Odhlučnění byt v panelovém domě

Odhlučnění byt v panelovém domě

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Zvuková izolace v panelovém domě 10. srpna

Nejčastěji chudé zvuková izolace v obyvatelé bytových stěžují budov a panelových domů. To není náhoda, protože je v panelových domech, zvuk velmi nízká. Proto jsme se rozhodli shromáždit všechny informace na toto téma a napsat podrobný článek.

Zvuková izolace v panelu Chruščova

Jedním z charakteristických znaků panelového Chruščova i nadále velmi nízká zvuková izolace. A protože to není bojoval, zvuková izolace v panelových výškových budov je špatná. A to všechno kvůli tomu, že Chruščov použil velkoformátový panel, který se snažil, aby co nejvíce husté a tenké, navíc to bylo nezbytné k dosažení hubnutí a ztenčení nosných konstrukcí. Kromě toho, že vlastní ve velkém panelových stavebních otvorů a štěrbin. A tady to máte problém s špatnou zvukovou izolaci, v celé své kráse.

V prvním typu Khrushchevki K7, II-35 - tloušťka desky je 120 mm a tloušťka mezhkvartirnyh stěny přesáhnout 10-12 cm na rozdíl od série překrývajících II-03 měla tloušťku 220 mm + struska + 50-100 mm podlahových kulatiny na elastické. těsnění. To znamená, že dokud se stará technologie použita s deskami 200-220 mm a stěrkování strusky nebo keramzitu, anhydritové potěry, stejně jako v moderních Khrushchev krupnoblochkah a zděných budov - zvuk byl přítomen.

Zvuková izolace v panelových domech

Podívejme se nejprve pochopit, rozdíl mezi zvukovou izolaci v panelových domech z izolace v cihel nebo monolitické domy? Musíme vědět, že v monolitických a prefabrikovaných domů, například zvuk zbraň bude v celém domě slyšel, skoro jako by se vrtat do sousedního bytu, zatímco v cihlových domech perkusních zvuků šířit mnohem horší, ale i hluk letadel jsou distribuovány v panelových domech není mnohem horší šok, na rozdíl od monolitických domů. Problém je v tom, že silné plné stěny vhodnější než jiné materiály jako ochrana před pouličním hlukem, nebo, řekněme, od zpěvu v sousedním bytě. Nicméně, jestliže jeden z nájemců bytu začal opravu, život v domě monolitické promění v peklo, stejně jako v panelových domech. Na rozdíl od zdi z cihel nebo pěna je mnohem méně zprostředkovat zvuky z konstruktivní, ale horší zachráněn z běžného hluk z domácnosti.

S panelových domů obecně je mnohem složitější - zde je nutné hledat v detailu u výrobce desky, tloušťka výrobku, konstrukční rysy domu a kvalitní konstrukce. Proto je každá série a rok výstavby panelových domů má své vlastní charakteristiky ve zvukové izolace.

Žádné nové Panelový desky nesplňuje standardy!

Proto je zvuková izolace je umístěn na zem, fázi návrhu díla!

S ohledem na odhlučnění prostor jsou velmi přísné předpisy v Rusku. A jsou mnohem tužší než podobné normy na Západě, zejména v Itálii nebo v Americe. Ale problém je, že nikdo ze stavitelů a developerů nemyslím, že dodržovat. Hlavním úkolem stavitelů - postavit levný, prodávat drahé. S výjimkou včetně izolace, protože non-specialista, aby posoudila jeho téměř nemožné se na první pohled. A v případě, že projektová dokumentace obsahovat všechna nezbytná opatření pro zvukovou izolaci, okamžitě by to zvýšilo náklady na výstavbu o 30-40 procent!

odhlučňovací normy v panelových domech

Akustická ekologie domů začíná zvukové izolace standardů znalostí, které jsou popsány v souboru pravidel o ochraně před hlukem SP 51.13330.2011 (SNIP aktualizovaná vydání 2003). Zvuková izolace pláště (podlahy, stěny, příčky, dveře, atd ...) - možnost, aby se zabránilo šíření zvuku, hluk oslabit tlak na lidi v místnosti. Hluk v domech jsou rozděleny do dvou typů - v závislosti na charakteru formace. Pro ochranu proti každému z nich své vlastní normy a ukazatele jsou uvedeny v pravidlech.

Hluk tzv vzduchu se vyskytuje v prostoru a díky zvukové vlny pronikat zdí, podlah, stropů. Jedná se o zvuk hudebních nástrojů, TV, CD přehrávač, sousedských rozhovorů a tak dále. V souladu s uvedeným dokumentem, standard pro ochranu proti zvuku šířeného vzduchem v ekonomické třídě panelového domu - zvukovou izolaci na úrovni 50 dB.

Ale mnohem častěji obyvatelé domu starosti tzv kročejového hluku. Je tvořen v důsledku mechanického vlivu na talíř překrývají jakýmkoliv způsobem - lidmi kroky, stěhovat nábytek, opravy. Dopad hluku Přenos v budově je určena speciálním zařízením, hladina akustického tlaku je měřena. Čím vyšší skóre - tím horší je případ s slyšitelnost budovy. V panelových domech je povolená mez považována hladina akustického tlaku 60 dB.

Na rozdíl od vlivu hluku vzduchu!

Dopad hluku na obyvatele domovů, kde je vzduch horší. Za prvé, zvukové vlny z fyzikálních zákonů postupně mizet ve vzduchu, ale proto, že většina z těchto hluk narušuje pouze bezprostřední sousedy, kteří nebyli to štěstí žít v těsné blízkosti „písničkáře“ nebo „ranters“. Zatímco kročejového hluku může „potěšení“ Dům za určitých konstrukčních prvků. Za druhé, ve většině případů se kročejového hluku není upravena zákonem (zákaz je uložena pouze na opravy v neznámé době). Je-li příliš hlasitý zpěv nebo sledování bojovníci si může stěžovat u příslušných úřadů, soused na vrcholu, chodit po bytě ve vysokých podpatcích, rada nenašel.

Důvody pro špatnou zvukovou izolaci panelových domů

Nejčastější příčinou - je špatná kvalita práce. Uzavírající konstrukce musí být navržena tak, aby v procesu výstavby a provozu kloubů neměl ani minimální puklinami a štěrbin. Pokud se tyto stále tvořil, pak v souladu s pravidly, které by měly být jasné a vyplnil celou hloubku tmelu. Stehy vnitřní stěny a příčky z cihel, tvárnice a keramické by také měla být vyplněna a přilepené na obou stranách. Nicméně, často v panelových domech práce byla provedena nedbale. Aby však bylo možné rozpoznat tyto nedostatky mohou jen osadníky, přičemž byt bez povrchové úpravy. Ale špatná kvalita těsnění - není jedinou příčinou porušení zvukovou izolaci. Stává se, že není pozorován technologie mount mezhkvartirnyh a interiérové ​​příčky vyrobené z moderních materiálů, jejichž používání je nutné striktně dodržovat pokyny výrobce. Ale to není všechno. Mnohé z panelů používaných na stěny mezhkvartirnyh mají vnitřní dutiny. Při zkouškách rytmických buňkách - vše je v pořádku. Ale při zkoušce nebere v úvahu, že zdi budou instalovány zásuvky a dělat skrytého vedení. A teď si představte, že je zásuvka zasáhnout prázdnotu - vše od akustického nic nezbylo!

Zvukově zapadá do panelového domu!

Kupodivu, hluk „peklo“ často organizují sami sebe a sousedy nájemníky. Především ti, kteří koupit byt bez povrchové úpravy nebo provést opravy. Často se při výrobě opravy majitelé bytů uložit centimetrů v nízkých obydlích a ležel pod podlahou zvukově izolační vrstvu.

Často se stává, „kutilství“ porušují technologie nevědomosti. „Desky pro krytí v panelovém domě neposkytuje potřebnou izolaci. Pro dobrou ochranu proti zvukovým zařízením je vyžadováno „plovoucí podlaha“. Taková podlaha nesmí mít pevné spojení na nosné části stropu, stěn a jiných stavebních konstrukcí. Betonová mazanina by měly být odděleny podél obrysu stěn a ostatních stavebních konstrukcí, šířka mezera 12 cm, . FILL zvukově důkazní materiál, jako je zvukově izolačního tmelu SoundGuard na rozdíl od všeobecného přesvědčení, to není provedeno za sousedy pravého dolního vyrobené plovoucí podlahy -. hlavní ochrana proti hluku dopad se zvýšil slyšitelnost! mohou být také vytvořeny v procesu remodelace bytu. Často majitelé nemovitostí nesou kuchyni, rozšíření koupelny či toalety. Je-li vedle ložnice jednoho bytu v důsledku „kreativity“ nájemníků je koupelna jiného bytu a zvuk splachovací vody zabraňuje sousedé spí zbytečné obviňovat stavitele a kvalitu zvukové izolace v panelovém domě.

Jak vyrobit zvukovou izolaci v panelovém domě?

1. Rozhodněte se sami, že jste mnohem důležitější ztratit několik centimetrů místo pohodlí, nebo akceptovat a tolerovat hlučným sousedům? Čas a peníze vynaložené na zvukově izolační opatření během několika měsíců zpět k vám stonásobně ve formě vitalitu, zdravý spánek a dobrou náladu.

2. Treat izolace vážně jako samostatný projekt. Většina našich zákazníků se začínají chápat, že žít v této noční můry nemůže jen tak dělat drahé návrhář rekonstrukcí a byl odvezen do bytu. Mnozí z nich se přít se sousedy po celá léta, utrpení, a někdo dokonce nucen prodat nemovitost nebo rozebrat všechno a vytvořit nový opravu s účinnou zvukovou izolaci.

3. Byt se nachází v přízemí, fázi návrhu.

4. Je nutné přísně, důsledně dodržovat technologické produkt funguje. Nemůžeme vyloučit jakékoli fázi, i když se zdá bezvýznamné pro vás.

5. Provádění zvukově izolační práce, v každém případě vyžaduje určitou ztrátu užitné plochy a výšce místnosti. Doporučená ve fázi projektu se odkazovat na odborníky. Dokonce i když nejste chystá nařídit instalaci mohou a měli obdržet potřebné pokyny na konstrukci, aby se minimalizovaly tyto ztráty a zvolit nejefektivnější možnost Zvuková izolace svého pokoje.

6. zvuková izolace v místnosti začne od stěn, stěny po provedení stropu, a pak na podlahu.

7. Dopad zvuku (pošlapání, hluk opravy, hudba) je nejefektivnější zvuková izolace kovového rámu s vibropodvesah. Bezrámové zvuková izolace v podstatě řeší problém hluku protiletadlového, ochranu před hlasitou televizí přes zeď, pláč dítěte, štěkání psů nebo hlasité sousedy.

8. Měkké a lehké materiály (sklo, polystyren, atd.) Nejsou zvukotěsné, a to navzdory skutečnosti, že jejich obalů tak někteří výrobci psát. To zvukopoglatiteli! Nicméně, čedičové vaty je součástí konstrukce a plní svou funkci - odstraňuje šum ( „buben efekt“) uvnitř struktury a pracovat na zvukopoglaschenie.

9. Akustická izolace Hlavním pravidlem je pole a vícevrstvá. Proto je mnohem závažnější a mnohovrstevný materiál, tím méně mu bude chybět zvuk. V současné době je ideálním materiálem pro zvukovou izolaci, je vícevrstvá deska plná s křemenným pískem. Metr čtvereční váží asi 20 kg (m2 sádrokartonu, při srovnání, vést méně než 10 kg)

10. Kovová část rámu se nesmí dotýkat stěn! Všechny kovové části mají lepit tlumiče vibrací tlumící pásku.

11. Zvláštní pozornost by měla být věnována zásuvek a vypínačů. Pro ně je nutné použít speciální zvukotěsná podrazetniki. Tato zdánlivě malá změna může být snížena na nulu veškeré úsilí na zvukovou izolaci.

12. stěny, strop a podlaha, musí mít alespoň 5 mm mezery kolem obvodu.

13. Mezery, spáry, spáry je nutné vyplnit zvukovou izolaci tmel.

14. Používejte pouze izolační materiály, které jsou bezpečné, šetrné k životnímu prostředí a hypoalergenní! V ideálním případě se používají materiály vyrobené z přírodních materiálů, které mají chemické, pryskyřice, lepidla.

Odhlučnění bytu v panelovém domě s rukama! Jednoduchých tipů!

1. Elektrické zásuvky

Zásuvka na stěně mezi bytů je často jedním z nejvíce pravděpodobných cest hluku od penetrace sousedy. To je snadno vidět, jen anektovat k uchu (ať to zkusí, takže se nemusíte elektrickým proudem). Skutečnost, že se ještě některé betonové stěnové desky v etapě výroby poskytují průchozí otvory pro montáž Elektrické kování. Pak stavitelé jednoduše namontovat zásuvek ve dvou sousedních bytů, takže přes kanál, jehož prostřednictvím hluku může být téměř bez dostat do vašeho bytu.

Odstraňte zásuvky a instalační krabice, dodržování pravidel na elektrickou bezpečnost. Možná, že v tomto případě uvidíte v dolní části zásuvky montážní krabice souseda. Nastavte nahradit staré montážní box - zvukotěsný box SoundGuard IzoBox. Pak utěsnění otvoru. Pro výrobu této operace se doporučuje využít služeb specializovaného elektrikáře. Poznámka: Nelze použít pro utěsnění montážního otvoru pěny bez jeho následného omítky. Polyuretanová pěna není zvukotěsný materiál, a navíc má vysokou hořlavost.

2. Volné konce topného systému.

Stoupačky trubky topení a vody, v souladu se stavebními normami, musí být vedeny skrz podlahu paluby pomocí vibrací izolované rukávy. Z tohoto překrývání je uzavřena v kovové trubky ve srovnání s větším průměrem stoupačce. Mezera mezi oběma trubkami je třeba naplnit nehořlavého materiálu pohlcující hluk a utěsní těsnicí netuhnoucí. V praxi to často není spokojen. Plnidla nebo netěsní štěrbina v pouzdru s minerální vlnou, nebo prostě nepoužívat rukávů, zavírání stoupačky přímo ve stropě cementovou maltou. Po mnoha letech provozu mezi stoupačky potrubí a podlahové desky nutně objeví mezery. Horní a dolní část zvuku od sousedů může proniknout bez zábran do vašeho bytu přes trhliny a hustoty. V některých případech, prostřednictvím těchto trhlin proniká i nežádoucí pachy.

Pokud stoupačky směrovány přes strop v pouzdru, je vhodné pro utěsnění mezery mezi pouzdrem a stoupací žáruvzdorného silikonovým tmelem SoundGuard Seal.

V případě, že stoupací vedeny přímo přes překrytí okolo trubky musí být jasné a odstranit poškozené vrstvy cementové malty tak hluboko, jak je to možné (aniž by pronikl do sousedního bytu). Potom se základní trubka je doporučeno zabalit zvukovou izolaci materiálu (například regulační klapka SoundGuard Roll) a rozrušeny podlahové části cementu a / nebo stropu. Přebytečný izolační materiál jsou řez a spoj je utěsněn silikonovým tmelem.

3. Spoje mezi podlahou a horní stěny

Na křižovatce podlahy stropu ke stěnám velmi často jsou hluboké trhliny. To je vzhledem k výkonu nekvalitních pracovních spár a špatnou kvalitou litý potěr. Výsledné nakonec praskliny a dutiny mohou sloužit jako dobrý vodič zvuk ze sousedního bytu.

Odstraňte podlahové lišty po obvodu místnosti. Je-li tato možnost, pomocí sekáče a kladiva, sledovat podél stěn v podlaze šířky švu 30-50 mm celou hloubku potěru. Naplňte spoj s čerstvým cementové malty písek. Po vysušení cementové směsi zacházet společné netuhnoucí silikonový tmel SoundGuard těsnění 310.

V případě, že byt je stanovena parkety nebo částečné demontáže vazeb není nemožné, stačí vyplnit pečlivě dilatační spáry mezi stěnou a okrajem parketové podlahy silikonovým tmelem. Potom opravit sokly na svém místě.

4. Spoje mezi deskami „zeď-strop“ a „zeď-zeď“

Dlouhodobý provoz panelové domy obvykle vede k tvorbě trhlin deformace mezi betonových desek stěn a stropů. Tyto praskliny jsou „životní společníci“ z téměř všichni obyvatelé panelových domů. Velmi často se skrývají za tapetu a neporušují vzhled rezidenčních bytů. Nicméně, tyto trhliny může sloužit jako kanál pro pronikání hluku ze sousedního bytu.

Odstranit staré tapety. Vyšívaný spár mezi betonovými panely. Naplňte prázdno a dutinu sádrového plniva nebo cementovou maltou. Po vysušení tmel promazhte všechny spoje zeď-zeď ‚a‘ zeď, strop „akrylový tmel SoundGuard těsnění 310. Po odstranění přebytečného akrylového těsnicího prostředku může být provedeno malování nebo tapetování místnost nové tapety.

5. Instalační elektroinstalační krabice

Montážní box pro připojení elektrických kabelů jsou obvykle umístěny pod stropem v centrální části mezhkvartirnyh stěn. často jsou skryty pod tapetu, ale jsou snadno k nalezení „způsob čepování.“ Velmi často se stává, instalovaný montážní krabice do průchozích otvorů ve stěnách a uzavřel tenké plastové kryty.

Odhlučnění montážní krabice se doporučuje analogie s elektrickou energií, ale být jisti, že se zapojením specializovaného elektrikáře. Nedoporučuje se nezávisle kroutit elektrické kabely.

 • produkty
 • odhlučnění Ready
 • protihlukové panely
 • Zvukotěsná membrána
 • Zvuk tlumící deska
 • Vibropodvesy
 • tlumící páska
 • Anti-vibrace a zvuk pohlcující materiály
 • Tmel pro izolaci
 • Spojovací materiál pro izolaci
 • Zvukově vývody
 • Lepidlo na zvukovou izolaci
 • informace
 • dokumentace
 • Otázky a odpovědi
 • služby
 • design
 • zprávy
 • O firmě
 • kde koupit
 • kontakty

Volání zdarma na Rusku 8-800-301-30-90

Jak a co dělat, zvukově izolačních byty

Ticho v bytě - slib zdravý spánek a roztřepené nervy. Ale k dosažení naprosté ticho v moderním bytovém domě, je velmi obtížné. Zbavit hluku, je nutné provést komplex prací na částečné nebo úplné izolace vašeho domova, a to vyžaduje značné náklady a čas. Ale v případě, že touha žít v míru, pro vás více, doporučujeme přečíst si náš článek, ze kterého se dozvíte, jak izolovat byt od hluku a která na pozadí zároveň použít materiály.

Před zahájením protihlukové bytu, podívejme se v typech a zdrojích protivného hluku. Koneckonců, jak se zbavit hluku, někdy dost izolovat určitý prvek designu bytů a netráví celý odhlučnění.

Hluk je dvojího druhu:

 • Wave hluk - vzduch je veden ze zdroje do ušních bubínků, pomocí zvukových vln. Mávat hluku jsou - hlasitá hudba, mluví ve zvýšené hlasy, štěkající psy, a další.
 • Vibrace Hluk - vibrace přenášené na stěnách vycházející ze zdroje. Chcete-li zahrnout vibrační hluk - úder kladivem na zdi, práci punč nebo pračky.

Nyní budeme rozumět se zdroji hluku:

 • Hluk z ulice - jde hlavně okny. Zvuk skřípot brzd, hlasy křičících dětí a babiček, bzučení letícího letadla - to vše hluk z ulice. Se zbavit hluku ulice, je možné nastavením hodnoty trojné okny. Dodatečné akustický prvek může sloužit jako žaluzie z masivního materiálu.
 • Hluk dveří - vstoupí do dveří. Není slyšet zvuk výtahu nebo schodiště sousedy přísahají na místě, aby se dveře dost zvukotěsná. Kromě dveřních zvukové izolační materiál, je nutné stanovit těsnění mezi dveřmi a rámem, jinak izolace hluku je neúčinný.
 • Hluk z přilehlých bytů - prochází zdí, přes výstup, a mezery mezi podlahovými deskami. Hluk od sousedů je nejčastějším důvodem, kteří chtějí, aby se zvukovou izolaci bytu. V případě, že zdroj konstantního dráždivé hluku sama o sobě stačí, aby se zvukovou izolaci stěn přiléhajících ke zdroji. Pokud nejste štěstí, a hlučné sousedy vás obklopují ze všech stran, v tomto případě je nutné provést kompletní zvukovou izolaci bytu.
 • Hluk ze svého bytu - jde k sousedům a obtěžující způsoby jejich výše uvedených. Pokud často hlučné společnosti, pokud jste hudebník, nacvičovat doma, pokud máte děti, které milují skok a hlasitě veseliti se v zájmu udržení dobrých vztahů se svými sousedy, radši dělat zvukovou izolaci stěn, stropu a podlahy, aniž by čekal na návštěvě okresu.

Zvuková izolace stěn, stropu a podlahy ve třech směrech:

 • Rám - tato metoda zahrnuje instalaci kolejnicí pro upevňování obkladových panelů. Mezi vodicí je umístěn absorpční materiál, a pak, odrážející zvuk, jsou nainstalovány panely. V některých případech, jako je například nahrávacích studií, panel nemá reflexní a zvuk pohlcující povrch.

Výhodou této metody je vysoká kvalita zvukové izolace a nevýhody, vysoké náklady na práci a snížení užitečného prostoru místnosti.

 • Montážní desky a membrány - tímto způsobem je materiál zvukově izolační nastavit nebo slepené přímo na zdi, podlahy nebo stropu. Potom se membrána deska a omítky nebo tenké desky jsou uzavřeny.

  Když správně nainstalovat technologii desek nebo membrán, kvalita zvuku není horší než metoda kostry a finanční náklady podstatně méně.

 • „Plovoucí“ - tato metoda je použitelná pouze pro podlahové izolace. Izolační materiál se nanese na podlahu a pokryté ochrannou bariérou proti vlhkosti. Top je vyztužen potěru a instalaci podlahy. Výhodou této metody, při absenci tuhých kotevních úchytů, čímž se výrazně sníží hluk vibrací.
 • Zvuková izolace materiály jsou následující typy:

  Pro měkké izolační materiály jsou vyrobeny z různých druhů vláken, prodávaných v rolích:

  • Zvukotěsná membrány - jsou samolepicí a konvenční, ze syntetických a přírodních vláken. Používají se pro stěn, stropu a podlahy. Odděleně pro izolace podlahy, vyrobené z živice polymerní membrány s vrstvou polyesterových plsti.

 • Materiál vpichované skleněného vlákna - se používá na stěny a stropy. Dobře se hodí pro návrhy izolace rámu.

 • Substrát z polyesterové tkaniny - vyráběné speciálně pro „plovoucí“ podlaží, je ideální jako substrát pro laminátu.

 • Minerální vlna - jednoduché a cenově dostupné tepelné a zvukové izolační materiál, který se používá v režimu izolace drátového modelu.
 • K pevné izolace typu, zahrnují jednoduché desky a kombinované panely vyrobené z materiálů tlumících:

  • Kombinované panely - jsou konstrukce ze dvou desek a mezivrstvy. Desky jsou vyrobeny z dřevotřísky, korku nebo syntetických materiálů. Jako mezivrstvy často používají křemičitý písek a minerální vlny.

 • Čedičové desky - jsou vyrobeny z čedičového vlákna. Dále, deska může být léčeni vodoodpudivého prostředku.

 • Desky vyrobené z polyesterových vláken - syntetických izolací, snadno zpracovatelná na velikosti, je široce používán v rámové konstrukci.

 • Desky skla sepnou tkaní - jsou navrženy tak, aby vyplnil prostor čepele, izolace a podhledy jsou instalovány na zeď chovu.

 • Deska z korku - jsou vyrobeny z vláken korku. Panely na stěnách a laminátu, korku, lze instalovat bez dodatečné zvukové izolace.

 • Polystyrenové desky - nejlevnější a nejlépe známý materiál pro zvukovou izolaci. Desky z pěnového, horší jakosti zvukové izolace více moderních materiálů, ale díky příznivé ceny, zůstanou populární volbou pro rozpočet opravy.
 • Málokdo ví, že některé interiérové ​​prvky mohou sloužit jako dobré tlumičů hluku a snižují hladinu hluku o 20-30 procent:

  • Velký koberec - položila na podlahu nebo zavěsit na stěnu, je schopen výrazně snížit hladinu příchozí nebo odchozí hluku.

 • Nástěnná jednotka - instaluje společně se společnou stěnou s sousedů, ušetří od hluku, převést ji do tichý šum.

 • Záclony vyrobené z hustého materiálu - jsou schopny ztlumit zvuk přicházející z ulice.
 • Zvuková izolace podlah, stěn a stropů

  podlahové izolace technologických stěny a stropy jsou odlišné od sebe navzájem, a proto má vzhled v každém procesu zvlášť.

  Podlaha soundproofing zajistí zablokování hluk přicházející z bytu se nachází dole na podlaze, nebo naopak, takže hluk ve svém bytě, nemají obtěžovat sousedy ze dna.

  Izolace podlahy, můžete použít metodu „plovoucí“ podlahu, nebo vytvořit rámec zpožděním.

  V prvním případě je třeba nasadit materiál zvukově izolační po celé ploše podlahy a pak se betonové mazaniny. Poté, v potěr laminátu, nebo jinou formou podlahy.

  Způsob skeletové přepravky, které mají být vyrobeny z dřevěných lišt (lag). Fit mezi nosníky izolační materiál opláštění pole uzavírá dřevotřískových desek nebo prken. Ke snížení hluku z vibrací, za zaostává podklad doporučuje speciální tlumení vibrací podložky.

  Blok zvuky přicházející z bytů svých sousedů na podlaze, můžete použít zvukovou izolaci stěn přiléhajících k nim. Všimněte si, že izolace stěny v bytě, včetně vnitřních příček, nedává smysl.

  Pro izolaci stěn, lze použít samolepící zvukově izolační membránu, složené desky nebo desek, uložený ve speciálním rámu. Mějte na paměti, že čím silnější vrstva izolace, tím méně bude užitečná oblast vašeho bytu.

  Dalším důležitým faktorem v protihlukových stěnách, jsou výstupem pro blokování příchozích zvuků přes ně, je nutné vyplnit prázdný prostor mezi vašeho souseda a zásuvkou zvukově izolačního materiálu, například s pěnou.

  Pro zvukovou izolaci stropu, je lepší zvolit lehké materiály, které nebude odlepují díky své vlastní hmotnosti nebo těžkým nákladem na stropní rám.

  Pokud jste již nainstalovali falešný strop, pak stačí jednoduše odstranit panely a nainstalovat izolaci na hlavní strop, a pak nainstalovat panel na svém místě.

  Vzpomeňte si na „zlaté“ pravidlo, - zvuková izolace je mnohem jednodušší a levnější dělat před dokončovací práce než po opravě!

  Jak vyrobit zvukotěsná patře bytu. Moderní materiály pro zvukovou izolaci.

  Jak vyrobit zvukovou izolaci stropu v bytě s rukama. Materiály pro zvukové izolace stropu. Montážní metody.

  Jaké materiály mohou být vyrobeny odhlučněné v bytě, není slyšet sousedy. Moderní, levné a inovativní způsoby odhlučnění. Technologie upevnění izolačních materiálů s nebo bez rámu.

  RemBoo »Izolace» Jak a co dělat, zvukově izolačních byty

  Jsme příliš hlučné sousedy, mluvit nahlas, milování, dítě 5 na rok (téměř 6), jako by se od dřeva běžel ven, i když v tomto věku děti jsou již všeobjímající, že nemůžete křičet jen tak) a teď můj manžel a zítra uděláme shumomzolyatsiyu, chcete minerální a čedičové vlny desky, takže určitě to tak říct. Doufám, že na pomoc)

  Máme garsonku, sousedům studio, které jsou vždy k dispozici, a to je kuchyně a ložnice s nimi. A když jdeme spát, váš soused začne milostnou hru s mladým mužem a sténá jako blázen, i když 32 a může být jako jejich mozek myslet, že není slušné. A přesto mají velmi velmi hlučnou kohoutek, a pocit, že všechno, co teče rovné stěny. A přesto je to jako člověk kýchne, křičí se smíchem a hlasitě mluví, a obvykle se jedná o Tatar, a všichni mají hlasité konverzace. Tak unavená z toho všeho hrůzou. Za normálních okolností nejsou nutné lhát. A teď jsme se koupit zvukovou izolaci a nadeemsch že nebude slyšet, takže její sténání.

  taky jsme měli stejný problém se sousedem. Během milování sousedka křičela jako oběť po dlouhé době jsme poslouchali. Jednoho dne se moje žena unavená z toho všeho, a na setkání s ní vyjádřila jí všechno. Po tom soused nemluví s námi, ale už ne křik, už tři roky, těšíme se na vzájemném porozumění v budoucnu. Teď další problém. Žijeme v pátém patře a pod námi stoupací v prvním patře nájemníky usadil mládež, dobře začal, nejvíce že nemohu tolerovat hlasitou hudbu. Odříznout kladivo, takže jsem si myslel, že bychom měli zřejmě i zvuková izolace a podlahové výpusti dělat.

  jsem si koupil paušální odnushku a zjistil, že stěny s tloušťkou plynově sousedů 7 cm. Soused rád poslouchá hudbu se subwooferem a hlasité štěbetání na Skypu prostřednictvím sloupce 2 až do rána. Na radu přátel jsem udělal další stěnu Plynobeton 12cm, se vzduchovou mezerou 2 cm, což výrazně snižuje plochu náměstí. Vliv nulový. Soused je stále „žije se mnou vedle pohovky.“ Co radí, že správné nebo doplnit?

  Dobrý čas dne. Já a moje rodina nespočívá v horní části je unášena ve dne a noční hluk konstantní nízkofrekvenční které nesou ve dvou místnostech. Jako obecný šum pozadí je nízká vzhledem k tomu, nízkofrekvenční šum je jasně slyšitelný a způsobit potíže. To je zvláště výrazné ve večerních hodinách av noci. Ukázalo se, že byt má mnoho různých akvárií o posunutí v různých místnostech. Příčinou hluku běží kompresory akvária. Mohu se zbavit ve svém bytě od řev nádrží kvůli vibroakustických stropu a stěn? Jaké materiály mohou být použity? Děkuju.

  Dobrý večer. Soused vždycky stěžuje stále jsem měla 3 děti u nás. Dokonce zabít, nebudou jít spát pouze 9 až 10 a 11 hodin. A otázka zní: je možné, aby jeden stěnový odhlučnění. Uslyšíme, je-li jedna stěna, aby se zvukovou izolaci. A jaký druh materiálu, chceš? Jak řekla mi zle ...

  A vy jste byla unavená. Já taky, za zdí, takže rodina žije, v 6 hodin ráno matka s dětmi hraje na indiány, děti křičí jako divoši, rodiče mluví k sobě křičí „Addams Family.“ Mám malé dítě, když se probudí. Tady jsem si, proč, protože tyto kamarády, když jsem měl dělat odhlučnění, bude mluvit, a dovolte mi dát polovinu nákladů, čas uklidnit vaše děti nemohou.

  Rada je velmi cool, že jste rovnou k obsluze

  Je-li topný systém zabudovaný do podlahy, nemůžete udělat zvukovou izolaci?

  Vítejte! Můj soused nahoře dupání na laminátu tak hlasitě, že jste mohli slyšet jakoby klepe na strop, jako by židle se pohybuje v kuchyni by měla chrastítko na podlaze a přirozeně. naše rodina probudit z hluku neustále. Poradíme, co můžete udělat v takové situaci.

  Ve vaší situaci, je třeba použít více vrstev profesionálních zvukotěsných materiálů, s možností vytváření vibrorazvyazok eliminovat vzduch a strukturální hluk. Musíte se obrátit na společnost specializující se na takovou práci.

  Mezhkvartirnye stěny jsou vyrobeny z pěny 8-10 cm (doma 10 let, postavené na porušení stávajících předpisů). Dokonce slyšel pláč dítěte od sousedů. V pokoji je velmi úzká a tak se zvukovou izolací současných technologií -

  ztráta prostoru, a místnost bude problém vůbec ... Jaké jsou materiály v mém případě mohu použít? A je možné dokončit zeď korkové dlaždice zvýšit zvukovou izolaci? To zůstane na zdi? Mi někdo říct? Děkuji předem!

  Z mé vlastní zkušenosti mohu říci, že 2 mm korek není nic zvláštního, pokud jde o zvukové izolace nebude. To by mělo být alespoň 50 mm z vláknitých materiálů, a samozřejmě vypnout všechny ty věci sádrokartonové desky. Tam je opravdu jiná možnost v podobě tlusté desky z korku, ale cena, kterou zřejmě nebude spokojený, takže se ani neobtěžoval. Tak zůstává pouze provedení kovového rámu a sádrokartonové (nebo alespoň je poměrně levné a efektivní)

  Článek rozumný, ale je ve všech vašich možností gromaaadny mínus jedna pro panelové domy - všechny tyto struktury „jíst“ hodně prostoru. A já jsem hledal možnost, která by se utišily a stěnou, a požadoval další 5-6 cm. Nějaké nápady?

  Bohužel, existují v životě žádné zázraky - jen v pohádkách o Ivana hlupák a Emelya kolem. Pokud si nepřejete, aby se právo a rozumný zvuk (šum) izolaci, pak koupit v „špunty do uší“ lékáren.

  Milí nájemníci! Naše firma má více než 10 let zkušeností v oblasti akustiky a zvukovou izolaci. Počínaje projektem a konče dodávkou objektu - obytné provádět zkoušky v terénu. A prohlašuji, že developer je povinen prodat bytě správné hygienické standardy bezpečnosti bydliště. To znamená, že v potěrem má být plovoucí, a snížit o 21 dB hluk nárazů. Přepážka se počítají v době, ve stejné zkoušce v souladu s: 45 dB nad vzduchu. Proto je vaším úkolem je pouze dozvukoizolirovat byt. Konverzace sousedů a dupání na vrcholu vás nemusí slyšet! Zvolit správné vývojáře. A mimochodem, to není vždy drahé.

  a je možné podat žalobu na stavitele o zvukové izolace v bytě, a vyhrát případ?

  Vaše data na snížení hluku pod tapety tloušťky substrátu 5 mm až o 21 dB jsou špatně! Dokonce typu zipy akustický panel snížit hluk vzduchu od 9 do 15 dB. To je, když je správně nainstalován! Z tohoto důvodu, lidé neberou hlavu!

  Olga, 21 dB je převzat z popisu zboží. Mimochodem, zdá se, že podklad pod tapetami byly staženy z trhu, nemohla najít. V panelech Zipy není nejlepší zvuková izolace, jako je minerální izolace v těchto čísel může dosáhnout 62 dB:

  Desky ACOUSTIC BATTS® zajistit snížení hluku šířeného vzduchem, o 43 dB až 62 dB *.

  * - v souladu s testy NIISF „studiu a měření rámových příček vzorů zvuková izolace“

  Máme stejný příběh se sousedy. Celý den a noc milování. První měsíc, myslel jsem její znásilnění, způsobil i oblečení. Bohužel, oni nebyli schopni se dostat do rána přišla okresu, šel k sousedům a řekl, že je velmi šťastný a mladá rodina žije. V závěru jsme neudělali nic. I to ještě slyšet. Možná je to jejich způsob života, ale už jsem začal brát nervy. Nevím, co mám dělat. Zvuk vychází odspodu, kde potrubí prochází. Mezera je malý, ale slyšitelnost 100%. Poskazhite PROSÍM než izolovat hluk.

  Je lepší, aby se připojily k sousedům bude větší zábava!

  Místo syntepon lépe uplatnit podobné specializované materiály: Maksforte EkoAkustik (na bázi polyesteru) gipalergenny materiál nelétá prach není vztyčené na rozdíl min vlny a skla, ale co je nejdůležitější izolace Maksforte EklAkustik dobře funguje v systémech na dobré úrovni zvukově stěn, stropu a podlahy!

  Mohu použít padding polyester, pro zvukovou izolaci stropu?

  Dobře, děkuji.

  Výzva, zda je bezpečné, aby se plně zvukovou izolaci (tj a strop, stěny a podlahy v jedné místnosti). Zvláštního zájmu k dětského pokoje?

  A nemohu pochopit, jaké materiály pak mohou být „close“ to všechno „krása“? Na mysli: 1.potolok - pouze opona? 2. Stěny - k malování nebo vinylové tapety může být? 3. patro - pouze za laminátu nebo linoleum nebo dlaždice může být?

  Možná, že mé otázky se zdá hloupé, ale ... tohle je moje první zkušenost opravy budov v panelovém domě.

  Vaše otázka je tupá, ale stále reagovat.

  Izolace hluku - to je prostě vrstva sádrokartonu. Namontovaný na sádrokartonové desky mohou být všechny vaše srdce touží, tapety, nátěry, obklady stěn může dokonce vyložit. Strop, pokud chcete - přívěsek, chcete - barvy a tapety lze pokleit a šindel nebo šít. Jediná věc, pokud jste něco pověsit na zeď myšlení, budete muset přemýšlet o tom ve fázi návrhu jsou listy sádrokartonové desky nelze připojit těžkých police, je nutné, aby se zisk před zeď udělal.

  Řez v hudbě, která se mi líbí - trochu větší zvuk, a spal klidně až do rána. Obvykle 2-3 krát tak někde po dobu jednoho měsíce, a pak ten samý znovu postup a navíc bez jakýchkoli nákladů - je třeba budovat vztahy se svými sousedy.

  I assembler a v poslední době nepoužívají minut od zákazníků vlny a skelné vaty, doporučuji Maksforte Ekoakustik. Tento materiál není poškrábaný nebo vztyčené, hypoalergenní.

  Děkuji za článek užitečný. Dává původní myšlenku na toto téma.

  Dobrý den, nejsem velmi časté situace, v dolní sousedé velmi hlučný milování, ale ne za hodinu nebo dvě, a celou noc, a velmi hlasitě, takže jsem se probudila a stát není auditor jejich potěšení, konečně rozhodla udělat něco zvukové izolace, ale vyvstala otázka, jak moc jsem vám ušetří navrhované verzi izolace podlahy? A mohou být izolovány v jedné stěně? Obecně lze doporučit, prosím!

  Viz professionalam.Est různé typy shumov.Esli vytvořit „plovoucí podlaha“ -To je vibroizolyatsiya.I tak ve vašem případě to není šum odstraněn pomozhet.Vozdushny hmotnosti nebo tloušťky zvukoizolyatsii.Kak sledstvie- ztrácet výšku kvartiry.Skoree vše, co musíte netěsnosti v perekrytiyah.Ih muset najít dobré a opravil je.

  Gulshat, se k nim připojil, a problém zmizí samy od sebe

  Dobrý den! Proč tolik gramatických chyb na svých webových stránkách ?? mozaika, není náladový, všechno vám .... Je váš web vyplní nekvalifikované spisovatel.

  Dobrý den, Olga! Snažíme se sledovat kvalitu materiálů, všechny články jsou kontrolovány několikrát, ale někdy se určitě vyskytují chyby. Děkuji za komentář, byly opraveny chyby.

  Co ženě * bista. Zde článek o zvukovou izolaci, a ne o dodávce zkoušky. Chápu, i když chyby byly rozhodující, že bolet oči od negramotnosti autora, takže ne, mozaika Její Výsost je netěší.

  Ahaha pobaveně mě. Ráno začalo dobře!

  Jak zvýšit zvukovou izolaci bytu v panelovém domě

  Možná, že všichni ti, kteří žijí v panelových domech, a to zejména ve staré budově domů, vědí, jak mají špatnou zvukovou izolaci. Někdy v kuchyni setrvačnosti chci říci: - souseda, který žije v jednom ze sousedních bytů „Být zdravý!“. Nové zvukotěsná okna a dveře uzavřené plastové jen částečně přispět k řešení tohoto problému. Aby bylo možné důkladně izolovat své soukromí od okolního sousedy a přistání v panelovém domě je třeba přijmout řadu konkrétních opatření. Jakýkoliv hluk je klasifikován jako:

  • air - zvuk tekoucí televizor nebo videorekordér sousedy, jejich rozhovory;
  • bubny - zřetelně slyšet klapání podpatků na schodech je šoupání nohama v pantoflích, dětské míčové stávky atd.;
  • Struktura - pohyb výtahu, hluk pračky, kombinovat, mikrovlnná trouba, atd.

  Panel domy hluk se přenáší nejen přímo přes přilehlé zdi, ale všechny stavby jako celku. To je důvod, proč slyšíme hlasy dětí a další hluk byl slyšet na byty a dokonce i diagonálně přes bytu souseda z jiného vchodu. Kromě toho, se panel jsou poměrně tenké a stavba nebyla provedena zvuková izolace. Zdroje pronikání hluku také nejsou vloženy nebo špatně vložené během opravy trhlin ve spárách desek, společných nebo sdílených výkonových výstupních kanálů, starých oken a dveří.

  Připravte si byt v úsilí o Zvuková izolace

  Před začátkem zvukové izolace musí být pečlivě zkoumat všechny stěny, strop a podlahu pro díry a praskliny. Pokud nějaké jsou, musí být velká mezera utěsněna rychle tuhnoucí lepidlo, drobné praskliny mohou být opraveny s akrylovým tmelem.

  Dále musíte určit zvýšené hlučnosti prostor a dát mu charakteristiku: vzduchu, mrtvici nebo strukturální. Strukturální hluk, bohužel, těžko neutralizovat, ale existují způsoby, jak snížit průnik a tento druh hluku.

  By bylo nejlepší na jeden list papíru, aby se předběžný plán, který indikoval hluk, intenzitu jejich společným výstupem sousedy.

  Komplexní opatření ke snížení hluku pronikajícího do bytu patří: izolace stěn, stropu a podlahy. Je také možné provést částečnou zvukovou izolaci a vzduch makety za použití níže popsaných metod: například pouze Zdířka nebo jedna ze stěn, stropu pouze jen podlaha.

  Nejúčinnější způsob, jak zvukové izolace stěn je rekonstrukce prodejen, elektroinstalačních krabic a dalších zařízení sádrokartonových příček po celém obvodu bytu. Sádrokarton vyřeší problém jako nerovné stěny a může být následně pokryta tapetu nebo prostě namaloval.

  Instalace giposkartonnyh plechy vyrobené na kovovém rámu. Při montáži lišty ke stěně, je nutné mezi stěnou a profilem ležel gumové nebo plastové pouzdro s cílem, že ocelový profil je veden zvuk ze stěny. Po výrobě kostru mezi stěnou a na další stěně sádrokartonových namontován pohlcující hluk materiálu. Materiál na stěně s lepidlem, které je nejlépe zakoupen s izolačním materiálem v jednom obchodě. Předpokládá se, že čím silnější absorpční materiál, tím účinnější je.

  Na sádrokartonových zástrček a přepínače jsou zobrazeny pomocí speciální boxy. Chcete-li to v předstihu, je nutné demontovat zásuvky a spínač a výstup kabelu do předem připravených otvorů v sádrokartonové desky. Pokud potřebujete provést odhlučnění pouze výstupy, to je provedeno takto:

  Zásuvky a nástěnné boxy jsou umístěny v panelových domech tak, aby sloužit několik bytů. Duté kanály dokonale zachytit hluk, a proto je nutné je rekonstruovat.

  Před izolací zásuvky, musí být odpojen. Nezapomeňte zkontrolovat napětí na samotném výstupu po vypnutí jističe. Pak odstraňte pomocí šroubováku zásuvka čelní desky, vytáhněte vnitřní zásuvku a odstraňte veškerý obsah slotů. Vedle vyrobit zvukové izolační podložku, jako materiál pro to je nejlepší použít minerální vlnu. Je nehořlavý a mají dobré pevnostní charakteristiky. Podložka - je umístěn kolem hrany otvoru vnitřní vrstva z minerální vlny, balené ručně, který je položený na tmelu. Jako tmely nutné použít rychlé-mix na bázi sádry nebo štuku. Je vhodné použít tmel malé kaučuku nebo kovové špachtle. Jakmile je tmel úplném vyschnutí, zásuvka namontována zpět.

  Izolační montážní boxy jsou také jako zásuvek. Krabice jsou obvykle umístěny na stropě a zakryjí plastovými víčky, které jsou snadno otevřít. Nezapomeňte odpojit bytu před dohodě s boxy.

  Neutralizace strop hluku se také vyrábí pomocí sádrokartonové desky a akustického izolačního materiálu. Zpravidla stropy použity tenčí materiál s cílem snížit výšku stropu není mnoho. Můžete použít pěny, minerální vlny nebo skleněného vlákna. Musí být pečlivě položena izolační materiál. Zároveň si uvědomte, že práce s těmito materiály je docela nebezpečné, zejména při regeneraci stropů. Ochrana očí je nutné použít speciální brýle a práci ve stísněných rukavice. Kromě toho, prach z minerální vlny a jiných materiálů jsou velmi škodlivé, může spadnout na exponované kůže a dýchacích cest. Proto je lepší pracovat v uzavřeném šaty a používat respirátor.

  V tomto případě, je-li podlaha není plochý, je nutné, aby se jeho brandy, se zvuk absorbující materiál může být instalován jako samonivelační podlahu pod a na něj před konečným zařízení k nanášení povlaku. Nejúčinnější zvukově izolačním materiálem před pokládkou podlah brandy. Za tímto účelem se všechny k dispozici v betonové desce trhliny být utěsněny rychle tuhnoucí směsi. Poté se celý povrch způsobí zvukotěsná materiálu (minerální vlna), na které je umístěna vrstva z polyethylenu nebo střešní krytiny. Poté provedena likérových podlahy jejich vhodné směsi.

  Na již byla položena plochý povrch jako zvukové izolační materiály, které se následně naskládaných laminátové parkety, linolea, apod Nejúčinnější je položit tlustou vrstvu izolace mezi sousedními tyčemi na betonové podlaze. Laid izolace potažené polyethylenový film, je již uvedené dřevěné desky, které jsou nejprve hrubá vrstva jako druhá vrstva může být tenká plochá struktura či konstrukce, které mohou být uspořádány na libovolném vrchní nátěr.

  Izolovat spoje topení stoupačky

  Přes vnitřní výstelka z topných trubek musí být položeny překrývající se speciálním pohlcující hluk vložky, je poskytována stavebními předpisy. Vložka představuje průměr trubky větší než připravuje naplněné materiálu absorbujícího hluk. Ale často ve snaze o rychlosti stavitelů ignorovat instalaci vložek, navíc jejich přítomnost i ke ztrátě jejich funkčnosti v průběhu času. Aby se zajistilo, zvukově stoupačky je třeba odstranit asi 10 cm a hloubku cementu obtékání trubky izolační materiál, aniž by na k okraji. Potom se pro rychlé otevření opět tmel kompozice, která po vysušení musí být brousit.

  Volba materiálu pro zvukové izolace

  Materiály pro izolaci by měly být třídy C, D nebo A. Na trhu je plná s návrhy povrchových materiálů, které mají údajně zvukovou izolaci a tepelně izolační vlastnosti. Nemůžeme říci, že výrobce poskytuje nepravdivé informace, ale žádné stavební materiály nejsou schopny výrazně snížit hlukovou zátěž z bytu. Na čem body je třeba zaměřit se na výběr materiálů:

  • kovový rám musí být zajištěn pouze prostřednictvím antivibračních podložek (pěnové pryže, plsti, pěny, penopolupktan;
  • neutralizovat strukturální hluk v regeneraci kovového rámu, musí být použity pro speciální montáž do racku profilů;
  • izolační vrstva by měla mít hustou strukturu, zhruba, asi 60 kg / m3;
  • stěny a strop, aby lépe využívaly gispokarton tloušťce 12,5 mm;
  • Všechny švy, spoje izolační materiály musí být pečlivě zapojte tmel.

  Stará dřevěná okna nemůže soutěžit s novými kovová okna a nová dřevěná okna. Opatření pro zvukové izolaci starých oken lze provádět, ale nejsou účinné. I když otevřete svahy, izolovat je použít nové zasklívací lišty, je to příliš nepomůže. No Dřevěný korálek je schopen zajistit těsnost, vedle starého skla je schopen hrát roli shumoizolyatorov. Proto je nejlepší vyměnit okna i dveře. Nové dveře se s moderními technologiemi a mít k dispozici účinné savé plniv a těsně obklopuje těsnění. Některé modely interiérových dveří jsou také vybaveny odhlučněná těsnění, takové dveře, a to i uvnitř bytu pokoje pomůže být které nejsou závislé na sebe navzájem, pokud jde o hluk v pozadí.

  Snaha o ticho - to není výstřelek, ale naléhavá potřeba v lidském těle. Za tiché pohodlí bytů skrývajících ještě zdravé ovzduší, aniž by zvýšené hlukové zátěže. hluková zátěž je hlavní problém moderních měst. Občan, zatímco v práci, na ulici je neustále nucen dojít ke zvýšení hluku a znečištění z projíždějících vlaků, tramvají a vozů. Mnohé z nich pracují ve vztahu k podniku, který zvýšil hluk v pozadí, a když ani nemůže bezpečně domů odpočinout a zůstat v tichu, může to vést k různým nemocem a nervové poruchy.

  Výhodou bydlení v centru centrálních ulic zatáčkách, v době, celý problém: kromě toho, že byt je hlučné sousedy, takže i z ulice je konstantní proud hluku. Proto zvuková izolace obydlí - není rozmar, ale naléhavou nutností v moderním městě.

  Všechna práva vyhrazena.

  Na stavbu - pro stavitele, developery,

  klienti, projektanti, architekti

  Leave a Comment

  Your email address will not be published.

  51 − = 46