Orchis léčivé vlastnosti a kontraindikace

Orchis léčivé vlastnosti a kontraindikace

Categories: Název kategorie.

Led 30, 2018 // By: // No Comment

Orchis - léčivé vlastnosti a využití v medicíně

Na fotografii: kvetoucích Orchis

orchidej (Orchis) - hlíznatý vytrvalá rostlina z čeledi Orchidaceae, jinak volal divoké či severní orchidej. Kořen dvojí s boulemi, těchto kořenů, se nazývá salepové kořeny. Jednoduché listové stonek dosahuje výšky 50 cm, list široce připomíná listy tulipánu, pokrývá stonek a řapík zúžily.

Malá květina je v spike podobné květenství až 15 sekund, barvy fialové nebo tmavě třešeň. Na dolních lístků jsou načervenalé skvrny přilákat hmyz. doba květu - od časného jara do pozdního léta. Ovoce ve formě malých krabiček jsou malá semena. Šířeny hroty hlízy.

Orchis - typy a místa růstu

Orchideje je velmi běžný závod ve všech tam je asi 100 z jejích druhů, ale některé druhy jsou ohroženy, a to zejména v jižních oblastech. V Rusku existuje asi 40 druhů. Mezi nimi jsou známé mužské orchis, který je známý především jako lék, který obnoví mužské potence, stejně jako tečkovaný, purpurové, bezinky shlemonosny, morio a rustikální. Orchis spatřen v některých místech zvaných kukačky slzy.

Různé druhy bylin přednost různých stanovišť, a to se odráží v jejich jménech. Mezi nejčastější, shlemonosny orchideje preferují lesní paseky a třásně, vlhké louky. Tato rostlina se vyskytuje v severní Africe a Americe, na Kanárských ostrovech a v kavkazských zemí. On toleruje vysoké terén a šplhá do hor až do výšky 1800 metrů. V jižních oblastech se kopat tuto rostlinu je přísně zakázáno.

Tato rostlina je již dlouho používá k léčbě onemocnění zažívacího traktu, a jako prostředek k regeneraci po dlouhé nemoci, nervové a fyzické vyčerpání. Strakaté orchis je uznávaným zdravotnické prostředky v některých zemích. Chovají se k překyselení gastritidu, žaludeční vřed a duodenální vředy, kolitidu a gastroenterokolitidu.

V lidovém léčitelství, že byl vyroben z želé a polévek k udržení zdraví, jen velmi málo z kořenového prášku obsahuje denní sazba živin. Jeho majetek se k léčbě průjmu mu dal zavyazny kořen přezdívku, salepové kořeny je široce používán k léčbě tuberkulózy a pro vyplachování úst a nogsoglotki.

Medical surovina je považován Salep orchideje - vidlicový kořen, který se sklízí po celé léto, ale je žádoucí, když poslední dny kvetení, když je květina je stále šíp. Kořeny jsou různých typů - kola a protáhlé.

Pro přípravu tinktury výhodné použít kruhové kořeny, čistí je, ponořeny do vařící vody, tak, že nemají klíčit, a pak se vysuší. Hlízy obsahovaly hlenu (50%), škrob (27%), proteinové látky, cukr, vápenaté a minerální soli. Udržujte kořeny musí být v uzavřené formě, aby se zabránilo světlo a vlhko, takže nejsou zčernal a zemřel.

Orchis - slavných samec činidlo pro použití v různých abnormalit a obvyklá fyzická únava, chronická prostatitida, impotence, slabost.

- Tinktura pro muže je připravena ze směsi: hlízy orchidejí, sléz osivo, meduňka listy, vlašských - na 2 lžíce, zalijeme vroucí vodou (1,5 L), trvat 2 hodiny. Pít po celý den.

- Tinktura z kořenů orchidejí na alkoholu: starý kořen a velké libra žitného chleba, zalijeme koňak alkohol (75 stupňů), ponechat po dobu 2 měsíců v temnu, vytlačit pod tlakem. Vyvážit hořet a přidejte brandy. Trvejte na tom, další 2 měsíce, pít víno, Muscat lépe.

- Kavkazské pomocí vývar orchis mléko připravit antikoncepci, ale také použít v děložní chorob: hlízy orchidejí, sklenici mléka nebo půda, v extrémních případech může mít konvenční vařící vody. Long zamíchejte, přidejte 4 lžíce vína. Pít půl šálku.

Bylo zjištěno, kontraindikace použití orchidejí.

© 2012-2018 „Dámské názor.“ Při kopírování materiálů - odkaz na zdroj je povinná!

Šéfredaktor portálu Ekaterina Danilova

E-mail: [email protected]

Kontaktujte nás na adrese: +7 (965) 405 64 18

Orchis: používané v lidovém léčitelství

Svět bylin lze rozdělit do zástupci mužských, ženských i oddělení. Mezi ně patří ti, kteří mohou pomoci s onemocněním pro muže i ženy, dámské trávy, ty lze přičíst upland děloha, červená kartáč, velmi užitečné zástupců veletrhu poloviny lidstva, dobře, pravomoci, že spása je třeba hledat v mužském bylina, aby které zahrnují orchideje. Dnes to bude jen o užitných vlastností orchidejí, se dozvíte, jak a za jakých onemocnění je třeba přijmout, aby se zapomenout na nemoci jednou provždy.

V dnešní době, mnoho z nich ani neví, o jaké potenciální spočívá v kořenech a květy orchidejí, a pěstovat jako okrasná kopie záhonů. To není překvapující, protože některé odrůdy této rostliny během kvetení podobná orchidejí. V divokých orchidejí vyskytují prakticky po celém území Ruska, Běloruska a Ukrajiny. Má rád toto travnaté mokré louky a bažiny, údolí řek a potoků, najdete ji na okrajích lesů a lesních mýtinách, mezi houštiny keřů.

Pro léčebné účely, kořeny jsou tradičně používány. Jejich složení se izoluje až 50% sliz, 27% škrobu, 13% dextrin a sacharosa, hořké látky a silice. Ve vzácných případech, jako surovina pro přípravu léčiv používá květy a stonky orchideje.

Přípravky na bázi orchideje používají jako prostředek k navrácení ztracené síly k udržení energický, veselý pocit.

Doporučuje příjem bylin jsou také na:

• karcinom prostaty,

• vředy a gastritidu,

• impotence u mužů,

• zánětlivá onemocnění sliznice dutiny ústní,

• zánět průdušek, včetně těch s chronickou,

• fyzické a / nebo nervové vyčerpání,

• onemocnění ženského reprodukčního systému,

• belyah ženy a mnoho dalších onemocnění.

Předtím, než se uchylovat k medikaci orchidejí by se měl poradit s odborníkem, protože účinek léků na základě této rostliny na těle nejsou zcela objasněny. A samozřejmě odmítnout tráva bude mít v případě individuálního nesnášenlivosti.

Orchis: používané v lidovém léčitelství

Infuzní kořeny orchideje pro otravy a pro léčbu nemocí gastrointestinálního traktu

Nalít lžičku drceného kořeny orchideje šálkem vroucí vody nebo horkého mléka. Nechte vyluhovat po dobu půl hodiny, čas od času nezapomeňte míchat složení. Po uplynutí této doby je připraven k použití.

Vezměte tinkturu dvakrát denně po dobu půl hodiny před jídlem 1/2 šálku, v případě potřeby, můžete přidat trochu medu.

Infuze z kořenů orchidejí s průjmy u dětí

Pour 120 g mletých kořenů orchidejí 500 ml horké vody. Po půl hodině, můžete zahájit léčbu.

Hodinová dát své dítě jednu čajovou lžičku směsi.

Mast na základě kořenů orchidejí na zločince a vře

V poměru 1: 1 mix práškové kořenové orchidejí a prasat nebo jiné dostupné tuku. Použít výsledné směsi do postižených oblastí, horní ovinuté sterilním obvazem.

Vařené v tomto receptu znamená efektivně nejen s abscesy, odborníci radí, aby jej použít jako v alopecie a jako prostředek k posílení vlasů. Můžete najít spásu v této masti a bolesti zubů.

Orchideje nápoje - výborná prevence nachlazení

25 gramů kořeny orchidejí spojit se stejným množstvím bramborového škrobu a 100 g cukru (část může být změněn v souladu s jejich chuťových preferencí). Přidejte trochu vody do směsi konzistence byl jako husté smetany, důkladně se promíchá. Nalít sklenici mléka a zapálili. Vaří se po dobu 5 minut. Dokončil nápoj nalít do forem, pokud je to žádoucí, top posypat skořice, hřebíček nebo muškátový oříšek.

Vezměte malé doušky nápoje musíte mu dát možnost, aby zcela obalit střeva a žaludek.

Infuze orchidejí pro otravy

Lžičku rozdrcených kořenů orchidejí nalije 200 ml teplé vody. Strmé po dobu 50 minut za občasného míchání. Ke zlepšení chuti můžete přidat do směsi sirupu nebo medu.

Přijat potřebovat 2 krát denně ve stejných dávkách před jídlem. Průběh léčby - měsíčně.

Efektivní připravený navrhovaného složení směsi, a pro léčbu onemocnění trávicího traktu. Můžete ji použít jako tonikum, dodává obilovin, polévky a čaje.

Odvar z kořenů orchidejí s impotencí

Šálek vroucí vody nalít pár lžiček drcených kořenů orchidejí. Tomita znamená 10 minut na mírném ohni. Po bujónu po dobu 10 minut infuze by se kmen a použity pro jiné účely.

Vezměte Odvar třikrát denně po dobu 1/3 šálku.

Odvar z kořenů s hemorrhoidal krvácení

10 g mletých kořenů orchidejí se nalije 200 g mléka nebo vody. Dát na oheň a vařte po dobu několika minut.

Připravený půda se rozdělí na stejné díly a nápoje v průběhu dne.

Odvar z kořenů orchidejí s průjmem

S poměrem stran 4: 1 poměr drceného kořeny orchidejí a lněné semínko. Pour vaří se vodou. Dusíme 10 minut na mírném ohni.

Když je doporučeno průjem, aby se odvar z jedné polévkové lžíce třikrát denně.

Infuze orchidejí pro impotence a nemoci močové a pohlavní soustavy

1/2 lžičky mleté ​​kořeny orchidejí zalijeme šálkem vroucí vody při pokojové teplotě. Nechte vyluhovat po dobu jedné hodiny, za občasného míchání, v případě potřeby znamená, že můžete dát trochu medu nebo sirup přidán.

Vezměte tinktura se doporučuje dvakrát denně ve stejných dávkách. Kurz - na měsíc.

Tato infuze může být použita jako roztok pro mikroklyzmata pro onemocnění urogenitálního systému a střev.

orchidej

Užitečné vlastnosti a použití mužské orchideje

Od dávných dob, lidé věděli o blahodárné vlastnosti orchidejí a užívaných léků založených na něm k léčbě různých nemocí: herpes, vředy, záněty, průjem. Cenný léčivý surovinou této rostliny jsou mladí hlízy, jinak zvané „hlízy salepové kořeny“. Jsou připraveny k vyzvednutí na konci kvetoucích orchidejí, se v období od července do srpna.

Ve formě 2 různé Typ hlíz: kulaté - 1-1,5 cm tlusté (jsou lepší) a dlaň - silný 0,5-1 cm sklad shromažďují suroviny (hlízy), je žádoucí, v konzervách a suchu v tmavé místnosti od. v kontaktu s vlhkostí a světlem hotového výrobku je černá a velmi rychle ztrácí své léčivé vlastnosti.

Hlízy obsahují asi 50% sliz, 27% škrobu, asi 5% proteinových látek, schavelekisly vápník, minerální soli, cukry, malé množství pryskyřice.

Kořeny některých druhů orchidejí jsou jedlé, rostlina se často pěstuje jako okrasná. Více jeho hlíz připravit slizký bujón, poskytující obalovou efekt. To znamená, že vnitřní prostor jmenovaných ve formě klystýry nebo zánětlivých onemocnění žaludku a střev. Yatryshnikovaya hlen účinný i když kašel, bolesti v krku a úst. Kromě toho, že je vhodné, aby externí aplikaci ve formě obkladů při léčbě vředy a otoky.

Kromě toho jsou orchideje jsou používány jako tonikum a regenerační nápravu, že je předepsán pro nervové vyčerpání a slabosti po těžké nemoci, chronické prostatitidy a impotenci. Hlavní směr využití orchidejí - léčba zánětu předstojné žlázy. Nicméně, to může také léky k léčbě kataru močového měchýře, dělohy choroby.

Použití orchidejí pomáhá pacientům tb, ty, kteří utrpěli vážné krvácení, děti trpí střevní katar. Staří lidé orchideje také užitečné pro zachování pevnosti. A použít jej pro růst vlasů. Preparáty z některých druhů rostlin poskytnout značnou pomoc při otravě jedem štíry, hady, včel, intoxikovaných odlišným chemickým a bakteriálními toxiny. Přípravy orchidejí jsou velmi populární v dětském terapii.

Jen mladí kořeny rostliny se používají v medicíně. Jejich kopat lopatu zeminy a purifikován z kůže, důkladně se promyje studenou vodou, pak se ponoří na určitou dobu do vroucí vody, a poté se suší v suspendovaném stavu. Kořeny obsahují minerální soli, škrob, glykosidy, silice, a hodně proteinového materiálu z kořene slizi.Sredstva doporučují užívat k léčbě impotence, rakoviny prostaty, chronické prostatitidy.

Při použití těchto přípravků, musí být v souladu s dávkováním, aby se zabránilo nadměrné sexuální vzrušení. U kořene vnější použití bušil, smísí se sádlem a sterilizoval mléko. Tento nástroj může být použit pro vaří, zločinec, carbuncles, bolest zubů, s cílem zvýšit růst vlasů.

Květy jsou velké orchideje, kanárkově žlutá, někdy fialové, jsou shromažďovány v hustém mnohokvětých špice. Middle tab vnější kruh a lalok 2 tvoří jakýsi vnitřní helmy. Lip uprostřed zeleně-žlutá, na bocích, beze skvrn. Vaječník přisedlé, zkroucené, ostruha je vaječník.

Stejně jako ve vědě, a v lidovém léčitelství, orchideje květiny jsou používány jen velmi málo. Různé druhy rostlin květiny se liší tvarem i barvou. Některé druhy uvedené v Červené knize Ruska, Běloruska, Ukrajiny a vztahují se na léčivé rostliny. Vzhledem k hrozbě úplné zničení orchidejí, tato rostlina může být přesunuta do kategorie kultury.

Olej infuze: 50 g sušené, drcené na prášek květů (žádné nuly) se naplní 0,5 litru olivového oleje, trvají 2 týdnů v temnu a potom tepelné deformace. Vezměte tento lék se doporučuje při zánětech prostaty na lžičku před jídlem 2 krát denně.

Alkohol tinktury orchidejí jsou připraveny především pro údržbu a ošetřování sexuální funkce u mužů (mladý kořen se používá ke zlepšení sexuální funkce). Kromě toho je tinktura má všechny vlastnosti salepové kořeny, včetně obálek. Vyrábějí se o sobě známými způsoby pro přípravu infúze.

Recept 1. Mladé kořenové orchideje (1,5 polévkové lžíce) a polovina žitný chleba by rozmělňovat a nalít 500 ml ethylalkoholu (75 stupňů), tlačit na tmavém místě po dobu 2 měsíců. Po vypršení kompozice stisknout za tlaku, zbytek se spaluje a přidat ji do infuze, a poté tlačit další 2 měsíce. Vezměte 1 lžička 1 - 2 krát denně před jídlem, naředí vodou.

Nalezené chyby v textu? Vyberte jej a několik dalších slov, stiskněte Ctrl + Enter

Rostlina reprodukuje malých a četnými semeny zrajících v ovoci. V medicíně, nejsou používány. Semena jsou nakupovány od zahrádkářů pro pěstování. Při sázení zakopat je do půdy, teplota by měla být 18 až 25 ° C Semena rostlin mohou být v každém ročním období, první výhonky objevit v období tří měsíců do jednoho roku. Vzdálenost mezi nástupišti by měla ponechat alespoň 10-15 cm. Orchis často používá pro dekorativní účely, pro dekoraci zahrady.

Tam je asi 100 druhů orchidejí, mnoho z nich je ohroženo vyhynutím, a jsou zaznamenány v Červené knize z několika zemí. V zemích SNS roste asi 40 druhů této rostliny. Mnoho z nich je uzdravení, jiné jsou pěstovány jako okrasné rostliny. Pro lékařské účely, organizovaný plantáže a sběr léčivých surovin. Zvláště cenný výrobek je salepové kořeny.

Orchis muž - travní vytrvalá bylina se dvěma velkými integrovanými hlíz. Stonky rostlin jsou jednoduché, jediný, s šťavnaté, podlouhle kopinaté, čerstvě utržené listy. Rudé květy se sbírají v krátkém kartáčem. Ovoce - kapsle, která je plná drobných semen. Květy tento druh květnu až červnu. Orchis muži distribuované v evropské části Ruska, na Ukrajině (v horských oblastech), na Kavkaze a Uralu. Roste v dub, osika, bukových lesů, půdy různého druhu, ale ne příliš vlhké a kyseliny.

Aby bylo možné používat léčivé rostliny hlízy. Zjistili, hořčiny, silice, sliz. Surové léky používané při léčbě onemocnění trávicího traktu, kašel, zánět močového měchýře, bolest zubů. Přípravky založené na orchideje působí jako profylaktické a regenerační činidlo, které se používají ke zvýšení účinnosti a nervovém vyčerpání. hlízy vývary indikován k léčbě ochrnutí, křeče dolních končetin, s gastritidou. Odvar z mléka vytvrzování zápal plic, zánět průdušek. V některých zemích, odvar se používá jako antikoncepce.

Orchis všiml - vytrvalá byliny lesních dřevin. To má dva kořeny: jeden - ten starý, umírající, druhý - mladý. Stonek je vzpřímený, s 4-8 listy. Listy jsou eliptické, kropenatý, obecně podobný tulipánů listy. Velké helma květy se sbírají ve válcové ucha tlustou narůžovělé fialové barvy. Plodem rostliny - box, semena - malé a početné. Květy, že druhy v květnu a červnu, plody dozrávají v srpnu.

Pěstování orchidejí spatřen v průběhu lesním pásmu Ruska, Ukrajiny a Běloruska. Sběr léčivých surovin - hlíz, - vyrobené v období květu. Dávkovači prvky jsou sliz, škrob, pentosany, dextrin, sacharosu metilpentozan. V lidovém léčitelství používá práškových hlíz rostliny. Užívá se při otravě jídlem, průjem, úplavice. Hlen se používá pro různé onemocnění trávicího ústrojí, katary horních cest dýchacích.

Vstavač vojenský - vytrvalá bylina se dvěma dobře vyvinutými kořeny. Pramení jeho jednoduchá, přímá. Eliptické přisedlé listy rostou na 3-5 kusů ve spodní části stonku. Růžovo-bílé květy clusterů v hustých květenstvích. rostlina kvetoucí vyskytuje v květnu a červnu. V zemích SNS, tento druh roste v Rusku (od Baltu k jihu východní Sibiře), na Kavkaze, raději suché, vápník-bohaté půdy. Vstavač vojenský růst, obvykle v holin, louky. V medicíně používají mladé, čerstvé a sušené hlízy se sklízejí na konci jejich kvetení.

Na základě orchidejí jsou léky používané k léčbě zažívací ústrojí, dýchacích cest. Zlepšují celkový zdravotní stav po vážné nemoci. Rostlina se zvyšuje účinnost. To může být také použita ve vaření. Z ní se připravuje polévky, želé, želé a dokonce i těsto.

Orchis hořel - tento druh je kriticky ohrožený, tak je uveden jako ohrožený. Charakteristickým zástupcem druhu je vytrvalá bylina se dvěma kulovými hlíz, tedy 3-5 adventivních kořeny. Jeden hlízy staré, umírající, druhý těsný, s obnovením ledvin v příštím roce.

Podlouhlé listy, zúžené na základně, který se nachází v bazální části stonku v horní části listu stonku má vagínu. Květy jsou malé, dvoubarevné, s jasně šarlatovou helmu a bělavými skvrnami s červeným okrajem, shromáždí v husté ucha. Kvetoucí orchideje spálené v květnu a červnu.

Závod se nachází v evropské části Ruska, v západní Sibiři, alespoň v Bělorusku a na Ukrajině. Je obzvláště obyčejný ve Skandinávii, Malé Asie a Středomoří. Zvýšení pohled na vlhkých lesních loukách, listnatých a smíšených lesů, preferuje půdu bohatou na živiny, mírně kyselé a mírně zásadité.

Sklizeň léčivých surovin z divokých orchidejí je zákonem zakázáno. Pro terapeutické účely, je speciálně upravené na plantážích. Hlízy jsou sklizeny ihned po odkvětu rostliny. Vhodné pouze mladí hlízy. Po zpracování surovin připravené salepové. Uchovávat konečný výrobek v suché a dobře větraných prostorách, surovina životnost 6 let.

Salep - dobrý povlak a posilující prostředek. Je předepsán zánět žaludku a chronických respiračních onemocnění, zánět gastrointestinálního traktu. Hlen nápoj v případě otravy, zpomalit vstřebávání jedu. Prášek stará hlíza je považován za neúspěšný a antikoncepční je dobře reguluje menstruační cyklus. Semena používají při epilepsii.

Kontraindikace použití orchidejí

Přípravy orchidejí jsou tak bezpečné, že je můžete použít pro děti, kojící matky a těhotné ženy, ale pouze po podrobné konzultaci s lékařem. Při použité orchideje přípravky muže zvýšit účinnost však nezbytné dodržovat dávkování.

V kořenech a stonky yasentsa je hodně živin, díky které může léčit mnoho nemocí. V květy, listy a stonky vysokým obsahem esenciálních olejů. Je známo, že fraxinella bohaté na alkaloidy (skimianin, diktamnin, cholin) diktamnolakton, saponiny, bergapten, antokyanů a flavonglikozidy. Kořen obsahuje mastné kyseliny.

Hluchavka má vykašlávání, močopudné a hemostatické vlastnosti. Tato rostlina se používá při zánětlivých procesech a nachlazení. Dead-kopřiva je používán pro děložní stahy. Doporučuje se použít pro antialergické účinky. Kromě toho, hluchavka použity jako dobré čištění krve prostředky.

Jestřábník má protizánětlivé, antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Kromě toho, tato rostlina se používá jako pojivo a diuretika. Hawkweed snižuje hladinu škodlivých látek v lidské krvi. Rostlina se doporučuje používat při bolestech hlavy jsou dobré.

Barley obsahuje biologicky aktivní a živiny, vitamíny a minerály, které lidé potřebují pro dobré zdraví a běžného života. Ječmen se obálkování, protizánětlivé a zklidňující účinky. Rostlina má jedinečnou schopnost uhasit.

Při kopírování materiálů, aktivní odkaz na webu www.ayzdorov.ru nutná! © AyZdorov.ru 2009-2017

Informace na této stránce je pro účely informačních a nevyžaduje samoléčby, je nutná konzultace s lékařem!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

23 − 20 =