Obraz z obilovin s rukama

Obraz z obilovin s rukama

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Obraz obilovin s rukama nad hlavou pro začátečníky needlewomen

Zajímavé řemesel můžete dělat absolutně žádný materiál po ruce, a obraz z obilovin s rukama jasné potvrzení. Níže je krok za krokem průvodce třídy pro začínající jehel žen a spoluvytváření s dětmi.

 • Veškeré obiloviny (krupice, rýže, hrách, pohanka, čočka, fazole, může být použit jako meloun semena, dýňová);
 • Důkazy na vzoru (silného kartonu 1-2 mm silné nebo plochá deska);
 • PVA lepidlo nebo "Moment Crystal";
 • Tištěný výkres nebo nákres šablony, pokud je to nutné;
 • Pomocné nástroje: kartáček, pinzeta, nůžky, trychtýř, ubrousky, atd.;
 • Barvy (kvaš nebo akrylové), transparentní lak, pokud je to nutné.

Obiloviny musí být nejprve pečlivě jít, vyprat a usušit.

Chcete-li vytvořit obrazy s využitím obilovin jako přírodní barvě, nebo malované. A malování může být provedena po adheze zrn na povrchu obrazu, ale některé malé bílé zrna (rýže, krupice) logického laku předem.

Pro barvení potřebné množství rýže zrna nalít do malé nádoby nebo sáčku, přidá se několik kapek alkoholu a barviva (nejlépe použít kvaš). Čím více barviva, tím intenzivnější je barva změní. Důkladně promíchá rýže probarvený, pak sušit v mírně vyhřáté troubě po dobu 10-15 minut, za občasného míchání a soustružení.

Stejně tak mohou být barvené a krupice, ale mělo by to být suchý pouze na vzduchu a mnul si prsty několikrát prosetou přes jemné síto věc.

Příprava podkladu pro malování

 1. Je třeba snížit z kartonového polotovaru požadované velikosti. Pokud je základ malby používá dřevěná deska, to by mělo být pečlivě brousit konce.
 2. Vyberte si obrázek. Prvním krokem je dát přednost nejjednodušší provedení s čistými liniemi, bez detailů, jemné linky a polotóny.
 3. Když je třeba, aby se barvy podtisk. Můžete dělat to jednobarevné nebo vícebarevné. Část obrazu můžete malovat barvy, a některé z nich - vyložit pomocí obilovin.
 4. Čerpat vzor na substrátu. To lze provést několika způsoby: a tužka kreslit ručně pohybovat po obrazovce, nebo vytisknout a nalepit přímo na základě obrazu.
 5. V hlavních rysech výkresu způsobit dostatečné množství PVA lepidla (nebo „Moment krystal“). Pro registraci obvodů vhodně vybraná velká zrna tmavé barvy (například pohanka, nebo fazole meloun semena).

Za prvé, využívající obiloviny položen základní obrys obrazu. Pro větší pohodlí, je žádoucí použít pinzetu a obilí připevněný pevně na spodní části obrázku. Není dovoleno opustit velké mezery mezi zrny. Odstranit nadbytečné lepidlo ubrouskem. Potom lepidlo mělo vyčkat úplného vysušení.

Vyplnění volného prostoru obrazu

Získání nejzajímavější část papíru - vyplňuje prostor mezi obrysy vzoru různých obilovin. Kde si můžete dát volný průchod své fantazii: Použití barevné a non-barevných zrn, hrát s tvarem a texturou, šířit obilí v jednom směru, nebo vytvořit fantaskní linie a kadeře. Volitelně lze přidat další položky z obilovin, zdobení podtisk.

Lepidlo by měla být použita poměrně silná vrstva poskytnout dostatečnou fixaci obilovin. Není dovoleno nesrovnalosti, nerovné aplikace obiloviny. Chudé přilepená nebo vadných zrn je třeba ihned odstranit, aniž by se adhezivní vyschne.

Hrubá zrna se může šířit prsty, malé - pinzetou nebo jehlou. Nejtěžší je případ s krupicí. Nejlepší je nalít ji na odpovídající části na obraze přes papírový nálevky s malým otvorem, a pak se rovnoměrně prstů nebo kartáčem.

Chcete-li obraz vypadat profesionální, měli byste minimalizovat vzdálenost mezi jednotlivými zrny. Chcete-li to provést, můžete nejprve vyložit velká zrna, mezery mezi nimi jsou naplněné zrna střední velikosti a vyplnit zbývající prostor krupice. Rýže, oves a další obilí plochý tvar může být položen překrývání.

Po vysušení se lepidlo vzor je nutné jemně otřesům na stole. Odlepit v tomto zadku znovu trčí.

Kompletní sušení produkoval obrazy je dosaženo po asi jeden den. Není nutné sušit obrázky na baterie, může to vést k nežádoucímu pokřivení desce.

Pro prodloužení životnosti vzor zrn, je žádoucí, aby pokrytí transparentní lak. Sušené obrázek, pokud je to žádoucí mohou být uspořádány v rámu a zavěšení na zeď, a mohou být prezentovány jako příjemné a neobvyklé show.

Pro ty, kteří se již naučili základy práce s zrna, jsou vyzváni, aby vyzkoušet při výrobě složitějších vzorů obilovin ruky.

Obraz z obilovin s rukama: Master Class s fotografií

Obrázky ze semen a obilnin, vlastníma rukama dělal děti nabylo na významu zejména v časném podzimu, kdy většina škol a školek prováděny různé soutěže o dětskou kreativitu. A v případě, že obraz je provedeno dostatečně profesionálně, to může stát nejen exponát výstavy, ale také výzdoba domu - jako například v kuchyni nebo jídelně.

Zveme vás vidět, jak vytvořit skutečný obraz zrn. Master Class bude poměrně jednoduché a krátkodobé, protože práce nebude lišit speciální šperky a složitost.

Obraz z obilovin s rukama: Master Class s fotografií

Budeme potřebovat několik druhů obilovin a obilovin (pohanka, hrách, proso, rýže, a prostý popcorn), jakož i lepenky a rám. Používá se pro výrobu obilovin obrazu fotorámečku nebo normální A4 na obrázku dopadlo docela velký.

Materiály pro řemesla

Za prvé, budeme nastínit vnitřní obrys rámu na palubě označují hranice našeho návrhu. Pak stačí nakreslit jednoduchý tužku siluetu vázy a více stylizované květiny.

Obrys rámu a květiny

Nyní pokrývají misku s tlustou vrstvou PVAc, aniž by došlo k odchýlení od obrysu obrazu.

Obsyplem tuto stránku e-pohanka, a když se vezme - Zbavte se všeho zbytečné.

Krk a dno vázy překryta poloviny hrách.

Obkladyvayut poloviny hrášek

Na stole, kde je naše váza, lepidlo nakreslit mřížku.

Nakreslit mřížku lepidla

A vyložit mřížky všechny stejné půlky hrách.

Snaží se držet blízko u sebe, takže žádné mezery. Jeden z buněk sítě uvnitř naplněné lepidlem.

Naplňte lepidlo buněk

A obsyplem kolo rýže.

Tak omítnuté všechny sítě, aby se elegantní ubrus, a pak pokrývají lepidlo prostor nad tabulkou.

Obsyplem tento prostor proso, ječmen nebo pšenice jemně mleté ​​kukuřice. Dostaneme tapetu.

Posypeme malými zrny

Stonky květin publikovat risinkami a hlavu - popcorn.

Risinki a popcorn

Na snímku je téměř připraven.

Květiny popcorn, rýžové stonky

Doplnění květinové vůně pár puntíky.

A přidat trochu zeleně - to může být skutečný sušených bylin nebo maloval v zelené rýžového zrna, krupice, nudle nebo jiné těstoviny.

Spolu s bylinkami a přidá se několik listů - to může být úzké proužky z kůry, silný papírová páska nebo reálné dlouhý sušené listy. Krásně budou vypadat obraz, je-li přidat nějaké skutečné sušených květin vhodné barvy.

Dokončit obraz březové kůry nebo květů

Zbývá jen vložit obrázek v rámu - a obraz z obilovin tvoří vlastníma rukama!

Obraz z obilovin s rukama

Že získala zvláštní lesk a elegantní, můžete pokrýt vrstvou běžného laku na vlasy.

Milovníci řemesel z přírodních materiálů si zamilují topiary z kávových zrn.

Obrázek z obilovin a semen s rukama: master class

Původně se dívá na obraz obilovin, semena, obiloviny, těstoviny. Tento materiál může být použit k barvení nebo přírodní barvy. S pomocí obilovin mohou vytvořit květ děj, krajina, abstrakce a dokonce i portrét. Zálivky udělat lepší obrázek s dětmi. Za prvé, rozvíjet jemnou motoriku, zručnost prstů. Za druhé, obohacené o fantazii, představivost, tvořivost, nové podobě.

Pro práci potřebujeme silný karton, dřevotřísky nebo sololit, překližky. Na tomto základě, tužku, nakreslit obrázek květiny v kruhu nebo kruhu s přesýpací hodiny. Můžete přenést jakýkoliv abstraktní objekt. Například, množství zkřížených kruhy nebo čtverce.

Pokud nemůžete čerpat, pak vytisknout šablonu libovolný obrázek. Lepší je vyfotit pro mozaikové malby, kde se děj již rozdělen do barevných kousků. Výtisk by měl být velikost obrazu, pokud tomu tak není - posunutí obrazu na podklad. Barevný vzor je vhodný v případě, že při použití obilovin ve stejném barevném schématu.

Chcete-li získat obraz o semen a zrn, základna pokrytá bílým lepidlem a sypané zrnky. Začněte s definicí hranic, pak střed je jednodušší naplnit. Malá obilovin (pšenice, krupice, rýže, oves), můžete posypeme hrst na lepidlo a velká zrna (boby, proso, čočka, hrách, kukuřice), které mají být slepeny ručně. Pro získání plochý panel, je lepší použít pinzetu.

Každá sekce musí vložit krupice zvlášť. Pokud jste posypeme obrázek a pak jej nechte několik minut lepidlo vytvrdne, a pak zase do práce. Přebytečný materiál bude padat. Dále pokračujte k další části: je pokryt lepidlem, posypte zrna znovu.

Hotová práce kryt s bílým listem papíru, umístěte horní část třmenu, nechat ho sedět na několik dní. To je zvláště důležité, pokud je obraz uložen bez skla. Pokrývat alespoň lak, ale po několika dnech, pověsit na zeď.

Děti se mohou také vytvářet krásné práce. Připravte semena, obiloviny, kartony, lepidla, barvy, štětec, vzor. Čím menší dítě, tím větší musí být materiál (fazole, dýňová semínka). U starších dětí vyhovovala Semena rajčat, pepř, květiny a mák. Tento materiál by měl být vybrán v souladu s pozemkem, pak získat původní obrázek z obilovin. S rukama dítě rádi ji vytvořit!

Vytisknout libovolný obrázek, vložit na kartonu. Nyní srst povrch lepidla. Vezměte si dýňová semínka, aplikovat je pevně k sobě navzájem. Osivo rajčete, posypeme hrst. Opustí práci na suché.

Nyní si můžete namalovat obraz s kvaš. V tomto případě jsou mezery mohou zůstat v provozu. Chcete-li získat přesnější obrázek, pak barvu semena pokročit v kvaše nebo akrylovými barvami. Šablona také malovat stejnou barvu nebo tisk na barevné tiskárně. Když práce je suchý, uspořádat ji v rámu. Chcete-li to provést, můžete si koupit ready-made fotorámeček, nebo vytvořit svůj vlastní rukou z materiálu na dosah ruky.

Jak udělat obrázek o obilovin s rukama: master class

Panely mohou být vyrobeny na bázi vlny obrazů. Najít fotografii krajiny a zvednout zadek, který byl původně barva v barvě, kterou chcete. Karton kartáč s lepidlem a vrstvy barevného krupice vytvořit obloha, moře, tráva, silnice. Nechte zaschnout. Po chvíli se obrátit na práci hroutit další záď.

Dále přejděte k další vrstvě. Racci pinzety Dejte rýže, keře a stromy jsou vyrobeny z lakovaného prosa, mák (semena mohou být nahrazeny zvony). Nyní ležel boční kufry ze semen akátu prosa. Listy jsou vyrobeny z různých obilovin a drobných semen.

Obrázek z obilovin je téměř připraven. Na stranách silnice posypeme trávy. Opustí práci na suché (je lepší pod jhem). Poté připravit rám. Pokud budete mít hotovou, pak zdobí ji s ječmenem nebo těstovin v souladu s krajinou. Nebo z lepenky. Vystřihnout základnu s montáží, barvy, vyzdobit zrna. Vedle lepidlo základna mat obraz a mezi sebou navzájem, zajistěte smyčku.

Pro tuto práci budete potřebovat bílé a černé fazole, zelené a žluté hrách, slunečnicová semena, žlutá rýže, pohanka. Na lepence, kreslit sova na větvi. Žáci černé fazole, ve středu lepení záblesk (bílé fazole). očního bělma jsou vyrobeny z bílých fazolí a černé fazole obkleyte hranici.

Nos, tlapky jsou vyrobeny ze žlutého hrachu, křídla, Hlava - slunečnicová semínka. Veškerý zbytek prostoru vyplnit rýže a pohanky. Na horní části prsu obiloviny lepidlo dvojice per (semena). Větev mohou být vyrobeny z pohanky listí - zelený hrášek. Barva pozadí modrá kvaš.

Chcete-li obraz zrn zapadají do interiéru, aby příslušnou kolonku. Zdobí ji s fazolemi, kukuřicí a hráškem. Chcete-li vytvořit určitý vzor, ​​jako bageta rámu pomocí těstoviny, zlato nebo stříbro akrylové barvy. Pokrývají rám a obraz lakem.

Panely vyrobené z obilovin s pomocí plastelíny

Malá semena vyvíjet prsty, ale je obtížné pracovat s dětmi s bílým lepidlem a obilovin. Nemají distribuovat lepidlo po celém povrchu kreslení, protože to, co se objeví pahorky a dutiny. Navíc, jejich řemesla rychle rozpadat. V tomto případě je lepší nahradit lepicí plastelíny, jíl nebo rychle ztuhlá hmota.

Použít velmi silný karton nebo tenký dřevotřísky. Nakreslit obrázek se všemi linkami. Vezměte jíl barevné obilovin nebo pod pozadí pozemku. Šířit to všechno znovu na tratích a na hranici pozemku. Například použít jíl ve středu květu. Od vnějšího okraje části konzoly, stisknutím žlutá kukuřice.

Dále druhý kruh je černé fazole a meloun semena. Naplňte uprostřed pohanky. Pak se rozšířil hlínu na lístků linkách, vytyčení jejich černá semena, a zbytek prostor je vyplněn červené zrna kukuřice.

Přírodní materiál získaný mimořádné obrazy obilovin a semen s rukama tak, aby byly není obtížné, zvláště pokud budete mít materiály, jako je sušené květy, plody, listy. Tyto práce by měly být také zacházeno s lakem, dekoraci a pověsit na zeď.

Těstoviny, obiloviny, zrna, semena profesionálové vytvořit portréty. Chcete-li to provést, vyberte materiál, stejnou tloušťku. Například, těstoviny a fazole, oválné sypkých semena květiny, kukuřice. Najít nutné tolik odstínů a tvarů.

Fotografie by měly být převedeny do desky nebo prkna. Někteří umělci takto: platí průsvitný papír na fotografii, nebo monitoru počítače, snížení obrazové procherchivaya linky a světelné skvrny.

Dále, lepidlo se nanáší a přilnuly zrna od očí, obočí, ústa a nos. Tím, že kombinuje velké i malé fazole, naplňte úplně tvář. Poznámka sklon obilí. Máte-li dát vše v určitém směru, a potom změňte řádek, bude zdůrazňovat požadované vlastnosti. Vykladyvanii portrét nutně opírat o originálu.

Jakmile vrásčitá tvář, vlasy, oblečení, vyplňte pozadí. Po nějakém čase malovat některé části. Například oční, žáka, řasy, ústa, dolíčky. Obraz obilovin s rukama téměř hotové. Pak je třeba použít několik vrstev bezbarvého laku. Požadovaný vyrobit rám s použitím stejného materiálu (těstoviny, fazole). V tomto případě, je třeba dokoupit barvy a laky v plechovkách.

Další způsob výroby portréty

Někteří umělci používají malé krupice pro výrobu portréty, přičemž jako technologie na bázi perliček. Máte-li malovat proso na barvu, kterou chcete, můžete nahrát libovolný obrázek vzorů pro vyšívání. Ale je tu další technologie, která se používá k vytvoření ikony.

 • Překližka obmazhte pasty nebo lepidla a obtyanite hadříkem.
 • V suchém povrchu prostřednictvím „kopirku9raquo; přesunout výkres.
 • S barevným potiskem nebo náboženské kalendáře řezu obličeje a rukou (exponovaných místech).
 • Přilepíme překližky.
 • Dále použít tenký proužek lepidla.
 • Pinzeta a párátko proso ležel na výkrese, přísně v jednom směru linek.
 • Barevné kroupy v souladu s ikonou.
 • Naneste lak na obraze.
 • Uspořádat rám.

Obilovin zajímavý obraz jejich technologie, jsou neobvyklé vzhledem k materiálu a jedinečný interiér. Vyzkoušejte si jednoduchý plot a pak jít na portréty.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

24 − = 20