Omítka strop s rukama

Omítka strop s rukama

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Omítka strop s rukama

ale rozdíl bude velmi viditelné. Vzhledem k tomu, všechna práce bude mít co do činění s rukama přímo nad hlavou, a omítka ze stropu spadne dolů a možná dokonce i obojek. Takže předtím, než začnete omítání stropu s rukama a je třeba se připravit psychicky k velkému objemu práce a provádět omítání v několika etapách.

Sekvence stropní omítky s rukama.

 • V prvé řadě je nutné odstranit staré omítky a čištění betonovou podlahu „zářit“.

Je třeba velmi pečlivě očistit povrch omítky subjektu. Práce, které mají být provedeny s žebřík. Svléknout staré omítky, který používal celou řadu nástrojů, včetně elektromechanické (vrtačkou s kartáči). Tento proces je dlouhý a tvrdý, ale kvalita jeho realizace bude záviset na konečném výsledku našich oprav. Základna by měla být připravena tak, že se stane čisté, suché a drsné. Omítka strop musí mít vynikající přilnavost k betonu.

Vlastních rukou, aby to velmi jednoduché. Potřebujeme válec a nádobku na nátěru. Ta se nanáší opatrně v souladu s doporučením výrobce. Suchých místech, aby neměl.

Primer musí být suchý v souladu s doporučeními výrobce, ale lepší - nejméně 12 hodin.

Po naplnění, můžete spustit procesy, které jsou přímo přiřaditelné k omítání stropu s rukama.

Jak majáky obvykle používají perforované kovových pásů. Jejich délka se volí větší než délka pravidel nebo výše, o kterou se tyto majáky vtlačen do roztoku (ne více než 2 m). Chybějící část majáky jsou připraveny po faktu.

My odhalit míru budoucího omítky.

Úroveň omítky, která se bude muset vypořádat s jejich vlastních rukou, smířit se samořeznými šrouby (šrouby) a dlouhý úrovni kordu.

Ve stropě, řádky jsou vyvrtány pro majáky 3 - 4 otvory, v nichž jsou zašroubovány šrouby. Jako výsledek této práce, všechny čepice zašroubovat do stropních šroubů, musí sedět na stejné horizontální rovině. Musíme mít na paměti, že tyto šrouby budou vycházet majáky, takže podle velikosti viditelné části šroubu je nutné přidat tloušťku majáku - to bude tloušťka vrstvy omítky. Lapování šrouby na požadované nadmořské výšce se provádí pomocí úroveň ke kontrole vzestup a délku a šířku a úhlopříčky místnosti.

Stačí jen najít nejnižšího bodu stropu (např vnějšího okraje desky ve středu). Tam bude nejnižší vrstva omítky. Nejnižší bod je nastaven říkat „základní“ šroub. A pak zbytek šroubů jsou přinesl na nejnižším možném úrovni.

Potřeba posílení budoucí omítkou.

Je třeba určit s výztuží stropu.

 • Tam, kde jsou mezery mezi stropní desky, určitě je třeba použít výztužné sítě do omítky.

Majáky jsou vystaveny na stropě. Chcete-li to, že ne na vyřezávaných linek na stropě s rukama nad sebou trochu řešení pro omítky, takže se jemně pokryta šrouby s hlavou a pak použít pravidla nebo dlouhý úroveň hladce a lehce zatlačí do majáky v roztoku, dokud se stanoví na šrouby s hlavou.

Omítání stropu s rukama.

Nyní budeme pokračovat přímo do omítky stropu s rukama. Směsný roztok omítka přesahem kovu plovák do betonu. Tloušťka vrstvy omítky musí být o něco větší, než jsou vystaveny majáky.

Kde je to vhodné měkké výztužné pletivo, první tenká vrstva je aplikována, pak rozvinutý mesh a zatlačí do roztoku. Pak ruce, je aplikována další vrstva omítky. V místech s kovovým pancéřováním, roztok se vytlačuje dříve pevnou mřížkou.

Omítka strop s rukama se provádí postupně, beze spěchu, s nezbytnými přestávkami na odpočinek.

Jak omítka stropu s rukama

Vyrovnání stropu a sádry.

Mnozí nevědí, a to nejen o tom, jak omítka stropu, ale také proto, že je to nutné. Samozřejmě, v první řadě připomenout všechny takové vlastnictví a sádrových funguje jako vyrovnání stropu. Ve skutečnosti, každý o tom ví: Náplast pomáhá transformovat stěny domu a bytů, což je hladší. Existují však i další užitečné vlastnosti v omítce je chránit dům před atmosférickou vodu, oheň, chlad a bakterií. Zatímco většina z těchto vlastností jsou volitelné pro celý dům, ale nic zvláštního. Ale to je přesně to, co nemůže tvrdit, takže v místnosti, kde zdi byly proshtukatureny, otepluje občas.

Kromě výběru omítky je třeba si uvědomit, že to je rozděleno do ozdobného, ​​akustické, izolace atd. Proto existují druhy sádry, přizpůsobené konkrétním lemem (mokré vápenné omítky, sádrové malty, sádrokarton je přilepena ve formě desek na povrchu stropů nebo stěn). Náplast, stejně jako povlak může být aplikován prostřednictvím sítě, ale ne hexanové a vyztužený a kovu. Ale většina z omítky je rozdělena do jednoduchého, vylepšené a high-kvalitní omítky. U bytů bude stačit k tomu, aby zlepšila.

Mnozí dávají přednost omítky stěn a stropu z domova, aby se nějak zachránit již nákladné opravy. Ale jak se omítka stropu s rukama ví ne každý, teď je váš čas se učit všechny nuance této práce.

 1. strop zarovnání. Tento proces je velmi důležitý, ale pomůže pouze tehdy, pokud na menších rozdílů. Vyrovnání se provádí následujícím způsobem: nejprve se do čisté a suché špachtle odstraněna stará omítka vápno, potom promyty a zbývající skvrny. Špachtle pro své vlastní pohodlí, měli byste zvolit širší. Omítka lépe „vzal“ strop by měl být naplněn (pokud obývacích pokojů, je vhodný a jednoduchý nátěr, pokud je to v kuchyni a koupelně více, pak budete potřebovat hydroizolační nátěr)
 2. stropní značení. To je důležité, aby omítka stropu sladit stropu bylo mnohem jednodušší. Chcete-li zkontrolovat rovinnost, je třeba, aby se úroveň. Máte-li hladina vody, ale naplňte ji vodou. Dále proveďte rozložení, to by mělo vyzvat asistenta. Tak uděláte první značku a váš asistent bude moci udělat druhou stopu o vaší pomocí úrovně. Přes úroveň potřebnou k nakreslit čáru jako vodítko,
 3. Povrch základního nátěru. Primer je potřeba lépe zapojit do omítky stropu. Chcete-li to provést, použijte štětec nebo kolečkových maklovitsej, předseda se celý strop a nechte zaschnout. Čekat na úplném zaschnutí stropu po nátěru,
 4. stropní omítky. Ve vodě se rozpustí omítky, utěsnění malé otvory a otvory na povrchu stropu, připevněte lepidlem na strop speciální síť. Nyní poluter kov špachtlí aplikovat omítku, načež poleterom použít řešení a jemně razravnyayte strop. Je vhodné, aby se v tenké vrstvě, ale v případě nesrovnalostí slušná velikost, je lepší použít několik tenkých vrstev omítky,
 5. stropní omítky. Použít po vysušení plastický vrstvu nebo tenkou vrstvou tmelu, že není možné, aby se omítka praskat s časem,
 6. Final Action. To zůstane jen lehce přebrousit omítky na stropě, a to především, počkejte, dokud není dokončeno sušení. Poté, materiály musí být použity na horní tenkou vrstvou nátěru.

Nebudeme připravovat, tím lepší omítky stropu, nebo spíše o výběru omítky. To bude záviset na vašich finančních možností, cílů a funkcí v místnosti, kde se opravy. Ale bereme na vědomí, že je potřeba omítky stropu:

 1. Sádry, primer a tmely,
 2. Speciální mixer pro míchání stavebních materiálů,
 3. Několik tanků (čistou vodu a pro míchání sádry a tmel)
 4. Kovové poluter (30-50 cm), lopatky (široké a malé), válec nebo kartáč stropu
 5. Výztužnou síťovinou a lepidlo,
 6. Úroveň a tužkou.

Stojí za to vidět, jak to chodí na sádrové stropy. Například, můžete vždy využít služeb odborníků ve velkých částech domu nebo bytu pod přísnou kontrolou (i když je pouze potřeba sledovat a pamatovat si) a opakujte to samé v ostatních místnostech. Máte-li nic vyjde, je nutné opět využít služeb profesionálů. Snažte se používat ve vyrovnání stropní omítky nejen, ale také omítky, nejméně jednu vrstvu. To významně posílí strop, aby bylo jednodušší a chrání proti dalšímu vzniku trhlin a čipy.

Štukatér strop sami

Hladký strop - jedna ze součástí moderního opravy. Jedním ze způsobů vyrovnání - omítka strop. Tato technologie není příliš složité, ale vyžaduje péči. S moderními materiály a nástroje, které pracují lze provést ručně. Nemůžeme říci, že by bylo snadné, ale můžete spravovat bez štukatér dovedností.

Existují dvě technologie sádra strop - s a bez návěstidel. To je pravda - co do činění s majáky. Potom se povrch stropu se získá ve stejné rovině. Nicméně, tam jsou stropy s velmi velkým výškovým rozdílem. Házet na 5 cm silnou vrstvou omítky stropu nebezpečné: může spadnout. Dokonce i když uděláte několik vrstev primingu po sobě zaručit, že taková velká vrstva bude stále stejně.

Nesprávně použila omítka může spadnout

Obecně platí, že při větším zakřivením stropů, je doporučeno, aby sladily své podhledů ze sádrokartonu, ale ne všechny pokoje vám umožní „ukrást“ cca 10 cm na výšku. Ale v tomto případě můžete dělat špatně - sádrový strop bez majáků.

Celá myšlenka je, aby se strop hladká na nějaké místo. On nebude mít významné rozdíly, bude vizuálně vypadat jako byt. A skutečnost, že v různých koutech vzdálenosti podlahy se bude lišit o několik centimetrů, „od oka“ nejsou definovány. Díky této technologii je hlavní úkol - zajistit, aby hladký spoj stropu a stěn. Tato linka je velmi dobře monitorovány a musí být rovné. Zvolíte-li tuto stropní omítky technologii, počínaje potřebou omítky stěn, do středu.

mohou být použity pro omítky stropu konvenční cementové malty písek, nebo stejný, ale s přidáním vápna. Ale je to žádoucí, v tomto případě aplikovat malou vrstvu. I když taková směs je získána z nejlevnějších, v poslední době se používá zřídka - může spadnout do trhlin.

Proběhla konvenční omítka řešení na bázi polymerů, které mají lepší přilnavost, zřídka dává trhliny. Jejich nevýhodou - vysoká cena. Ale ke změně stropu poté, nanesená vrstva padne, nebude levnější. Proto raději přímo, aby omítky současných směsí průtoku. Některé druhy těchto materiálů, které jsou doporučeny pro stropy jsou uvedeny v následující tabulce.

V případě, že zkušenost malé omítání při volbě složení dávat pozor na čas nalít směšovací řešení. Během této doby je třeba aplikovat a sladit kompletní řešení, protože pak začne tvrdnout ztrácí svou elasticitu. Z výše uvedené tabulky činí nejdelší dobu „života“ v VOLMA. Ale ne každý má rád s ní pracovat, mnozí říkají, že s Knauf jednodušší, i když méně oni nalít čas - 50-60 minut, ale to je více než dost, a to i bez zkušeností.

Primer, proč a co je lepší

Normální omítka strop se vám nepodaří bez důkladné nátěru. Zlepšuje přilnavost (adhezi) na substrátu omítkových směsí. Zjednodušeně řečeno, že nadace nebyl naplněn všechny problémy s klesající a loupání povrch na stropě kvůli skutečnosti. Protože tento krok není chybí. Kromě toho, je-li několik vrstev ze sádry, z nichž každý s výhodou naplněn (s kompletní vysušení).

Za prvé, připravit základnu - očistit od starých nátěrů a následně zpracuje s primerem. Chcete-li tato kompozice se nalije do zásobníku maskováním, se válec na délce ramene (teleskopickou tyč) a distribuovat část stropu. Máte-li jakékoli prohlubování - zářez vady na povrchu stropu, ve kterém je válec je prostě nesedí jejich předem ošetřeny se štětcem namočeným v primeru.

Stropní omítka nátěr před

Nyní, o tom, co primer pro strop je lepší. Podle mistrů, je „Betonokontakt“ společnost „Knauf“. Po sušení (24 hodin), na povrchu je drsný, lepivé fólie. K jejímu velkému „lpí“ náplast. Jen jedna věc: je třeba sledovat, dokud není nátěr zaschne, že není vystaven působení prachu. V opačném případě se efekt nebude mít takovou léčbu. To může jen zhoršovat.

Jak k utěsnění spár desek a rezavé

Když je omítka betonový strop železobetonových desek Hlavním problémem - těsnění spár a Rustikou - prohlubní v kloubech. Pohřbili několik dní před zahájením celkové omítky stropu - je nutné, aby všechny materiály jsou „chytil“.

První ze všech spojů jsou odstraněny, co se stane. Potom se všichni kartáč se očistí od prachu a písku. Připravené spoje jsou opatřeny základním nátěrem. „Betonokontakt“ Často se doporučuje. Tyto časy zpracování snižuje možnost delaminace aplikovaného omítkou. Pokud tato možnost není z nějakého důvodu nehodí, můžete použít libovolný hluboké proniknutí impregnace, ale účinek není totéž.

Tyto švy na stropě - ne rarita

Po vysušení impregnaci (24 hodin po aplikaci), aplikuje roztok. Pokud je to žádoucí vrstva více než 30-35 mm, je lepší použít dvě vrstvy. Skládaný první, je tvořen ozubenou úlevu stěrkou. Po jednom dni, kdy se roztok suší, se aplikuje druhá vrstva. Jeho dub již vyprázdnění se stropem.

S velkým vrstvy sádrokartonových desek spojů někdy vyztužený maskovacích stohy vrstev. Musím ji, když sezónní přesouvání desek přivařit nevyskytují trhliny. Je nepravděpodobné, že někdo bude přibit na stropního roštu, to je obvykle snadno zabezpečit strukturu. V tomto případě se po nanesení první vrstvy omítky, omítky je umístěna polymerní síťoviny pásu, že se provádí na zubovou stěrkou, prohloubení je v roztoku a, současně, tvořící reliéf pro druhou vrstvu.

Při nanášení omítky ve dvou vrstvách jsou vytvořeny na první reliéfní

Někdy rez (trhliny ve švu) je velmi hluboká a zblízka jeho řešení není možné. Rovněž předem očištěny od rozpadajících se částí a písek, ošetřené „Betonokontaktom“. Jakmile máte dvě možnosti:

 1. Opravený s pěnou. Jeho dát trochu řádově 1/3 objemu mezery, předem závlahy stěny vodě (které jsou nezbytné pro normální polymeraci pěny). Pacienta na den, načež se pěna byla odříznuta tak, aby se vešly do náplasti kloubu alespoň 1 cm po -. Gruntuem a způsobuje omítku ve dvou (a mohou být tři) vrstva.

Spray pěny udržet strop nepříjemný na „nose“ lze umístit na kus hadice. Tak mnohem jednodušší pracovat

To může být ještě otázkou, než zblízka spojů stropních panelů. Obvykle se jedna z formulací s Termoplasty, a mohou také použít dobrý lepidlo. To je také značný počet polymerů. Říká se, že po tomto utěsnění spoje nepraskají.

Vypadá to, že šev uzavřené ke stropu

Omítka strop s rukama na majáky

Pokud budete mít omítnuté zdi, bude to jednodušší. stropní omítky, i když mírně odlišné, ale nijak dramaticky. Největším problémem je, že budete mít na ruce zvedl - jsou unavení, a unavený z krku - musíte hodit hlavu dozadu.

Za prvé, strop očištěny od všech existujících povrchových materiálů, vpravo dolů na holém betonu. Po prach se odstraní z povrchu. Je-li budova čistič (není doma, to zanese), pohodlné s nimi manipulovat, pokud ne - jen velký kartáč odstranit veškerý prach a písek.

Za prvé, aby vymazat všechny čistého materiálu

Pokud je strop železobetonových desek s velkým Rust, jsou pohřbeny. Po vysušení roztoku na rez, na čistý povrch ošetřený. poté může pokračovat 24 hodin práce.

První fáze omítky stropu - instalace majáků, ale nejprve je nutné určit maximální a minimální výškový rozdíl. Je vhodnější, aby to s pomocí laserového stavitele letadel. Je namontován na strop, patří výstružník horizontální rovinu. Gaugeable v určitém počtu bodů měřených vzdálenost od stropu do světelného paprsku. Tímto způsobem zjištění maximální a minimální odchylky. Tloušťka vrstvy omítky musí být o něco větší, než je významné odchylky.

Stejnou operaci lze provést s hladinou vody, ale to bude mnohem těžší. Nejprve je nutné na obvodových stěnách v libovolném odstupu od podlahy, aby ve vodorovné poloze. Jeden konec úrovně opravit tuto značku. S druhým cestách po místnosti, znovu měřit vzdálenost od vodního sloupce v úrovni - až ke stropu. Takže pro výpočet stejné maximální a minimální bodů.

Po vymezení tloušťky vrstvy majáků vybrán. Tento pozinkovaný děrované prkna vyčnívajícími zpět. Ty budou záda a nohy při vyrovnávání řešení. Výška opěradla majáku může být 6 mm a 10 mm. Vyberte si ten, který je o něco více, než je maximální odchylkou nalezeny.

Instalace majáků na stropě

Majáky umístěné s odstupem o něco menší, než je správnou délku - nástroj, který je vyrovnán a snížit řešení. S délkou 1,5 metru pravidla, majáky dát ve vzdálenosti 1,1 až 1,3 m Delší práce zvyklý na tvrdé, kratší. - Nestojí to za to - příliš mnoho stehů. První dal extrémní majáky, vzdalující se od stěn 20-30 cm. Zbývající vzdálenost je rozdělena tak, aby vzdálenost mezi majáky byly stanoveny v rámci.

Krepjat majáky na omítky řešení, promícháme hustě. Prostřednictvím naváděcího zařízení (může čerpat strop) tohoto roztoku byla aplikována na ostrůvcích. Je stisknuto webových signálů popruh, vystavovat svá záda v předem stanoveném rovině. Pokud existuje stavitel letadel (úrovně) je jednoduchá - vystavit na něm - paprsek musí klouzat po zádech.

Pokud pracujete s vodní hladinou o převodu stěně požadované „úpravy“ úroveň stropu, tahá za pár nitek, takže bod podél majáku. Podle těchto kabelů a vkládané štítky zpět. Uvedení všechny majáky, vládnout kontrola letadlo namontovaný s vodováha.

Vzdálenost mezi majáky na stropě - 1,1 - 1,3 m

Po omítka se chopí (trvá několik hodin), můžete začít omítání stropu.

Aplikace a vyrovnání omítky na stropě

V této fázi práce bude vyžadovat trvalé stavební kozy s velkou plochu mezi nimi. Nástrojů - malé špachtle a budování sokola - platformu s rukojetí.

Výběr omítky Směs se zředí v souladu s pokyny. Řešením by měla být homogenní a bez hrudek. Na Falcon kapacity uložené roztoku, pak se pomocí malé špachtle části umístěné na stropě. Mnohem pohodlnější, možná poslat řešení prudkým pohybem zápěstí, ale stačí řešení „připoutat“ ke stropu. Zde každý vybere svou vlastní cestou.

Vyplnit prostor mezi majáků řešení

Naplněný omítkou vzdálenosti od jednoho majáku k druhému. Šířka tohoto pásma pro začátek -. 50-60 cm Při instalaci není nutné, aby se dosáhlo rovnoměrného povrchu. Je naplněn chaotickým tahy.

Vezměte mají tendenci spoléhat na majácích, přesunout do ní třást ze strany na stranu. S tímto pohybem na panelu zůstává určité množství roztoku.

Pak se pravidlo, začnou úrovni

Je odstraněna špachtlí a malé lodi na stropě - v prázdném nebo jeho části, kde byly nalezeny jámy. Vyplnění otvorů, opět vytáhnout pravidlo. To je základní techniky stropní omítky, opakují tak dlouho, dokud web nestane hladké.

Protáhnout několikrát, výplní otvorů

Takže postupně naplňuje jedno pásmo, pak druhý, a tak - celý strop. Necháme schnout 5-8 hodin.

Vyjmutí majáky a těsnění rustication

Když byl roztok chytil, ale ještě vlhká, odstraňte majáky. Když je necháte, kov začíná rez se může objevit na stropních rezavé skvrny.

Po extrakci majáky jsou rezavé, utěsněny roztok

Zbývající po majáku rezavé naplněné stejným roztokem, jsou uspořádány ve stejné úrovni jako stropní roviny s použitím široké špachtle. To roztavil využití nedává smysl - to je příliš dlouhý. Za to, že můžeme předpokládat, že omítka strop s rukama nad. Zbývá počkat ho zcela vyschnout. Bude to trvat 5 až 7 dnů - v závislosti na složení.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

21 − = 15