Orchis fotografie rostlina

Orchis fotografie rostlina

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Orchideje nebo severní orchidej na vašem webu

Orchis - zajímavá rostlina, připomínající orchidej Orchis je unikátní rostlina, která roste na loukách a polích Ruska. Rovný stonek, tečkovaný květy a listy - všechny charakteristické rysy rostliny. Orchideje - orchideje stejný, pouze severní. Příbuznost s majestátní květiny naznačuje, že jeden ze šesti okvětními lístky je modré barvy, a na jeho základně se nachází vlečka.

Orchis již všiml listy, které se podobají tulipán listy. Vzhledem k tomu, barevné květy jsou shromážděny v klasu, jsou velmi atraktivní pro hmyz. Spoty - není nic jiného než signál pro opylovače, že je tam hodně hostinu na. Všechen nektar je ve výběžku. Semena shromážděné v krabici. Hlízy orchidejí, stejně jako kořen aktualizován každý rok.

Zvláštní požadavky pro péči o orchideje nevykazuje

Kořen se skládá ze dvou hlíz. Nejcennější z nich - mladí a šťavnaté. Z hlíz salepové kořeny lékárna připravila speciální prášek.

salepové kořeny hlenu se používá k léčbě:

 • překyselení gastritida;
 • otrava jídlem;
 • žaludeční vřed;
 • zánět močového měchýře;
 • gastroenteritida;
 • úplavice;
 • kolitida;
 • průjem;
 • nosních respiračních onemocnění.

Intoxikace nebo otrava jedy doporučují orchideje všiml, muž nebo shlemonosny.

To je nejlepší pěstovat orchideje v polodivokých části zahrady

Hlízy orchideje místně použit v abscesy. Nejprve byly udeřil na prášek. Potom se smísí se sádlem nebo dušenou mléka. Také hlízy salepové kořeny používané ke stimulaci růstu vlasů a jak se zbavit bolesti zubů.

Mimo jiné orchideje je považován za výborný prostředek pro nervové vyčerpání, impotenci, slabost, vznikající v důsledku oslabující dlouhé nemoci. Používání Salep doporučené pro ty, kteří utrpěli vážné krvácení, trpí střevní katary, nemocný s tuberkulózou. Také, rostlina je schopna léčit ženy děložní onemocnění a kataru močového měchýře.

Rostlina není ovlivněna chorobám a škůdcům, to vypadá atraktivně a je široce používán v lékařství

Vstavač vojenský velmi snadno vysadit a přesadit. Dobrá volba pro závod ve vaší zahradě místo, i když jej přesunout z volně žijících živočichů na jejich záhon. Přesazování se provádí na podzim nebo na jaře. Šlechtění rostlin se doporučuje na osvětleném místě.

Péče Wild Orchid

Orchis strakaté nelíbí podmáčené půdy. Při krmení je důležité zajistit, aby rostlina nedostal čerstvý hnůj. Doporučuje se, aby mulčování půdy, nejlepší volbou pro to - jehly.

Pokud orchideje rostoucí v slunné oblasti, je třeba, aby se zálivku. Zbytek závodu je nenáročný, nevyžaduje zvláštní péči, škůdcům a nemocem nepodléhá. Miluje polodivokých zahradní plochy.

Místo pro výsadbu rostlin by měla být lehká nebo poluzatenennym

Množí dělením kořen, semeno, někdy náletových. Nemá rád plevel. Zimní transfery bez přístřeší.

V tomto bodě stojí mnoho druhů orchidejí.

 • Vstavač vojenský je dekorativní rostlina, kvete od května do června. V květenství květy jsou jasně purpurově-hnědavé, fialové nebo růžové odstíny. Pět-okvětí připomíná helmu.
 • Caspian orchideje - nízká rostlina s listy čárkovitě kopinaté. Květy jsou tmavě fialová, řídce nachází. Roste v Dagestánu, Kavkaz a Írán.
 • Kloponosny orchis má specifickou vůni, jako je dřevo chyb. odstín květy - fialové a hnědé. Závod je vypsán jako ohrožený.
 • Samci orchideje - travní vytrvalá rostlina s párovými hlíz. Na rubové straně listu přítomno tmavě fialová nebo fialové skvrny. Květenství shromážděné z květů světle purpurovou nebo fialovou. Kvetoucí od června do července. Závod je vypsán jako ohrožený.
 • Monkey orchideje - bylinná trvalka, dosahuje výšky 45 cm, kvete od dubna do května .. Během kvetení produkoval četné bílé nebo růžové květy s malými fialovými skvrnami. Rostlina je vzácné druhy, které jsou uvedeny jako ohrožený.

Pokud orchideje rostoucí v slunné oblasti, je třeba, aby se zálivku. Zbytek závodu je nenáročný, nevyžaduje zvláštní péči, škůdců a chorob nepodléhají

Použití v krajinářské architektury

V současné době vyrábí přes několik druhů rostlin jsou zastoupeny. Zvolit pro vaše zahrada může být jako standardní možnost - tečkovaný orchideje a původní druhy - fialové nebo opice orchideje.

Místo pro výsadbu rostlin by měla být lehká nebo poluzatenennym. Ale některé druhy (například orchideje shlemonosny) je lepší pozici ve stínu. Nejlepší ze všeho kultury vyroste na vlhké volné půdy. Marsh orchidejí měkkém podkladu potřeby. Bez výjimky, všechny druhy rostlin rád půdu bohatou na minerály.

Orchis je unikátní rostlina, která roste na loukách a polích Ruska

Orchis je ideální pro vytvoření polodivokých část zahrady. Ten se může stát dobrým dekorace pro skalku, ale v tomto případě je nutné preferovat ty odrůdy, které nejsou kladou vysoké nároky na půdu. Ve smíšené záhon rostlina je lepší nepoužívat, bude skrývat dominantní rostliny. Ale v monochromatické zahradách lze použít orchideje.

Orchis - zajímavá rostlina, která se podobá orchidej. Přistání s ním v zahradě nebude způsobovat obtíže i pro začínajícího zahradníka. Zvláštní požadavky na péči o rostliny neukazuje. To je nejlepší pěstovat orchideje v polodivokých části zahrady. Rostlina není ovlivněna chorobám a škůdcům, to vypadá atraktivně a je široce používán v lékařství.

Orchis: použití v lidovém léčitelství, popis vlastností

Co je to tráva, jako orchideje? Použití tradiční medicíny a popis této rostliny budou diskutovány v tomto článku.

Orchideje, fotky která je uvedena výše je rostlina patřící do čeledi orchidejí. Název této byliny je řeckého původu a je přeložen do ruštiny jako „yaichko9raquo;. Toto podivné jméno je spojeno s výskytem hlíz rostlin, které jsou velmi připomínající varlata.

Existují i ​​jiné verze původu ruského názvu této byliny. Podle jednoho z nich, před kořen orchideje jsou velmi často používány jako nápoj lásky s názvem flower yatrovi.

Stejně jako mnoho jiných rostlin, lze považovat tráva citován takto: kukačky slzy, Cocuy, proshiben bažina, vymechko dva páteře pyatipalochnaya trávy, láska-root, jazyk psa, jádra nebo solomondina zvládnout.

Tráva orchideje - je vytrvalá hlíznaté rostliny. Jeho průměrná výška asi 10-50 cm. Kořenového orchidejí představuje zesílení ve dvou hlízy nebo tzv salep.

Listy této rostliny jsou v zásadě lineární nebo široce pokrývá stonek s zúžení řapíku.

Květy orchidejí jsou malé, shromažďovány v mnoha-květovaný květenství spicate dlouhé délce 7-9 nebo 15 cm. Mohou mít purpurově růžovou nebo tmavě třešňové barvy.

Horní okvětní lístky květin tvoří jakousi klobouku a dolní - tzv ret s ostruhou. Červené skvrny, které se nacházejí na rtu, slouží jako jakési měřítko, přitahuje opylující hmyz.

Čekání na opylování květin z této byliny mohou nezmizí po dobu 7-10 dnů. Nicméně, v kontaktu s pylem okamžitě zemřel na stigma. Kvetoucí orchideje rostlina od dubna do srpna.

Většina druhů této rostliny se množí semeny. Ale některé (jako je například vstavač vojenský) se může rozdělit vegetativně, tvořící místo jednoho dva nové hlíz.

Strakaté orchideje a jiné druhy rostlin rostou v chladných, subtropických a mírných klimatech severní polokoule. Tato bylina je možné nalézt ve střední a jižní Evropě, stejně jako v daleké Asii. Některé druhy rostlin rostou v Severní Americe. Pokud jde o Rusko, pak ve velkém množství orchidejí se nacházejí na Krymu a na Kavkazu.

Strakaté orchideje a jiné druhy bylin obvykle roste ve vlhké půdě, i když to není příliš tolerantní k její nadměrné zamokření.

Ve většině suché a horké během léta tyto rostliny přejít do stavu klidu. Jsou uloženy v půdě ve formě hlízy a oddenky do dalšího příznivého období.

Na podzim roku orchidejí se začínají pomalu růst předat své životní cyklus až do července.

Většina druhů rostlin, jako jsou orchideje (foto uvedené v tomto článku), jsou kalcifilní rostliny. Jinými slovy, chtějí růst v půdě bohaté na vápník. Také existují druhy, které preferují nebo kovů alkalických zemin bohatá minerální látky.

Prakticky všechny pro svůj růst orchis vybrané oblasti vysoký jas (např., Louka, les řidší zóny, okraj lesa). Zatímco některé rostliny lze stále nalézt ve stínu.

Orchis se vzorky pacienta. Jinými slovy, tato rostlina se snaží, aby se zabránilo blízkost konkurenčních druhů trav. Pokud toto nebylo možné vyhnout, to trvá méně úrodnou půdu. V tomto ohledu, orchideje se nacházejí pouze v jedné kopie nebo v malých množstvích a jen málokdy tvoří velký shluk.

Považován rostlina je dobře přizpůsoben k převodu nepříznivých přírodních podmínkách. Vzhledem k hromadění látek v podzemních orgánech, může čekat na jejich změny v průběhu několika let.

Na populaci orchidejí nemají žádný vliv kosení, navštívíte les v létě. Nicméně katastrofální pro ně je pastvu.

Hospodářský význam a použití bylin

Orchis v lékárně si můžete koupit pouze v sušené formě. Kromě toho trh přichází nejen květy a listy, ale hlízy. Ta obsahují škrob, cukr a sliznice látky. Sušené oddenky nebo salepové aktivně používá jako obálkování a smyagchitelnogo prostředky pro otravy, žaludku a dvanáctníku. Někdy jsou poučeni o slabou pacienty zpevnit tělo.

Měli bychom si také uvědomit, že posuzovaný bylina se používá ve veterinární medicíně pro střevní katary u domácích zvířat.

Orchis: používané v lidovém léčitelství

Hlen, který se získá mícháním rozmělněného hlíznaté orchideje, velmi často používá v lidové medicíně k léčbě různých nemocí. Navzdory skutečnosti, že kvalita léčivé rostliny a není zcela znám, odborníci ukázaly, že sliz má výrazný účinek na lidský organismus. It kabáty sliznice trávicího ústrojí a má také vykašlávání hematopoetické, antikonvulzívum, tonikum a posilující vlastnosti.

Jak jinak používat orchideje? Použití tradiční medicíny, tato rostlina je uveden v případě otravy některými jedy. Za tímto účelem se vodný infuze bylin ve formě perorální činidla nebo klystýr. Tento léčivý přípravek neumožňuje nebezpečné látky absorbované ve střevě, což brání procesu otravy. Také, léčebné klystýry s orchidejemi velmi dobře pomohou s hemoroidy.

Měli bychom si také uvědomit, že hlízy bylin mají protizánětlivé účinky na chronické i akutní onemocnění dýchacích cest. Kromě toho je zařízení zlepšuje krevní a podporuje její obnovu.

Které nemoci platit?

Kdy použít orchideje? Použití tradiční medicíně je indikován k léčbě následujících onemocnění:

 • průjem, zánět močového měchýře, senilita, tuberkulóza;
 • deprese, onemocnění trávicího traktu, kataru močového měchýře;
 • bronchitida a další respirační onemocnění, která jsou doprovázena kašlem, impotence, a impotence;
 • vyčerpání, hypovitaminóza, anémie;
 • bronchiální astma, zápal plic, chronická bronchitida;
 • zánět přívěsky, prostaty, ztráta pevnosti, včetně období rekonvalescence po závažných onemocnění.

Jak připravit lékařskou hlenu z prášku orchidejí? Odpověď na tuto otázku je známo, ne všichni příznivci tradiční medicíny. Proto lék recept jsme se rozhodli prezentovat v tomto článku.

Polovina dezert lžíce prášek vyrobený z kořene rostliny musí být naplněn sklenici vroucí vody, ochladí na teplotu místnosti. Zavírání víka kontejneru komponenty umožňují vyluhovat po dobu 60 minut, je pravidelně míchání. Pro více husté suspenze k infuzi někdy přidat čerstvý med. Taková složka výrazně zlepšuje vlastnosti aromatické složky. Pak je pro léčebné účely dvakrát denně (100 ml) před jídlem. Léčivá cena od onemocnění zažívacího traktu by měla trvat nejméně 30 dní.

Pokud je třeba, aby byl léčivý odvar kořeny orchideje, pak to musí brát 3 g hotového prášku a naplňte ji 380 ml horké vody. Výsledná směs by měla protomai a zalijeme vroucí vodě po dobu 9-10 minut na mírném ohni, za stálého míchání složek. Dále je zapotřebí vývar trvat hodinu a potsedit.

Učiní toto léčivo je vhodné pro 100 ml třikrát denně před jídlem. Také se ujistěte, že v souladu s redukční diety s rýží nebo vývaru. Takový elixír často používán jako nouzové s průjmem a úplavici.

Orchideje nebo orhis: druh s fotografiemi, potíže při pěstování a chovu

Orchideje nebo Orhis (latinská Orchis.) - se narodí, část rodiny orchideje (Orchidaceae latiny.). Latinský název rodu Orchis znamená „vejce“. Na původu ruských jmen vzniklo několik verzí. Etymologický slovník M. Vasmer odůvodněno dvou z nich: první říká, že kořen rostliny používají pro výrobu nápoj lásky -od yatrovi květů; Druhá - spojuje výskyt se zastaralými jméno nářeční kavkazská-Stavropol slovem „yatro“ ( „vajíčko“). Ve slovníku Dahl naznačuje, že orchideje - to yadrishnik (od slova „core“).

Hlízy připomínají orchideje na spárovaných mužských varlat: vzhledem k vejčitý, a jejich umístění v párech ze spodní části stonku - poslední rok a mládeže. Během evropského středověku byly připraveny ženy z nich nápoj lásky, a provádí se s nimi jako milostná talisman. Rostlina je nyní používán pro zvýšení mužské potence, ale účinek této drogy není vědecky odůvodněno.

V yartyshnika mají mnoho dalších jmen: "kukačka slozki" nebo jednoduše "slzy", "vymechko", "láska-root", "Two kořen", "Cocuy", "jádro", "jazyk pes", "proshiben bažina" "solomondina klika."

Druhy rodu jsou široce rozložené v severní polokouli. To je obvyklé pro rostliny z jižní a střední Evropě. Jejich škála sahá daleko do Asie, a zachycuje oblasti s mírným, chladných a subtropických klimatech. Některé druhy jsou součástí flóře Severní Ameriky. Jeho čestné místo mezi ruskými orchidejí, mnoho druhů zaznamenaných v Krymu a Kavkazu. Orchis vstoupil do Červené knihy Ruska.

Orchis - Vytrvalé, hlíznaté rostliny. Má jednoduchý listnaté stonky, výška 10-50 cm., Two hlíznaté zahušťování vytvořeny na kořenech. Lineárně široce nebo jen obecně opustí spona dřík zužující se do řapíku. Malé květy jsou zbarvení z růžového-fialové až bitové tmavě-třešeň. Jsou součástí podlouhlého spike květenství, 6-9, nejméně 15 cm na délku, které se skládají z více květin.

Spodní část z okvětních plátků, které tvoří ret s čelní, vrchol - klobouk. Světlé skvrny na rtu aktu jako vodítko pro hmyz opylovány. Čekání na opylování květů orchidejí nezmizí po dobu 7-10 dnů, vadnutí proces začne okamžitě, když pyl na stigma.

Rod někde 100 druhů.

Ya vyhořel (Lat. O. ustulata). To se daří na mírně kyselé, neutrální nebo méně lehce alkalické zeminy. Výška 16-31 cm, s téměř kulovitými hlízami. Kmenové olistvenon 2/3. Listy na základně a úkos jsou podlouhle kopinaté. Květenství - mnozhestvennotsvetkovy zhutněné ucho. Listeny malý odpovídají polovině vaječníků nebo méně špičaté, fialová. Květy jsou pruhy - zasmušilý-fialové klobouk a bílé nebo růžové s jasně červenými skvrnami rtu. Opustí vnější kruh okvětí - vejčité, vnitřní - podlouhlé. Čelní kratší než vaječníku, bílá, zakřivený oblouk. Kvetoucí dubnu až červnu, je 12-15 roků života.

Ya přilba (Lat. O.militaris). Hlízy vejčitý. Květenství je nádherné, mnoho kvetoucí, pyramidální Zpočátku více válcovité. Listeny růžovo-fialové, zdůraznil. Externí letáky okvětí vejčitě kopinaté. Dva vnitřní špičatý-lineární, narůžovělé. Lip na začátku bílá s fialovým nakrapleniem a drobných pupínků s přechodem až fialově růžové ostří. Čelní bělavý, tupý, mírně ohnuté. Závod se vyvíjí lépe v oblastech se zvýšenou vlhkostí a teplejších klimatických podmínkách. Upřednostňuje vápenité půdy jsou bohaté na dusík, je považován za biologického indikátoru minerální půdě látky.

Ya muži (Lat. O. mascula). Rostlina s kulovým hlízy. Výška kmene 22-48 cm. Ve spodní části listů jsou soustředěny fialové fialové skvrny. Květy, válcové květenství 7-19 cm. Barva květů fialové nebo světle fialové. Lip třílistá široce, u základu bílé s fialovými nebo fialovými skvrnami. Čelní tupý horizontální. Květy v dubnu až květnu. Reprodukce orchidejí mužského osiva, vegetativního méně. Zpočátku pod, na druhý rok života je tvořen hlízy, 4-5 rok ukazuje první nadzemní list. Květy se objevují po několika letech. Většina členů rodu monokarpichny.

Ya tridentata (Lat. O. tridentata). výška rostliny 15-35 cm s vejčitý nebo elipsoidní hlíz. Listy jsou modro-zelené, podlouhlé a kopinaté. Květenství v kulovém tvaru, zcela poseté velké růžové květy. Listeny téměř identické s vaječníku, fialové a lila. Okvětí listy, s výjimkou rtů, podlouhlé a umístěných v helmě, top klubu tvaru. Lip růžové, fialové nakrapleniyah, laloky krátká a zaoblená po stranách, průměrná délka strany, končí v ostrém zubu. Menší čelní vaječníků, tenký válcový tvar, je trochu ohnutý. Květy v dubnu až květnu.

Ya ryhlotsvetkovy (Lat. O. laxiflora). Pohled z elipsovitých hlíz, výška 55 až 82 cm. Listy úzce čárkovitě kopinaté, dlouhé špičaté. Květenství laxní. Květy jsou fialové nebo fialové. Leaf od středu vnějšího kruhu a dva interní - uloženy v helmě. Leves na bocích vnějšího kruhu ohnuté. Lip bílé, obvejčité, zužující se směrem ke spodní části, střední lalok je špatně vyvinuté, stranu ve tvaru kosočtverců. Čelní navíjet válcové.

Ya opice (Lat. O. Simia). Dobře vyvinuté v osvětlených oblastech, nebo s malým odstínem. Výška 21 až 49 cm, se zaoblenými podlouhlými hlízami. Spodní část stonku 4-6 podlouhle kopinaté, zaoblené listy, zužující se k základně. Květenství - těsnění krátký kartáč malých květů, s medovou vůní. Listeny kopinaté, vejčité, bílé. Listy okvětí, s výjimkou rtů, položen v helmě. Externí ukázal, šedo-růžová, domácí - lineární, mírně kratší než vnější. Lip růžová na tmavé skvrny na bocích jeho ostří lineární, konkávní, průměr - dvě podlouhlé laloků. rty ostří podobat malé opice končetiny.

J. Morio (Lat. O. morio). Upřednostňuje jemný písek, provzdušněný půdu, bohatou na živiny, mírně kyselé (úroveň pH 4,4-7,4). Výška 12-25 cm, s miniaturními hlízách tvořit kouli a tlustý lodyha. Listové růžice se nachází na spodní části stonku, mladé listy zabalené stopku. Květenství - spike řídké s 6-9 květy. Květy jsou vyhrazeny, purpurové-fialové. Okvětní lístky letáky odeslané na horu, položil helmu, vnitřní kratší než vnější. Lip s mírným nakrapleniem, prostřední bílé, třílistou, čelních její identické velikosti a mírně ohnuté. O dva roky žijící podzemních vod, kvetou po 4-5 letech.

Orchideje dokonale snášejí nepříznivé podmínky, v důsledku akumulace živin v hlízách. Oni - vzorky od pacienta (opuštění území, kde se usadil více konkurenční druhy). To by se mělo vzít v úvahu při výsadbě orchideje a péči o něj. Plody rostliny tvoří slabá (pouze 1/3 z květů přinesou ovoce). Ještě méně semen vyklíčí. Rostliny citlivé na složení půdy. Změna kyseliny vyvážení kompozice, která se projevuje na rostlinné generátory mykorhizu hub, které jsou nezbytné pro přežití orchidejí.

Místo výsadby. Poloviční stín je žádoucí. Většina rostlin miluje vlhkou půdu bez nadměrného namočení. Existují druhy, které rostou na suchých půdách (provensálské). V horkých a vyprahlých okamžicích rostlina vstoupí do "hibernační" polohy, horní část umře a kořen zemře ve vývoji až do nástupu příznivého okamžiku. Na podzim se orchidejí začínají aktivně rozvíjet a pospíchají tak, aby prošly životním cyklem až do příštího července.

Půda. Vhodný nekyselý zvlněný substrát. Složení: listová půda, písek, s přídavkem rašeliny (2: 2: 1). Nad tímto materiálem je nutno každým rokem potahovat substrát jehlami. Je přísně zakázáno přidávat čerstvý hnůj na zem.

Zimní. Většina rostlin nese studené zimy bez potíží. Některé vyžadují snadné úkryty.

Nemoci a škůdci. Odolný vůči nemocem. Hlízy "úspěšně" jedí myši, housenky a jiná malá zvířata.

Většina orchidejí pochází ze semen. Samozásobování je možné. Způsob je komplikován skutečností, že semena klíčí výlučně v symbióze s houbou požadovaných druhů. Proto výstřely dávají pouze jednu.

Vegetačně chovaná větve rostoucí hlízy uprostřed sezóny. Někdy je opakovaně oddělena. Po oddělení mladého procesu začíná následující růst). Poprvé je oddělena během výcviku, následující časy s intervalem 15-20 dnů.

Zapamatujte si! Při kopání hlízy je výhonky a kořeny zakázány.

Mladík žije v prvních dvou letech života na zemi (některé druhy jsou větší, některé méně), listy se objevují za 3-5 let a rozkvétají ještě později. V dobrých podmínkách kvete po dobu 3-5 let

Obtížnost chovu těchto orchidejí dělá rostlinu ještě žádoucí při zdobení místa. Yatryshniki vypadá zvláštní v designu poloprůhledných zahradních míst. Druhy, které jsou pro půdu méně náročné, účinně zdobí skalní zahrady nebo skalky. U smíšených postelí není orchidea přizpůsobena. Ale bude to vypadat dobře, kdybyste ji vložili do monokvetové zahrady nebo vytvořili příznivé podmínky pro rozvoj po cestě.

Hlízy orchidejí se již dlouho používají v lidové medicíně při léčbě onemocnění gastrointestinálního traktu a respiračního traktu.

Highlander (latinský polygonum) nebo pohanka je rod trávnatých, bujonavě rostoucích a hojně kvetoucích rostlin rodiny pohanky (Latina Next.

Imperatia válcovitá (latinská Imperata cylindrica) - jediný druh rodu Imperata, používaný v krajinném designu. Rostliny přitahují pozornost. Příště

Třepání (latinská bříza) nebo vánice je rod bylinných rostlin rodiny Zlakovy (latinské poaceae). Latinský název rodu je nalezen. Příště

Hakonechloa (latina Hakonechloa) nebo Hakonehloa je rod bylinných rostlin patřících do skupiny obilovin (Latinské Poaceae). Zástupci tohoto. Příště

Oxalis (latinský Oxalis) je rod jednoho nebo víceletých trávníků, zřídka polokruhů rodiny Acidic (Latinská Oxalidaceae). V angličtině. Příště

Freesia (latinsky: Freesia) je rod trvalých kvetoucích rostlin rodiny Iris (Kasatikovye) (lat. Iridaceae). Bylo otevřeno v Jižní Africe. Příště

Krása není omezena. Tato slova platí také pro zástupce rodiny Euphorbiaceae, izolované klasifikátory do samostatných. Příště

ještě více nápadů:

v březnu Mluvíme o sezónních pracích tento měsíc, abychom udrželi zahradu v dokonalém stavu

Leave a Comment

Your email address will not be published.

24 − = 16