyt trochu starého tuku s kousnutím?

Výborný prostředek k odstranění mastného plaku je tvořen směsí octa a sódy na pečení. Vodík uvolněný chemickou reakcí "exploduje" silnou vrstvu starých skvrn. Nejlepším výsledkem lze dosáhnout použitím jednotlivých složek. Za prvé, všechny stěny pece jsou ošetřeny octem, pak se soda pečlivě nanáší shora. Vzhledem k tomu, že na boční stěny jej nebude moci vylévat, doporučuje se na něj nanášet houbu se sódy. Kompozice není vypláchnuta z povrchu po dobu několika hodin. Poté je změkčené znečištění odstraněno abrazivní houbou. Pokud existují místa, ze kterých se nečistoty nemohou snadno vyčistit, lze je otřít s pečící sódu. Odstraňte formulaci společně se zbytky plaku slabým roztokem detergentu.

Z nánosu se uvolní směs stolního octa, sody a mycího prádla.

Ve 100 gramech stolního octa přidejte 50 g sódy a 30 g práškového mýdla. Mýdlo musí být nejprve mleté ​​na jemném strouhaní. Hotová směs se pečlivě vtírá do nečistot a nechá se několik hodin namočit. Po zničení plaku se tmavě hnědá vrstva snadno odstraní měkkým hadrem. Tímto způsobem můžete dosáhnout jasné čistoty trouby jak uvnitř, tak ven. Směs lze použít k čištění skla na dveřích.

Horké ošetření zmírní znečištění i v těch nejnepřístupnějších místech. Vyžaduje to 70% kyselinu octovou pro potraviny. Několik lžící kyseliny octové se přidá k 1 litru vody a vlije do žáruvzdorné mísy. Nádoba se umístí do pece a ponechá se při teplotě 150 ° C po dobu půl hodiny. Napařená nečistota se odstraňuje z stěn vychlazené pece mírným roztokem detergentu a opláchne se vodou.

Čištění mycím prostředkem na prádlo bude jedním z nejbezpečnějších a šetrnějších k životnímu prostředí. Alkalidy jsou stejně účinné při potírání tukových kontaminantů než kyseliny. Chcete-li se zbavit starého a spáleného tuku v troubě, poloviční mýdlo na prádlo je třepáno na jemné struhadle a rozpuštěno v malé žáruvzdorné nádobě s horkou vodou. Kapalina se umístí do pece a zahřeje se na teplotu 150 ° C. Mýdlový roztok by se měl vařit přibližně 45 minut v uzavřené troubě. Mýdlová pára způsobí, že nečistoty budou porézní a začnou se odvíjet od stěn. Když se předehřátá trouba ochladí, odstraňte zbytky z páry pomocí abrazivní houby. Povrchy po čištění by měly být důkladně omyty vodou a pracím prostředkem. Po této proceduře zůstane trouba po dobu 8 hodin otevřená, aby se zbavila určitého mýdlového zápachu.

Tato metoda je velmi jednoduchá, bezpečná a efektivní. Pomůže vám vyčistit trochu spáleného tuku bez velkých problémů. Povrch kamen a pekáč je posypán solí a ohříván troubou. Zahřátá sůl absorbuje nečistoty a stává se zlatou nebo hnědou. Po vyjmutí soli umyjte troubu jemným roztokem čisticího prostředku.

Posílit působení kyseliny solné v kyselině uhličité. Ve 300 ml vody je nutné rozpustit 500 g stolní soli a přidat malou kyselinu uhličitou. Kapalina se nalije do žáruvzdorné nádoby a umístí se do spodní části trouby. Trouba se zahřeje na 150 - 200 ° C a po půlhodině se vypne. Vroucí složka vyplaví kontaminanty. Když se trouba ochladí, lehce teplé stěny je třeba umýt roztokem čisticího prostředku.

V domácnosti není snadné připravit účinný prostředek proti čerstvým kontaminujícím látkám, míchat čtvrtinu sklenice vody, čtvrtinu sklenici stolní soli a tři čtvrtiny sklenici sódy na pečení. Hotová směs bude připomínat pastu. Je pokryta všemi špinavými stěnami trouby a ponechána přes noc. Ráno vyčistěte povrchy slabým roztokem čisticího prostředku. Staré vypálené skvrny tímto způsobem pravděpodobně nebudou vyprané. Jak mohu vyčistit trochu spálené kontaminace?

Jak může amoniak zvládnout tento problém

Amoniakální alkohol dokonale vyčistí stěny trouby z tukových a uhlíkových usazenin. Potřebují houbičku opláchnout a povrchy otřít. Prostředek je ponechán vystaven noci a promyje se mírným roztokem detergentu společně s nečistotami ráno.

Účinnějším způsobem čištění je horké ošetření. V žáruvzdorné nádobě nalijte trochu vody a umístěte ji do vyhřáté pece na teplotu 100 ° C. Když voda vaří, vypněte troubu. Na horní části trouby nastavte další zásobník s amoniakem, který se do něj nalije amoniakem. Dvířka trouby jsou pevně uzavřená a obě nádoby zůstávají uvnitř noci. Ráno se povrchy čistí zředěnou vodou s amoniakem a přidá se malé množství čisticího prostředku.

V noci doporučujeme zachytit lepicí páskou, aby se zabránilo pronikání škodlivých výparů do obytných prostorů.

Namísto kapalného amoniaku je možné aplikovat čisticí prostředky na okna, které obsahují v jeho složení. Pulverizer, který je vybaven výrobkami, pomůže rovnoměrně aplikovat výrobek na stěny trouby. Výhodou této metody je méně agresivní složení ve srovnání s amoniakem.

Pomůže vypořádat se s kontaminací prášku do pečiva. Měl by být nanesen na vlhký povrch trouby a nechat několik hodin namočit. Pod vlivem pečícího prášku se tuk shromažďuje v hrudkách a snadno se opouští brusnou houbou.

Pokud nejsou k dispozici žádné vhodné prostředky, je možné troubu vyčistit běžnou párou. Na plechu naléváme vodu, která pokrývá celé dno, ale nikoliv na okrajích. Během varu by se tekutina neměla nalijte přes hrany. K vodě se přidá několik kapiček detergentu. Trouba se zahřeje na 150 ° C a vaří asi půl hodiny. Steam bude dělat i staré skvrny měkké a pružné. Při potřísnění trouby se umyjí vlhkou utěrkou.

Pokud přidáte sklenici amoniaku do pánve vodou, výsledek bude brilantní v doslovném slova smyslu. Znečištění se promyje měkkou houbou a povrchy budou lesknout.

Soda může čistit hnědou pokrytou sklenici dveří trouby. Je pokryto hojně s pečící sódu, lehce namáčí. Po jedné hodině je odstraňovač odstraněn vlhkým hadříkem spolu s povlakem.

Chcete-li vyčistit stěny trouby, soda je nejlépe smíchaná s peroxidem vodíku. Ve čtvrtině sklenice sódy na pečení potřebujete 3% peroxidu vodíku za stálého míchání. Směs by měla být hubená. Aplikuje se na povrch a odmyje po 40 až 60 minutách. Výrobek výborně zvládne všechny druhy znečištění.

Výkonný nástroj pro čištění trouby doma je připraven z 1 polévkové lžíce. l. pitná soda, 1 polévková lžička. l. louh sodný, 1 polévková lžíce. l. stolní sůl a jakoukoli mycí prostředek na mytí nádobí. Kashitseobraznye složení se aplikuje na stěny trouby, nechá se namočit a po 15 až 20 minutách se promyje octem, z poloviny zředěným vodou. Nečisté skvrny se třou stejnou směsí, dokud nezmizí úplně.

Moderní chemický průmysl produkuje celou řadu prostředků, aby se úspěšně vypořádat s nejodolnější skvrny v troubě. Čištění trouby s jejich pomocí nebere spoustu času a úsilí. Nicméně, jejich agresivní složky, lehce korozivní notoričtí skvrny jsou velmi obtížně vyprat ze stěn pece. Při vysokých teplotách, zbytky chemických látek při přípravě jídel a pronikají do těla s jídlem.

Při mytí troubu z bezpečnostních důvodů musí být odpojen od elektrické sítě.

Některé čistící prostředky a výrobky z jejich interakcí mohou být nebezpečné pro lidské zdraví. Z tohoto důvodu je postup čištění by mělo být provedeno, když jsou okna otevřená nebo povoleno kreslení. Doporučuje se používat gumové rukavice a ochranné brýle.

Doporučuje se, aby zůstali daleko od ošetřených ploch, aby nedošlo k inhalovat výpary se vyvinuly z krátké vzdálenosti. Během procedury v místnosti by měla být žádné děti a zvířata, stejně jako otevřený oheň.

Je-li čisticí prostředek zahřeje v peci, dveře musí být vždy zavřené. Dokonce i mírně otevřených dveří, můžete dostat spálil. Otevřete troubu je možné až po jeho ochlazení.

Kdy bude trouba zpracovány, je nezbytné, aby opustili místnost a zavřete dveře do kuchyně, aby se omezilo jeho přístupu k dětem a zvířatům.

Oh, jsem prohledali můj-valný význam. Unavený z hlíny před lidmi stydí.

Co a jak se umýt trouby od tuku: přehled metod

Bez ohledu na to, jaké jsou vaše trouba, plynový nebo elektrický, v provozu bude obtížné, aby se zabránilo kontaminaci. Proto pravidelně každou ženu váhat nad tím, jak a co je důležitější, než staré mytí trouby spáleného tuku.

Taková znečištění zkazit nejen vzhled domácích spotřebičů, ale také vyzařují nepříjemný zápach hoření při zahřátí.

Podívejme se, co můžeme udělat.

Nejprve se musíte rozhodnout, co budete muset vypořádat: s nedávnými náplastí nebo s letého zmrzlé tuku.

Většina moderních pecí mají zvláštní smaltem, se kterým může být znečištění odstranit vlhkým hadříkem.

Pouze to by mělo být provedeno okamžitě po ukončení varného procesu, aniž by museli čekat, až celý vysychají.

Je-li moment minul, pak se vypořádat s zaschlé nečistoty a účinně odstranit starý spálený tuk je možné pomocí moderních domácích chemikálií, nebo lidových prostředků.

V současné době je výběr chemikálií pro domácnost určený pro trouby ale nemůže radovat.

V našich prodejnách jsme byli opravdu tekoucí prášky, gely a pasty, které jsou připraveny vypořádat se s jakýmkoliv obsahem tuku.

Doporučené opatrně se na složení, protože to by nemělo být kyselina, která může vést k poškození vnitřní povlakové trouby.

Doporučujeme věnovat pozornost takovým osvědčené nástroje jako - Synergetic, Cilit Bang Anti-tuk, "Schumann" Efsto.

Takže, tady je návod, jak vyčistit starý umýt troubu spáleného tuku:

 1. 1 gumové rukavice, protože agresivní Účinné látky mohou poškodit pokožku rukou.
 2. 2 Chcete-li mýt odnímatelné části trouby nalije do velké misky s horkou vodou a v ní se rozpustí malé množství čisticího prostředku na nádobí.
 3. 3 se z trouby vše, co může řídit: vodítko sám pro sítí a jejich zásobníky, a vynechat je v předem připraveným roztokem.
 4. 4. Naneste čistící prostředek na houbu a pečlivě zvládnout všechny trouby, nezapomeňte na dveře. Výjimka - topná tělesa.
 5. 5 Chcete-li vrstvy starých skvrn mírně měkčeného, ​​umožňují trouby na několik minut na malém teplotě (50 °). Poté se vypne a přistoupit k dočištění.

i velmi dusno skvrny lze odstranit tímto způsobem. Opravdu se divit výsledku.

Pokud jste vlastníkem elektrickou troubou, věnovat zvláštní pozornost čištění past na základě „komety“ nebo jakéhokoli jiného čisticím prostředkem, balzám na mytí nádobí a kyseliny citrónové.

Složky byly smíchány ve stejných poměrech, čímž se všechny vnitřní povrchy, přičemž asi hodinu, po které dobře smýt zbytky zubní pasty a otřít do sucha.

Velmi výhodná je speciální pěna v plechovkách. Postačí jen sprej do trouby a necháme působit 40 minut, poté důkladně opláchněte.

chemikálie pro domácnost, ale účinně odstraňuje starý spálený olej, ale má i některé nevýhody.

První z nich - nepříjemný zápach z trouby.

Chcete-li se ho zbavit, použijte jednu z těchto metod:

 • Větrat správně troubu, zanechává ji otevřít jednu. Pokud existuje další ventilátor, může tento proces výrazně urychlit svou modelovou techniku. Otevřete skříň a zapněte ji, ani šlehání vzduchu.
 • Rozpustí se ve vodě několik tablet aktivního uhlí, roztok se umístí do sušárny, otočit jej na půl hodiny do prokipela kapaliny.
 • Otřete všechny vnitřní povrchy s citronovou šťávou nebo octem.

Chcete-li zcela smyje všechny stopy chemikálií v domácnosti, je nutné měnit vodu až 10krát, že po dlouhou dobu a problematické.

Proto mnoho hospodyňky před zahájením mytí starou pec spáleného tuku pomocí osvědčených technik a lidových prostředků.

Takže zde je několik způsobů, jak umýt staré trouby.

K odstranění nečistot v troubě s domácí opravné prostředky, které můžete použít:

Jedlá soda. Zvlášť dobře to funguje, když je třeba vyčistit sklo dveří trouby.

 • Za prvé, otřete špinavé sklo dobře zvlhčený hrubou houbou.
 • Dále posypat tenkou vrstvu sody.
 • Necháme celou věc na 30-40 minut do sody jednal.
 • Za to, že se vlhkou houbou a pečlivě otřete dveře.

Ocet. Způsob aplikace je již dlouho znám pro všechny:

 • Stačí použít ji na houbu a začneme zpracovávat všechny prvky trouby.
 • Dále zavřete troubu a nechat vše za 2-3 hodiny.
 • Po uplynutí této doby je vše dobře vytřete několikrát vlhkým hadříkem.

Amoniak. Pod jeho moci, aby se odstranily i velmi starý tuk spálil. Naneste roztok na hadr a leští všechny zdi, zavřete dvířka, nechte přes noc. V dopoledních hodinách jsme se umýt všechno s jemným mýdlovou vodou.

Sůl. Pour to sklouznout kontaminace, žíhání až dokud se nestane hnědavý, potom odstranit a omýt povrch.

Likér mýdlo, soda a ocet, které mají být smíchány dohromady v poměrech 30/50/100 gram (Nezapomeňte vařící reakci mezi sodou a octem).

toto řešení na spálené tuku Použít. Odjet na pár hodin poté, co všechno důkladně umýt.

Chcete-li již jednat s takovým čistícím procesu časově náročné, aby:

 • Pokaždé, když po vaření otřete vnitřní stěny dveří snadnější a zásobníky mýdlovým roztokem.
 • Připravovat jídla ve speciální objímce, přičemž se mastné postříkání neklesá na zeď.
 • Vyberte si troubu s funkcí samočištění.

Doufáme, že jste viděli, že opravdu ještě vyrovnat s recepcí a notorický špíny jako za použití domácích chemikálií, stejně jako lidové léky. Mnohem jednodušší a pohodlnější pro sebe, aby se zabránilo podobné nebo otřít nájezd, jakmile se objeví.

Co a jak doma umýt pečený-in od starého maziva a sazí, pomocí speciální lidových prostředků?

Každý znepokojen vydání v domácnosti "Jak prát troubu?„Koneckonců, je to pozoruhodné“ pomocník „se stal nepostradatelným atributem kuchyně. Téměř každý den jsme opět uchýlit k pomocí mikrovlnné trouby. Jakýkoliv pokrm, ať už se jedná o dovolenou nebo každodenní tabulky, to je velmi snadné vařit v troubě.

Vážení přátelé, že jste jednoho dne ještě nezačaly lámat si hlavu, jak se umýt Plynová kamna před znečištěním a starý tuk, nezačnou jej do takového stavu! Nedávejte off až do posledního čištění trouby. Ujišťuji vás, že, Čím dříve se rozhodnete troubu vyčistit, tím snazší bude vyrovnat se s problémem mastných plaku. Toto pravidlo je zárukou čistoty. Musíte souhlasit, že je mnohem jednodušší mytí čerstvý tuk z povrchu trouby, spíše než zahájit tento postup po chvíli, když se tuk již důkladně prisoh a „zakořeněný“.

Zkuste po každém vaření otřít troubu vlhkým hadříkem. Takže budete ihned odstranit zbytky tuku a netvoří silnou vrstvu sazí na stěnách trouby.

Nezapomeňte o pravidelném čištění pánve, protože okamžitě omyjte to mnohem jednodušší, než když je již ve stavu zanedbávat.

Mnoho milenky často zapomenout na čištění skla trouby, ale stopy tuku není vůbec menší než zevnitř. Dobrý obchod s problémem staré a spalování tuku ve dveřích trouby obvyklého jedlá soda:

  • otřít skleněný povrch s vlhkou houbou;
  • hojně pokropí jedlá soda;
  • dobrý rub, ale Nepoužívejte kovové škrabky, jinak poškodit sklo;
  • nechat popel za hodinu, aby se zničil mastné usazeniny;
  • uplynutím uvedené časové okno otřít vlhkým hadříkem a osušte;
  • A konečně, můžete třít sklo prostředky pro zrcátek a oken - a vaše trouba bude zářit jako nový.

Věřte mi, dámy, je to mnohem jednodušší, aby se několik minut mokré čištění po každém použití trouby, spíše než později puzzle nad tím, jak se umýt troubu připálené mastnoty a starým lakem.

Pokud si nevíte, jak a co se smýt troubu spáleného tuku, je tento článek právě pro vás. Odstraňte jeho zůstane nutností, neboť v „krásný“ okamžik mastných plakety na stěnách trouby začne kouřit a spálil. A pak se kromě tohoto problému, budete přemýšlet o tom, jak se zbavit, a dokonce i vůně hoří v bytě.

Většina trouby mají smaltem, které lze snadno čistit vlhkým hadříkem. Ale pokud po vaření na stěnách byl vysušen olej, můžete použít speciální čisticí prostředky. K dnešnímu dni řady domácích chemikálií K čištění trouby je velmi široký. Můžete si koupit nějaké prostředky, které vhodné pro váš typ povrchu. Ale chci vás varovat: v žádném případě nebudou kupovat detergent v kyselině obsahující složeníMohou poškodit povrch trouby.

No, dámy, že výběr se provádí? Nyní navrhuji zahájit čištění trouby. Chcete-li mýt ucpaný tuku z boků a dvířka trouby pomocí speciálních čisticích prostředků, postupujte takto:

  • Za prvé, nosit gumové rukavice, které agresivní látky nejsou poškozené pokožky rukou;
  • nalije do nádrže teplé vody a rozpustí se trochu mycího prostředku;
  • odstranit všechny police a plech z trouby;
  • Ponořit se do umyvadla s vodou;
  • použít malou čistící houbu a léčit všechny povrchy uvnitř pece;
  • topné prvky nejsou zpracovat čisticí roztok;
  • na tuk poněkud změkl, můžete zapnout troubu po dobu 10 - 15 minut;
  • Nyní můžete troubu vypnout a vyplouvají na povrch čištění.

Domníváme se, že jakýkoli saze a dokonce i staré olejové skvrny snadno umyto.

Pokud jste šťastným majitelem elektrickou troubou, pak vyčistit, je nutné použít Speciální čistící pasta. Patří sem:

Všechny komponenty musí být smíchány ve stejném poměru. Naneste pastu na povrchu trouby, police, dveře a na pánvi s houbičkou. Nechejte prací prostředek po dobu 30-60 minut (v závislosti na stupni znečištění trouby). Po uplynutí této doby opláchněte zbytek s velkým množstvím vody a otřete povrch do sucha.

Nicméně, po použití agresivních čistících prostředků může zůstat v troubě nepříjemný zápach „chemie“. Aby bylo možné se ho zbavit, vyzkoušejte některý z následujících způsobů:

  1. Správně větrat troubu. Je vhodné nechat otevřené po celý den a celou noc dveře.
  2. Nalít do jakékoliv nádoby s malým množstvím vody a rozpustí se v něm některé aktivním uhlím tablet. Položte výsledného roztoku do trouby a vaří se po dobu jedné hodiny. Štiplavý zápach pracího prostředku zmizí na konci zadaného času.
  3. Otřete všechny povrchy trouby citrónové šťávy nebo octa slabý roztok.
  4. Důkladně umýt od stěn a policích zbytku čištění trouby, neustále mění vodu.

Použití speciálních čisticích prostředků, i když účinná pro čištění, ale škodlivý vliv na lidské zdraví.

Aby se zcela smýt zbytky detergentu, musí být povrchová úprava s čistou vodou více než 70 krát.

Věděli jste to? Myslím, že ne. Proto radím, aby zvážila alternativní metody odpouštět, a to vám pomůže naše rady a doporučení.

Ty domácnosti, které mají zájem na tom, jak vyčistit troubu doma, ani neuvědomují, co lidových opravné prostředky používané našich babiček a prababiček. Ale je to tak správně! No, to není vhodný k čištění trouby agresivní chemii, a pak vařit stejné jídlo pro celou rodinu, včetně dětí.

Kompletně vyčistit zbytky čisticích prostředků není možné, ale proto, že pak dostanou do potravin spolu s výpary při vaření.

To je důvod, proč chci, abys dát tato tajemství můžete použít rychle a snadno vyčistit troubu spálením a tuku. A co je nejdůležitější: bez újmy na zdraví!

Takže náš laskavý hostitelka, začne. Tyto lidových prostředků, které já vám řeknu, účinně čistit troubu a učinit z něj dokonale hygienický a neškodné pro vaření své oblíbené pokrmy.

Abrazivní čistící prostředky schopna dodat i staré troubu spalování tuků a plak. Vzhledem ke své struktuře, takové čistící prostředky účinně vyčistit jakýkoliv povrch trouby. Ale já doporučuji vám neprat její skleněná dvířka, jako čistící prostředky mohou poškodit hladký povrch a nechat drobných škrábanců.

Soda pomůže vyčistit troubu zálohy a dlouhotrvající mastné skvrny. Zvlášť dobře to bude jasné, skleněná okna v troubě. Často se stává, že je to až do té míry, pokryté sazemi, že jídlo, dokonce s podsvícením nemůže být viděn. S vůní hořícího RAN také vypořádat obdivuhodně. Budeme mít samozřejmě snažit, ale konečný výsledek stojí za to.

Tak co? Zjistili jsme, balíček se sodou? Pak začněme:

 • otřít vlhkou houbou ty oblasti, kde jsou mastné skvrny, soda tak dobře „přilepená“;
 • hojně nalít soda na všech površích uvnitř pece;
 • vetřete trochu tvrdou houbu a umyjte abrazivní po dobu jedné hodiny;
 • Na konci této doby, usazeniny karbonu a sazí se rychle promyje čistou obyčejnou houbou.

Kyselina octová je jemný prostředek pro povrchy trouby, i když je pokryta smaltem s povlakem.

 • Vezměte houbu a dobré namočit do octa;
 • odstranit stojanů a zásobníků trouby;
 • První práce přes celý vnitřní části trouby, a pak použít ocet esence z dalších prvků;
 • Pro maximální účinek octa rovnoměrně po celém povrchu a nechat po dobu několika hodin;
 • Na konci této doby, troubu vytřete houbou.

Ocet dokonale vyrovnat se s problémem kouřem a po zpracování trouby vám vrátí do své původní čistotě.

Vodík se vyvinul když ocet a jedlá soda, dokonale ničí chronické tukové plak. Věřte mi, dokonce i starý sazí v peci jako lidový lék snadno čistit.

Aby se umýt troubu a dvířka odpadního tuku a saze, by měly splňovat následující sekvenci:

 • ošetřit celý povrch octa uvnitř pece;
 • mírně navlhčete houbu s vodou;
 • protože popel nemůže být použita k bočním stěnám, nalít na navlhčenou houbou a „použít“ na kontaminované lokality tuku;
 • umístěte dvířka trouby ve vodorovné poloze a hojně pokropí soda;
 • Nechte ošetřených površích po dobu několika hodin, aby se nezreagovaný soda a ocet jak je to možné, aby zničil starý tuk;
 • po několika hodinách třít stěny, dveře a pečení tuhou houbu;
 • v případě, že tuk není zcela přerušit, můžete posypeme trochu jedlé sody a důkladně vytřete;
 • poté, co jste zcela vyčistit ucpaný tuk, opláchněte všechny povrchy s teplou vodou, pravidelně nahrazovat síť.

Kyselina obsažená v citronu, dokonale čistí troubu doma. Pokud nechcete najít doma citron, můžete jej nahradit kyselinou citrónovou.

Existuje několik metod, které mohou být snadno a rychle ničí saze a olejový saze.

První metoda (Připravte citronovou nebo kyselinu citronovou a teplé vody):

 • zmáčknout šťávu z jednoho citronu do prázdné sklenice a nalít stejné množství vody;
 • Výsledná „kyselá voda“ hojně navlhčete a ošetřit celý povrch uvnitř trouby;
 • Nechte Použité řešení pro 30-40 minut;
 • Na konci půlhodiny troubu vytřete čistým vlhkým hadříkem sporáku.

Druhá metoda: K tomu budete potřebovat stejnou sadu složek. Jediný rozdíl je, že výsledný roztok se nalévá do nádoby s postřikem. Postačí, když sprej kyselé vody, aby všechny povrchy trouby a nechat po dobu půl hodiny. Na závěr otřete suchým hadříkem - a je hotovo! Mikrovlnná trouba zazáří opět čisté a ložiska a tuk vypaří.

 • Naplňte nádrž z poloviny plná s vodou;
 • přidat trochu pracího prostředku, můžete použít na mytí nádobí;
 • Řez citronu malé plátky a dát do nádoby s vodou a detergentem;
 • umístí do sušárny a zahřívá se na teplotu 150 stupňů;
 • Ať připravený roztok pokipit správně uvnitř trouby;
 • O 30 minut později se trouba může být vypnuto;
 • nechte vychladnout po dobu 10 minut;
 • Nyní notorický tuk důkladně změkl, a to je snadno umýt i porézní houbu.

To je způsob, jak pomocí citronu nebo kyseliny citrónové lze vyčistit rychle a trouba a vše se zbavit zápachu hoření.

Soda + ocet + kyselina citrónová

Aby bylo možné rychle umýt trouby, je nutné zahřívat na 100 ° po dobu 15 minut.

V té době, když jste byli „zahřátí“, připravte následující řešení:

 • balení směs kyseliny citrónové, polévkovou lžíci sodíku a 100 ml octa;
 • Výsledná „bouřlivý“ léčit celý povrch směsi uvnitř trouby, ale vyhnout oblasti, ve kterých jsou přítomny topné elementy;
 • Nechat Aplikační zařízení po dobu 15 minut;
 • potom se promyje čistou vodou a suchý hadr stírání trouba.

Tento lidový lék účinně otmoet i velmi dusno tuku a čistí i velmi znečištěné trouby.

Ocet + prášek do pečiva + mýdlo

Tento nástroj vám pomůže vyčistit troubu o vkladu. Chcete-li tyto složky rychle se projeví, je třeba:

 • Smíchejte 100 ml octa, 50 g jedlé sody a 30 gramů mýdla, strouhaný na jemném struhadle;
 • Výsledná směs rub všechny povrchy trouby a ponechána po dobu 2-3 hodin.

Po určené době se hnědý tuk květ snadno prát i měkkou houbou.

Tento lidový lék našich babiček otmoet účinně nejen trouba, ale i dveře, rukojeť a pec mřížka. Kromě své účinnosti, tato směs byla také pečlivě týká skleněných a smaltovaných povrchů. Po těchto postupů, bude vaše trouba Shine a původní čistotu.

Vzhledem k tomu, mýdlová kompozice obsahuje pouze přírodní ingredience, je to šetrné k životnímu prostředí a bezpečné. Vzhledem k tomu, že ekonomické nebo lepicí alkalické mýdlo prostředí, to zvládá znečištění jakéhokoliv druhu. Z tohoto důvodu se zbavit zatuchlého tuku v troubě nedělají velké úsilí na to.

Z tohoto „provozu“, budete potřebovat kus mýdla a čisté vody:

 • polovina mýdlo rub na jemném struhadle;
 • výsledné čipy v zásobníku teplé vody se rozpustí;
 • umístit do trouby;
 • Předehřejte troubu na 150 stupňů a vaří „mýdlové vodě“, v průběhu 45 minut;
 • všechen tuk a saze by měly být důkladně změkčit a stát se více „porézní“, takže můžete odstranit plaku tuhou houbu;
 • Po čištění je nutné mýt celý povrch čistý několikrát vodou;
 • ponechte dvířka trouby otevřená v noci, takže zvláštní vůni mýdla dobře zvětralé.

Trouba, která smaltovaný povlak, mytí jednodušší. Vzhledem k tomu, že povlak je velmi jemná a ne všechny národní prostředky vhodné jej vyčistit, můžete použít konvenční páry:

 • Nalít do pánve několik šálků vody, ale tak, že voda se nalije přes okraj;
 • Přidá se několik kapek mycího prostředku;
 • Předehřejte troubu na 150 stupňů, a ohřev vody po dobu 30 minut.

Ujišťuji vás, drahá společnice, že i pod vlivem několika starých tukových skvrn od nánosu smaltu trouby snadno omýt čistou vlhkým hadříkem. Ale jen to, když je trouba mírně ochladí.

S pomocí amoniaku může zbavit zatuchlého tuku v troubě. Existují dvě varianty čištění trouby doma

Způsob jedna: dost namočil hadřík s amoniakem a otřete všechny povrchy v troubě. Nechat přes noc aplikovaného amoniaku. Věřte mi, že druhý den ráno budete snadno smýt trouby slabým roztokem saponátu.

 • Nalít do nádoby trochu vody;
 • Předehřejte troubu na 100 stupňů a umístit nádobu s vodou;
 • Přiveďte k varu;
 • v jiné nádobě, nalít amoniak;
 • Vypněte troubu;
 • kladen na horní polici kapacity s alkoholem, a spodní - nádoby vody;
 • zavřít dveře a nechat tyto dva kontejnery „spánek“;
 • Ráno mix s čpavkovou vodou, přidejte trochu mycí prostředek a proces uvnitř trouby.

Tento nástroj je vynikající otmoet i stará trouba s kouře a sazí. No, s tímto starým tukem „skončí s úspěchem!“

Kypřící prášek na těsto

Je těžké uvěřit, ale tento nástroj je schopen „uvolnit“ nejen těsto na koláče. Je účinně čistit stěny a pečicí troubu tuku. Pro tento postup, koupit několik balíčků této „zázračný lék“.

Tam? Pak začněme:

 • navlhčete hadřík vodou a otřete celý povrch trouby;
 • posypat mokré police a stěny pece prášek do pečiva;
 • nechte několik hodin;
 • Po uplynutí specifikované doby se celý mastných deska se shromáždí v shluky, které mohou být snadno odstraněny tvrdým houbou.

I ten nejobyčejnější kuchyňská sůl může rychle a efektivně čistit troubu doma.

Jediné, co potřebujete:

 • liberálně sypané solí a pec police;
 • troubu, pokud sůl nestane dozlatova;
 • poté se dveře a stěny čisté mírné prací roztok.

Minerály, které jsou obsaženy v kamenné soli, při zahřátí bude stará tlustá porézní a dobře ho změkčit. Z tohoto důvodu, po zahřátí sůl, můžete snadno umýt i velmi znečištěné trouby plynový sporák.

Kuchyňská sůl + kyselina uhličitá

Tento „přátelství“ sůl a kyselinu uhličitou rychle umyje troubu. Je pouze nutné dodržovat určitá proporce - a budete mít úspěch.

 • se rozpustí ve 600 ml vody na kilogram kamenné soli a trochu kyseliny uhličité;
 • Předehřejte troubu na 150-200 stupňů;
 • dodávání vody se solí a kyseliny uhličité na spodní polici trouby;
 • teplý po dobu jedné hodiny;
 • Vypněte a nechte důkladně vychladnout.

Teprve poté, co se trouba stěží teplo, může se promyje horkou vodou a mytí nádobí.

Nyní, když víte naprosto všechna tajemství odstraňování spáleného tuku, je čas jít do kuchyně a vyzkoušet je na vaší troubě.

Trouba s funkcí samočistící

Pokud si nechcete rozbít si hlavu nad tím, jak vyčistit troubu, můžete si koupit samočisticí troubu. Možná jste již dávno byly přemýšlet o této otázce, ale neodvážil se, buď jako poradci spotřebiče obchody ani ti všechno. Ale teď chci s vámi podělit o informace o samočisticí trouby. Věřte mi, já ti celou pravdu. Dozvíte se o princip činnosti takových pecí, a co je nejdůležitější - všechny jejich výhody a nevýhody.

1. Trouba s čištěním hydrolýzy (není samočisticí).

Podobně jako u trouby se musí čistit od mastnot a sazí na vlastní pěst.

 • za rozumnou cenu;
 • tyto pece spotřebovávají malé množství energie;
 • mastné plaketa a saze se musí čistit ručně;
 • musíte počkat na chlazení trouby, aby ho umýt.

Navzdory skutečnosti, že tato trouba je pokrytý odolné vůči kyselinám skloviny, která zabraňuje pronikání tuku uvnitř léčení hydrolýzy stále dává hodně problémů. Z tohoto důvodu se domníváme, pokročilé možnosti samočištění trouby.

Tyto pece jsou vybaveny funkcí, která transformuje zbytky jídla a tuku do popel. Kromě toho, tyto pece jsou vybaveny funkcí „studené dveří“, který má teplotu 50 stupňů. Je to velmi pohodlné a bezpečné, protože zničení zbytků potravin teplota trouby dosáhne 500 stupňů.

Po ukončení procesu čištění bude stačit k čištění povrchu vlhkým hadříkem vláken uvnitř trouby.

 • podobná pec vybavena účinným systémem pro čištění;
 • není nutné neustále odstranit stojany a zásobníky, aby se umýt vnitřek trouby;
 • pec vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, který může odolávat velmi vysokým teplotám.
 • Podobné samočisticí trouby velmi nákladné;
 • pokud budete otírat povrch vnitřní části trouby není příliš často, může se tvořit zápalné vůni;
 • Některé pece nejsou vybaveny teleskopickými uzávěry.

3. Katalytické čištění pece (kontinuální léčba).

Taková pec vnitřní stříkáním, která zabraňuje usazování nečistot a mastnoty na stěnách pece. Katalytické čištění štěpení tuku je uhlík, vodu a organické látky. Tato reakce se provádí pod vlivem oxidačních činidel, které jsou na vnitřním povrchu trouby.

 • takový čisticí systém vybavený plynem a elektrickou troubou;
 • trouby s katalytickou čištění úspory energie, jelikož Proces čištění se vyskytuje v průběhu vaření;
 • Katalytické panely musí být vymìnìn jako speciální vrstva nakonec vymazány (životnost takových panelů o něco více než 300 hodin);
 • V závislosti na kvalitě materiálu z ceny trouby se může měnit;
 • katalytická vrstva je aplikována pouze na stěny trouby;
 • Dveře trouby musí být prány ručně.

Teď už víte, všechno, naši drahou hostitelku. Myslím, že od této chvíle na vás může snadno vybrat troubu, která uspokojí všechny vaše přání. A ti tajemství, které vám dnes naučili vám pomůže rychle a efektivně vyčistit i nejšpinavější troubu. Pomocí improvizovaných prostředků, které jsou ve vaší kuchyni, můžete účinně odstranit notorický tuk a ne poškodit zdraví vaší rodiny.

Související zboží

Jak odmrazit mrazák Atlant?

 • Jak vyprat utěrky?

 • Jak odmrazovat lednici?

 • Podmínky odmrazování chladničky

  St. 04.6.2016 - 15:17

  Mdja. Tady je to, co to znamená sedět "VKontakte9quot; V chemii třídách

  Pá. 09.12.2016 - 13:13

  Vždy mám problém vyčistit troubu, takový dlouhý a pracný proces (((

  So. 10.12.2016 - 05:55

  Anna, pak jsou neúčinné, protože jsou dlouhé trouby v čistotě. I zhiroudalitelem Unicum, vše rychle a bez dělat žádné úsilí. Dal jsem na sporák povrchu, kde saze a mastnoty nahromaděné nástroj a pak jednoduše vymývání prostředky již zaostávají saze a mastnoty, hadřík. Mám teď je prostředkem a poradit si s přáteli, takže všichni jsou šťastní.

  Sat, 01/28/2017 - 17:46

  Při reakci sody s octem oxidu uhličitého se uvolní, což tuk není myje.

  Sat, 02/18/2017 - 18:33

  ocet směs + popel + Kyselina citrónová - neúčinné! A pokud se před tím, než směs zahřeje trouba, vyniká hroznou kouř z octa, je nutné nosit masku a ochranné brýle, dokořán okna a mimo dosah dětí. Stručně řečeno, nemám poradit.

  St. 04.12.2017 - 23:07

  Mole (pro kanalizační čisticího prostředku) excelentní mytí troubě, pouze je nutné nosit rukavice.

  Po 09.4.2017 - 11:25

  I často používají troubu smažené kuřecí maso, maso a další jídla, rychle se otočil svou elektrickou troubou v hrozné zděšení, když jsem ji pravidelně mýt různými způsoby, ale ne zcela úspěšná. Ze všech tipů, si můžete přečíst na internetu, pro čištění trouby, grily, hořáky, atd. Součást ukázala nejefektivnější čpavek. Vzala jsem pytle na odpadky největší, dát to pečení, mříž, hořáky, atd .. E., zatopené půl láhve obalu amoniaku (zakoupených v lékárně 50 str. 100 ml), vázané na uzel, že se alkohol není proudila ven a z na balkon, otevřel okno, nechte jeden den. Zvláštní očekávání nebyly, ale když jsem otevřel balíček, byl jsem velmi překvapen, jak veškeré usazeniny karbonu, mastnoty a jiné nečistoty, které není promyje nejpřísnější chemie samoobsluze, roztok jedlé sody, sůl, ocet, kyselina citronová a podobně. E., rychle a snadno pohybovat ve všech dílčích desek a pec. S houbou a mýdlovým roztokem. Byl jsem tak dojem tohoto experimentu, jsem se rozhodl použít metodu: troubu, zalijeme 1 litru vařící vody a umístit na dno pece a na horní straně roštu, aby kontejner s 1 šálek amoniaku. Vypněte troubu a zapomenout na jeden den. Vůně byla neuvěřitelná, jsem otevřel všechna okna, udělali skoro všechno správně (místo vroucí vody dát čistá voda), o den později se nic nezměnilo. Ale rozhodl jsem se stále snaží dělat všechno tak, jak je psáno, a další tkaniny a vonící solí šel podél stěn pece. Zítra vidět výsledky, to je zajímavé, dosáhnout svého cíle. Neskuchniy všechny čištění!)

  Pá. 01.5.2018 - 23:10

  Ahoj kluci, jste si někdy přečíst, co píšete? Vy chemie učil ve škole, co? Ocet soda + - vodík. Dobrý den.

  CH3COOH - kyselina octová

  NaHCO3 - jedlé sody (hydrogenuhličitan sodný)

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  40 − = 35