Ohniště skleněné dveře

Ohniště skleněné dveře

Categories: kategorie Name.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Funkce a vlastnosti skleněné dveře pro krb

Krb není schopen zprostředkovat fascinující pocit při dodržení tančící plameny. Masivní litiny nebo oceli dveřní zámky prvotní energie, které je vyzařováno do krbu. Toto provedení může být vhodné pro pece, ale vyžaduje ohniště estetický faktor. V souvislosti s tímto požadavkem je skleněné dveře do krbu je atraktivní vzhled, a umožňuje přístup k vychutnat živý oheň.

Aktivní vývoj výroby žáruvzdorného skla a krbů poptávce mezi fanoušky vedly k hromadným výskytem dveří pro krby s sklenice různých tvarů, velikostí otevření obvodu. Standardní vybavení zahrnuje kovový rám s panty, dveře s jednoduchým nebo dvojitým sklem. Na rozdíl od standardu, jednotlivé objednávky použít dekorativní kované železné prvky, bimetalové ozdoby.

Velikost skleněnými dveřmi do krbu závisí především na počáteční velikost ohně, i když každý majitel si může vybrat dveře, které, podle jeho názoru, je vhodnější. Jeho rozměry jsou:

Výška se volí méně než polovina pro zachování poměru stran. Hmotnost produktu dosahuje několika desítek kilogramů, případně železa a silný (do 4 mm) skla.

Sklo stále častěji usazují křemen, s minimem roztažnosti během ohřevu. Tepelně odolné sklo má obvykle žluté nebo tmavě odstín, avšak transparentnost to je velmi vysoká. Žáruvzdorné sklo může vydržet několik tisíc hodin provozním režimu, při teplotě v rozmezí od 700 do 1000 ° C,

Mnozí údržbář, kteří chtějí ušetřit, se mylně domnívají, že je možné použití běžného skla odolného tepla. Takové výsledky přehlédnutí zničení pásu při prvním spuštění okna. Jde o to, že tepelně odolný povrch vydrží ne více než 150 ° C.

Sklo ohnivzdorné je schopen snést krátkodobou expozicí na teplotu plamene nad 1200 ° C.

Dveře do krbu se sklem je pevná speciálních ocelových smyček s vysokou pevností na obou železného rámu. Volba mezi oceli a litiny - je individuální a spočívá pouze pro dekorativní účely v provedení každé sady pro pece.

Každý ví, že módní trendy jsou cyklické řadě. Jednoduše řečeno, módní trendy vrátit čas od času. Móda je nyní interiéru high-tech a podkroví vyžadují některé světlé akcenty, s důrazem na individualitu. Pokud jsou pryč otevřeného ohně, skleněné dveře do krbu pod způsobem se získávají na popularitě. Koupi takového výrobku, je-li certifikát, můžete si být jisti, že absolutní bezpečnosti a spolehlivosti ochranného prostředku.

Dekorační prvek získal pragmatismus a smysl pro praktičnost. Zavření dveří pece, což značně snižuje účinnost krbu. Tak, aby efektivně využít ohniště pro svůj zamýšlený účel nebude fungovat. Na druhé straně se zdá estetiku a krásu. Jste-li na druhou stranu, chcete vytápět vnitřní prostor hlasitosti - zváží možnosti pro švédské a holandské trouby, jako jsou určeny k tomuto účelu ve větším rozsahu.

Vysoké náklady na hotových sestav pro náklady na krb a práce z důvodu vysokých nákladů na výchozích materiálů. Tepelné zpracování povrchu skla, jeho kalení, pokovování speciální kompozice při vysokých teplotách vede k získání vlastností tak vyžádání. Pro krásný krb vyžaduje pravidelnou péči. Pomocí vlhké dřevo, zejména z měkkého dřeva nevyhnutelně způsobuje tvorbu sazí na povrchu skla.

Výrobci obezřetně aplikovat oxidu železa tenký film přes okno, který usnadňuje purifikaci. Jakékoli poškrábání nebo zrna při výrobě by okamžitě vedlo ke vzniku trhlin. Lineární expanze při zahřívání jako lakmusový papírek vykazuje manželství a předzpracování nevýhody.

Výroba skleněných dveří do trouby s vlastníma rukama

Dveře žáruvzdorné musí nejen stát v cestě náhodou vypadlo z ohniště jiskry, ale také pevně zavřené pece. V opačném případě, pokud je nedostatečné větrání v místnosti klesne štiplavý zápach log záře. Dokonce i praskání uhlí nebude slyšet majitele moderního výrobku, neboť výrobci se postaral o zvukové izolace spalovací komory.

Ke zlepšení přenosu tepla, který bude použit k zamýšlenému účelu krbem, dveřní kontakt materiály jsou zpracovány. V souvislosti se zvýšeným tahem silné vzhledem k těsnosti spalovací komory, se dosahuje relativně vysoké účinnosti.

Výrobci doporučují určit místo montáže dveří, než si ji koupíte, natož hoře. Faktem je, že se nyní krásy krbu může být jen ze strany. Pokud se nachází v bezprostřední blízkosti ohně, dostanete výraznou teplotní šok, který neumožňuje dlouhá doba, aby se kolem. V této souvislosti je určitá omezení úzkých a malých prostorech.

Krbová dvířka mají k dispozici široký výběr možností. Například, pokud se vám nelíbí se dívat žár je příliš světlý, můžete si objednat na výrobu skla se speciálním odstínem. Také produkoval a odnímatelné dveře, které lze snadno čistit od znečištění, av době, kdy se nepoužívá krb, oni jsou prostě odstraněny.

Chemikálie a čisticí prostředky pro sklo komínu speciál být použity jako další korozivních složek může poškodit film oxidu. Před čištěním počkejte, dokud je sklo naprosto v pohodě, nepoužívejte nadměrný tlak při léčbě štětcem nebo houbou.

Ohniště s práce a investování času může dojít k trvalému dát teplé emoce pro vás a vaše blízké. Široký výběr hotových řešení umožňují nejlepší volbou pro rozměrů, použitých materiálů a charakteristik.

Skleněné dveře pro krb 4 populární tvary

Dveře do krbu se mohou lišit v tvaru, velikosti, stylu a materiálu, ze kterého jsou vyrobeny mnoho majitelů různých krbů a velkých pecí specifikované části otázky - zda koupit dveře nebo lepší, jak ušetřit peníze? Každá varianta má své výhody a nevýhody - blízkosti otevřeného ohně ten správný čas, se můžete těšit na praskání ohně, smažit malé porce jídla, a užili si příjemné atmosféry. Je-li uzavřený typ krbových dveří s přítomností, člověk cítí v bezpečí, beze strachu, že na podzim bude jiskry nebo kouře v domě. Porovnáním všechny položky, které potřebujete, aby rozhodl, zda ke dveřím vašeho krbu nebo není nainstalována.

Jaké typy jsou skleněné dveře pro krb

Nejoblíbenějším materiálem je sklo dveří z žáruvzdorného skla, které jsou vyráběny speciální technologií a jsou schopny odolávat teplotám až 800 ᵒS. Mohou být také otevřít jiný - single, je přítomnost dvou křídlových dveří, nebo zvednout ve svislém směru.

Volba skleněné dveře do krbu by měl být založen na konstrukci místnosti a krbem

Skleněné dveře se vyrábějí v různých formách:

Skleněné dveře, otevření do krbu nebo kamen, má kovový rám a těsnění, což umožňuje těsné uzavření klapky. Nejběžnější krby vytápěn dříví a někdy jehličnanů, které jsou schopné dodávat nejen kouře, ale také pryskyřice.

Aby se zabránilo dosti nepříjemné čištění, mnoho krbů ze samočisticím systémem.

Čištění je provozován tak, aby proud vzduchu zabraňuje usazování sazí a dehtu na dveře, takže nejsou kontaminovány.

Ohniště prosklené dveře s vlastníma rukama

Za účelem získání krásný krb dveře se sklem, je nezbytné pro přípravu kovového rámu některých členů velikost nebo rámu. Dále musí být svařeny svarem k sobě pro vytvoření kus na požadovanou délku. Ujistěte se, že opravit, a pak vyčistit zbytky spojů prvků.

Skleněné dveře nesmí být instalován pouze správně, ale řídit se při jejich výrobě, mělo za následek kvalitní produkt:

 • Produkce musí probíhat kontinuálně nebo s malými přestávkami;
 • Leštění se nejlépe provádí při vysoké teplotě;
 • Také je klíčovým krokem je potáhnout povrch skla se speciálními chemickými prvky, díky nim se stává mnohem silnější.

Krb dveře opatřené sklem, které snesou vyšší teploty

Také je třeba vyzvednout a svaru závěs, posledním krokem je instalace skleněné dveře do hotového rámu a jejich upevnění. Ujistěte se, že před spuštěním je nutné chránit oči před částicemi prachu a třísek, a při práci s svařování, nosit speciální helmu. Na straně je lepší nosit rukavice, ale při práci s elektrickým nářadím (bruskou, brusným papírem), je nutné dodržovat všechny bezpečnostní předpisy.

Tam jsou některé z nejvyhledávanějších materiálů, z nichž vyrobené dveře, aby nebyla příliš horká u krbu. Kované - zastoupena ve formě mřížky s různými vzory a ornamenty z oceli. Kryt tohoto typu není zcela plnit svou funkci jako průchozí otvory, může klesnout zapalovací a kouře prosakuje.

Tyto ploty se používají pro secese, nepostradatelných klasiků, moderní design.

V závislosti na nápady stylista může vytvořit zajímavé kombinace různých materiálů navzájem. Keramické získaný vypalováním vysoké teploty jíl To podporuje dostatečný odpor materiálu otevřeného ohně. Tento druh dveří jsou často instalovány v peci, je-li poskytována návrháře. Tento styl dodává atraktivitu a pohodlí, a to bude vytvářet harmonii v domě, kde je v rustikálním stylu.

Kov hluchý dost atraktivní design a poskytuje kompletní zabezpečení. Podobné dveře ze železa, má vysokou odolnost proti vysokým teplotám, ale pro větší spolehlivost, se také provádí za použití dalšího povlaku žáruvzdorného skloviny. Tyto typy dveří jsou používány jen velmi zřídka, musí být velmi pečlivě porazit, aby se nedostala v důsledku hrubé místnosti.

Dveře do krbu, malované ve zlaté barvě se hodí do klasického interiéru

Tam jsou variace různých druhů skla:

Tvrzené sklo se vyrábí první zahřívání na vysokou teplotu, pak uhasit. Po provedení těchto postupů, se sklo stává dostatečně perzistentní pro vysoké teploty a pro různé zranění, které se často vyskytují v domácnosti. Křemenné dveře jsou vyrobeny z křemene nebo písku nečistot prakticky není pozorován. Takový materiál má velmi pracný a složitý výrobní postup, ale je vysoce odolný vůči různých teplotních změn, takže je za rozumnou cenu, ale pro mnohé to vysoký.

Borosilikátové sklo je vyroben z látky, jako je oxid křemičitý a oxid boritý. Vzhledem ke své nízké teplotě tání, mají nejen odolnost proti velmi vysokým teplotám, různé mechanického poškození, ale jsou dostatečně poddajný, v porovnání s běžným sklem. Tento druh dveří můžete ozdobit a přeměnit téměř každý interiér a dodal, jeho odvolání, pohodlí a barvy v kombinaci s kovářských prvků, budou vypadat elegantně a stylově.

Dejte ruce na sklo krbu

Dokonce i při výrobě skleněných dveří s rukama, musí mít určité vlastnosti. Vzduch musí být zdarma a volně pronikají do krbu sám, palivo by mohlo dobře a efektivně spalovat. Také nelze zabránit šíření jiskry a oheň v místnosti sám. Používejte pouze žáruvzdorného materiálu, který je schopen odolávat vysokým teplotám a ne prasknout při hoření krbu.

Před instalací skleněný krb se doporučuje sledovat video s master class

Skleněné dveře do krbu se musí skládat z těchto prvků - rámu, křídla, blokovacího mechanismu, rukojeť, vzduchového kanálu, lamelových žaluzií. Chcete-li správně nainstalovat, musíte si koupit všechny tyto komponenty, a vyzbrojen řadou nástrojů. Je nutné, aby všechna měření v předstihu, aby nedošlo k získání přebytečný materiál. První ocelový rám, je pak jemně vloží skleněné prvky, dále celou konstrukci pomocí markýzy namontované na svém místě. V závěrečné fázi je instalace kliky a zámky.

Instalace dveře do ohně (video)

Na závěr je třeba poznamenat, že instalace dveří na krbu, není obtížný úkol proveditelný pro každého. Kvalitativně vyrábí závod bude bezpečně vychutnat krásu plamene.

Jaké jsou dveře do krbu? Jak vyrobit dveře do krbu s rukama

Využívání pecí, krbů je považováno za prioritní požární bezpečnosti. Dveře, aby ohniště chránit před nechtěným jiskry a uhlíky, se dostal do místnosti z pece. A pokud jsou v pecích regulovat intenzitu hoření a vrazil ho do krbů je určen pro požární ochrany. Mělo by být jasné, jinak to zmizí kontaktní místo. Vzhledem k tomu, že vyhřívá místnost, stejně jako dává možnost užít si živý oheň.

A vytvořit tak panoramatický efekt, skleněné dveře používané pro krby. Sklo je obklopen obvodovým rámem kovu, ve kterém je ploché těsnění z ohřívače. Ve skutečnosti se jedná o transparentní hmotou, proto, že může vydržet zahřátím na 800 ° C. Konfigurace závisí na stylu dveře těla, je tedy zabírá většinu nebo všechny oblasti obličeje pece.

Sklo může být různé velikosti: střední, malé, velké. V tomto geometrického tvaru se připraví následujícím způsobem:

Zavírání dveří se sklem je také možné v různých provedeních. Mezi ně nejvhodnější:

 • dvojitá houpačka (dvoje dveře ve středu jsou připojeny, jsou umístěny na stranách smyčky);
 • Swing (jedna klapka je zavěšena do strany);
 • zavřeno svisle nahoru.

Strukturálně dveře pro pecí a krby může sestávat z jedné nebo více propojených tuhých částí. Každý z nich se nachází v listu, rámované pre-těsnění. Panoramatická okna jsou nejpohodlnější sledovat plameny. Oni nejsou rozděleny do částí a jsou prakticky stejné velikosti listové plochy. Tento design je vhodný pro velké ohniště venkovského domu, který je vybaven designem komínu.

Pokud je váš krb pracuje na dřevo, pak na stěnách v průběhu doby se začíná usazovat saze. Situace se zhoršuje měkkého dřeva protokoly, které aktivně vylučují pryskyřici. Na stěnách jsou uloženy ve formě sazí. V důsledku toho se dveře zakalená a znečištěná do krbu. V rámci boje proti tomuto jevu vytvořeného samočisticí systém.

Tato vzduchová clona tvořena proudem vzduchu vstupující mezerou. V horní části to vystydne a sestupuje. Proto není nutné čistit skleněné dveře.

Je třeba poznamenat, že tyto materiály jsou prezentovány letáky jsou nyní stejné požadavky, bez ohledu na formu krbových skříně. Pokud má hranatý tvar, a vlnité list, kov může být součástí jeho jádru. Za tímto účelem, litiny nebo žáruvzdorné oceli a skla v takovém provedení jsou ve formě barevného skla. Který umožňuje kombinovat různé textury a tónování skel.

Dveře do krbu litiny musí být vždy uzavřeny, aby se zabránilo dalšímu požáru podlahy. Používá-li se Biokrby (to je typické pro byty), vzhledem k tomu, že je vyrobena ze stejných materiálů: kov a sklo keramiky. Pro kování různých typů žaluzií jsou obvykle zpracovává, které mohou být odnímatelná namontovat panty, uzamykací mechanismus, spojovací materiál.

Dnes je velmi běžné vidět krby, žaluzie, které jsou vyrobeny z termo. První dveře do krbu s rukama byl vyroben z kovu. Na rozdíl od podobných návrhů je, že jeden kus nemohli být. Důležitým prvkem je také v podobě dveří. Bod v tomto případě je, že oheň byl schopen vytápět místnost jen díky tepelnému záření, za jakým účelem a potřeboval otevřeným ohništěm.

Výhody kovových dveří je jejich vizuální přitažlivost. Několik nevýhod. V těchto dveřích je prakticky žádnou ochranu proti vznikajícím kouřem. Kromě toho budou překážet pohled do ohně, v důsledku toho, co bude zbaven své zvláštní kouzlo. Ohnivzdorné dveře pro krb kovu se liší od jiných také v tom zabránit tepelným zářením. A to není příliš vítanými majitelé domu. I když dveře nejsou značně omezen, protože kov může zahřát a pak dát trochu teplo v místnosti.

Sklo je dnes velmi módní materiálu. Obdržela ve dvacátém století rozšířený. A vzhled odolného skla požáru se zcela změnila výhled na konstrukci krbu. Tento nový materiál se nechá dívat plameny. Kromě toho je možné ovládat spalování, aby ji doplnit, upravit kontrolu pokaždé, když se stálou otevírací dveře.

Můžete vidět mezi sklářské pece fasád, odlišné povahy: konvexní, hranolová, hranatý, tří- a oboustranné - všechny druhy výběru pro spotřebitele. Jsou absolutně ne schovávat před očima plameny, ale právě naopak - může zvýšit úhel pohledu.

V současné době, skleněné dveře pro krby se staly tak populární, že mezi nimi byly některé odrůdy.

Je vyrobena z metody prostý skleněné temperování: zahřeje na teplotu, která způsobí, změkčování, načež se rychle ochlazuje. Vzhledem k takové tvrdé práci zasklení může získat vlastnosti, které jsou potřebné. Objeví se odolnost vůči vysokým teplotám (400 °). Kromě toho, spolu s parametrem zdá rezistentní k různým mechanickému poškození. Toto číslo je 2,5 krát vyšší než u jednoduchého skleněným krytem.

Je vyrobena z oxidu křemičitého (křemen nebo písku) místo skla. Další nečistoty, aniž by přidán nebo - na minimum. Taková složení skla z nejzákladnějších, ale technologie výroby se vyznačuje vysokou složitostí. To má velmi vysokou teplotu tání, čímž se obtížně recyklovatelné a zpracování. Ale to je nyní stále častěji používají na výrobu dveří do krbu. Je to kvůli vysokým úsilím, které byly investovány do výroby, toto sklo má vysokou cenu, považována za jednu z nejdražších.

Toto sklo je vyroben z oxidu křemičitého s velkým počtem případným přidáním oxidu boritého. Aktivní chemický prvek, je známo, že je schopen poskytnout nízkou teplotu tání, a tudíž se sklo má plasticitu. Již se hotový výrobek schopný vysokým stupněm tepelné odolnosti (přibližně 800 °). Dále bude vybaven speciální mechanické pevnosti je 5x větší než běžné sklo. To je důvod, proč tak často venku jsou určeny pro krbu.

Tyto práce nejsou příliš složité, a proto, aby setkat se s nimi může i laik. Specifické dovednosti a znalosti, které nepotřebujete. Výroba probíhá v následujícím pořadí:

 1. Podle požadovaného parametru je řez oblastí, která se převede na zcela rovný povrch. Potom se vloží do formy.
 2. Jednotnost a správnost sloučenin se zkouší pomocí polygonu.
 3. Spoje mezi prvky jsou připevněny svařením.
 4. Vyčistit zbytky svařování.
 5. Kovový plech je nainstalován rámeček a provádí na křídlo dveří bodu obrysu.
 6. Je-li tloušťka kovu je asi 2 mm, pak nemusíte vařit samostatný snímek. Nyní rysy jeho velikosti - mírně větší než zevnitř. Plech bude ležet překryty, takže se může chránit prostor proti vniknutí kouře.
 7. Člen kov je řez a bruska řezací kotouč.
 8. Závoje jsou přivařeny k rámu, po kterém je prvek nastaven předem připravené. Zkontrolujte správnost umístění závoje, a jejich další připínáček kov.
 9. Očištěné příliv svařování, po které je připojena rukojeť.

Nyní je jasné, že vlastníma rukama dělat dveří je možný. Tento výrobek může jakýkoli. V tomto případě může být provozováno po dlouhou dobu.

Shrneme-li, je třeba poznamenat, že jakýkoliv typ dveří je dobré v jeho vlastním způsobem. Komínové materiály jsou zvoleny v závislosti na jejich provozních podmínkách. Proto tento problém řeší výrobce krbu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

+ 31 = 33