Orchis foto

Orchis foto

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Orchideje nebo severní orchidej na vašem webu

Orchis - zajímavá rostlina, připomínající orchidej Orchis je unikátní rostlina, která roste na loukách a polích Ruska. Rovný stonek, tečkovaný květy a listy - všechny charakteristické rysy rostliny. Orchideje - orchideje stejný, pouze severní. Příbuznost s majestátní květiny naznačuje, že jeden ze šesti okvětními lístky je modré barvy, a na jeho základně se nachází vlečka.

Orchis již všiml listy, které se podobají tulipán listy. Vzhledem k tomu, barevné květy jsou shromážděny v klasu, jsou velmi atraktivní pro hmyz. Spoty - není nic jiného než signál pro opylovače, že je tam hodně hostinu na. Všechen nektar je ve výběžku. Semena shromážděné v krabici. Hlízy orchidejí, stejně jako kořen aktualizován každý rok.

Zvláštní požadavky pro péči o orchideje nevykazuje

Kořen se skládá ze dvou hlíz. Nejcennější z nich - mladí a šťavnaté. Z hlíz salepové kořeny lékárna připravila speciální prášek.

salepové kořeny hlenu se používá k léčbě:

 • překyselení gastritida;
 • otrava jídlem;
 • I žaludeční vřed;
 • zánět močového měchýře;
 • gastroenteritida;
 • úplavice;
 • kolitida;
 • průjem;
 • nosních respiračních onemocnění.

Intoxikace nebo otrava jedy doporučují orchideje všiml, muž nebo shlemonosny.

To je nejlepší pěstovat orchideje v polodivokých části zahrady

Hlízy orchideje místně použit v abscesy. Nejprve byly udeřil na prášek. Potom se smísí se sádlem nebo dušenou mléka. Také hlízy salepové kořeny používané ke stimulaci růstu vlasů a jak se zbavit bolesti zubů.

Mimo jiné orchideje je považován za výborný prostředek pro nervové vyčerpání, impotenci, slabost, vznikající v důsledku oslabující dlouhé nemoci. Používání Salep doporučené pro ty, kteří utrpěli těžké krvácení, trpí střevní katar, nemocný s tuberkulózou. Vzhledem k tomu, rostlina je schopna léčit ženy děložní onemocnění a kataru močového měchýře.

Rostlina není ovlivněn chorobami a škůdci, je atraktivní vzhled a je široce používán v lékařství

Vstavač vojenský velmi snadno vysadit a přesadit. Rostlina je dobrou volbou pro vaší zahradě stránky, i když jej přesunout z volně žijících živočichů na jejich záhon. Přesazování se provádí na podzim nebo na jaře. Šlechtění rostlin se doporučuje na osvětleném místě.

Péče Wild Orchid

Orchis strakaté nelíbí podmáčené půdy. Při krmení je důležité zajistit, aby rostlina nedostal čerstvý hnůj. Doporučuje se, aby mulčování půdy, nejlepší volbou pro to - jehly.

Pokud orchideje rostoucí v slunné oblasti, je třeba, aby se zálivku. Zbytek závodu je nenáročný, nevyžaduje zvláštní péči, škůdcům a nemocem nepodléhá. Miluje polodivokých zahradní plochy.

Místo pro výsadbu rostlin by měla být lehká nebo poluzatenennym

Množí dělením kořen, semeno, někdy náletových. Nemá rád plevel. Zimní transfery bez přístřeší.

V tomto bodě stojí mnoho druhů orchidejí.

 • Vstavač vojenský je dekorativní rostlina, kvete od května do června. V květenství květy jsou jasně purpurově-hnědavé, fialové nebo růžové odstíny. Pět-okvětí připomíná helmu.
 • Caspian orchideje - nízká rostlina s listy čárkovitě kopinaté. Květy jsou tmavě fialová, řídce nachází. Roste v Dagestánu, Kavkaz a Írán.
 • Kloponosny orchis má specifickou vůni, jako je dřevo chyb. odstín květy - fialové a hnědé. Závod je vypsán jako ohrožený.
 • Samci orchideje - travní vytrvalá rostlina s párovými hlíz. Na rubové straně listů prezentovat tmavě fialové nebo fialové skvrny. Květenství shromážděny z květů světle fialové nebo fialové barvy. Kvetoucí od června do července. Závod je vypsán jako ohrožený.
 • Monkey orchideje - bylinná trvalka, dosahuje výšky 45 cm, kvete od dubna do května .. Během kvetení produkoval četné bílé nebo růžové květy s malými fialovými skvrnami. Rostlina je vzácné druhy, které jsou uvedeny jako ohrožený.

Pokud orchideje rostoucí v slunné oblasti, je třeba, aby se zálivku. Zbytek závodu je nenáročný, nevyžaduje zvláštní péči, škůdců a chorob nepodléhají

Použití v krajinářské architektury

V současné době vyrábí přes několik druhů rostlin jsou zastoupeny. Zvolit pro vaše zahrada může být jako standardní možnost - tečkovaný orchideje a původní druhy - fialové nebo opice orchideje.

Místo pro výsadbu rostlin by měla být lehká nebo poluzatenennym. Ale některé druhy (například orchideje shlemonosny) je lepší pozici ve stínu. Nejlepší ze všeho kultury vyroste na vlhké volné půdy. Marsh orchidejí měkkém podkladu potřeby. Bez výjimky, všechny druhy rostlin rád půdu bohatou na minerály.

Orchis je unikátní rostlina, která roste na loukách a polích Ruska

Orchis je ideální pro vytvoření polodivokých část zahrady. Ten se může stát dobrým dekorace pro skalku, ale v tomto případě je nutné preferovat ty odrůdy, které nejsou kladou vysoké nároky na půdu. Ve smíšené záhon rostlina je lepší nepoužívat, bude skrývat dominantní rostliny. Ale v monochromatické zahradách lze použít orchideje.

Orchis - zajímavá rostlina, která se podobá orchidej. Přistání s ním v zahradě nebude způsobovat obtíže i pro začínajícího zahradníka. Zvláštní požadavky na péči o rostliny neukazuje. To je nejlepší pěstovat orchideje v polodivokých části zahrady. Rostlina není ovlivněna chorobám a škůdcům, to vypadá atraktivně a je široce používán v lékařství.

Orchis: použití v lidovém léčitelství, popis vlastností

Co je to tráva, jako orchideje? Použití tradiční medicíny a popis této rostliny budou diskutovány v tomto článku.

Orchideje, fotky která je uvedena výše je rostlina patřící do čeledi orchidejí. Název této byliny je řeckého původu a je přeložen do ruštiny jako „yaichko9raquo;. Toto podivné jméno je spojeno s výskytem hlíz rostlin, které jsou velmi připomínající varlata.

Existují i ​​jiné verze původu ruského názvu této byliny. Podle jednoho z nich, před kořen orchideje jsou velmi často používány jako nápoj lásky s názvem flower yatrovi.

Stejně jako mnoho jiných rostlin, lze považovat tráva citován takto: kukačky slzy, Cocuy, proshiben bažina, vymechko dva páteře pyatipalochnaya trávy, láska-root, jazyk psa, jádra nebo solomondina zvládnout.

Tráva orchideje - je vytrvalá hlíznaté rostliny. Jeho průměrná výška asi 10-50 cm. Kořenového orchidejí představuje zesílení ve dvou hlízy nebo tzv salep.

Listy této rostliny jsou v zásadě lineární nebo široce pokrývá stonek s zúžení řapíku.

Květy orchidejí jsou malé, shromažďovány v mnoha-květovaný květenství spicate dlouhé délce 7-9 nebo 15 cm. Mohou mít purpurově růžovou nebo tmavě třešňové barvy.

Horní okvětní lístky květin tvoří jakousi klobouku a dolní - tzv ret s ostruhou. Červené skvrny, které se nacházejí na rtu, slouží jako jakési měřítko, přitahuje opylující hmyz.

Čekání na opylování květin z této byliny mohou nezmizí po dobu 7-10 dnů. Nicméně, v kontaktu s pylem okamžitě zemřel na stigma. Kvetoucí orchideje rostlina od dubna do srpna.

Většina druhů této rostliny se množí semeny. Ale některé (jako je například vstavač vojenský) se může rozdělit vegetativně, tvořící místo jednoho dva nové hlíz.

Strakaté orchideje a jiné druhy rostlin rostou v chladných, subtropických a mírných klimatech severní polokoule. Tato bylina je možné nalézt ve střední a jižní Evropě, stejně jako v daleké Asii. Některé druhy rostlin rostou v Severní Americe. Pokud jde o Rusko, pak ve velkém množství orchidejí se nacházejí na Krymu a na Kavkazu.

Strakaté orchideje a jiné druhy bylin obvykle roste ve vlhké půdě, i když to není příliš tolerantní k její nadměrné zamokření.

Ve většině suché a horké během léta tyto rostliny přejít do stavu klidu. Jsou uloženy v půdě ve formě hlízy a oddenky do dalšího příznivého období.

Na podzim roku orchidejí se začínají pomalu růst předat své životní cyklus až do července.

Většina druhů rostlin, jako jsou orchideje (foto uvedené v tomto článku), jsou kalcifilní rostliny. Jinými slovy, chtějí růst v půdě bohaté na vápník. Také existují druhy, které preferují nebo kovů alkalických zemin bohatá minerální látky.

Prakticky všechny pro svůj růst orchis vybrané oblasti vysoký jas (např., Louka, les řidší zóny, okraj lesa). Zatímco některé rostliny lze stále nalézt ve stínu.

Orchis se vzorky pacienta. Jinými slovy, tato rostlina se snaží, aby se zabránilo blízkost konkurenčních druhů trav. Pokud toto nebylo možné vyhnout, to trvá méně úrodnou půdu. V tomto ohledu, orchideje se nacházejí pouze v jedné kopie nebo v malých množstvích a jen málokdy tvoří velký shluk.

Považován rostlina je dobře přizpůsoben k převodu nepříznivých přírodních podmínkách. Vzhledem k hromadění látek v podzemních orgánech, může čekat na jejich změny v průběhu několika let.

Na populaci orchidejí nemají žádný vliv kosení, navštívíte les v létě. Nicméně katastrofální pro ně je pastvu.

Hospodářský význam a použití bylin

Orchis v lékárně si můžete koupit pouze v sušené formě. Kromě toho trh přichází nejen květy a listy, ale hlízy. Ta obsahují škrob, cukr a sliznice látky. Sušené oddenky nebo salepové aktivně používá jako obálkování a smyagchitelnogo prostředky pro otravy, žaludku a dvanáctníku. Někdy jsou poučeni o slabou pacienty zpevnit tělo.

Měli bychom si také uvědomit, že posuzovaný bylina se používá ve veterinární medicíně pro střevní katary u domácích zvířat.

Orchis: používané v lidovém léčitelství

Hlen, který se získá mícháním rozmělněného hlíznaté orchideje, velmi často používá v lidové medicíně k léčbě různých nemocí. Navzdory skutečnosti, že kvalita léčivé rostliny a není zcela znám, odborníci ukázaly, že sliz má výrazný účinek na lidský organismus. It kabáty sliznice trávicího ústrojí a má také vykašlávání hematopoetické, antikonvulzívum, tonikum a posilující vlastnosti.

Jak jinak používat orchideje? Použití tradiční medicíny, tato rostlina je uveden v případě otravy některými jedy. Za tímto účelem se vodný infuze bylin ve formě perorální činidla nebo klystýr. Tento léčivý přípravek neumožňuje nebezpečné látky absorbované ve střevě, což brání procesu otravy. Také, léčebné klystýry s orchidejemi velmi dobře pomohou s hemoroidy.

Měli bychom si také uvědomit, že hlízy bylin mají protizánětlivé účinky na chronické i akutní onemocnění dýchacích cest. Kromě toho je zařízení zlepšuje krevní a podporuje její obnovu.

Které nemoci platit?

Kdy použít orchideje? Použití tradiční medicíně je indikován k léčbě následujících onemocnění:

 • průjem, zánět močového měchýře, senilita, tuberkulóza;
 • deprese, onemocnění trávicího traktu, kataru močového měchýře;
 • bronchitida a další respirační onemocnění, která jsou doprovázena kašlem, impotence, a impotence;
 • vyčerpání, hypovitaminóza, anémie;
 • bronchiální astma, zápal plic, chronická bronchitida;
 • zánět přívěsky, prostaty, ztráta pevnosti, včetně období rekonvalescence po závažných onemocnění.

Jak připravit lékařskou hlenu z prášku orchidejí? Odpověď na tuto otázku je známo, ne všichni příznivci tradiční medicíny. Proto lék recept jsme se rozhodli prezentovat v tomto článku.

Polovina dezert lžíce prášek vyrobený z kořene rostliny musí být naplněn sklenici vroucí vody, ochladí na teplotu místnosti. Zavírání víka kontejneru komponenty umožňují vyluhovat po dobu 60 minut, je pravidelně míchání. Pro více husté suspenze k infuzi někdy přidat čerstvý med. Taková složka výrazně zlepšuje vlastnosti aromatické složky. Pak je pro léčebné účely dvakrát denně (100 ml) před jídlem. Léčivá cena od onemocnění zažívacího traktu by měla trvat nejméně 30 dní.

Pokud je třeba, aby byl léčivý odvar kořeny orchideje, pak to musí brát 3 g hotového prášku a naplňte ji 380 ml horké vody. Výsledná směs by měla protomai a zalijeme vroucí vodě po dobu 9-10 minut na mírném ohni, za stálého míchání složek. Dále je zapotřebí vývar trvat hodinu a potsedit.

Učiní toto léčivo je vhodné pro 100 ml třikrát denně před jídlem. Také se ujistěte, že v souladu s redukční diety s rýží nebo vývaru. Takový elixír často používán jako nouzové s průjmem a úplavici.

Orchis - Forest Beauty orchidej

Orchis - vytrvalá bylina s velmi dekorativní květenství a množství léčivé vlastnosti. To je vzhledem k jeho použití orchideje po celá desetiletí byla zničena a dnes zahrnuty v Červené knize jako ohrožených druhů. Pěstovat svou vlastní zahradu, můžete nejen obohatit květinovou zahradu, ale to je starat se o zachování vzácnou flórou. Orchis má mnoho jmen lidí, „psí jazyk“ mezi nimi, „jádro“, „vymechko“, „kukačky slzy“, „Wild Orchid“. Rozdával v mírném pásmu celé severní polokouli. Rostlina preferuje chladné klima, to roste na bohaté vápenité půd lesních okrajích a vlhkých podhůří.

Orchis - bylinná trvalka z čeledi Orchidaceae. Je napájen pomocí oddenků s párovými podlouhlých hlíz, které jsou často ve srovnání s mužských varlat. Vztyčené stonky délky 10-50 cm, na podkladové skrytým zásuvky. Nebo široce oválné listy sedí na natáčení. Horní listy jsou malé řapíky. Někdy základna olivově zelený plech jsou malé tmavé skvrny.

Od dubna do srpna, kmenové prodlužuje a stává jednoduchou nahý stonky s hustými špice podobné květenství 7-9 cm dlouhé. Malá orchidej jako květiny maloval v lila-růžové či višňové barvy. Okvětní lístky horního přilby je vytvořena, a spodní výstupek tvoří třílistý s podnětem. Základem rty pokryté tmavými skvrnami. Květy vyzařují jemnou sladkou chuť s tóny vanilky a medu. Samostatné pupen květy 7-10 dní, dokud nebylo hmyz opylují. Bezprostředně po pylu pádu na vaječníku plátky chřadnou. Brzy zralé suché semeno lusky s velmi malým tmavých semen.

Druhová diverzita orchidejí docela velké. Dnes botanici se vztahují k tomuto rodu více než 60 druhů rostlin. Některé druhy se nedávno přestěhovala do rod neotinea Anacamptis a téže rodiny.

Orchis muž. Travní vytrvalá párovými podlouhlými hlízami roste 20-50 cm na výšku. Základ stonku je pokryta fialovými skvrnami. Na něm rostou široce obklopující listy, které jsou mírně ohnuté podél podélných žil. délka křídla - 7-14 cm a šířka - 1,5-3,5 cm zelená plocha pokrytá fialové nebo tmavě fialové skvrny, které se nacházejí blíže k základně .. Válcová kolosovidnoe květenství s 6-18 cm na délku se skládá z 15-50 pupeny. Fialové květy jsou poměrně malé, sestávají z ohnutého rtu široká, se třemi lopatkami, tupé ostruhy a malé helmu. Květiny kvetou v dubnu a květnu.

Orchis spatřen. Je tento druh populární u zahrádkářů kvůli vysokým dekorativní vlastnosti. Rostlina má palmát rozdělena tuberózní oddenek. Střílí výška 15-60 cm, je poměrně hustá, vztyčené. V dolní části jsou skryty pod lineárním tmavě zelenými listy. špička dříku zdobí velmi hustá a krátký bodec květenství světle fialové nebo fialové barvy. Základně Třílistá rty pokryté tmavými skvrnami. Podobné skvrny se vyskytují ve spodní části listů. Květenství květ na konci května.

Orchis opičí. Photophilous výška rostliny 20-50 cm. Nadzemní vytvořen výstupní list 4-6 široce kopinaté listy se zaoblenou hranou. Květenství vypadá jako krátké tlusté potřeme medovou vůní. Postranní laloky rtu je velmi úzká, lineární. Centrální část je rozšířena, takže chlopeň je navenek se podobá miniaturní opičí tělo, pro tento druh dostal své jméno.

Vstavač vojenský (helma). Rostlina je 20-60 cm vysoká má velké sytě zelené listy jsou oválného tvaru. Délka subtilní dolů lamina je 8-18 cm a šířka - .. asi 2,5 cm silná rozpustí délka ucha 5-8 cm To má pyramidový tvar v květnu a červnu. Úzký, tenké rty zhruba rozdělit do tří akcií. Helma horního laloku větší.

Fialové orchideje. Rostlina se vyznačuje velkou velikost. Kmenové 40-70 cm dlouhý s kruhovým průřezem a rozšiřuje se na 12 mm tloušťky. Na jeho základně, která přiléhá roste 3-6, široce list s ostrou hranou. V květnu a červnu, se tyčí špice 5-20 cm dlouhé. Skládá se z mnoha voňavých květin. Růžová ret členitý kontrastuje s černou-a-fialové nebo hnědo-fialové přilbě.

Většina druhů orchidejí se množí semeny. V příznivých podmínkách rostlina poskytuje bohaté vlastní setí. Nicméně, semena mohou klíčit pouze v případě zvláštních půdních hub. Často, když zaseto v domovské zemi, z místa, kde divoké orchideje rostou na louce. Semena mohou být zaseta po celý rok. Snaží se šířit do nádoby s vlhkým živnou půdu. Kryt Kapacita fólie a dát do dobře osvětlené místo s teplotou +18 ... + 24 ° C Sazenice se objeví pomalé a nerovnoměrné. klíčení trvá 1-3 měsíce.

Když sazenice roste několik listů, takže by měly být usazeny v samostatném hrnci. Aby nedošlo k poškození kořenů každé rostliny transplantovaných s velkou hroudu hlíny. Až na jaře sazenice jsou pěstovány ve skleníku v dubnu a květnu slunečných teplých dnech tráví kalení. V otevřeném terénu orchidejí se pěstují pouze na konci května, když mrazy bude. Vzdálenost mezi sazenice by měla být 10-15 cm.

Nejjednodušší je považován za chovné orchideje hlízy. Na podzim, kdy fade pozemní část rostliny, to je řez. Hlízy jsou vykopány a pečlivě odděleny. Oni okamžitě vysazeny v novém jámy. V této části pozemku ze starého umístění musí být přeneseno spolu s klubem.

Zajímavé je, že hlízy rostou jako větve, takže tento způsob propagace se může provádět v průběhu léta. Při prvním spuštění rozvedli, když hlíza pupeny. Je velmi důležité dávat pozor, aby nedošlo k poškození stonek a oddenek. Dále, oddělení se opakuje každých 25-30 dní. Výsledný hlízy jsou zasazeny v novém místě. Časný kvetoucí lze očekávat. Při formování listové růžice se vyvíjí a podnož během 3-5 let. Teprve poté se správnou péčí začíná kvést.

Orchideje jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, ale mohou trpět více agresivními sousedy v záhonu. Pro svůj růst potřebuje mykorhizu (symbiózu s určitými houbami v půdě). Rostliny na rostlinu lépe v částečném stínu. Tam, kde je jasné slunce ráno a večer a v poledne je stínování.

Půda by měla být poměrně vlhký, ale ne nasáklé vodou. Země nesmí být kyselá, s výhodou neutrální nebo mírně kyselé půdy s vysokým obsahem vápna a živin. V kritické sucho s malou zalévání orchidejí může přejít do režimu spánku. Rostlina je aktivně roste a kvete na jaře, a pak se probudil na podzim. To musí být napojena pravidelně do země nevysychá příliš mnoho.

Krmivo rostliny lepší hnojení organické (kompost, drcené jehličí). Jejich půda mulčování dvakrát ročně, na jaře a na podzim, až do výšky 5-7 cm. Použití minerální komplexy, jakož i nové hnůj je nežádoucí. Budou přispívat k rozvoji listů, ale pravděpodobně nenastane květu.

Na podzim celá nadzemní část zemře orchideje. pouze hlízy s rezervou živin zůstávají v půdě. Přízemní vegetace lze řezat, jakmile začne žloutnout. Není nutné čekat na úplné vysušení. Prořezávání bude stimulovat hlízy na přechod do režimu spánku.

V zimě orchideje přizpůsobený dobře. V centrálním Rusku, nepotřebuje dodatečné krytí. Mnohem nebezpečnější pro něj nejsou zima a zaplavení půdy. Kvůli němu se hlízy mohou hnít.

I když jsou rostliny jemný orchidej rodina, ale nebojí se nemoci. Orchideje netrpí hnilobou a plísní, parazitů a nenapadají rostlinu. Jediné škůdci jsou slimáci. Chránit před nimi, můžete použít popílku, drcené skořápky nebo slámy. Tyto materiály jsou roztroušeny na zemi kolem záhonu. Výpisy lýtkové paraziti jsou poškozeny při pokusu překonat překážku.

Léčivé vlastnosti a kontraindikace

Orchis používané jako léčivá rostlina v lidovém léčitelství. Jeho hlízy (salepové) a květy obsahují velké množství slizu, esenciálních olejů, bílkovin, komplexních sacharidů, minerálních solí a glykosidy. Ze sklizené květy a kořeny jsou vyrobeny sliznice vývary, mléko želé, alkoholové tinktury a olejové extrakty.

Finanční prostředky obdržené pomoci zbavit se těchto chorob:

Velmi populární prostředky orchidejí jsou u mužů. Chovají se k sexuální poruchy, zánět prostaty, adenom, mužské impotence.

Používat produkty s orchideje může dokonce děti. nemají žádné kontraindikace. Je pouze nutné být opatrný při prvním vstupu do lidí se sklonem k alergiím. Je důležité, aby správně zachovat léčivé suroviny. Pokud by byl dostal plísní a parazitů, příprava léků je nepřijatelné.

Vzácné orchideje vysázeny ve smíšeném záhonu. Vypadají lépe v sólových skupinových výsadeb uprostřed trávníku, skalnaté zdiva nebo blízko jehličnany a kapradin. Někdy divoké orchideje lze nalézt na alpské kopce. S ním si můžete udělat celou řadu divokých květin zahradě nebo monochromatický zahrady.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

4 + 5 =