ohřívače vody

ohřívače vody

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Jaké jsou ohřívače vody

Centralizované dodávky teplé vody je nyní velmi vzácné, takže každý majitel bytu či domu, je nutné se postarat o problému teplé vody. Nepochybně tou nejlepší volbou, která může ušetřit spoustu peněz, je plynový kotel. Ale to ne vždy mají možnost instalace (žádný přístup k plynovodu nebo nemožné získat povolení), takže přijít na pomoc ohřívačů vody.

Na současném trhu existují tři typy ohřívačů vody elektřiny. Každý z nich má své vlastní charakteristiky, nevýhody a rozsah. Pokud jde o konkrétní modely, volba je vždy na vás.

Klasifikace ohřívačů vody

Na trhu jsou nejpopulárnější tři typy zařízení:

 • skladovací nádrže - nejběžnější typ, může být použit jak v bytě a jeho domu; hospodárné a pohodlné, ale mají větší rozměry;
 • flow - tyto modely jsou charakteristické svou kompaktností, ale vyžadují silný elektroinstalace a spotřebují velké množství elektřiny;
 • bulk - tento typ ohřívače na jehož funkcí může být přítomnost centrálního potrubí vody a voda může být nalita do speciální nádrže i ve kbelících.

Abychom pochopili, jak co nejlépe instalovat ohřívač vody, je nutné pochopit výhody a nevýhody jednotlivých typů zařízení.

Průtokový ohřívač vody, vzhledem ke své velikosti a snadnou instalaci, je to výborný výnos v létě mimo teplé vody v domácnostech.

V modelech tohoto typu vody se zahřívá při průchodu zařízením. Průtokové jednotky pracují na principu kolony plynu. Výhody tohoto druhu topných těles patří:

 • nízká cena;
 • malé rozměry;
 • teplota vody na výstupu teplé je vždy stejný a je nezávislá na objemu, na rozdíl od sypkých vzory;
 • Po přepnutí do sítě, zařízení může okamžitě dodávat teplou vodu - není třeba čekat dlouho, dokud se voda ohřívá;
 • jednoduchá montáž, je možné připojit pouze jeden kohoutek, nebo duše, bez řezání do trubky.

Schéma průtokový ohřívač vody. Voda procházející cívkou se zahřeje na požadovanou teplotu, která je nastavena prostřednictvím ovládacího panelu.

A není bez nevýhod:

 • průtokové ohřívače vody jsou neekonomické, během provozu spotřebují více než peci, „Dream“ a Sovětského elektrického ohřívače s spirálou společně;
 • vzhledem k vysoké spotřebě proudu Musíme změnit zapojení, a v případě silnějších modelů a pult;
 • nemožnost současně sloužit více uživatelů s horkou vodou (ne mytí nádobí a sprchovou koupání současně, protože přístroj nemusí být dostatečné kapacity pro velký proud vody, nebo uspokojily tenký proud).

Než si koupíte průtokový ohřívač vody, budete muset rozhodnout o jeho účelu použití. Takové modely jsou Ideální pro venkovských domů, vil a dalších ubytovacích míst, kde se objevují poměrně vzácné, a spotřeba vody je minimální. Nezapomeňte, že dostupnost elektřiny a centrálního zásobování vodou potřebné pro tato zařízení.

Na skladování ohřívače vody cena je mnohem vyšší, ale jsou stále považovány za více populární a rozšířený. Důvodem je vysoká cena. Kotel pracuje na principu termosky: nádrž na vodu se zahřívá pomocí topného tělesa v něm, pak se přístroj vypnutý, ale voda tak zůstává horké po dlouhou dobu, protože stěny nádrží jsou ošetřeny izolační materiály. Když se voda ochlazuje několik (obvykle teplota by měla klesnout až 5 stupňů, u některých modelů, tuto možnost lze nastavit), nádrž se automaticky aktivuje a ohřívá vodu. Tak poskytuje nízkou spotřebu energie.

Ohřívač vody. Žlutá označený tepelná izolace, která v modelech až 200 litrů, musí být nejméně 5 cm. U velkých izolačních složky se zdvojnásobí.

Elektrická vodní akumulátor má následující výhody:

 • To spotřebuje při provozu relativně málo energie, čímž šetří energii i peníze (nádrž spotřebovává hodně proudu pouze v případě, že voda je naprosto v pohodě, takže doporučujeme, abyste nezakazovali nádrž pravidelného užívání);
 • můžete napájet celý byt teplé vody současně zahrnovat několik kohoutků a sprchových;
 • iv případě vypnutí elektrického proudu, můžete použít horkou vodu z nádrže;
 • V případě vypnutí voda může vypustit z kotle pomocí speciálního jeřábu (před zařízení odpojit od sítě);
 • zařízení může být začleněno do výstupního nebo prodlužovacího kabelu, není nutné provádět samostatnou zvýšenou linii.

„Nedostatky“ v kotlích jsou také k dispozici:

 • než je objemové nádrže, tím více místa, které požaduje;
 • významné množství stěnového elektrický ohřívač vody podstatně zvyšuje jeho hmotnost, takže stěna, na níž je jednotka zavěšena, aby být zvýšena;
 • kotlové „na zelené louce“ poměrně obtížné, protože je nutné nejen pozastavit zařízení, ale také uspořádat potrubí na teplou vodu a řezat do zkumavky se za studena;
 • méně úspornější než plynový kotel nebo topení.

ohřívač vody Ideální pro byty nebo domy, kde vždy používají horkou vodu. Přes impozantní velikosti a složitosti instalace kotle je plně oprávněné, zvláště když koupit skladování elektrické vody nebo oprava může být v jakémkoliv hlavním centrem prodeje domácích spotřebičů.

Jediné rozumné místo pro instalaci přívodu topného tělesa je místnost, ve které není žádný tekoucí vodou.

Modely tohoto typu jsou používány především v chatách či venkovských domů, kde není centrální vody. Ve skutečnosti, je zařízení velký kontejner Taine, který je naplněn vodou.

 • Nejjednodušší je nádoba s topným prvkem a jeřábu. Nastavit přístroj tak může být na dřezu. Zařízení je relativně malé, voda se nalije shora.
 • Další možností - je typ ohřívačů vody „Moidodyr“. Na rozdíl od první, jsou jednotná struktura nádrže klesat.
 • Složitější modely jsou vybaveny sprchou také. Tyto ohřívače mají velký objem zásobníku a tím i impozantní velikostí. Také uložený v ochranném zařízení a termostatem.
 • Poslední možností je model ve formě sprchy - velmi velké a pohodlné používání.

Výběrem elektrický ohřívač vody je třeba přistupovat promyšleně. To ovlivňuje nejen snadnost použití, ale také náklady na instalaci, opravy a údržbu. Správně vybraná ohřívač vody poskytuje komfort v domácím prostředí a nevynutí vyložit značné množství elektrické energie spotřebované.

ohřívače vody: Přehled trhu a recenze na výrobci

ohřívače vody jsou dobře hodí pro domácnosti nebo na zahradě. Je ovšem nutné poznamenat, že jsou zcela odlišné v designu. Mezi nejčastější úpravy považované za úspory. Jsou charakterizovány přítomností velkého tanku. Je také třeba mít na paměti, že síla je průměr se pohybuje kolem 5 kW.

Topné prvky Typ trubice nejčastěji používaný, ale tam jsou výjimky. Jsou instalovány na stěnu může být buď vertikálně nebo horizontálně.

Druhý typ elektrické ohřívače vody jsou flow model. Moc mají, zpravidla menší, ale dobrý výkon. Co do velikosti jsou mnohem kompaktnější než jeho skladování protějšky. To je v průměru dobrý model na trhu v oblasti 9 tisíc. Rub.

Elektrické ohřívače vody značky k dnešnímu dni, jsou velmi populární. V mnoha ohledech, tajemství spočívá v jejich vysoké výkonnosti. Toto bylo provedeno pomocí instalace více topných prvků v jednom zařízení. To znamená, že nastavení maximální síla byla schopna zvýšit na úroveň 6 kW.

Také poznámky je přítomnost poměrně objemných antikorozních sond. Výměníky tepla z znečištěné vody netrpí. Pokud budeme hovořit o instalaci ohřívačů vody, výrobci trubek vyráběných standardní průměr 2,3 cm. To bude stát dobrý model k dnešnímu dni, kupujícímu do 8500 rublů.

Výhody modelu „Electrolux 20T“

Tento ohřívač má dobré recenze a mnoho kupujících se rozhodli pro tento ohřívač vody speciálně pro zahradu. Power postačí až 20 minut, aby se zahřál nádrž na vodu je plná. Maximální teplota je schopen udržet na přibližně 50 stupňů. Kromě toho je třeba uvést, že vysoké úrovně výkonu spojeného s vysoce kvalitní tepelnou izolací.

To představuje tloušťku archu 2 mm. Pokud si myslíte, recenze spotřebitelů, to se porouchá topný element je poměrně vzácné. Nicméně, v některých případech selhání může opustit senzor, který je namontován v blízkosti termostatu. V takovém případě bude muset nahradit servis. Měla by být předložena k elektrickému spotřebiteli v obchodě asi 7100 rublů.

Co je zajímavé modelové „Electrolux 35S“?

Tento model je zajímavý, protože se dobře hodí do bytů a vil. V soukromém domě, může být také s úspěchem použít. Nádrž je v tomto případě nastaven výrobcem na 90 litrů. Tímto způsobem se lidé mohou snadno vytočit plnou vanu v domě. Trubky pro instalaci modelu má průměr 2,3 cm, standardní výstupy vodovod se dobře hodí.

Snímače vše v ohřívači vody má čtyři. Dva z nich jsou umístěny v termostatu a tlak může být udržován na 4 bary. Výsledkem je, že topný element není velký náklad. Pokud si myslíte, recenze spotřebitelů, senzory zřídka rozbité. Obecně platí, že tento model se ukázal být spolehlivé a pohodlné zařízení, které mohou být snadno použity. Jsou reprezentovány ohřívačů v obchodě asi 8500 rublů.

Ohřívač vody „Electrolux 30S“

Model je velmi kompaktní a je nejvhodnější pro malé byty s kvadratuře. Výkon ohřívače je zastoupena na úrovni 4 kW. Pro pětičlennou rodinu bude stačit. Snímač použitý v modelu typu antikorozní, její tloušťka je rovna 1,1 cm. Zpětný horké vody se v tomto případě mohou být upraveny.

Dále je třeba poznamenat, že zařízení k výměně tepla se používá speciální ochrannou vrstvou. Podle majitelů modelu, nastavte ohřívač vody může být snadno a pochopit, že je schopen i začátečník. Mělo by být předloženy do ohřívače vody 8200 RUB.

Spotřebitel názor zařízení „Thermex“

Tato společnost se obvykle vyrábí elektrické ohřívače vody s jednou sondou. Dále je třeba poznamenat, že snímače jsou mechanického typu. Maximální tlak v systému, které jsou schopny být udržována při tlaku 3 bary. ohřívače vody s více topných těles jsou rovněž uvedeny na trh. Tam je také mnoho kompaktních modelů.

Pokud si myslíte, recenzí zákazníků, které jsou nastaveny poměrně jednoduché a hodně prostoru v místnosti není obsazeno. Pokud budeme mluvit o nedostatcích, že je důležité zmínit pravidelné problémy s napájením. V důsledku toho se v ohřívači vody může hořet modulátor. Tak přizpůsobit model nefunguje. Jedná se o průměr ohřívače vody firmy kolem 8200 rublů.

Charakteristiky ohřívače vody „Termex S600“

Tyto ohřívače vody ze smaltované oceli. Na vnitřní straně mají ochranný povlak, který zabraňuje procesu kovu proti korozi. Sondy v tomto případě nastavit tloušťku 1.3 cm. Stíněné topné těleso umožňuje plnou nádrž vody se zahřívá po dobu asi 35 minut. Rezerva výkonu je 4 kW jednotka. Senzory reprezentován ohřívač vody jsou alespoň dvě.

Jeden z nich se nachází přímo pod termostatem. Výměník tepla se používá poměrně velké. Pokládání pod nastavit tloušťku 1,3 mm. Pokud si myslíte, recenze spotřebitelů, který v úsporném režimu, zařízení spotřebovává energii ne tolik. Průměr trysky studené vody se rovná 2,3 cm. V tomto případě je použit přepínač teplotní vzor. Systém ochrany tohoto ohřívače vody je klasifikována jako IP 30. Elektronická jednotka používá multi-kanál. Díky tomu může být maximální teplota nastavena na 50 stupňů. Je to model na trhu kolem 8600 rublů.

Tyto ohřívače vody jsou dnes velmi populární. Hodí se jich nejvíce dát. To je způsobeno tím, že jejich maximální výkon na úrovni 4 kW. Díky tomuto výkonu používejte spíše vážný. Senzory v daném případě dva poskytuje výrobce.

Jsou umístěny v termostatu, jmenovitý tlak - v rozmezí 4 bar. Sondy jsou v tomto případě namontován typ antikorozní. Jsou umístěny pod topným prvkem. Ochranný povlak z výměníku tepla je k dispozici u výrobce, tak, že znečištěná voda se ho nebojí. Je tento model o 7300 rublů.

Ve většině případů, elektrický ohřívač „Delimano“ zisk za venkovského domu. To je způsobeno tím, že má dobrý bezpečnostní systém. Topné těleso je v tomto případě namontován typu steatitové. To má přesně délku 7 cm a je uspořádán nad tepelným výměníkem. Sonda termostatu namontován malé velikosti a je upevněn v přístroji pod kapotou.

Napájení tohoto elektrického kohoutku má poměrně silný a zátěž ze sítě je schopna vydržet vážně. Pokud si myslíte, recenze spotřebitelů, nevýhody tohoto modelu je prakticky zbaven. Nicméně, v některých případech selhání může ponechat regulátor výkonu. Na trhu pro elektrický ohřev „Delimano“ ptá 9100 rublů.

Co lidé říkají o „Vailant“ model?

ohřívače vody této značky jsou obvykle velké. Jsou vhodné pro většinu venkovských domů. Průměrný výkon zařízení se pohybuje kolem 5 kW. Zdroje na modelu nastaví jinak. V souvislosti s tímto parametrem mezní hodnoty napětí se může měnit. Regulátory jsou častější mechanické typ. Jako majitelé bojlerů tvrdí, že jsou velmi snadno ovladatelná. Parametr jmenovitý tlak v systému je přibližně 3 bar. To bude stát dobrý model reprezentovaný firem v 7.. Rub.

Tento model je populární a je vhodnější pro byty. Mnoho kupujících se dává přednost jí za řádnou správu věcí veřejných. Zobrazovací systém v tomto případě platí typu LED. Tak, pozorovat nastavení zařízení z ovládacího panelu. Termostat je v tomto případě nastavena na normální. Režim nemrznoucí téměř všechny modely poskytované výrobcem.

Průměrná tloušťka izolace v modelu se rovná 3 mm. Pouzdro pro výměník tepla se používá poměrně hustá, a teplota dobře drží. Vzhledem k tomu, aplikovaného plošný materiál nádrže smaltované oceli. Mělo by být předloženy do akumulačních kamen na trhu kolem 8200 rublů.

Tento průtokový ohřívač může pochlubit zajímavým designem. Ovládací panel je v tomto případě leží na dně. Regulátor je ve válci mechanického typu. Termostat v tomto modelu je na vrcholu. Pokud si myslíte, recenze spotřebitele, topné těleso se porouchá poměrně často.

Nachází se ve znázorněném případě stíněný typ energie (limit) - 3 kW. Průměr standardu výstupu horkého voda trubky je 2,3 cm. Tloušťka izolační pásy se rovná 2,3 mm. Celkem existuje pět senzory ve struktuře. Dva z nich jsou umístěny těsně pod termostatem. Stojí za to průtokový ohřívač 7400 RUB.

Recenze na ohřívače vody „Vailant VED20“

Mnoho kupujících zastoupená zvoleném modelu pro snadnou správu. Ochranný systém má robustní a odolný kryt je použit spravedlivě. Napájení je nastaveno na hodnotu 230 V. vydržely velké zatížení. Dále by mělo být uvedeno, že existují tři senzory ve struktuře. Sestava ohřívač je nainstalován v tomto případě mědi.

Přechod z tohoto modelu použity tepelného typu. plná nádrž vodní nad modelem dokáže zahřát po dobu 25 minut. Jeho teplota je v tomto případě 55 °. Výsledkem je, že můžeme říci, že tento model je vhodný i do bytu. Stojí na trhu asi 7800 rublů.

Elektrické ohřívače vody na sprchu: odrůdy, vlastnosti, způsoby připojení

Jaké jsou elektrické ohřívače pro duši moderní trh nabízí? Který z nich vybrat potenciální kupce, jaké výhody a nevýhody různých řešení? Existují nějaké funkce v jejich spojení? Pokusme se odpovědět na tyto otázky.

Naším úkolem - naučit se orientovat v hojnosti nabídky.

Zajímáme se o zařízení lze rozdělit do dvou hlavních vlastností:

 1. Plynulý a paměť. Je snadné odhadnout, voda První z nich je vyhřívaný přímo během jeho toku; Vytvoření druhé v tepelně izolované skladem nádoby zahřeje na předem stanovenou teplotu vody.
 2. Proud, podle pořadí, jsou rozděleny do tlaku (instalovaného na prasknutí tlakové potrubí) a non-tlaku (ty, které jsou uloženy po uzavíracích ventilů a připojit přímo k sprchou).

K objasnění: název „free-flow“ je poněkud subjektivní.

V průtokové nádrže s topným prvkem, může být vytvořena s přetlakem do 3 kgf / cm - jednoduše vzhledem k tomu, že kapacita jeřábu namontovaným na vstupu přesahuje průtok vody přes sprchovou hlavicí.

Vyniknout hromadné elektrický ohřívač vody pro sprchy u chaty. Oni jsou ve skutečnosti představují normální nádrže příměstské duši s jeřábem a vestavěným TAN. V přítomnosti centralizovaného zásobování vodou, tato zařízení nejsou použity.

Vstupní nádrž s TAN svědčit.

tekoucí

Jedná se o miniaturní proud nádrž s elektrickým topným prvkem a měď výměníku tepla. Regulace výkonu - rychlost; z low-end modely mohou a prezentovat pouze provoz s kapacitou 3,5 kW. Teplota vody je řízena výběrem tlakem vody.

Požadovaný člen - tlakové čidlo. To neumožňuje zahrnují zahřívání, dokud tlak na výměníku tepla je menší než 0,25 - 0,3 kgf / cm 2; čímž se zabrání přehřátí zařízení v nepřítomnosti vody.

Atmor Basic 3,5 kW, vnitřní pohled.

Jeho tělo - izolovaná nádrž vyrobena z nerezové oceli nebo smaltované černě. Umístěny uvnitř ohřívače; dvouplášťová izolace z polyuretanové pěny.

V průběhu zahřívání na požadovanou teplotu obvykle odpovídá mechanickému termostatu relé přeruší napájecí obvod PETN; jednoduchý teploměr zobrazuje aktuální úroveň teploty.

Pojďme snížit Společně kladné a záporné vlastnosti, které má elektrický průtokový ohřívač vody ve sprše a soupeřící s ním řešení - elektrický kotel.

O nástrojích v zájmu nás je užitečné vědět několik věcí.

 • ohřívače Mladší modelu proudění (3,5-5 kW) jsou použitelné pouze v létě, když je teplota vody na vstupu je nižší než 15 až 20 ° C v zimě klesá na +5 ° C; pevné ohřívač síla schopna teplo je do určité počet stupňů od počáteční hodnoty.
 • Ohřívače netlakové jsou doplněny konev s otvory o velmi malém průměru, které umožňují vytvořit dobrý tlak vody při její minimální průtok. Pokus o nahradit zalévání může vést k tomu, co je třeba omýt studenou vodou.

Navíc zvětšený velikost otvorů v zalévání znamená, že k získání potřebné pro ohřívač 0,3 kgf / cm 2 v tělese bude v podstatně větší náklady.

To opět bude mít vliv na konečnou teplotu vody.

Přístroj je nejlepší používat s pravidelnou zálivku.

 • skladování 80-litrový elektrický ohřívač vody ve sprše zcela spotřebován jednou osobou po dobu 10-15 minut. Druhý člen rodiny je nucena počkat na půl hodiny po topné části vody. Průtokové ohřívače vody jsou připraveni o tomto problému.

V případě, že volba konkrétního typu vytápění známe jejich vlastnosti pro čtenáře, pak výběr dalších charakteristik může být podáván do řady dalších doporučení.

 1. Průtoková jednotka kapacita 3,5 - 5 kW může sloužit pouze jeden bod čerpání vody, a to pouze s určitými omezeními. Pro plné využití sprchovým koutem a umyvadlem současně potřebují elektrickou energii nejméně po dobu 12 - 16 kW.
 2. Kotel do kuchyně může mít kapacitu 15-20 litrů. To je dostatečné pro mytí nádobí na malou část rodiny. Ale sprchy vyžaduje minimální objem 50 litrů; Opravdu pohodlné sprchování bude v přítomnosti zásoby teplé vody nejméně 80-100 litrů.
 3. In-line (tlak), průtokový ohřívač je výhodné, protože to může být provedena mimo sprchový kout nebo nad vanou prostoru. Gravitace je nutné napájet zařízení, skrývá kabeláž v Stroebe. O instalaci zásuvek ve sprše, víte, my nemluvíme vůbec.

Je obtížné stanovit vlastní rukou některého z výše uvedených zařízení?

 • Uzemnění je povinné. Není-li zředěn v bytě - klesnout kabel od panelu.

Zásuvka s uzemňovacími svorkami.

Poznámka: uzemněná zásuvka na ocelové vodní potrubí je nemožné.

Tím se výrazně urychlí korozi potrubí a odbourávání izolace v jednotce takto země změní váš sprchový do velmi efektivní druh elektrického křesla.

 • Elektroinstalace - pouze měď. Při výpočtu její část působí jednoduché instrukce: 1 mm2 průřez odpovídá 8 proud. Talk je snadné vypočítat vydělením nominální kapacitu zařízení k napájecímu napětí.

Žádné nuance nejsou zde: zařízení je instalováno v přestávce vodovodu a připojí se na něj dva americké dívky, které rychle odstraní ji k opravě. Při údržbě více odběrných míst, jako je možné topné těleso se nachází ve stejné vzdálenosti od každého z nich.

Je-li přístroj používán sezónně, při teplé vody letních odstávek, že je v kombinaci se stacionární směšovač sprchovou hadicí. Přívod má stejný závit jako sprchy. V souladu s tím řídící tlak vody se provádí pomocí jeřábů nebo pákové baterie.

Na snímku - Připojte sprchovou hadici.

V pevné instalace před předáním na žádný nástroj ruka. Elektrické topné těleso pro sprchové vody je spojen s it konvenční pružné spojky.

Zvědavý: autor používá pro připojení 3,5 kW na palubě Atmora hydrant instalované na polici akrylátové vany.

Namísto výtok baterie byla instalována adaptéru 3/4 - 1/2 palce, který je opět spojen se vstupem hadice zařízení s převlečnými maticemi.

Tato zařízení jsou namontována na prasknutí horké vody v potrubí.

Zde je užitečné znát některé nuance.

 1. Instalace je pouze tuhou konektor.

Pomocí hadice je vysoce nežádoucí. V horké vodě, jsou dlouhé.

 1. Buck visel výhradně na hlavní stěně. Naplněné vodou, může vážit více Quintal.
 2. Před kotel je povinný pojistný ventil 6 kgf / cm. S vysokou pravděpodobností vodního kladiva je vhodné ji doplnit redukční ventil.

Sestavení přední kotle.

Doufáme, že naše jednoduché doporučení pomůže čtenáři řešit jejich každodenní problémy - protože vznikají vůbec a vždy. Jako obvykle, bude video v tomto článku poskytují dodatečné informace. Hodně štěstí!

Máte další dotazy? Zeptejte se jich v naší skupině VKontakte

Co je koupelna ve svém domě?

Leave a Comment

Your email address will not be published.

67 − = 64