Odkládací schránka zeleniny na balkoně

Odkládací schránka zeleniny na balkoně

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jaké byly podmínky v zimním skladování zeleniny povoleno na balkoně?

Tradiční zimní zelenina - řepa, mrkev, cibule, česnek a brambory. Aranžování odkládací schránku zeleniny na balkóně si můžete vychutnat čerstvé kořenovou zeleninu po celou zimu. Jsou to dlouhé, udržování vitaminy a minerály. Winter - je čas na nepředvídatelné, ale ne v mrazu projde jen velmi zřídka. Existují způsoby, jak pomoci udržet zeleninu na balkoně, a to i když jsou mimo třeskuté zimě.

Pokud žijete s Open balkonem, můžete prostě vzdát se snaží zařídit pro skladování zeleniny. Je-li teplota snížena alespoň na -1 ° C bramborový stane nepoužitelným - získává sladkou chuť a stane měkký na dotek. Máte-li pečovat o své domácnosti a teplo zasklený balkon, si můžete naplánovat uspořádání speciálního boxu pro skladování okopanin.

Je nemožné přesně vypočítat teplotní rozdíl mezi vnitřkem a vnějškem balkony, protože koeficient závisí na mnoha faktorech:

 • kvalitní okna (nejlepší tepelná izolace může pochlubit nových oken);
 • tloušťka zasklení;
 • zasklívací jednotku plochy;
 • loge velikost;
 • teplota uvnitř bytu a t. d.

Podmínky skladování zeleniny a některých druzích ovoce

Rozhodnout, zda je možné skladovat zeleninu a dokonce i nějaké ovoce v zimě na balkoně, dal teploměr tam a sledovat teplotu. Porovnat výsledky níže uvedené tabulce.

V případě, že teploměr značka často pod 0 ° C, je třeba myslet na zařízení speciálním boxu pro skladování výrobků v zimním období. To lze udělat sami, neobejde bez velkých nákladů. Dost na to, aby se trochu fyzické a psychické námahy.

Pro skladování zeleniny, můžete použít:

 • trouba;
 • Flexibilní sklep;
 • plastová krabička;
 • dřevěná bedna s vrstvou pilin;
 • domácí box s vytápěním;
 • staré lednice.

Tato verze zakoupené zařízení pro ukládání sklizeň v zimě. Stojí to hodně, ale jeho cena je oprávněná, protože zmírňuje pronajímateli z potíží a ohrožené ztrátou zimní obchody. Skříňky přijít v libovolné velikosti (individuálně pro každé chatě). Pracují v síti, takže byste se měli postarat o elektroinstalace na balkoně.

Trouba nejen nezávisle reguluje teplotu, je vybavena ventilační systém. Nemusíte neustále větrat pytlů s kořenovou zeleninou. Riziko, že tyto produkty budou zhoršovat významně snížena. Teplota v nádobě je typicky v rozmezí od +2 až +7 ° C, která zabraňuje hnití ovoce.

„Balkon Sklep“ - rozpočet verze pece. Navenek to vypadá jako velký batoh, složené, lehký a kompaktní. Je vyrobena z trojvrstvého nepromokavé látky a syntepon, opatřené termoregulace senzoru a rovněž působí od sítě. Jeho výhody:

 • v létě je možné složit a zastrčený na polici, tak to není nepořádek polovičních lodžie;
 • že „táhne“ o nic víc elektřiny než běžný žárovky.

Skladování zelenin v plastových boxech - metoda pro ty, kteří jsou příliš líní, aby se zapojily do vážnější designu zařízení. Nicméně, pokud vaše místní klima není příliš těžká, můžete použít tyto kontejnery. Nepotřebují k instalaci na podlahu, a na policích, takže jsou 15 cm od podlahy a stěn. Zelenina by měla být vysílán. Naskládaných pytlů brambor nebo jiné zeleniny je třeba nalít piliny. V případě, že teplota klesne pod balkón 0 ° C, Izolovat boxy Deky staré bundy nebo pěnu.

Dřevěná krabice s vrstvou pilin

Nepotřebujete speciální dovednosti k výrobě takového kontejneru. Vše, co potřebujete - jsou dvě krabičky různých velikostí a pytel pilin. Jedna krabička by měla být větší než druhá menší. V dolní části velkou dřevěnou kontejneru stohu archu lepenky nebo tkaniny a nalil vrstvu dřevní štěpky 10 cm. V horní části čipů je nastavena menší políčka a otevření mezi bočními stěnami hustou zasypána piliny (vzdálenost by měla být alespoň 10 cm mezi oběma stěnami krabice).

Brambory mohou být uloženy ve stejném oddělení s řepou: dokonale absorbuje nadbytečnou vlhkost.

Zelenina by měla být vždy zakryta víkem během skladování. Je-li balkon není izolována a je často pod bodem mrazu, je třeba box pokryty do teplých materiálů. Odborníci však tvrdí, že takové zařízení může zachránit úrodu v zimě, a to i při teplotě -15 ° C

Tento vynález je nezbytné pro lidi s neizolovaným lodžie, který často lyutuyut mrazy. Jeho výroba vyžaduje určité úsilí a vynalézavost. Při zahřívání se mohou vybavit dvěma způsoby: suché s malým výkonem nebo žárovky 40 wattů. Sušička se automaticky zapne, zahřívání obsah krabice a zároveň odvětrání vzduchu.

Ze dřeva pro výrobu svazku rámu potřeby. Připevnit ke stěnám dýhy a zapomenout na otvoru pro potrubí, které bude procházet teplého vzduchu z fénu. Izolované od vnitřní stěny obsheyte překazený materiálu. Řez otvor zasouvací troubou a aby otvory v ní, aby vzduch v poli rovnoměrně rozdělenou.

Druhá možnost - připojit uvnitř krabice cínu potrubí a dát ji do žárovky. Heat jedna žárovka stačí pro udržení požadované teploty uvnitř kontejneru i v chladném počasí.

Pokud jste příliš líní řemeslnické ruční skříně a nákup „sklípků“, si nemohou dovolit, můžete použít starou sovětskou chladnička (v případě, že velikost lóže a lednice). Položte ho na podlahu dveře up, převést ji do „kufru“. Bude schopen chránit plodiny před mrazem. Nicméně, nezapomeňte pravidelně větrat brambory nebo cibuli, protože kondenzát bude vyúčtována v chladničce.

Znát podmínky pro skladování zeleniny na balkoně a všemi možnými způsoby, jak schovat před mrazem, mohou být uloženy až do jarní sklizeň. Považován za nejvhodnější a flexibilní komora trouby. Ale pokud nejste schopni koupit takové zařízení, můžete vytvořit domácí dřevěnou skříňku, která vám přinese mnoho výhod a pomoci ochladit uložit.

Holky, jsme neustále myslet na každodenní problémy a zapomenout na sebe. Ano, uklízet, čistit a prát věci, tam je vždy něco k jídlu. Ale měl jsem pocit, že milenka jejího manžela objevil, možná je to kvůli mé nadváhy. Dívám se na Olu Kartunkovu z KVN, co udělal, zeštíhlit na pár měsíců do 30 kg a já sledoval její jídelníček, už mají první výsledky - 10 kg. A jakmile její manžel začal věnovat větší pozornost ke mně do postele. Koho zajímá, jak tenká Kartunkova lze nalézt zde. Jen říkám, že proces pracuje na sebe kontrolovat.

a jejich označení

Dotazy a připomínky: [email protected]

Varování! Kopírování materiálů je možné jen se souhlasem správy a aktivní odkaz na zdroj.

Skladování zelenin v zimě na balkoně: sklep, box trouba

Navzdory tomu, že v zimě jsou zde určité problémy z hlediska zachování některých výrobků, správný přístup, máte správný počet možností, jak řešit potenciální problémy. Teplé úložné boxy zeleniny na balkoně bytů již dlouho rozšířené mezi našimi spoluobčany.

Tradice skladování brambor a jiných druhů ovoce a zeleniny (jablka, mrkev, řepa) a jam sklenic s kysaným zelím a další zachování doma máme - velmi dlouhou dobu. Naši prarodiče to udělal každý rok od té doby, co objem zásob se podařilo shromáždit na zimu, určí v mnoha ohledech, pokud se nejedná o přežití, tak alespoň, úroveň výkonu. Dnes - velmi rozdílné časy a většina produktů dostupných v supermarketech. Nicméně, tradice vytvářet jedinečné domácí „rostlinný obchod“ nezmizí, i když, a stal se hodně méně populární než dříve.

Dnes, většina lidí žije v bytech, a to v vesnických domků jako předtím. V souladu s tím, že podmínky skladování dnes - mnohem více omezený ve srovnání s těmi, kteří byli ve stodolách v obci. Možnosti není mnoho, a jedna z nejběžnějších je sklep na skladování zeleniny na balkoně.

Důvody mnozí lidé rádi vytvářet rezervy - velmi odlišné. Zde jsou některé z nich:

 • Důvěry, která roste na lůžko své vlastní země - mnohem lepší, pokud jde o čistotu a ekologie.
 • Nižší náklady na zeleniny, které lze zakoupit na trhu zemědělců na podzim, ale ne jít jednou za místním supermarketu.
 • Někdo nějaké přátele nebo příbuzné ve vesnicích nebo mají svůj vlastní vacation / rekreační dům, který periodicky „dodávky“ dary přírody: brambory, zelí, řepa, papriky, sešívání a tak dále. To vše musí být uloženy někde.

Většina balkonů a lodžií ve vícepodlažních budovách jsou neohřívají. Takže budete muset najít cestu ven ze své situace, vytvoření robustní „ledničky“, které pomohou udržet sklizeň, zabraňuje zamrznutí v zimě a zajištění správné teploty při skladování. Nicméně, kromě toho, skutečná teplota a konstrukce chladicího boxu na balkoně zima, měli byste zvážit mnoho dalších věcí.

Zde je několik podmínek, které jsou nezbytné pro úspěšné zachování obsahu následné:

 • Aby bylo možné uchovávat zimní zeleniny (brambory, mrkev, zelí a další), by měly být řádně shromážděny. Musí být umístěny v suchém počasí.
 • Za to, že úroda by měla lehnout na suchém místě.
 • Vyhnout se vystavení slunečnímu záření.
 • Je důležité, aby řadit vnější poškození a poškozených věcí. Jinak všechny vaše úsilí o vytvoření pole pro brambory na balkoně mohou být marné: tato plodina je prostě ztracen.

Tip! V každém případě by měla být za předpokladu, že úložiště s kvalitním větráním: přístup a cirkulace vzduchu prodlouží životnost „“ úrody.

Mimochodem, tam je další důležitou podmínkou. To má zajistit správnou úroveň vlhkosti, která musí být malá, není vyšší než 50%.

Podle návrhu všechny tyto systémy jsou rozděleny do 2 hlavních typů:

 1. Pružné vytápění Skříně pro skladování zeleniny. Oni nejasně se podobat velké teplý vak, vyrobený na základě textilu. Termomeshka zřejmá výhoda je, že na konci zimní sezóny je možné sklopit, čímž se ušetří hodně prostoru.
 2. Izolované boxy, které tvoří pevnou strukturu vyrobenou z určitého materiálu. Nejčastěji se používá dřevo (desky, překližky, OSB desky, atd.).

Cache ze staré chladničky

Kromě toho, různé místa jsou klasifikovány v závislosti na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny (dřevěné, vodotěsné odolného materiálu, z plastu, s kovovým rámem), jakož i na tom, zda existuje pro takovou akumulačního vytápění, nebo ne. Objem mohou být také různé, někdy jsou různé skladovací polohy (horizontální nebo vertikální).

Tip! Pro větší pohodlí a využití volného prostoru od horní části těchto obalů byly provedeny podle Winter lavice a někdy - a to i malou pohovku, léto, které slouží jako lavičky, kde k sezení a odpočinku.

Co se týče struktury bez přídavného elektrického vytápění, je nejlepší používat v místech, kde neexistuje žádný přímý kontakt s mrazivým vzduchem. Jinými slovy, hovoříme o verandy, společné chodby, prosklené balkonů a tak dále. I když v některých lodžií je lepší instalovat vyhřívaný teplou pole, s výhodou vybaven termostatem. Díky druhé, máte možnost nastavit teplotu vzduchu uvnitř. Dosah se může lišit, například od 0 do 10 stupňů, v závislosti na tom, jaké produkty se tam uložit. Úroveň spotřeby elektřiny z nich, respektive, bude také lišit. V každém případě to bude spolehlivější, zelenina v této Lara nezamrzne, a banky se zelím nebo nakládanými houbami - neprasknou před chladem.

Udržujte zeleninu na balkoně v zimě je možné i ve flexibilním obalu, který je vzdáleně připomínající velké tašce nebo batohu. Takové vzory jsou velmi praktické, protože, jak již bylo uvedeno, mohou být odstraněny nebo je-li to nutné dočasně přenesena. Některé modely jsou vybaveny topení termostatem. Na druhou stranu, můžete si krabici zeleniny na balkoně s jeho vlastních rukou, což není pravda měkkých pytlů vyrobených, které ve většině případů prováděné průmyslovým způsobem. Tyto věci jsou obvykle lepší koupit v obchodě, než udělat sami. Se všemi praktičnost tašky, termosky není možné provést osmanské, sofa nebo sídlo. Takže všechny typy konstrukcí mají své výhody a nevýhody. Každý si vybere svůj vlastní, na základě svých podmínek a požadavků.

Pokud jde o to, co teploty vydrží podobné návrhy. To vše závisí na řadě kritérií, včetně toho, jak zelenina izolované skříně, zda má dodatečnou izolaci, pokud je balkon otevřené nebo zavřené, a tak dále. V každém případě, to je lepší skladovat produkty při teplotě -30 ° C nebo nižší. Mimochodem, to samé platí i pro doporučení k izolaci, neboť příliš teplého počasí, brambor a ostatní zeleniny mohou podléhat poškození. Je žádoucí, aby sklepní stěny jsou tenké a nevykonávají funkci izotermy a při kladných teplotách.

můžete vytvořit pole pro brambory na balkoně s vlastníma rukama, aniž by ji objednávat od externích odborníků, pokud je to žádoucí. Nejjednodušší konstrukce není vybaven topením a silou. Před tím, než se na podrobnější krok za krokem, je třeba obecně vzít v úvahu hlavní doporučení týkající se výroby, montáže a výběru lokality.

V těch případech, kdy jste hrdým majitelem poměrně prostorným balkonem nebo lodžií, a pokud máte v plánu skladovat zeleninu každou zimu, to dává smysl přemýšlet o vytvoření trvalé stacionární sklep, který bude schopen fungovat po dobu několika let.

Doporučení! V některých případech, můžete použít materiály po ruce, stejně jako zbytky prken nebo překližky, které jsou asi na chatě či v garáži.

Je třeba dbát na brambory (nebo jiné zeleniny), nepřichází do styku s cihel, betonu a jiných podobných materiálů, protože by to mohlo způsobit rozklad a následně zkažení. Za tímto účelem a boční plochy, a „podlahy“ na úložné skříni zimě musí být upraven s jinými materiály. Nejlepší ze všeho je, pokud je dřevo.

V těchto případech, pokud jde o Chruščova nebo jiných podobných ubytování s balkonem na malém prostoru, můžete vytvořit kontejner s vertikální zatížení. Kryt, tak může být dále zahřeje, protože to je přes největší tepelné ztráty může dojít v průběhu. Alternativně může být dokončena zevnitř fólie, nebo jen pokrýt víka jakéhokoliv materiálu, jako je například pokrývky, pokrývky, staré pláště a tak dále.

Jak můžeme vidět, možnosti pro vytváření pole pro ukládání brambory v zimě na balkoně s rukama - hodně. Zaměřit se na jednu z nich, což může být nejuniverzálnější a jít na téměř jakémkoliv bytě. Tak jsme se vyjmenovat hlavní etapy vlastní produkce:

 1. Prvním krokem je pečlivě změřit prostoru váš balkonem. To vám pomůže pochopit, co přesně máte možnosti a aby se ujistil, že tam může být připraven určitou strukturu vzorku a velikostí.
 2. Pokusit se vše naplánovat tak, že hloubka vašeho sklepa nepřesahuje 0,7 metru. V opačném případě (ve vertikálním zatížení), rostlinný extrakt nebo plechovky nich vyřeší sešívání. Zejména - od samého dna. Kapacita, v každém případě musí být „content“ to je dost na slušný objem.
 3. Připravte desky pro podvozek, stejně jako překližka, dřevotříska nebo MPS pro opláštění stěn budoucnosti. Podle aby se zabránilo vzniku a šíření plísní v budoucnu, zakrýt lakem nebo speciální směsi. Po vysušení v zemi označit svůj podíl.
 4. Celkem byste měli mít 4 stojan, který bude určovat výšku zásuvky, stejně jako 12 vodorovně (2 na každém povrchu, a to i na obálce).
 5. Když hřebíky nebo šrouby jsou stavební rámy nesou oba kontejner a víko, které bude pokrývat.
 6. Pak se listový materiál, který se připravuje předpokládat, že tato překližka a vystřižené z ní na povrch 2 každé straně struktury: uzávěrem, hlavní a boční stěny, jakož i dne. Vnitřní listy, tedy, musí být menší než 100 mm. v každé rovině.
 7. Výřez z izolace (polystyrenu nebo pěnového polystyrenu), panelů pro víka 6, spodní, přední a zadní stěny, v tomto pořadí. Alternativně kámen může být použit (minerální) vlny. Je žádoucí, aby se tak, že minerální vlna je dostatečně hustá. Zajistěte všechny obsheyte kostra listy překližky. Pak vyrobit víko v návaznosti na stejné technologii.
 8. Smyčka může být použit pro upevnění víka. Na druhé straně se předpokládá, že to bylo jen pronajmout.
 9. A konečně, zvenku se dá léčit dostal teplý okno se speciálním lakem. To pomůže udržet dřevo před vzdušnou vlhkostí.

Tak připravil skříňku. Je třeba poznamenat, že konečná montáž celé konstrukce je lepší vyrábět již na balkoně. V opačném případě se může stát, že to prostě nevejde do balkónových dveří nebo okna.

Správné skladování zeleniny na balkoně v zimě předpokládá přítomnost dobré mikroklima. Za prvé, můžete si vytvořit malé otvory, nebo pravidelně otevřený sklep. Za druhé, je možné vytvořit jednoduchý systém „Vytápění“. Dělá další pokrýt malou štěrbinu, můžete v případě potřeby (například v případě prudkého poklesu teploty na ulici), dal do žárovek, takzvaný „přenositelnost“. Jeden Moina lampa, například 100 wattů, bude dostatečná k poskytnutí dodatečného vytápění uvnitř. Spusťte jej na balkoně, můžete použít obyčejnou příponu. Spínač musí být instalován uvnitř bytu, takže se nemusel pokaždé jít na chladné balkon nebo lodžie.

Tip! Případně můžete použít starou nepracujících lednici. I v tomto stavu má dobré izolační vlastnosti. Kromě toho, že už má pracovní dveře. Můžete také použít převedenou starý nábytek nebo balení husté pěny.

stačí zapnout světla, nic víc. Design - velmi jednoduchý, ale zároveň je velmi efektivní. Dokonce i jedna žárovka je dost, aby zajistily, že zelenina jsou zmrazeny uvnitř boxu. Kromě toho nelze zapnout žárovku na trvalém základě. Nech to běžet po dobu několika hodin a pak ji můžete vypnout. Je možné zahrnout, zejména v noci, kdy je venkovní teplota výrazně klesá.

Large „box“ může být rozdělena do sekcí

Spotřeba elektřiny, za předpokladu, že světlo bude svítit (a tím ohřívají vnitřní prostor balkonu box) changeably nepřekročí rozumné meze. Ale budete mít jistotu, že všechny ty, v této troubě zelenina, brambory, mrkev, zelí, papriky, řepa a další, bude za prvé, suché, a za druhé, že se před mrazem. V případě, že spotřeba elektrické energie nebude obtěžovat, pak je tu možnost namísto (nebo obojí) se žárovkou a použijte běžný vysoušeč vlasů. Její výhodou je, že se ohřívá mnohem silnější a čerpadla horkého vzduchu mnohem rychleji. Kromě toho může také být řízen dálkově z místnosti.

Je důležité pochopit! Při použití světla nebo elektrické spotřebiče by měla být se zvláštním zřetelem na bezpečnostní otázky.

S cílem poskytovat dodatečnou tepelnou izolaci v případě mimořádně silnými mrazy mohou učinit dodatečnou tepelnou izolaci, uzavřeny balkon „sklepní“ s dekami nebo těžkou oblečení. Ano, a neměl by být na studené betonové balkonové desky, a na listu dřevotřískových desek o tloušťce, hustou pěnu a jiných podobných ploch. Alternativně je možné nainstalovat teploměr s čidlem umístěným uvnitř jazyka. Tímto způsobem budete ovládat vnitřní teplotu. Jsou to zajímavé, ale zároveň jednoduché nápady, každý může použít. Hlavní věc - být chytrý a nebojí řešit úkoly. To vše vám pomůže udržet vaši úrodu až do jara v bezpečí.

příklady Foto toho, co může být zásuvka lednice pro zeleninu na balkoně. Klikněte pro zvětšení obrázku:

Většina lidí, kteří se rodí sám chaty, si je dobře vědoma, že to musí být nejen místem pro práci a pěstování plodin, ale nejvíce koutky, kde si můžete odpočinout od rušného města a užít si krásný výhled na přírodu a pozemků.

Divoká zvířata a ptáci, kteří žijí v přírodě, nemůže spoléhat na to, že v zimě bude někdo pomáhat jim, jak přesně to, jak se jejich domestikovaných „bratry.“

Každý z nás miluje krásně zdobený interiér. Tento závazek je zvláště v poptávce v případech, kdy vnitřní konstrukční řešení mají vliv na dobrou náladu a radost pro naše blízké.

Každý svědomitý majitel se musí postarat o pohodlí svých domácích mazlíčků, vedený slavným citátem z „Malého prince“: „Jsme zodpovědní za ty, kteří zkrotili.“

Dříve nebo později, než většina z nás se potýkají s úkolem kupovat nový nábytek, včetně židlí. Ve stejné době, to není vždy smysl kupovat nový nábytek na dostatečně vysokou cenu, protože můžeme obnovit staré židle.

 • O projektu
 • inzerenti
 • zpětná vazba
 • Mapa stránek

Citace dat je povoleno pouze při zadávání aktivní otočnou uvedení zdroje.

Volby sklepy na balkon

Pokud žijete v bytě v bytovém domě, pak se před vámi zcela jistě vyvstala otázka, kde a jak ukládat zeleninu v zimě. Obyvatelé prvního patra uspořádat sklep přímo pod lodžie nebo balkonu, vypilivaya otvoru v podlaze a kopání sklepa.

Pro takové manipulace je třeba získat spoustu povolení různých instancí a souhlas všech majitelů domů, je velmi problematické. Proto je výstup pro obyvatele výškových budov, jediný - zajistit sklepní právo na balkoně. Můžete si koupit ready termokonter nebo stavět sklad zeleniny na balkoně s rukama.

Problém skladování zeleniny na balkoně relevance, takže řemeslníků a průmyslových výrobců byly navrženy speciální boxy, které napodobují mikroklima podobné podmínkám zeleniny v tomto sklepě.

 1. Trouba - ready sklep-box pro skladování zeleniny, vhodná pro použití při teplotách až -40 ° C, je možné zakoupit v obchodě. Pouzdro má kov s práškovým povlakem, vnitřní pole - z pozinkované oceli. Obvykle o objemu 300 litrů, který je vybaven ventilačním systémem. Vestavěné elektrické markýzy a termostat automaticky udržovat teplotu skladování zeleniny 2 + ... + 10 ° C, je připojených do domácí elektrické sklepa. Standardní hloubka 0,5 m, maximální výška 1,2 m, šířka - 0,85 m.
 2. Mírné elektrické kontejner - termopogrebok na balkon, jako velký pytel mysli. Ve sklepě je vyrobena ze dvou vrstev voděodolného materiálu mezi nimi sinteponovye vrstvy. Konzervace zeleniny je poskytována, při teplotě od - 40 do +5 o C, automaticky pomocí ohřívačů zabudovaným drátu nebo digitální termostat. sklepy výhodou je nízká hmotnost, 3,5-5 kg ​​a praktickými rozměry pro umístění na balkon nebo balkon.
 3. Stavět sklep na balkoně s rukama - nejpopulárnější a úžasný způsob skladování zeleniny v městských bytech. Domácí skladování zeleniny je izolovaná pec, který je instalován uvnitř boxu se zeleninou. Kryt pomáhá vytvářet příznivé mikroklima uvnitř pro skladování plodin: zelí, brambory, jablka zůstat svěží bez peremerzayut a ne suché. box výrobní technologie je jednoduchý, pak ukážeme, jak udělat sklep na balkoně s rukama.

Soft sklep, skladovací kontejner zeleniny

Trouba - průmyslové sklep na balkoně pro ukládání zeleniny

rozměry

Jen vědomí, že zvláštní požadavky na velikost krabičky není k dispozici, ale je vhodné použít sklepní využitelného prostoru jak je to možné, takže optimální velikost rámečku na balkon: * Š * D - 1200 * 1000 * 600 mm. Nakonec, to vše závisí na tom, kde máte v plánu věnovat do sklepa na balkoně pro uložení zeleniny v zimě.

Chcete-li malý sklípek na balkoně nutná materiály pro pokovování pro vašeho výběru: 20mm tlusté desky, překližky, dřevotřískové desky. U rámu - tyče 20 x 40 x 40 mm nebo 40 mm. Všechny materiály doporučené impregnaci žáruvzdorný materiál a antifungální sloučeniny a pak použít vodu odpuzující vrstvou: přípravu motorového oleje, lněného oleje, primer a povlakového laku.

Překližka - spolehlivý a odolný materiál pro výrobu krabičky na balkoně

Pro tepelně izolační box na balkon vhodný polystyren izolace, minerální vlny, staré přikrývky. Pokud váš region v zimě teplota nikdy neklesne pod 20 ° C, a místnost je zateplený, může to být sklep na balkoně bez elektřiny, pak budete potřebovat další fólie izolace - Izolon.

Začínáme:

Pro konstrukci podstavec pod sklepě 50-100 mm, pro izolaci dna krabice z chladné podlaze. Vnější rozměry musí odpovídat prostoru vyhrazeného pro takovou krabici. Udělejte snímek hole, do pochvy materiál položen uvnitř izolace a nainstalovat podstavec na místo.

V dalším kroku - rámec pro stranách těla. Řezané tyče velikosti, spojit je do rámu, posilujeme na okrajích soklu pomocí šroubů. Boční rámy jsou připevněny horní a dolní pomocné tyče v rozích. Kolíková materiál a zadní boční stěnu.

Dále sklep vyrábět domácí vnitřní zásuvku. Rozměry krabice by měly být na každé straně je menší, než je podstavec 100 mm v případě, že izolační vrstva 1 a 150 mm, je-li za předpokladu, že vrstva 2.

Podstavec pod sklepa chrání zásuvku se zeleninou před zmrznutím níže

Velikosti, příklad v mm:

Vnější plášť, pokud máte v plánu, aby se vestavěný sklep na balkoně, po stranách jsou připevněny ke stěnám

Vnitřní schránka rám výrobě tyčí a pochvy, pak vložit izolaci. Je-li okno zeleniny na balkoně plánovaný bez zahřívání, krabice chránit 2 vrstvy izolace a připevněte horní fólie Izolon.

Sklep na balkoně - vrstvy koláče: vnější pouzdro, izolace, vnitřní schránka

Jestliže domácí sklípek na balkoně je plánováno bez elektřiny, vnitřní box set přímo na podstavci. Skříň pro zeleninu vytápěných nastavena na nohy 100 mm vysoké, řezaných z tyčí.

Dále, v magnetů nebo smyčce připojené ke kolejnicím, nastavte přední stěnu hlavního pole. To má zajistit volný přístup k mezeře, že jsme zajistili, nastavení pole na nohou. V této mezeře je umístěn topný prvek: žárovka nebo topení. Ohřátý vzduch se zvedne nahoru, čímž se vytváří příjemné teploty v celém skladování zeleniny. Topná tělesa lze umístit uvnitř boxu a na vrcholu zeleniny, v tomto případě čelní stěna připevnění pomocí šroubů.

Sklep, balkon designu

Cut krytí vnějších aspektů domácího sklepa, a pomocí kovového to smyčky připojit k boxu. Na vnitřní straně víka ohřívače lepidla.

Foto rámeček na balkoně pro uložení zeleniny v zimě

Termostat ve sklepě - luxus nebo nezbytným opatřením?

Závěrečná fáze sklepní jednotka na balkoně s rukama - nastavení termostatu, který bude udržovat teplotu v určitém rozsahu. Nastavení termostatu ušetří z vnitřní části boxu pro kontrolu klimatických a zkušeností pro zachování plodiny ve vaší nepřítomnosti.

Nejjednodušší způsob, jak si koupit ready-made zařízení, nebo použít snímač z chladničky, ale za předpokladu, relé, s jeho pomocí můžete nastavit požadovanou teplotu. Je zasazen do ohřívače termostat obvodu dalšího senzoru automaticky ovládá zapínání a vypínání topení. Typicky, jako čidlo teploty použité tranzistory, diody a termistory. Jednoduché schéma zapojení je možné stáhnout z internetových radioamatérů, a aby se termostatem do sklepa na balkoně s rukama.

Nejdostupnější způsob, jak automatizovat vytápění a regulace teploty uvnitř boxu pro skladování zeleniny - domácí senzor nulové. Princip jeho činnosti je založen na fyzikálních vlastností vody: při teplotě 0 ° C a zmrazí se rozšiřuje. Toto použití majetku k otevření a zavření dodavatelského řetězce. Voda má velkou tepelnou setrvačnost, což vytápění a chlazení trvá dlouhou dobu, takže optimální využití objemu 200 ml na citlivosti snímače a instalovat jej v chladu.

Senzor sklep na balkon může být vyroben ze sklenice, naplňte ji vodou a snížit plovák - pěna s uzavírací deskou. Zavřete víko s kontakty, které musí být připojeny k otopné soustavě. Pro nastavení teplotní čidlo, stačí nechat mezeru 2 mm mezi plovákem a víkem. Na ledové vody expanduje, plovák se zvedne a sepne kontakt, zapnout topení sklepa. Při teplotě vyšší než 0 ° C, se led začne tát, kontakty se otevřely.

V tomto článku jsme se radili, jak zajistit plnou sklep na balkoně, kde zelenina hnilobě, chraňte před mrazem a zachovat jejich užitné vlastnosti až do příští sklizně. Který způsob je pro vás vhodnější, že obchod na balkóně ve sklepě, některé druhy zeleniny dát přednost - se rozhodnete. Na druhé straně, zdůrazňujeme, že některé z navržených metod sklepy zařízení zajistí, že budete držet zelenina celou zimu.

Jsem v rozpacích krytem, ​​nebude zima v krabici?

Pokud máte rýmu, můžete zahřát sklep, slepený po obvodu krycí pásku-fólií.

V podstatě dělat krabici na balkoně překližky? Proč procesní materiály?

Box na balkoně mohou být vyrobeny z jakéhokoliv materiálu, alespoň z části starého nábytku ... V případě, že materiály nejsou ošetřeny, sklep nebude sloužit po dlouhou dobu, nevyhnutelně bude houby, a to i uvnitř boxu budou topná tělesa, aby se zabránilo vzniku požáru, je lepší být v bezpečí.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

− 2 = 1